Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
228 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 228 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

kateuro


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τωρα που ειπες ημερολογια...θα ηταν ασχημα να επερνα απο ενα ημερολογιο την καθε μια...δασκαλες ειναι πιστευω θα τους φανει χρησιμο...τι λετε;;;

????????


Επισκέπτης
ναι ειναι πολυ καλη ιδεα
εγω βεβαια ελεγα προσωπικο ημερολογιο με φωτο των παιδιων
αλλα ενα ημερολογιο η κατι τυπου ατζεντα σε μια δασκαλα ειναι σουπερ χρησιμο!

kateuro


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ναι καταλαβα...γιατι εχω δει και τα ημερολογια σου τα οποια ειναι παρα πολυ ομορφα αλλα εγω φωτο παιδιων δεν εχω...οποτε...

ωραια τωρα βρηκα τι θα παρω. χριστουγεννιατικο δωρο σε δασκαλα...καμια ιδεα;;; - Σελίδα 2 215994 ..και δεν μου περασε καθολου απ το μυαλο κατι τετοιο...

????????


Επισκέπτης
αντε ωραια να δεις θα το χαρουνε πολυ!!!!!!!

????????


Επισκέπτης
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ????? Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΧΕ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ ΑΛΛΑ Η ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΗΤΑΝ ΑΔΕΙΑ.....ΠΟΣΟ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΟ ΤΡΙΧΡΟΝΟ.....ΟΠΟΤΕ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΑ ΠΡΟΧΤΕΣ ΜΕ ΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ, ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΜΕ ΕΙΔΙΚΑ ΕΦΦΕ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΖΩΓΡΑΦΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΜΟΛΥΒΙ ΚΙ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΤΗ ΧΡΩΜΑΤΙΣΕΙ
ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΣΑ ΣΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ
ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ?????

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναμαι παλι. σημερα λεει μια μαμα αποτο νηπιαγωγιο. κατι ακουσα για τις δασκαλες μαζευομε χρηματα? λεμε οχι. ε λοιπον κοριτσια πρωτη φορα που ειπαν ολες οχι. δεν το βρισκουν απαραιτητο και ειδικα τωρα που ολοι λιγο πολυ τα μετραμε πιο πολυ τα λεφτα. επιτελους λεω. κανινικα μας εδιναν και φακελακι για την τραπεζοκομο και τις καθαριστριες. φετος ακομη δεν εδωσαν. εγω ποτε δεν ειναι για τα 2 η τα 5Ε βρε κοριτσια αλλα ειναι βλακεια ολο αυτο πως να το κανουμε? αλλο να θες και αλλο να σου το επιβαλουν.περνει λεει λιγα η τραπεζοκομος. ζεστενει το φαι και στρωνει τα στρωματακια στο ολοημερο. ε δεν ειναι και τιποτα. εννοητε δε θα περνει πολλα λεφτα. δυσκολα δε λεω γι αυτην αλλα τι να κανω εγω? εμενα ποιος θα μου δωσει εξτρα δωρο για γιορτες? ειναι λεει καλη η δασκαλα γιαυτο... μα δεν θαπρεπε να ειναι? αυτη ειναι η δουλεια της και την κανει καλα. δηλ αν δεν ητανκαλη θα ζητουσαμε λεφτα απτον μισθο της? μη με πειτε παραξενη αλλα δεν μαρεσουν αυτα. ανθελω θα δωσω και μονη μου. και οπως ειπα και στην αρχη αν μου περισεψουν θα τα δωσω καπου που τα εχουν αναγκη

????????


Επισκέπτης
προπερσι στον δημοτικο παιδικο ειδα μια μερα εναν κυριο να βγαινει απο μεσα με μια σακουλα γεματη γαλατα και αλλες 2 σακουλες πρωινα

περιμενα το παιδι και μου φανηκε παραξενο γιατι ηταν εμφανες οτι δεν ειχε παιδακι εκει ουτε δουλεια

μετα απο καιρο εμαθα οτι οι τραπεζοκομοι δικαιουνται τροφιμα για το σπιτι τους και τα παιδια τους απο πολυ παλια......και ο μεσιε ηρθε να παραλαβει το εμπορευμα το οποιο πασιφανως δεν ηταν για ενα δυο παιδια αλλα τα αρπαξε χοντρα οτι βρηκε

μου κακοφανηκε οσο δεν παιρνει
δλδ εμας οι αντρες μας δε δουλευουν? τι, μας κουβαλανε απ τα προιοντα της δουλειας? ή ερχονται στις δικες σας τις δουλειες για να ειμαι και ακριβης με βαση αυτο που περιγραφω και στελνετε πακετακι σπιτι???

και η τραπεζοκομος πληρωνεται και η καθαριστρια πληρωνεται και ολοι.....αλλα ελλαδισταν ειναι εδω.....οτι αρπαξει ο ---- μας!!!!!

ηθελα να ξερα αν της καθεμιας απο κει μεσα φορτωναν οι αντρες τους 3 σακουλες τι ταιζανε τα παιδια......

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="arco iris"]
και η τραπεζοκομος πληρωνεται και η καθαριστρια πληρωνεται και ολοι.quote]

ετσι! ωραια τα δωρακια τα θελουν οι γιορτες αλλα ειπαμε...οσο και αντεχει ο καθενας.τελικα βρεθηκε λυση στην κοπελα που εψαχνε για δωρο. γιατι της το χαλασαμε ολιγον το θεματακι.

????????


Επισκέπτης
δε χαλασαμε τιποτα πριν λιγο εγραφε και η θεματοθετρια
απλα οι καιροι ειναι χαλεποι και το συζηταμε....

kateuro


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
α κοριτσια μην ανησυχητε..αφου βρηκα τι να παρω...μου εφυγε ενα αχγος...πειτε οτι θελετε...να μαθαινω κι εγω τι γινεται στους παιδικους..

πολυ ωραιο πιστευω πως θα ειναι αυτο που εκανες Στελλα(αυτο αν θυμαμαι καλα ειναι το ονομα σου απο αλλο ποστ που εχω διαβασει)...νομιζω θα αρεσει πολυ στην δασκαλα...

????????


Επισκέπτης
ναι μωρε συγκινηθηκα πολυ μου εγραψε στο τετραδιο συνεργασιας το κινητο της γιατι θελει να του μιλαει του μικρου μες τις γιορτες
κι αυτος ομως ειναι τρελλος μαζι της!!!!!!! χριστουγεννιατικο δωρο σε δασκαλα...καμια ιδεα;;; - Σελίδα 2 215994

kateuro


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:ναι μωρε συγκινηθηκα πολυ μου εγραψε στο τετραδιο συνεργασιας το κινητο της γιατι θελει να του μιλαει του μικρου μες τις γιορτες
κι αυτος ομως ειναι τρελλος μαζι της!!!!!!! χριστουγεννιατικο δωρο σε δασκαλα...καμια ιδεα;;; - Σελίδα 2 215994

αχ τι γλυκο απο μερους της...
τοτε σιγουρα θα ξετρελαθει...

με τετοια καλη δασκαλα πως να μην ειναι τρελος μαζι της ο μικρουλης...τα παιδια αυτο θελουν...να βλεπουν χαρουμενους και χαμογελαστους ανθρωπους που αγαπανε αυτο που κανουν...
οχι δασκαλες με κατεβασμενα μουτρα που εχουν μονο τιτλο δασκαλας...

δεν την ξερω την γυναικα αλλα μονο με αυτο φαινεται πως ο γιος σου ειναι πολυ τυχερος που εχει μια τετοια δασκαλα που νοιαζεται.

????????


Επισκέπτης
ναι ρε παιδια πολυ με συγκινησε
πολλες φορες μου εχει γραψει σημειωματακια
μια φορα ηταν αρρωστουλης και μου εγραψε "μου ελειψε πολυ"του εχει αδυναμια λεει γιατι ειναι υπακουος και συμβουλευει και τους αλλους (!!!!!) και μου ειπε πως θα γινει σιγουρα ενας υπεροχος ανθρωπος !!!!!!!!

αχ να ειναι καλα η κοπελα εχω που εχω τυψεις για τον παιδικο τουλαχιστον να περναει καλα το παιδακι μου

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ωραία δωράκια και γιορτινά είναι και οι χιονόμπαλες καθώς επίσης και τα ρόδια-γούρια! Αλλά και οι αντζέντες είναι πολύ χρήσιμες!!

????????


Επισκέπτης
αχ κοριτσια ειμαι να σκασω με το παλιο e bay
εκανα τις αγορες για τις δασκαλες 25 νοεμβριου ελεος ποσο πιο νωρις επρεπε.....??????
και εκτος απο τα δυο κερια δεν ηρθε τιποτε αλλο ουτε τα φουλαρια ουτε τα κρεμαστα.....ρεζιλι θα γινω αυριο κλεινουν!!!!!!!
και αντε του παιδικου θα τις δω και την αλλη βδομαδα αλλα του νηπιου .......πωπω τι στεναχωρια αν ειναι δυνατον!!!!
θα τρεχουμε για σοκολατακια και ειχα κανει τοσο καλη προετοιμασια......

twinsmom


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δυστυχώς τα ευρωπαικά sites την περιοδο των χριστουγέννων καθυστερούν πολύ την πάτησα και εγω με τα pampers, πάντως φανταστική η ι΄δεα σου στελλιτσα μου, μη στεναχωριεσαι

elfoula

elfoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
όπως είπε και η twinsmum τα γούρια είναι τέλεια ιδέα και πολύ επίκαιρη!! και μπορείς να τα κάνεις και μόνη σου κάτι τέτοιο!αλλά και οι ατζέντες για το νέο έτος είναι ωραίες!αλλιώς κανένα στεφανάκι χριστουγεννιάτικο ή τίποτα τέτοιο επίκαιρο! Very Happy

https://www.facebook.com/MyFairyland.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις