Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
52 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 52 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26πεθερα που ολα τα ξερει - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Κυρ Δεκ 23, 2012 8:19 am

bettoulina

bettoulina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
loukia_84 έγραψε:σκροφες πεθερες.. Twisted Evil Twisted Evil ολα εκεινες τα ξερουν, εμεις τρωμε κουτοχορτο..αη σιχτηρ.εγω πιστευω οτι ειναι θεμα του αντρα να βαλει τα πραγματα στην θεση τους. τωρα αν κ εκεινοι ειναι μαμακηδες κ τους εχουν στο βρακι τους, εκει ξεχνας σεβασμους, τακτ κ τροπους κ βαρας η ιδια στο ψητο.αν δε σε σεβεται ο αλλος γιατι να το παιζεις εσυ υπερανω.κοπελα μου ορθωσε το αναστημα σου κ βουλωσε στοματα, αντε γιατι πολυ νευριασα βραδιατικα..ακου εκει..ελεος
Ποσο πολυ συμφωνω....ειδικα με τους μαμακιες!

27πεθερα που ολα τα ξερει - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Κυρ Δεκ 23, 2012 2:12 pm

marichui

marichui
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νανα, θα σου πω τη δικη μου γνωμη αν και με την πεθερά μου τα πάω μια χαρά και είναι πολύ καλή. Ειλικρινά και αυτη να με βοηθάει δε με νοιάζει καθόλου.
1ον κανε μια σοβαρη, σοβαρη κουβεντα με τον αντρα σου. Πες του ότι είστε γονείς, ότι αν θέλει να είναι καλά το παιδί του, να μεγαλώσει σωστα πρεπει πάνω από όλα οι γονείς να είναι αγαπημένοι και γεροι, ενωμένοι δυο τους σαν ομαδα και όχι με άλλους ακόμη και αν αυτη είναι η μάνα τους. Πες το πολλές φορές, πολλές.
2ον Θα λες τη γνώμη σου, με όμορφο τρόπο αλλα θα τη λες, πάντα. Κ σε αυτη και σε άλλους. Για το δωρο πχ οταν εβαλε τα γελια επρεπε να της πει οτι δεν το είπα για να γελάσετε και δεν καταλαβαίνω που βρίσκετε το αστείο. Εγω μπορω να σας πω τουλαχιστον κακογουστη η χωρις χιουμορ.
3ον θα πεις ότι αν θελεις βοηθεια είναι [color=red]δικαιωμα [/color]σου να την ζητησεις από εκει που εσυ νιώθεις άνετα. Σε ότι λες θα είσαι κατηγορηματικη και απόλυτη. Τελος. Τα αστειάκια λήξανε πάνω από όλα είναι η υγεία σου και του παιδιου σου μετά τη γέννα.
4ον ρωτα τον αντρα σου ποιον θεωρει μαμακια και τι ακριβως δεν κανει ο ιδιος ωστε να τον θεωρείς μαμακια.
5ον Προστατεψε τον εαυτο σου και το παιδι σου!!! Το να μιλήσεις δεν είναι μόνο δικαιώμα σου αλλά και υποχρέωσή σου ωστε να μείνεις ψυχικά υγιής και να μεγαλώσεις το παιδί σου με ηρεμια.
6ον Πες και του αντρα σου ημίμετρα τέλος. Αν θελει οικογένεια οφείλει να την προστατεψει. Από οποιοδήποτε!!! Ακόμη και αν είναι η οικογένεια που τον μεγάλωσε.
7ον Γυναίκες αντρες πρέπει πλέον να καταλάβουμε ότι οικογένια μας δεν είναι οι γονείς μας. αυτοί ετυχε να μας φερουν στον κοσμο. τους αγαπάμε τους σεβόμαστε είμαστε δεμένοι μαζί τους. Οικογένεια είναι ο ανθρωπος που θα περάσει το υπόλοιπο της ζωής του μαζί μας, τον επιλέξαμε αναμεσα σε εκατομμυρια άλλους και με αυτον αν μας αξιωσει ο θεος θα κανουμε οικογενεια.

Συγγνώμη για το μεγαλο μηνυμα, πολυ πρόσφατα όμως ειδα την οικογένεια μιας αδελφικης φίλης να διαλύεται από αυτό το λόγο. Δε σου τα λέω όλα αυτά για να σε τρομάξω. Απλά θελω να προστατευτείς. Δοκίμασε κάποιο από αυτά εστω αν σου φαίνεται σωστο. Ελπίζω εστω και λιγο να βοήθησα.

Πάνω από όλα σου ευχομαι να είσαι γερη να δεχτεις το μωρακι σου με τα καλο στον κοσμο και συντομα όλα αυτα να αποτελουν παρελθον... Ό, τι καλύτερο!!!

28πεθερα που ολα τα ξερει - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Κυρ Δεκ 23, 2012 3:41 pm

manitaraki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ πάλι βρε κορίτσια απορώ ποιες από εσάς έχετε αγόρια, γιατί κι αυτές οι πεθερές που κράζετε ήταν κάποτε νέες με μωρά και πεθερές! Γι' αυτό να τα θυμάστε αυτά αργότερα μπας και σωθούν αλλά κορίτσια ;-) !!!!!! Εγώ έχω κόρη όπως καταλάβατε :-P

29πεθερα που ολα τα ξερει - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Δευ Δεκ 24, 2012 1:18 am

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επειδη ειμαι κ εγω στη θεση σου κ πριν μεινω εγκυος δεν παταγε σπιτι μας τη παρακαλαγαμε ν ερθει κ καθε μερα πηγαινε στη κορη της στη μανα της στον αδερφο της, τελοσπαντων κ παντα ειχε αποψη για ολα μεχρι που καμια φορα την εβαζα στη θεση της κ εκλαιγε. Τωρα δεν ξεκολαει σπο το σπιτι μας απο την ωρα που της το ειπαμε για το μωρο αλλα συνεχιζει να λεει τα δικα της για την εγκυμοσυνη οτι τα ξερει ολα αλλα παλι τη βαζω στη θεση της, αυτο να κανεις κ συ κ με τιπιτα να μην την αφησεις να ερθει να μεινει σπιτι σας οχι με τιποτα!!! Καμια ουτε η μαμα σοθ θα ειστε εσυ κ ο αντρας σου κ το παιδι σου. Μια δυο φορες τη βδομαδα αν θελει ας ερχεται να σας βλεπει. Βαλε ορια!!!

30πεθερα που ολα τα ξερει - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Δευ Δεκ 24, 2012 7:03 am

VASO*


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
manitaraki εχεις ακουσει αντρα να "κραζει" την πεθερα του?!
αυτα που λεμε εδω οι παθουσες, μανες αγοριων,δεν ειναι τιποτα!!!η τουλαχιστον ειναι αληθειες.
αλλωστε η σωστη συμπεριφορα στον ανθρωπο δεν ειναι θεμα φυλλου αλλα παιδειας και μορφωσης.

31πεθερα που ολα τα ξερει - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Δευ Δεκ 24, 2012 7:56 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια εχετε δικαιο με εχουν πεισμωσει ολα αυτα που ειπατε.. να φανταστειτε οτι ηταν να κανουμε με τα πεθερικα μου και τον ανδρα μου χριστουγεννα και τον ειπα και με εχει φερει στο πατρικο μου γιατι μονο και που την εβλεπα μου γυριζαν τα μυαλα και ηθελα να περασω ησυχες γιορτες... και τι να λεμε τωρα μιλαμε για ανθρωπο που την ειπα οτι με μαλωσε ο γιατρος μου επειδη πηρα παραπανω κιλα και την ειπα οτι μεχρι να γεννησω θελω να προσεχω και με λεει ναι δικαιο εχεισ και χ8εσ το απογευμα εφτιαξε τιραμισου μια σοκολατοπιτα και πηρε και μελομακαρονα μεσ την σοκολατα και ειμασταν βολτα με τον ανδρα μου και γυρναμε σπιτι και τα βλεπω ολα πανω στην τραπεζαρια απλωμενα και με ενα στυλακι ελα ναναααα φαεεε ειναι τελειαααα.. και ολοι να ειναι μπουκωμενοι απο γλυκα... δοξα τον θεο τον εκοψε τον ανδρα μου και της ειπε ασε μανα εμεισ 8α συνεχισουμε την βολτα μας... και οταν μας ειπε γιατι τι και πως την λεω μ`αρεσει που το πρωι με καταλαβενατε που σας ειπα να προσεχω... ετσι θα προσεχω?? και φυγαμε... αλλα τι να πω.. (περιτο να σας πω οτι μεχρι και να γυρισουμε δεν μπορουσε να φυγει η εικονα αυτη απο το μυαλο μου... Crying or Very sad Crying or Very sad αλλα παλι καλα οταν γυρισαμε ειχε μεινει πολυ λιγο και το φαγε ο ανδρασ μου... αλλα πειτε μου ρε κοριτσια δεν ειναι επιτηδες αυτο???? οταν αρχισα να τα λεω με τον ανδρα μου με ελεεγε εεε μωρο μου λογο εορτων θα τα πηρε... μα ολα αυτα την μερα που της ειπα οτι θελω να κοψω τις βλακειες?? τοσο τυχαια πια??? scratch

32πεθερα που ολα τα ξερει - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Δευ Δεκ 24, 2012 8:23 am

????????


Επισκέπτης
εγω αυριο θα παω για τραπεζι
ωχ απο τωρα το σκεφτομαι και σκαω
Sad Sad Sad Sad Sad

33πεθερα που ολα τα ξερει - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Δευ Δεκ 24, 2012 12:09 pm

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πω πω κοριτσια χτες το βραδυ, αν δεν ημουν νεα θα ειχα παθει εγκεφαλικο!!!
Μου ειπε ο αντρας μου το φοβερο οτι η μανα του φροντιζει το παιδι πιο καλα απο μενα!!!! Μου ηρθε σκοτοδεινη...
Λεω ενταξει, θα γινει της κακομοιρας!!
Και λεει την φροντιζει καλυτερα οποτε την αφησουμε κανενα βραδυ στα πεθερικα μου. Και αναρωτιεμαι..πως?????? Την πλενει?Την σιδερωνει? Την κανει μπανιο?? Που την ειχε αφησει με το ιδιο βρακι 3 μερες και την τεταρτη που το ειδα ηταν κατακοκκινη και ανεβασα πυρετο απ τα νευρα μου???? Την ταιζει αυτα που πρεπει??κρεας, κοτοπουλο, μακαρονια και γλυκα??Που επειδη δυσκολευεται να της ταισει φρουτα και λαχανικα δεν το προσπαθει καν και το παιδι ειναι δυσκοιλιο? Την εχει καθε μερα ολη μερα? Την εχει στην αρρωστια της??Που κοιμαται στο ιδιο δωματιο με τους παπουδες επειδη, που να σηκωθεις να πας στο αλλο δωματιο αν θελει να κανει την αναγκη της νυχτα και μετα να μεινεις εκει μεχρι να την παρει ο υπνος??? Γινεται κακια για να της μαθει κανονες που σε ολα της λεει ναι? Που οποτε ειναι εκει βλεπει την τηλεοραση της ζωης της????Να μου λεει το παιδι ποσα παιδικα ειδε, να μου λεει και την υποθεση κιολας (καμμια 10αρια λεμε τωρα) και εκεινος να μου λεει "2 ειδε και η μανα μου δεν λεει ψεμματα!!""????????? ελεος Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

34πεθερα που ολα τα ξερει - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Δευ Δεκ 24, 2012 12:16 pm

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εσυ κοπελα μου μην τυχον και εχεις την πεθερα να σου κραταει το παιδι και τετοια γιατι δικαιωματα εχει παρει χωρις να εχει γεννηθει ακομα, αν το κραταει κιολας την εκατσες τη βαρκα...

35πεθερα που ολα τα ξερει - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Τρι Δεκ 25, 2012 2:38 am

????????


Επισκέπτης
[quote="Ρουλακι"]
δε νομιζω να το εννοει ο αντρας σου αυτο που ειπε!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Δευ Ιαν 07, 2013 5:01 am, 1 φορά

36πεθερα που ολα τα ξερει - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Δευ Ιαν 07, 2013 4:49 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Poulaki τι να πω υπαρχουν και αυτα αν και πιστευω η καθε μια φροντιζει με τον τροπο της το μωρακι της.. δλδ η πεθερα σου οταν γεννησε ηξερε και απο χθες πως να φροντιζει τον γιο της οταν γεννησε ?? θα τρελαθουμε τελειως?? μην το επιτρεψεις δικο σου μωρο ειναι και μονο εσυ εχεισ το δικαιωμα να το φροντισεις.. μην την αφησεις να εχει τετοια δικαιωματα και μετα ζηταει κι αλλα οπως επισης και τον αντρα σου μην τον επιτρεψεις να το κανει αυτο... εσεις ειστε η οικογενεια... αν χρειαστεισ βοηθεια τοτε εχει καλως... υπομονη παντως... ελπιζω να διωρθοθουν ολα.. Smile

37πεθερα που ολα τα ξερει - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Δευ Ιαν 07, 2013 6:37 am

????????


Επισκέπτης
Κορίτσια καλησπέρα σας
Διάβασα όλες τις απαντήσεις σας και συμφωνώ με όλες. Καταρχάς θα ήθελα να πω ότι, παίζει μεγάλο ρόλο και η ηλικία μας, το έχω ζήσει και τι θέλω να πω.
Εγώ είμαι 34 και η άλλη συννυφάδα μου είναι 30, η διαφορά είναι ότι η δεύτερη έγινε νυφούλα τους στα 19 και εγώ έγινα πέρσι στα 33. Η πεθερά μου αλλιώς φέρετε σε μένα και αλλιώς σε εκείνη, γιατί???, γιατί πολύ απλά από τα 19 της την έχουν πλάσει στα μέτρα τους. Σε μένα δεν μπορεί να το κάνει, είμαι 34 (δεν είμαι και χθεσινή όπως λέει και η διαφήμιση)έχω άποψη, έχω γνώμη. Η γνώμη της (πεθεράς) δεν περνάει σε μένα, ενώ σε εκείνη πάντα. Τις έχω πει πολλές φορές να μιλάει και να λέει αυτό που σκέφτεται, το έχει προσπαθήσει πολλές φορές αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Τώρα είναι 30 και ακόμα δεν μπορεί να περάσει το δικό της.
Κορίτσια προσέξτε πολύ, δεν είστε άβουλα πλάσματα, να μην φοβάστε να λέτε την γνώμη σας πάντα, αν δεν τους αρέσει, ξυδάκη. Αν δεν μπορείτε να επιβληθείτε σε τρίτα άτομα και αφήνετε να σας κάνουν κουμάντο στο σπίτι σας και την οικογένεια σας πως θα το κάνετε με το παιδί σας αργότερα? Σκεφτείτε το λίγο, μάνες θα γίνετε, και κανένας δεν μπορεί να σας πάρει το ρόλο αυτό. Κάντε το τώρα, όπως το έκανα εγώ από την αρχή. Έκοψα τον αέρα της από την αρχή. Έγινα σκρόφα, σκύλα εκεί που πρέπει. Καλύτερα να σας φοβούνται παρά να σας λυπούνται. Και εγώ είχα θεματάκια στην αρχή αλλά δεν την άφησα ούτε αναπνοή να πάρει.
Τώρα αν με ρωτήσετε πως είμαι μαζί της, θα σας πω, ότι είμαι πολύ καλά, δεν είμαστε κολλητές, αλλά με σέβεται και την σέβομαι. Δεν παίρνει ποτέ πρωτοβουλία από μόνη της και πάντα θα με ρωτήσει, και εγώ φυσικά με την σειρά μου δεν της το αρνούμαι , όποτε μπορώ δηλαδή. Της έχω πει πολλές φορές ότι όταν θα χρειαστώ βοήθεια θα της την ζητήσω, αν και δεν χρειάστηκε ποτέ να το κάνω. Πάντα είμαι με το «σε παρακαλώ» και το «ευχαριστώ» …. Γενικός θέλει διπλωματία. Από την άλλη, τώρα έχω θεματάκια με την συννυφάδα μου, αλλά και αυτηνής θα έρθει η σειρά , και θα την στρώσω . Μην χαρίζετε σε κανέναν. Οικογένεια σας είναι ο άντρας σας και το παιδί σας.

38πεθερα που ολα τα ξερει - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Τρι Ιαν 08, 2013 1:43 am

evi2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλύτερα να σας φοβούνται παρά να σας λυπούνται. Και εγώ είχα θεματάκια στην αρχή αλλά δεν την άφησα ούτε αναπνοή να πάρει.
Τώρα αν με ρωτήσετε πως είμαι μαζί της, θα σας πω, ότι είμαι πολύ καλά, δεν είμαστε κολλητές, αλλά με σέβεται και την σέβομαι.

[/quote]

Συμφωνω απολυτα!Κι εγω την ιδια τακτικη εχω ακολουθησει και μεχρι στιγμης μου εχει βγει σε καλο!Μακαρι παντως να μη χρειαζοταν να μιλαμε καν εμεις και να τις εβαζαν οι γιοι τους στη θεση τους αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...

39πεθερα που ολα τα ξερει - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Δευ Ιαν 21, 2013 2:34 pm

POLINA27

POLINA27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν θα τρελαθείς για την πεθερα σου!!
κανονισε να πάθεος και καμια επιλοχεια και να τρέχεις..
περναώ τα ίδια μονο που εγώ μιλάω γινομαι κακια και σε όποιον αρέσω ,,,
η δικια μου την αφησαμε 10 μερες να πεοσεχει το σπιτι όταν πηγαμε μετα το γαμο γαλλια και όταν γυρισα μου είχε αλλάξει τα πάντα.. και εννοω τα παντα..
μεχρι και το συρταρι με τα βρακια μου είχε πειράξει.. τότε ήταν που τρελαθηκα και την εδιωξα κλωτσηδον.. εκανα 1 μηνα να το συνεφερω και να πω ότι ημουν εγκυος 4 μηνων και επειδή σηκωνα χαλια έπαθα προβλημα το οποιο της το χτυπουσα συνεχεια και της ελεγα πως αν χασω το παιδί μου εξαιτιας σου να ευχεσαι να μην με γνωριζες ....
ειμαι κακια γιατι πρέπει
και εσύ έτσι πρέπει να γίνεις και όσοι θυμοσουν να τους κεράσεις ξυδακι.. και αυτό για της 40 μερες ξεκοψτο πες ευχαριστω δεν θα παρω τόση ξερωλιαση πια μου φτάνει για μια ολοκληρη ζωη και να το πεις μπροστα σε άλλα άτομα ξένα για να την κανεις να κατεβασει τα μουτρα της... μονο έτσι θα καταλάβει ότι τα πραγματα έχουν και τα ορια τους

https://www.facebook.com/polina.papastamatiou?ref=tn_tnmn

40πεθερα που ολα τα ξερει - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Δευ Ιαν 21, 2013 10:14 pm

tsihi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσι μου αν δεν βαλεις ορια τωρα που εισαι εγκυος την εκατσες.θα σε περιμενουν ακομη πιο δυσκολες μερες..στο λεω εγω εγω που η μικρη μου τωρα ειναι 2,5.

41πεθερα που ολα τα ξερει - Σελίδα 2 Empty Απ: πεθερα που ολα τα ξερει Τρι Ιαν 22, 2013 1:56 pm

ΣΑΡΑ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοπελα μου ενα θα σου πω, εμαθα για την βαφτηση του γιου μου 2 μερες πριν το μυστηριο απο την κουμπαρα μου!!! και δεν ζουσαμε με την πεθερα!!! σε ολα ανακατευεται και ολα θελει να ξερει. δυστυχως λογο οικονομικης καταστασης ανανγκαστικαμε να ζησουμε μαζι της εδω και 4 χρονια. το τι τρβαω δεν λεγεται!!! τα παιδια μου ειναι τωρα 10 και 9 χρονων και εχω συκωσει κεφαλι. ευτυχως εχω φερει και τον ανδρα μου με τα νερα μου πλεον, αλλα τοσα χρονια εχω ανεχτει.... ακου μια συμβουλη, μην της επιτρεπεις τιποτα!!! απετησε απο τον ανδρα σου να την σταματησει ΤΩΡΑ ΟΧΙ ΑΥΡΙΟ!!! εν αναγκη φυγε!!! αν σε αγαπαει θα τα ξεκαθαρισει με την μανουλα του ( μην γινεις εσυ κακια, εκεινος πρεπει να θεσει τα ορια), αν οχι θα γλυτωσεις απο πολλα χρονια ψυχολογικου πολεμου, δακρια και απελπισια. το μωρο χριαζεται πανω απ'ολα ηρεμη και ευτυχισμενη μανουλα. ολα τα αλλα ειναι δευτερεβοντα. πραγματικα μετανιωνω που δεν βρηκα την δυναμη να κανω και εγω το ιδιο οταν επρεπε, θα ειχα γλυτωσει απο πολλα δακρια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις