Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
199 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 199 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Empty ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 5:43 am

φραουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα ακουσαμε για τις επιδοτησεις για ανοιγμα επιχειρησης σε νεους και νεες απο τον οαεδ υψους 24,000ε....
σκεφτεται ο συζυγος για καταστημα παιδικου παπουτσιου στην επαρχια...εκει δεν υπαρχει και πρεπει να πας στον Πυργο δλδ σε κοντινη πολη αποστασης 25 λεπτων...
δεν θελουμε να παρουμε δανειο ,μονο με την επιδοτηση αν την παρουμε...
ποια η γνωμη σας? εχει παρει καποια κοπελα παλια τετοια επιδοτηση?

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
φραουλα έγραψε:καλησπερα ακουσαμε για τις επιδοτησεις για ανοιγμα επιχειρησης σε νεους και νεες απο τον οαεδ υψους 24,000ε....
σκεφτεται ο συζυγος για καταστημα παιδικου παπουτσιου στην επαρχια...εκει δεν υπαρχει και πρεπει να πας στον Πυργο δλδ σε κοντινη πολη αποστασης 25 λεπτων...
δεν θελουμε να παρουμε δανειο ,μονο με την επιδοτηση αν την παρουμε...
ποια η γνωμη σας? εχει παρει καποια κοπελα παλια τετοια επιδοτηση?


ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΑΛΛΑ ΑΝΤΡΑΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΟΡΟΥΣ,ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΟ 50% ΑΛΛΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΘΑ ΜΠΛΕΞΕΤΕ ΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΒΕΒΑΙΟ ΕΦΟΣΟΝ ΑΒΕΒΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΛΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΛΙΜΑ.
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΟΧΙ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ.
ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΟΥ ΛΕΩ ,ΩΡΑΙΑ, ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ....Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ;
ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΣΟΔΑ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΗΣ ;
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΡΩΤΗΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟ Ή ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΕΙ ΣΩΣΤΑ.
ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΡΟΗ ΕΣΟΔΩΝ ΚΑΙ ΑΡΑ ΤΑΜΕΙΑΚΗ ΡΕΥΣΤΟΤΗΤΑ ,ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΕΜΠΕΙΡΙΑ,ΕΠΑΦΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ( ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΕΞΥΠΝΟ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ), ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ 1-2-3 ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΚΑ (10) ΧΡΟΝΙΑ.
ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΕΩΝ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΠΡΟΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ Ο ΚΟΣΜΟΣ.ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΤΡΟΠΟ ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ.
ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΜΕΣ ΑΠΟ 50% ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ.
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ;
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΟΧΙ ΔΙΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΤΙΜΕΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ STOCK ΚΑΙ ΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΡΗΜΑ ΣΕ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ.ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ,ΘΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 30% ΤΗΣ ΧΟΝΔΡΙΚΗΣ.
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΤΑΜΕΙΑ ΕΜΠΟΡΩΝ(ΟΑΕΕ) ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΚΕΡΑΤΙΑΛΙΤΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΙΝΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟΛΜΗ ,ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΧΙΚΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ (ΓΥΡΩ ΣΤΑ 3000) ΣΥΝΟΛΟ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΙΑ ΔΥΝΑΤΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

markaaa

markaaa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
συνηθως σε τετοιες επιδοτησης ανοιγεις την επιχειρηση περνεις τα εμπορευματα, στηνεις δηλαδη την επιχειρηση και μετα φτιαχνεις ενα φακελο με ενα επιχειρηματικο σχεδιο μεσα και μετα περνεις τα χρηματα.. παλαιοτερα που ειχα ασχοληθει με αυτες τις επιδοτησεις σχεδον ολοι επερναν δανειο και οταν επερναν τα χρηματα της επιδοτησης ξεχρεωναν.. εγω θα σου προτεινα να πας σε καποιους συμβουλους που ειναι ειδικοι.. βεβαια περνουν καποια χρηματα αλλα αυτοι πληρωνονται οταν παρεις τα χρηματα της επιδοτησης.. ευχομαι ολα να πανε τελεια!!

ΧΡΥΣΑΝΝΑ


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αντώνη σε τέτοιου είδους επιδοτήσεις δεν πρέπει πρώτα να διαθέσεις εσύ το ποσό και ύστερα να το λάβεις από τον οαεδ προσκομίζοντας τιμολόγια ή δεν ισχύει πια αυτό?

φραουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εχετε δικιο αν δεν τα γνωριζεις πολλα σκεφτεσαι...ετσι οπως μας εκαναν θα καταστραφουμε...ουτε delivery δεν βρισκουμε και μας εχει πιασει απογνωση...ασε οι μισθοι που εχουν πιασει πατο...ιδιωτικος τομεας 530ε........πρεπει να δουλευουμε και οι δυο για να βγαλουμε τις υποχρεωσεις με παιδι...αλλα που οι δουλειες??? Crying or Very sad Crying or Very sad

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ,ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΙΔΡΥΣΗ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,ΟΥΤΕ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΤ' ΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ) ,ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ Η ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΣΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕ ΤΑΜΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΟΙΠΕΣ ΣΑΧΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΕΡΑΤΙΑΛΙΤΙΚΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΜΕΤΑ Ο ΟΑΕΕ,ΦΕΡΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ.

ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ,ΜΕ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΔΩ ΑΛΛΑ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ,ΤΟΤΕ Η ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΛΟΓΙΣΤΗ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ,ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΗΤΡΩΟ ΣΤΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ.

ΑΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΕΓΩ ΑΝ Η ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΣΤΟΝ ΟΑΕΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ Ή ΟΧΙ.

ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΤΑ ΛΕΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ.
ΕΧΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.

φραουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σας ευχαριστω να ενας ανθρωπος που μας λεει πως εχχει η κατασταση....μαλλον ουτε να το σκεφτομαι για επιχειρηση εδω.....μακρια.... Wink

ΧΡΥΣΑΝΝΑ


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δηλαδή να ανοίξει ενα κατάστημα με παπούτσια στο εξωτερικό και ενα στο εσωτερικό?Ή να φαίνεται ότι το κεντρικό ειναι στο εξωτερικό χωρίς καν να υπάρχει? και από ασφάλιση τι παίζει?αφού δεν θα εχει υποχρεωση στον οαεε που θα ασφάλιζεται?

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΧΡΥΣΑΝΝΑ έγραψε:Αντώνη σε τέτοιου είδους επιδοτήσεις δεν πρέπει πρώτα να διαθέσεις εσύ το ποσό και ύστερα να το λάβεις από τον οαεδ προσκομίζοντας τιμολόγια ή δεν ισχύει πια αυτό?

ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ.
ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗ ΜΑΥΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ.

ΓΙ ΑΥΤΟ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ.
ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟΣΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΙΑΣ ΥΓΕΙΟΥΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗΣ ΔΡΑΣΗΣ.

ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΟΥΝ ,ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΤΗΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ.

ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ,ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΖΕΙΣ ΑΠΛΑ ΕΣΤΩ ΜΕ ΕΝΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΠΟ ΕΝΟΙΚΙΟ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΑ ΣΩΣΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ .

ΑΡΑ Ή ΣΤΡΕΦΕΣΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΟ ΚΟΙΝΟ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ(ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ) Ή ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΤΑ ΑΥΓΑ ΣΟΥ.
ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΟΥ ΣΤΟΧΕΥΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΗ ΝΑ ΑΠΟΤΥΧΕΙ.
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ,ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ : OXI AKOMA .
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΣΤΕΝΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΟΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΟΥΝ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ : ΝΑΙ, ΤΩΡΑ ΚΑΝΤΕ ΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΣΑΣ Ή ΟΧΙ ΜΗΝ ΤΗ ΚΑΝΕΤΕ.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΛΕΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

"ΜΗΝ ΤΗ ΚΑΝΕΤΕ".

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΜΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ, ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ,ΚΥΡΙΩΣ ΟΜΩΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ,ΚΥΡΙΩΣ ΗΠΑ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΗ.

Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ .
ΔΙΝΟΥΝ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΧΟΝΤΡΑ.

ΤΟ ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ,ΤΟ ΕΠΑΘΕ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΟΠΤΙΚΑ ΤΟ 2007 ΚΑΙ ΤΟ 2010 ΤΗΣ ΠΗΡΑΝ ΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΗΣ ΣΠΙΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ 50000 ΕΥΡΩ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΑ....ΚΑΤΙ (ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ),ΜΙΚΡΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ 50% ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΠΛΗΡΩΣΕΙ ΔΙΟΤΙ ΕΠΕΣΕ ΣΤΗ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΣΟΔΑ.

ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

ΦΙΛΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ.

10ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 6:28 am

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΧΡΥΣΑΝΝΑ έγραψε:δηλαδή να ανοίξει ενα κατάστημα με παπούτσια στο εξωτερικό και ενα στο εσωτερικό?Ή να φαίνεται ότι το κεντρικό ειναι στο εξωτερικό χωρίς καν να υπάρχει? και από ασφάλιση τι παίζει?αφού δεν θα εχει υποχρεωση στον οαεε που θα ασφάλιζεται?



ΧΡΥΣΑΝΝΑ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ,ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΛΕΩ,ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΥΠΟ ΜΟΡΦΗ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ.ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕ ΝΟΜΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ.

ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΛΟΓΙΣΤΩΝ Ή ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ,ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ, ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΑΝΤΩΝΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΟ ΑΝΤΩΝΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΜΕ 200+ ΑΤΟΜΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΓΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.
ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΛΙΜΑΚΟΣ ΑΠ' ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ 2012 ΕΙΔΙΚΑ !!!

11ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 6:31 am

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εστω οτι παιρνει και την επιδοτηση χρειαζονται λεφτα για να ξεκινησεις. το μαγαζι πρεπει να ειναι ετοιμο και ανοιχτο για να παρεις την εγκριση και τα λεφτα δινονται μετα και να σου πω την αληθεια τωρα μπορει να τα καθυστερησουν κιόλας! Δυσκολοι καιροι και μόνο αν τα εχεις στην ακρη μπορεις να αρχισεις γιατι και να ηθελες δανειο δυσκολα δινουν!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την eirini.pav στις Δευ Ιαν 14, 2013 6:42 am, 1 φορά

12ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 6:40 am

ΧΡΥΣΑΝΝΑ


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ioanna_41 έγραψε:
ΧΡΥΣΑΝΝΑ έγραψε:δηλαδή να ανοίξει ενα κατάστημα με παπούτσια στο εξωτερικό και ενα στο εσωτερικό?Ή να φαίνεται ότι το κεντρικό ειναι στο εξωτερικό χωρίς καν να υπάρχει? και από ασφάλιση τι παίζει?αφού δεν θα εχει υποχρεωση στον οαεε που θα ασφάλιζεται?



ΧΡΥΣΑΝΝΑ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ,ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΛΕΩ,ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΥΠΟ ΜΟΡΦΗ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ.ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕ ΝΟΜΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ.

ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΛΟΓΙΣΤΩΝ Ή ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ,ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ, ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΑΝΤΩΝΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΟ ΑΝΤΩΝΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΜΕ 200+ ΑΤΟΜΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΓΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.
ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΛΙΜΑΚΟΣ ΑΠ' ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ 2012 ΕΙΔΙΚΑ !!!

εσύ καλά τα λες ως οικονομολόγος, αλλά αυτό προυποθέτει και την δυνατότητα να πας και ως την Αγγλία για να κάνεις τα διαδικαστικά, να βρεις και τα γραφεία που αναφέρεις, ε και η Αγγλία δεν είναι και δρομολόγιο Παγκράτι-Κολιάτσου Laughing Laughing !!!

13ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 6:42 am

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ioanna_41 έγραψε:
ΧΡΥΣΑΝΝΑ έγραψε:δηλαδή να ανοίξει ενα κατάστημα με παπούτσια στο εξωτερικό και ενα στο εσωτερικό?Ή να φαίνεται ότι το κεντρικό ειναι στο εξωτερικό χωρίς καν να υπάρχει? και από ασφάλιση τι παίζει?αφού δεν θα εχει υποχρεωση στον οαεε που θα ασφάλιζεται?



ΧΡΥΣΑΝΝΑ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ,ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΛΕΩ,ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΥΠΟ ΜΟΡΦΗ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ.ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕ ΝΟΜΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ.

ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΛΟΓΙΣΤΩΝ Ή ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ,ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ, ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΑΝΤΩΝΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΟ ΑΝΤΩΝΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΜΕ 200+ ΑΤΟΜΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΓΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.
ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΛΙΜΑΚΟΣ ΑΠ' ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ 2012 ΕΙΔΙΚΑ !!!

ΑΠΟ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ,ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΛΕΩ.
ΔΕΝ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΣΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟΝ ΟΑΕΕ,ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΕΚΕΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ.
ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ,ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΤΑ 67 ΜΑΣ ,ΣΥΓΝΩΜΗ,ΣΚΑΤΑ ΣΥΝΤΑΞΗ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΙΤΕ ΑΝΩΜΑΛΟ ΚΑΙ ΚΑΚΟ ΠΑΛΙ.
ΤΑ 350 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΦΟΥΛΑΡΙΣΜΑ ΒΕΝΖΊΝΗΣ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ ΣΤΑ 67 ΜΑΣ .
ΑΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΛΗΡΗ ΙΑΤΡΟΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΓΓΛΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΕΔΩ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΛΛΑ ΓΡΑΦΕΣΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΜΜΕΝΗ ΠΑΝΤΟΥ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ .

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ "ΜΑΝΑΒΙΚΟ" (ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΛΕΩ) ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΟ ΑΝΑΛΓΗΤΟ ,"ΜΕΓΑΛΕ,ΠΛΗΡΩΝΕ ΚΑΘΕ ΔΙΜΗΝΟ ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΣΥΝΤΑΞΟΥΛΑ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΒΑΛΟΥΝ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ 7 ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΟΙ 5 ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΣΙΓΓΑΝΟΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΙ"

ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΟΚΑΡΕΙ.

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΓΜΑ.

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΧΕ ΠΑΘΕΙ ΑΔΕΝΟΦΛΕΓΜΟΝΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΕΝΑΜΙΣΗ ΕΤΟΥΣ.
ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΟΛΑ .
ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΚΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΟΚ ?
ΕΚΕΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΣΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗ ΤΡΙΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΠΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΤΙΔΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΤΑ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΩΡΑ.

ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑ ΠΟΛΥΛΈΩ, ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΔΥΟ,ΜΙΑ ΤΣΙΓΓΑΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΝΑ ΠΛΥΘΕΙ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΒΡΩΜΑΓΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΣ Ο ΟΡΟΦΟΣ, ΚΑΙ ΕΝΑ ΞΕΝΟ ΠΑΙΔΑΚΙ.
ΕΜΕΙΣ (ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ) ΠΛΗΡΩΝΑΜΕ ΤΟΤΕ 823 ΕΥΡΩ ΤΟ ΔΙΜΗΝΟ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 834 Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ,ΣΥΝΟΛΟ 1657 ΕΥΡΩ ΤΟ ΔΙΜΗΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΛΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΜΙΑ ΤΣΙΓΓΑΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΞΕΝΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΙΧΑΝ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΡΟΝΟΙΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΦΥΓΑΝ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΕΝΩ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΑΜΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ,ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ.

ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ;

14ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 6:45 am

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΧΡΥΣΑΝΝΑ έγραψε:
ioanna_41 έγραψε:
ΧΡΥΣΑΝΝΑ έγραψε:δηλαδή να ανοίξει ενα κατάστημα με παπούτσια στο εξωτερικό και ενα στο εσωτερικό?Ή να φαίνεται ότι το κεντρικό ειναι στο εξωτερικό χωρίς καν να υπάρχει? και από ασφάλιση τι παίζει?αφού δεν θα εχει υποχρεωση στον οαεε που θα ασφάλιζεται?



ΧΡΥΣΑΝΝΑ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ,ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΛΕΩ,ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΥΠΟ ΜΟΡΦΗ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ.ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕ ΝΟΜΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ.

ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ Ή ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΛΟΓΙΣΤΩΝ Ή ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ,ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ, ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΑΝΤΩΝΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΟ ΑΝΤΩΝΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΜΕ 200+ ΑΤΟΜΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΓΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.
ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΛΙΜΑΚΟΣ ΑΠ' ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ 2012 ΕΙΔΙΚΑ !!!

εσύ καλά τα λες ως οικονομολόγος, αλλά αυτό προυποθέτει και την δυνατότητα να πας και ως την Αγγλία για να κάνεις τα διαδικαστικά, να βρεις και τα γραφεία που αναφέρεις, ε και η Αγγλία δεν είναι και δρομολόγιο Παγκράτι-Κολιάτσου Laughing Laughing !!!



ΛΑΘΟΣ !
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.
ΟΧΙ ΕΓΩ.
ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ. ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΞΩ(ΠΑΩ ΠΟΥ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ) ΘΑ ΓΝΩΡΙΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΟΓΙΣΤΗ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΤΕΡΑ ........
(ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ ) !!!!
Laughing Laughing Laughing

15ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 6:52 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δε γνωρίζω καθόλου τι παιζει ε την ιδρυση εταιριας στο εξωτερικο. Όμως επειδη πιθανοτατα θα χρειαστειτε δανειο γιατο μαγαζι και επειδη 24000 δεν μπορω να πω ότι είναι και τρελά λεφτα, σκεφτειτε το καλα. Επισης, οι επιδοτησεις αργουν να πληρωθουν αλλά τα έξοδα θα τρεχουν.
Παρόλο που είναι πολύ άσχημα τα πράγματα, υπάρχουν αρκετοι που δουλευουν και πάντα υπάρχει πιθανότητα να είσαι ένας από αυτους, αλλά πρεπει να έχεις μια καλή ιδεα και προσεκτική υλοποιηση. Έχετε ξανασχοληθει με το χωρο του παπουτσιου; Γενικά με το εμπόριο;

16ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 7:38 am

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula ,

επειδή εγώ γνωρίζω το σύστημα,τη διαδικασία και όλα, γι αυτό τα έγραψα.
Σωστά τα γράφεις και εσύ αλλά ήδη υπάρχουν δεκάδες ίσως και εκατοντάδες επιχειρήσεις με ηλεκτρονικά καταστήματα παπουτσιών ή χιλιάδες με φυσικά καταστήματα παπουτσιών.

17ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 7:51 am

????????


Επισκέπτης
αντωνη καποτε ετυχε και το αναφεραμε ξανα και δε σε ρωτησα

πες μου πληροφοριες για την ασφαλεια υγειας που κανετε οικογενειακως

με πμ

18ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 7:54 am

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
arco iris έγραψε:αντωνη καποτε ετυχε και το αναφεραμε ξανα και δε σε ρωτησα

πες μου πληροφοριες για την ασφαλεια υγειας που κανετε οικογενειακως

με πμ


ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΑΣ .ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΙΣ 18:30.

ΤΟ ΒΡΑΔΑΚΥ ΘΑ ΣΤΑ ΠΩ ΟΛΑ .

19ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 7:55 am

????????


Επισκέπτης
οποτε εχεις χρονο εννοειται!!!!!!!

20ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 8:21 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αντωνη δε διαφωνω με όσα λες. ΊΣως βεβαια στην περιοχη τυς να μην υπαρχουν παπουτσια

21ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 10:17 am

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:Αντωνη δε διαφωνω με όσα λες. ΊΣως βεβαια στην περιοχη τυς να μην υπαρχουν παπουτσια


ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΕΡΩΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ.

ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ,ΠΟΣΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΣΠΡΑΞΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ;

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ.
ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ Ή ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.

22ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 11:14 am

φραουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:Δε γνωρίζω καθόλου τι παιζει ε την ιδρυση εταιριας στο εξωτερικο. Όμως επειδη πιθανοτατα θα χρειαστειτε δανειο γιατο μαγαζι και επειδη 24000 δεν μπορω να πω ότι είναι και τρελά λεφτα, σκεφτειτε το καλα. Επισης, οι επιδοτησεις αργουν να πληρωθουν αλλά τα έξοδα θα τρεχουν.
Παρόλο που είναι πολύ άσχημα τα πράγματα, υπάρχουν αρκετοι που δουλευουν και πάντα υπάρχει πιθανότητα να είσαι ένας από αυτους, αλλά πρεπει να έχεις μια καλή ιδεα και προσεκτική υλοποιηση. Έχετε ξανασχοληθει με το χωρο του παπουτσιου; Γενικά με το εμπόριο;
οχι ειναι η πρωτη φορα που θελουμε να το κανουμε σαν επιχειρηματιες....
αλλα εχου με δουλεψει ως πωλητες σε κξαταστηματα....μια σκεψη κανουμε δεν ειπαμε να την υλοποιησουμε κιολας... ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? 534787

23ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 11:16 am

φραουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:Αντωνη δε διαφωνω με όσα λες. ΊΣως βεβαια στην περιοχη τυς να μην υπαρχουν παπουτσια
ναι οντως δεν υπαρχει παπουτσαδικο....

24ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 11:23 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η αδελφη μου που ανοιξε καταστημα ειχε παρει παλιοτερα επιδοτηση απο τον οαεδ στις ανεργες μητερες για δικη τους επιχειρηση,αλλα πηρε δανειο πρωτα γιατι η επιδοτηση αργησε να ερθει και τα λεφτα στα δινουν λιγα λιγα,τωρα δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι

25ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 11:27 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna_41 έγραψε:
Rinoula έγραψε:Αντωνη δε διαφωνω με όσα λες. ΊΣως βεβαια στην περιοχη τυς να μην υπαρχουν παπουτσια


ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΕΡΩΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ.

ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ,ΠΟΣΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΣΠΡΑΞΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ;

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ.
ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ Ή ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.
Κοιτα στις πολεις η κριση ειναι χειροτερη...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις