Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
53 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 53 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 11:34 am

andri@nna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Amarilda έγραψε:antriana xoris na thelo na se epireazo ego tha sou elega na to des ligo diaforetika....sygoura mporeis na to kratiseis monh sou alla panta tha iparxoun kai stigmes anagkis....meta kai to paidi tha itane kalitero gia ayton na exei tous dikous tou konta...kai h giagia exei kapia dikeomata epano sto paidi kai ayti ton agapaei tha prepei na afinoume xoro gia olla....h megali ilikia epimenei sta dia tous ...e as min imaste telios enantion poles fores mporei na exoun kai dikio...den symfono an thelei na kanei pragmata pou tha einai lothos..alla an kanei kati pou den to kaneis esy all taytoxrona einai boithitiko ..pou einai to kako? den nomizo pos to xamomili tou kanei kako isa isa pou ton iremei...an arxizeis na ti dexese kai esy ligo pistepse me olla tha pane kala...kai gia to mikro tha einai kalitera...ayti einai h gnomh mou

στην αρχη ετσι ακριβως το εβλεπα και εγω..και εκανα παντα υπομονη..σεβομαι πολυ τον θεσμο της οικογενειας και ξερω ποσο συμαντικοι ειναι οι παπουδεσ για τα παιδια..αλλα στην δικια μου την περιπτωση βλεπω πως η πεθερα μου θελει να κανει την "μανα" και οχι την γιαγια..μεχρι και το μωρο μου περνει απο τα χερια γιατι νομιζει πως ξερει να το ηρεμει καλυτερα απο μενα!

27χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 11:34 am

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το καλό της υπόθεσης είναι πως ο άντρας σου τη βάζει στη θέση της!
Αφού δε "φοβάται" να τα βάλει με τη μαμά του, ας της απαγορεύσει να έρχεται στο σπίτι να βλέπει το μωρό, εφόσον θέλει να επιβάλλει την άποψή της.
Θα της λείψει το μωρό και θα καταλάβει πως ο μόνος τρόπος να το βλέπει είναι να μη λέει τα δικά της. Το πιθανότερο είναι να έρχεται και να φεύγει "κυρία".

28χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 11:38 am

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="andri@nna"]και το θεμα πλεον δεν ειναι οτι δεν με βοηθαει...αλλα οτι και τωρα που δεν μου κραταει το μωρο και παλι οταν ερχεται να το δει ειναι ολο παρατηρησεις!! αυτο πως αντιμετοπιζεται????
[/quote]


mpenakis vgenakis asthn na fete ayth h kakia ...lege nai kai kane ta dika sou...

29χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 1:32 pm

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακι μου γλυκο,κρατα την σε αποσταση και οτι σε ενοχλει κοψτης το.κι εγ. οταν γεννησα δεν ηθελα ουτε την μαμα μου ουτε την πεθερα μου στο σπιτι.ειπαθα ζοριστω,αλλα θα εχω την ησυχια μου.μολις σαραντισα,πηγα για δυο εβδομαδες στην πεθερα μου και καλα να με ξεκουρασει.εκει αρχισαν τα ντραβαλα.της ελεγα ετσιθελω αυτο κι αυτο,τα δικα της αυτηνστο μωρο.θηλαζα,μπουκαρε στο δωματιο.μου χαλασε το προγραμμα του παιδιου κ συνεχεια κατεβαζε μουτρα οταν της ελεγα πως θελω να γινονται τα πραγματα.η δε μανα μου εκανε να με παρει τηλεφωνο να ρωτησει για την εγγονη γης,ΔΥΟ μηνες!γιατι δεν ηθελα να κανει αυτη μπανιο το μωρο οταν το εφερα σπιτι.Γιαγια ετσι;τελος παντων.εγω χαιβανι.στους τρεις μηνες επειδη επρεπε να παω για τεσσερις μερες στη δουλεια μου για λιγες ωρες κ επειδη δεν μιλιομουνα με την μανα μου χητησα αν μπορει να ερθει η πεθερα μου να μου κρατησει την μικρη.ηρθε ,αλλα εκανε του κεφαλιου της και οτι την βολευε αυτην.μου ελεγε συνεχεια οτι δεν εχω γαλα,οτι δεν ξερω να κοιμιζω το παιδι μου κλπ κλπ.μολις εφυγε,ειπα τελος.δεν προκειται να ζητησω ποτε βοηθεια απο κανεναν.παντου επαιρνα το μωωρο μου μαζι με το μαρσιπο,υπηρεσιες,ψωνια,βολτα.και φυσικα την πεθερα μου την εχω στον παγο.δεν ξαναφησα να κρατησει την κορη μου,ουτε να νερο να της δωσει.εχει κανει πολλες μαλακιες ακομα και μπροστα μου.και φυσικα μου χαλασε την βαφτιση του παιδιου μου.
συγνωμη για το μακριναρι,αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι μπορει να ζοριστεις λιγο παραπανω,αλλα θα εισαι κυρια του εαυτου σου και φυσικα η μονη υπευθυνη για το παιδι αου.εσυ που εχεις κ την υποστηριξη του αντρα σου;ακομα καλυτερα!εμενα που την μαμα την εχει. πολυ ψηλα,τι να πω;
κανε υπομονη κοριτσακι μου και θα θα μπειτε αε μια σειρα και με το μωρο,θα μεγαλωαει κ θα ςιναι πιο ευκολο να το παιρνεις παντου.μακρια ομως απο την πεθερα.κι ας την να λεει.εγω τγμ γραφω κανονικα!ουτε καν της απανταω πια!

30χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 3:47 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλυτερα να κρατησεις αποστασεις. Δεν υπαρχει θεσμος της οικογενειας οταν μελος της οικογενειας καταπιεζει αλλο μελος...Η ψυχικη σου ηρεμια και η ηρεμια του σπιτιου σου ειναι σημαντικη ,τα υπολοιπα ειναι λιγοτερο σημαντικα.

31χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Κυρ Νοε 25, 2012 10:00 pm

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
andri@nna έγραψε:και το θεμα πλεον δεν ειναι οτι δεν με βοηθαει...αλλα οτι και τωρα που δεν μου κραταει το μωρο και παλι οταν ερχεται να το δει ειναι ολο παρατηρησεις!! αυτο πως αντιμετοπιζεται????

κοριτσακι μου καλο η απαντηση της ειναι μια "ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΩ" ΤΕΛΟΣ!!!!
και να παει να χεστει..πες της...αντε μπραβο...μονο αυτες ειχαν παιδια...και τα μεγαλωσαν σωστα...κανενας αλλος...Αφου λες κι οτι και ο αντρας σου της τα εχωσε...αυτο ειναι καλο γιατι το αντρακι σου ειναι διπλα σου και σε καταλαβαινει ..δεν ειναι μαμακιας οπως μερικοι αλλοι...
οποτε αφου εχετε ο ενας τον αλλον δεν χρειαζεσαι "εξωτερικους παραγοντες" μονο το δεσιμο σας αρκει να κινησει βουνα!!!!!!!

32χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Δευ Νοε 26, 2012 12:28 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
andri@nna έγραψε:
προς το παρον δεν δουλευω και μαλλον δεν θα δουλεψω ξανα συντομα..η μονη βοηθεια που ηθελα ηταν να ξερω οτι εχω εναν ανθρωπο να μου κρατησει το μωρο οταν θα χρειαστει να κανω κατι..που δεν θα μπορω να το παρω μαζι..τις φορες που χρειαστικε να τις το αφησω γιατι ηταν απολυτη αναγκη ..εκανε οτι τις κατεβαινε στο κεφαλι ..οταν της ειπα πως νιωθω πως δεν με σεβεται με το να αρνειται πεισματικα να κανει 2-3 βασικα πραγματα που της ζητουσα για το μωρο..μου απαντησε πως αφου με βοηθαει θα κανει αυτα που θεωρει αυτη σωστα..αλλιως να πληρωνα μια νταντα για να τηρει ακριβως το δικο μου προγραμμα! της ειπα λοιπον πως τετοια βοηθεια δεν την θελω..παρολαυτα ομως και παλι οταν ερχεται να δει το μωρο..δεν σταματαει να μου κανει παρατηρησεις και να μου λεει τι πρεπει και τι δεν πρεπει να κανω..ουτε αυτα που μου λεει η παιδιατρος δεν δεχεται...οταν τις λεω "μα η παιδιατρος μου το ειπε" μου λεει "εγω παλια δεν τα εκανα ετσι ..δεν καταλαβες μαλλον καλα ..παρτην τηλεφωνο να την ξαναρωτησεις"!!! ..τωρα πειτε μου τι πρεπει να κανω??? ποσο υπομονη?? καποια στιγμη θα σκασω!

Αντριάννα γειά σου και από μένα! Λοιπόν απόψή μου είναι ΚΑΜΙΑ ΥΠΟΜΟΝΗ μαζί της. Έδωσε τις εξετάσεις της και έμεινε στην ίδια τάξη, μακριά όσο μπορείς. Κόψε της τον αέρα όσο είναι καιρός γιατί δεν θα παλέυεται μετά! Σοβαρά τώρα, μια χαρά μπορείς και μόνη σου πίστεψέ με. Μην τη δεχτείς τη βοήθειά της γιατί θα την πληρώσεις ακριβά. Θα σου σπάσει τα νέυρα και θα μετανιώνεις που της ζήτησες να σε ''βοηθήσει''.Απορώ ήδη πως θέλεις να σε βοηθήσει ακόμα με αυτή τη συμπεριφορά. Εγώ γεννάω Μάιο και ενώ μου λέει και μου ξαναλέει η πεθερά μου οτι θα έρθει (από μακριά) να με βοηθήσει και τέτοια της λέω ξεκάθαρα οτι δεν χρειάζεται. Δεν θα δουλεύω και μπορώ μια χαρά και μόνη μου. Βέβαια αυτή εκεί σαν τον γαίδαρο επιμένει και μόνο το γεγονός οτι επιμένει τόσο με κάνει να μην θέλω ακόμα πιο πολύ να έρθει. Διακριτικότητα και τακτ μηδέν!Δεν σκαμπάζουν οι πεθερές, θέλουν μόνο το δικό τους να γίνεται και όλα αυτά περί ''βοήθειας'' που λένε είναι ένα μάτσο τρίχες κατσαρές!Να ελέγχουν την κατάσταση θέλουν και να κάνουν το κουμάντο στο σπίτι του γιόκα τους. Βρε ουυυστ! Very Happy



Έχει επεξεργασθεί από τον/την tzeniko στις Δευ Νοε 26, 2012 12:49 am, 1 φορά

33χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Δευ Νοε 26, 2012 12:39 am

sissympempis

sissympempis
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
geia sou..na sou zhsei to mwraki mou..eimai sthn hlikia sou kai gennhsa prin 7 mhnes me kamia voithia apo dikh mou epilogh..mia xara ta katafernw..mia xara mporeis kai esy..!!mhn eksartasai apo tous allous..esy eisai h mana..
8a yparkoun fores pou 8a pelagnwneis alla 8a yparkoun kai fores pou 8a niwtheis oti krtatas olo tn kosmo sta xeria sou..mhn ta paratas..mporeis..!!!!!!!!!

34χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Δευ Νοε 26, 2012 1:05 am

andri@nna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Lida R έγραψε:
andri@nna έγραψε:και το θεμα πλεον δεν ειναι οτι δεν με βοηθαει...αλλα οτι και τωρα που δεν μου κραταει το μωρο και παλι οταν ερχεται να το δει ειναι ολο παρατηρησεις!! αυτο πως αντιμετοπιζεται????

κοριτσακι μου καλο η απαντηση της ειναι μια "ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΩ" ΤΕΛΟΣ!!!!
και να παει να χεστει..πες της...αντε μπραβο...μονο αυτες ειχαν παιδια...και τα μεγαλωσαν σωστα...κανενας αλλος...Αφου λες κι οτι και ο αντρας σου της τα εχωσε...αυτο ειναι καλο γιατι το αντρακι σου ειναι διπλα σου και σε καταλαβαινει ..δεν ειναι μαμακιας οπως μερικοι αλλοι...
οποτε αφου εχετε ο ενας τον αλλον δεν χρειαζεσαι "εξωτερικους παραγοντες" μονο το δεσιμο σας αρκει να κινησει βουνα!!!!!!!

..οσον αφορα τον αντρα μου και εγω εχω εκπλαγει...φαντασου πως τοσο καιρο καμια φορα μου ελεγε πως δεν την αντεχει και εγω η χαζη την υποστηριζα και του ελεγα πως ειναι μανα του και να προσπαθησει να κανει υπομονη ! και να τωρα που τα λουστηκα εγω τελικα!... Να σας πω περιστατικο να γελασεται...οταν ημουν εγκυος μου ελεγε συνεχεια πως ο γιος της αδυνατισε και να του λεω να τρωει πιο πολυ...γιατι αυτη του το λεει και δεν την ακουει.. το αποτελεσμα ηταν να τον περιμενει καθε πρωι στις 6 που εφευγε για την δουλεια κατω απο το σπιτι μας με μια τυποπιτα και ενα χυμο στημεννο απο τα χερακια της!! βεβαια εμενα που ξεκινησα την εγκυμοσυνη μου 47 κιλα και εφτασα στα 60 μου ελεγε..¨" ε εσυ και να μην φας δεν πειραζει"!!! απο τοτε επρεπε να εχω ψιλιαστει τι με περιμενει παρακατω..!!! affraid

35χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Δευ Νοε 26, 2012 2:23 am

*anna*


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Συγνώμη για το θάρος αλλα με το τελευταίο που έγραψες θα σου έλεγα οτι η πεθερούλα σου θα σας κάνει τι ζωή ΚΟΛΑΣΗ.
Κράτα την μακριά γιατί θα σας κάνει άνω κάτω.
Κάποια στιγμή πρέπει να συζητήσεις με τον άντρα σου και να δείτε πως θα την αντιμετοπίσετε άν αρχίσει να σας βάζει λόγια.
Εμένα η μαμά μου επειδή την κάναμε πέρα, προσπάθησε να μας χωρίσει με διάφορους τρόπους.
Είναι τρελό αλλά έγινε!
Ευτυχώς επιδή την ήξερα τι υστέρω είναι είχα προιδοποιήσει τον άντρα μου οτι δέν θα μας αφίσει εύκολα ήσυχους.
Υπομονή και να είστε ένα με τον άντρα σου, ποτέ και κανένας να μην σας χαλάσει.
Θα κάνεις ότι είναι καλό για το παιδί σου. Γιατί άν σε συνχίζει και σε στεναχωρεί, περναέι και στο παιδί μέσα απο σ'ένα,τα παιδάκια μας επιρεάζονται απο τα συνεσθήματά μας και αυτό δέν είναι πάντα καλό.
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

36χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Δευ Νοε 26, 2012 8:44 am

Amarilda

Amarilda
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
andri@nna έγραψε:
Amarilda έγραψε:antriana xoris na thelo na se epireazo ego tha sou elega na to des ligo diaforetika....sygoura mporeis na to kratiseis monh sou alla panta tha iparxoun kai stigmes anagkis....meta kai to paidi tha itane kalitero gia ayton na exei tous dikous tou konta...kai h giagia exei kapia dikeomata epano sto paidi kai ayti ton agapaei tha prepei na afinoume xoro gia olla....h megali ilikia epimenei sta dia tous ...e as min imaste telios enantion poles fores mporei na exoun kai dikio...den symfono an thelei na kanei pragmata pou tha einai lothos..alla an kanei kati pou den to kaneis esy all taytoxrona einai boithitiko ..pou einai to kako? den nomizo pos to xamomili tou kanei kako isa isa pou ton iremei...an arxizeis na ti dexese kai esy ligo pistepse me olla tha pane kala...kai gia to mikro tha einai kalitera...ayti einai h gnomh mou

στην αρχη ετσι ακριβως το εβλεπα και εγω..και εκανα παντα υπομονη..σεβομαι πολυ τον θεσμο της οικογενειας και ξερω ποσο συμαντικοι ειναι οι παπουδεσ για τα παιδια..αλλα στην δικια μου την περιπτωση βλεπω πως η πεθερα μου θελει να κανει την "μανα" και οχι την γιαγια..μεχρι και το μωρο μου περνει απο τα χερια γιατι νομιζει πως ξερει να το ηρεμει καλυτερα απο μενα!

SE KATALABENO APOLITA EXEIS DIKIO KAI SE SE NIOTHO...APLOS MIN DOSEIS TOSO AXIA OUTE SYMASIA OSO MPOREIS TOULAXISTON ..ASTIN NA EINAI KAI NA FERETE OPOS AYTH NOMIZEI AN EINAI KATI POU DEN BLAPTEI BEBEA DEN EXOUN OLOI TO IDIO EPIPEDO KAI AYTO DEN ALAZEI) PROSPATHISE NA TI DEXTEIS OSO AYTO GYNETE APLOS FRENARETIN OSO EPEMBENEI STO DIKO SOU EINAI SYGA SYGA KAI AYTH THA TO SYNITHISEI ...PISTEVO POS TO MEGALITERO OPLO EINAI H KALOSINH KAI O SEYASMOS IDIKA APENANTI SE AYTOUS POU DEN TO EXOUN...DIXE TIS EMPISTOSHNEI KAI SEBAZMO ETSI THA EXEIS PANTA TO PANO XERI ESY KAI TO ELENXO...AYTH EINAI H GNOMH MOU .. Smile

37χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Δευ Νοε 26, 2012 11:18 am

andri@nna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Amarilda έγραψε:
andri@nna έγραψε:
Amarilda έγραψε:antriana xoris na thelo na se epireazo ego tha sou elega na to des ligo diaforetika....sygoura mporeis na to kratiseis monh sou alla panta tha iparxoun kai stigmes anagkis....meta kai to paidi tha itane kalitero gia ayton na exei tous dikous tou konta...kai h giagia exei kapia dikeomata epano sto paidi kai ayti ton agapaei tha prepei na afinoume xoro gia olla....h megali ilikia epimenei sta dia tous ...e as min imaste telios enantion poles fores mporei na exoun kai dikio...den symfono an thelei na kanei pragmata pou tha einai lothos..alla an kanei kati pou den to kaneis esy all taytoxrona einai boithitiko ..pou einai to kako? den nomizo pos to xamomili tou kanei kako isa isa pou ton iremei...an arxizeis na ti dexese kai esy ligo pistepse me olla tha pane kala...kai gia to mikro tha einai kalitera...ayti einai h gnomh mou

στην αρχη ετσι ακριβως το εβλεπα και εγω..και εκανα παντα υπομονη..σεβομαι πολυ τον θεσμο της οικογενειας και ξερω ποσο συμαντικοι ειναι οι παπουδεσ για τα παιδια..αλλα στην δικια μου την περιπτωση βλεπω πως η πεθερα μου θελει να κανει την "μανα" και οχι την γιαγια..μεχρι και το μωρο μου περνει απο τα χερια γιατι νομιζει πως ξερει να το ηρεμει καλυτερα απο μενα!

SE KATALABENO APOLITA EXEIS DIKIO KAI SE SE NIOTHO...APLOS MIN DOSEIS TOSO AXIA OUTE SYMASIA OSO MPOREIS TOULAXISTON ..ASTIN NA EINAI KAI NA FERETE OPOS AYTH NOMIZEI AN EINAI KATI POU DEN BLAPTEI BEBEA DEN EXOUN OLOI TO IDIO EPIPEDO KAI AYTO DEN ALAZEI) PROSPATHISE NA TI DEXTEIS OSO AYTO GYNETE APLOS FRENARETIN OSO EPEMBENEI STO DIKO SOU EINAI SYGA SYGA KAI AYTH THA TO SYNITHISEI ...PISTEVO POS TO MEGALITERO OPLO EINAI H KALOSINH KAI O SEYASMOS IDIKA APENANTI SE AYTOUS POU DEN TO EXOUN...DIXE TIS EMPISTOSHNEI KAI SEBAZMO ETSI THA EXEIS PANTA TO PANO XERI ESY KAI TO ELENXO...AYTH EINAI H GNOMH MOU .. Smile
..εχω προσπαθησει πολυ για ολα αυτα που μου λες..να μην δινω σημασια να την δω οσο πιο ζεστα μπορω..μιας και δεν μπορει η δικια μου μαμα να ειναι διπλα μου προσπαθησα οσο μπορω μαζι της..αλλα οταν ο αλλος δεν καταλαβαινει και σε προσβαλει την ιδια στιγμη που θεωρει πως σου φερετε αψογα τοτε τα πραγματα δυσκολευουν! γενικα δεν ειμαι ανθρωπος που μου αρεσει να κραταω κακιες ..ουτε νιωθω καλα ακομα και οταν εχω δικιο και στεναχορω καποιον αλλα με την συγκεκριμενη γυναικα εχασα καθε υπομονη..δεν ξερω...φταινε η ορμονες..φταιει οτι η δικια μου η μανα ηταν παντα αψογη..δεν ξερω τι φταιει αλλα πραγματικα ειναι τοσο εγωκεντρικη που οταν ειναι διπλα μου νιωθω σαν να γυριζει μια μυγα γυρο απο το κεφαλι μου!! δεν ξερω αν αυτο θα μου περασει ποτε!!

38χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Δευ Νοε 26, 2012 1:19 pm

Amarilda

Amarilda
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
andri@nna έγραψε:
Amarilda έγραψε:
andri@nna έγραψε:
Amarilda έγραψε:antriana xoris na thelo na se epireazo ego tha sou elega na to des ligo diaforetika....sygoura mporeis na to kratiseis monh sou alla panta tha iparxoun kai stigmes anagkis....meta kai to paidi tha itane kalitero gia ayton na exei tous dikous tou konta...kai h giagia exei kapia dikeomata epano sto paidi kai ayti ton agapaei tha prepei na afinoume xoro gia olla....h megali ilikia epimenei sta dia tous ...e as min imaste telios enantion poles fores mporei na exoun kai dikio...den symfono an thelei na kanei pragmata pou tha einai lothos..alla an kanei kati pou den to kaneis esy all taytoxrona einai boithitiko ..pou einai to kako? den nomizo pos to xamomili tou kanei kako isa isa pou ton iremei...an arxizeis na ti dexese kai esy ligo pistepse me olla tha pane kala...kai gia to mikro tha einai kalitera...ayti einai h gnomh mou

στην αρχη ετσι ακριβως το εβλεπα και εγω..και εκανα παντα υπομονη..σεβομαι πολυ τον θεσμο της οικογενειας και ξερω ποσο συμαντικοι ειναι οι παπουδεσ για τα παιδια..αλλα στην δικια μου την περιπτωση βλεπω πως η πεθερα μου θελει να κανει την "μανα" και οχι την γιαγια..μεχρι και το μωρο μου περνει απο τα χερια γιατι νομιζει πως ξερει να το ηρεμει καλυτερα απο μενα!

SE KATALABENO APOLITA EXEIS DIKIO KAI SE SE NIOTHO...APLOS MIN DOSEIS TOSO AXIA OUTE SYMASIA OSO MPOREIS TOULAXISTON ..ASTIN NA EINAI KAI NA FERETE OPOS AYTH NOMIZEI AN EINAI KATI POU DEN BLAPTEI BEBEA DEN EXOUN OLOI TO IDIO EPIPEDO KAI AYTO DEN ALAZEI) PROSPATHISE NA TI DEXTEIS OSO AYTO GYNETE APLOS FRENARETIN OSO EPEMBENEI STO DIKO SOU EINAI SYGA SYGA KAI AYTH THA TO SYNITHISEI ...PISTEVO POS TO MEGALITERO OPLO EINAI H KALOSINH KAI O SEYASMOS IDIKA APENANTI SE AYTOUS POU DEN TO EXOUN...DIXE TIS EMPISTOSHNEI KAI SEBAZMO ETSI THA EXEIS PANTA TO PANO XERI ESY KAI TO ELENXO...AYTH EINAI H GNOMH MOU .. Smile
..εχω προσπαθησει πολυ για ολα αυτα που μου λες..να μην δινω σημασια να την δω οσο πιο ζεστα μπορω..μιας και δεν μπορει η δικια μου μαμα να ειναι διπλα μου προσπαθησα οσο μπορω μαζι της..αλλα οταν ο αλλος δεν καταλαβαινει και σε προσβαλει την ιδια στιγμη που θεωρει πως σου φερετε αψογα τοτε τα πραγματα δυσκολευουν! γενικα δεν ειμαι ανθρωπος που μου αρεσει να κραταω κακιες ..ουτε νιωθω καλα ακομα και οταν εχω δικιο και στεναχορω καποιον αλλα με την συγκεκριμενη γυναικα εχασα καθε υπομονη..δεν ξερω...φταινε η ορμονες..φταιει οτι η δικια μου η μανα ηταν παντα αψογη..δεν ξερω τι φταιει αλλα πραγματικα ειναι τοσο εγωκεντρικη που οταν ειναι διπλα μου νιωθω σαν να γυριζει μια μυγα γυρο απο το κεφαλι μου!! δεν ξερω αν αυτο θα μου περασει ποτε!!

παν απολλα ειναι να εισαι εσυ καλα και να απολαφσεις τι ζωη σου ...και εφοσον το εχεις παλεψει απο τι λες αν πιστεβεις ποσ σου κανει κακο η παρουσια τις αντι να σε βοειθαει τοτε οντος ειναι δισκολα τα πραγματα..και δεν ιπαρχει αλλη λισει απο το να εχεις μονο τα τιπικα μαζι τις...σοθ ευχομαι γριγορα να φιαξει η κατασταση....προσοπικα πιστεβω πος ειναι θεμα χρονου να σε καταλαβει και αυτη οστε να μιν φερετε με τροπο που σε μπιραζει....κουραγιο ...φιλακια Smile

39χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Τετ Νοε 28, 2012 8:04 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εμενα η γνωμη μου ειναι οτι δεν χρειαζεσαι βοηθεια..να σου λειπει η βοηθεια... (κατι ξερω και στο λεω) Αγγελικουλα.... ακου με...εχουν δει τα ματακια μου...
σιγα σιγα θα μπειτε σε μια σειρουλα εσυ κι αντρουλης σου και θα την βρειτε την ακρη!
καλυτερα αρχοντισα στο σπιτακι σου, και ας εισαι και λιγο ταλαιποριμενη για ενα διαστημα!!
τι λες?? θα το κανεις??

40χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Τετ Νοε 28, 2012 8:05 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
*** ουπς σορρυ Ανδριανα μου!

41χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Τρι Δεκ 04, 2012 2:55 pm

andri@nna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
-elpizw na to diavasete oles-
μην βιαστειτε να χαρειται οταν καποιοσ σασ υπερασπιστει!μην βιαστειτε να χαρειται οταν καποιος μιλησει σκληρα σε καποιον αλλο...με την πρωτη ευκαιρια θα φερθει με τον ιδιο τροπο και σε εσας...
μην βιαστειται να συγχορεσαιτε καποιον για τα λαθη του παρελθοντος...η γαιδουρια δεν ξεπερνιεται...
μην βιαστειται να πιστεψετε πως ενα παιδι θα λυσει τα προβληματα σας..η σκληποτητα ενος αντρα δεν ξεπερνιεται με την πατροτητα..
ΚΑΙ ΝΑΙ ...ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΕΝΤΑΜΟΝΑΧΗ!

42χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Τρι Δεκ 04, 2012 9:52 pm

efffie

efffie
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
andri@nna έγραψε:-elpizw na to diavasete oles-
μην βιαστειτε να χαρειται οταν καποιοσ σασ υπερασπιστει!μην βιαστειτε να χαρειται οταν καποιος μιλησει σκληρα σε καποιον αλλο...με την πρωτη ευκαιρια θα φερθει με τον ιδιο τροπο και σε εσας...
μην βιαστειται να συγχορεσαιτε καποιον για τα λαθη του παρελθοντος...η γαιδουρια δεν ξεπερνιεται...
μην βιαστειται να πιστεψετε πως ενα παιδι θα λυσει τα προβληματα σας..η σκληποτητα ενος αντρα δεν ξεπερνιεται με την πατροτητα..
ΚΑΙ ΝΑΙ ...ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΕΝΤΑΜΟΝΑΧΗ!

ωραίος ο επίλογος!!!! Κυρά και αρχόντισσα λοιπόν ΕΣΥ στο σπίτι σου και στο παιδί σου...κι αν χρειαστεί να βγείς, το βάζεις σ ΄ενα μάρσιππο και πάς παρέα όπου θές queen
Για βοήθεια είπαμε, όχι να σου κάνει τη ζωή δύσκολη

43χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Τρι Δεκ 04, 2012 11:15 pm

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αφου δεν δουλευεις δεν χρειαζεσαι καμμια βοηθεια..μη βαζει διαβολους στο κεφαλι σου τζαμπα. κι εγω δεν ειχα κανεναν γιατι ειχα τη μαμα μου αρρωστη και την πεθερα μου μακρυα. Οταν επρεπε να γυρισω στην δουλεια μετα απο εναν χρονο αρχισαν τα προβληματα.. Οπου και να πας το μωρο μαζι. Ετσι εκανα κι εγω αφου ο αντρας μου δουλευε και παρα πολλες ωρες..μεχρι και τα ψωνια του σπιτιου με το μωρο μαζι ημερων! Και ημουνα και στην ηλικια σου οταν γεννησα. Υπομονη θα προσαρμοστεις και οσο το μωρο μεγαλωνει θα ειναι πιο ευκολο. Οσο για την πεθερα επειδη αναγκαστικα θα την υποστεις αφου ειναι η μανα του αντρα σου μην κανεις καβγαδες..απο το ενα να μπαινουν και απο το αλλο να βγαινουν. Λεγε εσυ ναι και κανε αυτο που θες! να σου ζησει ο γιος σου

44χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Τετ Δεκ 05, 2012 12:01 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
andri@nna έγραψε:-elpizw na to diavasete oles-
μην βιαστειτε να χαρειται οταν καποιοσ σασ υπερασπιστει!μην βιαστειτε να χαρειται οταν καποιος μιλησει σκληρα σε καποιον αλλο...με την πρωτη ευκαιρια θα φερθει με τον ιδιο τροπο και σε εσας...
μην βιαστειται να συγχορεσαιτε καποιον για τα λαθη του παρελθοντος...η γαιδουρια δεν ξεπερνιεται...
μην βιαστειται να πιστεψετε πως ενα παιδι θα λυσει τα προβληματα σας..η σκληποτητα ενος αντρα δεν ξεπερνιεται με την πατροτητα..
ΚΑΙ ΝΑΙ ...ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΕΝΤΑΜΟΝΑΧΗ!

Εγω παλι γιατι διαβαζοντας αυτο το μυνημα καταλαβα οτι κατι στραβωσε και με τον αντρα σου???

Ελπιζω να εχω καταλαβει λαθος και να ειναι ολα καλα..

45χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Τετ Δεκ 05, 2012 12:05 am

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
aggeliki5579 έγραψε:
andri@nna έγραψε:-elpizw na to diavasete oles-
μην βιαστειτε να χαρειται οταν καποιοσ σασ υπερασπιστει!μην βιαστειτε να χαρειται οταν καποιος μιλησει σκληρα σε καποιον αλλο...με την πρωτη ευκαιρια θα φερθει με τον ιδιο τροπο και σε εσας...
μην βιαστειται να συγχορεσαιτε καποιον για τα λαθη του παρελθοντος...η γαιδουρια δεν ξεπερνιεται...
μην βιαστειται να πιστεψετε πως ενα παιδι θα λυσει τα προβληματα σας..η σκληποτητα ενος αντρα δεν ξεπερνιεται με την πατροτητα..
ΚΑΙ ΝΑΙ ...ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΕΝΤΑΜΟΝΑΧΗ!

Εγω παλι γιατι διαβαζοντας αυτο το μυνημα καταλαβα οτι κατι στραβωσε και με τον αντρα σου???

Ελπιζω να εχω καταλαβει λαθος και να ειναι ολα καλα..



και εγω την ιδια εντυπωση εχω διαβαζοντας το τελευταιο μηνυμα

ελπιζω να ειναι κατι προσωρινο και να πανε ολα καλα με σενα και τον αντρα σου

46χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Τετ Δεκ 05, 2012 12:23 am

andri@nna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mpompiras έγραψε:
aggeliki5579 έγραψε:
andri@nna έγραψε:-elpizw na to diavasete oles-
μην βιαστειτε να χαρειται οταν καποιοσ σασ υπερασπιστει!μην βιαστειτε να χαρειται οταν καποιος μιλησει σκληρα σε καποιον αλλο...με την πρωτη ευκαιρια θα φερθει με τον ιδιο τροπο και σε εσας...
μην βιαστειται να συγχορεσαιτε καποιον για τα λαθη του παρελθοντος...η γαιδουρια δεν ξεπερνιεται...
μην βιαστειται να πιστεψετε πως ενα παιδι θα λυσει τα προβληματα σας..η σκληποτητα ενος αντρα δεν ξεπερνιεται με την πατροτητα..
ΚΑΙ ΝΑΙ ...ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΕΝΤΑΜΟΝΑΧΗ!

Εγω παλι γιατι διαβαζοντας αυτο το μυνημα καταλαβα οτι κατι στραβωσε και με τον αντρα σου???

Ελπιζω να εχω καταλαβει λαθος και να ειναι ολα καλα..



και εγω την ιδια εντυπωση εχω διαβαζοντας το τελευταιο μηνυμα

ελπιζω να ειναι κατι προσωρινο και να πανε ολα καλα με σενα και τον αντρα σου

ακριβως! ειναι σαν την παροιμια...ητανε στραβο το κλιμα το εφαγε και ο γαιδαρος!!!
δεν πειραζει ομως με τοσο στραπατσο δεν μπορει ...καποια στιγμη θα φτιαξουν τα πραγματα!

47χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Τετ Δεκ 05, 2012 12:31 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι εγινε ρε κοριτσι? Ειχαμε μεινει στο προβλημα με την πεθερα..
ελπιζω παντως να μην στραβωσατε για χαρη της...να μην κανετε το χατηρι..

48χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Τετ Δεκ 05, 2012 1:28 am

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εγω ετσι καταλαβα οτι κατι εγινε..
ελπιζω να μην βγω αληθηνη
μαλωσατε με τον αντρα σου για την μανα του???

49χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 Empty Απ: χωρισ βοηθεια απο κανενα Δευ Δεκ 10, 2012 6:20 am

lena.sam


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
andri@nna μου...και εγώ είμαι πολυ μακρια απ την μανα μου και την πεθερα μου εχω δυο παιδια το ενα ειναι 1,5 χρονων και το αλλο 1 μηνών. Ηρθα στην μανα μου να γεννησω και τώρα ξαναφευγω σπιτι μου. Κ εγω δεν εχω βοήθεια απο κανεναν, φυσικά η πεθερά μου θελει να έρθει για να με βοηθήσει αλλά εγω προτιμώ να ζοριστώ γιατι θα ζοριστώ παρά να την εχω ολη μερα μαζι μου και να κάνει του κεφαλιού της. Γιατί πολλες φορες κάνει τα αντιθετα απ αυτά που λεω εγώ να γινονται σχετικα με το παιδι...Οταν επρεπε να φαει η μικρή μου το φαγητό της και ειναι δυσκολο παιδι στο φαγητο, αυτή της εδινε γάλα... ολη μέρα το παιδι με ενα γαλα!!!!! Γίνεται αυτο??? δεν την εχω εμπιστοσινη...και οχι μονο στο φαγητο αλλά και σε πολλά άλλα... χωρισ βοηθεια απο κανενα - Σελίδα 2 679259 Για αυτο χιλιες φορες μονή και να το μεγαλώσεις οπως θέλεις εσυ και να αποφασίζεις εσυ ποιο ειναι το σωστό για το μωρό σου και οχι άλλοι για σενα...Εσύ εισαι η μητερα του κ εσυ ξέρεις τι είναι καλο για το παιδι σου και κανενας αλλος!!! Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις