Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
67 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 67 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1πεθερα που ολα τα ξερει Empty πεθερα που ολα τα ξερει Τετ Δεκ 12, 2012 5:26 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα στην ωραια παρεα σας. Ειμαι καινουργια και επεσα πανω στο θεμα σας και ειπα να πω και γω το θεμα που περναω.... Ειμαι 22 χρονων και ο συντροφος μου 25 ειμαι ειμαστε μαζι 2 χρονια και ειμαι στο 7 μηνα εγκυμοσυνης...Η πεθερα μου παντα ηταν λιγο περιεργη και χωνοταν και μουμουρμουσε αλλα δε με απασχολουσε τοσο το προσπερνουσα. Τωρα που ειμαι εγκυοσ ομως εχει γινει ανηποφορη σε ολα.. Χωρισ να ρωταει κανει οτι 8ελει.Πηγε και αγορασε μονη τησ με το γουστο τησ το ψυγειο την κουζινα την τηλεοραση.Οταν το μαθαμε με τον συντροφο μου του ειπε οτι εγω τον ειπα να τα παρει...ΜΕΓΑ ΨΕΜΑ,...οποτε καποιοσ με ρωταει για την εγκυμοσυνη μου η για τον τοκετο και πιο μελλον κατευθειαν 8α πεταχτει να πει οτι ειμαι πολυ μικρη για να ξερω οτιδηποτε με το μωρο και δεν ειμαι σε φαση να λεω την γνωμη μου και να ακουω αυτην πρωτα. Οποιοσ με ρωταει το φυλλο του μωρου πριν προλαβω να απαντησω κοριτσακι πεταγιεται και λεει ΚΟΡΙΤΣΙΙΙΙΙ Η ΧΡΥΣΑΝΘΟΥΛΑ ΜΑΣΣΣΣΣ (ετσι την λενε) και δεν εχουμε πει τπτ για το πως θα πουμε το μωρο.. ΜΕ ΦΕΡΝΕΙ ΣΕ ΤΟΣΗ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ δεν θελω να μαλωσω με κανεναν και ο συντροφος μου συμφωνει μαζι μου αλλα δεν θελει να της χαλασει την χαρα.. ΑΑ και το τελευταιο οταν γεννησω απαιτει απο τον συντροφο μου να εγκατασταθει στο σπιτι μου μεχρι να σαραντησω για να με βοηθαει και καλα.... ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ. οποτε παω να διαφωνησω εγω δεν ξερωωωωω...... ουφφφφ... Τα βγαλα λιγο απο μεσα μου ... Ειναι ανακατοστρα με τα ολα της Ειναι πολλα αλλα που να τα γραψω ολα... Σας ανεφερα τα πιο SOS ... Kαι αντε πειτε μου πως να την αντιμετωπισω χωρισ να στεναχωρη8ει κανεισ..??? ουφφφφφaffraidaffraid

2πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Τετ Δεκ 12, 2012 6:01 am

anipomoni


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κατ'αρχήν,
Μη αφήνεις κανέναν να σου χαλάει αυτή την όμορφη περίοδο της ζωής σου. Απολαύσέ την. Αλλά νομίζω ότι πρέπει να το συζητήσεις με τον άντρα σου ώστε να το χειριστεί εκείνος το θέμα και να μη σε αφήνει να αγχώνεσαι και να ταράζεσαι. Όσο πιο γρήγορα βάλετε όρια στην πεθερά τόσο πιο ευτυχισμένοι θα είστε. Η ζωή είναι δική σας όπως και η κούκλα που αναμένεται να αφιχθεί. Αυτό η πεθερούλα πρέπει να το καταλάβει ΑΜΕΣΑ!! Very Happy

3πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Τετ Δεκ 12, 2012 6:46 am

kakao_28

kakao_28
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
anipomoni έγραψε:Κατ'αρχήν,
Μη αφήνεις κανέναν να σου χαλάει αυτή την όμορφη περίοδο της ζωής σου. Απολαύσέ την.

Συμφωνώ απόλυτα!!!
Εγώ είμαι 28 ετών και περνάω κάτι παρόμοιο. Δεν έχει σημασία η ηλικία...
Έτσι είναι οι περισσότερες αγορομάνες!!! Έχουν μάθει πάντα να επιβάλλονται στο οικογενειάκο τους περιβάλλον γαιτί είναι οι μοναδικές γυναίκες και πρέπει με το ζόρι να επιβληθούν και στις νύφες.
Γραψτ' την κανονικότατα....
Ξέρω είναι δύσκολο και εγώ ζορίζομαι να το κάνω .... Να ξέρεις πως αυτή η κατάσταση θέλει πολλά χρόνια και πολλούς καυγάδες γαι να διορθωθεί.....
Μόνο προσπάθησε να μην τσακώνεσαι με τον άντρα σου εξαιτίας της....
Καλο κουράγιο!!!

4πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Τετ Δεκ 12, 2012 7:47 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ωχ!περαστικα σου!!!!!!!!!!!!!!
οταν γεννηθει με το καλο το μωρο σου εκει θα δεις τα μεγαλα γλεντια....θα γινει της ξερολιασης!!!!!!

5πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Πεμ Δεκ 13, 2012 4:16 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοντευουν να παθουν τα νευρα μου.. οποτε αναφερω κατι στον ανδρα μου εχει να με πει οτι γινομαι κακια με την μαμα του γιατι αυτη το κανει απο χαρα και μονο... και ειδικα οταν γεννησω που 8ελει να με κατσικοθει σπιτι δεν ξερω πως θα το αντεξω και ΠΩς Να το αποφυγω...τον λεω πως αν χρειαστω καποιον 8α 8ελα να ειναι η μαμα μου διπλα μου και οχι η δικια σου. και εχει να πει επειδη μενει αρκετα μακρια μας οτι του λεει και μεις ποτε θα βλεπουμε το μωρο και τετοια... προσπαθω να τα περασω ντουκου ολα αλλα νομιζω ειναι μεχρι να γινει κανενα μπαμ γιατι δεν ειναι και ολες οι ωρες ιδιες... ΠΟ πο κοριτσια δεν ξερω πως αντεχετε.σημερα το πρωι με λεει η γλυκια μου τι θα φας και λεω μπα δεν πολυ πειναω γαλα μονο θα πιω και με λεει καλυτερα εισαι εγκυος αλλα το ποσο παχεινες δεν δικαιολογειτε.... Mad Twisted Evil πεθερα που ολα τα ξερει 679259 πεθερα που ολα τα ξερει 679259 οταν σηκωθηκα να φυγω με λεει δεν νομιζω να παρεξηγηθηκες γιΑ το καλο σου το λεωω..... γγγρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ πεθερα που ολα τα ξερει 654655

6πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Πεμ Δεκ 13, 2012 4:32 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ξεκαθαρίσεις απο τώρα στον άντρα σου κ όχι να το συζητήσεις αλλά να το απαιτήσεις ότι όταν γεννήσεις δε θέλεις κανένα στο σπίτι ούτε τη μάνα σου, ούτε τη δική του...Μπορεί να ζοριστείς λίγο στην αρχή αλλά έτσι βάζεις όρια... Επίσης μην του την κατακρίνεις ευθέως...Δηλ μη λες η μάνα σου που έκανε ευτό κ που μου έκανε εκείνο, γιατί του χτυπάει άσχημα κ θέλει να την υποστηρίξει... Πες του πχ σέβομαι το γεγονός ότι είναι χαρούμενη με την εγκυμοσύνη κ χαίρομαι κ γω πολυ γι αυτο, αλλά το κάνει με λάθος τρόπο κ με φέρνει κ μένα σε δύσκολη θέση...
Επίσης μην κάνεις το λάθος να του συγκρίνεις τη μαμα σου με τη δική του...Φρόντισε όσο δύσκολο κ να είναι να της έχεις το ίδιο για να μπορεί να δει κ ο συντροφος σου κάποια πράγματα...Εγώ αυτό έχω κάνει κ έχει αποτελεσματικότητα...

7πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Πεμ Δεκ 13, 2012 5:30 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστω πολυ για την συμβουλες σου.Αλλα εχω επειχηρησει αυτο ακριβως που με ειπες να βαλω ορια και να μιλησω με τον συντροφο μου και εχει να μας χτυπησει αυτη με χαρακτηριστικα λογια(γτ ο ανδρασ μου δεν τον κοβει ωρες ωρες και μου λεει πραματα που κανονικα δεν λεγοντε... Very Happy ) μπααα ερχετε και σε δυσκολη θεση??? μια χαρα ομως δεχτηκατε το ψυγειο την τηλεοραση κ.τ.λ. κ.τ.λ.... καταλαβες?? εχει να μας χτυπαει οτι μας πηραν μερικες ηλεκτρικες συσκευες... Ολο θελω να μην μιλαω ασχημα η νευριασμενα για την μανα του αλλα δεν αντεχετε ρε γαμωτο.. και ειναι πολυ ασχημο ν χαλας την ζαχαρενια σου μεχρι και να κλαις απο τα νευρα σου για μια χτυπημενη....

8πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Πεμ Δεκ 13, 2012 5:41 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nanakaboubou έγραψε:Ευχαριστω πολυ για την συμβουλες σου.Αλλα εχω επειχηρησει αυτο ακριβως που με ειπες να βαλω ορια και να μιλησω με τον συντροφο μου και εχει να μας χτυπησει αυτη με χαρακτηριστικα λογια(γτ ο ανδρασ μου δεν τον κοβει ωρες ωρες και μου λεει πραματα που κανονικα δεν λεγοντε... Very Happy ) μπααα ερχετε και σε δυσκολη θεση??? μια χαρα ομως δεχτηκατε το ψυγειο την τηλεοραση κ.τ.λ. κ.τ.λ.... καταλαβες?? εχει να μας χτυπαει οτι μας πηραν μερικες ηλεκτρικες συσκευες... Ολο θελω να μην μιλαω ασχημα η νευριασμενα για την μανα του αλλα δεν αντεχετε ρε γαμωτο.. και ειναι πολυ ασχημο ν χαλας την ζαχαρενια σου μεχρι και να κλαις απο τα νευρα σου για μια χτυπημενη....


Σε καταλαβαίνω, το έχω ζήσει, όχι εγω προσωπικά, αλλά εγώ σαν τρίτη όταν άκουσα κάτι παρόμοια ήρθα σε δύσκολη θέση...
Τότε καλή μου καλό θα ήταν να μην ξαναδεχτείς τίποτα από αυτήν...Άσε που μπορείς να πεις στον άντρα σου ότι ένα λόγος που δε θέλεις να έρθει όταν γεννήσεις είναι ότι μετά θα σας λέει ότι σας έκανε κ χάρη...Καλύτερα να μην έχεις ψωμί να φας που λένε απο το να δεχτείς κάτι...
Μένετε κοντά;;;

9πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Πεμ Δεκ 13, 2012 6:00 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχχχ καλη μου δεν επρεπε να τα δεχτω αλλα με εφερε προ εκπληξεως πηγε μονη της τα παραγγειλε ολα και ειπε και να μας τα στειλουνε.. να φανταστεισ το μαθαμε απο τον κοτσοβολο που μας πηραν τηλ για την επιβεβαιωση της οδου...Απο την αλλη και τι να καναμε δεν ειχαμε το ρευστο να τα παρουμε μονοι μας και απο το να παρουμε δανειο ηταν καλη ευκαιρια... Τωρα εδωσε κρυφα απο μενα στον ανδρα μου λεφτα για το παιδικο του μωρου τα καροτσια κα αυτα και γω το εμαθα εφοσον παραγγειλαμε τα πραματα... ο ανδρασ μου με ειπε οτι δεν στο ειπα γτ ηξερα οτι θα ειχεσ αντιρηση... το ποσες φορες εχω τσακωθει απο τοτε γιαυτο.Γενικα κανενας δεν με ρωταει τπτ γτ ειμαι μικρη και δε ξερω.. Οσο για το αν μενουμε διπλα οχι μενουμε αρκετα μακρια,.. απο την μια τελεια απο την αλλη χαλια.. απο τωρα ηδη λεει να ερχεστε τα σαββατοκυριακα να βλεπουμε την χρυσανθουλα... στο 30 η πιεση μονη της εβγαλε ονομα μονη της ολα... και θελει να μεινει μαζι μας μεχρι και να σαραντησω.... Τι να πω κοριτσια ολο της λεω οτι δεν χρειαζετε να ερθετε δεν θελω να καλομαθω στην βοηθεια καποιου και επισης να μαθει και ο ανδρασ μου οτι θα με βοηθαει... και αν χρειαστω βοηθεια θα σας πω... Αυτη αμεσως... ΟΟΟΟΧΙΙΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ....

10πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Πεμ Δεκ 13, 2012 6:14 am

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΣΟΥ ΕΧΕΤΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ?
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΒΑΣΑ Σ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΠΟΛΥ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ,ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ Σ ΑΦΗΣΕΙ!!!
ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΗΡΕΜΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ.ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑΣ.......ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΕΙΣ.

11πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Πεμ Δεκ 13, 2012 6:24 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επειδη εχω χασει ενα μωρακι απο παλλινδρομη κυηση περσυ τετοια εποχη δεν θελω να λεω απο τωρα για ονοματα να βγει πρωτα γερο και μετα ολα τα αλλα.Αλλα αυτη λεει οτι ετσι ειναι το εθιμο και το πρωτο παιδι παιρνει το ονομα των πεθερικων..Οκ δεν αντιλεγω αλλα το σωστο ειναι να το συζητησεισ μαζι μου πρωτα οχι να το διατυμπανιζεις παντου και γω να μην εχω ιδεα.. Οσο για τον θηλασμο της το εχω πει οτι δεν θα θελω πολλα πολλα και οτι με σας στο σπιτι οσο να ναι δεν θα ειμαι και ανετα.. και αυτη ειχε να με πει οτι θα με βοηθαει να βγαλω γαλα αν το μωρο δεν μπορει... Ρε γαμωτο μου ρθε να της πω τι θα κανεισ δλδ?? θα με πατας το βυζι ?? Δηληδη ελεοσ... Συγνωμη που μιλαω ετσι αλλα τα σκεφτομαι και τρελενομαι.Γιαυτην ολοι μας δεν ξερουμε μονο αυτη ξερει το σωστο.. Εδω ο ιδιοσ ο ανδρασ μου ειπε οτι θα παρει αδεια καποιο καιρο μολις γεννησω και η μαμα μου ειναι διπλα ωστε να μην ερθει και παλι δε θελει και επιμενει....απο τωρα αγχονομαι για οταν θα γεννησω τι θα γινει.. δεν με αφηνει να φανταστω πως θα ειμαι μες στο σπιτι με το μωρο μου...Η ιδεα μονο με τρομαζει...

12πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Πεμ Δεκ 13, 2012 6:45 am

mama_sto_synnefaki

mama_sto_synnefaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!! Είναι όντως άσχημο να τραβάς τέτοια ζόρια, αντί να χαίρεσαι απλούστατα την εγκυμοσύνη σου... σε καταλαβαίνω διότι έχω περάσει κι εγώ κάτι παρόμοιο. Η μαμά μου ήθελε να έρθει να μας βοηθήσει μετά την γέννα κι ο άντρας μου δεν ήθελε με τίποτα διότι ήθελε να είμαστε 3 μας με το μωράκι. Σεβαστά και τα 2 αλλά εγώ ήμουν στη μέση και δεν ήξερα τι να κάνω για να μην απογοητεύσω κανέναν απ'τους δυό τους. Είχα αγχωθεί πάρα πολύ κι όλο ανέβαλα να πάρω μία απόφαση, με αποτέλεσμα να λέω στο τέλος άντε να γεννήσω να λυθεί το θέμα. Οπότε η δική μου συμβουλή είναι αν είναι δυνατόν να πάρετε τις αποφάσεις σας σύντομα και να μην το αφήνετε λέγοντας "θα δούμε", για να ησυχάσεις και να ξεκουθραστείς χωρίς άγχη και στενοχώριες πριν γεννήσεις! Τώρα το πώς θα λυθεί... αχ είναι δύσκολο θέμα... στα 8 χρόνια που είμαι με τον άντρα μου μόνο γι'αυτό το θέμα τσακωθήκαμε... χάλια Sad
Για το ότι είσαι μικρή που λένε δεν το σχολιάζω... μαμά θα γίνεις! Κοίτα να μη σου χαλάσει κανείς την χαρά πεθερα που ολα τα ξερει 654316

13πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Πεμ Δεκ 13, 2012 6:51 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχαριστω πολυ και τα λογια σας με δινουν κουραγιο για να αντιμετωπισω.. Ποιο πολυ φοβαμαι τον ευατο μου που καταλαβαινω οτι τελειωνει η υπομονη μου με αυτο το θεμα δεν θελω να ξεσπασω και να στεναχωρησω τον ανδρα μου ... Τι να πω βρε κοριτσια.. Ατιμο πραγμα οι πεθερες...

14πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Πεμ Δεκ 13, 2012 12:15 pm

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοίτα κορίτσι μου επειδή οι άντρες γενικά μέχρι να πάρουν μπρος σε τέτοια θέματα εμάς τα νεύρα μας κ η ψυχολογία μας γίνετε μη πω πως, το μόνο που σου μένει πλέον είναι να τον βάλεις κάτω κ να βρεις κάποιο τρόπο, είτε ήρεμα είτε με τσιρίδες, εσύ ξέρεις τον άντρα σου,να καταλάβει πλέον εσεις είστε η οικογένεια...
Ότι ναι σεβομαστε τους ανθρώπους που μας έφεραν στη ζωή, αλλά όταν κλείνει η πόρτα σας δεν έχει λόγο κανείς άλλος...Οκ έχει τη διάθεση να βοηθήσει οικονομικά η πεθερά σου αυτό δε σημαίνει όμως ότι μπορεί να σας κάνει μυλο...Και ναι κορίτσι μου καλύτερα να ζοριστείς λίγο παραπάνω απο το να την έχεις να σας συντηρεί κ να σας το χτυπάει...

15πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Σαβ Δεκ 15, 2012 4:09 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτο που εχω καταλαβει καθε φορα που μαλωνουμε για κατι που με φτανει στα ακρα απο τα λεγομενα του ανδρα μου καταλαβαινω οτι την φοβαται και ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω το γιατι..Του φερνω και σαν παραδειγμα την μανα μου που ειναι το ακριβως αντιθετο και το μονο που μας λεει ειναι οτι οτι και να χρειαστειτε ειμαι εδω και ουτε χωνετε ουτε ρωταει τιποτα και με λεει ναι το ξερω οτι ειναι περιεργη η μανα μου αλλα δε μπορω να κανω κατι... και ποτε ρε κοριτσια δν εχω καταλαβει το γιατι.... confused

16πεθερα που ολα τα ξερει Empty apanthsh Σαβ Δεκ 15, 2012 4:28 am

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σου nanakaboubou!!
Και εγώ με την σειρά μου θα σου πώ ότι ο αντρας σου πρέπει να μιλήσει στη μαμά του ,μόνο εκείνος.
Για παράδειγμα η δική μου μαμά κάποια στιγμή το χε παρακάνει ,ερχόταν 4 μέρες τη βδομάδα σπίτι απο το πρωι μέχρι αργα το μεσημέρι ή έμενε στο κάτω σπίτι και αν δεν την φώναζα πάνω παρεξηγιόταν και κρατουσε μούτρα ,όμως μια μέρα αρπαχτήκαμε απο το τηλέφωνο και της τα έψαλα κανονικότατα ένα προς ένα και έτσι έχει ξεκόψει αρκετά έως τελείως!
Και μια ακόμα συμβουλή...όταν γεννηθεί με το καλό η μπεμπούλα σας ,να μην αφήσεις κανέναν παππού και γιαγιά να νομίζει οτι είναι δικό τους μωρό!!! Wink

17πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Σαβ Δεκ 15, 2012 4:34 am

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καταρχην με το καλο να ερθει το κοριτσακι σας
1)αρχησε να της την μπενεις δηλαδη να την κανεις ρεζιλι. πχ οταν σε ρωτανε πως θα το ονομασετε κ βλεπεις οτι πεταγεται μολις τελειωσει πες συγνωμη αλλα εμεις ακομα δεν αποφασισαμε τ ονομα. και αν γυρναει κ σ λεει εσυ δεν ξερεις ααντα ομορφα για τους αλλους δεν ξερω για το δικο μ το παιδι εγω αποφασιζω κ ο αντρας κ κανενας αλοο
οσο γ τ ποιος θα σε βοηθησει μολις γεννησεις η πες την μαμα σ να ερθει η θα πας εσυ αλλιως μονη σ δεν θελω κανεναν .αρχησε βαζε ορια κ μην κατηγορρεις την μανα τ μ ονηρο τροπο εξηγησε πλαγιως . ετσι που ν ειναι μ τ μερος σ .

18πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Σαβ Δεκ 15, 2012 8:05 am

ΜΙΜΗ32

ΜΙΜΗ32
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΤΙ ΚΟΛΛΗΜΑ ΤΡΩΝΕ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΟΙ ΠΕΘΕΡΕΣ ΕΝΝΟΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΧΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΖΩΕΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ.
ΕΜΕΝΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΧΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ & ΔΕΜΕΝΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΜΟΛΙΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΙ Η ΠΕΘΕΡΟΥΛΑ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ.
ΕΑΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΝΤΡΑ, ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΣ ΝΑ ΛΕΣ ΕΣΥ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ. πεθερα που ολα τα ξερει 215994

19πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Σαβ Δεκ 15, 2012 8:11 am

viktoriast

viktoriast
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Συμφωνώ με τη ΜΙΜΗ32! Τα σωστό είναι ο άντρας σου να βάλει τα πράγματα στη θέση τους γιατί πάντα οι γονείς με τα παιδιά τους δε παρεξηγούναι τόσο εύκολα και αν παρεξηγηθούν το ξεχνάνε πιο γρήγορα. Τώρα σε αντίθετη περίπτωση καλό θα είναι να θέσεις τα σικά σου όρια γιατί διαφορετικά τα πράγματα θα χειροτερέψουν και δε μαζεύονται εύκολα.... Όπως και να 'χει καλή τύχη....

20πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Σαβ Δεκ 15, 2012 1:04 pm

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σκροφες πεθερες.. Twisted Evil Twisted Evil ολα εκεινες τα ξερουν, εμεις τρωμε κουτοχορτο..αη σιχτηρ.εγω πιστευω οτι ειναι θεμα του αντρα να βαλει τα πραγματα στην θεση τους. τωρα αν κ εκεινοι ειναι μαμακηδες κ τους εχουν στο βρακι τους, εκει ξεχνας σεβασμους, τακτ κ τροπους κ βαρας η ιδια στο ψητο.αν δε σε σεβεται ο αλλος γιατι να το παιζεις εσυ υπερανω.κοπελα μου ορθωσε το αναστημα σου κ βουλωσε στοματα, αντε γιατι πολυ νευριασα βραδιατικα..ακου εκει..ελεος

21πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Κυρ Δεκ 16, 2012 2:53 am

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λοιπον θα σου μιλησω λιγο σκληρα...ελπιζω να μη με παρεξηγησεις.. για μενα δε φταιει η πεθερα μονο αλλα και ο αντρας σου και εσυ.. ο αντρας σου γιατι δεν μιλαει ενω θα επρεπε ηδη να την εχει σιχτηρισει και εσυ που καθεσαι να σε προσβαλει και δεν ανοιγεις το στομα σου να υπερασπιστεις τον εαυτο σου..ναι ειναι βλημα η πεθερα και δεν καταλαβαινει αλλα αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να την ανεχεσαι.. τι θα πει εισαι μικρη και δεν ξερεις.. 23 χρονων κοπελα.. πες τις οτι οπως ξερεις πως γινονται τα παιδια ετσι ξερεις πως να το μεγαλωσεις κιολας.. εκτος και αν ξερει κανεναν καλητερο τροπο του πως γινονται τα παιδια να σου δειξει... ελεος δηλαδη...τα πηρα τωρα...

22πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Κυρ Δεκ 16, 2012 3:07 am

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου Λιτσακι!ε μα..μας ανεβασε το αιμα στο κεφαλι αυτη η πεθερα..συμφωνω απολυτα μαζι σου.κ καλυτερα να βαλει τα πραγματα τωρα στην θεση τους η κοπελα γιατι οταν με το καλο ερθει το μωρακι κ οι ορμονες θα τρελαθουν παλι, τα πραγματα θα ειναι πολυυυυ χειροτερα..

23πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Κυρ Δεκ 16, 2012 3:13 am

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
loukia_84 έγραψε:γεια σου Λιτσακι!ε μα..μας ανεβασε το αιμα στο κεφαλι αυτη η πεθερα..συμφωνω απολυτα μαζι σου.κ καλυτερα να βαλει τα πραγματα τωρα στην θεση τους η κοπελα γιατι οταν με το καλο ερθει το μωρακι κ οι ορμονες θα τρελαθουν παλι, τα πραγματα θα ειναι πολυυυυ χειροτερα..
συμφωνω μαζι σου.. οι ορμονες θα χτυπησουν ταβανι θα εχεις τη κουραση σου ενα μωρακι να κλαιει ολη μερα θα εχεις και την πεθερα πανω απο το κεφαλι να σου λεει οτι δε τα κανεις καλα και αυτη ξερει καλυτερα... εεε.. οχι...γιατι συνηθως τετοιες πεθερες μπαστακονονται δε βοηθανε ουσιαστηκα και στη λενε και απο πανω...

24πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Κυρ Δεκ 23, 2012 7:32 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καταρχας ευχαριστω παρα πολυ για την ανταποκριση και τις συμβουλεσ... Τις προαλλες δεν αντεξα αλλο... Ειχα γενεθλεια και ερχετε με ενα υφακι κακο ρε κοριτσια υπουλο για να με δωσει το δωρο μου... Και μου βγαζει μια ρομπα ρε παιδια σαν τις γιαγιας μου με κουμπια γκριζο καφε λεγοντας μου τωρα που θα κανεις παιδακι για τετοια εισαι......... affraid πεθερα που ολα τα ξερει 679259 πεθερα που ολα τα ξερει 679259 πεθερα που ολα τα ξερει 654655 .. Κοντεψα να παθω εγκεφαλικο... Τισ λεω ευχαριστω που ξοδευτικατε αλλα τα 22 εκλεισα και οχι τα 72... και λεσ και το πα για να γελασουμε αρχιζει καρ καρ καρ η κλωσα να γελαει .. ερχετε μετα ο δικος μου του το δειχνω γελαει και αυτος εε και εγινε τησ πορνης... μαλωσαμε παρα πολυ ασχημα λεγοντας του οτι αν δεν τις πει αυτοσ καποια πραματα θα τα πω εγω ακομα πιο ασχημα και τετοια και με λεει οκ παω.. ειμαι εγω στο δωματιο τωρα και ακουω εκει που περιμενα να γινει μακελιο ακουω ρε μαμα τι ειναι αυτα που κανεισ στην νανα και να τις μιλαει με το γαντι... και αυτη να τον ταπωνει και απο πανω λεγοντας οτι δεν ξερει αυτος ειναι μικρος και οτι αυτη σκεφτετε τα πραματα πολυ πριν τα σκεφτουμε εμεις.. και ηρθε σε μενα μετα αυτος με την ουρα στα σκελια ο χλεχλες ... αχχχ δεν ξερω αν με καταλαβενετε αλλα ηθελα να τον κλωτσησω. τα νευρα μουυυυ να μην σασ τα πολυλογω με εποιασε ταχυκαρδια και δεν μπορουσα να αναπνευσω και τελικως αποφασισα απλως να μην ξανα πατησω το ποδι μου στην γλυκια αυτη υπαρξη..... Mad

25πεθερα που ολα τα ξερει Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Κυρ Δεκ 23, 2012 8:13 am

bettoulina

bettoulina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
χωρις να εχω διαβασει τιποτα..απανταω στον τιτλο της ομαδας...
ΝΑ ΤΑΝ ΚΑΙ Η ΜΟΝΗ!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις