Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 22  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 22]

276ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 4:17 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:ανοιγει ο καημενος ο αντρας μου το ψυγειο να πιει μια κοκακολα ειχε σκασει τοσες ωρες οδηγηση με κοντρα ηλιο και του λεει αυτη με υφος "εμεις βαγγελη δε πινουμε τετοια πραγματα"!!!!!!!!!!!!!!λες και πηγαμε ξαφνικα και δε μας περιμενε.....

Τι είναι αυτή ρε...τουλάχιστον έναν καφέ του έφτιαξε του ανθρώπου ή έστειλε την ακαμάτα τη γυναίκα του;

277ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 4:26 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Ευάκι έγραψε:ανοιγει ο καημενος ο αντρας μου το ψυγειο να πιει μια κοκακολα ειχε σκασει τοσες ωρες οδηγηση με κοντρα ηλιο και του λεει αυτη με υφος "εμεις βαγγελη δε πινουμε τετοια πραγματα"!!!!!!!!!!!!!!λες και πηγαμε ξαφνικα και δε μας περιμενε.....

Τι είναι αυτή ρε...τουλάχιστον έναν καφέ του έφτιαξε του ανθρώπου ή έστειλε την ακαμάτα τη γυναίκα του;

δε ξερει να φτιαχνει φραπε γιατι δε πινει καφε και κανω παντα εγω.....κι αμα θελει να βγει εξω σε καμια πιστα στη θεσσαλονικη οταν ειναι σπιτι μου εγω σιδερωνω τα ρουχα τους γιατι δε ξερει το σιδερο μου πως λειτουργει...και μια φορα που μου κρατησε τον μικρο για ενα πρωι οταν ο αντρας μου ηταν αμερικη,γυρισα απο τη δουλεια και δεν ειχε μαγειρεψει...ειπα να μην ρωτησω το γιατι...δεν εχω ακριβως ιδια κουζινα με αυτην και δεν ηξερε πως δουλευει μαλλονδιοτι ως γνωστον καμια κουζινα δε λειτουργει ιδια με τις υπολοιπες...η καθε μια λειτουργει με τον δικο της μοναδικο τροπο............... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

278ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 4:37 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια δεν καταλαβατε.... δεν υπαρχει ζυγαρια γιατι δεν υπαρχει τίποτα να ζυγισεις. Οι ανθρωποι αυτοι δεν μας εχουν προσφερει ποτε ΤΙΠΟΤΑ. Μένουν μακρια. Δεν εχουν βοηθήσει ποτε ουτε οικονομικα ουτε στο σπίτι κι εχουμε κανει ήδη 3 μετακομισεις. Ακουω και σε άλλες περιπτώσεις που οι γονείς του ενός κάνουν περισσοτερα κι οι άλλοι λιγότερα. Ένταξει κι αυτο φαντάζομαι ίσως είναι λιγο σπαστικό αλλα διαφέρει από την δική μου περιπτωση. Οι γονείς μου μας έχουν βοηθησει πααααααρα πολυ. Οικονομικα και σε δουλειες του σπιτιού, σε μετακομίσεις, στην καθαριότητα το σπιτιου, στο να μας κρατήσουν το σκύλο στα πάντα. Οι άλλοι ΤΙΠΟΤΑ!!! Σας φαίνομαι υπερβολική?? Μα το Θεο είμαι 7 χρόνια με τον άντρα μου δεν έχουν κάνει απολύτως τιποτα. Ουτε καν για το γιο τους. Δεν τους μπορω καθόλου. Κάνω το σταυρό μου που είναι μακρια και δεν τους τρωω στη μάπα τουλάχιστον. Βέβαια αυτό έχει και το αντίτιμό του. Όποτε κατεβαίνουμε να τους δουμε ΠΣΚ τους τρωω 3 24 ωρα στη μάπα μαζεμένα. Κορίτσια ατυχησα σε αυτον τον τομέα πάρα πολυ.

279ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 4:40 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy όταν βρίσκεστε γενικά είναι όλα οκ στις σχέσεις σας (δεν ξέρω αν το ανέφερες παραπάνω γιατί δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα)

280ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 4:40 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κι αμα θελει να βγει εξω σε καμια πιστα στη θεσσαλονικη οταν ειναι σπιτι μου εγω σιδερωνω τα ρουχα τους γιατι δε ξερει το σιδερο μου πως λειτουργει...

Σορυ κιόλας..... μα είναι δυνατόν να τους σιδερώνεις και τα ρούχα τους?????????????????????????????????? Δεν θα το έκανα για ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ!!!!!! Σε εχουν βρει καλή και σε εκμεταλλευονται μου φαίνεται.

281ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 4:47 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:stefy όταν βρίσκεστε γενικά είναι όλα οκ στις σχέσεις σας (δεν ξέρω αν το ανέφερες παραπάνω γιατί δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα)

Η πεθερα μου δείχνει να με συμπαθεί αλλα είναι κρύος σαν άνθρωπος γενικότερα. Πέρα απο κάτι σπαστικά που λέει του τύπου "σαν το παστίτσιο μου δεν φτιάχνει καμία" δεν μου κάνει κάτι κακό. Και δεν μου έχει δείξει σημάδια οτι βάζει άσχημα λόγια για μένα. Ο πεθερός μου πιστεύω οτι με αντιπαθεί αλλα προσπαθεί να το καλύψει. Μεχρι τώρα δεν έχουμε τσακωθεί ποτε. Προσπαθώ να τους φέρομαι ευγενικά για να μην πληγώσω τον άντρα μου κι αυτοι πιστεύω αυτό κάνουν. Δεν λέμε και πολλα μη φανταστεις.

282ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 4:50 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:κι αμα θελει να βγει εξω σε καμια πιστα στη θεσσαλονικη οταν ειναι σπιτι μου εγω σιδερωνω τα ρουχα τους γιατι δε ξερει το σιδερο μου πως λειτουργει...

Σορυ κιόλας..... μα είναι δυνατόν να τους σιδερώνεις και τα ρούχα τους?????????????????????????????????? Δεν θα το έκανα για ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ!!!!!! Σε εχουν βρει καλή και σε εκμεταλλευονται μου φαίνεται.

Α! Όλα κι όλα! Στα πλαίσια της φιλοξενίας "υποχρεούται" να το κάνει!
Και το αντίστροφο βέβαια! Περιποιούμαστε πάντα τους καλεσμένους/φιλοξενούμενους.
Τώρα στην περίπτωση του αγαπητού Ευακίου, μπορούσε να πει, "να σας δείξω πώς λειτουργεί!" Το βάζεις στην πρίζα και φεύγεις! Laughing

283ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 4:53 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Δεν λέμε και πολλα μη φανταστεις.

Καλύτερα.Όσο αποφεύγεις τις πολλές συζητήσεις αποφεύγεις και το ενδεχόμενο του καυγά.Να μη σας δημιουργούν προβλήματα στην οικογένειά σας είναι το θέμα,όσο για τα υπόλοιπα ας μην έχουν προσφέρει...καλή καρδιά...

284ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 4:55 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:
stefy έγραψε:κι αμα θελει να βγει εξω σε καμια πιστα στη θεσσαλονικη οταν ειναι σπιτι μου εγω σιδερωνω τα ρουχα τους γιατι δε ξερει το σιδερο μου πως λειτουργει...

Σορυ κιόλας..... μα είναι δυνατόν να τους σιδερώνεις και τα ρούχα τους?????????????????????????????????? Δεν θα το έκανα για ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ!!!!!! Σε εχουν βρει καλή και σε εκμεταλλευονται μου φαίνεται.

Α! Όλα κι όλα! Στα πλαίσια της φιλοξενίας "υποχρεούται" να το κάνει!
Και το αντίστροφο βέβαια! Περιποιούμαστε πάντα τους καλεσμένους/φιλοξενούμενους.
Τώρα στην περίπτωση του αγαπητού Ευακίου, μπορούσε να πει, "να σας δείξω πώς λειτουργεί!" Το βάζεις στην πρίζα και φεύγεις! Laughing

Επίσης Ευάκι αν ζητήσουν νερό να μη δώσετε.Να τους πείτε δεν πίνουμε νερό φοβόμαστε μη σκουριάσουμε,μόνο κοκακόλα διαθέτει το κατάστημα Shocked

285ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 4:58 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
stefy έγραψε:Δεν λέμε και πολλα μη φανταστεις.

Καλύτερα.Όσο αποφεύγεις τις πολλές συζητήσεις αποφεύγεις και το ενδεχόμενο του καυγά.Να μη σας δημιουργούν προβλήματα στην οικογένειά σας είναι το θέμα,όσο για τα υπόλοιπα ας μην έχουν προσφέρει...καλή καρδιά...

Έτσι το σκεφτομαι κι εγώ..... απλά καποιες στιγμές σε πιάνει και το άτιμο το παράπονο. Sad

286ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 5:00 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:
Athin@ έγραψε:
stefy έγραψε:Δεν λέμε και πολλα μη φανταστεις.

Καλύτερα.Όσο αποφεύγεις τις πολλές συζητήσεις αποφεύγεις και το ενδεχόμενο του καυγά.Να μη σας δημιουργούν προβλήματα στην οικογένειά σας είναι το θέμα,όσο για τα υπόλοιπα ας μην έχουν προσφέρει...καλή καρδιά...

Έτσι το σκεφτομαι κι εγώ..... απλά καποιες στιγμές σε πιάνει και το άτιμο το παράπονο. Sad

Δεν υπάρχει λόγος κοπέλα μου. I love you

287ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 5:09 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Έτσι το σκεφτομαι κι εγώ..... απλά καποιες στιγμές σε πιάνει και το άτιμο το παράπονο. Sad

Στέφυ μου δεν ξέρω αν το έχεις ήδη κάνει, αλλά ΑΝ ΔΕΝ το έχεις κάνει τότε ΜΗΝ το κάνεις! Ποιο?
Να πεις στον άντρα σου ότι οι γονείς του δε σας έχουν βοηθήσει.
Είπαμε σε καταλαβαίνουμε απόλυτα.
Αλλά μην μπεις σ'αυτό το λούκι. Είναι άσχημο.
Εγώ το απέφευγα -λόγω παθήματος όπως προείπα- αλλά να που μου το χτύπησε ο δικός μου και με πόνεσε...
Και δεν είχε και δίκιο (σε όλα τουλάχιστον). Σκέψου να είχε κιόλας...
Όσο για το αν τους τρως στη μάπα, σταμάτα να τους τρως.
Βρες δικαιολογίες για ρομαντικά τριήμερα κάπου αλλού, και περιορίστε τις "επισκέψεις" στις γιορτές.

Άποψή μου.

Αν σε "ενοχλούσαν" θα είχες ακόμα ένα "ατού". Αλλά αφού όπως λες, απλά ανέχεστε ο ένας τον άλλο, μην τα σκέφτεσαι...Κακό στον εαυτό σου κάνεις...
Στα λέω για να τα ακούω κι εγώ...

288ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 5:11 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:
stefy έγραψε:κι αμα θελει να βγει εξω σε καμια πιστα στη θεσσαλονικη οταν ειναι σπιτι μου εγω σιδερωνω τα ρουχα τους γιατι δε ξερει το σιδερο μου πως λειτουργει...

Σορυ κιόλας..... μα είναι δυνατόν να τους σιδερώνεις και τα ρούχα τους?????????????????????????????????? Δεν θα το έκανα για ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ!!!!!! Σε εχουν βρει καλή και σε εκμεταλλευονται μου φαίνεται.

Α! Όλα κι όλα! Στα πλαίσια της φιλοξενίας "υποχρεούται" να το κάνει!
Και το αντίστροφο βέβαια! Περιποιούμαστε πάντα τους καλεσμένους/φιλοξενούμενους.
Τώρα στην περίπτωση του αγαπητού Ευακίου, μπορούσε να πει, "να σας δείξω πώς λειτουργεί!" Το βάζεις στην πρίζα και φεύγεις! Laughing

στα ιδια πλαισια της φιλοξενιας παντα αυτη γιατι δε μας στρωνει τα κρεβατια μας να τα βρουμε ετοιμα οταν παμε αφου καθε φορα τα βρισκει στρωμενα τα δικα της οταν ερχεται???και αλλα πολλα ειναι αλλα να σας πω αυτο που με πειραξε πιο πολυ ηταν οταν χειρουργηθηκε ο αντρας μου και δεν τον πηρε τηλ το απογευμα μετα το χειρουργειο να του μιλησει,να δει τι κανει...κι οταν την μερα που ηρθε σπιτι του ειπα παρε την μαμα σου να δει οτι εισαι καλα μου ειπε "αν ενδιαφεροταν θα επαιρνε αυτη τηλεφωνο"....κι οταν παρα την πικρα του την πηρε αυτη το μονο που ειχε να του πει ηταν "ποση αναρρωτικη πηρες?ποτε θα ερθετε?"...ουτε αν ειναι καλα ουτε αν ποναει ουτε τιποτα....

289ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 5:19 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:
stefy έγραψε:Έτσι το σκεφτομαι κι εγώ..... απλά καποιες στιγμές σε πιάνει και το άτιμο το παράπονο. Sad

Στέφυ μου δεν ξέρω αν το έχεις ήδη κάνει, αλλά ΑΝ ΔΕΝ το έχεις κάνει τότε ΜΗΝ το κάνεις! Ποιο?
Να πεις στον άντρα σου ότι οι γονείς του δε σας έχουν βοηθήσει.
Είπαμε σε καταλαβαίνουμε απόλυτα.
Αλλά μην μπεις σ'αυτό το λούκι. Είναι άσχημο.
Εγώ το απέφευγα -λόγω παθήματος όπως προείπα- αλλά να που μου το χτύπησε ο δικός μου και με πόνεσε...
Και δεν είχε και δίκιο (σε όλα τουλάχιστον). Σκέψου να είχε κιόλας...
Όσο για το αν τους τρως στη μάπα, σταμάτα να τους τρως.
Βρες δικαιολογίες για ρομαντικά τριήμερα κάπου αλλού, και περιορίστε τις "επισκέψεις" στις γιορτές.

Άποψή μου.

Αν σε "ενοχλούσαν" θα είχες ακόμα ένα "ατού". Αλλά αφού όπως λες, απλά ανέχεστε ο ένας τον άλλο, μην τα σκέφτεσαι...Κακό στον εαυτό σου κάνεις...
Στα λέω για να τα ακούω κι εγώ...

Θες να σου πω και το καλυτερο????????????????????? Αυτο δεν το ειπα ξεχαστηκα...Οι γονείς μου έχουν ένα διαμέρισμα ακριβως κάτω απο το δικό τους. Είναι ξενοίκιαστο και μας το προσφεραν για να μείνουμε. Ο αντρουλης μου (ειρωνικα το λέω εδω) δεν ήθελε να μείνουμε εκει για να μην είναι τόσο κοντά με τους γονείς μου. Η πεθερούλα μου βέβαι τον υποστήριξε λεγοντας: "Ο γιος μου θέλει την ελευθερία του". Το κατάπια κι αυτο και πήγαμε στο νοικι όπου πληρώνουμε 570 ευρω. Και τώρα ξέρετε τι έχει σκοπό να κάνει??????? Ο άντρας μου έχει έναν αδερφο που τώρα θα πάει 3 Λυκειου. Η κυρα πεθερουλα μου αν περάσει Αθήνα έχει σκοπο να μου τον φορτώσει σπίτι μου για να γλιτώσει το νοίκι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ε αυτό όμως δεν προκειται να της περάσει. Όσο σκέφτομαι εκείνη τη στιγμη βγάζω καντήλες.!!!!! Θα πω κι εγώ "ααααα δεν μπορω ... θέλω την ελευθερία μου"!!! Πραγματικά ευχομαι να με εχει αξιώσει ο Θεός μεχρι τότε να έχω κάνει ένα μωρακι μπας και το καταλαβει μόνη της οτι δεν γίνεται να μεινει μαζί μας και γλιτώσουμε τα χειρότερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

290ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 5:20 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Επίσης Ευάκι αν ζητήσουν νερό να μη δώσετε.Να τους πείτε δεν πίνουμε νερό φοβόμαστε μη σκουριάσουμε,μόνο κοκακόλα διαθέτει το κατάστημα Shocked

αυτο ακριβως πρεπει να πω!!!και να σκεφτεις εχω βαλει και των 2 τα ονοματα και εχω τρεξει και παντου οπου επρεπε και σε γιατρους και σε χαρες και και και...αλλα κουραστηκα πια...δεν μου εχουν δωσει τιποτα,δε μου καναν ποτε δωρο ουτε λουλουδι οταν γεννησα,μου πηραν και καποια απο τα δωρα που μου φεραν διπλα στο γαμο (αυτα τα εδωσα με αγαπη ρε κοριτσια αλλα για να τα χρησιμοποιησει οχι να τα βαλει σε ντουλαπια για να τα κανει αυτη δωρα καπου αλλου...αν ηταν ετσι ας μου τα εδινε να πηγαινα να εκανα αλλαγη....).στο σπιτι μας ουτε καλοριζικο δεν ειπαν οχι να φερουν και δωρο....και ολο αχ αν ειχα κι αυτο αν ειχα κι εκεινο και ολο παρε μας ευα αυτο ή το αλλο και ποτε δε κανουν κινηση να τα πληρωσουν λες κι εμεις εχουμε την αστειρευτη πηγη χρηματων και στο τελος πηραν οικοπεδο στον κουνιαδο μου 50.000.......κι για εμας δε ξερουν ουτε ποση ειναι η δοση του στεγαστικου......

291ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 5:22 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι μου,
Έχεις ήδη ανακηρυχτεί βασίλισσα των πεθερόπληκτων!
Ή κάπως έτσι δεν το θυμάμαι...
Το ξέρεις αυτό...

Ώστε έτσι...
Ούτε να έρθει να δει το γιο της...
Εσείς να πάτε!
Ε ρε κάτι πράματα...
Όχι παιδιά ευτυχώς. Εμένα όσο ξινή** κι αν είναι, ευτυχώς τέτοια δε μου κάνει... προς το παρόν τουλάχιστον.
Τώρα άμα γεννήσω με το καλό, δεν ξέρω τι έχω να τραβήξω, αλλά ας ελπίσουμε ότι θα παραμείνουμε σε ήπιους τόνους...
**Και θα έβαζα και τη φωτό της να τη δείτε, αλλά φοβάμαι μην παρακολουθεί και κανένας γνωστός και μαθευτεί και γίνουμε και ρόμπες.

292ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 5:23 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Ευάκι μου,
Έχεις ήδη ανακηρυχτεί βασίλισσα των πεθερόπληκτων!
Ή κάπως έτσι δεν το θυμάμαι...
Το ξέρεις αυτό...

Ώστε έτσι...
Ούτε να έρθει να δει το γιο της...
Εσείς να πάτε!
Ε ρε κάτι πράματα...
Όχι παιδιά ευτυχώς. Εμένα όσο ξινή** κι αν είναι, ευτυχώς τέτοια δε μου κάνει... προς το παρόν τουλάχιστον.
Τώρα άμα γεννήσω με το καλό, δεν ξέρω τι έχω να τραβήξω, αλλά ας ελπίσουμε ότι θα παραμείνουμε σε ήπιους τόνους...
**Και θα έβαζα και τη φωτό της να τη δείτε, αλλά φοβάμαι μην παρακολουθεί και κανένας γνωστός και μαθευτεί και γίνουμε και ρόμπες.


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ φανταζεσαι??? κι εγω εχω θαψει κόσμο και κοσμάκη εδω πέρα....!!!!! "φίλες" που χαθήκαν, πεθερικα....

293ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 5:25 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz γλυκο μου πλακα εκανα για το μικρο παιδακι χθες!!!αυτο που ηθελε να πω ηταν οτι οσο χρονων και να ειμαστε οι γονεις παντα μικρους μας θεωρουν!!!
ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 417472

294ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 5:28 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στέφυ, μην επιτρέψεις να έρθει να μείνει μαζί σας ο μικρός.
Ξεκαθάρισέ το στον άντρα σου αυτό -με ωραίο τρόπο-
Κι αν η πεθερά σου σου πει κάτι, πες της ότι δε βολεύει η συγκοινωνία για τη σχολή του ότι είναι μακριά και να πάει να βρει αλλού για να είναι κοντά.
Αν σε στριμώξουν πολύ, ε τότε τι να πω, πες την αλήθεια.
Εσείς όπως λες, είστε σε φάση "παιδιού" τώρα, του δικού σας, όχι να νταντεύετε το μικρό αδερφάκι...

295ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 5:28 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:
Θες να σου πω και το καλυτερο????????????????????? Αυτο δεν το ειπα ξεχαστηκα...Οι γονείς μου έχουν ένα διαμέρισμα ακριβως κάτω απο το δικό τους. Είναι ξενοίκιαστο και μας το προσφεραν για να μείνουμε. Ο αντρουλης μου (ειρωνικα το λέω εδω) δεν ήθελε να μείνουμε εκει για να μην είναι τόσο κοντά με τους γονείς μου. Η πεθερούλα μου βέβαι τον υποστήριξε λεγοντας: "Ο γιος μου θέλει την ελευθερία του". Το κατάπια κι αυτο και πήγαμε στο νοικι όπου πληρώνουμε 570 ευρω. Και τώρα ξέρετε τι έχει σκοπό να κάνει??????? Ο άντρας μου έχει έναν αδερφο που τώρα θα πάει 3 Λυκειου. Η κυρα πεθερουλα μου αν περάσει Αθήνα έχει σκοπο να μου τον φορτώσει σπίτι μου για να γλιτώσει το νοίκι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ε αυτό όμως δεν προκειται να της περάσει. Όσο σκέφτομαι εκείνη τη στιγμη βγάζω καντήλες.!!!!! Θα πω κι εγώ "ααααα δεν μπορω ... θέλω την ελευθερία μου"!!! Πραγματικά ευχομαι να με εχει αξιώσει ο Θεός μεχρι τότε να έχω κάνει ένα μωρακι μπας και το καταλαβει μόνη της οτι δεν γίνεται να μεινει μαζί μας και γλιτώσουμε τα χειρότερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ θα έλεγα όχι μεσα στα μούτρα τους πάντως.Δεν χωράνε ευγένειες σε τέτοιες περιπτώσεις.

Ευάκι εσύ πια δεν ξέρω γιατί ασχολείσαι ακόμα μαζί τους.Ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω.Είπαμε καλή καλή αλλά κάπου στοπ...

296ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 5:33 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:Tziz γλυκο μου πλακα εκανα για το μικρο παιδακι χθες!!!αυτο που ηθελε να πω ηταν οτι οσο χρονων και να ειμαστε οι γονεις παντα μικρους μας θεωρουν!!!
ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 417472

Ναι βρε, το κατάλαβα! Στο έγραψα κιόλας!
Αλλά κόλλησε ωραία, γιατί όντως φέρεται σα μικρό παιδί! Ότι γίνεται στο μπαμπά του τρέχει!! χαχαχα
Την άλλη φορά (πέρσυ δηλαδή) ήθελε να πάρει μηχανή και πήγε να "ρωτήσει" το μπαμπάκα και τη μαμάκα. Βασικά χορηγούς έψαχνε, αλλά του βγήκε ξινό, γιατί πετάγεται η μάνα του και λέει: "Θόδωρα! Ακούς τι λέει ο γιος σου! Μην το αφήσεις να πάρει μηχανάκι!"
Άκου τώρα! 36χρονών μαντράχαλος!
Ξέρεις πώς χαλάστηκα? (ήμουν μπροστά).
Γκρεμίστηκε η ιδέα του μεγάλου, ώριμου, γοητευτικού άντρα που είχα χτίσει...
ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 215994

297ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 5:36 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:

Ευάκι εσύ πια δεν ξέρω γιατί ασχολείσαι ακόμα μαζί τους.Ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω.Είπαμε καλή καλή αλλά κάπου στοπ...


ο μονος λογος που ασχολουμαι και φερομαι τυπικα πλεον ειναι οτι ο αντρας μου "ετσι εχει μαθει"....δε ξερω κατα ποσο αυτο ειναι στα πλαισια της αγαπης ή της υποχρεωσης αλλα δε θελω να τον πικρανω...2-3 φορες το χρονο αν ερθουν κανω υπομονη και αλλες τοσες πηγαινω τωρα πια κι εγω κι αυτο προσπαθω να ειναι για κανα 2 μερουλες...

298ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 5:42 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!


Εγώ θα έλεγα όχι μεσα στα μούτρα τους πάντως.Δεν χωράνε ευγένειες σε τέτοιες περιπτώσεις.

Ελπίζω οτι δεν θα χρειαστει.... αν έχω μωρό δεν θα χωράμε καλά καλά οι 3 μας οχι να έχω και εναν μαντραχαλο σπίτι.. 17 χρονων και είναι 1.85 και παχουλος (ζωη να χει το παιδακι δεν μου φταιει σε τίποτα ισα ισα που είναι καλο και ευγενικό παιδι). Αλλα δεν χωραμε με τίποτα! Ο θεος να φωτίσει τον αντρα μου να το καταλάβει από μόνος του και να τους το πει αυτος γιατι αλλιως σας το λέω θα έχω κακα ξεμπερδέματα. Πολλές φορες έχω σκεφτεί να τους το ξεκόψω απο τώρα αλλα επειδή ξέρω οτι θα γίνει χαμός τ αφήνω μήπως μας τα φέρει η ζωή έτσι και αποφευχθεί το κακό.

299ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 5:47 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:ο μονος λογος που ασχολουμαι και φερομαι τυπικα πλεον ειναι οτι ο αντρας μου "ετσι εχει μαθει"....δε ξερω κατα ποσο αυτο ειναι στα πλαισια της αγαπης ή της υποχρεωσης αλλα δε θελω να τον πικρανω...2-3 φορες το χρονο αν ερθουν κανω υπομονη και αλλες τοσες πηγαινω τωρα πια κι εγω κι αυτο προσπαθω να ειναι για κανα 2 μερουλες...

Μα και τον γιό τους χεσμένο τον έχουν(sorry κιόλας)απ'ότι έχω καταλάβει.Μόνο την πάρτη τους κοιτάνε.Αλλά και να ξεκόψεις δεν γίνεται...
Τέλος πάντων,πάω να ταΐσω το λουλουδάκι μου που ξύπνησε. ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 564595

300ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 5:49 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
Ευάκι έγραψε:ο μονος λογος που ασχολουμαι και φερομαι τυπικα πλεον ειναι οτι ο αντρας μου "ετσι εχει μαθει"....δε ξερω κατα ποσο αυτο ειναι στα πλαισια της αγαπης ή της υποχρεωσης αλλα δε θελω να τον πικρανω...2-3 φορες το χρονο αν ερθουν κανω υπομονη και αλλες τοσες πηγαινω τωρα πια κι εγω κι αυτο προσπαθω να ειναι για κανα 2 μερουλες...

Μα και τον γιό τους χεσμένο τον έχουν(sorry κιόλας)απ'ότι έχω καταλάβει.Μόνο την πάρτη τους κοιτάνε.Αλλά και να ξεκόψεις δεν γίνεται...
Τέλος πάντων,πάω να ταΐσω το λουλουδάκι μου που ξύπνησε. ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 12 564595

να της δωσεις ενα φιλακι στο ποδαρακι το δεξι που εχει το βραχιολακι!!!κι εγω παω τζαμπο σε λιγο.το βραδυ να μας πει η μαρια τι ειπε ο γιατρος για τους εμετους του παιδιου!φιλια!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 22]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 22  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις