Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
43 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 43 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

MARAKI!86

MARAKI!86
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
maro28 έγραψε:ασε ειχα φτασει 12 εβδομαδων κ μαθαμε τα δυσαρεστα στην αυχενικη μεγαλο σοκ κ μετα επρεπε να το καθαρισω κιολασ κ αστα..αρα σε σε σχεση με μενα φτηνα την γλιτωσεσ.ειναι συχνο το φαινομενο εγω θα σου πω να κοιταξεισ αν εχεισ θρομβοφιλια κ αν εχεισ καλα επιπεδα προγεστερονησ γιατι στισ βιοχημικεσ ευθυνεται η προγεστερονη.εγω ειχα ελαφρυα μορφη θρομβοφιλιασ

ΤΑ ΕΧΩ ΕΛΕΓΞΕΙ ΟΛΑ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ

ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΑΛΛΑ ΟΚ!

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοιτα τοτε οντωσ τυχαιο θα ταν κ ολα θα πανε καλα οταν ξαναμεινεισ απλα μην αγχωνεσαι γιατι μπλοκαρεισ τον οργανισμο σου

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

MARAKI!86

MARAKI!86
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
maro28 έγραψε:κοιτα τοτε οντωσ τυχαιο θα ταν κ ολα θα πανε καλα οταν ξαναμεινεισ απλα μην αγχωνεσαι γιατι μπλοκαρεισ τον οργανισμο σου


ΓΙΑ ΠΕΣ ΚΑΝΑ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ!!!ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΛΕΜΕ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΘΕΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ?Η΄ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕΞ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΥΧΑΙΑ Κ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ???ΑΧ ΑΧ ΑΧ!

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω ξαναμεινα εγκυοσ οταν πια ειπα τελοσ δεν προκειται να μεινω ποτε εκανα σεξ μονο 3-4 φορεσ κ ημουν σιγουρη οτι αποκλειεται να ειμαι αφου ο αντρασ μου ειχα 10 μερεσ καθυστερηση κ με παρακαλουσε να κανω τεστ...οταν πεισ τελοσ τοτε θα ρθει...οταν δεν το ψαχνεισ δεν το προσπαθεισ ερχεται παντα αναπαντεχα...βεβαια ειχα προσευχηθει κ πολυ

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

georgia 30


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μαρακι κ μαρω δυστυχως συμβαινουν κι αυτα.εγω ειχα μπει στον 6ο κι εππρεπε να το γεννησω κανονικα με φυσιολογικο δεν γινοταν δεν εσπαγαν τα νερα κ δεν ειχα αλλα υπομονη κι εκανα καισαρικη.εχουν περασειμ 3 μηνες απο τοτε ο γιατρος μου ειπε σε 6 μηνες να ξανα βαλω μπρος αλλα μαλλον ειμαι εγκυος λετε να εχω προβλημα;

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λυπαμαι εσυ περασεσ κ χειροτερα...μαθε γρηγορα αν εισαι για να παρεισ τα μετρα σου...τοτε ξερεισ την αιτια που συνεβει?

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

georgia 30


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ναι ειχα κολλησει τον μεγαλοκυταροιο κι επρεπε να κανω αμνιοπαρακεντηση να δουμε αν νοσει.τελικα ειχε περασει στο μωρο οι βλαβες θα ηταν πολλες.

ευουι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα σας!!!
Ειμαι καινουρια....καλως σας βρηκα!
Να πωτην ιστορια μου?Στις 5 Μαρτιου '13 ειχα ενα θετικο τεστ μετα απο 2 χρονια προσπαθειων....δυστυχως στην 5η βδομαδα(15 Μαρτιου) απεβαλα χωρις αποξεση.Καθαρησα μετα απο 10 μερες περιπου και στις 31 Μαρτιου ειχα μια ελευθερη επαφη με τον αντρα μου.Ακριβως την 3η μερα μετα την επαφη (2 Απριλιου μου) ηρθαν 1 φορα μες την μερα ροζ υγρα και απο τοτε μεχρι και σημερα (10 Απριλιου)εχω καφε υγρα καθε μερα οταν σκουπιζομαι.Μονο σημερα αυξηθηκαν λιγο παραπανω.Να σημειωσω εδω οτι ολες αυτες τις μερες εχω δεκατα (37-37.2)μεχρι και αυτη τη στιγμη που γραφω.Υπαρχει πιθανοτητα 2ης επανωτης εγκυμοσυνης η' ειναι περιοδος?Ξερω για τα ροζ και καφε υγρα της εμφυτευσης αλλα με μπερδευει η αποβολη που ειχα.Sorry για το γραμμα......σας ευχαριστω προκαταβολικα!!!!

fani13


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ευουι καλως ηρθες μολις διαβασα το μηνυμα σου ηταν σαν να το εγραψα εγω. 3 μαρτιου κανω τεστ θετικο στις 8 πηγαμε στο γιατρο και ειδαμε το σακο ημουν 4 εβδομαδων στις 22 απεβαλα χωρις να χρειστω αποξεση. και εγω ηρθα σε επαφη με τον αντρα μου αρχες Απριλιου ελευθερα και εχθες ειχα λιγο αιμα και νομιζα οτι ειναι περιοδος αλλα σημερα εχω λιγο καφε , τι να πω εχω μπερδευτει και εγω!!! υπομονη θα τα καταφερουμε που θα παει! I love you

ευουι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
fani13 πραγματικα εχω παθει πλακα! τοσο να μοιαζουν οι περιπτωσεις μας? ακομα και στις ημερομηνιες τοσο κοντα!
Ηταν τοση μεγαλη η λαχταρα μου για μωρακι που μετα την αποβολη και μεχρι τωρα προσπαθω να μαζεψω την ψυχολογια μου!Να υποθεσω και εσυ τα ιδια αισθανεσαι?Αυτη την στιγμη ειμαι πολυ μπερδεμενη,γινεται να ειμαστε εγυες τοσο γρηγορα?Ισως ακουστω λιγο υπερβολικη αλλα εχω τα ιδια συμπτωματα οπως οταν ημουν εγυος και δεν το ηξερα!Δεν ξερω αν παιζει ρολο η αποβολη.Στην αποτυχημενη εγκυμοσυνη μου καταλαβα οτι ημουν εγκυος απο τα δεκατα που δεν επευταν και ειχα δικιο,τωρα συμβαινει το ιδιο πραγμα....αν αυτο που εχω ειναι περιοδος δεν θα επρεπε να εχω δεκετα γιατι η θερμοκρασια μας κατεβαινει στο φυσιολογικο οταν ειναι να αδιαθετησουμε.Τι να πω δεν ξερω!Παντως επιδη το εψαξα πολυ υπηρχαν περιπτωσεις που κοπελες μετα απο μια αποβολη εμειναν εγκυες κατευθειαν!Με ποναει πολυ η μεση μου,λιγο το στηθος μου οταν το αγγιζω,αισθανομαι κουραση ενω εχω ακομα αδεια μετα απο την αποβολη και γενικος τσιμπηματα χαμηλα οπως οταν ημουν εγκυος.Φυσικα υπαρχουν και τα ροζ και καφε υγρα εδω και9 μερες.Εσυ πως αισθανεσαι?Τι συμπτωματα εχεις?

fani13


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσακι μου ακουσε με για να νιωσεις οσο μπορεις καλυτερα , ειχα αλλη μια αποβολη πριν αρκετα χρονια και ηταν πιο ασχημο γιατι ηταν στον τριτο μηνα και ειχα προλαβει να ακουσω καρδουλα να δω χερακια να δω το μωρο μου και ξαφνικα......ολα χαθηκαν, και μετα αποξεση και ψυχολογια καταλαβαινεις! τουλαχιστον τωρα ας δουμε οσο μπορουμε την θετικη πλευρα δηλαδη οτι εγινε νωρις και αποφυγαμε πολλα πραγματα.ποσο χρονων εισαι ?

πορτοκαλι


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δεν μου εχει τυχει αλλα θελω να σου ευχυθω πολυ γρηγορα να μεινεις εγκυος και να γινεις μανουλα

fani13


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ευουι ξεχασα να σου πω τωρα αυτο που αισθανομαι ειναι συμπτωματα περιοδου ετσι νιωθω και αν ερθει καλως να ερθει και για τις δυο μας για να λειτουργησει σωστα ο οργανισμος μας και μετα παλι θα προσπαθησουμε δεν το βαζουμε κατω!

ευουι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
fani13 απ οτι καταλαβα εχεις περισσοτερα χρονια πειρας η απλα εχεις ζησει πολλα! Εγω ειμαι 32 χρονων απο θεσσαλονικη και ηταν η πρωτη μου εγκυμοσυνη μετα απο 2 χρονια προσπαθειων.Εσυ ποσο χρονων εισαι?
Αυτο που εζησες παντως ηταν πολυ χειροτερο ειναι το μονο σιγουρο και πιστεψε με μετα απο κατι τετοια που διαβασα πηρα δυναμεις γιατι αυτο που επαθα εγω δεν ηταν τιποτα μπρωστα στη δικη σου περιπτωση οντως, αλλα δεν παυει 5 βδομαδες να τρεφοταν και να ανεπνεε απο μενα ηταν το μωρακι μου!Σας ευχαριστω για την αμεση απαντηση σας......και εγω την περιοδο περιμενω για να μην απογοητευτω παλι!

fani13


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγω ειμαι 36 απο Αθήνα . Έχεις δίκιο που νιώθεις ετσι γιατι 2 χρονια ήταν πολύς καιρός ομως να ξέρεις οτι τωρα θα ειναι πιο εύκολη η σύλληψη μην το αφήσεις καιρό. Αν έχεις Facebook θα χαρώ να έχουμε επικοινωνία αφου μοιάζουν τόσο πολυ οι καταστάσεις που περνάμε.

ευουι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Φυσικα και εχω facebook και θα χαιρωμουν πολυ να τα λεγαμε!Δεν ξερω ομως τι επιτρεπεται να γραψω για να με ψαξεις η να σε ψαξω ειμαι καινουρια και δεν ξερω τους κανονες.

fani13


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πως σε λένε να σου κανω αίτημα φιλίας εγω

ευουι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
θα ψαξεις evi hatzinikoli ετσι οπως το γραφω απλα δεν ηξερα αν πρεπει να γραψω ονομα εδω στο forum αν δεν επιτεπεται ζηταω προκαταβολικα συγνωμη!

ευουι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τελικα μετα απο 10 μερες με καφε υγρα σημερα μου ηρθε η πρωτη περιοδος μετα την αποβολη μου στις 15 μαρτιου.μου ηρθε ακριβως 25 μερες μετα την αποβολη! οπως ηταν και ο κυκλος μου.....με μια διαφορα.....ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ!!!!!ειμαι απο αυτες που πονανε πολυ!!!!

fani13


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσάκι μου όλα καλα αφου ήρθε στην ώρα του μετα ξεκινάς παλι προσπαθειες. Εγω όλο καφε υγρά εχω και απο αίμα τιποτα ακόμα περιμένω.!!!

ευουι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τουλαχιστον εληξε αυτο το αγχος!ο γιατρος μου μου ειπε να παω την αλλη παρασκευη οταν θα τελειωσει για να με δει!ελπιζω να τελειωσουν ολα καλα και να βαλω μπρος για αλλο μωρακι!!!!!
για σενα κοπελα μου πραγματικα ευχομαι να εισαι εγκυος!!!!μεσα απο την καρδια μου!!!!αλλιως θα προσπαθουμε μαζι......χαχαχαχα!!!!

touiti2


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
I periodos pou simatodotise tin poli grigori vioximiki apovoli sto sporaki mou pou oute se iperixo den prolava na do itan kai i teleftea.Oso stenoxorithika kai eklapsa ekeini tin imera allo toso trelathika apo xara otan ena sxedon mina meta kratousa kai pali thetiko test...tora se 2-3 vdomades an oxi se liges meres gennao ton mpempi mou pou irthe gia na meinei.
Efxomai mesa apo tin kardia mou ta kalitera....telika ontos simvenei sixna stis ginaikes...mono pou ego den to iksera kai san protara dialithika se kommatakia ekeines tis meres.Den argise omos kai o Theos mou esteile allo ageloudi.

ευουι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πολυ χαιρομαι για σενα tuiti ολα θα πανε καλα τωρα να κρατησεις στην αγκαλια σου ενα υγιεστατο μωρακι!!!!!με το καλο!!!!
εμεις θα ξαναπροσπαθησουμε!!!!!

touiti2


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ευουι έγραψε:πολυ χαιρομαι για σενα tuiti ολα θα πανε καλα τωρα να κρατησεις στην αγκαλια σου ενα υγιεστατο μωρακι!!!!!με το καλο!!!!
εμεις θα ξαναπροσπαθησουμε!!!!!

fisika kai tha ksanaprospathisete! edo den katathetoun ta opla ginaikes pou talaiporounte polla xronia emeis isos den prepei na to sizitame kan.Efxomai sintoma na mas peis ta efxarista!!Elpizo i diki mou istorioula na edose kouragio kai elpida kai se sena alla kai se oles tis kopeles pou pernane kati paromoio!!Sintoma me tis koilitses tourla efxomai loipon!!

ευουι


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και εγω το ιδιο ευχομαι σε ολες μας! τωρα εκλεισα ραντεβου την αλλη παρασκευη 19/4 με τον γιατρο μου να με δει αφου τελειωσει η περιοδος και αν ολα ειναι καλα, που αυτο πιστευω,βασουμε αμεσως μπρως για το επομενο και ευχομαι να ερθει συντομα και ολα να πανε καλα,γιατι τελικα καταλαβα δεν ειναι μονο δυσκολο να μεινεις εγκυος αλλα και να το κρατησεις!!Φιλια!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις