Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
107 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 107 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

evi2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="ifismom"]Να ρωτησω κατι,η κορη μου ειναι 13 μηνων και τρωει μονο αλεσμενα,εσεις πως μαθατε τα παιδακια σας να μασανε?γιατι οσες φορες δοκιμασα να της δωσω ψωμακι στα χερια ή μπισκοτακι εκοψε κομματι και πνιγηκε.

Εξαρταται κι απο το ποσα δοντακια εχει...Εμενα 12 μηνων ειχε 10 δοντακια και κοψαμε τα αλεσμενα πολυ ευκολα.Ξεκινα να της δινεις σιγα σιγα και θα συνηθισει με τον καιρο...

ifismom


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
[quote="evi2"]
ifismom έγραψε:Να ρωτησω κατι,η κορη μου ειναι 13 μηνων και τρωει μονο αλεσμενα,εσεις πως μαθατε τα παιδακια σας να μασανε?γιατι οσες φορες δοκιμασα να της δωσω ψωμακι στα χερια ή μπισκοτακι εκοψε κομματι και πνιγηκε.

Εξαρταται κι απο το ποσα δοντακια εχει...Εμενα 12 μηνων ειχε 10 δοντακια και κοψαμε τα αλεσμενα πολυ ευκολα.Ξεκινα να της δινεις σιγα σιγα και θα συνηθισει με τον καιρο...


εχει 4 δοντια,αργησε να βγαλει,2 πανω και 2 κατω,μπροστα και τα 4.Απλα φοβηθηκα οταν πνιγηκε και δεν της ξαναεδωσα ψωμι στο χερι

crazymama27

crazymama27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα κοριτσια ο δικος μου τωρα που εκλεισε τον χρονο τρωει τα πανταααα απο λιγο αλλα ΔΕΝ θα φαει κρεμες φρουτοκρεμες και αλεσμενα ουυυτε να τα χεσει ...αφηστε και ετσι οτι τρωμε εμεις τρωει και εκεινος...το τοστ ειναι το αγαπημενοοοο του ομως!!!!α!επισης εχουμε 2 δοντακια κατω και 4 πανω οταν του πρωτοεδινα ψωμι η μπισκοτο μου πνιγηκε 2-3 φορες αλλα του το επαιρνα και του εδινα λιγο λιγο..ωσπου τελικα τα καταφεραμεεεε!!!

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="ifismom"]
evi2 έγραψε:
ifismom έγραψε:Να ρωτησω κατι,η κορη μου ειναι 13 μηνων και τρωει μονο αλεσμενα,εσεις πως μαθατε τα παιδακια σας να μασανε?γιατι οσες φορες δοκιμασα να της δωσω ψωμακι στα χερια ή μπισκοτακι εκοψε κομματι και πνιγηκε.

Εξαρταται κι απο το ποσα δοντακια εχει...Εμενα 12 μηνων ειχε 10 δοντακια και κοψαμε τα αλεσμενα πολυ ευκολα.Ξεκινα να της δινεις σιγα σιγα και θα συνηθισει με τον καιρο...


εχει 4 δοντια,αργησε να βγαλει,2 πανω και 2 κατω,μπροστα και τα 4.Απλα φοβηθηκα οταν πνιγηκε και δεν της ξαναεδωσα ψωμι στο χερι

Εσύ κάνε δοκιμές αλλά άσε το παιδί να σε καθοδηγήσει!!!!
Σταμάτησα τα αλεσμένα 13 μηνών γιατί δεν τα έτρωγε αλεσμένα Τι φαγητά τρώνε τα δικά σας παιδάκια ???? - Σελίδα 2 328109

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εχει 4 δοντια,αργησε να βγαλει,2 πανω και 2 κατω,μπροστα και τα 4.Απλα φοβηθηκα οταν πνιγηκε και δεν της ξαναεδωσα ψωμι στο χερι[/quote]

Ειναι πολυ λιγα τα δοντακια τηs ακομα.Σκεψου μονο οτι οταν μασαμε χρησιμοποιουμε τα πισω δοντια.Αυτο που μπορειs να κανειs ειναι καποια φαγητα(πατατα,καροτο κτλ)να τα λιωνειs με το πιρουνι και οχι να τα αλεθειs.Eτσι θα αρχισει σιγα σιγα να κανει μασητικεs κινησειs.

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια εγώ με το δικό μου έχω λίγο πρόβλημα με τα φαγητά! Είναι 19 μηνών έχει 16 δόντια που σημαίνει οτι μπορεί να τρώει σχεδόν τα πάντα άλλα είναι λίγα αυτά που του αρέσουν τρώει μόνο (μπουρέκι)ζυμαρικά είτε με κόκκινη σάλτσα,είτε με άσπρη, είτε με κιμά, καλιτσούνάκια και ψωμί ,ίσως και τοστ.
Στο σπίτι φυσικά μαγειρεύω τα πάντα.
Όσπρια λαχανικά κ.λ. όμως βγάζει έξω τη γλώσσα για να δοκιμάσει και αν δεν είναι η γεύση απο αυτά που τρώει δεν ξανανοίγει στόμα.
Έχω απελπιστεί τί να κάνω ?

balshine


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ifismom έγραψε:Να ρωτησω κατι,η κορη μου ειναι 13 μηνων και τρωει μονο αλεσμενα,εσεις πως μαθατε τα παιδακια σας να μασανε?γιατι οσες φορες δοκιμασα να της δωσω ψωμακι στα χερια ή μπισκοτακι εκοψε κομματι και πνιγηκε.


Δοκιμασες αχλαδι η μπανανα που ειναι πιο μαλακα;;;

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AnastasiaMM έγραψε:Κορίτσια εγώ με το δικό μου έχω λίγο πρόβλημα με τα φαγητά! Είναι 19 μηνών έχει 16 δόντια που σημαίνει οτι μπορεί να τρώει σχεδόν τα πάντα άλλα είναι λίγα αυτά που του αρέσουν τρώει μόνο (μπουρέκι)ζυμαρικά είτε με κόκκινη σάλτσα,είτε με άσπρη, είτε με κιμά, καλιτσούνάκια και ψωμί ,ίσως και τοστ.
Στο σπίτι φυσικά μαγειρεύω τα πάντα.
Όσπρια λαχανικά κ.λ. όμως βγάζει έξω τη γλώσσα για να δοκιμάσει και αν δεν είναι η γεύση απο αυτά που τρώει δεν ξανανοίγει στόμα.
Έχω απελπιστεί τί να κάνω ?


Δοκιμασεs να το αφησει να πεινασει περισσοτερη ωρα?Εγω οταν δεν τρωει καθολου φαγητο δεν τηs δινω κατι αλλο,παρα την αφηνω για αργοτερα.Καποια στιγμη πειναει και το τρωει.Εχω φτασει σε σημειο να τηs δωσω φακεs αντι για γιαουρτακι το απογευμα.Πειναγε τοσο πολυ που αναγκαστηκε και τηs εφαγε.

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΦΑΚΙ έγραψε:
AnastasiaMM έγραψε:Κορίτσια εγώ με το δικό μου έχω λίγο πρόβλημα με τα φαγητά! Είναι 19 μηνών έχει 16 δόντια που σημαίνει οτι μπορεί να τρώει σχεδόν τα πάντα άλλα είναι λίγα αυτά που του αρέσουν τρώει μόνο (μπουρέκι)ζυμαρικά είτε με κόκκινη σάλτσα,είτε με άσπρη, είτε με κιμά, καλιτσούνάκια και ψωμί ,ίσως και τοστ.
Στο σπίτι φυσικά μαγειρεύω τα πάντα.
Όσπρια λαχανικά κ.λ. όμως βγάζει έξω τη γλώσσα για να δοκιμάσει και αν δεν είναι η γεύση απο αυτά που τρώει δεν ξανανοίγει στόμα.
Έχω απελπιστεί τί να κάνω ?


Δοκιμασεs να το αφησει να πεινασει περισσοτερη ωρα?Εγω οταν δεν τρωει καθολου φαγητο δεν τηs δινω κατι αλλο,παρα την αφηνω για αργοτερα.Καποια στιγμη πειναει και το τρωει.Εχω φτασει σε σημειο να τηs δωσω φακεs αντι για γιαουρτακι το απογευμα.Πειναγε τοσο πολυ που αναγκαστηκε και τηs εφαγε.

Εφάκι το έχω κάνει και αυτό. Απο το δεκατιανό και μετά δεν το έχω ταϊσει. Αφού έχω δοκιμάσει φυσικά το μεσημέρι και δεν έχει φάει τον άφησα νηστικό και του το έδωσα το απόγευμα. Μόλις κατάλαβε οτι είναι απο αυτό που δεν του αρέσει σφράγισε το στόμα και δεν το άνοιγε.

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AnastasiaMM έγραψε:
ΕΦΑΚΙ έγραψε:
AnastasiaMM έγραψε:Κορίτσια εγώ με το δικό μου έχω λίγο πρόβλημα με τα φαγητά! Είναι 19 μηνών έχει 16 δόντια που σημαίνει οτι μπορεί να τρώει σχεδόν τα πάντα άλλα είναι λίγα αυτά που του αρέσουν τρώει μόνο (μπουρέκι)ζυμαρικά είτε με κόκκινη σάλτσα,είτε με άσπρη, είτε με κιμά, καλιτσούνάκια και ψωμί ,ίσως και τοστ.
Στο σπίτι φυσικά μαγειρεύω τα πάντα.
Όσπρια λαχανικά κ.λ. όμως βγάζει έξω τη γλώσσα για να δοκιμάσει και αν δεν είναι η γεύση απο αυτά που τρώει δεν ξανανοίγει στόμα.
Έχω απελπιστεί τί να κάνω ?


Δοκιμασεs να το αφησει να πεινασει περισσοτερη ωρα?Εγω οταν δεν τρωει καθολου φαγητο δεν τηs δινω κατι αλλο,παρα την αφηνω για αργοτερα.Καποια στιγμη πειναει και το τρωει.Εχω φτασει σε σημειο να τηs δωσω φακεs αντι για γιαουρτακι το απογευμα.Πειναγε τοσο πολυ που αναγκαστηκε και τηs εφαγε.

Εφάκι το έχω κάνει και αυτό. Απο το δεκατιανό και μετά δεν το έχω ταϊσει. Αφού έχω δοκιμάσει φυσικά το μεσημέρι και δεν έχει φάει τον άφησα νηστικό και του το έδωσα το απόγευμα. Μόλις κατάλαβε οτι είναι απο αυτό που δεν του αρέσει σφράγισε το στόμα και δεν το άνοιγε.

Α!Ειναι πολυ ζορικο το μικρακι σου!Αν του εβαζεs εστω λιγα λαχανικα μεσα στα ζυμαρικα(πρασο,σπανακι κτλ)?

Ασχετο!crazymama27 τι ομορφη φατσουλα ο μικροs σου?Να ναι παντα καλα κ να τον χαιρεσαι!

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΦΑΚΙ έγραψε:
AnastasiaMM έγραψε:
ΕΦΑΚΙ έγραψε:
AnastasiaMM έγραψε:Κορίτσια εγώ με το δικό μου έχω λίγο πρόβλημα με τα φαγητά! Είναι 19 μηνών έχει 16 δόντια που σημαίνει οτι μπορεί να τρώει σχεδόν τα πάντα άλλα είναι λίγα αυτά που του αρέσουν τρώει μόνο (μπουρέκι)ζυμαρικά είτε με κόκκινη σάλτσα,είτε με άσπρη, είτε με κιμά, καλιτσούνάκια και ψωμί ,ίσως και τοστ.
Στο σπίτι φυσικά μαγειρεύω τα πάντα.
Όσπρια λαχανικά κ.λ. όμως βγάζει έξω τη γλώσσα για να δοκιμάσει και αν δεν είναι η γεύση απο αυτά που τρώει δεν ξανανοίγει στόμα.
Έχω απελπιστεί τί να κάνω ?


Δοκιμασεs να το αφησει να πεινασει περισσοτερη ωρα?Εγω οταν δεν τρωει καθολου φαγητο δεν τηs δινω κατι αλλο,παρα την αφηνω για αργοτερα.Καποια στιγμη πειναει και το τρωει.Εχω φτασει σε σημειο να τηs δωσω φακεs αντι για γιαουρτακι το απογευμα.Πειναγε τοσο πολυ που αναγκαστηκε και τηs εφαγε.

Εφάκι το έχω κάνει και αυτό. Απο το δεκατιανό και μετά δεν το έχω ταϊσει. Αφού έχω δοκιμάσει φυσικά το μεσημέρι και δεν έχει φάει τον άφησα νηστικό και του το έδωσα το απόγευμα. Μόλις κατάλαβε οτι είναι απο αυτό που δεν του αρέσει σφράγισε το στόμα και δεν το άνοιγε.

Α!Ειναι πολυ ζορικο το μικρακι σου!Αν του εβαζεs εστω λιγα λαχανικα μεσα στα ζυμαρικα(πρασο,σπανακι κτλ)?

Ασχετο!crazymama27 τι ομορφη φατσουλα ο μικροs σου?Να ναι παντα καλα κ να τον χαιρεσαι!

Εφάκι συγνώμη που άργησα να απαντήσω
αλλα ήμασταν στη διαδικασία του ύπνου.
Ευτυχώς κοιμήθηκε!
Κάνω μία μακαρονάδα με διάφορα ανάμεικτα λαχανικά και είναι ο μόνος τρόπος που τρώει λίγα καθώς δεν μπορεί να τα ξεχωρίσει καλά (γιατί φυσικά και προσπαθεί να φάει μόνο τα μακαρόνια)και έτσι μπαίνουν μερικά στο στόμα του κατά λάθος.
Ευτυχώς τουλάχιστον ότι βάζει στον στόμα δεν το φτύνει.

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κατι ειναι κι αυτο!Μην αγχωνεσαι,ομωs.Το οτι δεν τα τρωει τωρα,δεν σημαινει πωs δεν θα τα φαει και αργοτερα.Απλα εσυ συνεχιζε να του τα δινειs,εστω και μεσα στα ζυμαρικα.

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΦΑΚΙ έγραψε:Κατι ειναι κι αυτο!Μην αγχωνεσαι,ομωs.Το οτι δεν τα τρωει τωρα,δεν σημαινει πωs δεν θα τα φαει και αργοτερα.Απλα εσυ συνεχιζε να του τα δινειs,εστω και μεσα στα ζυμαρικα.

Σ΄ευχαριστώ Εφάκι!
Θέλω να πιστεύω οτι όντως θα αλλάξει μεγαλώνοντας.
Πάντως κι εγώ μικρή δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα. Τώρα να με δείς τρώω τα πάντα εκτός απο 2-3 εξαιρέσεις. Άρα υπάρχουν ελπιδες!! Wink Wink Wink Wink

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
AnastasiaMM έγραψε:
ΕΦΑΚΙ έγραψε:Κατι ειναι κι αυτο!Μην αγχωνεσαι,ομωs.Το οτι δεν τα τρωει τωρα,δεν σημαινει πωs δεν θα τα φαει και αργοτερα.Απλα εσυ συνεχιζε να του τα δινειs,εστω και μεσα στα ζυμαρικα.

Σ΄ευχαριστώ Εφάκι!
Θέλω να πιστεύω οτι όντως θα αλλάξει μεγαλώνοντας.
Πάντως κι εγώ μικρή δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα. Τώρα να με δείς τρώω τα πάντα εκτός απο 2-3 εξαιρέσεις. Άρα υπάρχουν ελπιδες!! Wink Wink Wink Wink

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

michelle-isidor

michelle-isidor
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμενα ειναι περιπου 13 μηνων τρωει τα παντα αλλα πρεπει να ειναι εντελως αλεσμενα...αν βρει εστω και ενα κοματακι,κανει ,κανει και κανει εμετο...!!!και δε ξερω τι αλλο μπορω να μαγειρεψω εκτως απο σουπιτες...
μπιφτεκι πως το φτιαχνετε?με αλατια πιπερια και απ'ολα?

μαμά Βασιλικής

μαμά Βασιλικής
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
reg reg έγραψε:Και εμεις ειμαστε 12 μηνων και τρωει τα ΠΑΝΤΑ με την μονη προϋπόθεση να ειναι εντελως αλεσμενα... Οτι κομμάτι δεν εχει λιωσει καλα πολυ απλα μου το φτυνει!!! Επειδη αρχησε να με ανησυχεί προσπάθησα να του τα λιωσω πολυ καλα με ενα πιρουνι αλλα δεν τα έτρωγε με τιποτα. Οσο και αν προσπάθησα , των άφησα νυστικο αλλα και παλι μου το εφτυνε!
Θα εχω μεγάλο προβλημα ε;
Και κατι αλλο που με ανησυχη ειναι οτι δεν πεινει καθολου μα καθολου νερο...του το έβαζαν στο στόμα και μολις καταλάβαινε οτι ειναι νερο σταματάγε να πεινει. Ευτυχωσ πεινει πολυ γαλα και ετσι αναπληρωνει τα υγρα.Το κανει εσάς κάποιο παιδι σας;
Αχ η δικιά μου δεν πίνει νεράκι,ούτε τσάι,ούτε χυμό.Ειναι 13,5 μηνών.Με το ζόρι 50 ml νερό.Στα κέφια 80-90!Της στίβω κάθε μέρα ένα πορτοκάλι στο φρούτο και της κάνω ζουμερά τα φαγάκια της για να αναπληρώνει λίγο απο κει.Πολύ με στεναχωρεί!Τα pampers της τα βρέχει αλλα κάποιες φορές όχι ικανοποιητικά!Τώρα τελευταία θέλει να κρατάει μόνη το μπουκαλάκι με το νερό(της έχω πάρει 2-3 μπάς και το δει παιχνίδι)και παίζοντας ψευτοπίνει!

skouikaki

skouikaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα και απο μενα...εμεις ειμαστε 8 μηνων.τρωμε ολα τα λαχανικα και τα φρουτα αλεσμενα...απο κρεας εκτος απο μοσχαρι και κοτοπουλο σημερα εφαγε και κουνελακι...μια χαρα τα πηγε...γαλα πινει 2 φορες τη μερα πλεον...πολλες φορες οταν μαγειρευω φαγητα που θα μπορουσε ν αφαει οπως σπανακορυζο θα της δωσω παντα βεβεια αλεσμενο..σιγα σιγα ομως τα λαχανικα θα τα κανω με το πιρουνι για να μαθει να μασαει...με το νερο ειχα προβλημα στην αρχη και τελικα καταλαβα τι εφταιγε....δεν ηθελε απο το μπουκαλοποτηρο οποτε της δινω απο τη φλιτζανα της και πινει κανονικα...reg reg ισως να βοηθησει αυτο...

ελενα ζωη

ελενα ζωη
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα κοριτσια!Εμενα ο γιος μου ειναι 19 μηνων και δοξα το Θεο τρωει τα παντα εκτος απο φακες!Οπως και να τις φτιαξω δεν τις τρωει!Και αλεσμενες στο φαγητο λες και τις μυριζει και δεν τρωει!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις