Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
325 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 325 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:
MagdalineK έγραψε:κάποια λύση θα υπάρχει που δεν την έχουμε βρει ακόμα γιατί τα περισσοτερα μωρά εδώ που μένω δεν κάνουν έτσι! Θα ψαξω κ στο internet



hola amiga! λοιπον ακου, καλη η νταντα και εχω κανει κι εγω καποια απο οσα λεει με επιτυχια και καποια αλλα με καθολου επιτυχια.....μην ξεχναμε οτι ειναι μια τηλεοπτικη εκπομπη.......αν πιστευεις οτι 15 μηνων μωρο θα κατσει να σκεφτει τι εκανε μαλλον εισαι λιγο ..... ρομαντικη, ονειροπολα, πως να το πω........απλα το παιδι δε γουσταρει τους νεροβραστους τους ισπανους γι αυτο κανει ετσι!!!!!! λοιπον ηρεμησε, και μη προσπαθεις να βαλεις ορια νταντας......αμεσου δρασεως......ας ερθει στα ελληνακια να δω τη μαγκια της!

HOLA!!!!!!!!!
καλά δάκρυσα από τα γέλια! Λές τελικά αυτό να έιναι??? Θα το δούμε το Πασχα που θα έρθουμε!!! Πάντως δεν περιμένω να καταλάβει τα πάντα από τωρα ούτε να μου γράψει "σκέφτομαι και γράφω΄" στο θέμα τι έκανα λάθος κ η μάνα μου είναι κόκκινη κ φωνάζει! Απλά μας έχει καβαλήσει! Σπίτι ΟΚ δενμε νοιάζει γιατί μπορώ να το μανατζάρω αλλά έξω έχει κ υφάκι κ γελάει ειρωνικά όταν τελικα γίνει το δικό της

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:
MagdalineK έγραψε:κάποια λύση θα υπάρχει που δεν την έχουμε βρει ακόμα γιατί τα περισσοτερα μωρά εδώ που μένω δεν κάνουν έτσι! Θα ψαξω κ στο internet



hola amiga! λοιπον ακου, καλη η νταντα και εχω κανει κι εγω καποια απο οσα λεει με επιτυχια και καποια αλλα με καθολου επιτυχια.....μην ξεχναμε οτι ειναι μια τηλεοπτικη εκπομπη.......αν πιστευεις οτι 15 μηνων μωρο θα κατσει να σκεφτει τι εκανε μαλλον εισαι λιγο ..... ρομαντικη, ονειροπολα, πως να το πω........απλα το παιδι δε γουσταρει τους νεροβραστους τους ισπανους γι αυτο κανει ετσι!!!!!! λοιπον ηρεμησε, και μη προσπαθεις να βαλεις ορια νταντας......αμεσου δρασεως......ας ερθει στα ελληνακια να δω τη μαγκια της!



Πολύ καλά τα γράφεις!!!!!!!Συμφωνώ και επαυξάνω..
Α!!και κάτι άλλο που έχω διαβάσει,δεν θυμάμαι που όμως...Η συγκεκριμένη εκπομπή έχει κατηγορηθεί για τις αντιπαιδαγωγικές μεθόδους που δείχνει ακι υποστηρίζει!!Σε κάποια χώρα έχει απαγορευτεί η προβολή της...οπότε,μη τα εμπιστέυεσαι απόλυτα αυτά...

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ζουμπι έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
kaatrin έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
MagdalineK έγραψε:Γειά σας κορίτσια.
Διάβασα όλα τα θέματα για την τιμωρία την οποία θα την ξεκινήσω από τον επόμενο μήνα στην μικρή μου (μεθοδος Νταντα 1ων βοηθειών).
Η απορία μου είναι πώς αντιμετωπίζεις ένα παιδί 15 μηνών που τσιρίζει κ τρέχει έξω απο το σπίτι χωρίς να θέλει να σε κρατάει, εάν δεν γίνει το δικό της κλαίει κ χτυπιέτε στα πατώματα κ ούτε αγκαλιά δεν θέλεί. Μήπως την έχω κακομάθει πολύ κ είμαι κακια μαμά???? Τα φώτα σας παρακαλώ! Δεν μπορώ να την βγάλω βόλτα χωρίς το καρότσι πλέον!
Ευχαριστώ

τραβαω ακριβως τα ιδια με τον γιο μου ιδιας ηλικιας περιπου με την κορη σου!με φτανει στα ορια μου τοσο πολυ ωστε να φαει και δυο ξιλιες στον ποπο!το μετανιωνω μετα βεβαια αλλα δεν ξερω τι να κανω!
μετρα ως το 10 μεσα σου κ για να σου φυγουν τα νευρα γιατι με τις ξυλιες δε πολυσυμφωνω για τον ενα κ μοναδικο λογο οτι πιστευω πως δεν εχουν αποτελεσμα κ μαθαινεις εμμεσα στο παιδι σου σε καθε δυσαρεστη κατασταση να χρησιμοποιει το ξυλο κ το ιδιο .να θυμασαι πως η συμπεριφορα τους ειναι καθρεφτης της δικης μας.

καλε δεν το πλακωνω στο ξυλο το παιδι απλα ρε κοριτσια οταν εχεις ενα παιδι το οποιο απο μωρο δεν εχει κοιμηθει ενα βραδυ σερι ολη μερα ουρλιαζει και να μην εχεις και εναν ανθρωπο να πεις τον πονο σου ποσο θα αντεξεις????δεν λεω οτι ειναι σωστο αυτο αλλα χρειαζεται που και που και μια ξυλια!


Bρε Αγάπη...(ελπίζω να μη σε πειράζει η οικειότητα)...Μην δικαιολογήσε!!!Φυσικά και χρειάζεται να πέφτει και καμία "ψιλή' που κ που!!!!Μην τρελαθούμε πια!!!Τα παιδιά σε φέρνουν στα όρια σου και συχνά και πάνω απο αυτά,συνεχώς.Καλή η κουβέντα,καλή η συζήτηση αλλά στα δύσκολα,μια μπάτσα στο κωλαρίνι δεν τους δημιουργεί δα και ψυχικά τραύματα!!!΄Εχω βαρεθεί να ακούω όλα αυτά τα παιδοψυχολογικά απο ειδικούς.Στη θεωρία σκίζω και εγώ...στην πράξη τι γίνετε..!!!Δηλαδή είναι καλύτερες οι τιμωρίες;;;;;Εγώ δεν το πιστεύω και είμαι ενάντια σε αυτές.Μου φαίνονται πολύ πιο ψυχοφθόρες για ενα παιδί.
Εγώ πάντως,όταν μου τα έκανε αυτά η δικιά μου και ήμουν έξω,την άφηνα να ουρλιάζει,δεν της έδινα σημασία.Κάποια στιγμή αφού έβλεπε ότι δεν...'μασούσα"..στάμάταγε.Βέβαια έχω περάσει στιγμές απείρου κάλλους,να με κοιτάνε όλοι και να κουνάνε το κεφάλι τους,να μου λένε "καλε δε ντρέπεσαι που αφήνεις το παιδί κ κάνει έτσι;;;"κ πολλά τέτοια.Δεν έδινα καμία σημασία..Βέβαια αν με έκοβες τέτοιες στιγμές,αίμα δεν θα έβγαζα..απο τα νεύρα μου,αλλά μια,δυο τρέις....το έκοψε!!!Θέλει υπομονή,αν μπορείς κάν'το και θα δείς.Μόλις καταλάβουν τα πιτσιρίκια ότι δεν μπορούν να σε κάνουν ότι θέλουν,το κόβουν αμέσως.



exactly!! Wink Wink

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΟΚ το πήρα το μήνυμα κορίτσια!!! θα την αφήνω να εκτονώνετε κ ας με κοιτάνε περιεργα οι νερόβραστοι!!!!!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
υπαρχουν τροποι απλοι και πρακτικοι

πχ)στο σμ αρχιζει να ουρλιαζει?
το παιρνεις απο το χερακι και φευγετε επι τοπου
οπουδιποτε και αν ειστε αν ξεκινησει ασχημη συμπεριφορα το απομακρυνεις

προσπαθησε να της αποσπας την προσοχη με αλλα πραγματα οπως πχ να σε βοηθαει στα ψωνια
βαλτην στο καροτσι και δινε της μικρα πραγματακια να τα βαζει μεσα

κανε την βολτα παιχνιδι

μην της επιτρεψεις(με αυστηρο υφος να μην της κρατας το χερι και να τριγυρναει ελευθυερη οπου και να πηγαινετε αυτο θα ειναι ο ορος σου αλλιως θα πηγαινεις μονη σου πες της

απλα πραγματα
ειναι μικρη και δοκιμαζει τα ορια σου
εμενα ο δικος μου ουρλιαζε στο σμ οταν περναγαμε πχ απο τον διαδρομο των κρουασαν-σοκολατοειδων
τι εκανα? δεν ξαναπερασα απο εκει!!!

δεν μου κανει σκηνες οταν παμε σε μαγαζια,τζαμπο πουθενα απο μικρουλης γιατι οταν αρχιζε το 'σκηνικο' της γκρινιας του προσφερα εναλλακτικες και ηρεμουσε
φυσικα μολις πηγαιναμε σπιτι τα ξεχναγε ολα

καλη επιτυχια και ηρεμια!!!!

????????


Επισκέπτης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστώ "μπεμπουλη"!!

στο ΣΜ δεν έχει πρόβλημα γιατί τρώει τα ΠΑΝΤΑ που βάζω στο καρότσι μέσα! ΕΓΩ Φωναζω εκει.
το πρόβλημα είναι όταν παμε σε ένα πάρκο, μουσείο κτλ οπου βλέπει άλλα παιδάκια κ τρέχει επάνω τους. Σήμερα προσπαθησα να πάμε βολτα στο πάρκο με τα πόδια. Βρε τι συζήτηση κάναμε πριν τι τα είπαμε όλα ξανα κ ξανά όταν με εσπρωχνε για να φύγει από το χερι μου κ καθησε στο πεζοδρόμιο να κλαίει την πήρα αγκαλια κ σπίτι κατευθείαν όπου εκει έκλαψε με την ψυχή της για κανένα μισάωρο κ μετα έφαγε κ ακομα κοιμάται!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
οταν την απομακρυνεις απο εκει που ειστε λογω μη επιτρεπομενης, κατα την κριση σου, συμπεριφορας τοτε θα παρει το μυνημα και θα το κοψει η μικρη σου να το δεις.

εμενα ο μικρος πηραζε τα παιδακια στην παιδικη
1-2-3 φορες τον πηρα αρων αρων και φυγαμε και να δεις τι αγγελουδι εγινε

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:οταν την απομακρυνεις απο εκει που ειστε λογω μη επιτρεπομενης, κατα την κριση σου, συμπεριφορας τοτε θα παρει το μυνημα και θα το κοψει η μικρη σου να το δεις.

εμενα ο μικρος πηραζε τα παιδακια στην παιδικη
1-2-3 φορες τον πηρα αρων αρων και φυγαμε και να δεις τι αγγελουδι εγινε

Θα τα δοκιμάσουμε όλα και θα σας ενημερώσω κατά πόσο άγγελος έγινε το διαολάκι!

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δυστυχως η αληθεια ειναι οτι εξω ντρεπομαστε οταν τα παιδια χτυπιουνται και ουρλιαζουν για να αποκτησουν κατι που θελουν και μας κοιταει ολος ο κοσμος,αλλα αν εκεινη την στιγμη πχ περασει το δικο τους παιρνουν το μυνημα οτι αν κλαψω εξω θα πετυχω αυτο που θελω και θα το κανουν ξανα και ξανα.Ειδικα σε αυτες τις ηλικιες ειναι ακομα πιο δυσκολα γιατι δεν υπαρχει συννενοηση και ουτε καταλαβαινουν και πολυ ολες τις συνεπειες οτι δηλ αν κανεις αυτο θα συμβει αυτο.Εγω δεν ειμαι υπερ της νταντας ουτε υπερ του ξυλου φυσικα.Σε αυτην την ηλικια που ειναι ο δικος μου(πολυ μεγαλυτερος απο την δικια σου)το μονο που πιανει ειναι να του στερω κατι πχ βολτα,αγαπημενο παιχνιδι αλλα και να τον επεινω οταν κανει κατι καλο επαναλαμβανει την καλη πραξη ξανα και ξανα αλλα ειναι μεγαλυτερος

balshine


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αστα να πανε.κ ο δικος μου (16μηνων) δεν καθεται πια καθολου στο καροτσι.οποτε εχω μια τσαντουλα στη πλατη κ βγαινουμε ποδαρατοι.με το που φτασουμε κατω στην εξωπορτα του λεω"χερι" μου το δινει κ μετα ανοιγω τη πορτα να βγουμε.αν εξω προσπαθησει να μου αφησει το χερι για καποιο λογο.σκυβω κ του λεω αυτο δεν γινεται αλλιως θα παμε σπιτι.βεβαια περιμενω μεχρι να με κοιταξει στα ματια.μπορει να μη μιλανε αλλα μια χαρα καταλαβαινουν τα πονηρουλια.στο σουπερμαρκετ πχ αν θελει να κατεβει απ το καροτσι του δινω διαφορα να απασχολειται..τοστ γενικα οτι δε σπαει.υπομονη θελει..

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariposa έγραψε:δυστυχως η αληθεια ειναι οτι εξω ντρεπομαστε οταν τα παιδια χτυπιουνται και ουρλιαζουν για να αποκτησουν κατι που θελουν και μας κοιταει ολος ο κοσμος,αλλα αν εκεινη την στιγμη πχ περασει το δικο τους παιρνουν το μυνημα οτι αν κλαψω εξω θα πετυχω αυτο που θελω και θα το κανουν ξανα και ξανα.Ειδικα σε αυτες τις ηλικιες ειναι ακομα πιο δυσκολα γιατι δεν υπαρχει συννενοηση και ουτε καταλαβαινουν και πολυ ολες τις συνεπειες οτι δηλ αν κανεις αυτο θα συμβει αυτο.Εγω δεν ειμαι υπερ της νταντας ουτε υπερ του ξυλου φυσικα.Σε αυτην την ηλικια που ειναι ο δικος μου(πολυ μεγαλυτερος απο την δικια σου)το μονο που πιανει ειναι να του στερω κατι πχ βολτα,αγαπημενο παιχνιδι αλλα και να τον επεινω οταν κανει κατι καλο επαναλαμβανει την καλη πραξη ξανα και ξανα αλλα ειναι μεγαλυτερος

Ναι με παιχνίδια κ βόλτα δεν πιάνει σίγουρα σε εμενα μιας κ δεν την ενοχλεί κ δεν καταλαβαίνει!

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καταλαβα!! όλα τελικα είναι ίδια!

balshine


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
MagdalineK έγραψε:Καταλαβα!! όλα τελικα είναι ίδια!

Ναι χαχαχα ολες το περναμε αυτο το σταδιο..να σκυβεις κ να λες δε γινεται να μου αφησεις το χερι μεχρι να σε κοιταξει στα ματια..με λιγο πιο αυστηρη φωνη.τωρα αν κοιτανε τι να κανουμε...να τα αφησουμε να τρεξοθν στο δρομο;;;εμενα στο φαγητο το κανει αυτο.μολις βαρεθει το καρεκλακι.κλαιει να τον κατεβασουμε.οποτε ψαχνω παντα να κατσω καπου απομακρα κ να μην ειναι κοντα στη πορτα.χτες με λιγο νερο κ ενα καλαμακι να ρουφαει μας αφησε να φαμε..ουφ..

????????


Επισκέπτης
MagdalineK έγραψε:Καταλαβα!! όλα τελικα είναι ίδια!
\



ναι μονο που το δικο σου παιδι εχει μια δικαιλογια που συναναστρεφεται τους νεροβραστους θθθθθθθθθθ

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
balshine έγραψε:
MagdalineK έγραψε:Καταλαβα!! όλα τελικα είναι ίδια!

Ναι χαχαχα ολες το περναμε αυτο το σταδιο..να σκυβεις κ να λες δε γινεται να μου αφησεις το χερι μεχρι να σε κοιταξει στα ματια..με λιγο πιο αυστηρη φωνη.τωρα αν κοιτανε τι να κανουμε...να τα αφησουμε να τρεξοθν στο δρομο;;;εμενα στο φαγητο το κανει αυτο.μολις βαρεθει το καρεκλακι.κλαιει να τον κατεβασουμε.οποτε ψαχνω παντα να κατσω καπου απομακρα κ να μην ειναι κοντα στη πορτα.χτες με λιγο νερο κ ενα καλαμακι να ρουφαει μας αφησε να φαμε..ουφ..

Τουλάχιστον κατάλαβα ότι δεν φταίω εγω κ ότι δεν την έχω κακομάθει. όλα έτσι θα είναι μάλλον σε αυτη την ηλικία! Αυτό με το καρεκλάκι κι εμένα το κάνει! Είναι απίστευτο να διαβάζω ίδιες περιπτώσεις. Λες κ είσαι μέσα στο σπίτι μου!!! Laughing

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
arco iris έγραψε:
MagdalineK έγραψε:Καταλαβα!! όλα τελικα είναι ίδια!
\



ναι μονο που το δικο σου παιδι εχει μια δικαιλογια που συναναστρεφεται τους νεροβραστους θθθθθθθθθθ

Καλά αυτό που το πάς???? Τιμωρία / πειθαρχία έξω από το σπίτι - Σελίδα 2 215994

balshine


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
MagdalineK έγραψε:
balshine έγραψε:
MagdalineK έγραψε:Καταλαβα!! όλα τελικα είναι ίδια!

Ναι χαχαχα ολες το περναμε αυτο το σταδιο..να σκυβεις κ να λες δε γινεται να μου αφησεις το χερι μεχρι να σε κοιταξει στα ματια..με λιγο πιο αυστηρη φωνη.τωρα αν κοιτανε τι να κανουμε...να τα αφησουμε να τρεξοθν στο δρομο;;;εμενα στο φαγητο το κανει αυτο.μολις βαρεθει το καρεκλακι.κλαιει να τον κατεβασουμε.οποτε ψαχνω παντα να κατσω καπου απομακρα κ να μην ειναι κοντα στη πορτα.χτες με λιγο νερο κ ενα καλαμακι να ρουφαει μας αφησε να φαμε..ουφ..

Τουλάχιστον κατάλαβα ότι δεν φταίω εγω κ ότι δεν την έχω κακομάθει. όλα έτσι θα είναι μάλλον σε αυτη την ηλικία! Αυτό με το καρεκλάκι κι εμένα το κάνει! Είναι απίστευτο να διαβάζω ίδιες περιπτώσεις. Λες κ είσαι μέσα στο σπίτι μου!!! Laughing

Χαχα αν σου πω οτι αυτο με το καρεκλακι εγινε τη κυριακη στα fridays.ειπαμε να φαμε κατι.βεβαια πιο περα ειχε αλλο ενα μικρουλη το οποιο καθοταν αναμεσα στους γονεις του.καθ ολη τη διαρκεια.κ μου κανε εντυπωση.ενω ο δικος μας ετρεχε περα δωθε.ασταματητα.χαχα μαλλον ειναι υπερκινητικα τα δικα μας ;-)

mama_sto_synnefaki

mama_sto_synnefaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
balshine έγραψε:εμενα στο φαγητο το κανει αυτο.μολις βαρεθει το καρεκλακι.κλαιει να τον κατεβασουμε.

Ωπ! Αυτό το κάνει κι ο δικός μου που είναι ακόμα 7.5 μηνών! Είναι βέβαια και βράδυ κι είναι πάντα κουρασμένος και κάπως εκνευρισμένος. Μπαίνει με δυσκολία στο καρεκλάκι, τελικά όταν αρχίζει και τρώει μια χαρά, αλλά όταν αρχίζει και χορταίνει σιγά σιγά με κοιτάει, αρχίζει να κλαίει και να τεντώνει τα χέρια για αγκαλιά! Ενώ θέλει να φάει κι άλλο, διότι αν τον πάρω αγκαλιά και συνεχίσω θα φάει μια χαρά. Δεν ξέρω τι να κάνω διότι θέλω να μάθει ότι όταν τρώμε είμαστε στην καρέκλα αλλά από την άλλη δεν μου αρέσει να ζητάει το παιδί μου αγκαλιά και να μην του δίνω... (ειδικά που δεν είναι και καθόλου αγκαλίτσας γενικά και δεν τον βλέπω και πολύ λόγω δουλειάς).

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
balshine έγραψε:
MagdalineK έγραψε:
balshine έγραψε:
MagdalineK έγραψε:Καταλαβα!! όλα τελικα είναι ίδια!

Ναι χαχαχα ολες το περναμε αυτο το σταδιο..να σκυβεις κ να λες δε γινεται να μου αφησεις το χερι μεχρι να σε κοιταξει στα ματια..με λιγο πιο αυστηρη φωνη.τωρα αν κοιτανε τι να κανουμε...να τα αφησουμε να τρεξοθν στο δρομο;;;εμενα στο φαγητο το κανει αυτο.μολις βαρεθει το καρεκλακι.κλαιει να τον κατεβασουμε.οποτε ψαχνω παντα να κατσω καπου απομακρα κ να μην ειναι κοντα στη πορτα.χτες με λιγο νερο κ ενα καλαμακι να ρουφαει μας αφησε να φαμε..ουφ..

Τουλάχιστον κατάλαβα ότι δεν φταίω εγω κ ότι δεν την έχω κακομάθει. όλα έτσι θα είναι μάλλον σε αυτη την ηλικία! Αυτό με το καρεκλάκι κι εμένα το κάνει! Είναι απίστευτο να διαβάζω ίδιες περιπτώσεις. Λες κ είσαι μέσα στο σπίτι μου!!! Laughing

Χαχα αν σου πω οτι αυτο με το καρεκλακι εγινε τη κυριακη στα fridays.ειπαμε να φαμε κατι.βεβαια πιο περα ειχε αλλο ενα μικρουλη το οποιο καθοταν αναμεσα στους γονεις του.καθ ολη τη διαρκεια.κ μου κανε εντυπωση.ενω ο δικος μας ετρεχε περα δωθε.ασταματητα.χαχα μαλλον ειναι υπερκινητικα τα δικα μας ;-)

εχουν περισσότερη ενεγεια τα δικά μας!!! χαχαχαχαχα. Θα ήταν θαύμα για εμένα να μείνει στο τραπέζι μαζί μας. Το περισσότερο είναι 30 μινσ κ πολύ λέω Τιμωρία / πειθαρχία έξω από το σπίτι - Σελίδα 2 328109

balshine


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mama_sto_synnefaki έγραψε:
balshine έγραψε:εμενα στο φαγητο το κανει αυτο.μολις βαρεθει το καρεκλακι.κλαιει να τον κατεβασουμε.

Ωπ! Αυτό το κάνει κι ο δικός μου που είναι ακόμα 7.5 μηνών! Είναι βέβαια και βράδυ κι είναι πάντα κουρασμένος και κάπως εκνευρισμένος. Μπαίνει με δυσκολία στο καρεκλάκι, τελικά όταν αρχίζει και τρώει μια χαρά, αλλά όταν αρχίζει και χορταίνει σιγά σιγά με κοιτάει, αρχίζει να κλαίει και να τεντώνει τα χέρια για αγκαλιά! Ενώ θέλει να φάει κι άλλο, διότι αν τον πάρω αγκαλιά και συνεχίσω θα φάει μια χαρά. Δεν ξέρω τι να κάνω διότι θέλω να μάθει ότι όταν τρώμε είμαστε στην καρέκλα αλλά από την άλλη δεν μου αρέσει να ζητάει το παιδί μου αγκαλιά και να μην του δίνω... (ειδικά που δεν είναι και καθόλου αγκαλίτσας γενικά και δεν τον βλέπω και πολύ λόγω δουλειάς).


νωρις νωρις ο δικος σου..θα του λειπεις κιολας..τι καλυτερο απ την αγκαλιτσα της μαμας..κ εγω του χω μαθει την ωρα του φαγητου να ναι στο καρεκλακι του..αλλα απο τοτε που περπατησαμε τι να σου πω..μια που φαγε μια που θελει να κατεβει..μονο αν του δωσω κατι να ασχολειται καθεται παραπανω..μη φανταστεις παιχνιδια..κανα καλαμακι κανα κουταλι..

balshine


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εχουν περισσότερη ενεγεια τα δικά μας!!! χαχαχαχαχα. Θα ήταν θαύμα για εμένα να μείνει στο τραπέζι μαζί μας. Το περισσότερο είναι 30 μινσ κ πολύ λέω Τιμωρία / πειθαρχία έξω από το σπίτι - Σελίδα 2 328109 [/quote]


υπομονη λοιπον κ σε σενα..να μεγαλωσουν λιγο να ζωγραφιζουν εστω για να απασχολουνται..εως τοτε θα του δινω ποτηρι με λιγο νερο κ καλαμακι..κουταλι..τον καταλογο (να διαλεξει χαχα πλακιτσα) οτιδηποτε εστω να τρωμε οταν βγαινουμε για φαγητο σαν ανθρωποι..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις