Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπηκες επισημως στο τριτο τριμηνο!!!εμενα μου εχει πει οτι για να μην μπερδευομαι αλλαζω μηνα καθε 3!!!οποτε στις 3-1 μπαινω στον 7ο

antoniaeua

antoniaeua
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μωρε κ εγω ετσι θυμαμαι οτι στις 3 αλλαζω μηνα...με βλεπει καθε αλλαγη του μηνα κ νομιζα κ εγω οτι αλλαζω στις 3 την προηγουμενη επισκεψη πηγα μια βδομαδα λογω συσπασεων για να με δει...κ τωρα ξαναμπερδευτηκα... affraid ...νιωθω τελειως χαζη μαυτες τις βδομαδες/μηνες...

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
antoniaeua έγραψε:μωρε κ εγω ετσι θυμαμαι οτι στις 3 αλλαζω μηνα...με βλεπει καθε αλλαγη του μηνα κ νομιζα κ εγω οτι αλλαζω στις 3 την προηγουμενη επισκεψη πηγα μια βδομαδα λογω συσπασεων για να με δει...κ τωρα ξαναμπερδευτηκα... affraid ...νιωθω τελειως χαζη μαυτες τις βδομαδες/μηνες...

λογικα μπηκες στον 7ο γιατι εμεις εχουμε διαφορα 2βδομαδων στην πητ.οποτε εισαι πιο μπροστα!!!ετσι φανταζομαι...

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αντωνια ποιο καροτσι βρηκες?

antoniaeua

antoniaeua
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ουφ τι μπερδεμα...ναι εχουμε αλλη πητ αλλα εχω 2 εβδομαδες καθυστερημενη εγκυμοσυνη!!!!!

αυτο ...
http://www.paidikoskosmos.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=&category_id=31&product_id=4478&Itemid=26

just_Annoula

just_Annoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αντωνία ίδια ημερομηνία!!!! Λιονταρακι κι εσύ!!!! Έχω την εντύπωση ότι είσαι στην 28η εβδομάδα και αλλάζεις μήνα στις 21 σύμφωνα με το τικεράκι σου. Λες να τα μετρούσα λάθος τόσο καιρό;; Αν και εγώ το κατάλαβα γιατί κάθε μα κάθε φορά που άλλαζα μήνα είχα αίμα!! Anyway... Γιατί δεν οδηγείς;;

Τονια μου σε χτυπάει τόσο δυνατά που σε ξυπνάει κιόλας;; Εγώ δεν έχω φτάσει σ'αυτό το επίπεδο ακόμα!!

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα αννουλα!!!πρωτη φορα με κλωτσησε ξημερωματα...!!αν κ μετα επρεπε να ξυπνησω να παει ο μεγαλος πιο νωρις σχολειο...

αντωνια το καροτσι τελειο...αυτο θα επαιρνα κ εγω αλλα εχω ηδη πορτ μπεμπε κ καθισμα αυτοκινητου γι αυτο πηρα παλι της περεγκο!!!

antoniaeua

antoniaeua
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ναι λιονταρακι κ εγω...1/8...
καλε το τικερακι λεει 27 εβδομαδων... cyclops ..

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αννουλα εσυ εχει ψωνισει τα βασικα?

just_Annoula

just_Annoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αντωνια μου οταν λεει 27 εβδομαδων και μιας ημερας σημαινει οτι διανυεις την 28η εβδομαδα! Ετσι δεν ειναι??

Τονια μου δεν εχω ψωνισει απολύτως τιποτα! Α! τρια φορμακια και μια πιπιλα.. Πιανονται??? Βασικα το καροτσι θα παραγγειλω μεσα στον Ιανουαριο, γιατι θα κανει εναμιση μηνα να ερθει, και επιπλα και τετοια αργοτερα...! Χαλλλλλαρα!!! Καλαθουνα και μπανακι που θελω ξερω ποια θα παρω και ειναι ετοιμοπαραδοτα... Εσυ εχεις φτιαξει λιστα?

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
just_Annoula έγραψε:Αντωνια μου οταν λεει 27 εβδομαδων και μιας ημερας σημαινει οτι διανυεις την 28η εβδομαδα! Ετσι δεν ειναι??

Τονια μου δεν εχω ψωνισει απολύτως τιποτα! Α! τρια φορμακια και μια πιπιλα.. Πιανονται??? Βασικα το καροτσι θα παραγγειλω μεσα στον Ιανουαριο, γιατι θα κανει εναμιση μηνα να ερθει, και επιπλα και τετοια αργοτερα...! Χαλλλλλαρα!!! Καλαθουνα και μπανακι που θελω ξερω ποια θα παρω και ειναι ετοιμοπαραδοτα... Εσυ εχεις φτιαξει λιστα?

εγω αννουλα μου τα εχω ολα μα ολα ετοιμα μονο η βαλιτσα μου θα φτιαχτει σε λιγες μερες!!!πηραμε κ το καροτσι οποτε ειμαστε κομπλε..η μαμα μου πλενει τα τ=ρουχαλακια κ θα τα φερει σε λιγες μερες κ σεντονακια...ειμαστε ετοιμοι...χιχιι

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κορίτσια!
Κρύο σήμερα αλλά βοριαδάκι και δε σε τρυπάει.
Αντωνία ταλαιπωρήθηκες σήμερα, ελπίζω στο γυρισμό να είναι πιο χαλαρά τα λεωφορεια.
Τόνια πώς είσαι σήμερα;
Αννούλα όλα καλα;

antoniaeua

antoniaeua
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
anoyla νομιζω μπερδευτηκες λιγο...εσυ δλδ εισαι 28 κ 5 ημερων??
αφου σημερα μπηκα στην 27η πως γινετε ναμαι στην 28η???

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αντωνία έκλεισες την 27η δες το τικερ σου
Άρα διανύεις την 28η

just_Annoula

just_Annoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Οχι βρε!! Σκεψου οταν ησουν μιας εβδομαδας και μιας ημερας δεν σημαινει οτι μπηκες στην δευτερη εβδομαδα? Κι εγω στην 28η ειμαι απλα την κλεινω σε δυο μερες και μπαινω στην 29η. Καλε να κανω τοσο λαθος? Αφου και με αλλες που το συζητησα το ιδιο λεγαμε!! Ουφ δεν ξερω μπερδευτηκα!!

Ρινουλα καλημερα κοριτσακι μου! Καλα ειμαι μολις ηπια ενα ποτηρι γαλα. Σκετο. Το πρωτο σε ολοκληρη την εγκυμοσυνη... Μη ρωτας.. Ειμαστε εχθροι...! Αληθεια εσυ εχεις λιστα?? Θελω μια λιστα ... ετοιμη... Εγω απλα να τσεκαρω τι θα παιρνω...!!

Τονια μπραβο ρε πουλακι μου!! Θα μου πεις νταξει.. ειχες και αλλα δυο πιο πριν, αλλα νομιζω η ανυπομονησια ειναι η ιδια ε ??

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αννούλα σωστά τα λες!
Εϊχα λίστα την πρώτη φορά αλλά ουτε ξέρω πού είναι τώρα! Θα ψάξω να τη βρω, αλλά ήταν σε άλλον υπολογιστή και μπορεί να μην την έχω μεταφέρει εδώ.
Η λίστα που έχω τώρα δε σε καλύπτει γιατί τα πιο πολλά πράγματα τα έχω ήδη.

just_Annoula

just_Annoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ρινουλα αν τη βρεις στειλτη μου στo Facebook. Μου εχουν δωσει απο τα καταστηματα διαφορες αλλα δεν νομιζω να ειναι οοοολα απαραιτητα και επισης δεν εχει ποσοτητες. Δηλαδη ποσα φορμακια και τετοια...

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εβαλα το φαγητο νσ γινεται...

αννουλα εγω ειχα ταπαντα εκτος απο κατι ρουχαλακια κ ειδη προσωπικα της μικρης!!!

ευτυχως!!

ρινουλα καλημεραααααααααααααααα

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο κατάλογος του mothercare έχει μια λίστα μέσα που θεωρώ πιο ρεαλιστική.
Από φορμάκια είχα πάρει 12 και 12 κορμάκια (αν θυμαμαι καλα) αλλά μετα εστειλα τον αντρα μου και πήρε κι άλλα!

antoniaeua

antoniaeua
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οταν ησουν μιας εβδομαδας και μιας ημερας δεν σημαινει οτι μπηκες στην δευτερη εβδομαδα? Κι εγω στην 28η ειμαι απλα την κλεινω σε δυο μερες και μπαινω στην 29η.

σαυτο που λες συμφωνω οταν ημουνα μιας εβδομαδας κ μιας ημερας διανυα την 1η μερα της πρωτης εβδομαδας...
εσυ ομως συμφωνα με την πητ σου εισαι μια εβδομαδα μπροστα απο μενα....
τελοςπαντων...δεν ξερω θα ρωτησω τη γιατρο κ θα δω κ σπιτι τι λεει το β επιπεδου...
δλδ αν σημερα ειχα γενεθλια κ εκλεινα τα 29 κ εμπαινα 30.. θα ελεγα οτι ειμαι 31???οχι θα ελεγα 30 κ μια μερα????

σορρυ κοριτσια αλλα ειναι πολυ μπερδεμα... Razz

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αντωνία... όχι. Όταν ήσουν μιας ημέρας έγκυος, ήσουν στην πρώτη εβδομαδα. Μετά την έκλεισες, έγινες μιας εβδομάδας και ξεκίνησες τη δεύτερη

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όχι αν έκλεινες τα 29 θα ήσουν 29 και θα διένυες τον 30ο χρόνο. Με τη λογική αυτή τη μέρα που θα γεννηθεί το μωρό σου θα είναι 1 έτους;
Όταν λέμε ότι είμαστε 24 εβδομάδων και 2 ημερών εννοούμε ότι έχουμε συμπληρώσει 24 εβδομάδες και 2 ημέρες, άρα είμαστε στην 3η μερα της 25ης εβδομάδας. Μόλις τη συμπληρώσουμε θα είμαστε 25 εβδομάδων

just_Annoula

just_Annoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:Ο κατάλογος του mothercare έχει μια λίστα μέσα που θεωρώ πιο ρεαλιστική.
Από φορμάκια είχα πάρει 12 και 12 κορμάκια (αν θυμαμαι καλα) αλλά μετα εστειλα τον αντρα μου και πήρε κι άλλα!

Ωχ καταλαβα... Και για πες ? Ποια η διαφορα φορμακίου απο κορμακίου??? ΟΕΟ?? tongue

Τονια τι καλο? Εμεις σημερα θα φαμε σπανακορυζο!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το φορμάκι είναι αυτό που έχει τα πόδια μέσα. Το κορμάκι είναι αυτό που βάζουμε από μεσα (τα λενε και εσωρουχακια) και έχουν τα πόδια απ'έξω. Υπάρχουν με κοντό μανίκι, με μακρύ και αμάνικα. Εγω της είχα μόνο κοντομάνικα, τα μακρυμάνικα τα βρίσκω πολύ ζεστα για Απρίλιο, αλλά εδώ έχουμε σχετική ζέστη και ζεστό σπίτι.

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρινουλα συμφωνω κ εγω με την λιστα της Mothercare!!!
βεβαια οτι θελετε οι νεες μανουλες μας ρωτατε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις