Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
63 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 63 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 3:47 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια! Αποφάσισα κ εγώ να γράψω για τη δικιά μου κουραστική, αδιάκριτη, μπούφο και κλαψο... (άντε να μην πω) πεθερά! Δεν θέλω να σας κουράσω με πολλές λεπτομέρειες αλλά η δική μου είναι πολύ μυστήριο χαζοπούλι! Δεν την αντέχω καθόλου πλέον (είμαι έγκυος τώρα) και ειδικά από τότε που έμεινα έγκυος έχει αλλάξει προς το χειρότερο. Η αδιακρισία της δεν έχει τέλος, με το τακτ έχει τσακωθεί, κλαψουρίζει και τρίβεται συνέχεια και γενικά κάνει τις ίδιες μαλ@κίες χρόνια τώρα για να την λυπηθούμε μέσα από τα κλάματα, την υπέρμετρη και χωρίς λόγο ευαιασθησία και γενικά τον πρήχτικο τρόπο που ζητάει προσοχή. Πολυλογού μέχρι θανάτου, χρόνια με αντικαταθληπτικά φάρμακα για ψύλλου πήδημα και το πιο βασικό που έχω παρατηρήσει; Νιώθει έναν ανεξήγητο ανταγωνισμό (το καταλαβαίνω από τις χαζομάρες που ξεστομίζει) και μια συνεχή επιθυμία να μου αποδείξει πόσο πολύ μοιάζουμε (καμία σχέση). Προχτές με ζήτησε στο τηλ. να μιλήσουμε, με τα ζόρια της μίλησα (ήξερα οτι θ αμου πει μπούρδα) και μου λέει ''πάχυνες;'' και χωρίς να προλάβω να της απαντήσω μου λέει στο καπάκι ''δεν πειράζει''. Της απαντάω με συγκρατημένο εκνευρισμό ''πάχυνα στα λογικά πλαίσια μιας εγκύου γυναίκας''. Εχτές με ξαναπαίρνει τηλέφωνο και μου λέει ''καλά είναι το μωρό;'' μια χαρά της λέω, ''και η μαμά τι κάνει; Χοντραίνει;;'' Μιλάμε οτι δεν πίστευα στα αυτιά μου! Ελεοοοος! και της ξανααπαντάω το ίδιο με την προηγούμενη μέρα. Μιλάμε για μεγάλο μπούφο ρε κορίτσια. Χωρίς πλάκα δεν ήμουν ΠΟΤΕ παχουλή, είμαι μια γυναίκα (ακόμα και τώρα στην εγκυμοσύνη) με καμπύλες, με ένα κανονικό θυλικό σώμα. Τέλος πάντων δεν είναι αυτό το ζητούμενο αλλά με ενοχλούν όλες αυτές οι χωριατίλες που πετάει, όλο αυτό το δήθεν και καλά καλοπροαίρετο όπως λέει η ίδια. Από την άλλη επίσης (στα πλαίσια αυτής της ταύτισης) πρέπει να μου έχει πει 250 φορές πόσο καθαρή είναι και πόσο καλά λόγια της λέει η γυναικολόγος της για το πιπί της! Ναι καλά ακούσατε. Με κάθε ευκαιρία (χωρίς να της έχω δώσει το δικαίωμα για τέτοιες συζητήσεις) μου λέει οτι η γυναικλόγος της της λέει ''να μη σε ματιάσω είσαι τόσο καθαρή κάτω σαν παρθενάκι!!! Shocked Κάθε φορά που έχει περίοδο και είναι σπίτι μου, μου το λέει και μου το ξαναλέει πως παρόλη την ηλικία της (54 χρονών) πω πω πόση περίοδο έχει λες και είναι κοριτσάκι και κἀτι τέτοιες απαράδεκτες μαλ@κίες!! Και πολλά άλλα και άλλα. Αφού σκέφτομαι πως αν μπορούσε να μείνει και αυτή έγκυος τώρα θα έμενε! Ακόμα και γιαυτό έχει πει πως η γυναικολόγος της της είπε να προσέχει πολύ γιατί στο παρατσάκ είναι να μείνει έγκυος!!! Ήμαρτον!!! Δεν την αντέχω άλλο ρε παιδιά και ενώ ο άντρας μου με στήριζε σε αυτό αρτκετά προσπαθώντας βέβαια να κρατήσει ισορροπίες (και εγώ προσπαθώ), τώρα μου λέει ''Έλα βρε είσαι προκατειλημμένη!''. Αυτά. Τι λέτε εσείς;

2ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 3:59 am

andri@nna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοιτα αφου νιωθεις ετσι απο τωρα ...που να δεις πως θα νιωθεις μετα την γεννα! και εγω τις ιδιες βλακειες ακουγα και εκανα υπομονη και τωρα που γεννησα δεν ξερω που να κρυφτω! κοψε της τον αερα απο τωρα γιατι θα σε τρελενει!! εγω ημουν 47 κιλα και εφτασα 60 και μου ελεγε πως και να μην τρωω δεν πειραζει! μεχρι και κορσε μου εφερε μετα που γεννησα για να μαζεψει λεει η κοιλια και με πωτουσε καθε μερα αν τον φοραω!!! επειδη ειμαι καμμενη λοιπον σου λεω τωρα που ειναι νωρις προσπαθησε ευγενικα να κρατησεις ισσοποπιες γιατι μετα ειναι δυσκολα!!

3ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 4:08 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
andri@nna έγραψε:κοιτα αφου νιωθεις ετσι απο τωρα ...που να δεις πως θα νιωθεις μετα την γεννα! και εγω τις ιδιες βλακειες ακουγα και εκανα υπομονη και τωρα που γεννησα δεν ξερω που να κρυφτω! κοψε της τον αερα απο τωρα γιατι θα σε τρελενει!! εγω ημουν 47 κιλα και εφτασα 60 και μου ελεγε πως και να μην τρωω δεν πειραζει! μεχρι και κορσε μου εφερε μετα που γεννησα για να μαζεψει λεει η κοιλια και με πωτουσε καθε μερα αν τον φοραω!!! επειδη ειμαι καμμενη λοιπον σου λεω τωρα που ειναι νωρις προσπαθησε ευγενικα να κρατησεις ισσοποπιες γιατι μετα ειναι δυσκολα!!

Με τρόπο της δείχνω οτι με ενοχλούν αυτές οι βλακείες αλλά η γυναίκα ΔΕΝ ΣΚΑΜΠΑΖΕΙ γαμώτο! Δεν της χαρίζω κάστανα και είμαι τυπική πλέον μαζί της και άμα δεν αντέχω της την λέω και λίγο. Αλλά αυτή σαν το γαιδούρι εκεί!! Μονίμως το παίζει θύμα και χρυσή καρδιά. Δεν βλέπουν τα χάλια τους οι παλιομπακατέλες που θα μας πουν και για τα κιλά μας? Είναι σαν κεφτές με πόδια, βλάχα και απεριποίητη και έχει στόμα να μιλήσει για μένα; Δεν ξέρω πως θα κρατήθω να μην την κράξω καμιά μέρα και ως εκρηκτικός χαρακτήρας (όταν με φτάνεις στο αμήν) θα δώσω μια κλωτσιά και θα χύσω όλο το γάλα (αν με εννοείς). Τι οιδιπόδιο σύμπλεγμα είναι αυτό που έχουν με τους γιους τους ρε; Μέχρι και μου έχει πει ''τι θα φτιάξουμε για φαγητό σήμερα στον γιο μας;'' για τον άντρα μου παιδιά! Shocked Γενικά με έχει κουράσει η κουτοπονηριά της και η πρόθεση να μου λέει κάτι κουφό για να δει τι θα πω και πως θα αντιδράσω, για να ακούσει το δήθεν πρέπον και υποκρητικό στην τελική. Της έχει πει άπειρες φορές ο άντρας μου ''φέρσου σαν φυσιολογικός άνθρωπος'' αλλά αυτή δεν καταλαβαίνει! Δεν της κόβει μια ρε παιδιά! Όταν γεννηθεί το μικρό μας ποιός ξέρει τι θα κανει! Αλλά δεν θα της περάσει!

4ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 4:16 am

andri@nna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σε καταλαβαινω απολυτα! μα τι στο καλο ολες ιδιες ειναι?? (παρεπιπτοντως και η δικια μου ειναι σαν κεφτες με ποδια !!!!) και εμενα οπως εχω ξαναγραψει μου ελεγε πως ο γιος της αδυνατισε και πρεπει να του λεω να τρωει!! οταν ειδε και αποειδε τον περιμενε καθε πρωι πριν παει στη δουλεια του κατω απο το σπιτι μας με μια τυροπιτα !!! φαντασου!! εχω ακουσει και αν εχω ακουσει... και αφου στα λεει απο τωρα δεν θα γλυτωσεις μετα ...! δεν ξερω τι της πιανει! ελπιζω να μην ειναι κολλητικο και γινουμε και εμεις που εχουμε αγορακια μωρα ετσι καμια μερα!!! εχω αρχισει να φοβαμαι!!!χαχαχ

5ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 4:23 am

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καταλαβαινω οτι καποια πραγματα πανω στην πεθερα σου σε εχουν κουρασει πολυ κ τα εχεις σιχαθει.Μη ξεχνας ομως οτι προκειται για μια γυναικα μεγαλυτερης ηλικιας πιθανως χαμηλοτερου μορφωτικου επιπεδου απο σενα κ σιγουρα με διαφορετικες συνηθειες κ ιδιοτροπιες.Δεν ειναι σωστο να χρησιμοποιεις τετοιους χαρακτηρισμους ειδικα αν σκεφτεις πως καλως η κακως αυτη ειναι η γυναικα που εφερε στον κοσμο τον αντρα σ.Σταματα λοιπον να πετας απλως μπηχτες χωρις να καταφερνεις τιποτα κ επιπλεον να εκνευριζεσαι περισσοτερο κ να συσσωρευεται ο θυμος σ κ πες της στα ισια (γτ αλλιως δε προκειται να καταλαβει)αλλα ηρεμα οτι δε θες να κανεις μαζι της τετοιες κουβεντες κ καθε φορα που σ λεει κατι που σε αναστατωνει να της λες να το κοβει.Μην το πας δηλ με πλαγιο τροπο αλλα κατευθειαν να της λες αυτο που αισθανεσαι,οτι σε φερνει σε δυσκολη θεση κ θες να σταματησει η συζητηση εδω

6ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 4:27 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοπελα μου.
Καταρχην σου ευχομαι με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου!

Διαβαζοντας την περιγραφη σου για την πεθερα σου και τα ΄΄καμωματα΄΄ της..με επιασε ενα γελιο αλλο πραγμα...ακου εκει σου λεει για το .... της και οτι ειναι σαν παρθενακι! Μα καλα πως μπορεις και κρατιεσαι και δεν ξεσπας σε γελια? Ειναι τοσο γελοιο ολο αυτο...

Η πεθερα σου και ολα αυτα που κανει και λεει, μου προκαλουν μονο γελιο και οχι θυμο..
ειναι πυροβολημενη εντελως!

Δεν θελω να ωραιοποιησω αυτα που περνας,γιατι πραγματικα σου σπαει τα νευρα , ισα ισα που εγω ειμαι καμμενη απο πεθερα μεχρι το κοκκαλο και τις εχω στην μπουκα(αν οχι ολες,τις περισσοτερες)
Εμενα καποια στιγμη οταν αρχισα να βγαινω με τον γιο της μου ειχε πεταξει την θεικη ατακα οτι ΄΄ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΝΤΡΑ΄΄... ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... 606100 ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... 606100 ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... 606100

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι αυτο που ακουω συνεχεια΄΄προσπαθω να κρατησω τις ισορροπιες΄΄.Ποιες ισορροπιες οταν παντρευεσαι εναν ανθρωπο και μαζι του κληρονομεις και μια κακια,στριγγλα,βαρεμενη ή κλαψο... πεθερα...
Και γιατι παντα να κανει η νυφη πισω και να ανεχεται οτι μπουρδοβλακεια ακουει ή να δεχεται ανοιχτο πολεμο και να μην μιλαει?Γιατι αυτες τις λεπτες ισορροπιες να προσπαθεις να τις κρατησεις εσυ και να μην προσπαθει να φερθει αυτη σωστα?
Το επομενο που σε περιμενει ειναι οταν με το καλο γεννηθει το παιδακι σου να ντυνεται με κοντα παντελονακια ή να φοραει κορδελακια στα μαλλια για να σου αποδειξει για αλλη μια φορα ποσο μπεμπεκα και παρθενακι ειναι!

Τι να σου πω...κουραγιο κοπελα μου.. ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... 417472

7ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 4:28 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
andri@nna έγραψε:σε καταλαβαινω απολυτα! μα τι στο καλο ολες ιδιες ειναι?? (παρεπιπτοντως και η δικια μου ειναι σαν κεφτες με ποδια !!!!) και εμενα οπως εχω ξαναγραψει μου ελεγε πως ο γιος της αδυνατισε και πρεπει να του λεω να τρωει!! οταν ειδε και αποειδε τον περιμενε καθε πρωι πριν παει στη δουλεια του κατω απο το σπιτι μας με μια τυροπιτα !!! φαντασου!! εχω ακουσει και αν εχω ακουσει... και αφου στα λεει απο τωρα δεν θα γλυτωσεις μετα ...! δεν ξερω τι της πιανει! ελπιζω να μην ειναι κολλητικο και γινουμε και εμεις που εχουμε αγορακια μωρα ετσι καμια μερα!!! εχω αρχισει να φοβαμαι!!!χαχαχ

ΘΕΟΣ ΦΥΛΑΞΕΙ!! Έλα να γράψουμε γράμμα στον μελλοντικό εαυτό μας για τι ΔΕΝ πρέπει να κάνουμε ως βρωμοπεθερές!χαχαχα! Εμένα για αρκετό καιρό έλεγαν στον άντρα μου ''Πάχυνες!'' και μετά γυρνούσαν σε μένα και μου λέγανε ''Τζένη!'' και εγώ ήμουν κάπως έτσι ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... 654655 Δεν φτάνει που τον έχω στα όπα όπα μέσα στην υγιεινη και gourmet διατροφή (πραγματικά!) αλλά έχουν και να μου την πουν λες και ο άντρας μου είναι ανήλικο που το μπουκώνω φαγητό όλη μέρα. Καλοπερνάει κυρία μου γιαυτό και έβαλε κιλάκια! Να παει γυμναστήριο ο γιος σου που είναι και κοτζάμ μαντράχαλος. Εγώ πως πηγαίνω δηλαδη; Καλά Αντριάννα τυρόπιτα με χυμό στην πόρτα; Ο άντρας σου τι έλεγε; Ειλικρινά δεν παλεύονται οι άτιμες! Φτου!

8ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 4:35 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
aggeliki5579 έγραψε:Καλησπερα κοπελα μου.
Καταρχην σου ευχομαι με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου!

Διαβαζοντας την περιγραφη σου για την πεθερα σου και τα ΄΄καμωματα΄΄ της..με επιασε ενα γελιο αλλο πραγμα...ακου εκει σου λεει για το .... της και οτι ειναι σαν παρθενακι! Μα καλα πως μπορεις και κρατιεσαι και δεν ξεσπας σε γελια? Ειναι τοσο γελοιο ολο αυτο...

Η πεθερα σου και ολα αυτα που κανει και λεει, μου προκαλουν μονο γελιο και οχι θυμο..
ειναι πυροβολημενη εντελως!

Δεν θελω να ωραιοποιησω αυτα που περνας,γιατι πραγματικα σου σπαει τα νευρα , ισα ισα που εγω ειμαι καμμενη απο πεθερα μεχρι το κοκκαλο και τις εχω στην μπουκα(αν οχι ολες,τις περισσοτερες)
Εμενα καποια στιγμη οταν αρχισα να βγαινω με τον γιο της μου ειχε πεταξει την θεικη ατακα οτι ΄΄ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΝΤΡΑ΄΄... ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... 606100 ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... 606100 ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... 606100

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι αυτο που ακουω συνεχεια΄΄προσπαθω να κρατησω τις ισορροπιες΄΄.Ποιες ισορροπιες οταν παντρευεσαι εναν ανθρωπο και μαζι του κληρονομεις και μια κακια,στριγγλα,βαρεμενη ή κλαψο... πεθερα...
Και γιατι παντα να κανει η νυφη πισω και να ανεχεται οτι μπουρδοβλακεια ακουει ή να δεχεται ανοιχτο πολεμο και να μην μιλαει?Γιατι αυτες τις λεπτες ισορροπιες να προσπαθεις να τις κρατησεις εσυ και να μην προσπαθει να φερθει αυτη σωστα?
Το επομενο που σε περιμενει ειναι οταν με το καλο γεννηθει το παιδακι σου να ντυνεται με κοντα παντελονακια ή να φοραει κορδελακια στα μαλλια για να σου αποδειξει για αλλη μια φορα ποσο μπεμπεκα και παρθενακι ειναι!

Τι να σου πω...κουραγιο κοπελα μου.. ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... 417472


Χαχαχα! Έχεις δίκιο οτι είναι εντελώς γελοία αλλά δεν παλεύεται το άτιμο κορμί! Ειδικά όταν τα ζεις δεν ξέρω.. σου΄ρχεται ντουβρουτζας ρε παιδί μου. Δεν μπορώ να τα πω και όλα στον άντρα μου γιατί εκτός του ότι δεν θέλω να τον πληγώσω (είναι μάνα του το όργιο) ντρέπομαι κιόλας να του πω αυτές τις αηδίες! Όσον αφορά τις ισορροπίες και πάλι δίκιο έχεις αλλά δεν μπορώ να της φερθώ απόλυτα όπως μου βγαίνει, δεν ξέρω πως να το εξηγήσω.. είναι γελοία αυτά τα πράγματα και αν το κάνω θα διαρραγούν οι σχέσεις μια για πάντα. Είναι να μην ξεσπάσω..θα την πάρει και θα την σηκώσεἴ. Από την άλλη ο άντρας μου είναι πολύ γλυκός και αξιοπρεπής με τουσ δικούς μου πραγματικά! Δεν θέλω να τα φτάσω εκεί τα πράγματα και του έχω πει τι με ενοχλεί και οτι δεν μπορώ να του πω όλα όσα κάνει γιατί καταλαβαίνω τη θέση του, όμως.. δεν την αντέχω ρε παιδιά. Πόση υπομονή;

9ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 4:38 am

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμένα μου προκάλεσε γέλιο αυτό,θα συμφωνήσω με την Αγγελική. Συγνώμη κιόλας, αν δε το ζεις δε μπορείς να το καταλάβεις,απλά δε θεωρώ τόσο σοβαρούς λόγους όλα αυτά. Και μένα κατά καιρούς μου λέει διάφορα,αλλά δε δίνω σημασία,μεγάλη γυναίκα είναι. Διασκέδασε το και κράτα μαζί της τα τυπικά, μη δίνεις πολύ σημασία, για να είσαι εσύ καλά!!

10ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 4:40 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
toxotina έγραψε:καταλαβαινω οτι καποια πραγματα πανω στην πεθερα σου σε εχουν κουρασει πολυ κ τα εχεις σιχαθει.Μη ξεχνας ομως οτι προκειται για μια γυναικα μεγαλυτερης ηλικιας πιθανως χαμηλοτερου μορφωτικου επιπεδου απο σενα κ σιγουρα με διαφορετικες συνηθειες κ ιδιοτροπιες.Δεν ειναι σωστο να χρησιμοποιεις τετοιους χαρακτηρισμους ειδικα αν σκεφτεις πως καλως η κακως αυτη ειναι η γυναικα που εφερε στον κοσμο τον αντρα σ.Σταματα λοιπον να πετας απλως μπηχτες χωρις να καταφερνεις τιποτα κ επιπλεον να εκνευριζεσαι περισσοτερο κ να συσσωρευεται ο θυμος σ κ πες της στα ισια (γτ αλλιως δε προκειται να καταλαβει)αλλα ηρεμα οτι δε θες να κανεις μαζι της τετοιες κουβεντες κ καθε φορα που σ λεει κατι που σε αναστατωνει να της λες να το κοβει.Μην το πας δηλ με πλαγιο τροπο αλλα κατευθειαν να της λες αυτο που αισθανεσαι,οτι σε φερνει σε δυσκολη θεση κ θες να σταματησει η συζητηση εδω

Αααχ άλλο να το ακούς και άλλο να το ζεις toxotina. Άσε σου λέω και τους χαρακτηρισμούς που της προσάπτω εδώ τους έχει κερδίσει με το σπαθί της. Είναι δύσκολο να πεις στον άλλον κατάμουτρα τέτοια πράγματα, διαλέγεις τον πλάγιο τρόπο μπας και δεν χρειαστεί να του πεις αυτά που θα τον κάνουν να χάσει τον ύπνο του. έτσι έλεγα κ εγώ στην αρχή σαν κ σένα, τη δικαιολογούσα μέσα μου αλλά η γυναίκα δεν παίζεται πλέον.

11ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 4:40 am

andri@nna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
tzeniko έγραψε:
andri@nna έγραψε:σε καταλαβαινω απολυτα! μα τι στο καλο ολες ιδιες ειναι?? (παρεπιπτοντως και η δικια μου ειναι σαν κεφτες με ποδια !!!!) και εμενα οπως εχω ξαναγραψει μου ελεγε πως ο γιος της αδυνατισε και πρεπει να του λεω να τρωει!! οταν ειδε και αποειδε τον περιμενε καθε πρωι πριν παει στη δουλεια του κατω απο το σπιτι μας με μια τυροπιτα !!! φαντασου!! εχω ακουσει και αν εχω ακουσει... και αφου στα λεει απο τωρα δεν θα γλυτωσεις μετα ...! δεν ξερω τι της πιανει! ελπιζω να μην ειναι κολλητικο και γινουμε και εμεις που εχουμε αγορακια μωρα ετσι καμια μερα!!! εχω αρχισει να φοβαμαι!!!χαχαχ

ΘΕΟΣ ΦΥΛΑΞΕΙ!! Έλα να γράψουμε γράμμα στον μελλοντικό εαυτό μας για τι ΔΕΝ πρέπει να κάνουμε ως βρωμοπεθερές!χαχαχα! Εμένα για αρκετό καιρό έλεγαν στον άντρα μου ''Πάχυνες!'' και μετά γυρνούσαν σε μένα και μου λέγανε ''Τζένη!'' και εγώ ήμουν κάπως έτσι ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... 654655 Δεν φτάνει που τον έχω στα όπα όπα μέσα στην υγιεινη και gourmet διατροφή (πραγματικά!) αλλά έχουν και να μου την πουν λες και ο άντρας μου είναι ανήλικο που το μπουκώνω φαγητό όλη μέρα. Καλοπερνάει κυρία μου γιαυτό και έβαλε κιλάκια! Να παει γυμναστήριο ο γιος σου που είναι και κοτζάμ μαντράχαλος. Εγώ πως πηγαίνω δηλαδη; Καλά Αντριάννα τυρόπιτα με χυμό στην πόρτα; Ο άντρας σου τι έλεγε; Ειλικρινά δεν παλεύονται οι άτιμες! Φτου!

ο αντρας μου στην αρχη ντρεποτανε και να μου το ξεστομισει αυτο το γεγονος! μεχρι που μια μερα γυρισε και παλι σκασμενος και μου ειπε πως αυτο γινοταν μια εβδομαδα! μεχρι που τον κυνηγουσε απο πισω αν δεν επερνε το φαγητο!!! 32 χρονων μαντραχαλο να τον κυνηγαει να φαει λες και ειναι ακομα στο νηπιαγωγειο!! λες να ενοουσε οταν μου ελεγε να μην τρωω οτι εγω φταιω που αδυνατισε ο γιος της!? ικανη την εχω να μου πει και καμια μερα οτι του ετρωγα το φαι!! αλλα πανς απο ολα μας αγαπανε και ολα αυτα τα λενε για το καλο μας!! αχ ποσο υπομονη πια!!

12ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 4:41 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kleopatra1981 έγραψε:Εμένα μου προκάλεσε γέλιο αυτό,θα συμφωνήσω με την Αγγελική. Συγνώμη κιόλας, αν δε το ζεις δε μπορείς να το καταλάβεις,απλά δε θεωρώ τόσο σοβαρούς λόγους όλα αυτά. Και μένα κατά καιρούς μου λέει διάφορα,αλλά δε δίνω σημασία,μεγάλη γυναίκα είναι. Διασκέδασε το και κράτα μαζί της τα τυπικά, μη δίνεις πολύ σημασία, για να είσαι εσύ καλά!!

Εγώ δεν δίνω αλλά ευτή είναι μεγἀλη βδέλλα και την τρώει μονίμως ο ποπός της.

13ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 4:43 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
andri@nna έγραψε:
tzeniko έγραψε:
andri@nna έγραψε:σε καταλαβαινω απολυτα! μα τι στο καλο ολες ιδιες ειναι?? (παρεπιπτοντως και η δικια μου ειναι σαν κεφτες με ποδια !!!!) και εμενα οπως εχω ξαναγραψει μου ελεγε πως ο γιος της αδυνατισε και πρεπει να του λεω να τρωει!! οταν ειδε και αποειδε τον περιμενε καθε πρωι πριν παει στη δουλεια του κατω απο το σπιτι μας με μια τυροπιτα !!! φαντασου!! εχω ακουσει και αν εχω ακουσει... και αφου στα λεει απο τωρα δεν θα γλυτωσεις μετα ...! δεν ξερω τι της πιανει! ελπιζω να μην ειναι κολλητικο και γινουμε και εμεις που εχουμε αγορακια μωρα ετσι καμια μερα!!! εχω αρχισει να φοβαμαι!!!χαχαχ

ΘΕΟΣ ΦΥΛΑΞΕΙ!! Έλα να γράψουμε γράμμα στον μελλοντικό εαυτό μας για τι ΔΕΝ πρέπει να κάνουμε ως βρωμοπεθερές!χαχαχα! Εμένα για αρκετό καιρό έλεγαν στον άντρα μου ''Πάχυνες!'' και μετά γυρνούσαν σε μένα και μου λέγανε ''Τζένη!'' και εγώ ήμουν κάπως έτσι ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... 654655 Δεν φτάνει που τον έχω στα όπα όπα μέσα στην υγιεινη και gourmet διατροφή (πραγματικά!) αλλά έχουν και να μου την πουν λες και ο άντρας μου είναι ανήλικο που το μπουκώνω φαγητό όλη μέρα. Καλοπερνάει κυρία μου γιαυτό και έβαλε κιλάκια! Να παει γυμναστήριο ο γιος σου που είναι και κοτζάμ μαντράχαλος. Εγώ πως πηγαίνω δηλαδη; Καλά Αντριάννα τυρόπιτα με χυμό στην πόρτα; Ο άντρας σου τι έλεγε; Ειλικρινά δεν παλεύονται οι άτιμες! Φτου!

ο αντρας μου στην αρχη ντρεποτανε και να μου το ξεστομισει αυτο το γεγονος! μεχρι που μια μερα γυρισε και παλι σκασμενος και μου ειπε πως αυτο γινοταν μια εβδομαδα! μεχρι που τον κυνηγουσε απο πισω αν δεν επερνε το φαγητο!!! 32 χρονων μαντραχαλο να τον κυνηγαει να φαει λες και ειναι ακομα στο νηπιαγωγειο!! λες να ενοουσε οταν μου ελεγε να μην τρωω οτι εγω φταιω που αδυνατισε ο γιος της!? ικανη την εχω να μου πει και καμια μερα οτι του ετρωγα το φαι!! αλλα πανς απο ολα μας αγαπανε και ολα αυτα τα λενε για το καλο μας!! αχ ποσο υπομονη πια!!

Ναι πάνω απ'όλα αυτό! Shocked

14ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 4:45 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
aggeliki5579 έγραψε:Καλησπερα κοπελα μου.
Καταρχην σου ευχομαι με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου!

Διαβαζοντας την περιγραφη σου για την πεθερα σου και τα ΄΄καμωματα΄΄ της..με επιασε ενα γελιο αλλο πραγμα...ακου εκει σου λεει για το .... της και οτι ειναι σαν παρθενακι! Μα καλα πως μπορεις και κρατιεσαι και δεν ξεσπας σε γελια? Ειναι τοσο γελοιο ολο αυτο...

Η πεθερα σου και ολα αυτα που κανει και λεει, μου προκαλουν μονο γελιο και οχι θυμο..
ειναι πυροβολημενη εντελως!

Δεν θελω να ωραιοποιησω αυτα που περνας,γιατι πραγματικα σου σπαει τα νευρα , ισα ισα που εγω ειμαι καμμενη απο πεθερα μεχρι το κοκκαλο και τις εχω στην μπουκα(αν οχι ολες,τις περισσοτερες)
Εμενα καποια στιγμη οταν αρχισα να βγαινω με τον γιο της μου ειχε πεταξει την θεικη ατακα οτι ΄΄ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΝΤΡΑ΄΄... ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... 606100 ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... 606100 ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... 606100

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι αυτο που ακουω συνεχεια΄΄προσπαθω να κρατησω τις ισορροπιες΄΄.Ποιες ισορροπιες οταν παντρευεσαι εναν ανθρωπο και μαζι του κληρονομεις και μια κακια,στριγγλα,βαρεμενη ή κλαψο... πεθερα...
Και γιατι παντα να κανει η νυφη πισω και να ανεχεται οτι μπουρδοβλακεια ακουει ή να δεχεται ανοιχτο πολεμο και να μην μιλαει?Γιατι αυτες τις λεπτες ισορροπιες να προσπαθεις να τις κρατησεις εσυ και να μην προσπαθει να φερθει αυτη σωστα?
Το επομενο που σε περιμενει ειναι οταν με το καλο γεννηθει το παιδακι σου να ντυνεται με κοντα παντελονακια ή να φοραει κορδελακια στα μαλλια για να σου αποδειξει για αλλη μια φορα ποσο μπεμπεκα και παρθενακι ειναι!

Τι να σου πω...κουραγιο κοπελα μου.. ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... 417472


Διεκδικείτε τον ίδιο άντρα ε? Πωω Θεέ μου!

15ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 4:46 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοιτα...δεν θα σε συμβουλευα ποτε να κοψεις εντελως επαφες μαζι της γιατι οπως λες και εσυ το μονο που θα καταφερεις ειναι να πληγωθει ο αντρουλης σου..

Εγω το εκανα εδω και 6 χρονια αλλα η πρωτοβουλια ηταν του αντρα μου..εκεινος επελεξε να μην την εχει στην ζωη του για αλλους λογους ομως...η δικη μου πεθερα δεν εχει πλακα...λειτουργει παντα με κακια και τα δικα μας γεγονοτα ηταν απιστευτα σοβαρα..μεχρι και αστυνομια εχει μπλεχτει στη μεση και υπαρχουν και μονιμα περιοριστικα μετρα εναντιον της..να μην μπορει ποτε να πλησιασει τον γιο της και την οικογενεια του σε αποσταση μικροτερη των 100 μετρων..

Εσυ καλα θα κανεις να της ξεκαθαρισεις με ηρεμο αλλα εντονο υφος οτι δεν θελεις να ακους αλλο τις βλακειες που σου πεταει και οτι σε ενοχλουν αυτα που κανει...παντα με ομορφο τροπο ΄΄απειλησε την΄΄ οτι αν δεν αρχισει να φερεται σωστα και τυπικα δεν θα της βγει σε καλο...εγγονι περιμενει...

Παντως μην χαλιεσαι ιδιαιτερα και απο την στιγμη που ο αντρας σου βλεπει τι γινεται ισως θα ητανε καλο να της μιλουσε λιγο πιο ξεκαθαρα εκεινος?

16ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 4:51 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
aggeliki5579 έγραψε:Κοιτα...δεν θα σε συμβουλευα ποτε να κοψεις εντελως επαφες μαζι της γιατι οπως λες και εσυ το μονο που θα καταφερεις ειναι να πληγωθει ο αντρουλης σου..

Εγω το εκανα εδω και 6 χρονια αλλα η πρωτοβουλια ηταν του αντρα μου..εκεινος επελεξε να μην την εχει στην ζωη του για αλλους λογους ομως...η δικη μου πεθερα δεν εχει πλακα...λειτουργει παντα με κακια και τα δικα μας γεγονοτα ηταν απιστευτα σοβαρα..μεχρι και αστυνομια εχει μπλεχτει στη μεση και υπαρχουν και μονιμα περιοριστικα μετρα εναντιον της..να μην μπορει ποτε να πλησιασει τον γιο της και την οικογενεια του σε αποσταση μικροτερη των 100 μετρων..

Εσυ καλα θα κανεις να της ξεκαθαρισεις με ηρεμο αλλα εντονο υφος οτι δεν θελεις να ακους αλλο τις βλακειες που σου πεταει και οτι σε ενοχλουν αυτα που κανει...παντα με ομορφο τροπο ΄΄απειλησε την΄΄ οτι αν δεν αρχισει να φερεται σωστα και τυπικα δεν θα της βγει σε καλο...εγγονι περιμενει...

Παντως μην χαλιεσαι ιδιαιτερα και απο την στιγμη που ο αντρας σου βλεπει τι γινεται ισως θα ητανε καλο να της μιλουσε λιγο πιο ξεκαθαρα εκεινος?

Σωστό αυτό όμως έχει αρχίσει να μου λέει οτι είμαι προκατειλημμένη. Είδωμεν. Παρεμπιπτόντως όποτε της έχει κάνει παρατήρηση σχετικά με μένα, έρχεται και μου το λέει με τη πρώτη ευκαιρία! Οτι δηλαδή ο γιος της της έκανε παρατήρηση για το τάδε πράγμα (που με αφορά) και οτι αυτή δε φταίει, καλοπροέρετα τα κάνει όλα!Αντε να βρεις άκρη τώρα. Δεν λέω να ξεκόψω (δεν γίνεται) αλλά και αυτό.. Μάλλον πρέπει να την αντιμετωπίζω σαν κάποιον που ταχει χάσει. Περιοριστικά μέτρα? Πρέπει να ήταν μεγάλο νούμερο.

17ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 5:37 am

Ant_Chr88

Ant_Chr88
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
σε καταλαβαινω απολυτως και γω....και σε μενα της ιδιες μ@λ@κιες λεει ποσο μοιαζουμε ποσο καθαρη οτι δεν ειναι κουτσομπολα οπως τις αλλες γυναικες του χωριο ενω αυτη μονο με το κουτσομπολιο ζει...και οσο για τις χοντραδες που σου λεει για τα κιλα,μα εγκυος κοπελα εισαι ειναι σοβαρη?απομακρυνε την γιατι θα σου γινει κολιτσιδα οταν γεννηθει το μικρακι σου εσυ θα θεςηρεμια οπως και τωρα και οχι να συνχιζεσαι

18ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 5:43 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ant_Chr88 έγραψε:σε καταλαβαινω απολυτως και γω....και σε μενα της ιδιες μ@λ@κιες λεει ποσο μοιαζουμε ποσο καθαρη οτι δεν ειναι κουτσομπολα οπως τις αλλες γυναικες του χωριο ενω αυτη μονο με το κουτσομπολιο ζει...και οσο για τις χοντραδες που σου λεει για τα κιλα,μα εγκυος κοπελα εισαι ειναι σοβαρη?απομακρυνε την γιατι θα σου γινει κολιτσιδα οταν γεννηθει το μικρακι σου εσυ θα θεςηρεμια οπως και τωρα και οχι να συνχιζεσαι

Ευτυχώς ζει μακριά! Αλλά λέει δεξιά κ αριστερά οτι όταν γεννηθεί το μωρό θα έρθει να κάτσει 1,5 μήνα!! Να μη φάει γιατί ξεπουπουλίζω το γλάρο! Υπομονή σου εύχομαι κ σένα! Καθόλου κουτσομπόλα! χαχαχαχα

19ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 5:46 am

Ant_Chr88

Ant_Chr88
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
υπομονη κουκλιτσα μου και με το καλο το μικρακι σου flower flower

20ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 5:57 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ant_Chr88 έγραψε:υπομονη κουκλιτσα μου και με το καλο το μικρακι σου flower flower

Thanks! Εσύ είσαι μανούλα;

21ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 6:57 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω κοριτσια θα συμφωνησω με τη κλεοπατρα..ολες οι πεθερες..θανασιμες ειναι!και μια να ειναι διαφορετικη δεν εχει να λεει..αποτελει εξαιρεση κ οχι τον κανονα..η καλυτερη αμυνα σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι η αδιαφορια..εκει πονανε αυτες οι τσουχτρες..αυτος ειναι κ ο λογος που λενε οσα λενε..για να τσιμπησουμε..η ζηλια τους κ η κακεντρεχεια καποια στιγμη θα γυρισουν εις βαρος τους..και οσο δεν αφηνετε αυτο να επηρεασει την σχεση σας με τους αντρες σας, αλλα της δειχνετε συνεχεια το ποσο αγαπημενοι ειστε, τοσο σκυλιαζουν εκεινες...επομενως..αντισταθειτε!

22ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Δευ Νοε 26, 2012 6:58 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
loukia_84 έγραψε:εγω κοριτσια θα συμφωνησω με τη κλεοπατρα..ολες οι πεθερες..θανασιμες ειναι!και μια να ειναι διαφορετικη δεν εχει να λεει..αποτελει εξαιρεση κ οχι τον κανονα..η καλυτερη αμυνα σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι η αδιαφορια..εκει πονανε αυτες οι τσουχτρες..αυτος ειναι κ ο λογος που λενε οσα λενε..για να τσιμπησουμε..η ζηλια τους κ η κακεντρεχεια καποια στιγμη θα γυρισουν εις βαρος τους..και οσο δεν αφηνετε αυτο να επηρεασει την σχεση σας με τους αντρες σας, αλλα της δειχνετε συνεχεια το ποσο αγαπημενοι ειστε, τοσο σκυλιαζουν εκεινες...επομενως..αντισταθειτε!

Ναι τρομάρα τους!

23ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Τρι Νοε 27, 2012 11:33 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
loukia_84 έγραψε:εγω κοριτσια θα συμφωνησω με τη κλεοπατρα..ολες οι πεθερες..θανασιμες ειναι!και μια να ειναι διαφορετικη δεν εχει να λεει..αποτελει εξαιρεση κ οχι τον κανονα..η καλυτερη αμυνα σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι η αδιαφορια..εκει πονανε αυτες οι τσουχτρες..αυτος ειναι κ ο λογος που λενε οσα λενε..για να τσιμπησουμε..η ζηλια τους κ η κακεντρεχεια καποια στιγμη θα γυρισουν εις βαρος τους..και οσο δεν αφηνετε αυτο να επηρεασει την σχεση σας με τους αντρες σας, αλλα της δειχνετε συνεχεια το ποσο αγαπημενοι ειστε, τοσο σκυλιαζουν εκεινες...επομενως..αντισταθειτε!


Ναι...τρομάρα τους...θανάσιμες..και πολύ βαρετες..
καλό ειναι να αδιαφορούμε, αλλα τι να κανεις οταν η χωριατιλα βρωμαει και απο το τηλέφωνο...?
και εγω..ακομα δεν παντρευτικα με τον αντρουλη μου..και μου εχει ξεκινίσει κατι θεατρικά...απιστευτου κάλους..υπερμετρης αισθητικής....
Με ενοχλει, γιατι δεν λεει ποτε ενα ευχαριστώ, ειναι κουτσομπόλα, καλλιεργει ζηλια στα αδελφια μεταξύ τους, ξεμοναχιαζει τον ανδρα μου και του μιλαει..στα μουλοχτα ( ασχετα οτι τα λεμε ολα..μετα)...τολμισα μια μερα να παω μονη μου να ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... 328109 ικα να σταματησει..γιατι αφενος ηταν μπροστα τα μικρα της παιδια, αφαιτερου δεν μου αρεσει να κουτσομπολευω ατομα της οικογενειας μου.. ξερω οτι τα λογια φαιρνουν λογια και τα αποφευγω...
εκεινη μετα μου εβαλε τα κλαματα...
την επομενη μερα πειρε τον ανδρουλη μου και του ελεγε οτι ...φοναζα...με δυνατες φωνες με ακουσε λεει ολη η γειτονια της... Twisted Evil Twisted Evil
αν δεν ειχα προλαβει να του εξηγισω την κατασταση θα ειχαμε γινει κ&^%ς απο το τιποτα...

ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΕΙ...
δεν πιστευω να σε ακουει η αλλη.... (αυτη...) κλπ.... να σου πω τα νεα...
πσου πσου πσου..... και αλλα τετοια...κουλα...


24ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Τρι Νοε 27, 2012 11:39 am

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι...τρομάρα τους...θανάσιμες..και πολύ βαρετες..
καλό ειναι να αδιαφορούμε, αλλα τι να κανεις οταν η χωριατιλα βρωμαει και απο το τηλέφωνο...?
και εγω..ακομα δεν παντρευτικα με τον αντρουλη μου..και μου εχει ξεκινίσει κατι θεατρικά...απιστευτου κάλους..υπερμετρης αισθητικής....
Με ενοχλει, γιατι δεν λεει ποτε ενα ευχαριστώ, ειναι κουτσομπόλα, καλλιεργει ζηλια στα αδελφια μεταξύ τους... ειναι ικανη να ζηταει δανικα..και προικα για την μικρη της κορη...
ξεμοναχιαζει τον ανδρα μου και του μιλαει..στα μουλοχτα ( ασχετα οτι τα λεμε ολα..μετα)...και αλλα τετοια...
τολμισα μια μερα να παω μονη μου για καφε.. και εκει που ημαστα καλά...αρχισε να κατηγορει τον κουνιαδο..την σινυφαδα..κλπ... δεν εχασα χρονο ( επειδη..ξερω οτι τα λογια φαιρνουν λογια και τα αποφευγω... )
της ειπα να σταματησει..γιατι αφενος ηταν μπροστα τα μικρα της παιδια, αφαιτερου δεν μου αρεσει να κουτσομπολευω ατομα της οικογενειας μου.. το βρησκω μιζερο..
------
εκεινη μετα μου εβαλε τα κλαματα... και εφηγα μεσα στην απορια!!

-----
την επομενη μερα πειρε τον ανδρουλη μου και του ελεγε οτι ...φοναζα να μην μου μηλαει...με δυνατες φωνες με ακουσε λεει ολη η γειτονια της...
------
αν δεν ειχα προλαβει να του εξηγισω την κατασταση θα ειχαμε γινει κ&^%ς απο το τιποτα...

ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΕΙ...
δεν πιστευω να σε ακουει η αλλη.... (αυτη...) κλπ.... να σου πω τα νεα...
πσου πσου πσου..... και αλλα τετοια...κουλα...

δεν την αντεχω..ολο ζηταει..ολο ζηταει..την μια το ενα την αλλη το αλλο....
φερε. δωσε μου.... και ενα ευχαριστω ποτε...
θελω να την ξεφορτοθώ...
το συντομοτερο!!!!

25ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Empty Απ: ΠΕΘΕΡΑ ΚΛΑΨΟ..... Τρι Νοε 27, 2012 3:34 pm

savra


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!

Καλησπερα.Το μονο σιγουρο ειναι οτι έχεις θέμα με την πεθερά σου και χωρις να θέλω να σε απογοητεύσω δεν προκειται να τελειώσει ποτέ . Αντιθέτως θα επιδεινώνεται με τον ερχομό των παιδιών όπου εκεί βρίσκει το πιο απλό να πεί οτι δεν είσαι καλή μαμά και εκείνη τα γνωρίζει όόόλα μα όλα . Ναι δεν ξέχασα να αναφέρω οτι έχει και γνώσεις αστροφυσικής....Το επιπεδο της απ οτι περιγραφεις ειναι αρκετα χαμηλο και χρησιμοποιει κλασικές μεθοδους τησ καλης και απροστατευτης μανουλας .Να μη μακρυγορω και σε κουραζω μονο και μονο για να βοηθησω θα ηθελα προτεινω τη λυση τησ διπλωματιας.Αρχικα θα διατηρεις την ψυχραιμια σου σε οοοτι μα οοοτι παραλογισμο λέει και δε θα απαντας γιατι φαινεσαι εσυ η κακια και η γλωσσου .Θα μελετησεις τα ευαισθητα σημεια της και εκει θα τη χτυπας .Πχ αν εχει τρελα με την καθαριοτητα θα αφηνεις ελευθερο το παιδι να εξερευνα και παραλληλα να αλωνει το παλατι της γιαγιας .Ε, παιδι ειναι δε μπορει να του πει τιποτα ,θα φανει αυτη κακια.Οσο για τα γκοσσιπ να κανεις οτι δε σε αγγιζουν και μη τα ανακυκλωνεις με τον αντρα σου γιατι θα διαπλικτιζεστε για χαρη της .Επισης ουτε στις μπιχτες θα απαντας .Αν πιεζει για κατι απανταμε θα δουμε και τελειωσε το θεμα ή γυριζεισ την απαντηση με ερωτηση π χ εσεισ στη θεση μου τι ια κανατε ?Με αυτο τον τροπο δε μαθαινει απο εσενα τουλαχιστον τα σχεδια σας .Αν σου φανηκε κατι χρησιμο και οχι ανοησια ισως μπορεσω να βοηθησω παλι .

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις