Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
18 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 18 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 3:14 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α τα ίδια χούγια έχουμε και εγώ σούμπιτι στην τουαλέτα πάω αλλά θα κάνεις μια εξαίρεση! ε? νομίζω και εγώ όταν πιάσαμε τον υιό δεν είχα σηκωθεί αμέσως... νομίζω!

52koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 3:18 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:α τα ίδια χούγια έχουμε και εγώ σούμπιτι στην τουαλέτα πάω αλλά θα κάνεις μια εξαίρεση! ε? νομίζω και εγώ όταν πιάσαμε τον υιό δεν είχα σηκωθεί αμέσως... νομίζω!

Ναι υπο κανονικες συνθήκες σηκωνομαι αμέσως.΄Έλειψα για λιγο γιατι είμαι στη δουλειά και εγινε χαμος ξαφνικά. Αλλά τωρα χαλάρωσα πάλι. Έσυ εργάζεσαι? Που μένεις? Εγω Γαλάτσι ... είμαστε άρκετα κοντά για τις βόλτες που θα κάνουμε με τις κοιλααααρες μας μετα από λίγο καιρο?

53koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 3:22 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:
Μαρία έγραψε:α τα ίδια χούγια έχουμε και εγώ σούμπιτι στην τουαλέτα πάω αλλά θα κάνεις μια εξαίρεση! ε? νομίζω και εγώ όταν πιάσαμε τον υιό δεν είχα σηκωθεί αμέσως... νομίζω!

Ναι υπο κανονικες συνθήκες σηκωνομαι αμέσως.΄Έλειψα για λιγο γιατι είμαι στη δουλειά και εγινε χαμος ξαφνικά. Αλλά τωρα χαλάρωσα πάλι. Έσυ εργάζεσαι? Που μένεις? Εγω Γαλάτσι ... είμαστε άρκετα κοντά για τις βόλτες που θα κάνουμε με τις κοιλααααρες μας μετα από λίγο καιρο?


και εγώ έλειψα λίγο γιατί ο γιος μου ήθελε να ου βάλω να δει ράλλυ στο youtube!!!!!
εγώ δεν εργάζομαι εδώ και 4 1/2 χρόνια λόγω του μικρού μου. και μένω Κόρινθο, δεν είναι κοντά για τις βόλτες με τις κοιλίτσες, αλλά λόγω του ότι μένει η κουνιάδα μου στον Πειραιά ανεβαίνουμε αρκετά συχνά (δεν ξέρω πόσο κοντά είναι Γαλάτσι - Πειραιάς!), οπότε καλά να είμαστε και άνετα θα το κάνουμε και αυτό! Wink

54koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 3:29 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγώ έλειψα λίγο γιατί ο γιος μου ήθελε να ου βάλω να δει ράλλυ στο youtube!!!!!
εγώ δεν εργάζομαι εδώ και 4 1/2 χρόνια λόγω του μικρού μου. και μένω Κόρινθο, δεν είναι κοντά για τις βόλτες με τις κοιλίτσες, αλλά λόγω του ότι μένει η κουνιάδα μου στον Πειραιά ανεβαίνουμε αρκετά συχνά (δεν ξέρω πόσο κοντά είναι Γαλάτσι - Πειραιάς!), οπότε καλά να είμαστε και άνετα θα το κάνουμε και αυτό! Wink [/quote]

Ε δεν είναι και δίπλα αλλα άνετα μπορούμε να το κανονισουμε.... !!!! Είσαι πολύ τυχερή που μπορείτε να μην δουλεύεις... εσυ το ζείς το αγοράκι σου... εγώ σκέφτομαι οτι μόνο 10 μήνες θα το χαρώ μετα..... ζόρικα θα είναι... μακάρι να μπορούσαμε και εμεις αλλα χρειαζόμαστε 2 μισθοος όπωσδήποτε. Ο άντρας μου είναι στο πολεμικό ναυτικο ανθυπολποιαρχος και τώρα με τις μειώσεις στο δημόσιο.... καταλαβαίνεις....

55koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 3:33 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καταλαβαίνω stefy μου! είναι πολύ δύσκολο, εγώ σκεφτόμουν να ξαναγυρίσω στη δουλειά, αλλά δεν με άφηνε ο άντρας μου, άσε που όσο πλησίαζε ο καιρός άλλαζα και εγώ γνώμη! και δοξάζω τον Θεό γι'αυτό! εντάξει δεν είμαστε πλούσιοι, αλλά εφόσον δεν πεινάμε κιόλας, αποφασίσαμε να μεγαλώσω εγώ το παιδάκι μας και αν χρειαστεί ξαναπάω για δουλειά!
βέβαια τώρα λέω για το δεύτερο οπότε...
ε φυσικά και θα τα καταφέρουμε τι στο καλό, κοντά είμαστε αν το καλοσκεφτείς! με την Αττική Οδό... ουουου!

56koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 3:48 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ούτε να το σκέφτεσαι να ξαναγυρίσεις όσο σας παίρνει οικονομικά..!!!

Εγώ πολυ αγχωνομαι με αυτό το θέμα γιατι και η μανούλα μου είναι μεγάλη... τα πεθερικα μου μένουν Ναύπλιο... να δούμε πως θα γινει...

Η 1Η σου εγκυμοσύνη ήταν καλή ? Πόσο ανυπομονώ για το μωράκι... Οι κολλητες μου έχουν ήδη απο ενα μωρο και η μία είναι ήδη έγκυος στο 2ο... περιστοιχίζομαι απο μωρά συνέχεια κι έχω πάθει αμόκ! Την μια μπεμπούλα τη βάφτισα κιολας. Είναι και τα 2 κοριτσάκια και είναι έγκυος σε αγοράκι. Είναι κουκλια και τα 2 τα κοριτσακια... τσαχπινες.... με έχουν τρελάνει!!!

57koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 3:53 am

DiMa

DiMa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
stefy έγραψε:Λοιπόν .... όλα καλά!!!!! Έκανα το τεστ και ήταν αρνητικό.... Ουφφφφφφφφφφφφφ...............!!!!!!!
Όποτε από εδω και πέρα θέλω να μιλάμε μόνο για ευχάριστα......

Λοιπόν 13/8 περιμένω την περιοδο μου και μετα.... ξεκινάμε εντατικές προσπάθειες κορίτσια.....!!!!

Για πείτε καμια συμβουλή ρε κορίτσια για καλά αποτελέσματα...!!!!




Ολα καλα λοιπον σου φυγε ενα αγχος!
Ευχομαι ο θερμος Αυγουστος να σου φερει το πολυποθητο θετικο τεστακι!
Συμβουλες δεν υπαρχουν,διωξε το αγχος για αρχη και απολαυσε το Wink με το συντροφο σου!
Ευχομαι συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!

58koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 3:56 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Ούτε να το σκέφτεσαι να ξαναγυρίσεις όσο σας παίρνει οικονομικά..!!!

Εγώ πολυ αγχωνομαι με αυτό το θέμα γιατι και η μανούλα μου είναι μεγάλη... τα πεθερικα μου μένουν Ναύπλιο... να δούμε πως θα γινει...

Η 1Η σου εγκυμοσύνη ήταν καλή ? Πόσο ανυπομονώ για το μωράκι... Οι κολλητες μου έχουν ήδη απο ενα μωρο και η μία είναι ήδη έγκυος στο 2ο... περιστοιχίζομαι απο μωρά συνέχεια κι έχω πάθει αμόκ! Την μια μπεμπούλα τη βάφτισα κιολας. Είναι και τα 2 κοριτσάκια και είναι έγκυος σε αγοράκι. Είναι κουκλια και τα 2 τα κοριτσακια... τσαχπινες.... με έχουν τρελάνει!!!


όχι η αλήθεια έιναι ότι καθόλου δεν σκέφτομαι να γυρίσω όσο δεν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα!

ναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν πολύ καλή από θέμα υγείας του μικρού, εντάξει και εγώ δεν είχα εμετούς, αλλά είχα συνέχεια ανακατοσούρες μέχρι και τον 8ο μήνα! ε και μετά ο μικρός είχε γίνει τεράστιος και είχε βολευτεί και δεν έλεγε να βγει και κάναμε καισαρική, αλλά εντάξει όλα καλά!
άρα έχεις ήδη ένα παιδάκι! την βαφτιστήρα σου! είσαι η πνευματική της μανούλα! άντε σύντομα και με το το βιολογικό σου παιδάκι, αφού φαίνεται ξεκάθαρα πόσο πολύ το θες!
και μην σκέφτεσαι από τώρα τι θα γίνει όταν γεννήσεις, με το θέμα δουλειάς εννοώ, ποτέ δεν ξέρεις πως θα έρθουν τα πράγματα, μπορεί να είναι τόσο ευνοικά που να το μεγαλώσεις μόνη σου! Wink

59koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 4:04 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι είμαι πνευματική μανούλα... και μου έχει τρελή αδυναμία η μικρή. Με ακουγε πολύ κι απο την κοιλιά της μάνας της... όταν ήταν έγκυος η κουμπάρα μου δεν δούλευα και της έκανα παρέα μερόνυχτα... ο άντρας έλειπε εκείνη την περιόδο συχνα κι έτσι η φωνή μου της ήταν απο πολύ μωρο οικία. Τώρα κάνει πολλές χαρές όταν με βλέπει! Λέει και "νονα"! Εν τω μεταξυ το αστείο είναι οτι εγω με την κουμπάρα μου όταν ήταν έγκυος παίζαμε ατελείωτες ώρες τάβλι και τώρα η μικρή όταν βλέπει τάβλι το δείνει και λεει "νονα!!!!" Πολυ γέλιο!!!

Αντε και η
η εγκυμοσυνη ακόμη καλύτερη σου έυχομαι. Καισαρική έκανες ε? Άρα και το 2ο αναγκαστικα με καισαρικη. Έχει και τα καλά της η καισαρική. Ξεμπερδεύεις αμέσως. Είχες έντονους πόνους μετα?

60koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 4:06 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:όχι η αλήθεια έιναι ότι καθόλου δεν σκέφτομαι να γυρίσω όσο δεν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα!

Συγνώμη που παρεμβαίνω στη συζήτησή σας, αλλά Μαράκι μου μιας και ο μικρός σου θα πάει προνήπιο όπως είπες, ετοίμαζε το 2ο, γιατί αν δε γυρίσεις στη δουλειά, θα μουρλαθείς μόνη στο σπίτι! Ρώτα τη μάνα μου... Αν δεν είχε το σκύλο να την ακολουθεί από δωμάτιο σε δωμάτιο και να της μιλάει σα να μιλάει σε άνθρωπο, θα είχε τρελαθεί...

61koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 4:09 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:
Μαρία έγραψε:όχι η αλήθεια έιναι ότι καθόλου δεν σκέφτομαι να γυρίσω όσο δεν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα!

Συγνώμη που παρεμβαίνω στη συζήτησή σας, αλλά Μαράκι μου μιας και ο μικρός σου θα πάει προνήπιο όπως είπες, ετοίμαζε το 2ο, γιατί αν δε γυρίσεις στη δουλειά, θα μουρλαθείς μόνη στο σπίτι! Ρώτα τη μάνα μου... Αν δεν είχε το σκύλο να την ακολουθεί από δωμάτιο σε δωμάτιο και να της μιλάει σα να μιλάει σε άνθρωπο, θα είχε τρελαθεί...

Καθόλου δεν παρεμβαίνεις!!! Πες μου κι εσύ την εμπειρία σου απο την εγκυμοσύνη.... Είχες ζαλάδες και τέτοια???Πως αισθάνεσαι που θα γίνεις μανούλα σε λίγο??

62koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 4:11 am

DiMa

DiMa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Συμφωνω με την απο πανω μου ,επισης ετοιμασε το τωρα γιατι μετα που θα παει το παιδακι σου στο δημοτικο θα ειναι λιγο δυσκολα να εχεις και μωρο και διαβασματα!

63koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 4:12 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Ναι είμαι πνευματική μανούλα... και μου έχει τρελή αδυναμία η μικρή. Με ακουγε πολύ κι απο την κοιλιά της μάνας της... όταν ήταν έγκυος η κουμπάρα μου δεν δούλευα και της έκανα παρέα μερόνυχτα... ο άντρας έλειπε εκείνη την περιόδο συχνα κι έτσι η φωνή μου της ήταν απο πολύ μωρο οικία. Τώρα κάνει πολλές χαρές όταν με βλέπει! Λέει και "νονα"! Εν τω μεταξυ το αστείο είναι οτι εγω με την κουμπάρα μου όταν ήταν έγκυος παίζαμε ατελείωτες ώρες τάβλι και τώρα η μικρή όταν βλέπει τάβλι το δείνει και λεει "νονα!!!!" Πολυ γέλιο!!!

Αντε και η
η εγκυμοσυνη ακόμη καλύτερη σου έυχομαι. Καισαρική έκανες ε? Άρα και το 2ο αναγκαστικα με καισαρικη. Έχει και τα καλά της η καισαρική. Ξεμπερδεύεις αμέσως. Είχες έντονους πόνους μετα?


άκου να δεις! σοβαρά δείχνει το τάβλι και λέει νονα? Razz Razz απίστευτο!
ναι μου το έχει ξεκαθαρίσει ο γιατρός και το 2ο καισαρική! όπως λες ξεμπερδεύεις εύκολα, αλλά μετά...πονάαααας!αλλά σκέφτεσαι ότι το μωρό σου είναι καλά και σιγά σιγά ξεχνιούνται όλα! μακάρι η δεύτερη να είναι καλύτερη!


Tziz μου καθόλου δεν παρεμβαίνεις, μια παρέα είμαστε όλες και κάνουμε κουβεντούλα! αυτό θα κάνω, θα ετοιμάζω σιγά σιγά το 2ο για΄τι δεν γίνεται αλλιώς! αν δεν έκανα δεύτερο και ο μικρός πήγαινε σχολείο θα έψαχνα για δουλειά! οπότε λέω να τα συνδιάσω έτσι! για΄τι θα μιλάω με τους τοίχους μετά! Razz

64koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 4:12 am

DiMa

DiMa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και συγνωμη Στεφυ γιατι στο εχουμε κανει λιγο μανταρα το θεματακι σου! Wink

65koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 4:15 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
DiMa έγραψε:Και συγνωμη Στεφυ γιατι στο εχουμε κανει λιγο μανταρα το θεματακι σου! Wink

Το θεματάκι μου δεν ήταν καθόλου ευχάριστο... τώρα το θέμα μου θα μπορούσε να ονομαστεί τουρλου τουρλου!!!! Very Happy και το προτιμώ !!!!

Απο εδω και πέρα μόνο ευχάριστα θέλω να λέμε εδώ!!!

66koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 4:20 am

nadina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
stefyχαλαρωσε και ολα θα γινουν εγω ειχα φτασει σε σημειο να κανω τα τεστ πριν καν αδιαθετησω ( τρελη εντελωσ). εγωπαλι τον πιτσιρικο μου τον επιασα μια μερα μετα την τελευταια μερα περιοδου! τοσο καιρο παλευα στισ γονιμεσ μερεσ και τελικα στο ασχετο εντελωσ!ολα θα πανε καλα flower

67koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 4:22 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζαλάδες δεν είχα παρά μόνο για ένα μικρό διάστημα που έπαιρνα το Utrogestan (ορμόνη είναι) στις αρχές.
Εμετούς γιοκ, ενοχλήσεις γιοκ...

Στην αρχή πριν κάνω το τεστ, είχα πόνους περιόδου (αμέσως μετά την ωορρηξία, μάλλον είχε γίνει η σύλληψη!) και δυο μέρες ύστερα άρχισαν να πονάνε και οι ρώγες μου. Ήμουν πολύ ευσυγκίνητη (έκλαιγα με το παραμικρό) και κουραζόμουν ανεβαίνοντας 5 σκαλιά!
Μια φορά θυμάμαι μια σκοτοδίνη αλλά αυτό ήταν όλο. Νόμιζα πως απλά είχα κρυώσει γιατί συνοδεύτηκε και με "τρέξιμο στην τουαλέτα"!
Από τη στιγμή που έμαθα ότι είμαι έγκυος και σιγουρεύτηκα, δε με ένοιαζε τίποτα πια. Κατάλαβα γιατί πονούσε η κοιλιά μου και γιατί είμαι έτσι όπως είμαι και φύγανε οι προβληματισμοί από το μυαλό μου οπότε και ξένοιασα!
Όλα καλά!
Τώρα έχω κάτι ψιλοζαλαδίτσες και μερικές ατονίες αλλά το αποδίδω στον χαμηλό μου αιματοκρίτη (33 χθες πήρα τα αποτελέσματα) στη ζέστη και στο ότι είμαι όλη μέρα στον υπολογιστή...
Αυτά.
Ελπίζω να πάνε μέχρι τέλους όλα καλά.
Έχω ήδη αρχίσει βέβαια να "βαραίνω" - αν και έχω πάρει μόνο 5 κιλά - και σκέφτομαι "στον 8ο και 9ο τι θα κάνω?" Shocked

68koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 4:27 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
άντε βρε Tziz με το καλό! και εγώ ζαλίζομαι έχω και εγώ αιματοκρίτη 33 και άρχισα σίδηρο και δεν είμαι και έγκυος, φαντάζομαι εσύ πώς θα είσαι! κουράγιο και υπομονή και θα έρθει το κουκλί σου και θα είναι όλα περασμένα ξεχασμένα που λέει και το άσμα!

69koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 4:37 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όσο για το πως αισθάνομαι:
Είχα μεγάλη φοβία ότι δε θα μπορέσω να κάνω παιδάκια και το είχα πει και στον άντρα μου από πριν παντρευτούμε.
Πάντα ζήλευα τις κοπέλες που ήταν έγκυες ή είχαν μωράκια.
Όταν έκανα το τεστ, δεν το πίστευα!
Το έκανα απλά γιατί είχα ήδη 4-5 μέρες καθυστέρηση και όπως είπα πριν πονούσε η κοιλιά μου πολύ, αλλά αίμα τίποτα!
Και λέω άι στα τσακίδια τι θα γίνει επιτέλους?
Αν σου πω ότι ακόμα είναι φορές που δε δίνω σημασία.
Εξάλλου -μέχρι πριν λίγο καιρό- μπορούσα να κάνω τα πάντα! Τώρα που οι κινήσεις αρχίζουν να περιορίζονται λόγω του ότι μεγαλώνει η κοιλιά μου, τώρα αρχίζω κι εγώ να το συνειδητοποιώ περισσότερο. Βοηθάει και το γεγονός ότι ετοιμάζουμε και το δωμάτιο το μωρού...
Καμιά φορά για να είμαι ειλικρινής, σκέφτομαι, τη γέννα, ή όλα αυτά που θα "τραβήξω" (θηλασμό, ξενύχτι, τρεχάλα, εξετάσεις, εμβόλια, και όλα τα συναφή ακόμα και το "φόρτωμα" των συγγενών όταν εγώ θα ψάχνω λίγη ησυχία) και παθαίνω μερικές "κρίσεις πανικού"!
Είχα μάθει να καβαλάω το scooter-άκι μου και τρέχω δεξιά κι αριστερά και τώρα σκέφτομαι πως θα έχω πάνες, μπιμπερό, καρότσια, βάλε-βγάλε στο αυτοκίνητο το παιδί και όλα του τα τσιμπρακαλάκια, και τέλος πάντων όλα αυτά που κάνουν όλοι οι γονείς και καταλαβαίνεις πως νιώθω.

Μπορεί να βαράει το βιολογικό ρολόι αλλά απ' την άλλη, χάνεις πολλές από τις "ελευθερίες" σου.
Τρανταχτό παράδειγμα είναι το σεξ.
Ρώτα κοπέλες να σου πουν πότε το ξαναείδαν για 1η φορά μετά τη γέννα και με ποια συχνότητα?

70koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 4:39 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:άντε βρε Tziz με το καλό! και εγώ ζαλίζομαι έχω και εγώ αιματοκρίτη 33 και άρχισα σίδηρο και δεν είμαι και έγκυος, φαντάζομαι εσύ πώς θα είσαι! κουράγιο και υπομονή και θα έρθει το κουκλί σου και θα είναι όλα περασμένα ξεχασμένα που λέει και το άσμα!

Thanks! Δε με ανησυχεί καθόλου!
Όσο η ψυχολογία μου είναι καλά (περίφημα μπορώ να πω) το σώμα ας κάνει ότι θέλει! Εγώ δεν θα το αφήσω να με πάρει από κάτω...
Το μόνο που φοβάμαι είναι η οδήγηση γιατί κάνω 50χλμ πήγαινε-έλα στη δουλειά κάθε μέρα, και φοβάμαι μη μου έρθει τίποτα την ώρα που οδηγώ.

71koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 5:16 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ουφ βρε κοριτσια ... έπεσε δουλεια....!!!
Ναι το έχω υπόψιν μου κι έγω οτι ένα παιδί δεν είναι μόνο γέλια και χαρές. Βοηθάει ωστόσο πολύ που στο στενό φιλικό περιβάλλον μου βρίσκοντε στην ίδια φάση.
ΚΟριτσάκια μου σήμερα παίρνω άδεια και θα πάω 1 εβδομάδα Κεφαλλονιά. Σε λιγο σχολάω!!! Ελπίζω να μην χαθούμε!!!! Όταν γυρίσω με το καλό ελπίζω να σας ξαναπετύχω εδω!!!

Φιλάκια πολλα ... Μαρακι μου να χαίρεσαι το γιόκα σου και με το καλο να έρθει και το 2ο κι εσυ Τζιζ καλή λευτεριά!!!! Να έχεις την καλύτερη δυνατή γέννα!!! Αλήθεια τι περιμένεις αγοράκι ή κορτσάκι?? Μας έχεις πει? Είμαι λίγο ζαλισμένη τωρα...

Κούκλες φιλιά πολλαααααααααα koritsia help - Σελίδα 3 417472

72koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 5:35 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:Ουφ βρε κοριτσια ... έπεσε δουλεια....!!!
Ναι το έχω υπόψιν μου κι έγω οτι ένα παιδί δεν είναι μόνο γέλια και χαρές. Βοηθάει ωστόσο πολύ που στο στενό φιλικό περιβάλλον μου βρίσκοντε στην ίδια φάση.
ΚΟριτσάκια μου σήμερα παίρνω άδεια και θα πάω 1 εβδομάδα Κεφαλλονιά. Σε λιγο σχολάω!!! Ελπίζω να μην χαθούμε!!!! Όταν γυρίσω με το καλό ελπίζω να σας ξαναπετύχω εδω!!!

Φιλάκια πολλα ... Μαρακι μου να χαίρεσαι το γιόκα σου και με το καλο να έρθει και το 2ο κι εσυ Τζιζ καλή λευτεριά!!!! Να έχεις την καλύτερη δυνατή γέννα!!! Αλήθεια τι περιμένεις αγοράκι ή κορτσάκι?? Μας έχεις πει? Είμαι λίγο ζαλισμένη τωρα...

Κούκλες φιλιά πολλαααααααααα koritsia help - Σελίδα 3 417472

Κοριτσάκι περιμένω.

Να περάσεις τέλεια στις διακοπές σου!! Κι εγώ Κεφαλλονιά έλεγα να πάω αλλά τα οικονομικά δε....
Θα τα πούμε την παραπάνω βδομάδα.
Θα έχω κάνει και τον β' επιπέδου!!!
Φιλιά πολλά!!!

73koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 5:49 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:
stefy έγραψε:Ουφ βρε κοριτσια ... έπεσε δουλεια....!!!
Ναι το έχω υπόψιν μου κι έγω οτι ένα παιδί δεν είναι μόνο γέλια και χαρές. Βοηθάει ωστόσο πολύ που στο στενό φιλικό περιβάλλον μου βρίσκοντε στην ίδια φάση.
ΚΟριτσάκια μου σήμερα παίρνω άδεια και θα πάω 1 εβδομάδα Κεφαλλονιά. Σε λιγο σχολάω!!! Ελπίζω να μην χαθούμε!!!! Όταν γυρίσω με το καλό ελπίζω να σας ξαναπετύχω εδω!!!

Φιλάκια πολλα ... Μαρακι μου να χαίρεσαι το γιόκα σου και με το καλο να έρθει και το 2ο κι εσυ Τζιζ καλή λευτεριά!!!! Να έχεις την καλύτερη δυνατή γέννα!!! Αλήθεια τι περιμένεις αγοράκι ή κορτσάκι?? Μας έχεις πει? Είμαι λίγο ζαλισμένη τωρα...

Κούκλες φιλιά πολλαααααααααα koritsia help - Σελίδα 3 417472

Κοριτσάκι περιμένω.

Να περάσεις τέλεια στις διακοπές σου!! Κι εγώ Κεφαλλονιά έλεγα να πάω αλλά τα οικονομικά δε....
Θα τα πούμε την παραπάνω βδομάδα.
Θα έχω κάνει και τον β' επιπέδου!!!
Φιλιά πολλά!!!

Τέλεια!!!! Κι εγω να σου πω τίνω λίγο προς κοριτσάκι καθως κυρίως κοριτσάκια έχω γύρω μου αλλα από την άλλη έχω προαίσθημα για γιος οτι θα είναι το πρώτο!!!

Ευχαριστώ για τις ευχές σου και θα τα πουμε!!! Να προσέχεις την μπεμπούλα σου και να μπείς στο μπαμπά να της δώσει ένα φιλάκι κι απο μένα στην κοιλίτσα σου!!!!

Φιλιαααα

74koritsia help - Σελίδα 3 Empty Απ: koritsia help Παρ Αυγ 06, 2010 6:13 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy καλή άδεια να έχεις και καλές διακοπές! και εγώ ήμουν σίγουρη ότι θα είναι αγόρι και έπεσα μέσα! τώρα θα προσπαθήσω και για την κόρη! Razz

καλά να περάσετεεεεεεεεεεε koritsia help - Σελίδα 3 531909

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις