Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
45 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 45 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

gogi

gogi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω δεν μιλαω για ασημαντα η χωρις λογο.Εχω λογο και μαλιστα ο αντρας μου απορει με την υπομονη μου ωρες ωρες.Αλλα και με λογο οι τυψεις παραμενουν γιατι οπως και να το κανεις παιδακια ειναι.

http://momof2princes.blogspot.com

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνώ. Άτιμες τύψεις!
Εδώ πλακώνεσαι με ένα φίλο ή συνάδελφό σου και μετά νιώθεις άσχημα. Σκέψου να μαλώνεις το παιδάκι σου, που δε μπορεί και να αντιμιλήσει το κακόμοιρο!
Αλλά και πάλι (πού είναι η mama el να με μαλώσει που τα λέω αυτά?) είναι απόλυτα δικαιολογημένο...

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tziz έγραψε:
sktv έγραψε:

Μην τον ζορίζεις.
Θα φάει όταν πεινάσει.
Ας μην έχει φάει τίποτα όλη μέρα δεν πειράζει.
Μήπως δεν αισθάνεται καλά?
Βάλτον για ύπνο και δώστου φαΐ το απόγευμα όταν ξυπνήσει.

Σορρυ κιόλας, δεν είμαι μανούλα ακόμα, αλλά όταν ήμουν μικρή η μάνα μου έτσι με κυνηγούσε να φάω και μου έσπαγε τα νεύρα. Αφού δεν πεινο
ύσα, δεν πεινούσα!!

αχ μη ζητας συγνωμη αλλα οταν δεν ανοιγει το στομα του να δοκιμασει εκει τρελαινομαι κ θελει πιπιλα ειναι να σκαω τωρα τον πηρε ο υπνος νυστικο!
οταν δεν ειχα παιδι ελεγα σιγα μωρε δεν μπορουν να ταισουν ενα μωρο κ το μαλωνουν?αχ που να ξερα !!!!!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έλα μωρέ και τον βλέπω στη φωτό και τρελαίνομαι! Είναι τόσο γλυκούλης!
Δοκίμασες παραμυθάκια, ή αυτό που λέει μια κουταλίτσα για τη μαμά μία για το μπαμπά κ.ο.κ. -σε μένα πάντα έπιανε- αεροπλανάκια και τέτοια?
Αν και τσαντίζομαι να μου το λένε δεν πειράζει θα το πω: Υπομονή! Κι αν δε μπορείς εσύ, βάλε άλλον. Μπορεί ας πούμε ο μπαμπάς του να τα καταφέρει να τον ταΐσει... Εμένα έπιανε με τις γιαγιάδες...

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι αεροπλανακια τι τον καραγκιοζη εκανα τι μια μαιμου που παζει στο σκαι κ την κοιταει τπτ!!!!!!πριν σηκωθηκε παο τον υπνο του κ ζητησε νερο,λες κ τι εφαγε?θα τον αφησω να δω τι θα μου ζητηση!
ο μπαμπας δουλευει η μαμα μου ειναι διακοπες κ η πεθερα μου δεν ασχολειται!
υπομονη τι αλλο να κανω?

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πάντως θα ήθελα να είμαι από μία μεριά να σε βλέπω να κάνεις τη μαϊμού!!!
Laughing Laughing

Γελάω αλλά θα έρθει και η δική μου η σειρά που θα πάει???

Τότε θα με κοροϊδεύετε εσείς!
Και θα μου λέτε "κάνε κι εσύ τη μαϊμού τώρα να σε δούμε!"

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tziz έγραψε:Πάντως θα ήθελα να είμαι από μία μεριά να σε βλέπω να κάνεις τη μαϊμού!!!
Laughing Laughing

Γελάω αλλά θα έρθει και η δική μου η σειρά που θα πάει???

Τότε θα με κοροϊδεύετε εσείς!
Και θα μου λέτε "κάνε κι εσύ τη μαϊμού τώρα να σε δούμε!"
αχ γελαω με τα χαλια μου!
ολες περασαμε απο αυτη τη φαση γελουσαμε με τους αλλους κ μετα τα λουζομασταν(σαν τη σημερινη φακη)!
καλα ειναι τωρα που τα συζηταμε!μου φυγανε κ τα νευρα!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είχαμε ξαναμιλήσει αλλά δε θυμόμουν ότι σε λένε Σοφία.
Έχεις το όνομα της δίδυμης αδελφούλας μου!
Τώρα θα σε θυμάμαι πιο εύκολα!
Κοίτα και τη φωτό μας αριστερά (πριν 4 χρόνια είναι αλλά δεν πειράζει...)

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εχω ενα παιδι αγορι το Σταυρο που ειναι 6 ετων .Πολλες φορς μου λενε καλα με ενα θα μεινεις; το παιδι θελει παρεα και οταν λεω εχω ενα αλλακανε για 5 καποιες απο τις αποκλαουμενες σουπερ μαμαδες και μαλιστ οι πιο παλιες σε ηλικια απαντουν :α καλα εμεις παιδια δνε μεγαλωσαμε ; παιδι ειναι ολα θα τα κανει .Και ρωταω ρε κοριτσι επειδη ειναι παιδια θα πρεπει να μας τρελανουν ; να μας φτανουν τα νευρα σε σημειο που να θελεις να πηδηχτεις απο το παραθυρο που λεει και ο λεβεντης ; Ναι εγω τον εχω μαλωσει πολυ τον εχω χτυπησει και μαλιστα πολυ τοβν εω βαλει τιμωρια καιτο αποτελεσμα ποιο ειναι ; μετα απο λιγο η καποια αλλη στιγμη να ξανακανει το ιδιο.Εγω βρισκομαι σε αθια κατασταση τις περισσοτερες φορες και εκεινος μου δημιουργει τοσες ενοχες .Και μερικες φορες εχουμε και τος μπαμπαες που ειναι μαζι τους πολυ λιγοτερες ω ρες αν η μαμα δνε δουλευει και οταν μας βλεπουν ετσι μας τη λενε κιολας :ελα μωρε παιδι ειναι τι σου εκανε ; αλλωστε με τι ασχολεισε ολη μερα και βεβαια οταν ερχετε το Σαββατοκυριακο που οι μπαμπαδες δνε εργαζοται τοτ επιβαλλουν να υπαρχι ησυχια για αν ξεκουραστουν .Τοτε ο αντρας μου το λεει :προσεχε Σταυρο ειναι σαββατοκυριακο δνε το καταλαβα αυτο δηλαδη εγω τη να πω ; Θεωρω οτι οσο πιο νωρις μπον α ορια στα παιδια μας τοσο πιο καλα θα ειναιαν περιμενουμε να χρονισουν εχουμε χασει το παιχνιδι το σιγουροειναι οτι με το ξυλο δνε βγεινει τιποτα απλα γινετε ακομα πιο ανεκτικος απο την αλλη η στερηση και η τιμωρια παλι δνε ξερω οσο αποφερει και κατω απο ποιες συνθηκες γινετε .
Οσο αφορα τωρα τη συγκρουση αναμεσα στα 2 αδερφια καιμαλιστα σε τοσο μικρη ηλικια εχει να κανει με τη ζηλεια συνηθως τα μεγαλυτερα παιδια οταν ερχετε σε συντομο χροικο διαστημα το επομενο εχουμε την απαιηση να μεγαλωσει ξαφνικα και του φερομαστε πιο αυστηρα εχουμε την απαιτηση να συμπεριφερετε σαν να ειναι ενηλικος ενω μην ξεχνας κοπελια ειναι μολις 3,5 ετων μωρακι ακομα .Απο την αλλη ο πιτσιρικας που δαγκωνει ειναι αυτη η επικοινωνια του το ξερω αυτο επειδη ο Σταυρο μου μεχρι τα 3,5 δνε μιλαγε με αποτελεσμα να εχει τοσα νευρα που ειχε καταντησει να ειναι καρχαριας δνε ειχ αφησει παιδακι για παιδακι και λογικο ειναι εκεινα να πονανε και να τον σπρωχνουν για να τον διωξουν σιγα σιγα μιαερα τον επιασα και ξερετε τι εκαν το δαγκωσα affraid ναικαλα διαβασατε του ειπα πονεσες ; ετσι πονανε και τα παιδια και απο τοτε εκοψε το δαγκωμα αρα καλο θα ηταν να χαμηλωνες λιγοτους τονους στο μεγαλο και να σε βλεπει να μαλωνεις το μικρο η εκφραση ο μικρος ειναι μικρος και δαγκωνει δνε σημαινει οτι πρεπει να δικαιολογηθει και στο λεω εγω μιαμαμα που ο Στυαρος εχει κανει τα τερατα ... Η αληθεια ειναι οτι τωα στα 6 εχει ηρεμησει πολυ απλα κανει πργματα πθ μπορει να ειναι επικυνδυνα για την ηλικα τοτ αψηφα το κινδυν αλλα τελικα ολα αυτα διορθωνονται μονο οταν τα βρομε εμεις με τον ευατο μας , φετος παρακαλουθοσα κατι σεμιναρια στη σχολη γονεν και ηρθα σε επικοινωνια με μαμαδες με παιδια σε ηλικια απομωα εως και εφηβοι ακομα καικαποιια ενηλικα μεσα απο εκει εμαθα εμενα ως ενα βαθμο και ειδα οτιο εχω μεγαλα αποθεματα ακομα και θεωρω οτι εγεινα καλυτερη , φετος θα ξεκινησω και ειναι κατιπου το προτεινω και σε αλλες μαμαδες

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tziz έγραψε:Είχαμε ξαναμιλήσει αλλά δε θυμόμουν ότι σε λένε Σοφία.
Έχεις το όνομα της δίδυμης αδελφούλας μου!
Τώρα θα σε θυμάμαι πιο εύκολα!
Κοίτα και τη φωτό μας αριστερά (πριν 4 χρόνια είναι αλλά δεν πειράζει...)
nai eixame ksanamilisei!den moiazetai ektow an den blepw kala!ti kanei h aderfi soy me to thema pou eixe?

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sktv έγραψε:nai eixame ksanamilisei!den moiazetai ektow an den blepw kala!ti kanei h aderfi soy me to thema pou eixe?

Αλήθεια είναι δε μοιάζουμε (εγώ είμαι αριστερά με το πορτοκαλί). Μικρές ειδικά, μου έριχνε ένα κεφάλι! Έμοιαζε τουλάχιστον 5 χρόνια μεγαλύτερή μου (αδιαθέτησε στα 9, εγώ στα 14).
Τώρα που περνάνε τα χρόνια μοιάζουμε όλο και πιο πολύ. Στις εκφράσεις, στην ομιλία...
Θα το κρατήσει το παιδάκι.
Ο βλάκας που ήταν μαζί, το ξέρει αυτό, αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση...
Τες πα. Εμείς να είμαστε καλά (που την αγαπάμε αληθινά) να τη φροντίζουμε!

pitsicoco


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σήμερα δεν έχω τύψεις για τίποτα, ναιιιιιιι!!! Αχ τι καλή μαμά που είμαι ΤΙ ΣΟΙ ΜΑΝΑ ΕΙΜΑΙ ή ΘΑ ΜΕ ΦΑΝΕ ΟΙ ΤΥΨΕΙΣ (και καλά θα μου κάνουνε) - Σελίδα 2 654316 (μέχρι αύριο δλδ που όλο και κάτι θα γίνει χαχαχα). Α, μπορώ να έχω τύψεις που έφαγα μισό πακέτο μπισκότα ή να το κάνω σε άλλο τοπικ?
Παρεπιπτόντως, σχετικά με τις φακές, δοκιμάστε να βάλετε και ρύζι. Εμένα τα πιτσιρίκια τρελαίνονται, ο μεγάλος ζητά & δεύτερο πιάτο. Αν θέλετε τη συνταγή χτυπήστε μηνυματάκι.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις