Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
21 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 21 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 40]

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:κ αυτο:

Ένας κανόνας για τα νεογέννητα είναι να αλλάζονται πριν ή μετά το φαγητό. Η διαδικασία όμως αυτή πρέπει να επαναλαμβάνεται αμέσως με κάθε νέα κένωση του μωρού. Στη διάρκεια ενός 24ώρου το μωρό αποβάλλει ούρα περίπου 20 φορές και κόπρανα 2 με 6 φορές. Έτσι οι ανάγκες για αλλαγή της πάνας είναι τουλάχιστον 6-8 φορές την ημέρα, δηλαδή κάθε 3 με 4 ώρες. Πρέπει να σημειωθεί ότι όσο πιο μικρό είναι το μωρό, τόσο συχνότερες είναι οι κενώσεις. Έτσι το νεογέννητο θεωρητικά πρέπει να αλλάζεται 10 με 12 φορές την ημέρα. Η συχνότητα αυτή σταδιακά μειώνεται, ανάλογα με τα γεύματα, αλλά οι αλλαγές της πάνας δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να είναι λιγότερες από 6 την ημέρα.

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes μετα το φαγητο συνηθως μεχρι να ρευτουν εχουν κοιμηθει κιολας..πριν το φαγητο παλι μεσολαβει μεγαλο διαστημα μεχρι να φαει-κοιμηθει-ξυπνησει..ποτε βολευει?δεν ξερω..

αρα ο παπαβεντσης αναφερει οντως το μινιμουμ φυσιολογικο..

μπερδεμα ειναι..νομιζω με το που ξυπναει θα το αλλαζω, αλλα μετα το φαγητο?

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
loukia_84 έγραψε:ναι, κι εγω αυτο καταλαβαινω.οτι αν δεν ειναι τοσο απορροφητικη ερχονται περισσοτερο σε επαφη τα τσισακια με το δερματακι του μωρου κ δημιουργειται νωριτερα ερεθισμος.αν ομως φροντιζεις να το αλλαξεις εγκαιρα φανταζομαι δεν δημιουργειται προβλημα..

αρα χρησιμοποιουμε μια πανα καλης απορροφητικοτητας το βραδυ που μπορει να κοιμαται περισσοτερο κ μια πιο οικονομικη τη μερα που εχουμε τη δυνατοτητα να το αλλαζουμε συχνοτερα?Ή μηπως κ να το αλλαζουμε συχνα δε συμφερει τελικα?

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Παντως κ της δικιας μου φιλης ετυχε μεσα σε τεσσερα λεπτα να το αλλαξει τρεις φορες! Δεν ξερεθς ποτε! Ενταξει αν υπαρχει κοντα σουπερ κ ξεμεινεις παει ο δικις σου κ παιρνει αλλα εχιυμε ηδη πει οπου προσφορα η βασιλω πρωτηαν μενεις κ μακρια Δωρα εξοπλισου

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε καποιες φορες δεν κοιμουνται αμεσως μετα το φαγητο οποτε ισως υπαρχει περιθωριο για αλλαγη.Αυτο βεβαια μεγαλωνοντας γιατι τις πρωτες μερες κοιμουνται σε μονιμη βαση!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:
loukia_84 έγραψε:ναι, κι εγω αυτο καταλαβαινω.οτι αν δεν ειναι τοσο απορροφητικη ερχονται περισσοτερο σε επαφη τα τσισακια με το δερματακι του μωρου κ δημιουργειται νωριτερα ερεθισμος.αν ομως φροντιζεις να το αλλαξεις εγκαιρα φανταζομαι δεν δημιουργειται προβλημα..

αρα χρησιμοποιουμε μια πανα καλης απορροφητικοτητας το βραδυ που μπορει να κοιμαται περισσοτερο κ μια πιο οικονομικη τη μερα που εχουμε τη δυνατοτητα να το αλλαζουμε συχνοτερα?Ή μηπως κ να το αλλαζουμε συχνα δε συμφερει τελικα?

βασικα στην αρχη μην νομιζεις οτι διαφερει πολυ μερα με νυχτα..η συχνη αλλαγη σιγουρα οικονομικα δεν συμφερει αλλα αν ειναι για να μην δημιουργουνται ερεθισμοι..χαλαλι!και αυτο το να χεις 2 ειδων πανες παλι πιστευω οτι δεν ειναι κ οτι καλυτερο..μπελας!

ελα μωρε, μια χαρα καλες θα ειναι οι πανουλες.αν δουμε οτι δημιουργουν ερεθισμους τις αλλαζουμε.να ξερουμε εκ των προτερων δεν γινεται αρα..?ο.τι κατσει!

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καπου ειχα διαβασει οτι καλες ειναι κ οι πανες λιντλ οικονομικες-απορροφητικες.δεν ηερω αν εχει για νιου μπιρν η την τιμη...αν ειναι να βαζουμε πιο οικονομικες την νερα που θα το αλλαζουμε συχνοτερα

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenhtsa έγραψε:Παντως κ της δικιας μου φιλης ετυχε μεσα σε τεσσερα λεπτα να το αλλαξει τρεις φορες! Δεν ξερεθς ποτε! Ενταξει αν υπαρχει κοντα σουπερ κ ξεμεινεις παει ο δικις σου κ παιρνει αλλα εχιυμε ηδη πει οπου προσφορα η βασιλω πρωτηαν μενεις κ μακρια Δωρα εξοπλισου

Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 23 587529
Μωρε εχω διπλα σουπερ (μασουτη) αλλα δεν εχουν παντα προσφορες.Κ οταν βαζουν δε βαζουν σε ολα τα μεγεθη.Τι να το κανω αν πχ εχει προσφορα η πανα-βρακακι?Εγω τις μικρες θα χρειαζομαι...Μπορει να κανουμε κ ενα μηνα ή κ παραπανω να ξαναβρουμε προσφορα ξερω κ εγω?Κ ειναι κριμα να τα πληρωνουμε 2πλη τιμη!Αν κ φανταζομαι οτι στην πορεια θα ειναι πιο ευκολο να υπολογισουμε ποσα πακετα χρειαζομαστε κ απο ποιο μεγεθος.Ενω τωρα δεν ξερουμε ουτε ποσο θα γεννηθουν τα μικρουλια μας ουτε ποσο βαρος θα παρουν στην αρχη.Αρα μαλλον θα πληρωσουμε κατι παραπανω μεχρι να μαθουμε...

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα της φιλεναδας μου κοιμαται σε χρονο dt, ειτε πανω στο στηθος της, ειτε οταν την κραταει για να ρευτει.κ τις περισσοτερες φορες δεν προλαβαινει καν να ρευτει..

χτες της αλλαζε πανα κ αυτη κοιμοταν του καλου καιρου!!!συμβαινουν κ αυτα!

οσο για το κατουρημα Ελενη μου, σιγουρα θα τα εχουμε κ εμεις τα απροοπτα μας!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenhtsa έγραψε:Καπου ειχα διαβασει οτι καλες ειναι κ οι πανες λιντλ οικονομικες-απορροφητικες.δεν ηερω αν εχει για νιου μπιρν η την τιμη...αν ειναι να βαζουμε πιο οικονομικες την νερα που θα το αλλαζουμε συχνοτερα

Για του λιντλ τις πανες εχω ακουσει οτι δεν ειναι τοσο απορροφητικες οσο οι υπολοιπες οποτε μια γνωστη εβαζε παμπερς το βραδυ που το παιδι κοιμοταν κ περισσοτερες ωρες κ λιντλ την ημερα.αλλα οχι σε νεογεννητο.Για τιμες κ μεγεθη δεν ξερω.Θα το ψαξουμε κ αυτο...

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenhtsa έγραψε:Καπου ειχα διαβασει οτι καλες ειναι κ οι πανες λιντλ οικονομικες-απορροφητικες.δεν ηερω αν εχει για νιου μπιρν η την τιμη...αν ειναι να βαζουμε πιο οικονομικες την νερα που θα το αλλαζουμε συχνοτερα

μια γνωστη που χρησιμοποιουσε ειπε ηταν καλες στην αρχη.μετα ομως αλλαξαν το εσωτερικο καλυμα κ του εβγαλε ερεθισμο του μικρου..ποιος ξερει τωρα..καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.ειναι οικονομικες σιγουρα παντως..

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ας παρουμε για αρχη αυτες τις λιμπερο που βγαινουν σε σουπερ τιμη κ βλεπουμε στην πορεια..ολα θα τα συνυπολογισουμε..τιμη, ποιοτητα, τα παντα.μονο οταν γεννηθουν τα μικρακια μας θα μπορουμε να ξερουμε..τις προσφορες παντως θα τις κυνηγαμε σιγουρα!!!!!!!

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω λεω να εξοπλιστουμε αυριο σαν καλες υποψηφιες οσονουπω μανουλες κ οικονομολογες οπου μπορουμε πλεον κ βλεπουμε...ας παρουμε απο δυο...ναι μωρε κ σημερα που ειδα προσφορες στο 4 + 5 ειχε που ειναι μεχρι εννια κιλα

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η Σμαρω κοιμηθηκε λετε;αυτη δεν κοιμαται...ειμαστε νυχτοφυλακες δεν ειπαμε;τι ειχε πει πριν;εχει καουρες;

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα οι ραδιο αρβυλα δεν καταφεραν βα με κοιμησουν αυτη την φορα...λετε να με κοιμησει ο κωστοπουλος;δεν θα μπιρω να παρω τα πιδια μου αυριο... Sleep
λουκια λες να συναντηθουμε αυριο;;αν δω κοιλιτσα θα ρωτησω...

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenhtsa έγραψε:Η Σμαρω κοιμηθηκε λετε;αυτη δεν κοιμαται...ειμαστε νυχτοφυλακες δεν ειπαμε;τι ειχε πει πριν;εχει καουρες;

εχει ωρα να φανει..απο εδω κ περα θα βαζουμε κ διαφορα με το μυαλο μας..!

αχ, ενιωθα ενα τραβηγμα τωρα στην κοιλιτσα μου αλλα την εχω στο μπανιο την κρεμουλα μου.εβαλα λιγο απο το δειγμα της φρεζυ.δεν υπαρχει το αρωμα της..καλυτερο κι απο μποντι λοσιον, τελειο!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μια απο τα ιδια..κι εγω κωστοπουλο ακουω..!λες?να το κανονισουμε αν ειναι..αν κ ειδα στο φυλλαδιο οτι εχουν ανοιξει κ καταστημα στo riverwest, με βολευει καλυτερα εκει!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω θα παρω 2 νο1 κ 2 νο 2 το αποφασισα!

δεν ξερω που χαθηκε η Σμαρω.Μηπως καθοταν ο καλος της στο πισι?Μπορει να εκανε καμια αποπειρα να κοιμηθουν κ μαζι.Εγω που το δοκιμασα παντως χθες δεν επιασε οποτε παλι μονο του πηγε για υπνο το καημενακι μου!

Αφηστε κ με επιασε μια λυσα να φαω ελιες ή παστα ελιας!Κ επειδη φοβαμαι τις καουρες αλλα κ το πρηξιμο πλακωσα μια ιον γαλακτος!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ εγω Κωστοπουλο εχω αλλα δεν εχω ακουση λεξη απ'οσα λενε μεχρι τωρα!Κ δεν με κοιμηζει τπτ τωρα!Θα ξυπνησει κ η μπεμπα με τη σοκολατα κ θα κανουμε παρτυ!Εξαλλου ουτε 2 δεν πηγε ακομη!Εχουμε μελλον...

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ιον ε;;;πωπω! Αγαπημενη! Τωρα την πλακωσες;μηοως να πλακωσω κ εγω κατι;αλλωστε ο μικρος δινει ηδη παρτυ...ο καλος μου κ εμενα κοιμαται...εγω που;
καλα θα κανεις Δωρα!...
Λουκια στα ριβερ εχει ναι...ωραια θα ειναι θα τα εχουν στολισει κιολας!εχει ακομα αραγε το σταντ με τις καραμελες κατω;ολο κοιταζα αλλα δεν εχω παρει ακομα

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν γεννουσε παντως θα μας ενημερωνε.. Laughing Laughing Laughing

κι εγω, 2 κ 2 θα παρω.και κανα μαντηλακι να βρισκεται για μελλοντικα, αφου τα χει κ αυτα προσφορα..
οταν επιστρεψει εμενα ο καλος μου θα με μαλωνει, δεν ξερω αν θα καθομαι μεχρο τοσο αργα, τωρα το εκμεταλλευομαι επομενως!

εμενα με επιασε πριν η γουρουνια μου.εφαγα 2 δαμασκηνα, 3 φρυγανιες με ενα κομματι ημισκληρο τυρι κ 2 σοκολατακια.. Embarassed

καλα κι εγω τον κωστοπουλο για παρεα τον εχω, μη φανταστεις..

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι τωρα!Αφου τωρα με επιασε τι να κανω??? Rolling Eyes Ειναι ιον Αι-Βασιλης.Μικρουλα ειναι μωρε.Μολις 85 γρ!Αμα μου μπει στο μυαλο δε φευγει ευκολα!Κ επειδη σε λιγοτερο απο 1 μηνα θα πεφτει πεινα ας φαω τωρα που μπορω!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenhtsa έγραψε:Ιον ε;;;πωπω! Αγαπημενη! Τωρα την πλακωσες;μηοως να πλακωσω κ εγω κατι;αλλωστε ο μικρος δινει ηδη παρτυ...ο καλος μου κ εμενα κοιμαται...εγω που;
καλα θα κανεις Δωρα!...
Λουκια στα ριβερ εχει ναι...ωραια θα ειναι θα τα εχουν στολισει κιολας!εχει ακομα αραγε το σταντ με τις καραμελες κατω;ολο κοιταζα αλλα δεν εχω παρει ακομα

η ιον παιζει να ειναι κ η καλυτερη..μακραν..ευτυχως δεν μας βρισκεται τετοια αμαρτια εδω τριγυρω(εχω μονο κουβερτουρες για σουφλε).. Rolling Eyes

οσο για το σταντ, ναι το εχει..κ πλακα πλακα εχω κατι κοκακολιτσες που ειχα παρει σε μια βολτα με τον Χρηστο στην κουζινα..λες να σηκωθω????? Embarassed Embarassed

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσιααα πρεπει βα τελειωσε κ ο κωστοπουλος...τι εχει σειρα;α μηπως μια εκπομπη;τηλεκυβος;...κατι να μουρμουραει βασικα μπας και....ερθει η νυστα...προς το παρον ηρθε πιπι...εφυγα κ ξαναρχομαι

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε τωρα 2 δαμασκηνα γουρουνια το λες???Εγω τα εχω καιρο στο ψυγειο κ δεν τα τρωω κ μονο που τα ανεφερες νωριτερα ανοιξα κ εφαγα 4-5!Ηταν κ κολλημενα μεταξυ τους ουτε που τα μετρησα!

Ποτε γυριζει ο καλος σου?κ ο δικος μου ψιλογκρινιαζε να μην εχω τετοια ωραρια αλλα με την ταλαιπωρια που τραβηξα χθες να στριφογυριζω στο κρεβατι κ μια να σηκωνομαι μια να ξαπλωνω για ενα 3ωρο ε δε μπορουσε να μου πει κ κατι σημερα!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
85γρ κ 500 θερμιδες..οχιιιιιιιι, μη το κανεις!

παστα ελιας ε?κ εχω κ φρεσκο ψωμακι..εχω κ γεμιστες ελιες..μμμ.αχ μωρε κοριτσια ας μην λεμε για φαγητα, θα σηκωθω.. Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #11 - Σελίδα 23 534787

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις