Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
58 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 58 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 12:04 am

andri@nna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια καλημερα!! ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο φορουμ.. ειμαι 25 χρονων και πριν 2 μηνες γεννησα ενα αγορακι!!! τα προβληματα μου λοιπον ξεκινησαν αρκετο καιρο πριν...το βασικοτερο απο αυτα η ΠΕΘΕΡΑ μου...
Η μητερα μου ειναι αρωστη και ετσι η μοναδικη μου βοηθεια ηταν απο την πεθερα μου..συντομα ομως διαπιστωσα οτι για να με βοηθαει πρεπει να κανω τα πραγματα οπως της αρεσουν και πωσ αυτα που θελω εγω για το μωρο μου δεν θα ακουστουν ποτε... ο αντρασ μου κουραστηκε απο ολο αυτο και της εβαλε τησ φωνεσ με αποτελεσμα να μην εχουμε ποια κανενα να μας βοηθαει...νιωθω πραγματικα απελπισμενη μιας και προσπαθησα να της μιλησω αλλα εκεινη επιμενη πωσ αν θελω να με βοηθαει πρεπει να συμβιβαστω οτι θα γινονται καποια πραγματα με την δικια τησ πειρα οπωσ λεει!!! τι κα κανω εχω απελπιστει!!!

2χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 12:55 am

efffie

efffie
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
να σου ζήσει το αγοράκι σου! Τί βαρύτητας είναι οι υποχωρήσεις που πρέπει να κάνεις, για να δεχτείς τη βοηθεια της? Άν θα επηρεάσουν τις συνήθειες του ΄βρεφους που εσύ είσαι υπεύθυνη να μεγαλώσεις, νομίζω πως δεν πρέπει να επέμβει, γιατί θα τα βρείς εσύ σκούρα μετά(π.χ. αγκαλιές κλπ).
ΆΝ ασχολήσε εσύ με το μωρό και τις δώσεις αρμοδιοτητες για καθάρισμα, σίδερο των βρεφικών, ή το μπανάκι του,ή να το ντύσει λέω εγω τώρα... χωρισ βοηθεια απο κανενα 93981

????????


Επισκέπτης
Καταρχάς να σου ζήσει το παλικαράκι.
Εργάζεσαι??????????
Αν όχι, για ποιο λόγο χρειάζεσαι βοήθεια?????
Μόνη σου δεν μπορείς να τα καταφέρεις??? Γιατί δεν προσπαθείς να δείξεις στην πεθερά σου, ότι δεν την χρειάζεσαι, όσο την αναζητάς, τόσο πιο πολύ θα σε πατάει. Και εγώ είμαι μανούλα για 1η φορά, και είχαν όλη την καλή διάθεση να με βοηθήσουν η μαμά μου αλλά κ η πεθερά μου. Την βοήθεια της μάνας μου την δέχτηκα, μέχρι να γίνει ενός μηνών, μετά όλα μόνη μου, γιατί το ήθελα, και είναι 9/5 μηνών η κόρη μου. Ποτέ δεν ζήτησα την βοήθεια τους, για αυτόν τον λόγο, να μην πάρουν αέρα, ειδικά η πεθερά μου. Φιλικά στα λέω, απλά θέλω να σου πω, ότι, όταν δεν εργάζεσαι, δεν είναι δύσκολο.

andri@nna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια οντως δεν εργαζομαι και μια χαρα τα προλαβαινω ολα! την βοηθεια τησ την χρειαζομαι οταν ειναι αναγκη να παω καπου και πρεπει καποιοσ να κατσει με το μωρο..μιας και δεν μπορω παντα να το περνω μαζι..αλλα οταν γινεται αυτο ερχεται και κανει τα δικα τησ ..του δινει χαμομιλι χαρισ κανενα λογο.. μιασ και το μωρο ενεργειται απο μονο του 3 φορες..δεν τειρει το προγραμα του στο φαγητο...και οσον αφορα τισ δουλειες χςρισ καν να τισ το ζητησω.. τισ κανει οπωσ θελει και αναγκαζομαι να τα ξανακανω..και μετα εχει και παραπονο οτι δεν βλεπει οσο θελει το μωρο ..μιασ και δεν θελω να ειναι ολη μερα στο σπιτι μασ...

*anna*


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
andri@nna μου!
Εγώ είμαι 27 ετών μένω 400χλ μακριά απο πεθερά και απο μαμά. Όταν γέννησα κοντά τους έκατσα 15μέρες, γιατί δεν άντεχα να μου λένε τι να κάνω και πως.
Τώρα η μπουμπού μου είναι 3,5 μηνών και δεν έχω βοήθεια απο τότε που ήταν 15ημερών. Άν δεν σε πάρει απο κάτω και πεις θα τα καταφέρω μόνη μου, όλα γίνονται. Κι εγώ όπου πάω την πέρνω μαζί μου. Να ξέρεις ότι κάθε μέρα που περνάει με το μωρό σου είναι μοναδική. Κοίτα να κάνεις όσα περισότερα μπορείς με τον άντρα σου και το παιδάκι σου και μην έχεις ανάγκι κανέναν και καμία!
ΆΠΟΨΗ ΜΟΥ ΈΤΣΙ?

andri@nna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εχεις απολυτο δικιο και αυτο προσπαθω..αλλα με πιανει το παραπονο και τα νευρα πιο πολυ! να μην με βοηθαει και να μου κανει μονο παρατηρησεισ και απο πανω!και μετα που της ειπαμε πως δεν θελουμε να προσεχει το μωρο αλλα μπορει να ερχεται οποτε θελει να το βλεπει μασ αρχισε στην ειρωνεια..." ε μακαρι να το μεγαλωσεται καλα μονοι σας ..και να το χαιρεσται.. και να το καλοαναθρεψεται μονοι σας " ...και τετοια...να φανταστειται την πρωτη βραδια στο νοσοκομειο επεμενε να μεινει μαζι μου για να προσεχει το μωρο ...αλλα τελικα κοιμηθηκε και ποχαλιζε με αποτελεσμα να ενοχλει την αλλη κοπελα που ηταν διπλα μας..αυτη ηταν η περιβοητη βοηθεια της..αλλα τι να πω..αν δεν εχεις τη μανα σου σε οπισμενεσ καταστασεισ εισαι παντα μονη!

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
andri@nna να χαίρεσαι το μωράκι σου Very Happy

Είμαι σίγουρη πως μπορείς να τα καταφέρεις και μόνη σου μια χαρά, και θα μεγαλώσεις το παιδάκι σου όπως πρέπει και ξέρεις εσύ καλύτερα.
Αν θέλει να έρχεται να το βλέπει και να φεύγει έχει καλός, άστην να λέει οτι θέλει, εσύ κάνε πως δεν ακούς.
Κοίτα να χαίρεσαι το μωρό σου και μην σκέφτεσαι τι μπορεί να λέει.

Στις εξόδους σου μπορείς να κανονίζεις τις δουλειές σου κάποιες μέρες που θα μπορεί να σε συνοδεύσει κάποια φίλη σου, έτσι θα κάνετε και την βόλτα σας Wink

andri@nna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σας ευχαριστω πολυ και να χαιρεσαται και εσεις τα μωρακια σας... !!!! μου δωσατε αρκετο θαρρος..και νιωθω ηδη ανακουφηση που τα ειπα επιτελους καπου!! θα προσπαθησω να κανω υπομονη..αν και εχω ξεπερασει τα ορια μου ... ο τονος και μονο της φωνης της με νευριαζει και αυτη η προστακτικη.."κανε αυτο " η μην κανεις το αλλο" με τρελενει! ισως με τον καιρο να το συνηθησω και να μην δινω σημασια!

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αν ειναι να εχεις τετοια βοηθεια κοπελα μου αστο καλυτερα.Μονη σου και παλι μονη σου μια χαρα θα τα καταφερεις πιστεψε με .Εγω και στο πρωτο ημουν μονη μο0υ και τωρα θα ειμαι αλλα δεν αγχωνομαι σιγα σιγα θα τους βρουμε τους ρυθμους μας υπομονη πολυ θελει...οσο για το να πηγαινεις καπου χωρις το μωρο εμεις ειχαμε να βγουμε μονοι μας πανω απο εναμιση χρονο αλλα δεν θελαμε κιολας

10χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 4:44 am

Evita1988

Evita1988
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
να σου ζησει το μωρακι σου.
κοιτα θα συμφωνησω απολυτα με τα κορτσια μια χαρα μπορεις κ μονη σου , καπως θα τα κανονησεις ....
εγω γεννησα στα 23 με καμια μα καμια βοηθεια , κ να σου πω την αληθεια?? καλυτερα μονη μου !!!, του εχω ενα προγραμμα δικο του κ κανω αυτο που πιστευω καλυτερα εγω χωρις να με ζαληζει κανεις!!! τωρα οσο για το αν χρειαζοταν να παω καπου τον παιρναμε μαζι με τον αντρα μ.

11χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 4:53 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοπελα μου να σου ζησει το μωρακι σου!

Κι εγω δεν εχω καμια μα καμια βοηθεια απο πουθενα μιας και μητερα δεν εχω και με την πεθερα δεν εχω καμια επαφη τα τελευταια 6 χρονια..αν και καταλαβαινω απολυτα τι δυσκολο που ειναι να μην εχεις που να αφησεις το παιδι σου εστω για μια ωρα να πας καπου να κανεις μια δουλεια με την ανεση σου,πιστεψε με οτι ειναι καλυτερα..θα εχεις το δικο σου προγραμμα με το παιδακι σου χωρις να σου κανει ΄΄μαθηματα΄΄ κανεις..με βαση την εμπειρια που θα αποκτας αλλα πανω απ΄ολα με το ενστικτο σου θα μεγαλωσεις το παιδακι σου μια χαρα μονη σου!
Γιατι ΄΄καιγεσαι΄΄ τοσο να μπλεξεις την πεθερα στα ποδια σου? για μπελαδες ψαχνεις?

12χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 6:03 am

kateuro


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
θα συμφωνησω με ολα τα κοριτσια...οταν θελει καποιος μπορει και μονος του...
εγω οταν γεννησα τον μικρο ημουν 22 χρονων δεν ηθελα κανεναν...η μαμα μου στεναχ πως θα τον μεγαλωνα...και τωρα ειναι 2,5 χρονων
σε πληροφορω τον αφησα μονο 3 φορες στην μαμα μου...οπου και να πηγαινα τον επερνα μαζι...
οταν γεννησα και την μικρουλα μου πριν 6 μηνες δεν μπορεις να φανταστεις ποσο πιεστηκα και με τα 2 μαζι... αλλα τα καταφερα και ειμαι περηφανη μιας και εκει δεν ηθελα βοηθεια...

μην στεναχωριεσαι κοπελα μου μπορεις να τα συνδιασεις ολα...και αν σε βοηθαει και λιγο ο αντρα σου μια χαρα θα τα πας...εμενα εκανε και κανει ολα τα ψωνια.του τα γραφω σε ενα χαρτι και πηγαινει και τα περνει..με 2 μικρα ειναι πολυ πιο δυσκολο να πας για ψωνια...

υπομονη και ολα θα πανε καλα...θα μεγαλωσει και το ζουζουνι σου... χωρισ βοηθεια απο κανενα 215994

13χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 8:32 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω αλλο θα ρωτησω. γιατι θελεις βοηθεια? δουλευεις? θα χρειαστει δηλαδη συντομα να αφησεις το μωρο στην πεθερα σου? διαφορετικα μην ασχολεισαι? καλητερα να εισαι εσυ αρχοντισσα και κυρα που λενε στο σπιτι και στο μωρο συντομα θα βαλεις ενα προγραμμα σε ολα και θα ειναι αψογα..

14χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 10:16 am

andri@nna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
supermama έγραψε:εγω αλλο θα ρωτησω. γιατι θελεις βοηθεια? δουλευεις? θα χρειαστει δηλαδη συντομα να αφησεις το μωρο στην πεθερα σου? διαφορετικα μην ασχολεισαι? καλητερα να εισαι εσυ αρχοντισσα και κυρα που λενε στο σπιτι και στο μωρο συντομα θα βαλεις ενα προγραμμα σε ολα καιθα ειναι αψογα..


προς το παρον δεν δουλευω και μαλλον δεν θα δουλεψω ξανα συντομα..η μονη βοηθεια που ηθελα ηταν να ξερω οτι εχω εναν ανθρωπο να μου κρατησει το μωρο οταν θα χρειαστει να κανω κατι..που δεν θα μπορω να το παρω μαζι..τις φορες που χρειαστικε να τις το αφησω γιατι ηταν απολυτη αναγκη ..εκανε οτι τις κατεβαινε στο κεφαλι ..οταν της ειπα πως νιωθω πως δεν με σεβεται με το να αρνειται πεισματικα να κανει 2-3 βασικα πραγματα που της ζητουσα για το μωρο..μου απαντησε πως αφου με βοηθαει θα κανει αυτα που θεωρει αυτη σωστα..αλλιως να πληρωνα μια νταντα για να τηρει ακριβως το δικο μου προγραμμα! της ειπα λοιπον πως τετοια βοηθεια δεν την θελω..παρολαυτα ομως και παλι οταν ερχεται να δει το μωρο..δεν σταματαει να μου κανει παρατηρησεις και να μου λεει τι πρεπει και τι δεν πρεπει να κανω..ουτε αυτα που μου λεει η παιδιατρος δεν δεχεται...οταν τις λεω "μα η παιδιατρος μου το ειπε" μου λεει "εγω παλια δεν τα εκανα ετσι ..δεν καταλαβες μαλλον καλα ..παρτην τηλεφωνο να την ξαναρωτησεις"!!! ..τωρα πειτε μου τι πρεπει να κανω??? ποσο υπομονη?? καποια στιγμη θα σκασω!

15χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 10:22 am

*anna*


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν χρειάζεται να κάνεις υπομονή. Απλά να μην της ξαναζητήσεις τίποτα.
Εγώ μέχρι και στον γυναικολόγο που πήγα την είχα μαζί!

16χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 10:25 am

*anna*


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με την μαμά μου! Γι'αυτό σου τα λέω αυτά.

17χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 10:31 am

andri@nna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
*anna* έγραψε:Εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με την μαμά μου! Γι'αυτό σου τα λέω αυτά.
τουλαχιστον εσενα ειναι μαμα σου και αν της πεις και μια κουβεντα παραπανω δεν τρεχει τιποτα που λεει ο λογος! εγω που μεσα μου βραζω αλλα πρεπει να της μιλαω και με ευγενεια!! που καμια μερα θα ξεχασω τους τροπους μου και δεν ξερω και εγω τι θα της πρωτοπω!!! : χωρισ βοηθεια απο κανενα 311356 μακαρι να ηταν και μενα η μανα μου καλα και ας μου εκανε οτι ηθελε..σαν αυτα που μου κανει αυτη σιγουρα δεν θα ηταν!!

18χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 10:38 am

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="andri@nna"]κοριτσια καλημερα!! ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο φορουμ.. ειμαι 25 χρονων και πριν 2 μηνες γεννησα ενα αγορακι!!! τα προβληματα μου λοιπον ξεκινησαν αρκετο καιρο πριν...το βασικοτερο απο αυτα η ΠΕΘΕΡΑ μου...
Η μητερα μου ειναι αρωστη και ετσι η μοναδικη μου βοηθεια ηταν απο την πεθερα μου..συντομα ομως διαπιστωσα οτι για να με βοηθαει πρεπει να κανω τα πραγματα οπως της αρεσουν και πωσ αυτα που θελω εγω για το μωρο μου δεν θα ακουστουν ποτε... ο αντρασ μου κουραστηκε απο ολο αυτο και της εβαλε τησ φωνεσ με αποτελεσμα να μην εχουμε ποια κανενα να μας βοηθαει...νιωθω πραγματικα απελπισμενη μιας και προσπαθησα να της μιλησω αλλα εκεινη επιμενη πωσ αν θελω να με βοηθαει πρεπει να συμβιβαστω οτι θα γινονται καποια πραγματα με την δικια τησ πειρα οπωσ λεει!!! τι κα κανω εχω απελπιστει!!![/quote]


koritsaki mou gliko,katalavaino pos einai arketa diskolo kai ego pollew fores sthn arxh kai kamia fora tora stenaxoriomoun...exo 2 paidakia kai oyde pote ithele na dosei kamia voitheia kaneis xoris na vazei tiw dikes toy proupotheseis....apo ta 20 m xronia ego me ton antra m ta exoume kataferei monoi mas ...vevaia iparxoun polles fores pou theloume kai emeis na exoume ton xrono mas ma den ginetai...omos na skeftesai thetika to xamogelo toy paidiou sou tha sou dosei poli kouragio na ta katafereis kai an exete ygeia kai agapi ola einai dinata...

19χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 10:39 am

*anna*


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ με την μάνα μου δεν μιλάω εδώ και 2 μήνες. Για αυτόν ακριβός τον λόγο. γιατί και απο μακριά που είναι προσπαθούσε να με κατευθύνει να κάνω αυτά που θεωρούσε αυτή σωστό.
Άσε τον γιατρό δεν ξέρει και τέτοια.

20χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 10:49 am

????????


Επισκέπτης
Κορίτσι μου, είμαι της γνώμης να μην ζητάς την βοήθεια της, ποτέ κ πουθενά. Ακόμα και σε δημόσια υπηρεσία να πας, το μωρό μαζί σου!! Θα σου πω γιατί, εδώ της λες κάποια πράγματα, και σε ακυρώνει αμέσως, δεν σε σέβεται ως μάνα του παιδιού σου, τότε φαντάσου, σε 5,6,7 χρόνια, όταν μαλώσετε κάποια στιγμή, τι θα σου σούρει, " Εσύ ικανή?? εσύ δεν μπορείς να κάνεις βήμα χωρίς εμένα!!!!! " ... ετσί θα σου πει, είμαι σίγουρη για αυτό, το έχουν στο dna. Πως θα νιώσεις μετά? Θες να της δώσεις την ικανοποίηση να το πει??? Οχι, κορίτσι μου, εσύ ο άντρας σου και το μωρό, κανένας άλλος. Smile

21χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 11:06 am

andri@nna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="DimiKgianni"]Κορίτσι μου, είμαι της γνώμης να μην ζητάς την βοήθεια της, ποτέ κ πουθενά. Ακόμα και σε δημόσια υπηρεσία να πας, το μωρό μαζί σου!! Θα σου πω γιατί, εδώ της λες κάποια πράγματα, και σε ακυρώνει αμέσως, δεν σε σέβεται ως μάνα του παιδιού σου, τότε φαντάσου, σε 5,6,7 χρόνια, όταν μαλώσετε κάποια στιγμή, τι θα σου σούρει, " Εσύ ικανή?? εσύ δεν μπορείς να κάνεις βήμα χωρίς εμένα!!!!! " ... ετσί θα σου πει, είμαι σίγουρη για αυτό, το έχουν στο dna. Πως θα νιώσεις μετά? Θες να της δώσεις την ικανοποίηση να το πει??? Οχι, κορίτσι μου, εσύ ο άντρας σου και το μωρό, κανένας άλλος. Smile [/quote

αχ..λες να μην το ξερω ..σιγουρα θα μου σουρει πολλα! να φανταστεις τις πρωτες μερες που ηρθαμε στο σπιτι ..ερχοταν να με προσεχει..και δεν ελεγε να φυγει με τιποτα..οταν λοιπον καποια στιγμη αναγκαστικα να τις ζητησω ευγενικα παντα..να με αφησει λιγο μονη μου να θυλασω ( μιας και με ειχε τρελαανει και παλι με το πως πρεπει να το κανω) αρχισε να λεει πως της φερομαι ασχημα και πως την εδειωχνα απο το δωματιο μου και ενω αυτη ηθελε να με βοηθησει!! πεσ μου τωρα δεν σε τρελενει!!???και τωρα που της ειπε ο αντρας μου πως δεν θελουμε την βοηθεια της να δεισ τι μας εσουρε! φαντασου πως ουτε ο αντρασ μου δεν θελει να μασ κραταει το μωρο..παλι καλα δηλαδη που τα βλεπει και αυτος ολα αυτα ..αλλιως θα ειχα τρελαθει!

22χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 11:15 am

andri@nna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και το θεμα πλεον δεν ειναι οτι δεν με βοηθαει...αλλα οτι και τωρα που δεν μου κραταει το μωρο και παλι οταν ερχεται να το δει ειναι ολο παρατηρησεις!! αυτο πως αντιμετοπιζεται????

23χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 11:21 am

Amarilda

Amarilda
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
antriana xoris na thelo na se epireazo ego tha sou elega na to des ligo diaforetika....sygoura mporeis na to kratiseis monh sou alla panta tha iparxoun kai stigmes anagkis....meta kai to paidi tha itane kalitero gia ayton na exei tous dikous tou konta...kai h giagia exei kapia dikeomata epano sto paidi kai ayti ton agapaei tha prepei na afinoume xoro gia olla....h megali ilikia epimenei sta dia tous ...e as min imaste telios enantion poles fores mporei na exoun kai dikio...den symfono an thelei na kanei pragmata pou tha einai lothos..alla an kanei kati pou den to kaneis esy all taytoxrona einai boithitiko ..pou einai to kako? den nomizo pos to xamomili tou kanei kako isa isa pou ton iremei...an arxizeis na ti dexese kai esy ligo pistepse me olla tha pane kala...kai gia to mikro tha einai kalitera...ayti einai h gnomh mou

24χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 11:26 am

Amarilda

Amarilda
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="andri@nna"]και το θεμα πλεον δεν ειναι οτι δεν με βοηθαει...αλλα οτι και τωρα που δεν μου κραταει το μωρο και παλι οταν ερχεται να το δει ειναι ολο παρατηρησεις!! αυτο πως αντιμετοπιζεται????
[/quot

PISTEBO POS LIGO POLI AYTO SYMBENEI ME OLLES TIS PETHERES ..OSO PAME KONTRA KAI DIXNOUME OTI ENOKLINOMASTE AYTO EINAI XIROTERO...DEN IPARXEI PERIPTOSH NA TERIAZETE GIA POLLOUS LOGOUS...KAI MI TO PERIMENEIS POTE...KAI DEN KRIAZETE KIOLAS..AS DIXOUME LIGO SEYAZMO POU TO THELOUN KAI TO EXOUN ANAGEI KAI AS MIN KANOUME OTI LENE APLOS AS DIXOUME POS SYMFONOUNME...

25χωρισ βοηθεια απο κανενα Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 11:27 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
andri@nna έγραψε:και το θεμα πλεον δεν ειναι οτι δεν με βοηθαει...αλλα οτι και τωρα που δεν μου κραταει το μωρο και παλι οταν ερχεται να το δει ειναι ολο παρατηρησεις!! αυτο πως αντιμετοπιζεται????

Με 2 τροπους κοριτσι μου...

ή αδιαφορεις παντελως,κλεινεις τα αυτια οταν ερχεται και δεν την ακους καν,δεν δινεις καμια μα καμια σημασια

ή της το λες ξεκαθαρα οτι σου εχει σπασει τα νευρα και οτι το παιδι σου θα το μεγαλωσεις οπως εσυ γουσταρεις και την αποψη της να την λεει μονο οποτε της το ζητατε..

Εξαρταται απο σενα πως θα το αντιμετωπισεις..απο το ποσο γερο στομαχι εχεις και ποσο μπορεις να ανεχτεις καποια πραγματα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις