Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
607 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 607 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Althaia

Althaia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΩΣ ΚΟΒΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΠΑΡΕΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΟΝΕΙΣ?!?!?!?

????????


Επισκέπτης
δλδ τι εννοεις? σχολικες φανταζομαι.....παιζετε με καποιο παιδακι ας πουμε λιγο "ατακτο" κατ αρχην οι γονεις που θα το μαθουν για να παρεξηγηθουν? αχ ετσι οπως τα εγραψες δεν καταλαβαινω

κανετε παρεα και εκτος?

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι βρε κορίτσια πείτε και σε μένα γιατί ο μικρός μου επηρεάζετε αρνητικά από ένα συγκεκριμένο παιδάκι στον παιδικό

Althaia

Althaia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΑΚΟΤΡΟΠΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΙΜΟΥΜΑΣΤΕ ΟΟΟΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑΑΑ!!!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΤΗΣ ΔΑΣΚΑΛΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΙΜΗΘΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!! Shocked ΠΩΣ ΤΟ ΚΟΒΟΥΜΕ ΑΥΤΟ? ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΡΦΩΤΟ...

????????


Επισκέπτης
Εγω ειμαι απο την αλλη πλευρα......εχω τον δευτερο σε σειρα πιο ζωηρο.... αλλα προσπαθουμε να ΜΗ μιμουμαστε τον πρωτο τουλαχιστον

δε λεμε ποτε τις λεξεις ΚΑΚΟ ΠΑΙΔΙ, η καποια αλλη κακη λεξη για το παιδακι, απλα λεμε οτι ειναι ΛΙΓΟ ΖΩΗΡΟΣ ΚΑΙ ΑΤΑΚΤΟΥΛΗΣ και δεν πρεπει να κανουμε οτι εκεινο το παιδακι

επισης κεντραραμε στη γιορτη ενα δυο ησυχα και τα παινευουμε μπας και παει να παιξει μ εκεινα αλλα που!

Althaia

Althaia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗΣ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ Η ΑΣΧΗΜΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ ΑΣΧΗΜΑ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΟΥΝ...ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΠΑΙΝΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ Η ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΑΡΑΣΥΡΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ... Mad

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να σας βάλω λίγο σε σκέψη...
κάθε φορά δλδ που θα επηρεάζεται αρνητικά ένα παιδάκι απο κάποιο άλλο θα το απομακρύνεται ;
άντε πες πως το καταφέρατε να κόψετε την παρέα αυτή στην πορεία δεν θα βρεθεί άλλο παιδάκι με λάθος για σας νοοτροπίες ; και άντε κάποια κακή νοοτροπία την υιοθετεί και το δικό σας και στην συνέχεια την μεταφέρει σε άλλο, θα ήταν ωραίο να προσπαθεί η μανούλα να αποφύγει το δικό σας
παιδί ;
κάθε φορά αυτό θα γίνεται ;
Όταν πάει δλδ γυμνάσιο θα τρέχετε απο πίσω του για να μην γίνει κακό παιδί;

????????


Επισκέπτης
εγω επειδη ειναι πολυ ζωηρος ο δικος μου προσπαθω να τον νουθετω και να τον συμβουλευω

το ζω και απ τις δυο μεριες

δλδ σιγουρα καποιοι γονεις προσπαθουν να αποφυγουν το δικο μου θηριακι

αλλα τι να κανω......

Althaia

Althaia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Λεμονάκι έγραψε:να σας βάλω λίγο σε σκέψη...
κάθε φορά δλδ που θα επηρεάζεται αρνητικά ένα παιδάκι απο κάποιο άλλο θα το απομακρύνεται ;
άντε πες πως το καταφέρατε να κόψετε την παρέα αυτή στην πορεία δεν θα βρεθεί άλλο παιδάκι με λάθος για σας νοοτροπίες ; και άντε κάποια κακή νοοτροπία την υιοθετεί και το δικό σας και στην συνέχεια την μεταφέρει σε άλλο, θα ήταν ωραίο να προσπαθεί η μανούλα να αποφύγει το δικό σας
παιδί ;
κάθε φορά αυτό θα γίνεται ;
Όταν πάει δλδ γυμνάσιο θα τρέχετε απο πίσω του για να μην γίνει κακό παιδί;

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗ ΚΡΙΣΗ...ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ...ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΩ ΑΚΥΡΩΣΕΙ ΠΑΡΕΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΟΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ... ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΟΜΩΣ ΤΩΝ 6 ...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΝΟΟΤΡΟΠΙΕΣ ΑΝΤΙΘΕΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΚΑΚΟΤΡΟΠΟ ΠΑΙΔΙ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΝΑ ΤΣΙΡΙΖΕΙ ΝΑ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ...1Η ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ..ΣΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ?

ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΣΥ?ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΡΧΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ? ΠΑΡΕ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΦΤΙΑΞΕ ΜΙΑ ΒΟΜΒΑ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ?

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Althaia έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:να σας βάλω λίγο σε σκέψη...
κάθε φορά δλδ που θα επηρεάζεται αρνητικά ένα παιδάκι απο κάποιο άλλο θα το απομακρύνεται ;
άντε πες πως το καταφέρατε να κόψετε την παρέα αυτή στην πορεία δεν θα βρεθεί άλλο παιδάκι με λάθος για σας νοοτροπίες ; και άντε κάποια κακή νοοτροπία την υιοθετεί και το δικό σας και στην συνέχεια την μεταφέρει σε άλλο, θα ήταν ωραίο να προσπαθεί η μανούλα να αποφύγει το δικό σας
παιδί ;
κάθε φορά αυτό θα γίνεται ;
Όταν πάει δλδ γυμνάσιο θα τρέχετε απο πίσω του για να μην γίνει κακό παιδί;

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗ ΚΡΙΣΗ...ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ...ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΩ ΑΚΥΡΩΣΕΙ ΠΑΡΕΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΟΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ... ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΟΜΩΣ ΤΩΝ 6 ...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΝΟΟΤΡΟΠΙΕΣ ΑΝΤΙΘΕΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΚΑΚΟΤΡΟΠΟ ΠΑΙΔΙ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΝΑ ΤΣΙΡΙΖΕΙ ΝΑ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ...1Η ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ..ΣΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ?

ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΣΥ?ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΡΧΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ? ΠΑΡΕ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΦΤΙΑΞΕ ΜΙΑ ΒΟΜΒΑ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ?
το γυμνάσιο το ανέφερα μόνο σαν παράδειγμα και δεν αναφέρομαι καν σε ουσίες, ούτε να τις σκεφτόμαστε αυτές.
Δεν γίνεται όμως κάθε φορά που ένα παιδάκι είναι ζωηρό κακό να προσπαθείς να το απομακρύνεις απο κοντά του. Σίγουρα δεν είναι ωραίο να βλέπεις το παιδί σου να κλοτσάει να φτύνει αλλά είναι και κρίμα να μείνει στο περιθώριο... με καταλαβαίνεις τι εννοώ. Δεν θυμάμαι αν έγραψες, με την μητέρα έχεις μιλήσει ; η δασκάλες τι λένε ; κάτι θα φταίει λογικά..

Althaia

Althaia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Λεμονάκι έγραψε:
Althaia έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:να σας βάλω λίγο σε σκέψη...
κάθε φορά δλδ που θα επηρεάζεται αρνητικά ένα παιδάκι απο κάποιο άλλο θα το απομακρύνεται ;
άντε πες πως το καταφέρατε να κόψετε την παρέα αυτή στην πορεία δεν θα βρεθεί άλλο παιδάκι με λάθος για σας νοοτροπίες ; και άντε κάποια κακή νοοτροπία την υιοθετεί και το δικό σας και στην συνέχεια την μεταφέρει σε άλλο, θα ήταν ωραίο να προσπαθεί η μανούλα να αποφύγει το δικό σας
παιδί ;
κάθε φορά αυτό θα γίνεται ;
Όταν πάει δλδ γυμνάσιο θα τρέχετε απο πίσω του για να μην γίνει κακό παιδί;

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗ ΚΡΙΣΗ...ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΠΑΝΤΑ...ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΩ ΑΚΥΡΩΣΕΙ ΠΑΡΕΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΟΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ... ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΟΜΩΣ ΤΩΝ 6 ...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΝΟΟΤΡΟΠΙΕΣ ΑΝΤΙΘΕΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΚΑΚΟΤΡΟΠΟ ΠΑΙΔΙ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΝΑ ΤΣΙΡΙΖΕΙ ΝΑ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ...1Η ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ..ΣΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ?

ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΣΥ?ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΡΧΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ? ΠΑΡΕ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΦΤΙΑΞΕ ΜΙΑ ΒΟΜΒΑ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ?
το γυμνάσιο το ανέφερα μόνο σαν παράδειγμα και δεν αναφέρομαι καν σε ουσίες, ούτε να τις σκεφτόμαστε αυτές.
Δεν γίνεται όμως κάθε φορά που ένα παιδάκι είναι ζωηρό κακό να προσπαθείς να το απομακρύνεις απο κοντά του. Σίγουρα δεν είναι ωραίο να βλέπεις το παιδί σου να κλοτσάει να φτύνει αλλά είναι και κρίμα να μείνει στο περιθώριο... με καταλαβαίνεις τι εννοώ. Δεν θυμάμαι αν έγραψες, με την μητέρα έχεις μιλήσει ; η δασκάλες τι λένε ; κάτι θα φταίει λογικά..

Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΗΔΗ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΥΣ ΦΩΝΑΖΕΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ ΤΗ ΔΕ ΚΑΙ ΤΟΥΜΠΑΛΙΝ...

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ωραία.....
απο συνεννόηση πάνε καλά.

Παιδάκι φιλικού μας ζευγαριού πάρα πολύ ζωηρό, μονίμως προβλήματα, στον παιδικό στο σπίτι.. πάντα εκνευρισμένο βίαιο απέναντι στον αδελφό του (μικρότερο)
η μαμά μια πολύ καλή κοπέλα που πάντα προσπαθούσε και προσπαθεί να τον ηρεμήσει, το ίδιο και ο μπαμπάς !
Η ανιψιά μου στο ίδιο τμήμα μαζί του δεν τον θέλει καθόλου και έλεγε στην μαμά της αυτός ο χαζός, πάντα μόνο του το καημένο σε μια γονιά...
Η δασκάλα προσπαθούσε αλλά ξέρεις αυτό ως ένα σημείο...

Το παιδάκι δεν άκουγε καλά αλλά κανείς δεν το είχε καταλάβει ως τώρα, απλά όλοι έλεγαν είναι ατίθασος και δεν ακούει.... δεν άκουγε καλά και στο σχολειό εκνευριζόταν. Χτυπούσε, άρπαζε τα παιχνίδια..

Πάντα κάτι συμβαίνει όταν ένα παιδί είναι ατίθασο, θέλουν όμως και αυτά παρεούλα ! !

Εσύ όμως θα κάνεις αυτό που θες για το καλό του παιδιού σου, εγώ μόνο την γνώμη μου ήθελα να γράψω.



Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Από πείρα σας λέω καθώς έχω εγω ένα πολυ ζωηρό παιδί 7 χρόνων ότι τα παιδιά επιλέγουν να κάνουν παρέα αυτά με οποία παιδιά θέλουν αν πεις στο παιδί σου μην κανείς παρέα με αυτό το παιδί αυτόματα θα κολλήσει , και μην ξεχνάμε ότι και τα μικρά μας σε ένα νέο περιβάλλον με αλλα τόσα μικρά διαφορετικά ανθρωπακια γύρω τους και μια δασκάλα που προσπαθεί να τα έχει υπό έλεγχο !!!! Προσπάθησε να το συζητήσεις με την δασκάλα/ο. Laughing Laughing Laughing Laughing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις