Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
164 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 164 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Αυτή;;; Αποκλείεται!! Empty Αυτή;;; Αποκλείεται!! Πεμ Αυγ 05, 2010 12:49 am

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Koρίτσια μου, σας ακούω να μιλάτε για τις πεθερές σας, ακούτε κι εσείς εμένα, ακουγόμαστε γενικώς! Αλλά ειλικρινά, από αυτά που ακούω σε επίπεδο συμπεριφοράς, εκτός από καναδυό κοπέλες (πχ Ζωρζετ) νιώθω ότι η δική μου είναι η χειρότερη. Η αλήθεια είναι ότι κάθε τόσο συγχίζομαι και ύστερα το ξεχνάω και συνεχίζουμε τη ζωή μας όπως πριν.
Όμως αναρωτιέμαι: πώς μπορεί μια γυναίκα κατά τα άλλα καλή και κυρία με τα όλα της να κάνεις τόσες και τέτοιες χοντράδες όταν πρόκειται για τη συμπεριφορά της απέναντι στη νύφη της (και στο εγγόνι);; Ψάχνω ψάχνω δικαιολογίες και δε βρίσκω ρε κορίτσια!!
Εν τω μεταξύ, δεν υπάρχει περίπτωση να πω σε κάποιον δικό της γνωστό τι κάνει και να μη με βγάλει τρελή! Αυτή;;; Αποκλείεται!! Ή σε άλλες περιπτώσεις πραγματα που με εξοργίζουν να τα περνάνε οι άλλοι στο ντούκου, πολύ ελαφριά και να νιώθω τρελή και υπερβολική! Γιατί δεν μπορούν να καταλάβουν ότι είναι δικαίωμα κάθε μάνας να διαλέγει τον τρόπο που μεγαλώνει το παιδί της. Το γεγονός ότι κάτι το κάνει πολύς κόσμος δε σημαίνει ότι δεν πειράζει να το κάνει και το δικό μου παιδί!
Σας ακούω καιρό με προσοχή σε αυτό το θέμα και καταλαβαίνω ότι τελικά οι περισσότερες από εσάς φτάνετε στα όριά σας με πολύ λιγότερα από όσα μου κάνει εμένα! Κάποια στιγμή είχαμε κάνει μια συζήτηση εφ' όλης της ύλης, αλλά μάλλον η γυναίκα είναι ανεξάντλητη πηγή έμπνευσης πραγμάτων που με βγάζουν από τα ρούχα μου!! Σταμάτησε να κάνει όσα μέχρι τη συζήτηση με ενοχλούσαν, αλλά έχει εμπνευστεί δεκάδες άλλα!!
Δε γίνεται κάθε τόσο να κάθομαι και να κάνω μαραθώνιες συζητήσεις. Ούτε θέλω να τραβήξω τα πράγματα στα άκρα, γιατί ούτε μια στιγμή δεν αμφισβητώ ότι λατρεύει το εγγόνι της (αν και κάποιες φορές είμαι σίγουρη ότι λατρεύει περισσότερο τον εαυτό της, αλλα γι αυτό δεν μπορώ να την κατηγορήσω). Αλλά κουράστηκα!! Κουράστηκα να βγαίνω κακιά και κάθε τόσο να πρέπει να αιτιολογήσω κάθε μου απόφαση. Και πιο πολύ κουράστηκα να προσπαθώ να αποδεικνύω κάθε τόσο ότι δεν είμαι ελέφαντας...
Γιατί σας τα γράφω αυτά; Σίγουρα λύση δεν μπορείτε να μου βρείτε. Απλά σας νιώθω πολύ κοντά μου και τα μοιράστηκα μαζί σας!!
Σας φιλώ γλυκά, γιατί για ένα διάστημα θα λείψω από την παρέα.

2Αυτή;;; Αποκλείεται!! Empty Απ: Αυτή;;; Αποκλείεται!! Πεμ Αυγ 05, 2010 12:53 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.....ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ......Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΤΙ ΘΕΣΗΗ ΚΡΑΤΑΕΙ?ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ?

3Αυτή;;; Αποκλείεται!! Empty Απ: Αυτή;;; Αποκλείεται!! Πεμ Αυγ 05, 2010 12:55 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καταρχην που θα πας λια μας??????
κατα δευτερον καλα κανεις κ τα βγαζεις απο μεσα σου!κοιτα ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος γιαυτο κ μερικες γινομαστε τουρμπο με οτι κ να κανουν κ μικρο να ναι αυτο!
πρεπει τα ορι να μπαινουν απο την αρχη!
για τη δικια μου παλι αν πω καποιον απο το σοι της τι κανει ξερεις τι μου απαντανε?καλα ρε σοφια λες κ δεν την ξερεις?που την κοβει το κεφαλι?μια ζωη η ιδια μιζερια θα τη στοιχιωνει!

4Αυτή;;; Αποκλείεται!! Empty Απ: Αυτή;;; Αποκλείεται!! Πεμ Αυγ 05, 2010 12:57 am

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athina24 έγραψε:ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.....ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ......Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΤΙ ΘΕΣΗΗ ΚΡΑΤΑΕΙ?ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ?

Κάνει ο καημένος, κάνει! Πάντα με στηρίζει, ακόμη κι όταν κατ' ιδιαν μου λέει ότι δε συμφωνούσε απόλυτα με τη στάση μου. Αλλά η σχέση τους ήταν τέτοια από πάντα και δεν αλλάζει τώρα. Την ξέχεζε και μέσα σε λεπτά τα ξεχνούσαν όλα. Νομίζω όπως οι περισσότερες σχέσεις γονιών-παιδιών. Άσε που πλέον το βάρος πέφτει επάνω μου. Τις προάλλες, με το σκηνικό στο χωριό, ενώ ο γιος της την πήρε το βράδυ και τη "μάλωσε" που κρατούσε το παιδί μέχρι αργά έξω, την άλλη μέρα εμένα πήρε και μου τα έχωσε. Και όταν της είπα ότι αυτή τη συζήτηση θα έπρεπε να την κάνει με το γιο της, απάντησε "Ξέρω εγώ σε ποιον τα λέω!!"

5Αυτή;;; Αποκλείεται!! Empty Απ: Αυτή;;; Αποκλείεται!! Πεμ Αυγ 05, 2010 1:02 am

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sktv έγραψε:καταρχην που θα πας λια μας??????
κατα δευτερον καλα κανεις κ τα βγαζεις απο μεσα σου!

1. Καιρός για τα μπάνια του λαου! Τι κι αν δεν μπορεί ο μπαμπάς μας; Και τα δυο μας με τον Κωνσταντίνο μου μια χαρά περνάμε στη Χαλκιδική!!

2. Είστε η ψυχοθεραπεία μου!! Και τσάμπα, ε; Όχι να σκας πενηντάρικα στον ψυχολόγο!!
Αυτή;;; Αποκλείεται!! 215994 Αυτή;;; Αποκλείεται!! 215994

Αυτή;;; Αποκλείεται!! 837218 Αυτή;;; Αποκλείεται!! 837218

6Αυτή;;; Αποκλείεται!! Empty Απ: Αυτή;;; Αποκλείεται!! Πεμ Αυγ 05, 2010 1:08 am

mama marilenas


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λια μου γλυκια το ξερεις νομιζω οτι η γυναικα δεν προκειτε να αλλαξει.Το μονο που μπορεις να κανεις εσυ ειναι να εισαι μπαινακης βγαινακης,δηλαδη οτι λεει να το περνας ετσι.Απλα οτι εχει να κανει με το παιδι θα εισαι επιθετικη, κοφτη και αποτομη για να μην χωραει συζητηση.Τι και αν σε βγαζει κακια σε γνωστους και φιλους της?Χε....ες!Το θεμα ειναι να μην σκαει η δικη σου η χολη και απο την στιγμη που ο αντρας σου σε υποστηριζει δεν καταλαβαινω γιατι να μην το τραβας στα ακρα σε οτι εχει να κανει με τον γιο σου.Ασε την να λεει και να μουρμουριζει,εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι οσο πιο μαλακη και καλη εισαι τοσο πιο κακια θα σε βγαζουν προς τα εξω και οσο πιο σκυλα γινεσαι,ε θα πουν μια δυο τρεις και μετα θα ειναι "ναι κοριτσι μου και οτι πεις εσυ" γιατι θα ξερουν οτι δεν τις παιρνει!Ουτε ελεφαντας εισαι ουτε τιποτα και αν αυτη θελει να πιστευει οτι εισαι υπερβολικη στο ξαναλεω...Χε....ες!!!!!!!

7Αυτή;;; Αποκλείεται!! Empty Απ: Αυτή;;; Αποκλείεται!! Πεμ Αυγ 05, 2010 3:41 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ (ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ!).ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ 1. ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΓΚΡΙΝΙΑΞΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ,ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ; ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ,ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΣΗΚΩ-ΣΗΚΩ ΚΑΤΣΕ-ΚΑΤΣΕ,ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΝ ΕΒΑΖΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΛΕΕΙ ΚΙΧ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ "ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ;!!" ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗ ΒΛΕΠΕΙ ΜΙΑ ΣΤΟ ΤΟΣΟ...ΤΙ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ...
2. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗΣ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΤΟ ΓΑΝΤΙ, ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΙ ΕΠΛΕΝΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ,ΚΑΤΣΑΡΟΛΕΣ,ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΣΑΚΩΣΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΒΡΩΜΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ. ΤΟΤΕ ΤΗΝ ΑΠΑΛΛΑΞΑΜΕ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ ΟΤΙ ΔΕ ΦΟΡΑΕΙ ΓΥΑΛΙΑ ΕΝΩ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ,ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΡΑΧΤΗ...
ΜΠΑΧΑΛΟ!!!!
3. ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ (ΠΟΥ ΣΥΝΗΛΘΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ) ΠΕΡΙΟΡΙΣΑ ΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΣΕ ΑΠΛΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ,ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ!!
4.ΘΑ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΔΟΘΕΙ Η ΑΦΟΡΜΗ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!

ΟΣΟ ΚΡΑΤΕΙ ΒΕΒΑΙΑ Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΟΥ!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις