Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
432 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 432 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
για ονομα του θεου κοπελα μου μακρια το παιδακι απο δαυτην μην ανησυχεις θα βρεις το κουμπι του κ τι του φταιει νομιζω χωρις να ειμαι ειδικη οτι το παιδακι θελει ηρεμια κ διαλογο για να μπορεσει να σε εμπιστευτει κ να σου ανοιξει την καρδουλα του κατι του φταιει κ καποια στιγμη θα το βγαλει απο μεσα του αν νοιωσει οτι μπορει να βασιστει επανω σου πηγαινε παντως κ σε καποιον αλλο παιδοψυχολογο μπορει να σε οδηγησει καλυτερα κ προσθεου οχι φαρμακα αν δεν το ψαξεις παρα πολυ να τον χαιρεσαι τον κουκλο σου κ θα δεις με πολυ αγαπη ηρεμια κ σταθεροτητα ολα θα φτιαξουν. Wink

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια
ηταν δυσκολη μερα χθες αλλα τα καταφερα!!!

το απογευμα πηγαμε βολτα,ολα καλα, αλλα μολις γυρισαμε αρχισε παλι το πανυγηρι Crying or Very sad
αρχισε ξαφνικα να φωναζει θελω εκινο,θελω το αλλο και οταν του τα διναμε ελεγε 'οοοχιιι δεν θελωωω'

κατσαμε με τον αντρα μου και του μιλαγαμε οσο πιο ηρεμα μπορουσαμε
τιποταααα
ετσι αρχισαμε να συζηταμε μεταξυ μας Wink
στο διαστημα αυτο ο σπυρος θυμωνε,φωναζε,μας χτυπαγε
τον αγνοουσαμε
του λεγαμε 'φωναζεις πολυ και δεν σε καταλαβαινουμε'

εεε μετα απο λιγο ανεβηκε στο κρεβατι για χαδακια και αγκαλιτσες
περιτο να σας πω οτι σε 5 λεπτα κοιμηθηκε

νιωθω πολυ καλα που τα καταφεραμε!!!!

σημερα πηγε σχολειο και εχω αγωνια να δω πως θα φερθει

dora74

dora74
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπράβο κοριτσάκι μου. Ελπίζω να ηρεμήσει ο μικρούλης σας..

Όσο για την πεθερά σου τι να πω? Δεν υπάρχουν λόγια για την συμπεριφορά της Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι που θα παει θα ηρεμισει
απλα εγω ειχα πελαγωσει και εκανα ολα λαθος και χειροτερα

οσο για την πεθερα μου ειχε το θρασσος και ξαναηρθε σαν να μην συμβαινει τιποτα και μολις φωναζε λιγο πιο δυνατα ο μικρος του ελεγε θα σε δεσω Twisted Evil Twisted Evil
εγω προσπαθω να του φτιαξω την ψυχολογια του και εκεινη του την....

της ειπα 'μηπως πρεπει να δεσουμε εσενα καλυτερα'???

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοπελα μου.
Αν και ο δικος μου ο γιος ειναι μικροτερος απο τον δικο σου και δεν εχω αντιμετωπισει τετοια συμπεριφορα,θεωρω οτι ειναι και η ηλικια του παιδιου που παιζει ρολο..τουλαχιστον απο φιλους με παιδακια γυρω στα 3-4 εχω ακουσει οτι ειναι σκετα θηριακια..φωναζουν,ουρλιαζουν,δαγκωνουν,τα θελουν ολα και δεν θελουν τιποτα..βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα το παιδακι σου και ειμαι σιγουρη οτι θα καταφερεις να του βρεις τα κουμπια του..παντως εκανες πολυ καλα κι εσυ και ο αντρας σου που αλλαξατε σταση απεναντι του και απ΄οτι φανηκε ειχε αποτελεσμα..οσο για τα λαθη..αλιμονο...ποια μανουλα δεν κανει? ολες μαθαινουμε μαζι με τα παιδια μας...
Εγω απο την μικρη μου εμπειρια ως μαμα εχω παρατηρησει οτι το παιδι μου μιμειται...μιμειται συμπεριφορες απο εμενα,απο τον μπαμπα του,απο τα αλλα παιδακια στον παιδικο...γενικα μιμειται...τον μαλωνω καμια φορα ή του μιλαω πιο εντονα οταν παει να κανει ζαβολια και μετα απο λιγη ωρα ενω καθεται και παιζει μονος του με τα παιχνιδια του αρχιζει και φωναζει λεγοντας αυτα που του ειπα εγω την ωρα που τον μαλωνα..το ιδιο κανει και στον παιδικο απο οτι μου λενε και οι δασκαλες του..
Εμεις πρεπει να ειμαστε αποφασιστικες σε τετοια ξεσπασματα και με ηρεμια να προσπαθησουμε πρωτα να ερμηνευσουμε την καθε συμπεριφορα τους και μετα να την αντιμετωπισουμε.Επισης,θεωρω οτι η σταση και των 2 γονιων πρεπει να ειναι κοινη για να μην μπερδευεται το παιδι και βεβαια να μην το εκμεταλλευεται αναλογα με το ποιος ειναι ο πιο ΄΄αδυναμος΄΄ γονιος εκεινη την στιγμη..δεν ξερω ανα καταλαβες τι θελω να πω..

Οσο για την πεθερα σου..αυτα δεν τα ρωτανε κοπελα μου...την δενεις κατευθειαν και τελος!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια αγγελικη να χαιρεσαι το αντρακι σου!!

ak.fassa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα.
Δεν έχω παιδάκι στην ηλικία των δικών σας αλλά διαβάζω αυτά που λέτε και συμφωνώ ότι η πλήρης αδιαφορία δεν είναι η σωστή λύση. Αυτό που έγινε με την πεθερά σου μπορεί να καθυστερήσει λίγο την εξέλιξη των πραγμάτων προς το καλύτερο. Εγώ στη θέση σου δεν θα της άνοιγα καν την πόρτα!!! Θα της έλεγα ότι δεν θέλω σχέσεις με γιαγκούλες που δένουν και χτυπούν τα παιδιά. Είναι δύσκολο αλλά πρέπει να κάνεις υπομονή για το καλό του παιδιού σου. Αυτό με το δεν ακούμε γιατί μιλάς δυνατά είναι νομίζω πολύ καλό. Κοίτα να μην υποχωρείς σε τίποτα και να είσαι σταθερή σε ότι λες και κάνεις. Θα του πάρει λίγο χρόνο αλλά θα στρώσει, θα δεις!!! Όλα καλά θα πάνε!!!

mimozaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
βρε μανουλες μανουλες τι μου θυμισατε... Very Happy μπηκα εδω για να δω τι εγινε με το μωρακι απο τη λερο Crying or Very sad αλλα επειδη ειδα τρελο πανηγυρι αποφασισα να απεχω ειναι καλυτερα εδω νομιζω χεχεχε εχω 2 αντρακια 11 και 13 ετων και μου θυμισατε παραααα πολλααααα.μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου και να εχεις απεραντη υπομονη...πρωτα απ ολα δε θα δεχτεις τα χαπια που σου ειπε η παιδοψυχολογος και αν επιμενει θα παρεις κ αλλες γνωμες.δευτερον ο πινακας επιβραβευσης ειναι το καλυτερο οπως και η καρεκλα συμμορφωσης.το παιδι δε θελει φωνες και αν φωναζει ο ιδιος απλα να τον αγνοεις τονιζοντας του οτι θα μιλησετε μονο οταν σταματησει να φωναζει.επισης ψαχνε να βρεις καποιο αθλητικο συλλογο που δεχεται τοσο μικρα παιδια για να εκτονωνεται εκει και οχι στο σπιτι.τα δικα μου τα μωρακια(μη με δουν να τα λεω μωρακια θα με σκοτωσουν χιχιχι)μου εκαναν απιστευτες τρελες,φωνες,ουρλιαχτα κτλ ετρεξα σε παιδοψυχολογους,σε παιδιατρους,πηγα εγω σε ψυχολογο γιατι ειχα φρικαρει εκλεγα και ελεγα γιατι ειναι ετσι τα παιδια μου?χαχα τα μεγαλωσα μονη μου και εκλεγα αυτο ηταν απετυχες σαν μανα δε μεγαλωσες τα παιδια σου σωστα...τωρα ειναι δυο αντρες μεχρι εκει πανω σεβονται τους παντες,δε δημιουργουν προβληματα,δε λενε ψεμματα και γενικα ολοι εχουν να πουν τα καλυτερα για τα μωρα μου δασκαλοι,καθηγητες,αλλες μαμαδες,...για αυτο οπλισου με υπομονη και θα περασει κοριτσακι μου θα ηρεμησει το μωρακι σου Very Happy

foteinoula


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ο δικός μου είναι 2,5 και έχει ξεκινήσει με τέτοια συμπεριφορά κανα 6μηνο τώρα. Υπάρχουν περίοδοι που είναι σε έξαλλη κατάσταση κι αλλες που είναι ήρεμος. Τώρα που έχει αρχίσει και η μικρή να μπουσουλάει και να διεκδικεί παιχνιδια και την προσοχή μας πιο έντονα, οι μέρες είναι δύσκολες. ενώ είναι γενικά ένα καλό παιδί αμα τον πιάνει αυτη η έκρηξη θυμού δεν μαζεύεται. Η τιμωρία εμας δεν μας βοηθάει. τον βάζουμε μεν αλλά μόλις σηκωθεί ξανα τα ίδια εχουμε. Αφήστε που πλέον φοβάται και κλαίει με το που θα ακούσει φέρε το σκαμπο (εκεί τον βάζουμε να κάτσει).Τοσο πολύ φοβάτα που ειμαστε στην μαμα μου για φαγητό και εχει σκαμπό επειδή δεν φτάνουν οι καρέκλες. Φωνάζω της αδελφής μου φέρε ένα σκαμπο και το παιδί σπάραξε και μου έλεγε όχι μαμα όχι. Τωρα το σταματησα γιατί προφανώς κάτι κάναμε λάθος εχει τρομάξει και δεν μπου αρέσει. Η μέθοδος με το φιλότιμο κάπως πιάνει και σε μας. Επίσης του λέμε δεν καταλαβίνω τι λες αμα ουρλιάζεις. μμμμ κάπως σταματάει μα οχι πάντα. Τωρα προσπαθώ να είμαι ήρεμη και να τον πέρνω αγκαλια να τον ηρεμώ. σημερα το δοκίμσα και κάπως έπιασε. ελπίζω να τα καταφέρουμε με αυτό τον τρόπο. υπομονή μανούλες.

afrodith_d


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalhmera!
tha xekinhsw legontas sou oti kalutera na apofugeis ta xapia.
sunexizw xwris na sou dwsw tips kai kolpa dioti kathe paidi einai diaforetiko ki esu xereis to diko sou kalutera..h mhpws oxi?
gnwrise ton ki ennow poios pragmatika einai kai oxi poion vlepeis esu ..
epeishs o pateras tou pou einai?an epitrepetai h erwthsh ...to paidi sou antidra se kati kai me grothia sto maxairi den kaneis tpt oute me sumvoules apo tv shows!xanarxiste apo thn arxh pote den einai arga allaxe esu kai tha allaxei ki autos paradeigmata swsta xreiazetai kai oxi upervoles .telos an thes ankai eipa na mis sou dwsw sumvoulh phgaine me to paidi sth fush se kana vouno me potamia sto dasos otan anoixei o kairos den xerw pou meneis kiolas xekiniste kai athlhmata na xedinei kai h mousikh xaideuei to nou alla na min einai skuladika !sou euxomai ta kalutera Wink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις