Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρινουλα ορμονικα το λενε, νευρα το λενε, γκρινια το λενε, οπως κι αν το λενε εχω κι εγω τετοια ξεσπασματα!

Χριστινα ξεκινησε απο το πρωι η μαχη στην κοιλια μου, πριν ακομα βαλω τιποτα στο στομα μου!Μακαρι να σταματησουν οι ενοχλησεις γιατι ποσο αλλο να προσεχω; Κουραστηκα να καθομαι ολη μερα!

Αννουλα υπερκινητικο μωρο;χαχαχα!τρομαρα μου η ψυχουλα!Εμας ο γιατρος μας το ειχε απαγορευσει απο την αρχη αλλωστε λογω χαμηλου πλακουντα αλλα και να το ενεκρινε ο δικος μου επιτρεπει 13η με 23η εβδομαδα μονο!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ούτε πίεση; Είναι βασικό να σου παίρνει την πίεση και συνηθως να σε ζυγίζει κιόλας. Καλά έκανες και άλλαξες.

annoyla


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευτυχώς την πίεση επειδή είχα χαμηλή τη μετράω από συνήθεια σχεδόν κάθε μέρα...έτσι εγώ είμαι ήσυχη,αλλά ο γιατρός δεν είναι υποχρεωμένος να τα τσεκάρει αυτά??Λες και επειδή είναι σε δημόσιο νοσοκομείο αυτά είναι περιττά!!αχχχχχ.....τι να πεις...να χουν χάρη που τους έχουμε ανάγκη!!

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κ στις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες μου αλλά και σε αυτή οι επαφές είναι απαγορευτικές...για διαφορετικούς λόγους!

Αννούλα καλά κάνεις κ αλλάζεις γιατρό αφού δεν αισθάνεσαι καλά μαζί του. Πρέπει να νιώθεις σιγουριά κ όχι αμφιβολίες για το γιατρό σου.

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο γιατρος ειναι το Α και το Ω κι εχει μεγαλη σημασια να ειναι καλος στη δουλεια του, εμπειρος και προσεχτικος!

annoyla


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνώ απόλυτα!!Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω βρει ακόμα γιατρό που να τα έχει όλα όσα θέλω,αλλά τι να κάνουμε...κανείς δεν είναι τέλειος!!Βρε μπας και παραείμαι παράξενη τελικά???Μπορεί να φταίνε και οι ορμόνες της εγκυμοσύνης!!!Φταίνε δεν φταίνε πάντως αυτή η δικαιολογία πολύ μ έχει βολέψει τελευταία!!!Χαχαχαχα!!!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annoyla έγραψε:Συμφωνώ απόλυτα!!Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω βρει ακόμα γιατρό που να τα έχει όλα όσα θέλω,αλλά τι να κάνουμε...κανείς δεν είναι τέλειος!!Βρε μπας και παραείμαι παράξενη τελικά???Μπορεί να φταίνε και οι ορμόνες της εγκυμοσύνης!!!Φταίνε δεν φταίνε πάντως αυτή η δικαιολογία πολύ μ έχει βολέψει τελευταία!!!Χαχαχαχα!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρε κορίτσια αυτό το παιδί μου έχει 38 και είναι μες στη χαρά και το ματι γαρίδα!!

Κι εγώ τον τέλειο γιατρό δεν τον έχω βρει ακόμα, ούτε και καμία γνωστή μου. Πάντως δεν τους έχω και πολύ μεγάλη εμπιστοσύνη, όλοι ελέγχονται και κρίνονται... έχουν ακούσει πολλά τα αφτιά μου. Προς το παρόν μου φτάνει να είναι προσεκτικός οπως είπε η Ιωάννα, αλλά να μην είναι και φοβιτσιάρης, όλο απαγορεύσεις και τρομοκρατία, και να είναι ενήμερος για τις εξελίξεις στον τομέα του και όχι βροντόσαυρος...

annoyla


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χαχαχα Ρηνούλα!!!!Δεν πτοείται με τίποτα το παιδί!!!!!Θυμάσαι μια διαφήμιση με αυτοκόλλητες κομπρέσες μετώπου για τον πυρετό που έδειχνε έναν μπόμπιρα να τη φοράει και να τραγουδάει το i feel good??

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαχαχα δεν το θυμάμαι αλλά κάπως έτσι είναι, χοροπηδάει στον καναπέ

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο ειναι παιδι!

jennia

jennia
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα μανούλες κι από εμένα!!

Συμφωνώ ... πρέπει να εμπιστευόμαστε απόλυτα το γιατρό και να νιώθουμε ασφαλείς!Βέβαια μακάρι να ξέραμε από πριν αν έχει κάτι στραβό ή αν είναι κάπου ανεπαρκής να μην τον διαλέγαμε!Αρκεί όλα να εντοπίζονται έγκαιρα και να μην δημιουργείται πρόβλημα!!

jennia

jennia
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="Rinoula"]Ρε κορίτσια αυτό το παιδί μου έχει 38 και είναι μες στη χαρά και το ματι γαρίδα!!

Περαστικούλια Ρηνούλα!Έτσι είναι βρε τα "ζωντανά" παιδάκια!!!! Να το χαίρεσαι!!!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευτυχως εγω τον δικο μου τον ξερω πολυ καλα κι απο πολυ κοντα!χαχαχα!

bluerose

bluerose
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτό με το φτέρνισμα και τον πόνο στην κοιλιά το έχω κι εγώ!!!Το είχα πάντα, όχι μόνο τώρα που είμαι έγκυος, απλά τώρα φοβάμαι κάθε φορά μην πάθει κατι το μωρό και κρατάω κι εγώ την κοιλιά μου μη μου φύγει Smile

Εμένα τα πιο πολλά κέφια ο μικρός τα έχει τα ξημερώματα (καθώς είμαστε και νυχτοπούλια οικογενειακώς!). Εκεί γύρω στις 5-6 τα ξημερώματα αρχίζει τις κλωτσιές και τα κρόουλ, και μπορεί να συνεχίσει και για μισή ώρα. Αν δεν αλλάξω συνήθειες ύπνου δε μας βλέπω καλά όταν γεννηθεί με το καλό... affraid

Κι εμείς το πρώτο τρίμηνο δεν είχαμε επαφές γιατί φοβόμασταν, και στο δεύτερο λόγω χαμηλού πλακούντα μας το έκοψε η γιατρός! Ούτε που φανταζόμουν ποτέ ότι θα έπρεπε να απέχω από το "χόμπυ" αυτό για τόσους πολλούς μήνες, αλλά πάνω απ' όλα το καλό του μπέμπη!!!

jennia

jennia
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και βέβαια το σημαντικό είναι να βρεις μετά καλό παιδίατρο!!Ιωάννα έχεις υπόψιν σου κανένα καλό εδώ Πάτρα?

jennia

jennia
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια πήγα στο γιατρο την προηγούμενη εβδομάδα και του λέω:γιατρέ κοιμάται το μωρό στην κοιλιά?Μου είπε ότι συνήθως όταν περπατάω ή κινούμαι αυτό νανουρίζεται από την κίνηση και κοιμάται και όταν είμαι ξαπλωμένη αρχίζει το πάρτυ!Μου λέει:δεν σε ξυπνάει το βράδυ και λέω όχι ... α μου λέει τότε είναι ήσυχο!Μου έκανε όμως εντύπωση,μπορεί να κλωτσάει τόσο δυνατά που να σε ξυπνάει??

Shocked

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζεννια μονο ακουστα εχω καποιους!Οταν μαθω περισσοτερα θα σου πω!Οντως κοιμαται και βλεπει κι ονειρα λενε!Που εισαι ακομα;!

Ελευθερια λενε πως το ωραριο του οταν γεννηθει θα ειναι πανω κατω αυτο που εχει στην κοιλια!

bluerose

bluerose
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ιωάννα μου την πατήσαμε τότε!!!
Το ωράριο ύπνου μας είναι 6-7 το πρωί με 3-5 το απόγευμα!!!! Μ'αρέσει να κάθομαι ξύπνια το βράδυ, και το πρωί δε μπορώ να ξυπνήσω με τίποτα...
Τι να πω...ελπίζω να κοιμάται τις ώρες που εγώ είμαι ξύπνια και να έχει καλύτερο ωράριο από εμένα Smile χαχαχαχαχαα

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παντως αν θες την αποψη μου αυτο το ωραριο δεν ειναι καλο ουτε για σενα!Ξερεις πως απαραιτητα πρεπει να κοιμομαστε 1 με 6 ή τουλαχιστον τις περισσοτερες ωρες απο αυτες;Τοτε αναπτυσσεται ο οργανισμος και κανει ολες τις απαραιτητες του διαδικασιες;

bluerose

bluerose
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Προσπαθώ να το αλλάξω, αλλά συνήθως καταλήγω να μένω ξύπνια στο κρεβάτι για κανένα δύωρο.....Φταίει που δε δουλεύω...Όταν δουλεύω πρέπει 7 να είμαι εκεί, και επειδή δεν κοιμάμαι το μεσημέρι, συνήθως μέχρι τη 1 είμαι τέζα. Τώρα που είμαι όλη μέρα σπίτι, ναι μεν κοιμάμαι σχεδόν 12 ώρες την ημέρα σερί(δε σηκώνομαι ούτε για τουαλέτα), αλλά έχω κάνει τη νύχτα μέρα....

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζέννια σε λίγο θα κλωτσάει τόσο δυνατά κάποιες φορές που θα κουνιέται το κρεβατι!
Αυτό με τα ωράρια δε νομίζω ότι ισχύει, όταν πρωτογεννιούνται τα μωρά κοιμούνται πολλές ώρες έτσι κι αλλιώς, τρώνε και ξανακοιμούνται κι έτσι περνάει η μέρα.

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελευθερια κι εγω την περασα τη φαση του κοιμαμαι αργα (κατα τις 3) και ξυπναω αργα αλλα αποφασισα να αλλαξω ωραριο κι ετσι κοιμαμαι κατα τις 12-1 και κατα τις 9 ειμαι στο ποδι κι εχω ολη τη μερα δικη μου κι ειμαι και ξεκουραστη!

Ρινουλα αυτο ειπε ο γιατρος μιας φιλης, τι να σου πω;!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ούτε κι εγώ, Ιωάννα μου, εγώ σου λέω με βάση την εμπειρία μου αλλά και όσων βλέπω.

jennia

jennia
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια εγώ και πριν και τώρα είμαι του ύπνου!!! Όταν δουλεύω ξυπνάω 7 αλλά τις άλλες μέρες προαπαθώ να ξυπνήσω γύρω στις 9 για να μη χάσω τη μέρα αλλά μάταια!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις