Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
100 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 100 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 37, 38, 39

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 39]

nancy T.


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Α!Έβαλα και το πρωτο μου μπεμπεδοπλυντήριο χθες!Να δούμε πότε θα στεγνώσουν...

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα ξαναγυρισει μην στεναχωριεσαι!!!!!μεγαλοι ειστε και εσεις!!!!! * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316

nancy T.


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ναι είναι μεγάλος για την ηλικία του!!Έχουμε χρόνο ακόμα να γυρίσει αλλά το πήρα απόφαση ότι δεν πειράζει.Ας είναι καλά και ας βγει όπως θέλει!Στα κιλά +9!

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nancy T. έγραψε:Καλημέρα!
Μπράβο ο πεθερός!Κι ο δικός μου έχει αγελάδες αλλά είμαστε μακρυά!
Έτρεχα αυτές τις μέρες και χάθηκα.Να σας πω τα νέα μου!
Λοιπόν στολίσαμε κι εμείς και πήγαμε στο γιατρό.Ο μπεμπούλης μου είναι 2200 αλλά μας την έκανε γιατί ενώ είχε κάτω το κεφαλάκι από τον 7ο τώρα γύρισε και έχει κάτω τον ποπό του!



ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑΝΣΥ ... και ο δικος μου στην 32+4 ήταν 2200 !!!! τα ιδια κιλα εχουν ...SmileSmile
αλήθεια, σου είπε ο γιατρός αν είναι λίγο μεγαλύτερος από το κανονικό ??? γιατί εμένα αυτό μου είπε ... κανατε και το ντοπλερ ??

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nancy T. έγραψε:Ναι είναι μεγάλος για την ηλικία του!!Έχουμε χρόνο ακόμα να γυρίσει αλλά το πήρα απόφαση ότι δεν πειράζει.Ας είναι καλά και ας βγει όπως θέλει!Στα κιλά +9!


τωρα ειδα την απαντηση σου ...SmileSmileSmileSmile

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α κάτι ακόμα!!
Την Τρίτη 11/12 θα έχει ένα διαδικτυακό σεμινάριο στο οποιό ομιλητής θα είναι ο Δρ.Ραθ, που σας έλεγα τις προάλλες για το ίδρυμά του.
Σας αντιγράφω ένα μέρος του μέιλ που έλαβα με διάφορες πληροφορίες..
είναι πολύ εύκολο να συνδεθείτε και να παρακολουθήσετε χωρίς να το κουνήσετε απ' το σπίτι!! Στα αγγλικά βεβαίως.


Αγαπητοί μας φίλοι καλημέρα σας,

Η ευκαιρία που όλοι περιμένατε είναι εδώ!!
Την επόμενη Τρίτη 11 Δεκεμβρίου, στις 8 το βράδυ,

θα έχετε την ευκαιρία από την άνεση του σπιτιού σας,
να παρακολουθήσετε τον διεθνούς φήμης ερευνητή και ιδρυτή της Κυτταρικής Ιατρικής:
Dr. Matthias Rath.
Στα πλαίσια του μηνιαίου Διεθνούς Διαδικτυακού Σεμιναρίου της "Συμμαχίας για την Υγεία" του Δρος Rath, ο ίδιος ο Δρ. Rath θα παρουσιάζει το επόμενο σεμινάριο.

Ο Δρ. Rath είχε το προνόμιο να ανακαλύψει τον κύριο μηχανισμό ελέγχου του καρκίνου με συγκεκριμένα μικροθρεπτικά. Ο Δρ. Matthias Rath εκθέτοντας ότι στην ουσία οι φαρμακευτικές επενδύσεις που προκύπτουν από τo «εμπόριο με τις ασθένειες» αποτελούν και το μεγαλύτερο εμπόδιο στην πρόληψη και εξάλειψη των ασθενειών, έχει γίνει στόχος επιθέσεων του παγκόσμιου καρτέλ φαρμάκων.

Λίγα λεπτά πριν την έναρξη του Σεμιναρίου συνδεθείτε στην σελίδα:
http://login.meetcheap.com/conference,35981297

Γράψετε το όνομα σας στο κουτί "YOUR NAME" και βεβαιωθείτε πως έχετε σημειώσει "ΝΟ" στο κουτί "Ι ΑΜ Α MODERATOR"

Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το σχετικό άρθρο στο μπλοκ μας:
http://dikaiomastinygeia.blogspot.com/2012/12/rath-11.html

nancy T.


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαζί πάμε!Τον θρέφεις καλά μου λέει ο γιατρός!

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nancy T. έγραψε:Μαζί πάμε!Τον θρέφεις καλά μου λέει ο γιατρός!



χααχαχαχ...ναι καλε , και εμενα αυτο μου ειπε ο γιατρος ...

Τρωει καλαααααααά ο μικρός !!!!!!!!!!!!!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φιλλιω το ξερω οτι το εκανε απο καλοσυνη!!!!γι αυτο μου αρεσε!!Εμενα ποτε δεν μου εχουν παρει τοσα κιλα δωρο!!!!!!!!!!!!!! * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κι απο εδω!σημερα εχω ξυπνησει απο νωρις και κανω γενικη!!δεν ξερω τι με επιασε..μαλλον επειδη εχει τελεια μερα!!

Φιλιτσα μεγεια την αγελαδιτσα! * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 328109 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 328109 τα ελεγα εγω να βαλω κανα ζωντανο πισω στο μπλκονι..!!!! Rolling Eyes scratch μπραβο παντως ο πεθερος..δεν ξερω για την πεθερα αλλα στον πεθερο respect..

Μιραντζελα ειδες?ολα καλα..τελικα ισως λογω αγχους να μεγαλοποιουμε καποια πραγματα..αχ αυτα τα μπεμπακια!χαλαλι τους!

Δε θα σταματησω να λεω το ποσο τεεεεελεια θα περασετε εσεις το καρε της νταμας στην Θεσσαλονικη!!!αντε, περασαν οι μερες..για τα των ταπερ, δεν σχολιαζω.. Respect γιατι οχι ομως??? * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 587529

Αχ ανυπομονω να μεγαλωσει κι εμενα η μικρη μου..εγω διανυω την 29η και η μπουmpου μου ειναι γυρω στα 1250γρ.εχω εναν μηνα ακομα για τα 2 κιλα..

εγω μελομακαρονα θα κανω την επομενη εβδομαδα!για την ακριβεια, οσο πιο αργα τα κανω, τοσο αργοτερα θα τα εξαφανισω κιολας..αρα προς το παρον κανω "κρατει"!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Φιλλιω το ξερω οτι το εκανε απο καλοσυνη!!!!γι αυτο μου αρεσε!!Εμενα ποτε δεν μου εχουν παρει τοσα κιλα δωρο!!!!!!!!!!!!!! * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!!
αργοπορημενη οπως παντα εγω!

φιλιτσα τελειο δωρο η αγελαδα αν κ δεν ξερω κατα ποσο θα το εκτιμησουν τα παιδια!Εγω δε χαιρομουν κ πολυ που παιρναμε γαλα αγελαδας.Ηθελα ενα τονο καοτονικ ή νεσκουικ για να το πιω κ η γιαγια μου εβαζε στη μυτη του κουταλιου.Μαχη ειχαμε καθε πρωι!
Λουκια μου χαλαρα με τις δουλειες αν δε θες να καταληξεις οπως εγω.Κ τα μελομακαρονα βαλε τη μαμα να τα κανει ή παρε ετοιμα.εγω το πηρα αποφαση!Δεν ξανακανω τπτ μεχρι να γεννησω.Αν εσπαγαν τα νερα χθες δε θα ειχα κουραγιο ουτε να γεννησω με τοση κουραση που ειχα!

Νανσυ μεγαλος κ ο δικος σου!Μην ανησυχεις ομως μεχρι τελευταια στιγμη στριφογυριζουν!Δεν ξερεις πως θα καταληξουν...

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
doritaki έγραψε:Καλημερα!!
αργοπορημενη οπως παντα εγω!

φιλιτσα τελειο δωρο η αγελαδα αν κ δεν ξερω κατα ποσο θα το εκτιμησουν τα παιδια!Εγω δε χαιρομουν κ πολυ που παιρναμε γαλα αγελαδας.Ηθελα ενα τονο καοτονικ ή νεσκουικ για να το πιω κ η γιαγια μου εβαζε στη μυτη του κουταλιου.Μαχη ειχαμε καθε πρωι!
Λουκια μου χαλαρα με τις δουλειες αν δε θες να καταληξεις οπως εγω.Κ τα μελομακαρονα βαλε τη μαμα να τα κανει ή παρε ετοιμα.εγω το πηρα αποφαση!Δεν ξανακανω τπτ μεχρι να γεννησω.Αν εσπαγαν τα νερα χθες δε θα ειχα κουραγιο ουτε να γεννησω με τοση κουραση που ειχα!

Νανσυ μεγαλος κ ο δικος σου!Μην ανησυχεις ομως μεχρι τελευταια στιγμη στριφογυριζουν!Δεν ξερεις πως θα καταληξουν...

Καλέ έχει δίκιο η Δώρα! πώς αντέχετε τόσες δουλειές στο σπίτι;; Τόση ορθοστασία;;
Εγώ μπορεί να είμαι όλη μέρα στη γύρα, αλλά περνάω αρκετή ώρα στις μετακινήσεις με αυτοκίνητο και τις υπόλοιπες κάθομαι κατά κύριο λόγο!!
Για να μαζευόμαστε σιγά σιγά!!

κι εγώ τώρα πάω να κάνω φασολάδα μπαμ μπαμ και τα μελομακάρονα!!
Δωρίτσα σου έγραψα στο φβ! Δεν ξέρω πού έβαλα τη συνταγή!! Embarassed Embarassed

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου doritaki..η αληθεια ειναι οτι χθες το ενιωσα πολυ εντονα αυτο που λες..ειχα πολυυ σιδερο και δεν μπορουσα να σταθω ορθια απο την πλατη μου..
αλλα σημερα ειδα ωραιο καιρο, και εκει, τον χαβα μου εγω Rolling Eyes αποφασισα ομως να κανω μονο μπανια και δωματια σημερα.τα υπολοιπα αυριο, εχει ο θεος.δεν ειχα και μαγειρεμα αρα ηταν ευκαιρια!!

τα μελομακαρονα θα τα κανω, μου εκατσε τωρα.. αλλα δεν τα βιαζομαι, θα φερει κι η μαμα αλλα για το καλο θελω να κανω κι εγω.περυσι ειχε πεθανει η γιαγια του καλου μου και δεν καναμε τιποτα.. Crying or Very sad

εχω και πραγματα να σας πω απο το χθεσινο ραντεβου με την μαια αλλα δεν εχω χρονο..αλλη στιγμη

και Δωρα εννοειται παρτο χαλαρα..σου εμεινε πολυ λιγο ακομα, κατσε ξεκουρασου..και πιο ξεκουραστη θα πας στο μαιευτηριο και συν τοις αλλοις χρειαζεται να μαζεψεις δυναμεις για αργοτερα.. Wink

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μελομακαρονα

2 φλιτζανες ελαιολαδο
1 φλιτζανα ζαχαρη
1/2 φλιτζανα κονιακ
1/2 << χυμο πορτοκαλιου
7 1/2 φλιτζανες αλευρι μαλακο
2 κουταλακια μπεικιν
1 κουταλακι σοδα
λιγη κανελα

Σιροπι:
2 φλιτζανες μελι
2 << ζαχαρη
2 << νερο
1 βανιλια
λιγο χυμο λεμονι
κ βραζω για 5 λεπτα

Η διαδικασια απλη.Κοσκινιζεις το αλευρι (εγω δεν το εκανα) κ ανακατευεις ολα τα στερεα μαζι.Κανεις μια λακουβιτσα στη μεση κ ριχνεις τα υγρα.Αρχιζεις να ζυμωνεις.Δε θελει πολυ ωρα.Εγω εβαλα μιση κουπα λιγοτερο αλευρι.Καλο ειναι να μη το βαλεις ολο απο την αρχη για να δεις πως θα βγει.Χονδρικα ~1250 ηταν το αλευρι κ 1 κιλο το μελι.Η ζαχαρη δε θυμαμαι.Λιγοτερο απο κιλο.Το λεω για να μπορεις να υπολογισεις τις αγορες που πρεπει να κανεις.Ψησιμο αναλογα με το μεγεθος!Εγω στους 180 αερα κ κατω αντισταση για 30 λεπτα αλλα το πρωτο ταψακι αρπαξε λιγο απο κατω.Α!Κ λιγο τριμμενο καρυδι απο πανω!(Εμενα δεν εκατσε καλα το καρυδι.)

Καλη επιτυχια!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ετσι ειναι...Κ εγω για το καλο τα εκανα αλλα δε μου βγηκε σε καλο!Σερνομαι σου λεω.Δεν το εχω ξαναπαθει...Κ εχω κ 2 πλυντηρια για σιδερο.Τον τελευταιο καιρο ομως σιδερωνω καθιστη.Μη ρωτησεις πως.Δυσκολο μου φαινεται αλλα καλυτερο απο το να πονανε τα ποδια μου.Βεβαια τα πουκαμισα τα κανω ορθια.Αλλα πετσετες,φανελακια κ φορμες καθιστη κ οπως βγουνε.Θα κανω μονο τα απαραιτητα σημερα γιατι αυριο πρωι εχει επιδρομη σε μουστακα κ τζαμπο κ το βραδυ εχω κ γαμο κ δε λεει να με πανε σηκωτη! Rolling Eyes

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sofki έγραψε:https://9gag.com/gag/6013565

Τεεεεεεεεελειο!!!!! * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316 * Εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013 Νο9!* - Σελίδα 39 654316

τα σχολια απο κατω τα ειδατε?????
ειναι δυνατον να υπαρχει τοσο ηλιθιος κοσμος????

ziou


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας!καταρχήν εύχομαι σε όλες σας να έρθουν με το καλό τα μωράκια σας!είμαιέγκυος στο πρώτο μου μωρό στην 31η εβδομάδα κ με ΠΗΤ 12/2/13.σήμερα πήγα στο γιατρό μου.μου είπε ότι το μωρό μου δεν έχει γυρίσει ακόμη κ ότι γενικά εώς τώρα γυρνάνε.βέβαια μου είπε ότι έχουμε ακόμη περιθώριο κ το ότι δε γύρισε ακόμη δε σημαίνει ότι δε θα γυρίσει.μου πρότεινε κ κάτι ασκήσεις-στάσεις για να το βοηθήσω γιατι είπε ότι είναι κρίμα να κάνω καισαρική.με παρέπεμψε κ στη μαία που μας κάνει ανώδυνο για περισσότερες οδηγίες.εσας τα μωρά σας έχουν γυρίσει;καταλάβατε σε ποια εβδομάδα έγινε αυτό;η αλήθεια είναι ότι η ιδέα της καισαρικής δε μου αρέσει...κ τσιτώθηκα λίγο.

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ziou έγραψε:Γεια σας!καταρχήν εύχομαι σε όλες σας να έρθουν με το καλό τα μωράκια σας!είμαιέγκυος στο πρώτο μου μωρό στην 31η εβδομάδα κ με ΠΗΤ 12/2/13.σήμερα πήγα στο γιατρό μου.μου είπε ότι το μωρό μου δεν έχει γυρίσει ακόμη κ ότι γενικά εώς τώρα γυρνάνε.βέβαια μου είπε ότι έχουμε ακόμη περιθώριο κ το ότι δε γύρισε ακόμη δε σημαίνει ότι δε θα γυρίσει.μου πρότεινε κ κάτι ασκήσεις-στάσεις για να το βοηθήσω γιατι είπε ότι είναι κρίμα να κάνω καισαρική.με παρέπεμψε κ στη μαία που μας κάνει ανώδυνο για περισσότερες οδηγίες.εσας τα μωρά σας έχουν γυρίσει;καταλάβατε σε ποια εβδομάδα έγινε αυτό;η αλήθεια είναι ότι η ιδέα της καισαρικής δε μου αρέσει...κ τσιτώθηκα λίγο.


καλημέρα , με το καλο να έρθει το μωράκι σου ... στην εβδομάδα που είσαι το δικό μου ήταν ήδη με το κεφάλι προς τα κάτω , αλλά αυτό δε σημαίνει κάτι γιατί γυρίζουν συνέχεια τα μωρά... συνήθως μετά την 34η-35η εβδομάδα σταθεροποιούνται στις πρωτότοκες ,αλλά και αυτό είναι σχετικό ...
μια αλλη κοπελα στο θεματακι μας , ενω ηταν με το κεφαλι προς τα κατω , περιπου στην 30η εβδομαδα νομιζω, ξαναγυρισε αναποδα .. αλλα και παλι σουλεω οτι αυτο δεν ειναι κατι ανησυχητικο , ειναι νωρις ακομα για να εισαι σιγουρη οτι ειναι η τελικη του θεση ...

το βασικο ειναι να μην αγχωνεσαι γιατι επηρεαζεις και το μωρακι σου και ολα θα πανε καλα ...

εαν θες να μπεις στο θεματακι μας και να μιλαμε για την εγκυμοσυνη μας ελα εδω ..
http://forum.eimaimama.gr/t16196p240-topic

εχουμε αλλαξει θεμα....SmileSmileSmile

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 37, 38, 39

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις