Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
486 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 486 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Λουλούδι μου!


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ειχα στειλει μηνυμα αλλα σημερα ειδα οτι τελικα δεν ηρθε!
Τα νεα μου ειναι οτι τελικα εμεινα εγκυος αλλα δυστυχως το εχασα το μωρακι μου.

XRYSPA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
LOULOUDAKI MHN STENAXWRIESE!TI NA SAS PW BRE PAIDIA EGW DEN EXW EMPIRIA APO EKSWSOMATIKH.ALLA 8A UMAZW ESAS POU DIABAZW OLA AYTA POU GRAFETE!TOSH PROSPA8EIA TOSH STENAXWRIA!EISTE HROESSSSSS!!ESTANOME MEGALH AGAPH GIA AYTES TIS GUNEKES ME TIS EKSOSOMATIKES KAI AS MHN TIS KSERW!EUXOME MESA APO THN KARDIA MOU MESA APO THN PSUXH MOU NA KRATISETE OSO PIO SUNTOMA GINETE TO MWRAKI SAS STHN AGALIA SAS.KAI DEN KSERW AN EINAI AMARTIA AUTO POU 8A PW ALLA TSANTIZOME RE GAMWTO POU O 8EOULHS DINEI PAIDAKIA SE GUNEKES POU DEN TA 8ELOUN KAI KANOUN EKTRWSH KAI DEN DINEI SE GUNEKES POU TO LAXTARANE TOSO POLU!!EINAI ADIKO!! flower

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
να σας γραψω κι εγω τη δικη μου ιστορια....
εμεινα εγκυος με τη δευτερη ολοκληρομενη προσπαθια. την πρωτη μου τη σταματησε ο γιατρος γιατι ειχα μονο 3 ωοθηλακια, οχι οτι τη δευτερη πηγα πολυ καλυτερα.... και την τριτη ειχα 6, καταφεραν να παρουν 4 απο τα οποια τα τρια ηταν καλα και γονημοποιηθικαν. ετσι περημενω τωρα την μπουμπουκα μου. εκανα βεβαια και 2 σπερματεγχισεις και ολα αυτα σε 3,5 χρονια. βεβαια με κατι αλλες ιστοριες που διαβασα.... νιωθω πολυ τυχαιρη.

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xrispa xereis poses fores to xw pei ayto sta xronia pou prospathousame me tis exwswmatikes?giati na ta dinei se allous pou den ta theloun gia diaforous logous kai giati na vasanizontai tosa zeygaria na apoktisoun ena paidi???egw meta apo 4 exwswmatikes apektisa to aggelaki mou ,ayto pou exw na pw einai oti prepei na iparxei megaliiiiiiiii agapi anamesa sto zeygari gia na antexei ayti ti dokimasia pou epivarinei toso to swma oso kai tin psixi!!!mesa apo tin kardia mou kali epitixia se ola ta zeygaria pou prospatoun kai pote ma pote mi to vazoun katw..tha erthei sigoura... I love you

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελα βρε Λουλουδάκι μου.... Sad Sad
λυπάμαι πολυ κοριτσάκι μου..θα κανεις κουραγιο και θα σε συμβουλευα να κανεις εξετάσεις για να δεις μηπως κρυβεται κάποια αλλη αιτια πισω απο την κακή πρόοδο της εγκυμοσυνης σου.. στο λεω γιατι κ εγω εχασα στην 1η εξωσωματικη τα 2 μου εμβρυα το ενα μετα το αλλο- εκανα ομως εξετασεις στην 2η εξωσωματικη κ προλαβαμε την ιδια εξέλιξη που ειχε ηδη αρχισει να συμβαινει.

zafirenia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
λουλουδακι μην το βαζεις κατω...εχε υπομονη,επιμονη κ πιστη κ ολα θα ερθουν...οιευχες μου μαζι σας...
εγω σταθηκα τυχερη θα ελεγα γιατι μετα απο ενα σωρο ταλαιπωριες με λαπαροσκοπηση,θεραπεια 8 μηνες χωρις περιοδο κτλ κτλ ηρθε το αγγελουδι μου με την 1η εξωσωματικη...τωρα ειναι 5 μηνων κ ακομη δεν το πιστευω οτι τον εχω στην αγκαλια μου...δε διστασα στιγμη μπροστα στην εξ/κη κ θα το κανω οσες φορες ακομη χρειαστει για να ξανανιωσουμε αυτην την απολυτη ευτυχια με τον αντρουλη μου...Smile))

EIRHNH75

EIRHNH75
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Έχω κι εγώ να πω μια ιστορία, ίσως παράδοξη, ίσως ελπιδοφορα. Θα προσπαθήσω να είμαι σύντομη και να επικεντρωθώ σε γεγονότα κι όχι σε σκέψεις ή συναισθήματα γιατί δεν θα τελειώσω ποτέ study
Με το που παντρεύτηκα δεν εβλεπε την ώρα να διαπιστώσω ότι ήμουν έγκυος. Στο 6μηνο έκανα ένα προληπτικό τσεκ-απ και όλα ήταν καλά.
Στο χρόνο πήγε ο σύζυγος κ βρέθηκε θεματάκι λόγω 2 μικροβίων, αλλά σε δυο μήνες ήταν μια χαρα, αφου πήρε απλες αντιβιώσεις.
Στον 1 1/2 χρονο έκανα σαλπιγγογραφία-ολοκάθαρη.
Στα 2και κάτι χρόνια σπερματέγχυση με 2 τέλεια ωάρια-τίποτα...!
Στα 3 χρόνια η 1η εξωσωματική-τίποτα...
Μετά απο 4 μήνες 2η προσπαθεια-έμεινα αλλά το έχασα πριν προλάβω να φτάσω στον πρώτο υπέρηχο...
Μετά απο 2 μήνες προσπάθησα με FETάκια που είχα απο την 1η προσπαθεια-τίποτα...
Σε 6 μήνες προσπαθούμε για 4η φορα στο γιατρό που είχα την επιτυχημενη αλλα παλίνδρομη προσπάθεια. Και πάλι ΤΙΠΟΤΑ... (να σημειώσω ότι σε όλες τις προσπάθειες οι συνθήκες ήταν ιδανικές - ωάρια, εμβρυα, ενδομήτριο, τα πάντα).
Έτσι κλείσαμε 4 χρόνια γάμου. Τα παρατήσαμε. Δεν υπήρχαν ούτε άλλα χρήματα ούτε άλλη ψυχή να δώσουμε.
Λίγο πριν κλείσουμε τα 5 χρόνια γάμου, με έκπληξη διαπιστώσαμε ότι θα περνουσαμε την επέτειό μας περιμένοντας το μωρό μας!
Τώρα ο βασιλιας μου ειναι 16 μηνών.
Κορίτσια κουράγιο και πίστη! Όλες θα γίνετε κι όλες θα ξαναγίνουμε μανούλες! Η συμβουλή μου είναι να δείτε εναν αιματολόγο αν τα πράγματα δεν πηγαίνουν καλά. Επισης, όσες είστε στην προσπάθεια και θα θέλατε μια ομάδα να λετε όσα σας απασχολούν και να πέρνετε δύναμη, ελάτε στο www.mitrotita.gr και καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
EIRHNH75 έγραψε:Η συμβουλή μου είναι να δείτε εναν αιματολόγο αν τα πράγματα δεν πηγαίνουν καλά. Επισης, όσες είστε στην προσπάθεια και θα θέλατε μια ομάδα να λετε όσα σας απασχολούν και να πέρνετε δύναμη, ελάτε στο www.mitrotita.gr και καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια!

Ειρηνη να χαιρεσαι τον κουκλο σου!ηρθε τελικα κ αυτο μετραει!
συμφωνώ απόλυτα με την συμβουλή που δίνεις στα κορίτσια.απόλυτα!

EIRHNH75

EIRHNH75
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!

Ειρηνη να χαιρεσαι τον κουκλο σου!ηρθε τελικα κ αυτο μετραει!
συμφωνώ απόλυτα με την συμβουλή που δίνεις στα κορίτσια.απόλυτα![/quote]
Σ'ευχαριστώ πολύ! Κι εσυ να χαίρεσαι την οικογένειά σου! Να δωσει η Παναγιτσα σε ολες παιδακια, γιατι αυτος ο αγωνας είναι τρομερος...

tina29


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσακια καλησπερα!

tina29


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσακια καλησπερα!ειμαι καινουρια στην παρεπυλα σας!κανα εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα 2 ημερων 5 και 6 κυτταρων και την 8η μερα εκανα χοριακη η οποι εδειξε 2 μοναδες.σημερα την 11η μερα εκανα τεστ και ηταν αρνητικο.τι λετε εχω ελπιδες η να τα βαψω μαυρα;;; Rolling Eyes Χοριακη εχω επισημα την δευτερα,σε δυο μερες.

χrysoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα κοριτσια.ειμαι καινουρια
στην παρεα σας.ειμαι και εγω μια απο της πολλες κοπολες που προσπαθω με εξωσωματικη.ευχομε σε ολες σας καλη
επιτυχια σε οποια προσπαθεια κιαν ειστε
και συντομα να εχετε ευχαριστα νεα.

xrisa1978


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σασ κ γω περιμενω τη χοριακη σε 3 μερεσ ειναι η πρητη μου φορα δηλαδη δεν δειχνει η πρωτη?

xrisa1978


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα σασ εχω λιγο φρικαρει αυριο κανω χοριακη ειχα λιγα καφε σημερα κ πονα κ η κοιλιτσα μου για να δουμε

tsoupo


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
KALISPERA KORITSIA.EIMAI KAINOYRGIA STHN PAREA SAS.EXO KANEI 3 EXOSOMATIKES EK TON OPOION H 1H HTAN ARNHTIKH, H 2H PALINDROMISE KAI TORA EIMAI STHN 3H KAI SYGKEKRIMENA STHN 4H HMERA APO THN EMBRYOMETAFORA. ME SYNXOREITE GIA TO AGGLIKO LEXILOGIO ALLA O YPOLOGISTHS FTAIEI.EYXOMAI SE OLES OSES PROSPAUOYME NA EXOYME POLY YPOMONH KAI UETIKH ENERGEIA. Ποιες προσπαθούμε με εξωσωματική?? - Σελίδα 3 215994

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις