Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρινουλα εσυ που ξερεις ετσι πρεπει να ειναι;

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν θέλετε να διαβάσετε για το θηλασμό, για τον οποίο είναι καλό να ενημερωνόμασε πτιν τον τοκετό, μπορείτε να ξεκινήσετε από εδώ:
http://pediatros-thes.gr/#

http://www.mitrikosthilasmos.com/

και στα Αγγλικά
http://kellymom.com/

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστουμε κοριτσακι!

xrysakoski

xrysakoski
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΜΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΚΛΩΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ??? Sad Sad Sad

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαλλον εχω και συσπασεις!Την πεμπτη που θα παω θα μπω στον καρδιοτοκογραφο να δω!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χρύσα μου μην ανησυχείς, θα κοιμάται!

Ιωάννα σοβαρά; Έχεις πονάκια;

xrysakoski

xrysakoski
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΣΕΝΑ ΡΙΝΟΥΛΑ ΔΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ?

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kατι ωρες οπως πριν λιγο για παραδειγμα ενοιωσα την κοιλια μου να πετρωνει αλλα εχω και κατα καιρους για λιγο ενα βαρος χαμηλα, ενα μπουκωμα οπως μου ελεγαν οι εγκυες και δεν το καταλαβαινα!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι προηγουμένως έδινε!

Ελπίζω να έχεις λίγες Ιωάννα και να μην κάτσεις κρεβάτι και τέτοια...

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δε νομιζω πως θα ειναι πολυ μεγαλες σε ενταση!Το πολυ πολυ να μου δωσει yutopar-isoptin γιατι μαγνησιο ηδη παιρνω 3 ημερησιως!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εντάξει τότε, ελπίζω έτσι να είναι.

Κι εγώ αισθάνομαι ελαφρές ενοχλησεις χαμηλά, αλλά συνεχόμενες και ταυτόχρονα νιώθω σαν να θέλω να κάνω τσίσα μου. Πάω στη τουαλετα και αμέσως μου περναει αλλά μετα ξανάρχεται. Επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα καλά καλά ούτε στον ένατο συσπάσεις, αυτό που σας περιγράφω το έχετε εσείς;

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το ξερεις κι εσυ πως καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη!
Για μενα ειναι αλλιως η συχνοουρια που νοιωθεις πως θα σκασεις αν δεν πας τουαλετα κι αλλιως αυτο το βαρος που σου ειπα και πιο πανω!Νοιωθω σαν να με πιεζει κατι για λιγο ακομα κι αν πηγα πριν 1 λεπτο τουαλετα!Οι κυριες στη δουλεια μου το περιεγραφαν σαν μπουκωμα χαμηλα και νομιζω πως τωρα κι εγω το νοιωθω αλλα δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σαφως και είναι διαφορετική κάθε εγκυμοσυνη. αυτή την αίσθηση δεν τη θυμάμαι στη μικρη. Περισσότερο αισθάνμαι σαν να κρατάω συνέχεια τα τσίσα μου, σαν να σφίγγομαι. Αυτό εννοείς μπούκωμα; Το νιώθω όμως πολύ χαμηλα. τέλος πάντων αν δε μου περάσει σε καμια-δυο μερες θα πάρω το γιατρό μου γιατί έχουμε καιρό μέχρι το ραντεβού.

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καποιες φορες οι γιατρος μπορει να δει τις συσπασεις και στον υπερηχο εκτος απο τον καρδιοτοκογραφο!Το θεμα ειναι να τις νοιωσεις εκεινη την ωρα!Ελπιζω να μην ειναι τιποτα και να ειναι η κυστη σου!Αλλα για παν ενδεχομενο μιλα με τον γιατρο σου!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ε ναι. Αυτό χτες μου ξεκίνησε, αν δεν περάσει μέχρι την τετάρτη θα τον πάρω!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το αλλο που εχω δεν ξερω αν το εχεις κι εσυ ειναι το φτερνισμα!Οταν φτερνιζομαι μετα ποναει η κοιλα μου αν προλαβω να την κρατησω!Ασε που νομιζω πως θα κατουρηθω πανω μου καθε φορα!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαχα όχι δεν πονάω με το φτέρνισμα!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Rinoula έγραψε:Χαχα όχι δεν πονάω με το φτέρνισμα!

Αστα να πανε σου λεω!Αν ειναι φτερνιστω γελαει ο κοσμος! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Αχ!τωρα που του εβαλα τα νανουρισματα του ηρεμησε λιγο!Δοξα σοι ο Θεος!

just_Annoula

just_Annoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ πάλι που δεν ξέρω τι είναι οι συσπάσεις;; Πως είναι οι συσπάσεις; Τι κάνω όταν νιώσω συσπάσεις;; Μ'έχουν κατάαγχώσει οι συσπάσεις!!!!

Εντωμεταξύ διαβάζω για τα κιλά σας και γελάω!!! Και κλαίω!!! Εγώ ξεκίνησα με 100 πανέμορφα κιλά!!!
Είμαι βέβαια 1.81 αλλά πόσο περιθώριο έχω;;;; Οεο;;; Γιαυτό ταράζομαι η δόλια!!!

Ιωάννα μου εγώ από την πρώτη μέρα της εγκυμοσύνης το φτέρνισμα είναι τουλάχιστον 3 φορές την ημέρα!! Μη σου τύχει!!

Ο άντρας μου μια φορά την κατάλαβε την μπέμπα ε κι από τότε λες και το κάνει επίτηδες! Κάθε φορά που βάζει το χέρι του σταματάει!!! Μέσα στα νεύρα είναι!!

Με συγχωρείτε για το σεντόνι αλλά έπρεπε να καλύψω και τις τρεις σελίδες που γράψατε!!!!

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Aννουλα γιατι να σε αγχωνουν βρε οι συσπασεις;Αν εχεις καποιο θεμα θα το καταλαβεις ή θα σε διαφωτισει ο γιατρος σου!Ετσι μη σκας!
1,81; καλε εσυ εισαι 2 μετρα!Μην αγχωνεσαι με τα κιλα, ειμαστε σε φαση που μονο πανω παμε κι οχι κατω!Ας το απολαυσουμε λοιπον!
Σεντονι αυτο; Τι να πω κι εγω με αυτα που γραφω συνηθως... Embarassed

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αννούλα τόσο ψηλή ήταν δυνατόν να είσαι 50-60 κιλά; Πωπω, μου ρίχνεις κεφάλι και βάλε, είμαι 1.63.

Η ενόχληση μου πέρασε... μ πι΄σανε τα ορμονικά μου και πάτησα ένα γερό κλάμμα και... η ενόχληση εξαφανίστηκε! Να ήταν άγχος; Εσείς παθαίνετε ξεσπάσματα για άσχετους λόγους; Εγώ το είχα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και μετά.

chrisg

chrisg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια!

Καλορίζικο το δεύτερο θεματάκι μας!
Να το γεμίσουμε με ευχάριστα νέα!


Ιωάννα μου μήπως έφαγες κανένα γλυκάκι με σοκολάτα και για αυτό το λόγο το μπεμπέ κάνει πάρτυ στη κοιλίτσα σου; Ελπίζω παντως οι συσπάσεις που νιώθεις να είναι ελάχιστες στην ημέρα. Κι εγώ νιώθω για αυτό λαμβάνω 4 μαγνήσια την ημέρα.Αν γίνουν πιο εντόνες σίγουρα με βλέπω με yotopar...
Το μπούκωμα που νιώθεις μπορεί να οφείλεται στο ότι το μωράκι είναι ακόμα χαμηλά. Μόλις παχύνεις, μεγαλώσει η κοιλίτσα και σηκωθεί το μωράκι θα ηρεμήσεις απο αυτό το σύμπτωμα. Σε ότι αφορά το φτέρνισμα, εγώ νιώθω τα ίδια κ όταν βήχω Very Happy !

Ρινούλα μου εγώ συνέχεια νιώθω βάρος χαμηλά κ ενοχλήσεις. Νιώθω ότι κατουριέμαι, πάω τουαλέτα κ τίποτα! Η γιατρός μου λέει ότι φυσιολογικό λόγω 3ης εγκυμοσύνης και βάρους του μωρού. Πάντως καλό είναι να ενημερώσεις τον γιατρό σου.Μην περιμένεις μέχρι την Τετάρτη. Για ποιο λόγο τους πληρώνουμε; Για να είναι δίπλα μας και να μας καθησυχάζουν.

Αννούλα μην αγχώνεσαι για τα κιλά. Συνήθως λένε ότι στα κοριτσάκια οι μανούλες παχαίνουν πιο πολύ από ότι στα αγοράκια- σε μένα πάντως ισχύει.
Κοίτα να χαρείς την εγκυμοσύνη σου !
Τώρα έχουμε το ελεύθερο να τρώμε τα πάντα χωρίς κάποιος να μας κοιτά περίεργα! Αν δημιουργηθεί καποιο θέμα ο γιατρός σου θα στο πει. Όλες μαζί θα τα χάσουμε τα παραπανίσια κιλά μόλις γεννηθούν με το καλό τα μωράκια μας!

Αυτό είναι μήνυμα σεντόνι! Εγκυούλες Μαρτίου-Απριλίου 2013 - Νο2! - Σελίδα 2 328109

annoyla


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας έχασα αυτές τις μέρες κοριτσάκια μου!!!Τι κάνετε???Εγώ πήγα την Παρασκευή για το καρδιοτοκογράφημα τελικά..ευτυχώς αυτή την ενόχληση την ένιωσα μερικές φορές κατά τη διάρκεια και η μαία είδε την κοιλιά μου και είπε ότι δεν είναι συσπάσεις,αλλά ούτε καταγράφηκε και τίποτα.Μου μέτρησε και ο γιατρός τον τράχηλο κολπικά και όλα καλά λέει...δεν υποφέρω είπε από συσπάσεις,αλλά από υπερκινητικό μωρό!!Όλα καλά λοιπόν. Very Happy Very Happy Σήμερα επισκέφτηκα έναν άλλο γιατρό και σκοπεύω να συνεχίσω μ αυτόν.Του ανέφερα ότι πήγα για καρδιοτοκογράφημα και μου είπε αφού υπάρχει υποψία για συσπάσεις να σταματήσω τις στενές επαφές Shocked Μα αφού του εξήγησα ότι δεν έχω συσπάσεις τελικά....εκνευρίστηκα!Όχι ότι έκανα και πριν κάτι αλλά τώρα που σχεδόν μου το απαγόρευσε μου ακούστηκε κάπως!Σαν να χω κάτι ένιωσα!!!Αλήθεια εσείς τι κάνετε με το συγκεκριμένο θέμα??? Very Happy

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χριστίνα περίπου όπως το περιγράφεις είναι, απλά τώρα μου πέρασε. Αν με ξαναπιάσει, θα τον πάρω, δίκιο έχεις.

Annoyla μπράβο που δεν έχεις συσπάσεις! δεν ξέρω ο γιατρός γιατί φοβάται αφού δεν είναι συσπασεις, αλλά δες τον και αυτόν και άμα δε σου κάνει στην πορεία, βρίσκεις κάποιον άλλον! Είναι πολύ σημαντικό ο γιατρός να σου εμπνέει εμπιστοσύνη.

Εμάς ο γιατρός επιτρεπει τις επαφές κανονικά σε όλη την εγκυμοσύνη αλλά χωρίς περίεργα κόλπα. Και όντως δν έχουμε πρόβλημα.

annoyla


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και μένα μου χε πει ο άλλος γιατρός απλά να μαστε προσεκτικοί στο α' τρίμηνο..μετά είχε πει οκ!Βέβαια μια δυο φορές που προσπαθήσαμε ήμουνα πολύ αγχωμένη μη συμβεί κάτι και έτσι δεν το συνεχίσαμε το άθλημα...!!!!Αλλά δεν θέλω να ξέρω ότι απαγορεύεται κιόλας!!Μπορεί να μου ρθει ξαφνικά βρε αδελφέ!!!! Very Happy Very Happy Τώρα όσον αφορά το γιατρό αποφάσισα να αλλάξω γιατί άρχισα να διακρίνω μια αδιαφορία στον άλλον....να φανταστείς στον έκτο μήνα και ούτε μια πίεση δεν μου χε πάρει!!!Μόνο τις εξετάσεις μου έβλεπε στα ραντεβού μας!!Ελπίζω μ αυτόν να μην έχω πρόβλημα γιατί εδώ δεν έχουμε και πολλούς γυναικολόγους,οπότε οι επιλογές είναι περιορισμένες!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις