Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
66 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 66 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

tsihi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εκλεισα ραντεβου για 3-1 με την κα αντωνοπουλου στο αττικο.για να δουμε τι θα μας πει..

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:Πηγαινε σε εναν λογοθεραπευτη καλυτερα και ασε τον αναπτυξιολογο..

βοηθεια θα θελει!

εδω στην ελλαδα ολα αυτισμο τα λενε...βλακειες!

επισης τα αυτιστικα αν τα φωναζεις δεν γυρνανε στο ονομα τους...δεν σε κοιτανε ποτε στα ματια...και αλλα πολλα...

μην αγχωνεσαι τσαμπα!

λογοθεραπειες θα θελει το παιδι!
να το πας τωρα ...εγω δεν συμφωνω να περιμενεις..

ναι καποτε καποια παιδακια μιλησανε στα 5 και τα6 κλπ...

αλλά τωρα αν δεν μιλαει δεν θα μπορει να παει νηπιο η δημοτικο μετα...

οσο για τουσ γιατρους μην τους εμπιστευεσαι...!!!

εμενα εφτα σε 2 χρονων για να περπατησει και ο αναπτυξιολογος μου ελεγε οτι δεν θα περπατησει ποτε...!
απο που το συμπαιρανε δεν ξερω!

τωρα τρεχει κιολασ..

συμφωνω και επαυξανω και εμενα 29 μηνων ειναι και λεει μαμα μπαμπα
παππου γιαγια
νεοο γαα
καει
αυτς
πιπι
την αδερφη του αννα μαρια ααααα
και ξεκινησα με λογοθεραπευτη

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsihi έγραψε:εκλεισα ραντεβου για 3-1 με την κα αντωνοπουλου στο αττικο.για να δουμε τι θα μας πει..


ειναι φοβερη θα το δεις!!!
κι εμεις σαυτην παμε και μου ειπε οτι απλα ειναι λιγο ανωριμος για την ηλικια που ειναι και να συνεχισουμε τις θεραπειες

tsihi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
πηγαμε στην γιατρο και ειναι πολυ καλη!!μου εφηγε ενα βαρος.το κοριτσακι μου ειναι μια χαρα οπως ολα τα παιδια της ηλικιας της,ουτε λογος μου ειπε για αυτισμο!!το μονο θεματακι ειναι οτι ειναι υπερβολικα κινητικη και δεν συγκετρωνεται.μπηκε στο ιατρειο και ηθελε να τα πιασει ολα και να τα φερει κατω!!μας ειπε οτι το οτι ειναι τοσο ζωηρη ισως καθηστερει λιγο την αναπτυξη του λογου μιας και δεν συγκετρωνεται.αλλα δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.αυτο που πρεπει να κανουμε ειναι να της μαθουμε να καθετε καμια φορα και να της θετουμε ορια οπως επισης και να την επιβραβευουμε αντιστιχα!!οσο για την ηχολαλια μου ειπε πως απο μονη της δεν αποτελει λογο ανησυχιας πολλα παιδια το κανουν οταν ξεκινουν να μιλουν.τελος μας συνεστησε του χρονου να παει παιδικο σταθμο!!ολα καλα λοιπον ελπιζω!!

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπραβο κοριτσακι μου!!!!!!!!!!!ειδες που τελικα δεν ηταν τιποτα.....αχ εμεις οι μαμαδες...γιατι παει ο νους μας παντα στην καταστροφη!!!??????

να ειναι γερο παντα!!!

πεπε


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μην αγχωνεσαι πολλα παιδακια εχουν στοιχεια αυτισμου και η προγνωση τους ειναι πολυ καλη απο την αλλη ομως δεν μπορουμε να λεμε αερολογιες εφοσον το παιδι δεν το εχει δει ακομη γιατρος εαν θες να σου δωσω το τηλεφωνο τπυ κυριου Δημητριου Παπαβασιλειου ο οποιος ειναι τοπ σε θεματα αναπτυξιακων διαταραχων ασχολειται με το παιδι τουλαχιστον 1,5 ωρα και ειναι φοβερος

http://www.ekfrasikailogos.gr

bouboulinaki

bouboulinaki
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Πολλά παιδάκια αργούν να μιλήσουνΗ μικρούλα μας είναι 24 μηνών και δεν λέει τόσες λεξούλες.Είναι θέμα χρόνου.Μου κάνει εντύπωση πως ενας γιατρός χωρις να δει το παιδι έκανε έστω και υπόθεση...

vacky

vacky
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dada9 έγραψε:καταρχην διαγνωση απο το τηλεφωνο σε κατι τοσο σοβαρο δε γινεται.
και πολυ κακως που σου ειπε τηλ κατι τετοιο.
Αλλο η αυτιστικη συμπεριφορα και αλλο ο αυτισμος.
Χαρακτηριστικα αυτιστικης συμεριφορας
μπορει να εχουν πολλα παιδακια με διαφορα μικρα προβληματακια, οπως καθυτερηση ομιλιας, ηχολαλια, πεταρισμα χεριων κλπ. χωρις ομως να ειναι αυτιστικα.
Απλως εχουν καποιο θεματακι και χρειαζονται την καταλληλη βοηθεια για να ξεκινησουν την προοδο τους.
Με πολυ βοηθεια απο το σπιτι και τους καταλληλους θεραπευτες, αναλογα το προβλημα, (λογοθεραπευτες, εργοθεραπευτες η οποια ειδικοτητα χρειαζεται, αναλογα με την περιπτωση), τα παιδακια αυτα μια χαρα προοδευουν και ξεπερνουν το οιποι προβλημα εχουν.
η ηχολαλια απο μονη της σε καμια περιπτωση δεν σημαινει αυτισμο.
Ουτε το οτι καθυστερησε να μιλησει.
Χρειαζεται ομως βοηθεια το αστερακισου για να μπορεσει να μιλησει σωστα.
Μην ανησυχεις, αφου καταλαβαινει και εκτελει εντολες.
και επισης να ξερεις πως τετοιες συμπεριφορες η επιστημη τις εντασσει στο φασμα του αυτισμου σαν γενικοτητα.
αν ακουσεις κατι τετοιο, μη θεωρησεις οτι σου ειπαν οτι ειναι αυτιστικο.
αλλο αυτισμος, αλλο στο φασμα του αυτισμου.
γεια στο στόμα σου!!! Μα από το τηλέφωνο.... απαράδεκτο... Ακόμα κι αν ένα παιδί έχει όλα τα συμπτώματα για κάτι δε το λες απ το τηλέφωνο!!!
Εγώ στη θέση της μανούλας θ έκλεινα ραντεβού σε άλλο γιατρό!!! και θα του έλεγα και το λόγο. Ότι δεν τον θεωρώ σοβαρό εφόσον κάνει διαγνωσεις δια τηλεφώνου

????????


Επισκέπτης
Καλημέρα
Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά. Είδες που άδικα αγχώθηκες?!?!?! Αλλά και εγώ και όπως όλες η μανούλες το ίδιο θα κάναμε.

Όσο για τον ιατρό, δεν νομίζω ότι έκανε διάγνωση απο το τηλέφωνο, γιατί όπως λες και εσύ, εσύ τον ρώτησες προφανώς πια είναι τα σημάδια του αυτισμού και σου απάντησε, σίγουρα όχι να κάνει διάγνωση. Ας μην λιθοβολούμε λοιπόν τον ιατρό Wink

Να σου ζήσει και πάντα να είναι γερό.

vacky

vacky
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
DimiKgianni έγραψε:Καλημέρα
Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά. Είδες που άδικα αγχώθηκες?!?!?! Αλλά και εγώ και όπως όλες η μανούλες το ίδιο θα κάναμε.

Όσο για τον ιατρό, δεν νομίζω ότι έκανε διάγνωση απο το τηλέφωνο, γιατί όπως λες και εσύ, εσύ τον ρώτησες προφανώς πια είναι τα σημάδια του αυτισμού και σου απάντησε, σίγουρα όχι να κάνει διάγνωση. Ας μην λιθοβολούμε λοιπόν τον ιατρό Wink

Να σου ζήσει και πάντα να είναι γερό.
βρε DimiKgianni καλά τα λες, αλλά ότι και να ρωτάει η μαμά, ένας γιατρός οφείλει να είναι πολύ προσεκτικός στις απαντήσεις μέσω τηλ.... Τεσπα το θέμα είναι ότι δεν τρέχει τίποτα με το παιδάκι και αυτό είναι το ουσιαστικό!!!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι βρε κοριτσακια μου να μην αγχωνομαστε προκαταβολικα ε?πρωτα να μιλαμε με επιστημονες κ μετα να βγαζουμε συμπερασματα..

χαιρομαι πραγματικα που ολα ειναι καλα, να το χαιρεσαι το μπομπιρακι σου!!!!

tsihi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
σας ευχαριστω πολυ!!εχω ηρεμισει πολυ!!οσο για την λογοθεραπευτρια που ειχα μιλησει στο τηλ δεν ειχε κανει διαγνωση αλλα μου ειπε ποια ειναι τα σημαδια του αυτισμου γενικα και αοριστα.εγω ειχα κανει το συνδιασμο.ευτυχως η αναπτυξιολογος το απεκλεισε εντελως αυτο το ενδεχομενο Smile

tsihi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
2μηνες μετα και η μικρη εχει βελτιωθει παρα πολυ!!!!εχει σταματισει να ηχολαλει και κανει μικρες προτασεις(παμε μεσα,παμε κουνιες,επεσε κατω κ.α)ειμαι αισιοδοξη και τρελαινομαιαπο χαρα οταν με κοιταει σταν ματια και μου λεει κατι!!εχτες πηγαμε σ ενα μαγαζι και οταν ειδε ενα παιχνιδι γυρναει και μου λεει "θα μου παρεις?" Very Happy

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsihi μπραβο, με το καλο να δεις την κορουλα σου οπως επιθυμεις!!

Οσο για την γιατρο εκεινη, θα πρεπε να ξερει καλυτερα κ απτο τηλεφωνο να σε καθησυχασει κ οχι να σε αγχωσει, οι γιατροι ξερουν τι πρεπει να λενε κ τι οχι γιανα μην αγχωνουν τους γονεις..
Προφανως κ δεν θα ειχε προβλημα αυτισμου το παιδακι σου, αυτο φαινοταν απο την αρχη αρχη- γιατι τα παιδακια που εχουν αυτισμο γενικα δεν δειχνουν συναισθημα κ γενικα δειχνουν σαν να ειναι "στον κοσμο τους"... (γενικα παντα, καθε παιδακι ειναι διαφορετικο)... σε καμμια περιπτωση ομως δεν ηταν αυτο που εγραψες για την Ηλεκτρα σου..

Να ειναι καλα το παιδακι κ να συντομα να πηγαινετε για παγωτο κ να τα λετε μαζι μιλα μου ηλεκτρακι!!(αυτισμος??) - Σελίδα 2 417472 μιλα μου ηλεκτρακι!!(αυτισμος??) - Σελίδα 2 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις