Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
61 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 61 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Τρι Αυγ 10, 2010 11:52 pm

Olivia

Olivia
Admin
Admin
bou-boukitsa έγραψε:
Olivia έγραψε:
Ας γράψω και εγώ τη δικιά μας ιστορία...

Ήταν ένα ζεστό πρωινό του Μαίου και είχα φαγωθεί να κάνουμε επιτέλους το πρώτο μπάνιο στη θάλασσα. Ο Μάνος είχε να πάει πρώτα σε μια δουλειά.

"Ντύσου, ετοιμάσου και σε δυο ώρες είμαι πίσω να φύγουμε για θάλασσα', μου είπε.

Αρχίζω και εγώ τις πρόβες με τα μαγιό, τα παρεό, βάζω στην τσίτα καλοκαιρινά τραγούδια και γενικά είμαι μέσα στην τρελή χαρά που επιτέλους θα με πήγαινε θάλασσα.

Ξαφνικά χτυπάει το τηλέφωνο και είναι ο Μάνος που μου λέει

"Αγάπη μουυυυ, σε πειράζει πολύ να μην πάμε τελικά για μπάνιο; Να έρθω να σε πάρω για φαγητό; Πεινάω!"

Το τι βρισίδι του έριξα από μέσα μου δεν περιγράφεται. Έβγαζα το μαγιό και έβαζα τα κανονικά μου ρούχα και παραμιλούσα. Ήθελα να τον σκοτώσω!!!!

Τελικά, πήγαμε στο αγαπημένο μας εστιατόριο και με το που καθόμαστε μου δίνει ένα μικρό βελούδινο τσαντάκι, πολύ κλασικό και "αριστοκρατικό".

Χαμπάρι δεν πήρα...

Το ανοίγω και τι να δω;

Δυο βέρες!!!!!!!!

Περιττό να σας πω ότι με πήραν τα ζουμιά! Γελούσε και αυτός συγκινημένος και μου είπε,

"Άξιζε που έχασες το μπάνιο σου;'

Ένα μήνα και κάτι μετά κρατούσα το θετικό τεστ εγκυμοσύνης στα χέρια μου και 30 Σεπτεμβρίου παντρευτήκαμε με πολιτικό γάμο και περάσαμε τόσο τέλεια που δεν θα κάνουμε θρησκευτικό!

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 328109 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 328109 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 328109 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 328109 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 328109

οχι βρε ..να κανετε ....ετσι και αλλιως εσυ ''το εχεις'' με τον κοσμο..θα περασετε παλι τελεια..και μπορεισ να εχεις και τη μικρη παρανυφακι...ειναι ωραια!!

Το έχω με τον κόσμο, αλλά σε κάτι τέτοιες στιγμές προτιμώ τους λίγους! Very Happy

Ίσως το κάνουμε κάποια άλλη στιγμή σαν ανανέωση όρκων, όπως η Σελίν Ντιόν ένα πράγμα! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

http://www.eimaimama.gr

52ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Τρι Αυγ 10, 2010 11:58 pm

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγώ με πολιτικό και δεν έχω βλέψεις για θρησκευτικό...

Μ' αρέσει που σε ρωτάνε (όπως οι καθολικοί) "θέλεις να είσαι με τον τάδε και να ζήσεις μαζί του μπλα μπλα μπλα μπλα" (δε θυμάμαι τι με ρώτησε τόσο άγχος είχα!!) κι εσύ λες: "ΝΑΙ!!!"
Στο θρησκευτικό δε γίνεται αυτό...

Τι ωραία!
Εμένα ρώτησε πρώτα το Νίκο, και έλεγα από μέσα μου Έχε γούστο να μου κάνει καμιά πλάκα τώρα και να πει ΌΧΙ!
Αλλά όλα καλά... Ήταν σοβαρός ευτυχώς.

53ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Τετ Αυγ 11, 2010 12:51 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις ειχαμε συζητησει ποτε περιπου θα παντρευτουμε αλλα ποτε δν ειχε γινει καποια επισημη προταση,και οταν μαθαμε οτι ειμαι εγκυος,και δεν ειχαμε πει ακομα ποτε θα γινει ο γαμος,ε και μια μερα τον περιμενα να παμε στον γιατρο και αργουσε και τοτε ειχαμε μονο μηχανη και ειχε δανειστει της ξαδερφης μου το αμαξι και εγωτ ου φωναζα γτ αργουσε,ε και μπαινω στο αμαξι και του λεω γτ αργησες ρε παιδι μου,λεει ε ειχε δουλεια η ξαδερφη σου,κ βλεπω στο ταμπλω του αμαξιου ενα πουγκακι,και του λεω τι ειναι αυτο λεει α κατι πηρε η ξαδερφη σου,το ανοιγω να δω,λεω α ωραια εε του λεω,ε αμα σαρεσει μου λεει κρατα το.εκεινη την ωρα κατεβασα στροφες και πηρα χαμπαρι οτι ειναι για μενα το μονοπετρο.κ μου λεει για να με παντρευτεις πρεπει να σε ρωτησω.λοιπον?κ ουτε καν με κοιτουσε κ καλα οδηγουσε ε καπως ετσι εγινε η προταση,και μετα απο 2μηνες ακριβως παντρευτηκαμε με ορθοδοξο.το κουτακι ειχε μεσα ενα μονοπετρο και μια καρδια-μενταγιον.

54ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Σαβ Ιουν 09, 2012 12:44 pm

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
popo ti mou thimiseeeeeeeesssss....vlepame tin apisteyth istoria tou Benjamin Button sto star k ego kathomoun stin poluthrona k evlepa tin tainia...erxete gonatizei mprosta mou vgazei to monopetro apo to koutaki k mou leei tha me pantreuteis????????emeina..k tou leo naiiiiiiii xaxaxa...liosimo koritsia!!!

55ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Κυρ Ιουν 10, 2012 3:10 am

despoinaki_k

despoinaki_k
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
και εμενα δν μ εκανε προταση γαμου Crying or Very sad απλη συζυτηση ηταν δεν ξερω κοριτσια εμεις οι γυναικες το θελουμε τ ρομαντζο μας κανα χρονο πριν παντρευτουμε ειχαμε κανει αρραβωνα κρυφα απο τους δικους μας μονο με φιλους.πολιτικο καναμε το 2009 δν ημουν εγκυος και φετος ηρθε το πρωτο Θετικό τεστ!! δεν το ειχαμε προγραμματισμενο ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 446177 και μαζευουμε λευτακια τωρα ιιχιχιχι και μαλλον θα κανουμε γαμοβαφτιση αργοτερα καλα να μαστε!!!!! ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 597524 να χαμε μια τωρα χιχιιχιχ

56ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Κυρ Ιουν 10, 2012 3:35 am

Ευούλι

Ευούλι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια αν θέλετε πρόταση-ρομάντζο σας έχω μία!Λοιπόν, στις πρώτες μας διακοπές -με 5 μήνες σχέση- παίζαμε με ένα μπουκαλάκι ούζο και λέγαμε να γράψουμε ένα μήνυμα αγάπης και να το αφήσουμε στη θάλασσα.Μετά όμως το ξανασκεφτήκαμε και είπαμε να γράψουμε ένα μήνυμα ο ένας στον άλλο και, αν συνεχίσουμε να είμαστε μαζί, να το ανοίξουμε και να τα διαβάσουμε στην επέτειο του πρώτου χρόνου μας!Πράγματι, όταν κλείναμε έναν χρόνο σχέσης με πήγε σε ένα τέλειο εστιατόριο στην κορυφή του Λυκαβηττού και μετά βγήκαμε να απολαύσουμε τη θέα.Είχαμε πάρει και το μπουκαλάκι μαζί για να διαβάσουμε τα μηνύματα...Διαβάζει πρώτα το δικό μου που ήταν σούπερ-ρομαντικό και είμαστε μες στα μέλια...Ερχεται και η σειρά μου να διαβάσω το δικό του, όπου έγραφε επίσης πόσο ερωτευμένος είναι, πόσο έχω αλλάξει τη ζωή του κλπ.Και στο τέλος έγραφε: "Γι' αυτό λοιπόν, αν αυτή τη στιγμή διαβάζεις αυτό το μήνυμα -δηλαδή είμαστε ήδη 1 χρόνο μαζί- σημαίνει ότι είσαι η γυναίκα της ζωής μου!Θα με παντρευτείς;".Τον κοιτάζω και έχει ήδη βγάλει το μονόπετρο και με κοιτά! ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 606100 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 606100 Περιττό να σας πω ότι είχα απλά μείνει!Αφού μου είπε "Δεν θ'απαντήσεις;" γιατί τον κοίταζα σα χαζή!Ομολογώ ότι ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα δεν θα μπορούσα να φανταστώ πιο τέλεια πρόταση! I love you I love you I love you Το καλύτερο όμως είναι ότι ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα δεν θα μπορούσα να φανταστώ πιο τέλειο σύντροφο! I love you I love you I love you

57ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Κυρ Ιουν 10, 2012 6:31 am

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τα σχέδια του γάμου ήρθαν φυσικότατα...
ήρθε με τους δικούς του και δώσαμε λόγο. Κανονίσαμε κρητικό αρραβώνα (στα μέρη του δηλαδή) τον Αύγουστο του 2005. Διάλεξα μονόπετρο και το κράτησε στην άκρη για τα αρραβωνιάσματα.
Ενα βράδυ (19/07/2005) πήγαμε -όπως συνηθίζαμε πολλές φορές- στο βράχο της Ακρόπολης. Πολύς κόσμος και φασαρία. έγινε και κάτι και τσακωθήκαμε! και εκεί που τον γράφω και ακούω μουσική απο το κινητό μου, σκάει το κουτάκι με το μονόπετρο.
Τι θα γίνει? μου λέει. θα βγάλεις τα ακουστικά επιτέλους να σε ζητήσω και επισήμως? και γύρω 2-3 παρέες πιτσιρίκια να μας έχουν πάρει στο ψιλό και να χειροκροτούν! πλάκα είχε τελικά!

παντρευτήκαμε το 2007 και έχουμε 2 πανέμορφα κοριτσάκια! το Μαριώ (2009) και τη Δημητρούλα (2011)!

58ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Τετ Αυγ 08, 2012 7:15 am

mantarinaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εμενα εγεινε 2 φορες!
την πρωτη ειμασταν την περασμενη 28η για 3μερο στην αραχωβα με την παρεα κι εκει μεσα στο παγωδρομιο γονατιζει μου πιανει το χερι και λεει θα με παντρευτεις? (εγω η χαζη το μονο που καταφερα να πω ηταν ελα σηκω απο κατω μας βλεπουν τα παιδια)
η δευτερη εγινε χθες!!!!!!!
καθομασταν αγκαλιτσα στην βεραντα και με ρωταει (παλι) θα με παντρευτουμε? ετσι απλα να κανουνε ενα πολιτικο οι 2 μας...
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

59ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Τρι Σεπ 25, 2012 10:35 am

polinatz_90

polinatz_90
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Θα πω κι εγω την ιστορία μου μιας και έγινε το Σάββατο. Θα σας πω ολη την ιστορία μας αφού τη θεωρώ σχετικά δύσκολη περίπτωση. Με το Μάριο γνωριστήκαμε μέσω κοινής φίλης είμαστε μαζί 2 χρόνια και η εγκυμοσύνη ήρθε απρόσκλητη. Αφού ξεπεράστηκε το σοκ χωρίς να πούμε τίποτα σε κανένα αποφασίσαμε απλά να κρατήσουμε το παιδί. Για γάμους κλπ δεν μιλήσαμε καθόλου. κάποια στιγμή η κοινη μας φίλη του είχε ζητήσει να βγουνε για ενα καφε (δεν την εβαλα εγώ Laughing ). Πάνω στα πολλά που είπαν τον ρώτησε αν σκέφτεται την περιπτωση να παντρευτούμε, εκείνος ήταν κάθετα αρνητικός. Γύρισε σπίτι και το συζητήσαμε μαζί, μου είπε πως δεν υπαρχει περίπτωση αν χωρισουμε καποια στιγμη να παρατησει το παιδι και να μην ανησυχω για αυτα μιας και δεν ειναι ετοιμος να παντρευτει (ειναι 20 χρονων). Όμως άλλα έλεγε και άλλα σκεφτοταν. Το Σάββατο το βράδυ μόλις γυρίσαμε σπίτι βρήκαμε παντου αναμένα κερια ένα μπουκάλι σαμπάνια και ολα τα σχετικα, μεχρι να κατάλάβω τι γίνετε βγάζει το γνωστό κουτάκι και μου λέει "Για να με μάθει ένας άνθρωπος καλά θα πρέπει να ζήσει μαζί μου μια ζωή, θες να με μάθεις? Θες να με παντρευτείς?" το μόνο που κατάφερα να κάνω είναι να βάλω τα κλάματα, να πέσω στην αγκαλιά του και να πω το ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

60ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Τρι Σεπ 25, 2012 10:38 am

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
polinatz_90 έγραψε:Θα πω κι εγω την ιστορία μου μιας και έγινε το Σάββατο. Θα σας πω ολη την ιστορία μας αφού τη θεωρώ σχετικά δύσκολη περίπτωση. Με το Μάριο γνωριστήκαμε μέσω κοινής φίλης είμαστε μαζί 2 χρόνια και η εγκυμοσύνη ήρθε απρόσκλητη. Αφού ξεπεράστηκε το σοκ χωρίς να πούμε τίποτα σε κανένα αποφασίσαμε απλά να κρατήσουμε το παιδί. Για γάμους κλπ δεν μιλήσαμε καθόλου. κάποια στιγμή η κοινη μας φίλη του είχε ζητήσει να βγουνε για ενα καφε (δεν την εβαλα εγώ Laughing ). Πάνω στα πολλά που είπαν τον ρώτησε αν σκέφτεται την περιπτωση να παντρευτούμε, εκείνος ήταν κάθετα αρνητικός. Γύρισε σπίτι και το συζητήσαμε μαζί, μου είπε πως δεν υπαρχει περίπτωση αν χωρισουμε καποια στιγμη να παρατησει το παιδι και να μην ανησυχω για αυτα μιας και δεν ειναι ετοιμος να παντρευτει (ειναι 20 χρονων). Όμως άλλα έλεγε και άλλα σκεφτοταν. Το Σάββατο το βράδυ μόλις γυρίσαμε σπίτι βρήκαμε παντου αναμένα κερια ένα μπουκάλι σαμπάνια και ολα τα σχετικα, μεχρι να κατάλάβω τι γίνετε βγάζει το γνωστό κουτάκι και μου λέει "Για να με μάθει ένας άνθρωπος καλά θα πρέπει να ζήσει μαζί μου μια ζωή, θες να με μάθεις? Θες να με παντρευτείς?" το μόνο που κατάφερα να κάνω είναι να βάλω τα κλάματα, να πέσω στην αγκαλιά του και να πω το ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

πωπω τι τελεια κοπελα μου!!!με το καλο ο γαμος κ ενα γερο παιδακι σας ευχομαι!!!!!!!!!!!με το καλοοοοοοοο ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 215994 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 215994 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 215994

61ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Τρι Σεπ 25, 2012 11:13 am

polinatz_90

polinatz_90
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
να σαι καλά κορίτσι μου, εύχομαι τα καλύτερα και για σένα

62ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Τρι Σεπ 25, 2012 11:46 am

Evita1988

Evita1988
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ βρε κοριτσια με τα θεματα σας... λοιπον εμενα μ εκανε πρωταση ας το πουμε... οταν ηταν να συγκατικισουμε.
τριτη βραδυ καλοκαιρι ειχαμε κανονισει να βγουμε για ποτακι, κατσαμε λοιπον σε ενα μπαρ διπλα στο κιμα με κερακια γυρω γυρω αναμενα(πολυ ρομαντικα) εχουν ερθει τα ποτακια κ κατι πατατακια, εγω μολις τα ειδα αρχισα να τσιμπολογαω (Η ΓΟΥΡΟΥΝΑ) κ μ πιανει το χαιρι, (μες το λαδι απο τα πατατακια Very Happy Very Happy ) κ με λεει χαλια εγινες... Embarassed πηγα τουαλ κ πλυθηκα. κατσαμε λιγη ωρα αγκαλια χαζευοντας τη θαλασσα κ οταν γυρισα προς το μερος τ βλεπω ενα μονοπετρο, ρωταω εγω τι ειναι αυτο... κ μ λεει ελπιζω το δαχτυλιδι που θα μας ενωσει για μια ζωη... ελιωσα!!! παντρυτηκαμε βεβαια μετα απο 2 χρονια.

63ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Τρι Σεπ 25, 2012 8:45 pm

Livia_Kb

Livia_Kb
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα κορίτσια!!! Ένα ακόμη πολύ ωραίο θεματάκι….. λατρεύω κάτι τέτοια….
Εμένα μου έκανε πρόταση γάμου, αφού πρώτα με έκανε να χάσω τι γη κάτω από τα πόδια μου.
Ήμασταν στο σπίτι που έμενα φοιτήτρια και μετά από μια νύχτα χχχχμμμ ξέρετε κάναμε τσιγάρο στο μπαλκόνι και με ρώτησε αδιάφορα αν θέλω να τον παντρευτώ. Εγώ νόμιζα πως έκανε πλάκα και άρχισα να κοροϊδεύω και να λέω ότι πρέπει να είμαι πολύ καλή και κάτι τέτοια χαζά.
Έσβησε το τσιγάρο του, με σοβαρό ύφος μου είπε να μην τον ακολουθήσω και σηκώθηκε και έφυγε από το σπίτι έτσι, στην ψύχρα. Τρελάθηκα… Άρχισα να τον παίρνω τηλέφωνο αλλά δεν απαντούσε. Δέκα λεπτά αργότερα ( επίτηδες καθυστέρησε…) γύρισε με ένα κουτάκι που είχε μέσα δύο βέρες. Χαμογέλασε, μου είπε πως ήξερε πως θα κορόιδευα και γι΄ αυτό μου το έκανε αυτό και με ξαναρώτησε αν θέλω να τον παντρευτώ.
Ήθελα να τον χαστουκίσω αλλά τελικά έβαλα τα κλάματα και τον αγκάλιασα.
Μονόπετρο μου πήρε όταν γέννησα την Αθηνούλα μου…

64ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Τρι Σεπ 25, 2012 9:33 pm

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εμεις ημαστε μαζι απο τα 19 μας.πριν 2 χρονια ειχαμε παει εκδρομη σε ενα τελειο χειμερινο προορισμο και στο ξενοδοχειο που ημασταν με το τζακι αναμενο ξαφνικα βγαζει το μονοπετρο γονατιζει και μου ειπε να παντρευτουμε.σοκαριστηκα γιατι την δεδομενη στιγμη δεν το περιμενα.εκεινη την στιγμη θα την θυμαμαι για παντα ηταν πολυ ομορφα.

65ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Τετ Σεπ 26, 2012 3:07 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολύ ωραίο θεματάκι!Έτσι για να μην τα ξεχνάμε!Εμείς συγκατοικούσαμε ήδη για ενάμιση χρόνο (ενώ συνολικά είχαμε σχέση τρία και κάτι χρόνια) και τη απόγευμα μέρα της γιορτής μου (18-1-10) και χωρίς εγώ να πάρω χαμπάρι (και μέναμε και στο ίδιο σπίτι!!!), με βάζει μπροστά στον υπολογιστή και μου λέει κάτσε να δεις κάτι να μου πεις τη γνώμη σου! I love you Αρχίζει να παίζει το βίντεο με μουσική υπόκρουση το τραγούδι του Παπαδόπουλου "Για την αγάπη σου θα πολεμήσω" I love you κι εγώ να διαβάζω και να ξεδιπλώνονται στα μάτια μου όλα τα συναισθήματα του άντρα μου και κει που στο τέλος είχα βουρκώσει ή έκλαιγα (δεν θυμάμαι αλλά τα μάτια μου ήταν θολά) γύρισα και τον είδα και κρατούσε το πιο υπέροχο μονόπετρο του κόσμου (αλήθεια σας λέω) και μία τεράστια ανθοδέσμη και με ρωτάει "Θέλεις να με παντρευτείς;".Κι εκεί μεταξύ δακρυων Mad , γέλιων Very Happy , σαστιμάρας Shocked είπα το πιο ωραίο ναι στη ζωή μου!Μου έβαλε το δαχτυλίδι, χορέψαμε για λίγο (δεν θυμάμαι αν είχε μουσική ή ήταν μέσα στο κεφάλι μου) και μετά είχε και σαμπάνια για να το γιορτάσουμε! Αρραβώνα δεν κάναμε, κατευθείαν γάμο!Μόνο για το καλό πήγαμε στους γονείς μου (οι οποίοι ζούνε Β. Ελλάδα) για να με "ζητήσει"! Τι μου θυμίσατε τώρα!!!Θα με πάρουν πάλι τα ζουμιά! ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 534787

66ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Τετ Σεπ 26, 2012 3:48 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι ωραίο θέμα! Τον άντρα μου τον "γνώρισα" τον Σεπτέμβριο του 2010 μέσω e-mail που ανταλλάσσαμε για λίγο καιρό. Τελικά, στις 6 Οκτωβρίου βρήκα το θάρρος να του ζητήσω να βγούμε για καφέ, δέχθηκε με ενθουσιασμό (ελπίζω), στις 8 Οκτωβρίου συναντηθήκαμε για πρώτη φορά κι από τότε είμαστε μαζί. Ακόμη θυμάμαι ότι μετά το πρώτο μας φιλί σταμάτησα και τον ρώτησα μεταξύ σοβαρού και αστείου: "Ο Δ. είσαι ε;;;" ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 966307 Very Happy
Τέλος πάντων, στις 5 Οκτωβρίου του 2011, τρεις μέρες πριν την πρώτη μας επέτειο, καθόμαστε στην πλατεία και πίναμε καφέ σε μια καινούρια καφετέρια. Και τότε γυρίζει και μου λέει "Λοιπόν, εγώ θέλω να σε παντρευτώ. Αρκεί να το θέλεις κι εσύ". "Θέλω" του είπα. "Είσαι σίγουρη;" μου λέει. "Ω ναι" του απαντώ. Ε, αυτό ήταν. Τον Μάιο αρραβωνιαστήκαμε με πολλήηηη συγκίνηση (και να σκεφτείς ότι εγώ τα κορόιδευα αυτά) και τώρα λέμε να παντρευτούμε του χρόνου με το καλό!

67ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty KALHSPERA!! Τετ Σεπ 26, 2012 4:05 am

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zoekopa έγραψε:Αααααχ πολύ ωραίο θέμα άνοιξες!!!
Λοιπον ξεκινάω...
Ο άντρας μου αγόρασε το μονοπετρο χωρις να πάρω χαμπάρι εγώ οτι θα μου έκανε πρόταση. Με είχε πάρει τηλέφωνο και μου είπε οτι μου ετοίμαζε μεγάλο χουνέρι για το σάββατο αλλα εγώ δε κατάλαβα οτι είχε σκοπό να με ζητήσει σε γάμο... Αυτό έγινε Τρίτη πρωί. Το απόγευμα που συναντηθήκαμε με παίρνει τηλέφωνο η μαμά μου και μου είπε οτι τους ήρθε "πακέτο" μια ανθοδέσμη και οτι ήταν απ' τον πρώην μου. Εγώ εμεινα κάγκελο!!! Δεν ήθελα να έχω καμια σχέση μαζί του, πόσο μάλλον να με ενοχλεί κιολας! Τέλος πάντων το είπα και στον Χρήστο και με το ζόρι τον κράτησα και δεν πήγε να τον δειρει... Του διαβεβαιωσα οτι δεν θέλω να έχω καμια σχέση με τον πρώην και οτι μόνο αυτον αγαπάω!! Τέλος πάντων παω στο σπίτι μου και μετα με παιρνει τηλέφωνο ο πρωην και του ξεκαθαρίζω οτι δε θέλω να έχω καμια σχέση μαζί του (έμαθε για την σχέση μου με τον Χρήστο και τότε με θυμήθηκε...). Αφού ενημέρωσα και τον Χρήστο οτι διαλοστειλα τον πρωην πήρε ρεπό απ' τη δουλεια του την άλλη μερα και κανονισε να πάμε μια ολοήμερη εκδρομή όπου ήθελα εγώ. Ήρθε πρωί πρωί να με παρει απ' το σπίτι με έναν τεραστιο αρκουδο-σκυλο για δώρο και εγώ εμεινα Shocked χαχαχαχαα!!
Ξεκινήσαμε για την έδεσσα και περασαμε τέλεια! Μετα είπαμε να πάμε για καφέ στη Βέροια και εκει ξεκίνησε μια συζήτηση "αυθόρμητη" για το πως θα ήταν η τελετή του γάμου μας... Ατελείωτη συζήτηση... Στον γυρισμό για θεσσαλονίκη και λίγο μετα τα Μάλγαρα και ενώ συνεχίζαμε τη συζήτηση για γάμους και πανηγύρια σταματάει στην άκρη στο αμάξι, βγαίνει έξω, ανοίγει την πόρτα μου, βγάζει ένα κουτάκι απο το σακάκι του, το ανοίγει και είχε μέσα μια κοτρώνα να!!! και μου λέει: Θέλεις να γίνεις γυναίκα μου???
Εγώ κοριτσια έμεινα!!! ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 606100 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 606100 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 606100 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 606100
Για κάμποση ώρα δε μπορούσα να μιλήσω... Μετα απο λίγη ώρα είπα το ΝΑΙ!!! ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 669659 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 669659 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 669659 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 669659 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 2963 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 2963 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 2963 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 2963 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 669659 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 669659 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 669659 και φύγαμε κορνάροντας στην εθνική οδο. ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 415870 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 415870 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 415870
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ,ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ!!ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΤ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ Very Happy

mamamia12

mamamia12
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ.Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΟΥ ΑΡΡΑΒΩΝΑ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΤΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΑΥΣΤΗΡΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΜΠΑΜΠΑ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΤΣΙ...ΑΛΛΑ Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΡΡΑΒΩΝΑ,ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΣΑΜΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΗΜΑΣΤΑΝ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ 12 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΕΠΕΤΕΙΟ ΣΧΕΣΗΣ,ΓΟΝΑΤΙΣΕ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΑΝ ΔΕΧΤΩ ΚΙ ΕΓΩ ΦΥΣΙΚΑ,ΕΓΩ ΑΡΧΗΣΑ ΝΑ ΓΕΛΑΩ ΑΠΟ ΑΜΗΧΑΝΙΑ,ΚΟΙΤΑΞΑ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΡΚΕΤΟΙ ΜΑΣ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΚΑΤΑΦΑΤΙΚΑ,ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ,ΗΘΕΛΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΠΗΓΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΛΕΞΩ,ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙ ΚΑΙ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ Η ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΑΡΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΤ..ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΠΡΩΤΑ Very Happy Very Happy Very Happy ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΩΡΕ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΞΟΔΕΨΩ ΑΝ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΟΛΑ Razz ΤΕΣΠΑ,ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΤΟΥ 1ΟΥ ΓΙΟΥ ΜΑΣ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΕΝΑ ΠΑΛΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ 2ο γιο μια καρδουλα για το λαιμο με ρουμπινι απο την αμερικη ειδικη παραγγελεια!!ο καλος μου,δεν εχω παραπονο..αλλα κι εγω τον προσεχω σαν μωρακι 12 χρονια που ειμαστε μαζι I love you clown

69ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Πεμ Ιουλ 11, 2013 8:59 am

Eleni_6612


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Με τον άνδρα μου γνωριζόμασταν από πάντα,μένουμε στο ίδιο χωριό σε ένα πανέμορφο νησί.Μετά από πολλά πολλά γεγονότα,γνωριστήκαμε καλύτερα,κάναμε σχέση και τα γνωστά.Το πρώτο καλοκαίρι της σχέσης μας είχαμε πει πως θα πάμε διακοπές σε άλλο νησί να χαρούμε τον έρωτα μας ένα πράγμα και αν είμαστε καλά και τον άλλο χρόνο πάμε και στο δικό μας το νησί.
Αλλά να πω την αλήθεια την επόμενη χρονιά δεν ήμασταν και τέλεια στην σχέση μας.Πολλοί τσακωμοί,φωνές και ιστορίες.Και 5 μέρες πριν φύγουμε για διακοπές χωρίζαμε.Πάμε όμως και οι 2 στο νησί μας για διακοπές.Είχαμε να μιλήσουμε κοντά 1,5 εβδομάδα και μου φάνηκε αιώνας.Τον ήθελα ακόμα.Ένα ωραίο βραδάκι λοιπόν πέρνω μήνυμα στο κινητό ''Είμαι κάτω από το σπίτι σου.Κατέβα τώρα''.Σοκ εγώ αλλά τρελάθηκα από την χαρά μου.Ήθελα σαν τρελή να πάω,αλλά τι θα έλεγα στην φαμίλια;Πως θα έφευγα έτσι στα ξαφνικά 3 η ώρα το βράδυ;Του εξήγησα και πως ο μπαμπάς μου κοιμάται πολύ αργά και δεν ήθελα να φύγω έτσι και καλύτερα να τα πούμε το πρωί να πάει σπίτι μου κλπ.Έλα όμως που δεν πήγε σπίτι του και ήθελε να με περιμένει κάτω από το δικό μου σπίτι,του λέω αποκλείεται και θα σε δουν και δεν θέλω και τελικά πάει στην παραλία που είναι αρκετά κοντά στο σπίτι μου.Σημείωση:Όλο το βράδυ μιλούσαμε με μηνύματα.
Ξημερώνει,με 1,5 ώρα ύπνο εγώ και αν πάω στην παραλία να τον βρω.Πάω του λέω καλημέρα αλλά δεν μου απαντάει.Γυρνάει μετά και μου λέει τα εξής : ''2 εβδομάδες τώρα μου λείπεις πολύ,δεν μπορώ να ζήσω μακριά σου.Σ' αγαπώ.Θέλω να μείνουμε για πάντα μαζί και σε λίγο καιρό να είμαστε στο σπίτι μας με την Μαρία μας.Θες να με παντρευτείς;'' Σοκ εγώ Shocked Που να φανταστώ εγώ πως θα μου κάνει πρόταση γάμου;Αλλά η έξυπνη του λέω ''Ποια Μαρία;''Μου απαντάει αυτός ''Την κορούλα μας βρε''(την μαμά μου την΄λένε Μαρία).Την κόρη μου δεν θα την λένε Μαρία του απαντάω.Ε μετά από τόση ώρα που το έπαιζα δύσκολη έβαλα τα κλάματα με πήρε αγκαλιά και περιμέναμε να ξημερώσει για τα καλά.
 
Η πρόταση έγινε Ιούλιο και το επόμενο καλοκαίρι παντρευτήκαμε.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Eleni_6612 στις Δευ Αυγ 05, 2013 2:41 am, 1 φορά

70ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Πεμ Ιουλ 11, 2013 10:45 am

halla

halla
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Πρέπει να είμαι η μοναδική κοπέλα που... δεν θυμάται την πρόταση γάμου της. Ηξερα από την αρχή οτι παμε για σοβαρά, μου το είχε περάσει ότι ειχε επενδύσει πάνω μου. Πρέπει να είχα τουλάχιστον 50 προτάσεις μέχρι να παντρευτούμε! Οταν με έπαιρνε αγκαλιά, όταν μαγείρευα, όταν κάναμε έρωτα, όταν παίζαμε, όταν πειραζομασταν!! Και η αγωνία ήταν πάντα ίδια, στα πράσινα μάτια του, παρόλο που του είχα απαντήσει και τις 50 φορές ΝΑΙ! Τις τελευταίες φορές του απάντησα και κάτι όχι έτσι να σπάσουμε λίγη πλάκα! Αυτό που θυμάμαι έντονα, είναι οταν πήγε στη μαμά μου, γονάτισε, και της είπε, θα μου δώσεις την κόρη σου; Και εκείνη δάκρυσε και του είπε, "Με την ευχή μου". Ηταν τόσο συγκινητικό!

71ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Πεμ Ιουλ 11, 2013 11:36 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
halla έγραψε:Πρέπει να είμαι η μοναδική κοπέλα που... δεν θυμάται την πρόταση γάμου της. Ηξερα από την αρχή οτι παμε για σοβαρά, μου το είχε περάσει ότι ειχε επενδύσει πάνω μου. Πρέπει να είχα τουλάχιστον 50 προτάσεις μέχρι να παντρευτούμε! Οταν με έπαιρνε αγκαλιά, όταν μαγείρευα, όταν κάναμε έρωτα, όταν παίζαμε, όταν πειραζομασταν!! Και η αγωνία ήταν πάντα ίδια, στα πράσινα μάτια του, παρόλο που του είχα απαντήσει και τις 50 φορές ΝΑΙ! Τις τελευταίες φορές του απάντησα και κάτι όχι έτσι να σπάσουμε λίγη πλάκα! Αυτό που θυμάμαι έντονα, είναι οταν πήγε στη μαμά μου, γονάτισε, και της είπε, θα μου δώσεις την κόρη  σου; Και εκείνη δάκρυσε και του είπε, "Με την ευχή μου". Ηταν τόσο συγκινητικό!

Αμα σου πω οτι απο ολες τις ιστοριες προτασης γαμου που διαβασα η δικη σου μου αρεσε περισσοτερο!! Ετσι λιτα και απεριτα!

72ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Πεμ Ιουλ 11, 2013 11:37 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμενα ελειπε επαγγελματικο ταξιδι και με πηρε τηλεφωνο, με την διαφορα ωρας με ξυπνησε κιολας! Και μου ειπε, "δεν παντρευομαστε;". Αυτο!!

73ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Πεμ Ιουλ 11, 2013 12:06 pm

halla

halla
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
zini έγραψε:
halla έγραψε:Πρέπει να είμαι η μοναδική κοπέλα που... δεν θυμάται την πρόταση γάμου της. Ηξερα από την αρχή οτι παμε για σοβαρά, μου το είχε περάσει ότι ειχε επενδύσει πάνω μου. Πρέπει να είχα τουλάχιστον 50 προτάσεις μέχρι να παντρευτούμε! Οταν με έπαιρνε αγκαλιά, όταν μαγείρευα, όταν κάναμε έρωτα, όταν παίζαμε, όταν πειραζομασταν!! Και η αγωνία ήταν πάντα ίδια, στα πράσινα μάτια του, παρόλο που του είχα απαντήσει και τις 50 φορές ΝΑΙ! Τις τελευταίες φορές του απάντησα και κάτι όχι έτσι να σπάσουμε λίγη πλάκα! Αυτό που θυμάμαι έντονα, είναι οταν πήγε στη μαμά μου, γονάτισε, και της είπε, θα μου δώσεις την κόρη  σου; Και εκείνη δάκρυσε και του είπε, "Με την ευχή μου". Ηταν τόσο συγκινητικό!

Αμα σου πω οτι απο ολες τις ιστοριες προτασης γαμου που διαβασα η δικη σου μου αρεσε περισσοτερο!! Ετσι λιτα και απεριτα!
ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 328109 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 328109 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 328109  ειναι ταριφάκι το μωρό μου, όπως το είπες, λιτό κι απέριτο! Δαχτυλίδι όμως δεν μου πήρε και του το κρατάω! Twisted Evil Twisted Evil 

74ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Πεμ Ιουλ 11, 2013 12:08 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
halla έγραψε:
zini έγραψε:
halla έγραψε:Πρέπει να είμαι η μοναδική κοπέλα που... δεν θυμάται την πρόταση γάμου της. Ηξερα από την αρχή οτι παμε για σοβαρά, μου το είχε περάσει ότι ειχε επενδύσει πάνω μου. Πρέπει να είχα τουλάχιστον 50 προτάσεις μέχρι να παντρευτούμε! Οταν με έπαιρνε αγκαλιά, όταν μαγείρευα, όταν κάναμε έρωτα, όταν παίζαμε, όταν πειραζομασταν!! Και η αγωνία ήταν πάντα ίδια, στα πράσινα μάτια του, παρόλο που του είχα απαντήσει και τις 50 φορές ΝΑΙ! Τις τελευταίες φορές του απάντησα και κάτι όχι έτσι να σπάσουμε λίγη πλάκα! Αυτό που θυμάμαι έντονα, είναι οταν πήγε στη μαμά μου, γονάτισε, και της είπε, θα μου δώσεις την κόρη  σου; Και εκείνη δάκρυσε και του είπε, "Με την ευχή μου". Ηταν τόσο συγκινητικό!

Αμα σου πω οτι απο ολες τις ιστοριες προτασης γαμου που διαβασα η δικη σου μου αρεσε περισσοτερο!! Ετσι λιτα και απεριτα!
ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 328109 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 328109 ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 328109  ειναι ταριφάκι το μωρό μου, όπως το είπες, λιτό κι απέριτο! Δαχτυλίδι όμως δεν μου πήρε και του το κρατάω! Twisted Evil Twisted Evil 

δεν πειραζει

75ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΑΜΟΥ Πεμ Ιουλ 11, 2013 12:19 pm

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ κορτισαι εγω δεν τα μπορω αυτα. Εχω πει οτι ειμαι λιγο αγκυρω. αν γονατιζε και με εκανε προταση θα ελεγα οτι ειναι πολυ γελοιος ο κυριοςLaughing Laughing Laughing συγνωμη. ειμαι αγγουρι. Δεν τον εχω τον ρομαντισμο. απλα μετα απο τα χρονια που ήμασταν μαζί καποια στιγμή ξεκινήσαμε να λέμε οτι θα πρεπει να φτιάξουμε το σπιτι κλπ. Δαχτυλιδι μου πηρε οταν γεννησα το γιο μας.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις