Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
204 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 204 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 11:28 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φραουλα έγραψε:
Rinoula έγραψε:Δε γνωρίζω καθόλου τι παιζει ε την ιδρυση εταιριας στο εξωτερικο. Όμως επειδη πιθανοτατα θα χρειαστειτε δανειο γιατο μαγαζι και επειδη 24000 δεν μπορω να πω ότι είναι και τρελά λεφτα, σκεφτειτε το καλα. Επισης, οι επιδοτησεις αργουν να πληρωθουν αλλά τα έξοδα θα τρεχουν.
Παρόλο που είναι πολύ άσχημα τα πράγματα, υπάρχουν αρκετοι που δουλευουν και πάντα υπάρχει πιθανότητα να είσαι ένας από αυτους, αλλά πρεπει να έχεις μια καλή ιδεα και προσεκτική υλοποιηση. Έχετε ξανασχοληθει με το χωρο του παπουτσιου; Γενικά με το εμπόριο;
οχι ειναι η πρωτη φορα που θελουμε να το κανουμε σαν επιχειρηματιες....
αλλα εχου με δουλεψει ως πωλητες σε κξαταστηματα....μια σκεψη κανουμε δεν ειπαμε να την υλοποιησουμε κιολας... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Το οτι εχετε δουλεψει στο εμποριο ειναι καλο πιστευω γιατι δεν ειστε ασχετοι. Εσεις ξερετε τις συνθηκες και ως που μπορειτε να φτασετε!

27ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 11:41 am

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν εχω χρονο να διαβασω οοολα τα παραπάνω, απλά θα σου πω οτι εγω εχω περει επιδοτηση πριν 3 χρόνια. Την ιδια εποχη ειχαν παρει αλλοι 2 γνωστοι μου...! Ασχετες επιχειρησεις μεταξυ τους...! Δεν θυμαμαι λεπτομερειες...γιατι ο ανδρας μου ειναι λογιστης και ειχε αναλαβει ολα τα διαδικαστικα, μεχρι και το επιχειρηματικό σχέδιο, εκεινος το εκανε. Πάντως σιγουρα καναμε πρωτα την επένδυση κι επειτα καταθεσαμε τιμολογια και αρχισαμε να περνουμε χρηματα σε δοσεις. Εμεις βεβαια...θα την καναμε ετσι κι αλλιως τη δουλεια...και το πιο σημαντικο , ειναι παροχή υπηρεσιων...οποτε ποτε δεν χρειαζεται να αγορασουμε εμπορευμα, ουτε μας μενει στοκ. Σκεψου καλα, κι αν το αποφασισεις βρες ενα καλο λογιστη κι αν χρειαστει κι εναν σύμβουλο για το σχέδιο. Πάντως εγω πρωσοπικα σαν μαμα...εν μέσο κρισης...στο μονο που συνεχιζω να ΜΗΝ κανω οικονομία ειναι τα παιδικά παπουτσια. Ευχομαι καλη επιτυχία σε οτι αποφασισεις.

28ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 12:48 pm

????????


Επισκέπτης
κοπελια σε διαβασα απο την ωρα που το εθεσες

με τιποτα δε θα το εκανα

γνωμες ζητησες ετσι?????? τα μαγαζια καθε μερα κλεινουν

ειδικα σε τετοια ειδη ο αλλος θα βγαλει και ολο το χειμωνα με ενα ζευγαρι παπουτσια δεν τρεχει κατι

δεν ειναι τροφιμο να τελειωσει να ξαναπαρεις αναγκαστικα

εγω δε θα το τολμουσα

29ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 12:52 pm

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕΣ,ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΑΙΛ ΣΤΟ HOT.

30ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 12:53 pm

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ioanna_41 έγραψε:ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕΣ,ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΑΙΛ ΣΤΟ HOT.


ARCO ΣΕ ΣΕΝΑ ΤΟ ΛΕΩ

31ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 12:59 pm

????????


Επισκέπτης
οκ

32ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 1:18 pm

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΥΤH ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ Η BONNIE TYLER.ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΘΑ ΤΗ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.

ΤΟ "TOTAL ECLIPSE OF THE HEART",ΜΕΤΕΞΕΛΙΧΘΗΚΕ ΣΕ "TOTAL ECLIPSE OF HER HEAD "


http://www.radar.gr/news/mponi-tailer-deite-pos-einai-simera-i-tragoudistria-ena-sok-to-pathaineis-19651.html


ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΙΤΕ


http://www.radar.gr/news/sigklonizei-embrio-pirobolithike-stin-koilia-tis-miteras-tou-kai-epezise-19659.html

Ένα απίστευτο περιστατικό συγκλονίζει την κοινή γνώμη στην Αμερική όπου η μικρή Σκάιλερ Ντέιβις (Skyler Davis) έμβρυο ακόμα στην κοιλιά της μαμάς της είχε πυροβοληθεί και τραυματιστεί στο χεράκι της!

Την Τετάρτη 9 Ιανουαρίου η μικρούλα κατάφερε να διαφύγει τον κίνδυνο και επέστρεψε στο σπίτι της μετά από ένα μήνα όπου νοσηλευόταν στην εντατική σε νοσοκομείο στο Μαϊάμι.

Το κοριτσάκι επρόκειτο να γεννηθεί μέσα στον Ιανουάριο, όμως οι γιατροί, μετά τον πυροβολισμό αναγκάστηκαν να προκαλέσουν τη πρόωρη γέννα της μικρής αμέσως μετά τον πυροβολισμό της προκειμένου να σώσουν τη ζωή της.

Η μητέρα της Τίφανι Ντέιβις (Tiffany Davis) 8 μηνών έγκυος την μέρα του πυροβολισμού, ήταν βαριά τραυματισμένη στην κοιλιακή χώρα, όμως μετά από σοβαρές εγχειρήσεις και την αφαίρεση σφαιρών, είναι και πάλι καλά, αν και δεν θυμάται τίποτα από την τραγική εκείνη μέρα.

Η μητέρα νοσηλεύεται ακόμα και έτσι η Σκάιλερ μένει προσωρινά με τη θεία της μέχρι να γίνει εντελώς καλά η μαμά της και να αναλάβει εκείνη την ανατροφή και τη φροντίδα της.

33ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 10:34 pm

????????


Επισκέπτης
αντωνη εισαι εκτος θεματος.........Shocked

34ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 11:01 pm

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημέρα. Διάβασα τις μισές απαντήσεις γιατί ήταν και αρκετές αλλά να σου πω και γω την γνωμη μου. Εργάζομαι σε λογιστικό γραφειο 10 χρόνια και έχω κάνει απειρες αιτήσεις για επιδότηση.δεν ειναι τα πραγματα ευκολα κοπελα μου.
το απλο κομματι της διαδικασιας ειναι οτι περνας ενα σεμιναριο στον οαεδ, και παιρνεις την αντιστοιχη βεβαιωση. αυτη τη βεβαιωση +τη βεβαιωση εξατομικευμενης παρεμβασης +την καρτα ανεργιας + το επιχειρηματικο πλανο τα καταθετεις στον οαεδ οταν ερθει η προεγκριση. αλλα μεχρι τοτε....
Μεχρι τοτε εχεις κανει εναρξη εργασιων, εχεις πληρωσει οαεε, ενοικια δεη οτε επιμελητηρια, εχεις φτιαξει το μαγαζι, εχεις αγορασει εμπορευμα και δουλευει το μαγαζι κανονικα. Ειχα πελάτες που εγκρίθηκαν μέσα στο μήνα και πελάτες που εγκρίθηκαν μετά από 8 μήνες. Και σκεψου οτι αφου ανοιξεις το μαγαζι και εφ όσον παρεις εγκριση καταθετεις τα χαρτια και τα τιμολογια που θα σου ζητηθουν και μετα απο κανα μηνα σου μπαινει η πρωτη δοση που θα ειναι 6000 ευρω. Βαλτα κατω και δες ποσα εξοδα θα εχεις κανει . θα ειναι παραπανω απο 6000ευρω.
Κακα τα ψεμματα με αυτή την κρίση δεν είναι πολλές οι μητέρες που θα δώσουν 50-60 ευρώ για ένα ζευγάρι παπούτσια για πόσο για 2-3 μήνες, αφού των παιδιών τα πόδια μεγαλώνουν συνέχεια.
Από την άλλη αν εισαι αποφασισμένη να ανοίξεις σκέψουν και το ενδεχόμενο να βάλεις μέσα και παπουτσια γυναικεία και ανδρικά.οχι ακριβα αλλα΄φθηνα γκλαμουρατα, μοντερνα, να εστιασεις στους νεους εως 25 ετων που ακομη δινουν για τις εμφανισεις τους

35ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Δευ Ιαν 14, 2013 11:07 pm

φραουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elenidek έγραψε:καλημέρα. Διάβασα τις μισές απαντήσεις γιατί ήταν και αρκετές αλλά να σου πω και γω την γνωμη μου. Εργάζομαι σε λογιστικό γραφειο 10 χρόνια και έχω κάνει απειρες αιτήσεις για επιδότηση.δεν ειναι τα πραγματα ευκολα κοπελα μου.
το απλο κομματι της διαδικασιας ειναι οτι περνας ενα σεμιναριο στον οαεδ, και παιρνεις την αντιστοιχη βεβαιωση. αυτη τη βεβαιωση +τη βεβαιωση εξατομικευμενης παρεμβασης +την καρτα ανεργιας + το επιχειρηματικο πλανο τα καταθετεις στον οαεδ οταν ερθει η προεγκριση. αλλα μεχρι τοτε....
Μεχρι τοτε εχεις κανει εναρξη εργασιων, εχεις πληρωσει οαεε, ενοικια δεη οτε επιμελητηρια, εχεις φτιαξει το μαγαζι, εχεις αγορασει εμπορευμα και δουλευει το μαγαζι κανονικα. Ειχα πελάτες που εγκρίθηκαν μέσα στο μήνα και πελάτες που εγκρίθηκαν μετά από 8 μήνες. Και σκεψου οτι αφου ανοιξεις το μαγαζι και εφ όσον παρεις εγκριση καταθετεις τα χαρτια και τα τιμολογια που θα σου ζητηθουν και μετα απο κανα μηνα σου μπαινει η πρωτη δοση που θα ειναι 6000 ευρω. Βαλτα κατω και δες ποσα εξοδα θα εχεις κανει . θα ειναι παραπανω απο 6000ευρω.
Κακα τα ψεμματα με αυτή την κρίση δεν είναι πολλές οι μητέρες που θα δώσουν 50-60 ευρώ για ένα ζευγάρι παπούτσια για πόσο για 2-3 μήνες, αφού των παιδιών τα πόδια μεγαλώνουν συνέχεια.
Από την άλλη αν εισαι αποφασισμένη να ανοίξεις σκέψουν και το ενδεχόμενο να βάλεις μέσα και παπουτσια γυναικεία και ανδρικά.οχι ακριβα αλλα΄φθηνα γκλαμουρατα, μοντερνα, να εστιασεις στους νεους εως 25 ετων που ακομη δινουν για τις εμφανισεις τους
καλημερα εχετε δικιο ειναι ριψοκινδυνο τελικα το αφησαμε στην απεξω....μακριαααααααα affraid

36ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ.....?? Τρι Ιαν 15, 2013 1:25 am

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
arco iris έγραψε:αντωνη εισαι εκτος θεματος.........Shocked


ΑΧΑΧΧΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ

ΤΟ ΞΕΡΩ !!!!

ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΓΡΑΨΑ ΕΚΤΕΝΩΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ !!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις