Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
44 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 44 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 22]

26ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Ιουλ 28, 2010 2:14 pm

Vasaki

Vasaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαμά την φώναζα μέχρι και 1 μήνα μετά τον γάμο. Εξ αιτίας ενος καυγά κόπηκε και το "μαμα" και έμεινε το "πεθερα"...αυτό που είναι δηλαδη!!!


https://www.facebook.com/petvaso

27ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Ιουλ 28, 2010 2:36 pm

Marilia's mom

Marilia's mom
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΑΜΑ ΕΧΩ...
ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΤΣΙ ΕΥΚΟΛΑ ΑΥΤΗ Η ΛΕΞΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ , ΟΣΟ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ... ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 4872

http://www.mysweetMarilia.blogspot.com

28ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Ιουλ 28, 2010 8:08 pm

nadina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
σιγα μη τη φωναξω και μαμα!!! με το ονομα τησ (σκετο)! αυτη νομιζει οτι τησ πηρα το γιοκα τησ(35 χρονων μαντραχαλο)και δεν με πολυσυμπαθει. αμοιβαια τα αισθηματα!!!

29ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Ιουλ 28, 2010 9:02 pm

Soulitsa

Soulitsa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μανουλα ειναι μονο μια!!!!!!!!!!
Δεν εχουμε σχεσεις τωρα πια με την πεθερα μου(δεν ξερω αν γινει κατι και ξαναποκτησουμε).Παντως και πριν που ειχαμε την φωναζα κυρια και το ονομα της,(φαντασου πολυ καλη κυρια!!!!!!!!)

30ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Ιουλ 28, 2010 9:25 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Εγώ δεν της απευθύνω το λόγο σχεδόν ποτέ. Αν χρειαστεί τη λεώ κυρία Δέσποινα. Μάνα έχω μία και μου φτάνει. Επίσης ποτέ δεν έχω πει η πεθερά μου. Μου τη δίνει!
Ο άνδρας μου κάποια στιγμή είπε τη μητέρα μου μαμά για πλάκα και η δικιά μου του είπε κάτι γαλλικούρες........ @#@*&$%#. Ήταν πολύ αστείο γιατί έχουν μόνο 10 χρόνια διαφορά.

31ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Ιουλ 28, 2010 9:36 pm

γουργουριτσας

γουργουριτσας
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fraoulenia έγραψε:kai egw apo arraboniasmeni pou eimastan tin lew mama
kai mia xara mou bgainei
to oti tin fonazo mama den shmainei pos tin agapaw perissotero apo tin mama mou
shmainei oti sebomai tin epithimia ths ase pou na tin fonazo me to mikro ths einai ageneia kata th gnomi mou kai kyria mou fainetai poli kseno
an mou ekane kati kako sigoura tha tin fonaza kyria!!

με καλυψες απολυτα.....
κι εγω το οτι την φωναζω μαμα δεν σημαινει οτι την βαζω στο ιδιο καλουπι με την μαμα μου ενοειται αυτο ...
εμενα δεν μου το απαιτησε η πεθερα μου να την λεω μαμα μου ειπε κοπελα μου οτι σου βγαινει και οπως σου βγαινει να με φωναζεις δεν εχω προβλημα κανενα αλλα εμενα μου βγηκε απο την αρχη το μαμα δεν ξερω γιατι και πως αν και ελεγα στην ζωη μου οτι εγω την πεθερα μου οταν κανω δεν προκειται να την φωναζω μαμα και ημουνα και απολυτη κιολας ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 328109 ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 328109
επισης το κυρια ταδε εμενα προσωπικα μου κανει καπως γιατι ειναι καπως απομακρο και ξενο εντελως δηλ ουτε εγω θα ηθελα ο αντρας μου να λεει την μανα μου κυρια ταδε και απλα την φωναζει με το ονομα της..

32ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Ιουλ 28, 2010 10:02 pm

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα κορίτσια, αχ με κάνατε και γελασα πρωι πρωι.αυτες οι πεθερες το αιωνιο θεμα!!!!!!
και γω κοριτσια δεν μπορω να την πω μαμα ουτε μια στο δισ/ριο θα την φωναζα έτσι. Βεβαια ειμαστε και μακρια οποτε βρισκομαστε 1 στο τοσο και οι σχεσεις δεν ειναι καθημερινες για να αποκτησω και αυτη την οικιοτητα. δεν την φωναζω κυρια μου φαινεται καπως ουτε με το όνομα της γιατι ειναι μεγάλη. Στην αρχή της μιλούσα στον πληθυντικό και ο αντρας μου μουρμούριζε οτι ειναι πολυ κρυο, τωρα της μιλαω στον ενικό αλλα οταν θελω να της πω κατι παω κοντα ετσι ωστε να μην χρειαστει να τη φωναξω με το ονομα της. Ουτε ο αντρας μου θα ηθελα να λεει τους δικους μου μαμα μπαμπα το θεωρω ψευτικο. αυτος τους φωναζει πεθερος πεθερα ετσι και γω παω κοντα να της μιλησω

33ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Ιουλ 28, 2010 10:19 pm

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nadina έγραψε:σιγα μη τη φωναξω και μαμα!!! με το ονομα τησ (σκετο)! αυτη νομιζει οτι τησ πηρα το γιοκα τησ(35 χρονων μαντραχαλο)και δεν με πολυσυμπαθει. αμοιβαια τα αισθηματα!!!


το καημενο απονηρευτο μονο 35 χρονων μωρο της της το πηρες!δε προλαβε να το χαρει και της τον τυλιξες πονηρω!!!!!!
ρε τι λεμε!!!!!!!! Laughing

34ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Ιουλ 28, 2010 10:23 pm

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εγώ τη πεθερά μου την αγαπώ και την εκτιμώ αλλά μητέρα δε μπορώ να τη πω...δε μου βγαίνει [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Έτσι όταν θέλω να της απευθήνω το λόγο πηγαίνω κοντά για να με ακούσει.
Πάντως τους μιλάω στον ενικό! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

35ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Ιουλ 28, 2010 10:25 pm

mama marilenas


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω ρε κοριτσια οταν την γνωρισα την έλεγα κα Μαρια γιατι με τον αντρα μου μονο σχεση ειχαμε. μετα απο κανα χρονο το κυρια κοπηκε και εγινε Μαρια(η πεθερα μου τοτε ηταν 41 χρονων και μου γκρινιαζε για το κυρια)οταν παντρευτηκα με τον αντρα μου δεν ηξερα πως να την φωναζω και το συζητουσαμε ενα απογευμα. ξερετε τι μου ειπε? "ο καθενας μας μια μανα εχει και δεν ειναι λεξη που χαρακτηριζει τον καθενα. εγω σαν παιδι μου σε εχω αλλα οπως δεν καταφερα ποτε να πω την πεθερα μου μαμα ετσι δεν εχω απαιτησει και απο σενα να με πεις ετσι." δεν ξερω αλλα με συγκινησε η ατιμη που μιλησε ειλικρινα. τωρα την φωναζω μαμα γιατι μου βγαινει και φυσικα δεν σημαινει οτι την εχω ιδια με την μανουλιτσα μου αλλα ειναι που καλη γυναικα και την αγαπω πραγματικα. τον πεθερο μου παλι και αυτον μπαμπα τον λεω και οποτε τον φωναζω κατουριετε πανω του απο την χαρα του! Very Happy

36ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Ιουλ 28, 2010 10:44 pm

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μανούλα είναι μόνο μία! και εγώ στην αρχή πριν παντρευτούμε της μίλαγα στον πληθυντικό, μετά στον ενικό αλλά, η λέξη μαμά δεν βγαίνει με τίποτα! δεν μπορείς να πετάς έτσι ένα μαμά χωρίς να το νιώθεις! δεν ξέρω αν της κακοφαίνεται αλλά εγώ δεν μπορώ να το κάνω και εξάλλου θεωρώ ότι δεν δείχνει σεβασμό το ότι αποκαλείς έτσι την πεθερά!

37ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Ιουλ 28, 2010 11:20 pm

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμείς στην Κύπρο τις αποκαλούμε "μητέρα" και εγώ έτσι την αποκαλώ αναγκαστικά δηλαδή ας τολμούσα να κάνω και διαφορετικά. Θα ήταν ακόμη ένας λόγος για να πιέζει τον άντρα μου να με χωρίσει.............
ΜΑΜΑ δεν πρόκειται να την πω ποτέ και να το άξιζε δηλαδή, ευχαριστώ έχω ΜΑΜΑ δεν θέλω και μια ψευτικη................

38ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Ιουλ 28, 2010 11:39 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν σφαξανε !!!!!!!!!!!!!!!! σιγα που θα την ελεγα μαμα δεν ηταν δεν ειναι και ουτε προκειτε να γινει ΠΟΤΕ !!!!! Twisted Evil

39ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Ιουλ 28, 2010 11:44 pm

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μια γνωστη μου παντρευτηκε εναν 18 χρονια μεγαλυτερο της οποτε φανταζεστε ποσο μεγαλυτερη ειναι η μαμα του!!!η κυρια λοιπον,χηρα στρατιωτικου,80 χρονων σχεδον εχει απαιτηση η νυφη της να της μιλαει στον πληθυντικο και να την αποκαλει "κυρια μητερα"....... ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 679259 ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 679259 ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 679259

40ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Ιουλ 28, 2010 11:56 pm

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευάκι έγραψε:

εμενα την πρωτη φορα που πηγα σπιτι τους σαν κοπελα του γιου τους και τιποτα παραπανωμου ειπε το βαρυγδουπο "θελω να με εχεις σαν μανα σου,εγω σε εχω σαν την κορη που δεν απεκτησα".....
ΜΠΟΥΡΔΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
απο την πρωτη εκεινη φορα προσπαθησε να μου επιβαλει μεχρι και ποσες μπουκιες θα φαω!!!!!!!!
και κανει την μια χοντραδα μετα την αλλη(βλεπε συζητηση θανασιμες πεθερες).και πολυ της ειναι που της στελνω χαιρετισματα.........
ας κανει δευτερη νυφη μπας και της φερθει καλυτερα και μπας και ακουσει το μαμα απο κανεναν γιατι απο γιους της κι απο μενα δε το ακκουει......


Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο. Αν δε, είμαι στις καλές μου μπορεί και χαριτολογώντας να τη φωνάξω "πεθερούλα μου" και πολύ της είναι!!




Ρε κορίτσια, έχει ψάξει καμία να δει μήπως έχουν κανένα φόρουμ και οι πεθερές και μας θάβουν; Δε θα είχε πολύ γέλιο να μπούμε σε κανένα τέτοιο να δούμε τι λένε;

41ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Ιουλ 29, 2010 12:02 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lianikos έγραψε:
Ευάκι έγραψε:

εμενα την πρωτη φορα που πηγα σπιτι τους σαν κοπελα του γιου τους και τιποτα παραπανωμου ειπε το βαρυγδουπο "θελω να με εχεις σαν μανα σου,εγω σε εχω σαν την κορη που δεν απεκτησα".....
ΜΠΟΥΡΔΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
απο την πρωτη εκεινη φορα προσπαθησε να μου επιβαλει μεχρι και ποσες μπουκιες θα φαω!!!!!!!!
και κανει την μια χοντραδα μετα την αλλη(βλεπε συζητηση θανασιμες πεθερες).και πολυ της ειναι που της στελνω χαιρετισματα.........
ας κανει δευτερη νυφη μπας και της φερθει καλυτερα και μπας και ακουσει το μαμα απο κανεναν γιατι απο γιους της κι απο μενα δε το ακκουει......


Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο. Αν δε, είμαι στις καλές μου μπορεί και χαριτολογώντας να τη φωνάξω "πεθερούλα μου" και πολύ της είναι!!




Ρε κορίτσια, έχει ψάξει καμία να δει μήπως έχουν κανένα φόρουμ και οι πεθερές και μας θάβουν; Δε θα είχε πολύ γέλιο να μπούμε σε κανένα τέτοιο να δούμε τι λένε;

εμεις θα φτιαξουμε τετοιο φορουμ ειπαμε οταν γινουμε πεθερες!!!!!!!!και η ολιβια δεσμευτηκε!!!! Laughing

42ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Ιουλ 29, 2010 12:04 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μονο την μανα μου λεω μανα.καμια αλλη.την πεθερα μου την φωναζα κυρ-ελενη.

43ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Ιουλ 29, 2010 1:54 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΝ ΤΗ ΠΩ.....ΜΑΜΑ ΕΙΑΝΙ ΜΟΝΟ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ!ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕ ΚΑΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ....ΕΝΩ ΤΟ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑ ΜΠΑΜΠΑ!Γ

44ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Ιουλ 29, 2010 2:05 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ούτε εγώ τη λέω μαμά αν και στην αρχή την είχα συμπαθήσει και κάνα δυο φορές πήγε να μου βγει αυθόρμητα λόγω των πολλών ωρών που περνάγαμε μαζί...
Η αλήθεια είναι ότι ούτε κι αυτή που είπε ποτέ τίποτα -για το πως θέλει να τη φωνάζω.
Κι αυτή με αποκαλεί "κοπέλα της".
Όνομα δεν έχω.
Είμαι παραπάνω από 7 μήνες παντρεμένη αλλά με πολιτικό γάμο και πιστεύω πως αυτό είναι και το πρόβλημά της.
Θεωρεί πως δεν είμαστε παντρεμένοι έτσι...
Αναρωτιέμαι αν κάνουμε το θρησκευτικό ποτέ, ή όταν με το καλό θα έρθει το εγγονάκι τους, τι θα κάνει?
Προς το παρόν πάντως κι εγώ την πλησιάζω και απλά της μιλάω... Στον πληθυντικό!!! Δεν τη "φωνάζω" (ούτε με το όνομά της).
Και το "κυρία" ηχεί άσχημα όταν είσαι παντρεμένος... Οπότε το αφήνω χύμα...

45ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Ιουλ 29, 2010 2:12 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ποτέ των ποτών! Έχω μάνα και μάλιστα πολύ καλή! Cool

Ούτε κυρία τάδε την έχω πει ποτέ. Της μιλάω στο πληθυντικό και αν θέλω κάτι να της πω την κοιτάζω έντονα ή πάω κοντά της. Στους άλλους απλώς την αναφέρω ως η πεθερά μου. Μέχρι εκεί.

Αλλά ούτε και εκείνη είχε ποτέ την απαίτηση να τη φωνάζω μαμά!!! Ίσως γιατί από την αρχή της έδειξα ότι δεν πρόκειται να το κάνω. Δεν ξέρω να σας πω με σιγουριά. ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 328109

http://mammael.blogspot.com/

46ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Ιουλ 29, 2010 2:15 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗΣ ΜΙΛΑΩ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟ...
ΑΦΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΜΑΣ ΑΚΟΥΓΕ Η ΔΙΚΙΑ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑ ΘΑ ΑΚΟΥΓΑΜΕ.........

47ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Ιουλ 29, 2010 2:27 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
athina24 έγραψε:ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗΣ ΜΙΛΑΩ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟ...
ΑΦΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΜΑΣ ΑΚΟΥΓΕ Η ΔΙΚΙΑ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑ ΘΑ ΑΚΟΥΓΑΜΕ.........

Δηλαδή πως την αποκαλείς;
"Καλέ να σου πω...." Laughing

http://mammael.blogspot.com/

48ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Ιουλ 29, 2010 2:46 am

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mamma El έγραψε:
Δηλαδή πως την αποκαλείς;
"Καλέ να σου πω...." Laughing

Μην το γελας καθολου, εγω ετσι τα φωναζω τα πεθερικα μου!!! Κακό είναι??? θα πρεπει να ντρεπομαι??? Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

49ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Ιουλ 29, 2010 2:50 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΣ...ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΩ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΤΙ ΚΟΙΤΑΩ Η ΠΑΩ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΙΛΑΩ.......

50ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Ιουλ 29, 2010 2:51 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
......οχιιιιι!!!!δεν μπορω να φανταστω εμενα κ την κυρα-Βουλα να ειμαστε "μαμα' κ "κορη",με την καμια! Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 22]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις