Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
21 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 21 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Πεμ Αυγ 05, 2010 10:43 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Tziz"]
Μαρία έγραψε:είχε κάνει 2 κορίτσια και μετά από 25 χρόνια πάνω κάτω ...... και έχει ένα παιδάκι τώρα το οποίο δυστυχώς πάσχει από σύνδρομο down!

Δε φταίνε οι ασπιρίνες...
Η ηλικία της έφταιγε....
Μα 25 χρόνια ύστερα?
Δηλαδή πόσο? Στα 45?
Χαίρω πολύ![/quote

Τζιζ, συγνώμη αλλά το σχόλιο σου ηταν λίγο...τζίζ....(sorry κι όλας- κουβεντα κάνουμε)
αλλά το γεγονος ότι εμεινε η γυναικα εγκυος χωρις να το περιμενει δεν νομιζω ότι ηταν έγκλημα- ούτε ότι το έκανε επιτηδες.
το οτι ηταν μεγαλη σε ηλικία δεν σημαινει κατι κακό- υπάρχουν γυναικες που στα 45 τους προσπαθουν ακόμα- η ψυχουλα τους το ξερει. Δεν ειναι τοσο απλά τα πράγματα κορίτσια για όλους.
και αν ηρθε στο κοσμο ενα παιδι με συνδρομο Down δεν σημαινει πια ότι θα πρεπει να ειναι καταδικασμένο. ζουμε στο 2010.ξερω οτι ειναι δυσκολο ωστόσο, ολα γίνονται αν θελεις
το απεύχομαι βέβαια για κάθε εναν,
Υγεία σε ολους μας και με συγχωρείς απλα συζητάμε έτσι? koritsia help - Σελίδα 2 417472

27koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Πεμ Αυγ 05, 2010 10:54 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:
Μαρία έγραψε:είχε κάνει 2 κορίτσια και μετά από 25 χρόνια πάνω κάτω ...... και έχει ένα παιδάκι τώρα το οποίο δυστυχώς πάσχει από σύνδρομο down!

Δε φταίνε οι ασπιρίνες...
Η ηλικία της έφταιγε....
Μα 25 χρόνια ύστερα?
Δηλαδή πόσο? Στα 45?
Χαίρω πολύ!

δεν μπορεις με βεβαιωτητα να λες οτι παιζει ρολο η ηλικια, εμενα η μανα μου με εκανε στα 40 της και ο πατερας μου ηταν 50 δεν βγηκα με κανενα προβλημα, εκτος που γεννηθηκα εφταμηνιτικη, επισης η κοπελα απεναντι μας εκανε τεσσερα παιδια απο τα 35 και μετα το πρωτο ηταν ενταξει το δευτερο εχει αυτισμο και το τριτο και το τεταρτο που τα εκανε και ακομα πιο μεγαλη ειναι μια χαρα, οποτε ολα παιζουν ρολο και δεν μπορεις με σιγουρια να λες α ηταν μεγαλη αυτο εφταιγε

28koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Πεμ Αυγ 05, 2010 11:13 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω έχω γνωστή μου που μετα απο 1 αποβολή σε μικρη ηλικία και 7 αποτυχημενες εξωσωματικές- εφτασε η γυναίκα στα 43 της να πετυχει επιτελους και επιτελους μπήκε η χαρα στο σπίτι τους.
και έχω και άλλα παραδείγματα- εγω κλεινω τα 35 την δευτερα, και έχω και μια φίλη που στα 40 της προσπαθει για 2ο μωρό. και ποσες ακομα περιπτώσεις..
ναι, τα ποσοστα για προβληματικες κυησεις ανεβαινουν οσο παιρναει η ηλικία- αλλά δεν ειναι ο κανόνας- όπως δεν ειναι ο κανόνας οτι όλες οι 25χρονες μπορούν να φερουν εις περας μια υγιη εγκυμοσύνη.
τι να κάνουμε η φύση είναι σκληρή με μερικές γυναίκες...

29koritsia help - Σελίδα 2 Empty kalimera koritsiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!! Πεμ Αυγ 05, 2010 10:42 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν .... όλα καλά!!!!! Έκανα το τεστ και ήταν αρνητικό.... Ουφφφφφφφφφφφφφ...............!!!!!!!
Όποτε από εδω και πέρα θέλω να μιλάμε μόνο για ευχάριστα......

Λοιπόν 13/8 περιμένω την περιοδο μου και μετα.... ξεκινάμε εντατικές προσπάθειες κορίτσια.....!!!!

Για πείτε καμια συμβουλή ρε κορίτσια για καλά αποτελέσματα...!!!!


30koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Πεμ Αυγ 05, 2010 10:50 pm

Μαρία Σ.

Μαρία Σ.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα stefy ευχομαι συντομα να μας πεις ευχαριστα νεα η συμβουλή μου ειναι να αποβάλεις το άγχος και τοτε θα ερθει το μωρο,βεβαια στα λόγια ειναι ευκολο αλλα στην πραξη δυστυχως δυσκολο να μην αγχώνεσαι όμως με αγχος δυσκολα ερχεται εγκυμοσυνη, ασχολεισου με ολα τα άλλα εκτος απο το να σκεφτεσαι οτι πρεπει να μεινεις εγκυος, να μετρας γονιμες κτλ.φιλια πολλα

31koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Πεμ Αυγ 05, 2010 10:54 pm

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρία Σ. έγραψε:καλημέρα stefy ευχομαι συντομα να μας πεις ευχαριστα νεα η συμβουλή μου ειναι να αποβάλεις το άγχος και τοτε θα ερθει το μωρο,βεβαια στα λόγια ειναι ευκολο αλλα στην πραξη δυστυχως δυσκολο να μην αγχώνεσαι όμως με αγχος δυσκολα ερχεται εγκυμοσυνη, ασχολεισου με ολα τα άλλα εκτος απο το να σκεφτεσαι οτι πρεπει να μεινεις εγκυος, να μετρας γονιμες κτλ.φιλια πολλα
συμφωνω απολυτως!!!!!!!!

32koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Πεμ Αυγ 05, 2010 11:00 pm

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Λοιπόν .... όλα καλά!!!!! Έκανα το τεστ και ήταν αρνητικό.... Ουφφφφφφφφφφφφφ...............!!!!!!!
Όποτε από εδω και πέρα θέλω να μιλάμε μόνο για ευχάριστα......

Λοιπόν 13/8 περιμένω την περιοδο μου και μετα.... ξεκινάμε εντατικές προσπάθειες κορίτσια.....!!!!

Για πείτε καμια συμβουλή ρε κορίτσια για καλά αποτελέσματα...!!!!




καλημέρα! άμα σου πω ότι το πρωί που ξύπνησα, το μυαλό μου πήγε σε σένα και θυμήθηκα ότι σήμερα θα έκανες το τεστ!
ουφ! ξεαγχώθηκα και εγώ μαζί σου!
άντε από εδώ και πέρα όλα καλά θα πάνε! όπως πολύ σωστά λέει και η Μαρία Σ, να μετράς τον κύκλο σου και να υπολογίζεις τις γόνιμες μέρες σου! βέβαια αν δεν έχεις σταθερό κύκλο είναι λίγο δύσκολο αλλά προσπάθησε! και όλα θα πάνε καλά! ειδικά αν έρθεις σε επαφή την ημέρα της ωορρηξίας σου θα ήταν ότι καλύτερο!

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές... Αγχος θέλω να πιστεύω οτι ειναι πολύ αρχη ακομά για να έχω... ενταξει αγωνία 1 μέρα πριν απο την περίοδο θα έχω για το αν θα έρθει ή όχι αλλα άγχος για να πιάσω με τη πρώτη προς το παρόν τουλάχιστον δεν το έχω...!!! Γιατι είμαι στην αρχή.

Και βρε κορίτσια... δηλαδή κανένα tip δεν ξέρετε? Κανενα βοτάνι??? Τι μάθατε απο τις γιαγιάδες σας? Ποια στάση βοηθάει λέτε περισσότερο.... Ποιά ώρα της ημέρας το σπέρμα είναι πιο γονιμο πρωι ή βραδυ??

34koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Πεμ Αυγ 05, 2010 11:05 pm

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές... Αγχος θέλω να πιστεύω οτι ειναι πολύ αρχη ακομά για να έχω... ενταξει αγωνία 1 μέρα πριν απο την περίοδο θα έχω για το αν θα έρθει ή όχι αλλα άγχος για να πιάσω με τη πρώτη προς το παρόν τουλάχιστον δεν το έχω...!!! Γιατι είμαι στην αρχή.

Και βρε κορίτσια... δηλαδή κανένα tip δεν ξέρετε? Κανενα βοτάνι??? Τι μάθατε απο τις γιαγιάδες σας? Ποια στάση βοηθάει λέτε περισσότερο.... Ποιά ώρα της ημέρας το σπέρμα είναι πιο γονιμο πρωι ή βραδυ??


άμα είσαι εσύ στις γόνιμες μέρες σου όποια ώρα πιστεύω και να το προσπαθήσεις το ίδιο είναι, ίσως το πρωί βέβαια που θα είναι και πιο ξεκούραστος ο άντρας σου αλλά αυτό δεν το ξέρω στα σίγουρα! υπάρχουν και περιπτώσεις που και λιώμα να είναι ο άλλος από την κούραση πάλι θα πετύχει! Wink

35koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Πεμ Αυγ 05, 2010 11:07 pm

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
stefy έγραψε:
Και βρε κορίτσια... δηλαδή κανένα tip δεν ξέρετε? Κανενα βοτάνι??? Τι μάθατε απο τις γιαγιάδες σας? Ποια στάση βοηθάει λέτε περισσότερο.... Ποιά ώρα της ημέρας το σπέρμα είναι πιο γονιμο πρωι ή βραδυ??
εγω παντως ολα αυτα τα θεωρω χαζομαρες!αν θελει ο θεος να δωσει θα δωσει δεν πα να κανουμε εμεις κ κολωτουμπες?
μονο αν εισαι στις γονιμες μερες εχεις περισσοτερες πιθανοτητες!
καλο βολι Wink !

36koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Πεμ Αυγ 05, 2010 11:34 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαράκι μου σε ευχαριστω που με σκέφτηκες βρε κορίτσι...!!! Να σαι καλα....!!! Smile

Πρωί και μενα μου φαίνεται πιο λογικό να λειτουργούν όλα καλυτερα.. αλλα ο άντρας μου ξυπνάει για να πάει στη δουλειά και απο τις 06:30.... Ε δεν μπορω και με την τσίμπλα στο μάτι.... Embarassed

37koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Πεμ Αυγ 05, 2010 11:36 pm

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Μαράκι μου σε ευχαριστω που με σκέφτηκες βρε κορίτσι...!!! Να σαι καλα....!!! Smile

Πρωί και μενα μου φαίνεται πιο λογικό να λειτουργούν όλα καλυτερα.. αλλα ο άντρας μου ξυπνάει για να πάει στη δουλειά και απο τις 06:30.... Ε δεν μπορω και με την τσίμπλα στο μάτι.... Embarassed



ε ναι, εντάξει είπαμε να κάνετε προσπάθειες αλλά να το απολαύσετε κιόλας βρε παιδί μου, όχι μηχανικά στις 6 το πρωί με την τσίμπλα στο μάτι!
πάντως εμείς που το είχαμε κάνει την ημέρα της ωορρηξίας μου και απόγευμα μια χαρά είχε πιάσει με την πρώτη φορά! Wink

38koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Πεμ Αυγ 05, 2010 11:38 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

ε ναι, εντάξει είπαμε να κάνετε προσπάθειες αλλά να το απολαύσετε κιόλας βρε παιδί μου, όχι μηχανικά στις 6 το πρωί με την τσίμπλα στο μάτι!
πάντως εμείς που το είχαμε κάνει την ημέρα της ωορρηξίας μου και απόγευμα μια χαρά είχε πιάσει με την πρώτη φορά! Wink [/quote]

Μακάρι....
Εσύ κοριτσάκι μου σκέφτεσαι για το δεύτερο ?

39koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Πεμ Αυγ 05, 2010 11:43 pm

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρία έγραψε:
stefy έγραψε:


πάντως εμείς που το είχαμε κάνει την ημέρα της ωορρηξίας μου και απόγευμα μια χαρά είχε πιάσει με την πρώτη φορά! Wink
χαχα κ μεις ακριβως ετσι τον 'πιασαμε" τον τυπακο!

stefy κοιταξτε να το απολαυσετε κ ασε τις ωρες οταν ειναι να ρθει θα ρθει!

40koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Πεμ Αυγ 05, 2010 11:45 pm

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:
ε ναι, εντάξει είπαμε να κάνετε προσπάθειες αλλά να το απολαύσετε κιόλας βρε παιδί μου, όχι μηχανικά στις 6 το πρωί με την τσίμπλα στο μάτι!
πάντως εμείς που το είχαμε κάνει την ημέρα της ωορρηξίας μου και απόγευμα μια χαρά είχε πιάσει με την πρώτη φορά! Wink

Μακάρι....
Εσύ κοριτσάκι μου σκέφτεσαι για το δεύτερο ? [/quote]


ναι, είναι καιρός πια! έχουν περάσει τέσσερα χρόνια, κάποια στιγμή πρέπει να κάνω ένα αδερφάκι στο παιδάκι μου γιατί είμαι και εγώ μοναχοκόρη και ξέρω πως είναι να είσαι μόνος σου στη ζωή!
έτσι λοιπόν, αν θέλει και ο αντρούλης μου, που θέλει δεν υπάρχει θέμα, λέω να ξεκινήσουμε τις προσπάθειές μας αυτό το μήνα!
Smile

41koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 12:01 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι, είναι καιρός πια! έχουν περάσει τέσσερα χρόνια, κάποια στιγμή πρέπει να κάνω ένα αδερφάκι στο παιδάκι μου γιατί είμαι και εγώ μοναχοκόρη και ξέρω πως είναι να είσαι μόνος σου στη ζωή!
έτσι λοιπόν, αν θέλει και ο αντρούλης μου, που θέλει δεν υπάρχει θέμα, λέω να ξεκινήσουμε τις προσπάθειές μας αυτό το μήνα!
Smile [/quote]

Αντε με το καλό κι εσείς λοιπόν!!!!
Πιστεύω οτι όταν κάνω με το καλό το 1ο παιδάκι θα θέλω και 2ο αλλα δεν θα έχω κανένα άγχος για το πότε θα έρθει.Κι εγώ έτσι .. θέλω το παιδί μου να έχει αδερφάκι... δεν μου αρέσει που εγώ δεν έχω... αν μαλιστα έχει και 2 αδερφάκια κόμη καλύτερα αλλα είναι και το οικονομικό στη μέση που δεν ξέρω αν θα μπορούμε να ανταπεξέλθουμε...!!!

¨αντε ελπίζω τον επόμενο μήνα να έχουμ εκαι οι 2 ευχάριστα...!!! Έσυ πώς ανακοίνωσες στον άντρα σου την 1Η εγκυμοσύνη?

42koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 12:12 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy κοιταξτε να το απολαυσετε κ ασε τις ωρες οταν ειναι να ρθει θα ρθει![/quote]

Κουκλος ο τυπακος σου.... δωσ του ένα φιλάκι απο μια θαυμάστρια!!!!! Κι εσένα Μαράκι μου ο γιός σου πανέμορφος.... να σας ζήσουν!!! Βλέπω πολλά αγοράκια... μπράααβο.... άντε να φτιάξουν λίγο οι ισορροπίες με τα κοριτσάκια!!!

Κι έγω έχω μια διαίσθηση οτι θα κάνω γιο... αλλα δεν έχω προτίμηση... γερό να ναι κι ότι να ναι!!!

43koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 12:12 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:ναι, είναι καιρός πια! έχουν περάσει τέσσερα χρόνια, κάποια στιγμή πρέπει να κάνω ένα αδερφάκι στο παιδάκι μου γιατί είμαι και εγώ μοναχοκόρη και ξέρω πως είναι να είσαι μόνος σου στη ζωή!
έτσι λοιπόν, αν θέλει και ο αντρούλης μου, που θέλει δεν υπάρχει θέμα, λέω να ξεκινήσουμε τις προσπάθειές μας αυτό το μήνα!
Smile

Αντε με το καλό κι εσείς λοιπόν!!!!
Πιστεύω οτι όταν κάνω με το καλό το 1ο παιδάκι θα θέλω και 2ο αλλα δεν θα έχω κανένα άγχος για το πότε θα έρθει.Κι εγώ έτσι .. θέλω το παιδί μου να έχει αδερφάκι... δεν μου αρέσει που εγώ δεν έχω... αν μαλιστα έχει και 2 αδερφάκια κόμη καλύτερα αλλα είναι και το οικονομικό στη μέση που δεν ξέρω αν θα μπορούμε να ανταπεξέλθουμε...!!!

¨αντε ελπίζω τον επόμενο μήνα να έχουμ εκαι οι 2 ευχάριστα...!!! Έσυ πώς ανακοίνωσες στον άντρα σου την 1Η εγκυμοσύνη?[/quote]


ναι μακάρι! να πηγαίνουμε και κοντά στην εγκυμοσύνη! Smile
εγώ το είχα καταλάβει λίγες μέρες πριν την καθυστέρηση ότι θα ήμουν έγκυος, την πρώτη μέρα καθυστέρησης έκανα τεστ και ενώ ο άντρας μου δεν έβλεπε καμία ροζ γραμμή επάνω, εμένα μου φαινόταν ότι κάτι υπήρχε!μετά από κανά 2 μέρες πήρα και δεύτερο, σηκώθηκα πρωί πρωί, το έκανα βγήκε θετικό, πάω στο κρεβάτι που κοιμόταν ακόμα ο αντράς μου και του λέω: ξύπνα, βγήκε θετικό! μέσα στη νύστα του μου λέει, θα σου φάνηκε πάλι,όχι του λέω φαίνεται έλα να δεις! αλήθεια μου λέει? και κόμπλαρε, χάρηκε αλλά δεν ήξερε τι να κάνει, φαινόταν, μόνο με αγκάλιασε και με φίλησε! Smile

44koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 12:17 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι μακάρι! να πηγαίνουμε και κοντά στην εγκυμοσύνη! Smile
εγώ το είχα καταλάβει λίγες μέρες πριν την καθυστέρηση ότι θα ήμουν έγκυος, την πρώτη μέρα καθυστέρησης έκανα τεστ και ενώ ο άντρας μου δεν έβλεπε καμία ροζ γραμμή επάνω, εμένα μου φαινόταν ότι κάτι υπήρχε!μετά από κανά 2 μέρες πήρα και δεύτερο, σηκώθηκα πρωί πρωί, το έκανα βγήκε θετικό, πάω στο κρεβάτι που κοιμόταν ακόμα ο αντράς μου και του λέω: ξύπνα, βγήκε θετικό! μέσα στη νύστα του μου λέει, θα σου φάνηκε πάλι,όχι του λέω φαίνεται έλα να δεις! αλήθεια μου λέει? και κόμπλαρε, χάρηκε αλλά δεν ήξερε τι να κάνει, φαινόταν, μόνο με αγκάλιασε και με φίλησε! Smile [/quote]

Αν γίνει έτσι θα βρεθούμε κι απο κοντά να πάμε βόλτα τις κοιλιές μας!!!!
Κάπου υπάρχει μια ενότητα που γράφουν πως ανακοινώσαν τις εγκυμοσύνες και αν σου πω οτι όταν διαβάζω τις αφηγήσεις τους με παίρνουν τα ζουμιά απο συγκινηση....??? θα με περασεις για τρελή??
Φαντάσου να το ζήσω κι εγω... αν και σαν να το βλέπω... ο αντρας μου θα το μάθει καπάκι μετα το τέστ... στανταρ θα περιμένει απ έξω... οπότε καμία ιδιαιέτερη έκπληξη δεν θα μπορέσω να του κάνω. Σαν κάποιες που διαβάζω που τους πήραν καλτσάκια και τέτοια...!!

45koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 12:22 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι βρε stefy μου να βολτάρουμε τις κοιλίτσες μας! η δικιά μου δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι κοιλίτσα, γιατί στο πρώτο ήταν κοιλάααααααρα! Razz

και εγώ στο πρώτο δεν μπόρεσα να κάνω καμία έκπληξη αφού είχα που το έλεγα μια εβδομάδα πριν την καθυστέρηση ότι μάλλον είμαι έγκυος!
στο 2ο όμως, πρώτα ο Θεός, μία έκπληξη θα την κάνω, δεν γίνετε! Wink

46koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 12:28 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:ναι βρε stefy μου να βολτάρουμε τις κοιλίτσες μας! η δικιά μου δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι κοιλίτσα, γιατί στο πρώτο ήταν κοιλάααααααρα! Razz

και εγώ στο πρώτο δεν μπόρεσα να κάνω καμία έκπληξη αφού είχα που το έλεγα μια εβδομάδα πριν την καθυστέρηση ότι μάλλον είμαι έγκυος!
στο 2ο όμως, πρώτα ο Θεός, μία έκπληξη θα την κάνω, δεν γίνετε! Wink

Επιβάλλεται στο 2ο που θα έχεις και την ψυχραιμία...
Έγω πιστεύω οτι με τους γονείς μου θα έχουμε δράματα... ειδικά με τη μητέρα μου ... απο την χαρά της θα κλαίει για 10 μέρες... βλέπεις η καιμένη η μανούλα μου έκανε 17 αποβολές πριν με κάνει ... και για να κανει εμένα έκατσε 9 μήνες στο κρεβάτι... οπως καταλαβαίνεις είναι υπερευαίσθητη σε αυτά τα θέματα και φυσικα για κανέναν λόγο δεν της έχω πει οτι αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε προσπάθειες.. Οπότε θα της έρθει ντουβρουτζας. Εγώ δεν είμαι και παντρεμένη.. αρραβωνιασμένη είμαι αλλα είπαμε να πάμε πρωτα για το παιδακι που το θέλουμε κι οι 2 ... κάνουμε εναν πολιτικο και μετα ο γάμος με τη βάφτιση μεζι. Οπότε οι υποψήφιοι παππούδες και γιαγιάδες δεν το περιμένουν καθόλου!!!

47koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 12:34 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:
Tziz έγραψε:
Μαρία έγραψε:είχε κάνει 2 κορίτσια και μετά από 25 χρόνια πάνω κάτω ...... και έχει ένα παιδάκι τώρα το οποίο δυστυχώς πάσχει από σύνδρομο down!

Δε φταίνε οι ασπιρίνες...
Η ηλικία της έφταιγε....
Μα 25 χρόνια ύστερα?
Δηλαδή πόσο? Στα 45?
Χαίρω πολύ!

δεν μπορεις με βεβαιωτητα να λες οτι παιζει ρολο η ηλικια, εμενα η μανα μου με εκανε στα 40 της και ο πατερας μου ηταν 50 δεν βγηκα με κανενα προβλημα, εκτος που γεννηθηκα εφταμηνιτικη, επισης η κοπελα απεναντι μας εκανε τεσσερα παιδια απο τα 35 και μετα το πρωτο ηταν ενταξει το δευτερο εχει αυτισμο και το τριτο και το τεταρτο που τα εκανε και ακομα πιο μεγαλη ειναι μια χαρα, οποτε ολα παιζουν ρολο και δεν μπορεις με σιγουρια να λες α ηταν μεγαλη αυτο εφταιγε

Κοριτσάρες δεν ήθελα να θίξω κανέναν...
Καλά κάνουν όλες οι γυναίκες του κόσμου και προσπαθούν ακόμα και σε μεγάλη ηλικία.
Δε λέω όχι. Κι εμένα ήταν τόσο μεγάλη η λαχτάρα μου να κάνω παιδάκι, γιατί έχω γυναικολογικό πρόβλημα και θα προσπαθούσα για όλη μου τη ζωή αν δεν το κατάφερνα τώρα. Ακόμα και το θέμα της παρένθετης είχα σκεφτεί...

Απλά αν βάλετε ότι ήταν πόσα χρόνια πίσω αυτό το σκηνικό... Δεν υπήρχαν οι περισσότερες από τις εξετάσεις που κάνουμε σήμερα ή ήταν πολύ ακριβές.
Δε λέω και οι ασπιρίνες παίξανε το ρόλο τους...γενικά τα φάρμακα...
Ακόμα κι ένα απλό κρύωμα μπορεί να επηρεάσει. Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική... Όσο για τον πατέρα, ας είναι και 80. Δεν παίζει ρόλο από όσο ξέρω...
Τυχερά είναι αυτά.
Κι εγώ ξέρω ανθρώπους που κάνανε σε μεγάλη ηλικία παιδί και ήταν όλα καλά.

Εγώ απλά ήθελα να πω πως δε φταίγανε ΜΟΝΟ οι ασπιρίνες. Το γεγονός ότι δεν ήξερε ότι ήταν έγκυος ίσως την έκανε λίγο "απρόσεκτη". Αυτό είναι όλο...

48koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 12:40 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι stefy μου όντως επιβάλετε η έκπληξη στο 2ο!
Smile

αλήθεια 17 αποβολές? αχ μωρέ τη μανούλα σου τι τράβηξε, για φαντάσου τόσες προσπάθειες! και 9 μήνες στο κρεβάτι! χαράς στο κουράγιο της!
καλά έκανες τότε που δεν της είπε ότι ξεκινήσατε προσπάθειες γιατί και εκείνη θα αγχωνόταν και εσένα θα άγχωνε από την χαρά της και την ανυπομονησία της!

49koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 12:53 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy μου χαίρομαι πολύ για σένα!!
Κι εγώ ξεαγχώθηκα!
Δε θυμάμαι αν μας είπες: (αν θες βέβαια λες) πόσο χρονών είσαι?

Φυσικά και δεν πρέπει να αγχώνεσαι κι ένα μυστικό από εμένα:
Μη σηκωθείς αμέσως από το κρεβάτι/καναπέ/τραπέζι/καρέκλα ή τέλος πάντως όπου γίνει... Embarassed
Και απέφυγε το πλύσιμο.
Μείνε έτσι. Κοιμήσου.
Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο σε μένα, αλλά όπως προείπα, επειδή κι εγώ κατ' εντολή του γιατρού έκανα ότι έκανα, κάτι μέσα μου μου έλεγε: Μην κουνηθείς! Μην πλυθείς! Μη σφιχτείς! (στην τουαλέτα) και άλλα τέτοια.
Όσο για το πρωινό ή βραδινό, δε νομίζω ότι παίζει ρόλο. Όπως ξαναείπα, το σπέρμα ζει για 3 μέρες (νομίζω κάπου τόσο) μέσα στη μήτρα. Όταν θα έχεις ωορρηξία αυτό τσουπ! θα πάει και θα τρυπώσει!!!

Θετικές σκέψεις, θετική ενέργεια, χαμόγελο και κάπου στο πίσω μέρος του μυαλού σου να υπάρχει η σκέψη: "Ε και τι έγινε? Αν δε γίνει τώρα, θα γίνει τον άλλο μήνα!" Χαλαρά!!!

50koritsia help - Σελίδα 2 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 3:11 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Tziz"]stefy μου χαίρομαι πολύ για σένα!!
Κι εγώ ξεαγχώθηκα!
Δε θυμάμαι αν μας είπες: (αν θες βέβαια λες) πόσο χρονών είσαι?

Φυσικά και δεν πρέπει να αγχώνεσαι κι ένα μυστικό από εμένα:
Μη σηκωθείς αμέσως από το κρεβάτι/καναπέ/τραπέζι/καρέκλα ή τέλος πάντως όπου γίνει... Embarassed
Και απέφυγε το πλύσιμο.
Μείνε έτσι. Κοιμήσου.
Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο σε μένα, αλλά όπως προείπα, επειδή κι εγώ κατ' εντολή του γιατρού έκανα ότι έκανα, κάτι μέσα μου μου έλεγε: Μην κουνηθείς! Μην πλυθείς! Μη σφιχτείς! (στην τουαλέτα) και άλλα τέτοια.

Είμαι 28 1/2... νομίζω οτι είμαι σε αρκετα σωστη ηλικία!!!

Ναι η καημενουλα μου ... 17 αποβολές... οι γιατροί όμως έλεγαν οτι ήταν μόνο ψυχολογικό. Οι αποβολές δεν είναι κληρονομικές απο όσο ξέρω ε?

Αυτο που μου λες Τζιζ το έχω ξανακούσει και θα προσπαθήσω να το κάνω αν και μου είναι πολυυυυ δύσκολο καθ οτι και αρκετα νευρόσπαστο δεν μενω εύκολα ξαπλωμένη... το σύνηθες είναι να πηγαίνω καπάκι τουαλέτα αλλα τώρα θα αλλάξει αυτο παση θυσια Wink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις