Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
391 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 391 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Υπομονη θα της περάσει!
Εμάς ήταν κσι οι δυο μάνα και πεθερά έτσι!
Όταν αρχισει το μωρο να περπατάει θα πάρεις το αίμα σου πίσω!Βαλ´την να το κυνηγάει ..να σωζει τα πράγματα και θα σου πω εγω!
Γενικά βαλ´την να του μάθει το γιογιο και όλες τις αγγαρειες!
Για την αγκαλια πες της το με καλο τροπο να μη το παίρνει όταν τον κρατάει άλλος.
Ηρεμισε πάντως εσυ..το έχει λαχτάρα δεν το κάνει επειδή νομιζειμοτινειναι δικο της!έπεσε με τα μούτρα στο εγγονακι της!Ίδια η μάνα μου!

krieza


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Crazymamy έγραψε:Το δικό μου θέμα είναι το εξής:
H μάνα μου με νευριάζει σε πολλά θέματα ,ελπίζω να μην παρεξένεψα εγώ.
Πρώτον πρέπει οπωσδήποτε τα Σ/Κ να βρισκόμαστε,αν δεν γίνει αυτό ,έχει τα μούτρα κατεβασμένα και μιλάει βαριά στο τηλέφωνο .Και όταν βρεθούμε δεν το αφήνει απο τα χέρια της ,ο άντρας μου έχει αγανακτίσει! Θέλει λέει υπέυθηνη δήλωση για να της το πάρεις!
Της το αφήνω που κ που για να πάμε με τον αντρα μου για ψώνια η καφέ λίγο να ξεσκάσουμε,όταν ακούει οτι θα το αφήσω στην πεθερά μου ξαναμούτρα.
Και το άλλο το σπαστικό ,θα του πάρω τα πρώτα του παπούτσι,την πρώτη του σχολ.τσάντα,τα πρώτα του γυαλιά,θα τον πηγαίνω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ μπάσκετ,σε παιδικά θέατρα ,σινεμά ,μέχρι και για τον Βασιλικό κήπο έχει ονειρευτεί!Οσο και να της λέω οτι έχει και γονείς εκείνη την ώρα δε μιλάει αλλα θα τα ξαναπεί την επόμενη.ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ!Της λέω βάλε το παιδί στο πάρκο να παίξει στην 10η φορά το βάζει και θα το ξαναπάρει γρήγορα!Κάνω μάχη να τον πάρω απτα χέρια της και στραβώνει !Της το χω πει ,σοβαρά,με χιούμορ,έχουμε αρπαχτει αλλα εκέι !ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ??? Αντι να με νευριάζει η πεθερά,με νευριάζει η Μάνα μου - Σελίδα 2 679259 Αντι να με νευριάζει η πεθερά,με νευριάζει η Μάνα μου - Σελίδα 2 688264 Αντι να με νευριάζει η πεθερά,με νευριάζει η Μάνα μου - Σελίδα 2 688264 Αντι να με νευριάζει η πεθερά,με νευριάζει η Μάνα μου - Σελίδα 2 688264 Αντι να με νευριάζει η πεθερά,με νευριάζει η Μάνα μου - Σελίδα 2 688264 Αντι να με νευριάζει η πεθερά,με νευριάζει η Μάνα μου - Σελίδα 2 688264 Αντι να με νευριάζει η πεθερά,με νευριάζει η Μάνα μου - Σελίδα 2 688264
Η πεθερά μου το βλέπει 1 φορά το μήνα.Το επόμενο Σάββατο για παράδειγμα κανονίσαμε με τον άντρα μου να διασκεδάσουμε βράδυ (εχω 9 μήνες να ξενυχτήσω)και με το δίκιο του λέει θα τον αφήσουμε στη μάνα μου,έλα όμως που μόνο που σκέυτομαι οτι θα στραβώσει η μάνα μου ,μου χαλάει όλη την διάθεση!Βαρίεμαι τις εξηγήσεις! No





ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ?ΕΓΩ ΖΩ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΒΑΣΙΚΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΧΩΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ 5'ΛΕΠΤΑ ΔΡΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ,ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ,ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΤΟ ΚΟΨΑΜΕ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΑΠΟΤ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΟΤΑΝ ΔΕ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΤΟ ΧΑΤΙΡΙ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΜΟΥΤΡΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕ ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΜΑΛΑΚΩΝΕΙ.ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΚΟΛΗΜΕΝΗ ΠΑΝΩ ΜΑΣ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΠΑΝΩ ΔΕΚΑ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΠΛΑΓΙΟ ΤΡΟΠΟ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΑ ΤΟΥ,ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΣΕ ΠΟΥ ΧΩΝΕΙ ΤΗ ΜΥΤΗ ΤΗΣ ΠΑΝΤΟΥ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΠΑΡΑ ΜΕ ΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΣΕΝΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ.ΞΕΚΟΨΕΤΟ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΜΟΥΤΡΑ ΣΚΕΨΟΥ ΠΩΣ ΠΛΕΟΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙΚΟ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΣΟΥ ΕΠΙΒΑΛΟΝΤΑΙ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΤΟΜΗ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΝΑ ΤΗΣ ΚΟΒΕΙΣ ΤΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΙ ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.

28Αντι να με νευριάζει η πεθερά,με νευριάζει η Μάνα μου - Σελίδα 2 Empty APANTHSH Παρ Ιαν 04, 2013 12:59 am

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα mamameli!!!
Λες να της περάσει ?Βασικά σε 2 -3 μήνες θα χει περπατήσει κ ετσι κι αλλιως δε θα θέλει αγκαλιές.
Σίγουρα το λαχταραει αλλα είναι υπερβολική!Θα της μιλήσω όταν βρω την ευκαιρία,δηλάδη όταν μεσα σε1 λεπτο μου το πάρει απτα χέρια!Πρέπει να την φρενάρω λίγο κ ελπίζω να καταλάβει.

29Αντι να με νευριάζει η πεθερά,με νευριάζει η Μάνα μου - Σελίδα 2 Empty απαντηση Παρ Ιαν 04, 2013 1:10 am

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλη σου μέρα krieza!
Τι παθαίνουν αυτες οι γυναίκες δε καταλαβαίνω!Εγω ποτέ δε θα γίνω κουραστική!
Δε θέλω να τσακωθω,αλλα είδη έχω μιλήσει 2 φορες με τρόπο άλλη μία ευκαιρία δίνω και αν δεν καταλάβει θα μιλήσω όπως πρέπει.
Για τα πάντα με πρήζει ,Θα του πάρω εκείνο,τ΄άλλο (τα πρώτα του μόνο, δηλαδή τα πρώτα του γυαλιά ηλίου π.χ),να κανονίσουμε να πάμε στα χιόνια ,να πάμε στο τάδε εμπορικό κέντρο ,στο ΜALL ,στη ταδε ταβέρνα .Δε λέω θα πάμε και με τους παππούδες κ γιαγιάδες ,αλλα έχουμε και φίλους με μπεμπάκια και θα προτιμήσουμε εκέινους φυσικά!
Εχει λυσάξει να πάμε στο ΑΤΤΙΚΟ ΠΑΡΚΟ ,με τη μάνα μου θα πάω ή με φίλους και τα μωρά μας?

vacky

vacky
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Crazymamy έγραψε:Καλη σου μέρα krieza!
Τι παθαίνουν αυτες οι γυναίκες δε καταλαβαίνω!Εγω ποτέ δε θα γίνω κουραστική!
Δε θέλω να τσακωθω,αλλα είδη έχω μιλήσει 2 φορες με τρόπο άλλη μία ευκαιρία δίνω και αν δεν καταλάβει θα μιλήσω όπως πρέπει.
Για τα πάντα με πρήζει ,Θα του πάρω εκείνο,τ΄άλλο (τα πρώτα του μόνο, δηλαδή τα πρώτα του γυαλιά ηλίου π.χ),να κανονίσουμε να πάμε στα χιόνια ,να πάμε στο τάδε εμπορικό κέντρο ,στο ΜALL ,στη ταδε ταβέρνα .Δε λέω θα πάμε και με τους παππούδες κ γιαγιάδες ,αλλα έχουμε και φίλους με μπεμπάκια και θα προτιμήσουμε εκέινους φυσικά!
Εχει λυσάξει να πάμε στο ΑΤΤΙΚΟ ΠΑΡΚΟ ,με τη μάνα μου θα πάω ή με φίλους και τα μωρά μας?
εγώ βρε κούκλα μου πάλι σε ζηλεύω...
Πήγαινε βρε πουλάκι μου μια φορά μαζί της στο Αττικό, να της φύγει ο ζεβντάς και πήγαινε κ με την παρέα σου μια άλλη... Αστηνα να του αγοράσει όοοοοο,τι γουστάρει, η χαρά της είναι.... Τι νομίζεις παιδάκι της είναι κ αυτό... όπως εσύ. Κ μένα η πεθερά μου, όταν είμαστε μαζί δεν τον αφήνει απ τα χέρια της, δεν αφήνει άλλον να τον αλλάξει, να τον ταΐσει (και μεταξύ μας, το κάνει πολύ καλύτερα απ ότι εγώ)... αλλά φωτίζεται όλο της το πρόσωπο κι αυτό είναι ευτυχία και τύχη. Έχεις κοντά σου έναν άνθρωπο που αγαπάει το παιδί σου εξίσου με σένα. Ξέρεις πόσο σημαντικό είναι αυτό?? Χαλάρωσε λίγο, δε στο λέω ειρωνικά, και δες την όμορφη πλευρά αυτής της κατάστασης...
φιλιά!!

krieza


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΤΟ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ΑΠΛΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Ν ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΣΑΒ/ΚΟ ΣΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ,ΜΗΝ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ. Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΗΣ ΦΕΡΕΣΑΙ ΨΥΧΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΟΜΑ ΓΙΑ ΤΗΣ ΞΕΚΟΒΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΔΕ ΛΕΩ ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΡΙΑ,ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΛΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΔΕΝΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ.ΟΤΑΝ ΘΑ ΘΕΣ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΣ'ΤΟΝ ΣΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΝΟΧΛΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΒΟΗΘΑΕΙ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ. Αντι να με νευριάζει η πεθερά,με νευριάζει η Μάνα μου - Σελίδα 2 215994

32Αντι να με νευριάζει η πεθερά,με νευριάζει η Μάνα μου - Σελίδα 2 Empty απαντηση Παρ Ιαν 04, 2013 7:42 am

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ κορίτσια ευχαριστώ που μου απαντάτε ,με βοηθάει πολύ .Ολη μέρα σκέυτομαι πότε να της το πω και πως ,δεν σκέφτομαι τίποτα άλλο και δεν είμαι καλά ψυχολογικά.
Σήμερα το μεσημέρι πάλι τσακώθηκα με τον άντρα μου ,όλο μουρμουράει .Τον έχετε κάνει μαριονέτα,φαγώνονται να τον πάνε βόλτα για να τον δείχνουν λες και είναι τρόπαιο ,και ένα σωρό τέτοια.Του εξηγώ ότι είναι θέλουν κ αυτοι να το χαρούν δεν μπορώ να τους το απαγορέυσω και μου λεει δεν είπα να απαγορέυσεις αλλα όχι να μας το αρπάζει η μάνα σου απο τα χέρια και εσύ να κάθεσαι σα γλάστρα!!
Την Κυριακή θα ρθουν για φαφητό ,αναμένω να δώ .Αν συνεχίσει η μάνα μου θα της μιλήσω απότομα γιατι αλλίως δε θα συγκινηθεί.
Αυτό που με ενοχλέι περισσότερο είναι οτι μέχρι την Κυριάκη θα σκέυτομαι ότι θα με νευριάσει η μάνα μου εκείνη τη μέρα ,και πως να της μιλήσω.Με πονάει το στομάχι απο τώρα.

Εχω και την μάνα μου και τον άντρα μου να με ζαλίζουν!!
Ελπίζω να έχω ξεκάθαρα πράγματα να σας γράψω

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!

εγώ βρε κούκλα μου πάλι σε ζηλεύω...
Πήγαινε βρε πουλάκι μου μια φορά μαζί της στο Αττικό, να της φύγει ο ζεβντάς και πήγαινε κ με την παρέα σου μια άλλη... Αστηνα να του αγοράσει όοοοοο,τι γουστάρει, η χαρά της είναι.... Τι νομίζεις παιδάκι της είναι κ αυτό... όπως εσύ. Κ μένα η πεθερά μου, όταν είμαστε μαζί δεν τον αφήνει απ τα χέρια της, δεν αφήνει άλλον να τον αλλάξει, να τον ταΐσει (και μεταξύ μας, το κάνει πολύ καλύτερα απ ότι εγώ)... αλλά φωτίζεται όλο της το πρόσωπο κι αυτό είναι ευτυχία και τύχη. Έχεις κοντά σου έναν άνθρωπο που αγαπάει το παιδί σου εξίσου με σένα. Ξέρεις πόσο σημαντικό είναι αυτό?? Χαλάρωσε λίγο, δε στο λέω ειρωνικά, και δες την όμορφη πλευρά αυτής της κατάστασης...
φιλιά!![/quote]

Φυσικά και καταλαβαίνω πως το λές.Εσένα σε ενοχλεί αυτό που κάνει?
Σας το παίρνει απτα χέρια συνέχεια ή έχει και ένα μέτρο ?

vacky

vacky
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Φυσικά και καταλαβαίνω πως το λές.Εσένα σε ενοχλεί αυτό που κάνει?
Σας το παίρνει απτα χέρια συνέχεια ή έχει και ένα μέτρο ?[/quote]
Καλή σου μέρα!!
Κοίτα εμας τον κρατάει τα πρωϊνα και ούτως ή άλλως τον ευχαριστιέται.... Αλλά και σκ να συναντηθούμε ή να κάτσει παραπάνω όταν γυρνάω από τη δουλειά, τον αναλαμβάνει εκείνη. Εγώ παίζω μαζί του ή όλοι μαζί και εκείνη κάνει τη hard work... Wink Aλλά το χαίρομαι και νιώθω ευγνώμων. Δεν έχω μαμα και όταν την είχα δε πολυτρελαινόταν για τη μεγάλη μου ή δε το έδειχνε, δεν έχω καταλήξει ακόμα. Γι αυτό σου λέω, είσαι τυχερή που την έχεις εκεί. Αν ξεπερνάει τα όρια που θέτεις εσύ, πες τη το γλύκα και αγαπησιάρικα. Μίλα της όπως σε εμάς. Καντο και λίγο μελό αν είναι ανάγκη (μανούλα με κάνεις να νιώθω λίγο άκυρη και τέτοια) τι στο καλό νέα γυναίκα είναι, θα το πιάσει. Αλλά μη τη ξεσινερίζεσαι μωρέ.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Crazymamy έγραψε:Καλημερα mamameli!!!
Λες να της περάσει ?Βασικά σε 2 -3 μήνες θα χει περπατήσει κ ετσι κι αλλιως δε θα θέλει αγκαλιές.
Σίγουρα το λαχταραει αλλα είναι υπερβολική!Θα της μιλήσω όταν βρω την ευκαιρία,δηλάδη όταν μεσα σε1 λεπτο μου το πάρει απτα χέρια!Πρέπει να την φρενάρω λίγο κ ελπίζω να καταλάβει.

Είναι δύσκολο να πεις σε κάποιον αγαπά το παιδι μου αλλα μη το δείχνεις τόσο πολυ!
Και εγω το πέρασα έγινα λίγο κακιά αλλα απαντούσα ότι το παιδι έχει μαμα και μπαμπα!
Κανε πράγματα χωρίς να την ενημερωνεις και να της παίρνεις απο τα χέρια το μωρομετα απο λίγο!
Και αν κάνει μούτρα να της λες έχουμε δυο μωρα στο σπίτι ένα το κανονικό κι εα εσένα!δεν μπορω να νταντευω δυο αυτόν τον καιρομου φτάνει το αληθινό!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις