Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 22  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 22]

251ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Σαβ Αυγ 28, 2010 2:02 am

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω κοριτσια για καποιο λογο τον πεθερό μου τον είπα πολυ ευκολα μπαμπα...πα΄ρολο που κι εγώ αγχωνομουν με το θεμα. Η πεθερα μου δυστυχως δεν ειναι στη ζωη και λεω δυστυχως γιατι ήταν πολυ καλος ανθρωπος και θα με βοηθούσε κιολα αν την ειχα...
Αλλα εχει να κανει πιστευω με τον άνθρωπο...και απο μεριας πεθερας και απο δικη μας....

252ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Σαβ Αυγ 28, 2010 3:36 am

tzeni

tzeni
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οχιιιιι μαμα ειναι μονο μια !!!!!!!!τα πεθερικα μου τα ξερω 10 χρονια και τους φωναζω με τα ονοματα τους.
τωρα που παντρευτηκαμε ξαφνικα να την λεω μαμα????το βρισκω λιγο υποκριτικο ασε που κι αυτη δεν θελει

253ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Σαβ Αυγ 28, 2010 1:52 pm

aniakouk79


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
athi έγραψε:όταν θέλω να της μιλήσω την φωνάζω "να σου πω λίγο;" ή λέω κατευεθείαν αυτό που έχω να πω, αρκει να ειναι σε ακτινα που να με ακουσει...
τελευταια την λεω "γιαγια" γιατί είναι η γιαγιά της μικρής...
και μαμά την φωνάζω κάποιες φορές, αλλά αισθάνομαι άβολα όταν το λέω.. πως να το κάνουμε.. ΜΑΝΑ είναι μόνο μία...
ΚΑΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΔΥΟ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ!!! ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΔΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΑΜΑ ΤΗ ΦΩΝΑΖΩ! ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ ΑΓΑΠΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΜΑΜΑ!!!

254ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Σαβ Αυγ 28, 2010 3:35 pm

2nd baby

2nd baby
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ok! Ας το θέσουμε κι αλλιώς..
Σκεφτείτε σε μερικά χρονάκια -με το καλό- να έχει το παιδάκι μας(μεγάλο πια) έναν-ή μια- σύζυγο και ξαφνικά εκτός από τα παιδιά σου να ακούς και αυτόν-ήν να σε φωνάζει "μαμά"!!
Όποιας της αρέσει η ιδέα και νομίζει πως είναι εντάξει μ'αυτό τότε είμαι σίγουρη πως ήδη φωνάζει την πεθερά της "μαμά"!!

Κορίτσια σίγουρα τόσα χρόνια -πριν γίνουμε μανούλες- δεν είχαμε καταλάβει,ίσως, ακριβώς τι θα πει μητέρα!! Τώρα που γνωρίζουμε ή έστω ακόμα μαθαίνουμε ας αναλογιστούμε λίγο τι θα πει μάνα!! ΕΊΝΑΙ ΛΕΞΗ -ΚΑΙ ΕΝΝΟΙΑ- ΙΕΡΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ για να τη λέμε σε οποιαδήποτε άλλο άνθρωπο.... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Είναι απλά η γνώμη μου και δεν προσπαθώ να αλλάξω σε καμιά την όποια άποψη έχει.. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Να είστε καλά!!! !!!

255ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Σεπ 01, 2010 12:04 pm

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
H μαμά είναι μία και μοναδική!! Ηδική μου όταν αρραβωνιαστήκαμε μου είπε κοίταξε μη με πεις μαμά,ούτε και εγώ έλεγα έτσι τη δική μου πεθερά και φυσικά δεν πρόκειται να σε αγαπήσω όσο το παιδί μου!!!!!! ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 587529

Απίστευτο έτσι? Φυσικά και δεν θα με αγαπήσει όσο το παιδί της,αλλά νομίζετε πως η διευκρινιση ήταν απαραίτητη?Τι να πεις?Δεν ήθελα να φανώ αυθάδης,αλλά με ανάγκασε να της απαντήσω το αυτονόητο ΄΄ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ της είπα ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΑΓΑΠΗΣΩ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ?΄΄
έβαλε εξαρχής την απόσταση και τελικά ήταν καλύτερα έτσι!!
Όταν όμως η κόρη μου πήρε το όνομα της.μαλάκωσε στάση,αλλά τώρα κρατάω και θα κρατάω τις αποστασεις εγώ!
Το καλύτερο είναι να μην παραγνωριζόμαστε,γιατί μετά παίρνουν πολυ περισσότερο θάρρος απο όσο πρέπει.Αρκεί η τυπική σχέση χωρίς εντάσεις για το καλό όλων!!!

256ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Σεπ 01, 2010 12:07 pm

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και στην τελικη βρε κορίτσια,αν δεν υπήρχαν και οι ΄΄πεθερούλες΄΄ πώς θα είχαμε εμείς τους αντρουληδές μας?
Αυτή η σκέψη αρκεί Wink

257ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Τετ Σεπ 01, 2010 1:22 pm

ευουλα

ευουλα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω κοριτσια γνωριζω την πεθερα μου 18 χρονια απο τη πρωτη στιγμη δηλαδη που ειμαι με τον αντρα μου.η σχεση μασ ειναι πολυ καλη και ετσι τη φωναζω με το μικρο της ονομα οπωσ και ο αντρας μου τη μαμα μου.

258ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Σεπ 02, 2010 1:23 am

eledin

eledin
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Sigoura ola kata periptosi pane...
I oikogeneia tou antra mou menei OLI mazi se mia polikatikia - megali aderfi, antra + 2 paidia sto 2o orofo, mikri aderfi, antra + 2 paidia, sto 1o orofo, aderfos me tin mama ... pou menei DIPLA mas sto isogeio... "Kopsame" to patriko sti mesi, kai etsi kathe agori pira ena kommati. Eho megalosei sto eksoteriko ... imoun POLI distaktiki gia oli afti tin katastasei. Eno iksera tin oikogeneia gia polla hronia prin meinoume mazi, den theoro tetoies synthikes 'syngatikiseis' ygeioi. Em basi periptosi, afou ego den eho proika, ti tha ginotan ... kai i pethera mou anelave ta panta gia to 'htysimo' tou spitiou. Einai kai para poli tis ekklissias - ola afta me fovizan...
Einai omos, malamas! Kamia fora skeftome pos na apomakryno ton syzigo kai na kratiso tin pethera! Twisted Evil
Mename mazi kana 6mino prin pantreftoume - milaga ston plythintiko. Afou pantreftikame, mazeftikan oloi oi sympetheroi (mama mou, babas mou kai pethera) kai dielisan ta typika, plythintika, klp. Mou eipe an thelo, na ti leo mitera. Den mou evgaine. Latrevo ti mana mou (pou menei ekso) kai fenotane san 'prodosia' KAI skeftomoun pos fenete sta alla tis paidia (pou ligo tous ennoiaze!). Tespa, afou ekana to proto paidi, arhisa na ti leo mitera. To teleftaio hrono (eho kai deftero tora)... ti leo mama.
Afto einai. Den einai diki mou mama - afto to ksehorisa mesa mou. Alla, einai mana, giagia, anthropos kalos, gennaiodoros, kai me ehei san na eimai paidi tis (polles fores pairnei to meros mou, kai malonei to gio tis!). Na fantasteite... to Savvato vaftizoume to mikro mas pou tha parei to onoma tou petherou mou (den ton gnorisa pote) kai htes mou eipe (tin ora pou pigainame na mas kleisei ta glykakia gia tin ekklissia) na tou dosoume kai to onoma tou patera mou giati ton ektimaei, kai tou ehei megali sympatheia alla episis kserei pos to onoma tis dikis tou oikogeneias me mena tha ... svisei. E, afti ti gynaika den boro na ti kratao se apostasi (ohi pos symfono me ola, oute pos allaksa gnomi gia to oti den einai fysiologiko na zoume oloi etsi mazi). Alla, gia mena pleon einai oikogeneia me oli ti simasia kai enoia tis lekseis.
Ama den yparhei steni kai kali shesi, safos, giati na ti les mama?!

https://www.facebook.com/PowerIt

259ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Σεπ 02, 2010 1:36 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χθες ημασταν στη μαμα μου για καφε και ηρθε και η αδερφη μου με τον αρραβωνιαστικο της και καποια στιγμη τον ακουω να λεει τη μαμα μου "μητερα"...δε ξερω γιατι αλλα χαλαστηκα πολυ.......δεν ειπα τιποτα και δε ρωτησα τη μανα μου αν της αρεσει ή αν την πειραζει που ο αντρας μου δεν την ειπε ποτε ετσι αλλα καποια στιγμη θα τη ρωτησω και θα σας πω!

260ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Σεπ 02, 2010 1:43 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:χθες ημασταν στη μαμα μου για καφε και ηρθε και η αδερφη μου με τον αρραβωνιαστικο της και καποια στιγμη τον ακουω να λεει τη μαμα μου "μητερα"...δε ξερω γιατι αλλα χαλαστηκα πολυ.......δεν ειπα τιποτα και δε ρωτησα τη μανα μου αν της αρεσει ή αν την πειραζει που ο αντρας μου δεν την ειπε ποτε ετσι αλλα καποια στιγμη θα τη ρωτησω και θα σας πω!


Αααα οχι!!! Δε φτάνει που μοιράζομαι τη μαμά μου με άλλα 4 αδέλφια (χιχιχιχι), φαντάσου να τη αποκαλούσαν και άλλοι τόσοι μαμά. Θα μου κακοφαινόταν πολύ.

261ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Σεπ 02, 2010 1:46 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
Ευάκι έγραψε:χθες ημασταν στη μαμα μου για καφε και ηρθε και η αδερφη μου με τον αρραβωνιαστικο της και καποια στιγμη τον ακουω να λεει τη μαμα μου "μητερα"...δε ξερω γιατι αλλα χαλαστηκα πολυ.......δεν ειπα τιποτα και δε ρωτησα τη μανα μου αν της αρεσει ή αν την πειραζει που ο αντρας μου δεν την ειπε ποτε ετσι αλλα καποια στιγμη θα τη ρωτησω και θα σας πω!


Αααα οχι!!! Δε φτάνει που μοιράζομαι τη μαμά μου με άλλα 4 αδέλφια (χιχιχιχι), φαντάσου να τη αποκαλούσαν και άλλοι τόσοι μαμά. Θα μου κακοφαινόταν πολύ.

εγω τη μοιραζομαι με αλλα 5!!!!

262ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Σεπ 02, 2010 1:50 am

eledin

eledin
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευάκι έγραψε:χθες ημασταν στη μαμα μου για καφε και ηρθε και η αδερφη μου με τον αρραβωνιαστικο της και καποια στιγμη τον ακουω να λεει τη μαμα μου "μητερα"...δε ξερω γιατι αλλα χαλαστηκα πολυ.......δεν ειπα τιποτα και δε ρωτησα τη μανα μου αν της αρεσει ή αν την πειραζει που ο αντρας μου δεν την ειπε ποτε ετσι αλλα καποια στιγμη θα τη ρωτησω και θα σας πω!

Είδατε, αυτή την ανησυχία είχα και με πήρε 11 χρόνια να το βγάλω το μαμά! Ε, ναι - άσε να παντρευτείς τουλάχιστον πριν αρχίζεις με τις οικειότητες.
Πες μας όμως, Ευάκι, της σκέψεις που έκανε η μαμά σου όταν μάθεις.

florentiab - τα αδέρφια του συζήγου μου έδωσαν τουλάχιστον το οκ - και οι δύο άντρες των κοριτσιών λένε την πεθερά μου μαμά. One big happy family opote ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 654316

https://www.facebook.com/PowerIt

263ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Σεπ 02, 2010 5:35 am

kurenai

kurenai
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ κορίτσια με την πεθερά μου έχουμε πολύ καλές σχέσεις αλλά δεν μου βγαίνει να την αποκαλώ ''μαμά''.Μαμά είναι η μάνα μου και καμμιά άλλη...Η γιαγιά του άνδρα μου με έπιασε και μου είπε -όταν κάναμε τον πολιτικό γάμο μας-τώρα που έγινες σύζυγος του,να λές και την μάνα του μάνα,δεν είναι σωστό να την λές ακόμα κυρία Ειρήνη...Να σας πώ την αλήθεια εκείνη τη στιγμή αισθάνθηκα άσχημα αλλά η πεθερά μου που άκουσε τη συζήτηση με τη γιαγιά ,μου είπε:κορίτσι μου θα με φωνάζεις όπως θές εσύ και να μην ακούς τη γιαγιά, εκείνη έχει παλιά μυαλά...κι έτσι μου έφυγε ένα βάρος!!!

264ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Σεπ 02, 2010 5:35 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MarMade έγραψε:Πολύ ωραίο θέμα!κορίτσια εμένα ούτε καν το κυρα χρυσανθη μου βγαίνει!μαμα δεν πρόκειται να την πω πότε φυσικά.δεν την εχω ονομάσει ακόμα αλλά θα ήθελα πολύ να την αποκαλώ µΕγαιρα!

Κι εγω έτσι ακριβώς .. ενα Κυρα Χριστίνα και ένα κυρ Δημήτρης και πολυ τους είναι. Ευτυχώς τουλάχιστον τους έχω μάκρια και δεν τους βλέπω συχνα. Αλλα όταν τους βλέπω πάμε ΠΣΚ και τους τρωω στη μάπα 3 24ςρα μαζεμένα... εκει να δεις γλέντια εγώ. Δεν είναι κακοί ούτε και καλοί. Αδιαφορούν για τα πάντα και δεν μας έχουν βοηθήσει ποτε σε τίποτα.

265ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Σεπ 02, 2010 5:44 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Δεν είναι κακοί ούτε και καλοί. Αδιαφορούν για τα πάντα και δεν μας έχουν βοηθήσει ποτε σε τίποτα.

Καλύτερα έτσι παρά να ανακατεύονται σε όλα.
Ζήτησε προχτές ο άντρας μου από τον πατέρα του να τον βοηθήσει να φτιάξουν "απλώστρα" στο πίσω μπαλκόνι. Ξέρετε, σίδερα στα κάγκελα με σύρματα για να απλώνεις τα ρούχα.
"Σύρμα να βάλεις!" βροντοφωνάζει με τη βλάχικη προφορά του ο πεθερός μου.
"Ρε μπαμπά δε θα βάλω σύρμα" του λέει ο άντρας μου "Θα βάλω αυτό που είναι με πλαστικό τυλιγμένο γύρω γύρω"
"Το σύρμα είναι πιο γερό. Θα σου φέρω εγώ!" του απαντά.
Πες μου πώς να βγάλεις άκρη με αυτού του είδους τη "βοήθεια" πες!

266ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Σεπ 02, 2010 7:47 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:
stefy έγραψε:Δεν είναι κακοί ούτε και καλοί. Αδιαφορούν για τα πάντα και δεν μας έχουν βοηθήσει ποτε σε τίποτα.

Καλύτερα έτσι παρά να ανακατεύονται σε όλα.
Ζήτησε προχτές ο άντρας μου από τον πατέρα του να τον βοηθήσει να φτιάξουν "απλώστρα" στο πίσω μπαλκόνι. Ξέρετε, σίδερα στα κάγκελα με σύρματα για να απλώνεις τα ρούχα.
"Σύρμα να βάλεις!" βροντοφωνάζει με τη βλάχικη προφορά του ο πεθερός μου.
"Ρε μπαμπά δε θα βάλω σύρμα" του λέει ο άντρας μου "Θα βάλω αυτό που είναι με πλαστικό τυλιγμένο γύρω γύρω"
"Το σύρμα είναι πιο γερό. Θα σου φέρω εγώ!" του απαντά.
Πες μου πώς να βγάλεις άκρη με αυτού του είδους τη "βοήθεια" πες!

Tziz μου ειναι που ειναι μικρο παιδακι ο αντρας σου και δε ξερει...!!!!!!!!!!!! Razz Razz Razz

267ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Πεμ Σεπ 02, 2010 9:58 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
Tziz έγραψε:
stefy έγραψε:Δεν είναι κακοί ούτε και καλοί. Αδιαφορούν για τα πάντα και δεν μας έχουν βοηθήσει ποτε σε τίποτα.

Καλύτερα έτσι παρά να ανακατεύονται σε όλα.
Ζήτησε προχτές ο άντρας μου από τον πατέρα του να τον βοηθήσει να φτιάξουν "απλώστρα" στο πίσω μπαλκόνι. Ξέρετε, σίδερα στα κάγκελα με σύρματα για να απλώνεις τα ρούχα.
"Σύρμα να βάλεις!" βροντοφωνάζει με τη βλάχικη προφορά του ο πεθερός μου.
"Ρε μπαμπά δε θα βάλω σύρμα" του λέει ο άντρας μου "Θα βάλω αυτό που είναι με πλαστικό τυλιγμένο γύρω γύρω"
"Το σύρμα είναι πιο γερό. Θα σου φέρω εγώ!" του απαντά.
Πες μου πώς να βγάλεις άκρη με αυτού του είδους τη "βοήθεια" πες!

Tziz μου ειναι που ειναι μικρο παιδακι ο αντρας σου και δε ξερει...!!!!!!!!!!!! Razz Razz Razz

Ρε κοριτσια δεν μπορείτε να φανταστείτε γαιδουριά. Πήγαμε σε καινούριο σπίτι και ούτε ενα κηροπήγιο δεν μας φέρανε και οι γονείς μου μας βάλαν όλα τα επιπλα!!!Άλλο παράδειγμα... Η μανούλα μου μας βοηθάει πολλές φορες με το σιδέρωμα. Ερχεται στο σπίτι και σιδερώνει αρκετές φορές. Η άλλη η γαιδούρα είχαμε πάει ΣΚ και ξέχασε εκεί ο άντρας μου ένα φανελάκι. Του το επλυνε και μου το γύρισε Α Σ Ι Δ Ε Ρ Ω Τ Ο λέγοντας μου οτι είχε πολύ σίδερο δικό της!!! ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ 1 Φ Α Ν Ε Λ Α Κ Ι!!!!!! Κι άλλα πολλά βέβαια σας δίνω ένα δείγμα όμως...!!! Μιλάμε για γαιδούρια κορίτσια... λες και δεν έχουν παιδί.... απόρω πως βγήκε καλό παιδι ο δικός μου. Μάλλον το οτι μένει μόνος του απο τα 18 του και ήταν σρη σχολή ναυτικών δοκίμων 4 χρόνια τον ευνοήσε... γιατι δεν τους έχει μοιάσει σε τίποτα.

268ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 2:19 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:Tziz μου ειναι που ειναι μικρο παιδακι ο αντρας σου και δε ξερει...!!!!!!!!!!!! Razz Razz Razz

Εσύ μπορεί να κάνεις πλάκα, αλλά ώρες ώρες σα μικρό παιδάκι φέρεται! Λες και θέλουμε βοήθεια για μια κ***απλώστρα! Κι όταν του το είπα μου είπε γιατί να την πληρώσουμε αφού μπορεί να τη φτιάξει ο πατέρας μου ?(να κόψει σίδερα εννοούσε)

stefy έγραψε:Ρε κοριτσια δεν μπορείτε να φανταστείτε γαιδουριά. Πήγαμε σε καινούριο σπίτι και ούτε ενα κηροπήγιο δεν μας φέρανε και οι γονείς μου μας βάλαν όλα τα επιπλα!!!

Κοίταξε να δεις.... Λεφτά έχουν?
Μπορεί οι άνθρωποι να μην έχουν...
Τώρα όσο για το σίδερο, είναι πολύ πιθανό αν δεν έχουν λεφτά να μην έχει και σίδερο η γυναίκα!
ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 215994
Τώρα βρήκες και τι δώρο να της κάνεις στη γιορτή της! Θα το πάρει το μήνυμα!
Α! Κι όσο για τον άντρα σου, μπορεί να είδε τα χάλια τους και να αποφάσισε να μην τους μοιάσει!

269ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 2:24 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:
Ευάκι έγραψε:Tziz μου ειναι που ειναι μικρο παιδακι ο αντρας σου και δε ξερει...!!!!!!!!!!!! Razz Razz Razz

Εσύ μπορεί να κάνεις πλάκα, αλλά ώρες ώρες σα μικρό παιδάκι φέρεται! Λες και θέλουμε βοήθεια για μια κ***απλώστρα! Κι όταν του το είπα μου είπε γιατί να την πληρώσουμε αφού μπορεί να τη φτιάξει ο πατέρας μου ?(να κόψει σίδερα εννοούσε)

stefy έγραψε:Ρε κοριτσια δεν μπορείτε να φανταστείτε γαιδουριά. Πήγαμε σε καινούριο σπίτι και ούτε ενα κηροπήγιο δεν μας φέρανε και οι γονείς μου μας βάλαν όλα τα επιπλα!!!

Κοίταξε να δεις.... Λεφτά έχουν?
Μπορεί οι άνθρωποι να μην έχουν...
Τώρα όσο για το σίδερο, είναι πολύ πιθανό αν δεν έχουν λεφτά να μην έχει και σίδερο η γυναίκα!
ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 215994
Τώρα βρήκες και τι δώρο να της κάνεις στη γιορτή της! Θα το πάρει το μήνυμα!
Α! Κι όσο για τον άντρα σου, μπορεί να είδε τα χάλια τους και να αποφάσισε να μην τους μοιάσει!

Ρε συ μην με φτιαχνεις τωρα.... Δεν εχουν λεφτα οκ..... αλλα ουτε ενα κηροπηγιο?? ποσο κάνει το γ@μημ....ο????? 10 euros?? Οικονομιές για να πάνε διακοπούλες κάνανε.... για το γ@μημ...ο το 10ΕΥΡΩ για να μας πάρουν κάτι για τα μάτια του κόσμου ενω οι γονεις μου χάλασαν 7000 ευρώ για τα έπιπλα? Ουτε οι γονείς μου είχαν.... Δάνειο πήραν για να μας βοηθήσουν...Ασε σου λέω είναι γαιδουρια...μην το συζητας...Ρε συ από ολους τους γονείς όλων των πρωην μου... τους χειροτερους έκανα πεθερικά...!@@!@

270ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 3:04 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ξέρω πως νιώθεις.
Εγώ με τον πρώην ήμουν έτσι.
Εμένα οι γονείς μου σκίστηκαν, μη φανταστείς, από το ΙΚΕΑ τα είχαμε πάρει όλα, αλλά σκίστηκαν και να έρθουν μαζί, και να κουβαλήσουμε, και να φτιάξουμε/συναρμολογήσουμε και να πληρώσουν και οι δικοί του μας πήραν μία τηλεόραση (FUNAI έτσι? όχι καμιά μάρκα τρελή) από το Carrefour αξίας 160€. Και η μάνα του μου έδωσε μία φοντανιέρα (τι να την κάνω???) ένα μπολ διακοσμητικό και μια σαλατιέρα -άκου τώρα!- η οποία ήταν της μαμάς της -τότε- συνυφάδας μου!!! Την είδε η κοπέλα και την αναγνώρισε! Τους είχε πάει λέει μια φορά κάτι (γλυκό? δε θυμάμαι) και ξεχάστηκε εκεί... Κατάλαβες? Και τη βρήκε η άλλη μέσα στο ντουλάπι και μου την έδωσε!

Πάντως κοίταξε να δεις. Τώρα που παντρεύτηκα, το πράγμα ήρθε τούμπα.
Αυτή τη φορά οι γονείς μου ήταν αυτοί που δεν είχαν να μας πάρουν κάτι.
Η μαμά μου βοήθησε όσο μπορούσε (μου πήρε καθαριστικά για το σπίτι, κουβάδες, σφουγγαρίστρες κτλ κτλ, πετσετάκια για την κουζίνα, και διάφορα άλλα τζαρτζαλοματζαλάκια).
Ο παππούλης μου έβγαλε το φίδι από την τρύπα που μας έδωσε 1000€. ΝΑΙ παρακαλώ! 1.000€! Από τη σύνταξή του, δεκαράκι δεκαράκι τα μάζευε!
Και το λέω αυτό γιατί ο άντρας μου, μου το χτυπάει αυτό με τα χρήματα και τα "προικιά" κι εγώ νιώθω άσχημα...
Οι γονείς του ξέρεις τι βάλανε?
Την κρεβατοκάμαρα. 1.100€ ότι βάλανε και οι δικοί μου δηλαδή (άσχετα αν ήταν ο παππούς αυτός που τα έδωσε).
Και μου έδωσε η μάνα του πάλι κάτι σεντόνια, μια κουβέρτα και κάτι πετσέτες, που τα είχε πάρει και τα είχε φυλαγμένα από τότε που γεννήθηκε ο Νίκος, πριν 40χρόνια δηλαδή! Έχουνε ποτίσει ναφθαλίνη! Τα έπλυνα και δε φεύγει η μυρωδιά!
Απ'την άλλη, οι γονείς μου, επειδή ο άντρας μου δούλευε και ήμουν μόνη, ήταν αυτοί που έρχονταν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ και με βοήθησαν να καθαρίσω στο σπίτι, να συναρμολογήσω πάλι τα έπιπλα, να βάλουμε τα κουρτινόξυλα κτλ κτλ. Οι δικοί του ήρθαν όταν πια μπήκαμε μέσα να μας πουν τα καλορίζικα. Άφαντοι οι κύριοι. Ούτε που είναι το σπίτι δεν ήξεραν....

Γι'αυτό σου λέω. Αν τα βάλεις όλα σε μια ζυγαριά, κανείς δεν είναι χαμένος, ούτε κερδισμένος και το τέλος το μόνο που καταφέρνεις είναι να τσακώνεσαι με τον άνθρωπο που αγαπάς, για το τι έδωσε ο ένας και τι έδωσε ο άλλος. Πράγματα άνευ ουσίας...

Όσο για το αν διάλεξες τους χειρότερους... Εσύ πήρες τον άντρα. Όχι τη μαμά του και τον μπαμπά του.
Αυτό να σκέφτεσαι.
Εγώ πάλι, πριν πω το "ναι", είχα κόψει φάτσες και συμπεριφορές και τα είχα ζυγίσει λίγο, γιατί ήμουν παθούσα ήδη μία φορά, και δεν ήθελα να την ξαναπατήσω....
Αν οι άνθρωποι δε μου κάνανε, να είσαι σίγουρη ότι θα τον είχα παρατήσει όσο κι αν τον αγαπούσα.
Αυτά.

271ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 3:11 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz
καταρχήν έχω να πω ότι τα έπιπλα απ ό τα ΙΚΕΑ είναι μια χαρά ωραιότατα! ΚΑΙ ΓΕΡΑ
κατά δεύτερον να χαίρεσαι τον παπούλη σου που πρέπει να σε λατρεύει
τρίτον: όντως η μυρωδιά από την βρωμοναφθαλίνη δεν φεύγει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ
τέταρτον συμφωνώ με ότι έχεις πει και τέλος είμαι και εγώ της άποψης καλύτερα να μην ασχολούνται με τίποτα ΠΑΡΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΑΙ ΜΕ ΟΛΑ!

272ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 3:31 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν έχω παράπονο από το ΙΚΕΑ. Ίσα ίσα που το θεωρώ must! Δεν υπάρχει σπιτικό που να μην έχει έστω και ένα πορτατίφ από εκεί!
Οι "επιπλοποιοί" όπως θέλουν να αυτοαποκαλούνται, καφάσια βάζουν.
Σου το λέω σοβαρά. Κάναμε "ανατομία" στον παλιό μας καναπέ και είδαμε.
Shocked έτσι έμεινε ο πατέρας μου και βλαστημούσε την ώρα και τη στιγμή που έδωσε τα λεφτά! και μετά έτσι ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 679259

Εγώ απλά το ανέφερα σε σχέση με την τιμή. Γιατί υπάρχει και κόσμος που λέει (όπως οι γονείς του άντρα μου) "Μα από τα ΙΚΕΑ? Να πάρουμε κάτι να είναι γερό?" Δεν εννοούν γερό. Εννοούν να το πληρώσουν 2.000€ -γιατί τόσο ζήταγαν για έναν καναπέ γωνία- για να το δει ο "κόσμος" και να κάνουμε φιγούρα!
Ο παππούς όντως με λατρεύει. Έχω και το όνομά του. Μου είχε δώσει κι όταν πήρα το τουτού μου άλλα 600€ για να πάρω 5θυρο και όχι 3θυρο. Και την άλλη φορά -με τον πρώην μου- μου πλήρωσε τις κουρτίνες 650€, τις οποίες βέβαια τις έχω και σε αυτό το σπίτι.

Το θέμα πάλι μπάχαλο το έκανα.
Τες πα. Τα πεθερικά:
ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ.
Αυτό έχω καταλάβει. Και το ίδιο λέω και στον άντρα μου. Ότι δεν του "επέβαλα" τους δικούς μου κι ούτε θα το κάνω ποτέ. Αν για παράδειγμα είχα σπίτι πάνω από το πατρικό μου, θα το νοίκιαζα και θα πήγαινα αλλού να μείνω. Δε θα τον "ανάγκαζα" να τους τρώει στη μάπα... Να είμαστε δίκαιοι και αντικειμενικοί πρέπει...

273ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 3:40 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
όπως ακριβώς το λες: ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ!
άσχετο πάλι, αλλά τα ΙΚΕΑ έχουν τα πιο γερά πράγματα ότι έχω πάρει από εκεί έχει βγει σκυλί ενώ τα υπόλοιπα έπιπλα του σπιτιού είναι για τα μπάζα! αλλά δεν είχαν ανοίξει όταν παντρεύτηκα τι να κάνω! Razz
πάντως τώρα για κρεβάτι του μικρού στα ΙΚΕΑ θα πάω πρώτα να κοιτάξω!

274ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 4:03 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:πάντως τώρα για κρεβάτι του μικρού στα ΙΚΕΑ θα πάω πρώτα να κοιτάξω!

Να πας. Ούτως ή άλλως μικρή σημασία έχουν τα ξύλα ή τα σίδερα. Το στρώμα να είναι καλό (και ανθεκτικό στα χοροπηδητά!!) για να μη "στραβώσει" το παιδί Razz

275ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? - Σελίδα 11 Empty Απ: ΤΗ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΑΜΑ????????? Παρ Σεπ 03, 2010 4:05 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:

Ρε κοριτσια δεν μπορείτε να φανταστείτε γαιδουριά. Πήγαμε σε καινούριο σπίτι και ούτε ενα κηροπήγιο δεν μας φέρανε και οι γονείς μου μας βάλαν όλα τα επιπλα!!!Άλλο παράδειγμα... Η μανούλα μου μας βοηθάει πολλές φορες με το σιδέρωμα. Ερχεται στο σπίτι και σιδερώνει αρκετές φορές. Η άλλη η γαιδούρα είχαμε πάει ΣΚ και ξέχασε εκεί ο άντρας μου ένα φανελάκι. Του το επλυνε και μου το γύρισε Α Σ Ι Δ Ε Ρ Ω Τ Ο λέγοντας μου οτι είχε πολύ σίδερο δικό της!!! ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ 1 Φ Α Ν Ε Λ Α Κ Ι!!!!!! Κι άλλα πολλά βέβαια σας δίνω ένα δείγμα όμως...!!! Μιλάμε για γαιδούρια κορίτσια... λες και δεν έχουν παιδί.... απόρω πως βγήκε καλό παιδι ο δικός μου. Μάλλον το οτι μένει μόνος του απο τα 18 του και ήταν σρη σχολή ναυτικών δοκίμων 4 χρόνια τον ευνοήσε... γιατι δεν τους έχει μοιάσει σε τίποτα.

καλα μιλαμε σαν να μιλας για την δικη μου πεθερα!!!ακριβως ομως?!?!?!
και το αποκορυφωμα ηταν οταν καναμε 8 ωρες δρομο νταλα καλοκαιρι να κατεβουμε απο την ορεστιαδα στη λαμια με μωρο 2,5 μηνων και βρηκα τα κρεβατια αστρωτα και ανοιγει ο καημενος ο αντρας μου το ψυγειο να πιει μια κοκακολα ειχε σκασει τοσες ωρες οδηγηση με κοντρα ηλιο και του λεει αυτη με υφος "εμεις βαγγελη δε πινουμε τετοια πραγματα"!!!!!!!!!!!!!!λες και πηγαμε ξαφνικα και δε μας περιμενε.....
ευτυχως κι ο δικος μου απο 18 μονος και στην ευελπιδων...μαλλον σε αυτο οφειλεται το γεγονος οτι ειναι καλα παιδια....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 22]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 22  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις