Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( - Σελίδα 3 Empty Απ: Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( Κυρ Αυγ 15, 2010 10:14 am

bouki

bouki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Despoinaki έγραψε:
bouki έγραψε:se katalavainw kai egw extes exasa to mwraki mou aurio 8a kleiname ton deutero mina egw den ekana oute apoxisi oute tipota eida apla ligo aima amesws me eide i gunaikologos mou kai to vradu to apevale o organismos mou ekana xoriaki amesws kai uperixo o sakos itan adios kai i xoriaki 2914.49 ti na pw prospa8w na eimai kala kai etsi 8elw na nomizw oti eimai

Σε καταλαβαίνω απόλυτα πουλάκι μου πως περνάς! Αλλά το καλύτερο που έχουμε τώρα είναι να πάρουμε τα πάνω μας, να πιστέψουμε ότι είναι ένα τυχαίο γεγονός και σε κανένα δίμηνο να ξαναβάλουμε μπρος! Εγώ τουλάχιστον που έκανα απόξεση πρέπει να περιμένω δυο μηνάκια! Εσένα σου είπε αμέσως? Είπε αν θα σου κάνει κάποιες εξετάσεις!? Η επόμενη φορά μας θα είναι και η καλύτερη!!! Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε!!!

καλησπερα δεν μου ειπε τιποτα η γιατρος μου το μονο που ειπε να προσεχω για λιγο να σου πω και την αληθεια φοβαμαι να μεινω εγκθος παλι μην περασω τα ιδια αν και ο αντρας μου λεει οτι θα βαλουμε μπρος γρηγορα με την προιποθεση οτι μολις μαθω οτι ειμαι εγκυος τερμα η δουλεια και ξαπλα στο κρεβατι. εγω απο την τριτη θα αρχισω τις εξετασεις να δουμε τι φταιει

52Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( - Σελίδα 3 Empty Απ: Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( Κυρ Αυγ 15, 2010 10:16 am

bouki

bouki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
bouki έγραψε:
Despoinaki έγραψε:
bouki έγραψε:se katalavainw kai egw extes exasa to mwraki mou aurio 8a kleiname ton deutero mina egw den ekana oute apoxisi oute tipota eida apla ligo aima amesws me eide i gunaikologos mou kai to vradu to apevale o organismos mou ekana xoriaki amesws kai uperixo o sakos itan adios kai i xoriaki 2914.49 ti na pw prospa8w na eimai kala kai etsi 8elw na nomizw oti eimai

Σε καταλαβαίνω απόλυτα πουλάκι μου πως περνάς! Αλλά το καλύτερο που έχουμε τώρα είναι να πάρουμε τα πάνω μας, να πιστέψουμε ότι είναι ένα τυχαίο γεγονός και σε κανένα δίμηνο να ξαναβάλουμε μπρος! Εγώ τουλάχιστον που έκανα απόξεση πρέπει να περιμένω δυο μηνάκια! Εσένα σου είπε αμέσως? Είπε αν θα σου κάνει κάποιες εξετάσεις!? Η επόμενη φορά μας θα είναι και η καλύτερη!!! Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε!!!

καλησπερα δεν μου ειπε τιποτα η γιατρος μου το μονο που ειπε να προσεχω για λιγο να σου πω και την αληθεια φοβαμαι να μεινω εγκθος παλι μην περασω τα ιδια αν και ο αντρας μου λεει οτι θα βαλουμε μπρος γρηγορα με την προιποθεση οτι μολις μαθω οτι ειμαι εγκυος τερμα η δουλεια και ξαπλα στο κρεβατι. εγω απο την τριτη θα αρχισω τις εξετασεις να δουμε τι φταιει
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΣΟΥ

53Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( - Σελίδα 3 Empty Απ: Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( Κυρ Αυγ 15, 2010 10:27 am

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bouki έγραψε:καλησπερα δεν μου ειπε τιποτα η γιατρος μου το μονο που ειπε να προσεχω για λιγο να σου πω και την αληθεια φοβαμαι να μεινω εγκθος παλι μην περασω τα ιδια αν και ο αντρας μου λεει οτι θα βαλουμε μπρος γρηγορα με την προιποθεση οτι μολις μαθω οτι ειμαι εγκυος τερμα η δουλεια και ξαπλα στο κρεβατι. εγω απο την τριτη θα αρχισω τις εξετασεις να δουμε τι φταιει


Είδα αυτό που σου λέει ο άντρας σου και ήθελα να πω κάτι, γιατί πιθανόν μέσα σου να αισθάνεσαι άσχημα, τύψεις ή οτιδήποτε άλλο και είναι το τελευταίο που θα'πρεπε να απασχολεί το μυαλό σου...

Μια παλίνδρομη κύηση έχει πιθανά αίτια που ξεκινάνε είτε από το έμβρυο (χρωμοσωμικές ανωμαλίες) είτε από εμάς τις ίδιες (θρομβοφιλία ή άλλα νοσήματα που "μπλοκάρουν" την εξέλιξη μιας εγκυμοσύνης).

Το ότι δούλευες και δεν κάθησες στο κρεβάτι δεν έπαιξε κάποιο ρόλο, αυτό που ήταν να γίνει, θα γινόταν έτσι κι αλλιώς, ακόμα κι αν καθόσουν στο κρεβάτι. Γι'αυτό ελπίζω να μη νιώθεις μέσα σου ότι φταις, ότι κάτι έκανες λάθος με αποτέλεσμα την παλίνδρομη.

Κάνεις πολύ καλά που θα κάνεις εξετάσεις. Πιθανόν να δείξουν ότι ήταν τυχαίο, αλλά ακόμα και κάτι άλλο να δείξουν, θα το ξέρεις και θα το αντιμετωπίσεις την επόμενη φορά.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά την επόμενη φορά... και για σένα και για τη Δέσποινα!! Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( - Σελίδα 3 417472

54Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( - Σελίδα 3 Empty Απ: Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( Κυρ Αυγ 15, 2010 10:46 pm

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bouki έγραψε:
bouki έγραψε:
Despoinaki έγραψε:
bouki έγραψε:se katalavainw kai egw extes exasa to mwraki mou aurio 8a kleiname ton deutero mina egw den ekana oute apoxisi oute tipota eida apla ligo aima amesws me eide i gunaikologos mou kai to vradu to apevale o organismos mou ekana xoriaki amesws kai uperixo o sakos itan adios kai i xoriaki 2914.49 ti na pw prospa8w na eimai kala kai etsi 8elw na nomizw oti eimai

Σε καταλαβαίνω απόλυτα πουλάκι μου πως περνάς! Αλλά το καλύτερο που έχουμε τώρα είναι να πάρουμε τα πάνω μας, να πιστέψουμε ότι είναι ένα τυχαίο γεγονός και σε κανένα δίμηνο να ξαναβάλουμε μπρος! Εγώ τουλάχιστον που έκανα απόξεση πρέπει να περιμένω δυο μηνάκια! Εσένα σου είπε αμέσως? Είπε αν θα σου κάνει κάποιες εξετάσεις!? Η επόμενη φορά μας θα είναι και η καλύτερη!!! Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε!!!

καλησπερα δεν μου ειπε τιποτα η γιατρος μου το μονο που ειπε να προσεχω για λιγο να σου πω και την αληθεια φοβαμαι να μεινω εγκθος παλι μην περασω τα ιδια αν και ο αντρας μου λεει οτι θα βαλουμε μπρος γρηγορα με την προιποθεση οτι μολις μαθω οτι ειμαι εγκυος τερμα η δουλεια και ξαπλα στο κρεβατι. εγω απο την τριτη θα αρχισω τις εξετασεις να δουμε τι φταιει
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΣΟΥ

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου αν και γιορτάζω 21 Νοεμβρίου!!! Αλλά ευχές δέχομαι!!! Φιλάκια!!!

55Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( - Σελίδα 3 Empty Απ: Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( Κυρ Αυγ 15, 2010 10:52 pm

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bouki έγραψε:
Despoinaki έγραψε:
bouki έγραψε:se katalavainw kai egw extes exasa to mwraki mou aurio 8a kleiname ton deutero mina egw den ekana oute apoxisi oute tipota eida apla ligo aima amesws me eide i gunaikologos mou kai to vradu to apevale o organismos mou ekana xoriaki amesws kai uperixo o sakos itan adios kai i xoriaki 2914.49 ti na pw prospa8w na eimai kala kai etsi 8elw na nomizw oti eimai

Σε καταλαβαίνω απόλυτα πουλάκι μου πως περνάς! Αλλά το καλύτερο που έχουμε τώρα είναι να πάρουμε τα πάνω μας, να πιστέψουμε ότι είναι ένα τυχαίο γεγονός και σε κανένα δίμηνο να ξαναβάλουμε μπρος! Εγώ τουλάχιστον που έκανα απόξεση πρέπει να περιμένω δυο μηνάκια! Εσένα σου είπε αμέσως? Είπε αν θα σου κάνει κάποιες εξετάσεις!? Η επόμενη φορά μας θα είναι και η καλύτερη!!! Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε!!!

καλησπερα δεν μου ειπε τιποτα η γιατρος μου το μονο που ειπε να προσεχω για λιγο να σου πω και την αληθεια φοβαμαι να μεινω εγκθος παλι μην περασω τα ιδια αν και ο αντρας μου λεει οτι θα βαλουμε μπρος γρηγορα με την προιποθεση οτι μολις μαθω οτι ειμαι εγκυος τερμα η δουλεια και ξαπλα στο κρεβατι. εγω απο την τριτη θα αρχισω τις εξετασεις να δουμε τι φταιει

Να μην φοβάσαι τίποτα κουκλίτσα!!! Όλα θα πάνε καλά!!!! Και αν δεν υπάρχει πρόβλημα δεν θεωρώ ότι πρέπει να σταματήσεις δουλειά και να μείνεις ξάπλα!!! Η γιατρός μου μου είπε ότι δεν έκανα κάτι εγώ που το προκάλεσαι!!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει είτε είσαι ξάπλα είτε στο πόδι!!! Αλλά εσύ να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά και έτσι θα πάνε!!! Εγώ σε κανένα δίμηνο θα ξαναβάλω μπρος αλλά αυτή την φορά δεν θα το πω πουθενά...!!! Στους πολύ κοντινούς...!!! Ας κλείσω τον 3ο και μετά!!!! Για τις εξετάσεις πολύ καλά θα κάνεις...!!! Θα πάω και εγώ διακοπές και μετά θα βάλω μπρος! Μου έγραψε να κάνω και καμπύλη ζαχάρου, και θυροειδή και θα κάνω και από μόνη μου για θρομβοφιλία!!!! Αααααααααα και επανάληψη για τοξόπλασαμα!!!

56Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( - Σελίδα 3 Empty Απ: Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( Δευ Αυγ 16, 2010 8:41 am

bouki

bouki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Despoinaki έγραψε:
bouki έγραψε:
Despoinaki έγραψε:
bouki έγραψε:se katalavainw kai egw extes exasa to mwraki mou aurio 8a kleiname ton deutero mina egw den ekana oute apoxisi oute tipota eida apla ligo aima amesws me eide i gunaikologos mou kai to vradu to apevale o organismos mou ekana xoriaki amesws kai uperixo o sakos itan adios kai i xoriaki 2914.49 ti na pw prospa8w na eimai kala kai etsi 8elw na nomizw oti eimai

Σε καταλαβαίνω απόλυτα πουλάκι μου πως περνάς! Αλλά το καλύτερο που έχουμε τώρα είναι να πάρουμε τα πάνω μας, να πιστέψουμε ότι είναι ένα τυχαίο γεγονός και σε κανένα δίμηνο να ξαναβάλουμε μπρος! Εγώ τουλάχιστον που έκανα απόξεση πρέπει να περιμένω δυο μηνάκια! Εσένα σου είπε αμέσως? Είπε αν θα σου κάνει κάποιες εξετάσεις!? Η επόμενη φορά μας θα είναι και η καλύτερη!!! Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε!!!

καλησπερα δεν μου ειπε τιποτα η γιατρος μου το μονο που ειπε να προσεχω για λιγο να σου πω και την αληθεια φοβαμαι να μεινω εγκθος παλι μην περασω τα ιδια αν και ο αντρας μου λεει οτι θα βαλουμε μπρος γρηγορα με την προιποθεση οτι μολις μαθω οτι ειμαι εγκυος τερμα η δουλεια και ξαπλα στο κρεβατι. εγω απο την τριτη θα αρχισω τις εξετασεις να δουμε τι φταιει

Να μην φοβάσαι τίποτα κουκλίτσα!!! Όλα θα πάνε καλά!!!! Και αν δεν υπάρχει πρόβλημα δεν θεωρώ ότι πρέπει να σταματήσεις δουλειά και να μείνεις ξάπλα!!! Η γιατρός μου μου είπε ότι δεν έκανα κάτι εγώ που το προκάλεσαι!!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει είτε είσαι ξάπλα είτε στο πόδι!!! Αλλά εσύ να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά και έτσι θα πάνε!!! Εγώ σε κανένα δίμηνο θα ξαναβάλω μπρος αλλά αυτή την φορά δεν θα το πω πουθενά...!!! Στους πολύ κοντινούς...!!! Ας κλείσω τον 3ο και μετά!!!! Για τις εξετάσεις πολύ καλά θα κάνεις...!!! Θα πάω και εγώ διακοπές και μετά θα βάλω μπρος! Μου έγραψε να κάνω και καμπύλη ζαχάρου, και θυροειδή και θα κάνω και από μόνη μου για θρομβοφιλία!!!! Αααααααααα και επανάληψη για τοξόπλασαμα!!!

αυριο θα κανω εξετασεις και ανχωνομαι συνφωνω μαζι σου και εγω αν μεινω εγκυος παλι θα το πω μετα τον 4 τωρα με περνουν τηλ και δεν ξερω τι να πω αντε να το εξηγησεις. Ο ξαδερφος μου μου ειπε σημερα οτι αν ολος ο κοσμος επερνε τα θεματααυτα ετσι ψυχραιμα ο κοσμος μας θα ηταν καλυτερος

57Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( - Σελίδα 3 Empty Απ: Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( Δευ Αυγ 16, 2010 10:44 am

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bouki έγραψε:
Despoinaki έγραψε:
bouki έγραψε:
Despoinaki έγραψε:
bouki έγραψε:se katalavainw kai egw extes exasa to mwraki mou aurio 8a kleiname ton deutero mina egw den ekana oute apoxisi oute tipota eida apla ligo aima amesws me eide i gunaikologos mou kai to vradu to apevale o organismos mou ekana xoriaki amesws kai uperixo o sakos itan adios kai i xoriaki 2914.49 ti na pw prospa8w na eimai kala kai etsi 8elw na nomizw oti eimai

Σε καταλαβαίνω απόλυτα πουλάκι μου πως περνάς! Αλλά το καλύτερο που έχουμε τώρα είναι να πάρουμε τα πάνω μας, να πιστέψουμε ότι είναι ένα τυχαίο γεγονός και σε κανένα δίμηνο να ξαναβάλουμε μπρος! Εγώ τουλάχιστον που έκανα απόξεση πρέπει να περιμένω δυο μηνάκια! Εσένα σου είπε αμέσως? Είπε αν θα σου κάνει κάποιες εξετάσεις!? Η επόμενη φορά μας θα είναι και η καλύτερη!!! Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε!!!

καλησπερα δεν μου ειπε τιποτα η γιατρος μου το μονο που ειπε να προσεχω για λιγο να σου πω και την αληθεια φοβαμαι να μεινω εγκθος παλι μην περασω τα ιδια αν και ο αντρας μου λεει οτι θα βαλουμε μπρος γρηγορα με την προιποθεση οτι μολις μαθω οτι ειμαι εγκυος τερμα η δουλεια και ξαπλα στο κρεβατι. εγω απο την τριτη θα αρχισω τις εξετασεις να δουμε τι φταιει

Να μην φοβάσαι τίποτα κουκλίτσα!!! Όλα θα πάνε καλά!!!! Και αν δεν υπάρχει πρόβλημα δεν θεωρώ ότι πρέπει να σταματήσεις δουλειά και να μείνεις ξάπλα!!! Η γιατρός μου μου είπε ότι δεν έκανα κάτι εγώ που το προκάλεσαι!!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει είτε είσαι ξάπλα είτε στο πόδι!!! Αλλά εσύ να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά και έτσι θα πάνε!!! Εγώ σε κανένα δίμηνο θα ξαναβάλω μπρος αλλά αυτή την φορά δεν θα το πω πουθενά...!!! Στους πολύ κοντινούς...!!! Ας κλείσω τον 3ο και μετά!!!! Για τις εξετάσεις πολύ καλά θα κάνεις...!!! Θα πάω και εγώ διακοπές και μετά θα βάλω μπρος! Μου έγραψε να κάνω και καμπύλη ζαχάρου, και θυροειδή και θα κάνω και από μόνη μου για θρομβοφιλία!!!! Αααααααααα και επανάληψη για τοξόπλασαμα!!!

αυριο θα κανω εξετασεις και ανχωνομαι συνφωνω μαζι σου και εγω αν μεινω εγκυος παλι θα το πω μετα τον 4 τωρα με περνουν τηλ και δεν ξερω τι να πω αντε να το εξηγησεις. Ο ξαδερφος μου μου ειπε σημερα οτι αν ολος ο κοσμος επερνε τα θεματααυτα ετσι ψυχραιμα ο κοσμος μας θα ηταν καλυτερος

Αυτό είναι...!!! Ότι πρέπει μετά να εξηγήσεις σε τόσα άτομα τι έγινε και πως νιώθεις!!! Και δεν είναι καθόλου εύκολο!!! Όλα θα πάνε καλά αύριο!! Να μην αγχώνεσαι!! Θα περιμένω τα καλά σου νέα!!! Οκ?? Φιλάκια πολλά!!!

Τι εξετάσεις είναι να κάνεις αύριο??

athanop


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλη χρονιά σε όλες,
Είμαι 41 χρονών και στην τρίτη προσπάθεια μου με εξωσωματική έμεινα έγκυος σε δίδυμα τα οποία παλινδρόμησαν το πρώτο την 3η εβδομαδα και το δεύτερο την 4η. Ψάχνομαι για κάποιο γιατρό με εμπειρία σε παλινδρομήσεις. Μπορείτε κορίτσια να με βοηθήσετε?

59Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( - Σελίδα 3 Empty Απ: Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( Τρι Ιαν 10, 2012 1:26 am

art86

art86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΛΗ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΩ...ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΞΕΣΗ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Μ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙ Η ΜΗΤΡΑ....ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Ν ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ

60Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( - Σελίδα 3 Empty Απ: Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( Τρι Ιαν 10, 2012 3:18 am

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
λυπαμαι πολυ κοριτσι μου γλυκο..σιγουρα τωρα πονας,αλλα με τον καιρο ο πονος αυτος θα μαλακωσει.η αδερφη μου εχει ενα παιδακα μετα ειχε τρεις παλλινδρομες.ομως εμεινε εγκυος κ σε λιγες μερες θα ερθει το δευτερο μωρακι.
ο γιατρος σου ειπε γιατι μπορει να συνεβη αυτο;η αδερφη μου που το εψαξε πολυ,ειδε τελικα πως ηταν λογω της θρομβοφιλιας,οποτε με την καταλληλη αγωγη,πηγαν ολα καλα αυτη τη φορα.
σου ευχομαι να ερθει συντομα ενα γλυκο μωρακι κ για σεναSmile

61Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( - Σελίδα 3 Empty Απ: Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( Τρι Ιαν 10, 2012 3:30 pm

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας κοριτσάκια! Τι κάνετε? Εγώ όπως βλέπετε μετά από μια παλίνδρομη επέκτησα το κοριτσάκι μου! Όλα πήγαν καλά την δεύτερη φορά! Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή της 2ης εγκυμοσύνης και μέχρι να καταλάβω το μωράκι να κουνιέται είχα πολύ άγχος αλλά μετά έβαλα φρένο στα άγχοι μου και είπα έτσι δουλειά δεν γίνεται! Το πήρα χαλαρά από εκεί και πέρα και όλα πήγαν καλά! Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που πέρασαν κάτι ανάλογο να μην το βάζουν κάτω! Ένα ακόμα μπεμπάκι σύντομα θα γεμίσει την κοιλίτσα σας και όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά μέχρι το τέλος! Σας ευχαριστώ όλες ξανά για την συμπαράστασή σας τότε! Φιλιά πολλά στην καθεμία χωριστά!!!

62Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( - Σελίδα 3 Empty παλινδρομη κυηση Τρι Μάης 29, 2012 2:52 pm

athina73


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μολις σημερα μετα απο 10 εβδομαδες περιπου το μωρακι μου δεν αντεξε και πηγε στο θεο.Παλινδρομη κυηση.ειμαι χαλια εννοειται.ευτυχως εχω μια κορη 2,5 μηνων και παρηγοριεμαι.Αυριο με το καλο η αποξεση.Η αιμοραγια εχει αρχισει ηδη.Ξερετε μηπως ποτε πρεπει να πω για να γινει η αυτοψια του μωρου?και γινεται σε κλινικη η μονο στο δημοσιο?

63Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( - Σελίδα 3 Empty παλινδρομη κυηση Τρι Μάης 29, 2012 2:54 pm

athina73


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
2,5 ετων εννοουσα ,ακομα δεν εχω συνερθει απο το σοκ της ανακοινωσης!συγγνωμη!

64Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( - Σελίδα 3 Empty Απ: Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( Τετ Μάης 30, 2012 8:41 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αθηνα εγω την εκανα σε δημοσιο νομιζω στα ιδιωτικα σε χρεωνουν παραπανω αν θες και βιοψια του κυηματος.Κουραγιο παντως,εγω δεν εκανα βιοψια καθως εχω ηδη ενα μωρακι και ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν τυχαιο γεγονος,δεν εκανα και εξετασεις αλλα εμεις δεν βαζουμε μπρος και για δευτερο οποτε...εσυ αν εχεις σκοπο να κανεις αμεσως μωρακι ξανα ρωτα τον γιατρο σου για τα παντα που χρειαζεται να κανεις,ευχομαι την επομενη φορα ολα να πανε καλα!

65Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( - Σελίδα 3 Empty αποξεση Τετ Μάης 30, 2012 2:19 pm

athina73


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
σημερα εκανα την αποξεση ,ειμαι ρακος περιμενα να το παρω πιο χαλαρα μιας και ενιωθα εξ αρχης οτι κατι δεν παει καλα.κλαιω συνεχεια ,ειμαι χαλια με βλεπει και η κορη μου και δεν ξερει τι συμβαινει.που να της εξηγησω,2,5 χρονων τι να καταλαβει.και μενα μου πε τυχαιο γεγονος,εχω και συγγενικη θρομβοφιλια επαιρνα και ηπαρινες αλλα τιποτα δε βοηθησε στην αποβολη.απο χθες ειχα τρελη αιμοραγια και μου πε η γυναικολογος οτι δεν ειχε μεινει σχεδον τιποτα μεσα.θελω δευτερο επειγοντως τωρα το ποτε θα τα πουμε σε κανα μηνα με τη γυναικολογο μου αφου ερθει η περιοδος.τι να πω σε καμια να μην τυχει αυτο
Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

66Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( - Σελίδα 3 Empty Απ: Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( Τετ Μάης 30, 2012 3:14 pm

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
athina73 έγραψε:σημερα εκανα την αποξεση ,ειμαι ρακος περιμενα να το παρω πιο χαλαρα μιας και ενιωθα εξ αρχης οτι κατι δεν παει καλα.κλαιω συνεχεια ,ειμαι χαλια με βλεπει και η κορη μου και δεν ξερει τι συμβαινει.που να της εξηγησω,2,5 χρονων τι να καταλαβει.και μενα μου πε τυχαιο γεγονος,εχω και συγγενικη θρομβοφιλια επαιρνα και ηπαρινες αλλα τιποτα δε βοηθησε στην αποβολη.απο χθες ειχα τρελη αιμοραγια και μου πε η γυναικολογος οτι δεν ειχε μεινει σχεδον τιποτα μεσα.θελω δευτερο επειγοντως τωρα το ποτε θα τα πουμε σε κανα μηνα με τη γυναικολογο μου αφου ερθει η περιοδος.τι να πω σε καμια να μην τυχει αυτο
Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

σε καταλαβαίνω απόλυτα!!όλα όμως θα πάνε κατευχήν τη δεύτερη φορά και θα κάνεις το δεύτερο μωράκι σου υγιές!νομίζω πως η φύση για κάποιο ανεξήγητο λόγο προνοεί και πράττει ανάλογα!έχε πίστη..στη κόρη σου τι να πείς?ΤΙΠΟΤΑ!!! απλά κάντη πολλές αγκαλιές και σίγουρα θα νιώσεις πολύ καλύτερα!

keep walking κούκλα! Very Happy Very Happy

67Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( - Σελίδα 3 Empty Απ: Παλίνδρομη Κύηση... :Ο( Παρ Ιουν 01, 2012 2:37 am

γουργουριτσας

γουργουριτσας
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αθηνα μου εχω κι εγω εναν γιο 2 ετων και μετα τον γιο μου ειχα 2 παλινδρομες .....προς το παρον δεν προσπαθω για 2ο αλλα ευχομαι ο θεουλης να μου δωσει κι ενα 2ο παιδακι καποια στιγμη και το ευχομαι σε ολες τις γυναικες που προσπαθουνε να κανουνε μωρακι..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις