Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
111 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 111 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 40]

Gewrgia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πολυ ωραια ονοματα ολα. Αν και λυπαμαι αυτους που αναγκαζονται να βγαλουν ονοματα μονο και μονο λογο γονιων. Αλλο αν αρεσει και το ονομα. Εγω σκεφτομαι το Μαξιμος το ειδα και μου αρεσε παρα πολυ και εντελως τυχαια οταν πηγα να δω και τι γιορτη ειναι στις 21 που ειναι η πητ μου ειναι η γιορτη του Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 654316 Λεω τυχαιο; Δεν γινεται. Αλλα δεν αρεσει καθολου στον δικο μου(ανδρα μου πια) και δεν ξερω τι να κανω. Σαν κοινη αποφαση ειπαμε και το Στεφανος που αρεσει και στους δυο μας. Τι λετε εσεις;

Τωρα για το ποσο θα κοστισει η γεννα εγω ειμαι απο Κύπρο και παρολο που αρχισα απο ιδιωτικη και πληρωσαμε μεχρι τον 5ο για εξετασεις, επισκεψεις κτλπ 1500 τωρα παω πλεον νοσοκομειο που ειναι εντελων δωρεαν εδω αν τα λεφτα που περνεις τον χρονο ειναι κατω απο ενα συγκεκριμενο ποσο.

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λες οτι ειναι παρα πολλα κ δεν εχεις κ κλαιγεσαι για να κοψει κατι.υποθετω δλδ...

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βασικα εμεις για αυτο ρωτησαμε εξαρχης..να δουμε αν κ κατα ποσο μας παιρνει..

της κολλητης μου της ειχε ζητησει κ εκεινης 2 ο γιατρος της.στην αρχη δεν του ειπαν τιποτα.αλλα μιλησαν με την γραμματεα του για το αν παζαρευεται κ εκεινη τους ειπε να το συζητησουν μαζι του.τελικα τους εκοψε τα μισα..του ειπαν βεβαια οτι εμεινε χωρις δουλεια η κοπελα, πραγμα που ισχυε βεβαια.
αλλα που ξερεις?μπορει να λενε ενα ποσο ωστε αν τους παζαρεψεις να πεσουν σε αυτα που θελουν..

αν δεν το εχετε συζητησει ποτε κ σας πει 2 χιλιαρικα, ρωτηστε τον απλα τι καλυτερο μπορει να σας κανει.πειτε οτι εχετε κ κανα δανειο στην τελικη κ ειστε στεναχωρα αυτο το διαστημα..τι στο καλο, ανθρωπος ειναι κ αυτος.. Rolling Eyes

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
doritaki έγραψε:στην καισαρικη εχει κ βοηθο οποτε τα 200 πανε σ'αυτον.Εννοειται με αποδειξη!Αν δε θελουμε αποδειξη μπορει να κοψει κατι μας ειχε πει.Κανενα 200αρι φανταζομαι.Δεν ρωτησα γιατι την θελω την αποδειξη.Α!κ εμεις πριν πολυ καιρο ειχαμε ρωτησει.Τωρα δεν ξαναρωτησα αλλα δε νομιζω να αλλαξε κατι...

α!εξου κ η διαφορα στην τιμη δηλαδη?μαλιστα..

εγω αποδειξη δεν θελω παντως..καλυτερα να μου κοψει!

γεια σου Γεωργια!

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
loukia_84 έγραψε:
doritaki έγραψε:στην καισαρικη εχει κ βοηθο οποτε τα 200 πανε σ'αυτον.Εννοειται με αποδειξη!Αν δε θελουμε αποδειξη μπορει να κοψει κατι μας ειχε πει.Κανενα 200αρι φανταζομαι.Δεν ρωτησα γιατι την θελω την αποδειξη.Α!κ εμεις πριν πολυ καιρο ειχαμε ρωτησει.Τωρα δεν ξαναρωτησα αλλα δε νομιζω να αλλαξε κατι...

α!εξου κ η διαφορα στην τιμη δηλαδη?μαλιστα..

εγω αποδειξη δεν θελω παντως..καλυτερα να μου κοψει!

γεια σου Γεωργια!

δεν ξερω τι θα κανω...θα δω...α ξεχασα να σας πω οτι μου πε οτι η μαια παιρνει 300. η κατερινα σημερα θα πηγαινε;

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιωργια λατρευω το Στεφανος!Αυτο κ το αγγελος ειναι τα αγαπημενα μου!Βεβαια ο αντρας μου δε θα το δεχοταν ποτε.1ον θελει να βγει το ονομα του πατερα του κ 2ον δε θελει τα παιδια του να γιορταζουν μεσα σε χριστουγεννα πρωτοχρονια κτλ...ουτε να εχουν γιορτη κ γεννεθλια ιδια μερα...
οσο για τα νοσοκομεια εδω πληρωνεις 5€ την επισκεψη αν πας πρωι κ 50€ αν πας απογευμα κ θελουν απο πανω κ φακελακι οι γιατροι για να σε προσεξουν!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Gewrgia έγραψε:Πολυ ωραια ονοματα ολα. Αν και λυπαμαι αυτους που αναγκαζονται να βγαλουν ονοματα μονο και μονο λογο γονιων. Αλλο αν αρεσει και το ονομα. Εγω σκεφτομαι το Μαξιμος το ειδα και μου αρεσε παρα πολυ και εντελως τυχαια οταν πηγα να δω και τι γιορτη ειναι στις 21 που ειναι η πητ μου ειναι η γιορτη του Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 654316 Λεω τυχαιο; Δεν γινεται. Αλλα δεν αρεσει καθολου στον δικο μου(ανδρα μου πια) και δεν ξερω τι να κανω. Σαν κοινη αποφαση ειπαμε και το Στεφανος που αρεσει και στους δυο μας. Τι λετε εσεις;

Τωρα για το ποσο θα κοστισει η γεννα εγω ειμαι απο Κύπρο και παρολο που αρχισα απο ιδιωτικη και πληρωσαμε μεχρι τον 5ο για εξετασεις, επισκεψεις κτλπ 1500 τωρα παω πλεον νοσοκομειο που ειναι εντελων δωρεαν εδω αν τα λεφτα που περνεις τον χρονο ειναι κατω απο ενα συγκεκριμενο ποσο.

συμφωνω μαζι σου για τα ονοματα,ψιλοκουλο ειναι εν ετει 2012-3, αλλα ετσι μας εχουν μεγαλωσει, τι να κανουμε..

ωραιο το Μαξιμος, το προτιμω απο το Στεφανος..κ πραγματι καθολου τυχαιο..αλλα αν δεν συμφωνειτε κ οι δυο..οχι οτι κ το Στεφανος ειναι ασχημο..τι να πει κι η αδερφη μου..τον μεγαλο της τον εχουν βγαλει Επαμεινωνδα.. Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 679259

Κυπρο?αχ, λειπει κ η Ζωη μας..πολλα σας κοστισε μεχρι τον 5ο..τα εχω κι εγω γραμμενα καπου αλλα ποιος καθεται να βρει το τεφτερι μου..υπερβολικα πολλα ηταν παντως, γιατι ετσι?

καλα εκανες, αφου υπαρχει κ το πλεονεκτημα βαση οικονομικης καταστασης..τελεια!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι εννοεις???Θα πληρωσεις επιπλεον κ τη μαια του???Να του πεις οτι δεν τη θες κ αν θελει αυτος να την εχει μαζι του να την πληρωσει αυτος!Νταβατζιλικια λεφτα εγω δε θα πληρωνα!Ελεος ειναι ορισμενοι γιατροι!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenhtsa έγραψε:
loukia_84 έγραψε:
doritaki έγραψε:στην καισαρικη εχει κ βοηθο οποτε τα 200 πανε σ'αυτον.Εννοειται με αποδειξη!Αν δε θελουμε αποδειξη μπορει να κοψει κατι μας ειχε πει.Κανενα 200αρι φανταζομαι.Δεν ρωτησα γιατι την θελω την αποδειξη.Α!κ εμεις πριν πολυ καιρο ειχαμε ρωτησει.Τωρα δεν ξαναρωτησα αλλα δε νομιζω να αλλαξε κατι...

α!εξου κ η διαφορα στην τιμη δηλαδη?μαλιστα..

εγω αποδειξη δεν θελω παντως..καλυτερα να μου κοψει!

γεια σου Γεωργια!

δεν ξερω τι θα κανω...θα δω...α ξεχασα να σας πω οτι μου πε οτι η μαια παιρνει 300. η κατερινα σημερα θα πηγαινε;


σημερα, ναι!δεν μπηκε καθολου ε?ελπιζω να εχει κ αυτη καλα νεα απο το μπεμπακι της..!

τα 300 μεσα στην τιμη ή οχι?θα τρελαθουμε διαφορετικα..μην εισαι χαζη βρε, πες του ΑΠΛΑ, ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΩ..ειναι κ τα του μαιευτηριου εξαλλου που πρεπει να δωσεις..που να τα βρειτε?ειπαμε, αυτο το μαγικο δεντρακι που ονειρευεται ο καλος μου, δεν εχει εντοπιστει ακομα!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α εμενα λογω ταμειου μεχρι στιγμης μου εχει βγει σχεδον τζαμπα!οτι δινω στις επισκεψεις στο γιατρο τα παιρνω ολα πισω.κ απο τον β επιπεδου πηρα πισω τα μισα.Αρα μεχρι στιγμης εχω πληρωσει 70€ για τον β επιπεδου (140 ηταν) κ καμια 20αρια € το πολυ για σιδηρο γιατι ξεχνουσα να παω να τα γραψω.

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="doritaki"]τι εννοεις???Θα πληρωσεις επιπλεον κ τη μαια του???Να του πεις οτι δεν τη θες κ αν θελει αυτος να την εχει μαζι του να την πληρωσει αυτος!Νταβατζιλικια λεφτα εγω δε θα πληρωνα!Ελεος ειναι ορισμενοι γιατροι![/quote


μωρε εσυ δικιο εχεις αλλα...εν αναγκη τι να κανω;να αλλαξω τελευταια στιγμη;

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
την επισκεψη στον γιατρο πως την παιρνεις πισω Δωρα????

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="elenhtsa"]
doritaki έγραψε:τι εννοεις???Θα πληρωσεις επιπλεον κ τη μαια του???Να του πεις οτι δεν τη θες κ αν θελει αυτος να την εχει μαζι του να την πληρωσει αυτος!Νταβατζιλικια λεφτα εγω δε θα πληρωνα!Ελεος ειναι ορισμενοι γιατροι![/quote


μωρε εσυ δικιο εχεις αλλα...εν αναγκη τι να κανω;να αλλαξω τελευταια στιγμη;

αχχχχ, επρεπε να τα εχετε συζητησει πολυ νωριτερα αυτα..
ας μην ειμαστε προκατειλλημενες, κατσε να δεις τι θα σου πει..

εγω αν δεν εβγαινα εννοειτε θα τον αλλαζα..

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπέρα κορίτσια μου , τί κάνετε ???
να καλωσορίσω τη Γεωργία, και με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου ...
πολλα πολλά δε θυμάμαι από αυτά που διάβασα, εννοείται αυτό, είναι η αμνησια της εγκύου ...SmileSmileSmileSmileSmile

βασικά μπήκα να χαιρετήσω, είχαμε ένα θέμα με το μόντεμ αυτές τις μέρες και έχει και ο αντρούλης μου άδεια , οπότε δεν έχω χρόνο για υπολογιστή ...

εγώ παώ αύριο πρωι στο γιατρό για "κορδέλα" και πιθανόν να δει και αν εχει εμπεδωθεί ο μπέμπης μου ...εγώ πάντως έτσι πιστεύω, ότι έχει κατέβει, αλλά οι άλλοι μου λένε ότι η κοιλιά μου έχει "φουσκώσει" τις τελευταίες μέρες αλλά δεν έχει κατέβει ,....SadSadSadSadSadSad

δεν ξέρω αν σας το έχω ξαναπεί αλλά πιστεύω ότι μεχρι 4-5 Γενάρη θα γεννήσω ....: Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 328109 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 328109 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 328109 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 328109 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 328109 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 328109 .. μάλλον από την ελπίδα μου θα είναι ... SmileSmileSmileSmile


τί άλλο αν σας πω ??

ααααα.......... Μιραντζελάκι να ζήσετε κορίτσι μου, να είστε πάντα μαζί και αγαπημένοι και με το καλό ο μπέμπης σας .....

Δώρα εσένα περιμένουμε όλες ως την επόμενη μανούλα ...SmileSmileSmileSmile άντε να δούμε αν θα αλλαξεις χρονιά , όπως ήθελες ...

δε θυμάμαι άλλα βρε κορίτσια , δεν έχω και χρόνο , θα πρέπει να βγω ...ελπίζω να μπω αυριο το μεσημερι να σας πω τα νεα απο το γιατρο ...

φιλάκια πολλα πολλα σε εγκυούλες και κοιλίτσες και στην 1η μανουλα μας και στην όμορφη Χιονάτη της .... Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 417472 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 417472 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 417472 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 417472 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 417472 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 417472 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 417472 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 417472 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 417472 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 417472 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 417472 Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 417472

Gewrgia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
doritaki έγραψε:Γιωργια λατρευω το Στεφανος!Αυτο κ το αγγελος ειναι τα αγαπημενα μου!Βεβαια ο αντρας μου δε θα το δεχοταν ποτε.1ον θελει να βγει το ονομα του πατερα του κ 2ον δε θελει τα παιδια του να γιορταζουν μεσα σε χριστουγεννα πρωτοχρονια κτλ...ουτε να εχουν γιορτη κ γεννεθλια ιδια μερα...
οσο για τα νοσοκομεια εδω πληρωνεις 5€ την επισκεψη αν πας πρωι κ 50€ αν πας απογευμα κ θελουν απο πανω κ φακελακι οι γιατροι για να σε προσεξουν!

Εμενα ευτυχως εκανε παιδακι πρωτα η αδερφη του αντρα μου και εβγαλε το ονομα του πατερα τους και ετσι τον δικο μου δεν το πολυνοιαζει. Ουτε εγω θα του το χαλουσα αν ηθελε να βγαλει το ονομα του μπαμπα του. Οσο για το να μην γιορταζουν μεσα σε γιορτες η μαζι με τα γενεθλια και ο δικος μου τα ιδια πιστευει αλλα του αρεσε το Στεφανος. Και τι να κανω που και τα 2 ονοματα που κολλησα ειναι μεσα σε Χριστουγεννα και κοντα στα γενεθλια οπως φενεται; Κριμα το μωρο μου ενα δωρο θα περνει ολο και ολο.

Για τα νοσοκομεια σας τα εχω ακουσει και απο φιλαρακια μου που μενουν Ελλαδα. Γιατι υπαρχουν ηθελα να ξερω κανενας δεν τους εχει εμπιστσυνη. Εμας ευτυχως οχι μονο ειναι καλοι αλλα και οι μαιες που κανουν τιην γεννα αν ειναι φυσικη ειναι φουλ υπερ τις σε αντιθεση με τις ιδιωτικες. Ενας λογος παραπανο που πηγα νοσοκομειο.

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ασε που ειμαι πελατισσα χρονια, κ θα παω κ συντομα για το επομενο..στην τελικη εκεινοι μας εχουν περισσοτερο αναγκη..ε μα, απ τα ρουχα μας μας βγαζουν..

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου Ελενη!!!!καλε, μην βιαζεσαι εσυ, εχει σειρα η Δωρα πρωτα!και η Φαιη με την Φιλιτσα μετα, αργοτερα εσυ!!!

καλα να περασετε στην αδεια του αντρουλη σου, φιλιαααααααααα!

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αυτο το πιστευω κ εγω...αυτοι μας εχουν περισσοτερη αναγκη στο χρηματικο...μωρε δεν ξερω τι να κανω...επρεπε να το ειχα συζητησει πολυ πολυ νωριτερα...

elenhtsa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σου Ελενη μου! καλη ξεκουραση!

Gewrgia


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
loukia_84 έγραψε:
Gewrgia έγραψε:Πολυ ωραια ονοματα ολα. Αν και λυπαμαι αυτους που αναγκαζονται να βγαλουν ονοματα μονο και μονο λογο γονιων. Αλλο αν αρεσει και το ονομα. Εγω σκεφτομαι το Μαξιμος το ειδα και μου αρεσε παρα πολυ και εντελως τυχαια οταν πηγα να δω και τι γιορτη ειναι στις 21 που ειναι η πητ μου ειναι η γιορτη του Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 654316 Λεω τυχαιο; Δεν γινεται. Αλλα δεν αρεσει καθολου στον δικο μου(ανδρα μου πια) και δεν ξερω τι να κανω. Σαν κοινη αποφαση ειπαμε και το Στεφανος που αρεσει και στους δυο μας. Τι λετε εσεις;

Τωρα για το ποσο θα κοστισει η γεννα εγω ειμαι απο Κύπρο και παρολο που αρχισα απο ιδιωτικη και πληρωσαμε μεχρι τον 5ο για εξετασεις, επισκεψεις κτλπ 1500 τωρα παω πλεον νοσοκομειο που ειναι εντελων δωρεαν εδω αν τα λεφτα που περνεις τον χρονο ειναι κατω απο ενα συγκεκριμενο ποσο.

συμφωνω μαζι σου για τα ονοματα,ψιλοκουλο ειναι εν ετει 2012-3, αλλα ετσι μας εχουν μεγαλωσει, τι να κανουμε..

ωραιο το Μαξιμος, το προτιμω απο το Στεφανος..κ πραγματι καθολου τυχαιο..αλλα αν δεν συμφωνειτε κ οι δυο..οχι οτι κ το Στεφανος ειναι ασχημο..τι να πει κι η αδερφη μου..τον μεγαλο της τον εχουν βγαλει Επαμεινωνδα.. Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #12 - Σελίδα 35 679259

Κυπρο?αχ, λειπει κ η Ζωη μας..πολλα σας κοστισε μεχρι τον 5ο..τα εχω κι εγω γραμμενα καπου αλλα ποιος καθεται να βρει το τεφτερι μου..υπερβολικα πολλα ηταν παντως, γιατι ετσι?

καλα εκανες, αφου υπαρχει κ το πλεονεκτημα βαση οικονομικης καταστασης..τελεια!

Καλα μην δεις εδω τι διαστημικα ποσα χρεωνουν το καθε τι. Για απλες εξετασεις τις πρωτες της εγκυμοσυνης μου 220 για α και β υπερηχο απο 250. Ο πρωτος γιατρος που πηγαινα 60 την επισκεψη. Γιαυτο και ολοι τωρα πανε νοσοκομειο και πολλες κλινικες κλεινουν. Ασε που για γεννα σε κλινικη θες 3000 περιπου. Και για καισαρικη 1000 περισσοτερα απο την φυσικη. Ασε που περνεις ρουχα του μπεμπε απο το σπιτι σερβιετες δικες σου εσωρουχα και γενικα τα παντα. Η μονη διαφορα ειναι οτι νοσοκομειο αν ειναι καλα το μωρο το εχεις διπλα σου δεν εχεις επιλογη και εισαι με αλλες κοπελες. Ενω κλινικη εισαι μονη σου και δεν εχει το μωρο.

Και οπως καταλαβαινεται οι γιατροι προτιμουν καισαρικες. Δεν ειναι και λιγα 1000 περισσοτερα οπως και να το κανεις. Λιγοι εμειναν που να αξιζουν δυστυχως.

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαλια Γεωργια.δεν ξερω επειδη ειναι το πρωτο μου κ αν θα αλλαξω πιθανα γνωμη στο επομενο αλλα νιωθω οτι σε δημοσιο δεν θα γεννουσα ποτε.. No

εσεις εκει, ειστε σε ολα αλλου..καμια σχεση οι παροχες κ το επιπεδο των υπηρεσιων που προσφερουν τα νοσοκομεια..

Ελενη μου δεν πειραζει, ενταξει, ποτε δεν ειναι αργα.κ τωρα μπορειτε να το συζητησετε κ να του κανετε παζαρια αν ζητησει πολλα..μην αγχωνεσαι κ σκας

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιποοοον..πηγαμε και εμεις στον γιατρο σημερα.ειμαστε 2070γραμμ,πηραμε θεσ κανονικοτατα,εχουμε τελεια νεφρα και εχουμε και μια περιτυλιξη στον λαιμουδακο μας..δωρα και εγω οπως τα υπολογιζα στον γιατρο ειμαι 3 κιλα πανω αυτη τη βδομαδα.. Shocked Shocked αλλα μαλλον ειναι κατακρατιση γιατι το νιωθω στα δακτυλα μου

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τρελα ποσα, πραγματι..δεν πανε καλα..

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
loukia_84 έγραψε:γεια σου Ελενη!!!!καλε, μην βιαζεσαι εσυ, εχει σειρα η Δωρα πρωτα!και η Φαιη με την Φιλιτσα μετα, αργοτερα εσυ!!!

καλα να περασετε στην αδεια του αντρουλη σου, φιλιαααααααααα!



ετσι ετσι!μη μου περνετε τη σειρα!!!!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Λοιποοοον..πηγαμε και εμεις στον γιατρο σημερα.ειμαστε 2070γραμμ,πηραμε θεσ κανονικοτατα,εχουμε τελεια νεφρα και εχουμε και μια περιτυλιξη στον λαιμουδακο μας..δωρα και εγω οπως τα υπολογιζα στον γιατρο ειμαι 3 κιλα πανω αυτη τη βδομαδα.. Shocked Shocked αλλα μαλλον ειναι κατακρατιση γιατι το νιωθω στα δακτυλα μου

μπραβο Σοφακι, μια χαρα η μικρουλα σας!!!ενταξει για τον λωρο μην τρελαινεσαι, τιποτα, τιποτα δεν ειναι!ολα καλα θα πανε!οσο για τα κιλα..ολοι οι δρομοι εκει οδηγουν..δεν σας ειπα?κατακρατηση..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις