Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
68 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 68 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

pitsira


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΤΖΟΥΛΙΑ λέγεται η γυναικολόγος μου στο ΑΤΤΙΚΟ και εχω να πω μόνο τα καλύτερα. Το μωρό μου είναι μόλις 10 ημερών και περιμενα να σταθώ λίγο στα πόδια μου για να σας πω και την δική μου εμπειρία μιας και μέχρι να αποφασίσω σε ποιον γιατρό θα πάω διάβασα πάρα πολλά σχόλια απο το συγκεκριμένο forum. Μιας και είχα ενα πολύ μικρό πλακούντα με αποτέλεσμα να ζορίζετε πολύ και το μωρό μου απο την 32η βδομάδα επρεπε να με παρακολουθεί καθημερινά πολλές φορές πρωί βράδυ ή να μου τον πάρει κατευθείαν με καισαρικη (οπως ίσως να είχε κάνει ενας γιατρός σε ιδιωτικό νοσοκομείο για να πληρώσω θερμοκοιτίδα). Τέτοια υπομονή απο γιατρό Δημοσίου δεν εχω ξαναδεί! οχι για να λέμε και τα καλα! με έφτασε αισίως μέχρι και την 39 εβδομάδα που σημαίνει ότι πάτησα τον 9ο για τα καλά και προσπάθησε όλη νύχτα η γυναίκα δίπλα μου να γεννήσω με φυσιολογικό τοκετό αλλα δεν τα καταφέραμε. Μικρό το κακό μπρος σε αυτό που μου χάρισε. Ασφαλώς και δε μου ζήτησε τίποτα για πληρωμή και πραγματικά αν μπορούσα θα της έδινα έτσι απο μόνη μου τόσα όσα μου είχε ζητήσει και ο ιδιωτης γιατι τα άξιζε.
Όλο το διάστημα ωστόσο που με εξεταζε θέλω να πώ πως γνώρισα σχεδόν όλους τους γυναικολογος που προαναφέρονται στο forum και έχω σχηματίσει άποψη για τους περισσότερους με βάση και άλλες γυναικες που συζήτησα όσο ήμουν εκει. 50 μερες πήγαινε έλα δεν τις λες και λίγες. Γενικά θα σας πω ότι Χρέλιας , Σαλούμ και όλα τα μεγάλα ονόματα για τα οποία συζητατε μονίμως είναι όντως πολύ καλοι γιατροί στους οποίους θα πήγαινα και εγω (ασφαλώς με τα θετικά και αρνητικά τους έτσι?). Όμως τελικά δε χρειαζεται να φοβόμαστε το γιατρό που τα μαλλιά του δεν εχουν γίνει καταλευκο μπαμπάκι ! Δε σημαινει τίποτα ! ίσα ίσα νεότεροι γιατροι εχουν αντοχή και μεράκι ακόμη για την επιστήμη τους και δεν τα μετράνε ακομη όλα σε νούμερα.......
Πάντως ανεπιφύλακτα και στην επόμενη εγκυμοσύνη μου με την ίδια γιατρό θα την κάνω ακόμη και αν φύγει απο το Αττικό. Razz

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να σου ζησει το μωρακι σου.
αν δεις σε αλλο θεμα θα καταλαβεις ποσο υπερ ΗΜΟΥΝΑ της συγκεκριμενης γιατρου.
απογοητευτηκα ομως.....
οταν ερθει η καταλληλη ωρα θα γραψω την ιστορια τοκετου μου.
να ειναι καλοτυχο το μωρακι σου και παντα γελαστο!

pitsira


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μαμακα γιατι με αφηνεις τωρα μεσα στην ανασφάλεια? σε ποιο θέμα να μπω να δω τις εντυπώσεις σου για τη συγκεκριμένη γιατρό? είμαι και νεα στο site και δε ξερω να ψάχνω καλά στο forum affraid

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοπελα μου να χαιρεσαι το μωρακι σου!! κ εγω πηγαινα στο γραψα κ τωρα παω στη τζουλια (για εξετασεις ,δεν ειμαι εγκυος ακομη στο 2ο) γτ στην πρωτη μου γεννα αυτη ουσιαστικα με ξεγεννησε οντας ακομη ειδικευομενη. ειναι πολυ καλη γιατρος! εγω τη βρηκα ξανα αφου με εφερε σε επαφη μαζι της η αθανασια (μαμακα μου), αλλα οπως και ολοι οι γιατροι εχει και αυτη τα ελλατωμα τ της!! να χαιρεσαι το μωρακι οσυ και αυτο εχει σημασια!!

http://stardustwork.blogspot.com

pitsira


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ευχαριστώ για τις ευχές να χαιροσαστε και εσείς τα δικά σας παιδάκια!!!

ε καλά βρε παιδιά σαφώς και θα εχει και αυτή τα ελαττώματά της σα γιατρός δεν είπα εγώ οτι είναι Θεός. Απλά η γυναίκα με πρόσεξε πάρα πολύ και για αυτό το αναφέρω γιατί συνήθως λέμε μόνο τα αρνητικά....

????????


Επισκέπτης
βρε κοριτσια να ρωτησω κατι? Το Αττικο ειναι τυπου Ιασω η ειναι δημοσιο?? Κατι εχω ακουσει απο μια συναδελφο παλαιοτερα οτι δεν ειναι ιδιωτικο, ισχυει??Εγω εχω αλλαξει 13 γυναικολογους κ ο τελευταιος ειναι αποκλειστικα στο Ιασω. Στο Ιασω για τις ορμονολογικες μας ζητησαν ενα σκασμο χρηματα.

pitsira


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
katnik75 έγραψε:βρε κοριτσια να ρωτησω κατι? Το Αττικο ειναι τυπου Ιασω η ειναι δημοσιο?? Κατι εχω ακουσει απο μια συναδελφο παλαιοτερα οτι δεν ειναι ιδιωτικο, ισχυει??Εγω εχω αλλαξει 13 γυναικολογους κ ο τελευταιος ειναι αποκλειστικα στο Ιασω. Στο Ιασω για τις ορμονολογικες μας ζητησαν ενα σκασμο χρηματα.

Το Αττικό είναι δημόσιο νοσοκομείο !!!

magkos


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μήπως μπορείς να μου στείλεις το τηλ της?εχει δικό της ιατρείο? Shocked την ψάχνω πολύ καιρό!!
pitsira έγραψε:ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΤΖΟΥΛΙΑ λέγεται η γυναικολόγος μου στο ΑΤΤΙΚΟ και εχω να πω μόνο τα καλύτερα. Το μωρό μου είναι μόλις 10 ημερών και περιμενα να σταθώ λίγο στα πόδια μου για να σας πω και την δική μου εμπειρία μιας και μέχρι να αποφασίσω σε ποιον γιατρό θα πάω διάβασα πάρα πολλά σχόλια απο το συγκεκριμένο forum. Μιας και είχα ενα πολύ μικρό πλακούντα με αποτέλεσμα να ζορίζετε πολύ και το μωρό μου απο την 32η βδομάδα επρεπε να με παρακολουθεί καθημερινά πολλές φορές πρωί βράδυ ή να μου τον πάρει κατευθείαν με καισαρικη (οπως ίσως να είχε κάνει ενας γιατρός σε ιδιωτικό νοσοκομείο για να πληρώσω θερμοκοιτίδα). Τέτοια υπομονή απο γιατρό Δημοσίου δεν εχω ξαναδεί! οχι για να λέμε και τα καλα! με έφτασε αισίως μέχρι και την 39 εβδομάδα που σημαίνει ότι πάτησα τον 9ο για τα καλά και προσπάθησε όλη νύχτα η γυναίκα δίπλα μου να γεννήσω με φυσιολογικό τοκετό αλλα δεν τα καταφέραμε. Μικρό το κακό μπρος σε αυτό που μου χάρισε. Ασφαλώς και δε μου ζήτησε τίποτα για πληρωμή και πραγματικά αν μπορούσα θα της έδινα έτσι απο μόνη μου τόσα όσα μου είχε ζητήσει και ο ιδιωτης γιατι τα άξιζε.
Όλο το διάστημα ωστόσο που με εξεταζε θέλω να πώ πως γνώρισα σχεδόν όλους τους γυναικολογος που προαναφέρονται στο forum και έχω σχηματίσει άποψη για τους περισσότερους με βάση και άλλες γυναικες που συζήτησα όσο ήμουν εκει. 50 μερες πήγαινε έλα δεν τις λες και λίγες. Γενικά θα σας πω ότι Χρέλιας , Σαλούμ και όλα τα μεγάλα ονόματα για τα οποία συζητατε μονίμως είναι όντως πολύ καλοι γιατροί στους οποίους θα πήγαινα και εγω (ασφαλώς με τα θετικά και αρνητικά τους έτσι?). Όμως τελικά δε χρειαζεται να φοβόμαστε το γιατρό που τα μαλλιά του δεν εχουν γίνει καταλευκο μπαμπάκι ! Δε σημαινει τίποτα ! ίσα ίσα νεότεροι γιατροι εχουν αντοχή και μεράκι ακόμη για την επιστήμη τους και δεν τα μετράνε ακομη όλα σε νούμερα.......
Πάντως ανεπιφύλακτα και στην επόμενη εγκυμοσύνη μου με την ίδια γιατρό θα την κάνω ακόμη και αν φύγει απο το Αττικό. Razz

Lady_D


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω για την κ.Θεοδώρου!Έχω δύο χρόνια που ήρθα Αθήνα αλλά δεν έχω επισκεφτεί κάποιον γυναικολόγο εδώ μιας και πάω ακόμα στον δικό μου στην πόλη μου. Άκουσα πολύ καλά λόγια για την συγκεκριμένη και για αυτό θα ήθελα να μάθω αν έχει κάπου ιατρείο και το τηλ της.Θα μπορούσα να κλείσω και ραντεβού στο νοσοκομείο για μια εξέταση μαζί της ή όχι?Δεν είμαι έγκυος ακόμα αλλά θα ήθελα να βρω από τώρα ένα γιατρό να μάθει το ιστορικό μου και να κάνω ότι εξετάσεις χρειάζομαι.

zouzouni21

zouzouni21
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημέρα! θα ήθελα κι εγώ να μου πείτε τηλέφωνα της γιατρού...πρέπει να κάνω κάποιες εξετάσεις και είναι πάρα πολλά τα λεφτά έξω και δεν θέλω να πάω πάλι στο έλενα γιατί ο γιατρός μου μου την έκανε πάρα πολύ άσχημα με την γέννα μου....μπορεί να μου δώσει κι εμένα κάποιος το τηλέφωνό της??? Εξαιρετική γυναικολόγος στο Αττικό 35468
ψάχνω καιρό τώρα κάποιον καλό γιατρό....

dora.vl


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα κορίτσια..Θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου να ζητήσω το τηλ της συγκεκριμένης γιατρού μιας και έχω αλλάξει ήδη δύο γυναικολόγους εδώ στην Αθήνα (ο δικός μου είναι στην Κέρκυρα και δεν βολεύει)...Πραγματικά έχω απογοητευτεί πολύ από τις μέχρι τώρα εμπειρίες μου και δεν έχω κάποιο γνωστό να απευθυνθώ.Ευχαριστώ.

κριστι3


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα κοριτσια!θα μπορουσα να μαθω και γω το τηλεφωνο της γιατρου τζουλια θεοδωρου..???γιατι με ενδιαφερει πραγματικα..σας ευχαριστω..

Πεπούλα


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα κορίτσια κι από μένα! Μήπως είναι εύκολο να μου δώσετε κι εμένα το τηλέφωνο της Θεοδώρου; Ευχαριστώ πολύ!!!
Smile 

http://pepoula-cooking.blogspot.com

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια παρτε ενα τηλ στο 11888 ή στο Αττικο και θα σας δωσουν στοιχεια επικοινωνιας με την γιατρο που θελετε .

Pitsira να χαιρεσαι το μωρο σου!

kx_nevermore


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπερα! μηπως θα μπορουσα κ εγω να εχω το τηλ της γυναικολογου τζ. θεοδώρου?σας ευχαριστω!

Soniamyk


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πάρα πολύ καλή γυναικολόγος είναι και η Βασιλική Μιχαλίτση στο Αττικό νοσοκομείο και έχει και ιατρείο στους Αμπελόκηπους.

kx_nevermore


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ευχαριστώ πολύ!! τα βρήκα τα στοιχεια της!!! ψάχνω κ τα στοιχεία της Τζ θεοδώρου..οποια μαμα τα εχει αν μπορει να μου στειλει πμ! ευχαριστω!

18Εξαιρετική γυναικολόγος στο Αττικό Empty αττικο νοσοκομειο Σαβ Νοε 02, 2013 1:59 am

μανουλα26

μανουλα26
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια καλημερα ειμαι 12βδομαδων κ 5 ημερων εκανα papA κ αυχενικη κ δοξα το θεο ολα καλα θα γεννησω στο αττικο κ εχω ακουσει πολυ καλα λογια για την τζ.θεοδωρου μηπως θα μπορουσε καμμια σας να μου δωσει το τηλ.να κλεισω ραντεβου νε με δει γιατι απο το 1535 δεν μου κλεινουν με καποιο συγκεκριμενο σας ευχαριστω μη με ξεχασετε!!!!!!!!!!!

manoylita

manoylita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εχεισ πμ

μανουλα26

μανουλα26
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οσες γεννησατε στο αττικο ειχατε ολες προσωπικη παρακολουθηση η γενικη???????εγω δεν εχω την δυνατοτητα να δωσω χρηματα κ ακουσα τα καλυτερα για την κυρια θεοδωρου εφοσον ο 1ος γιατρος στο αττικο μου ζητησε 1000 ευρωκ εφυγα πηγα κ εγω στη τζουλια η οποια παρα πολυ καλη αλλα ηθελε κ αυτη το φακελακι της.......οποτε αφηνω κ τη κυρια κ θα κανω γενικη παρακολουθηση προς το παρον εχω μια φυσιολογικη κυηση οποτε θα νοιξω φακελο στο αττικο κ οποιος γιατρος ειναι εκει θα με κοιταει ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη αλλα ρε γαμωτο δεν εχω στο πρωτο ειχα κ δωσαμε 1100 στο ελενα τωρα ομως 1000 ευρω παιρνει ο αντρας μου κ εχουμε ενα παιδακι κ μενουμε σε νοικι αστα οποτε γενικη παρακολουθηση κ βλεπουμε

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω δεν ειχα την συγκεκριμενη ιατρο αλλα εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενη απο τον γιατρο και απο το νοσοκομειο !!!!!! Και γω στο πρωτο ειχα γεννησει στο Ιασω αλλα τελικα μονο το φαινεται πληρωσα σε αντιθεση με το Αττικο που δεν το περιμενα ...εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη !!!!!!! Τελικα ολα ειναι μια ιδεα ....Και οι γιατροι και το προσωπικο τελεια !!

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγω δεν ειχα τη συγκεκριμενη αλλα ξερω οτι ειναι πολυ καλη.Ο δικος μου εφυγε απο κει και ο ανθρωπος δεν μου χε ζητησει τπτ.Μονο τις εποσκεψεις του πληρωσα τιποτα αλλο καλο νοσοκομειο και πολυ καλο προσωπικο.Τωρα οσο για τα λεφτα δεν νομιζω να εισαι υποχρεωμενη να τα δωσεις επειδη ειναι δημοσιο.

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

μανουλα26

μανουλα26
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
νατασσα έγραψε:Και εγω δεν ειχα τη συγκεκριμενη αλλα ξερω οτι ειναι πολυ καλη.Ο δικος μου εφυγε απο κει και ο ανθρωπος δεν μου χε ζητησει τπτ.Μονο τις εποσκεψεις του πληρωσα τιποτα αλλο καλο νοσοκομειο και πολυ καλο προσωπικο.Τωρα οσο για τα λεφτα δεν νομιζω να εισαι υποχρεωμενη να τα δωσεις επειδη ειναι δημοσιο.
πλακα κανεις?μερικοι ειναι τοσο καφροι που δεν σε αναλαμβανουν η το χειροτερο δεν σε ξεγενναμε!!!!!!!!!νταξει το καταλαβαινω κ αυτοι κακοπληρωνονται αλλα κυριε αμ θες αμοιβη πηγαινε σε ιδιωτικο να δουμε κ ποσο καλος εισαι οχι εχεις την αφαλεια του δημοσιου κ ζητας κ φακελακια αι σιχτιρ οχι δεν θα πληρωσω ας με ξεγεννησει οποιος εχει εφημερια κ ας θελουν ας μη με προσεξουν αλλα δεν φταινε αυτοι εμεις τους μαθαμε ωχ συγχυστηκα εγκυος γυναικα!!!!!!!!!!!καλα να ειναι το παιδακι μου κ απο κει κ περα δεν με νοιαζει που κ ποιος θα με ξεγεννησει στο χωραφι απεναντι μπορω αμ δεν μπορω!!!!!!!!!!!!!!

petaloyda23


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
pitsira έγραψε:ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΤΖΟΥΛΙΑ λέγεται η γυναικολόγος μου στο ΑΤΤΙΚΟ και εχω να πω μόνο τα καλύτερα. Το μωρό μου είναι μόλις 10 ημερών και περιμενα να σταθώ λίγο στα πόδια μου για να σας πω και την δική μου εμπειρία μιας και μέχρι να αποφασίσω σε ποιον γιατρό θα πάω διάβασα πάρα πολλά σχόλια απο το συγκεκριμένο forum. Μιας και είχα ενα πολύ μικρό πλακούντα με αποτέλεσμα να ζορίζετε πολύ και το μωρό μου απο την 32η βδομάδα επρεπε να με παρακολουθεί καθημερινά πολλές φορές πρωί βράδυ ή να μου τον πάρει κατευθείαν με καισαρικη (οπως ίσως να είχε κάνει ενας γιατρός σε ιδιωτικό νοσοκομείο για να πληρώσω θερμοκοιτίδα). Τέτοια υπομονή απο γιατρό Δημοσίου δεν εχω ξαναδεί! οχι για να λέμε και τα καλα! με έφτασε αισίως μέχρι και την 39 εβδομάδα που σημαίνει ότι πάτησα τον 9ο για τα καλά και προσπάθησε όλη νύχτα η γυναίκα δίπλα μου να γεννήσω με φυσιολογικό τοκετό αλλα δεν τα καταφέραμε. Μικρό το κακό μπρος σε αυτό που μου χάρισε. Ασφαλώς και δε μου ζήτησε τίποτα για πληρωμή και πραγματικά αν μπορούσα θα της έδινα έτσι απο μόνη μου τόσα όσα μου είχε ζητήσει και ο ιδιωτης γιατι τα άξιζε.
Όλο το διάστημα ωστόσο που με εξεταζε θέλω να πώ πως γνώρισα σχεδόν όλους τους γυναικολογος που προαναφέρονται στο forum και έχω σχηματίσει άποψη για τους περισσότερους με βάση και άλλες γυναικες που συζήτησα όσο ήμουν εκει. 50 μερες πήγαινε έλα δεν τις λες και λίγες. Γενικά θα σας πω ότι Χρέλιας , Σαλούμ και όλα τα μεγάλα ονόματα για τα οποία συζητατε μονίμως είναι όντως πολύ καλοι γιατροί στους οποίους θα πήγαινα και εγω (ασφαλώς με τα θετικά και αρνητικά τους έτσι?). Όμως τελικά δε χρειαζεται να φοβόμαστε το γιατρό που τα μαλλιά του δεν εχουν γίνει καταλευκο μπαμπάκι ! Δε σημαινει τίποτα ! ίσα ίσα νεότεροι γιατροι εχουν αντοχή και μεράκι ακόμη για την επιστήμη τους και δεν τα μετράνε ακομη όλα σε νούμερα.......
Πάντως ανεπιφύλακτα και στην επόμενη εγκυμοσύνη μου με την ίδια γιατρό θα την κάνω ακόμη και αν φύγει απο το Αττικό. Razz
Καλημέρα θα ήθελα να σε ρωτήσω για την γυναικολόγο. Είναι το τρίτο μου παιδί και η προηγούμενη γυναικολόγος μου ήταν πολύ καλή (πέθανε όμως) και δεν ξέρω που να πάω. Μπορείς να μου δώσεις το τηλ. της?

dwrina

dwrina
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
petaloyda23 έγραψε:
pitsira έγραψε:ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΤΖΟΥΛΙΑ λέγεται η γυναικολόγος μου στο ΑΤΤΙΚΟ και εχω να πω μόνο τα καλύτερα. Το μωρό μου είναι μόλις 10 ημερών και περιμενα να σταθώ λίγο στα πόδια μου για να σας πω και την δική μου εμπειρία μιας και μέχρι να αποφασίσω σε ποιον γιατρό θα πάω διάβασα πάρα πολλά σχόλια απο το συγκεκριμένο forum. Μιας και είχα ενα πολύ μικρό πλακούντα με αποτέλεσμα να ζορίζετε πολύ και το μωρό μου απο την 32η βδομάδα επρεπε να με παρακολουθεί καθημερινά πολλές φορές πρωί βράδυ ή να μου τον πάρει κατευθείαν με καισαρικη (οπως ίσως να είχε κάνει ενας γιατρός σε ιδιωτικό νοσοκομείο για να πληρώσω θερμοκοιτίδα). Τέτοια υπομονή απο γιατρό Δημοσίου δεν εχω ξαναδεί! οχι για να λέμε και τα καλα! με έφτασε αισίως μέχρι και την 39 εβδομάδα που σημαίνει ότι πάτησα τον 9ο για τα καλά και προσπάθησε όλη νύχτα η γυναίκα δίπλα μου να γεννήσω με φυσιολογικό τοκετό αλλα δεν τα καταφέραμε. Μικρό το κακό μπρος σε αυτό που μου χάρισε. Ασφαλώς και δε μου ζήτησε τίποτα για πληρωμή και πραγματικά αν μπορούσα θα της έδινα έτσι απο μόνη μου τόσα όσα μου είχε ζητήσει και ο ιδιωτης γιατι τα άξιζε.
Όλο το διάστημα ωστόσο που με εξεταζε θέλω να πώ πως γνώρισα σχεδόν όλους τους γυναικολογος που προαναφέρονται στο forum και έχω σχηματίσει άποψη για τους περισσότερους με βάση και άλλες γυναικες που συζήτησα όσο ήμουν εκει. 50 μερες πήγαινε έλα δεν τις λες και λίγες. Γενικά θα σας πω ότι Χρέλιας , Σαλούμ και όλα τα μεγάλα ονόματα για τα οποία συζητατε μονίμως είναι όντως πολύ καλοι γιατροί στους οποίους θα πήγαινα και εγω (ασφαλώς με τα θετικά και αρνητικά τους έτσι?). Όμως τελικά δε χρειαζεται να φοβόμαστε το γιατρό που τα μαλλιά του δεν εχουν γίνει καταλευκο μπαμπάκι ! Δε σημαινει τίποτα ! ίσα ίσα νεότεροι γιατροι εχουν αντοχή και μεράκι ακόμη για την επιστήμη τους και δεν τα μετράνε ακομη όλα σε νούμερα.......
Πάντως ανεπιφύλακτα και στην επόμενη εγκυμοσύνη μου με την ίδια γιατρό θα την κάνω ακόμη και αν φύγει απο το Αττικό. Razz
Καλημέρα θα ήθελα να σε ρωτήσω για την γυναικολόγο. Είναι το τρίτο μου παιδί και η προηγούμενη γυναικολόγος μου ήταν πολύ καλή (πέθανε όμως) και δεν ξέρω που να πάω. Μπορείς να μου δώσεις το τηλ. της?



γεια σου petaloyda23! με το καλο το μωρακι σου!!
και να στο δωσει κοπελα μου το τηλ της δεν θα το απαντησει και ποτε! εμεις τρεις μερες προσπαθουσαμε και τιποτα!!! ασε που δεν σε εξεταζει και ποτε!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις