Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
571 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 571 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51Είναι κακό που ΘΕΛΟΥΜΕ το κοριτσάκι μας κοιμάται ακόμη στο ίδιο δωμάτιο με μας; - Σελίδα 3 Empty . Σαβ Φεβ 02, 2013 8:10 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ γω θα συμφωνησω με λεμονακι.δεν μπορω να κανω σεξ και να ειναι το μωρο διπλα μου και ας κοιμαται.νιωθω περιεργα.ο καθενας τον χωρο του για να νιωθουμε καλα και να μην χανουμε αυτο που ειχαμε πριν το μωρο.

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λεμονάκι έγραψε:δεν ξέρω ρε κορίτσια αλλά νομίζω πως δεν θα μπορούσα να κάνω κάτι με το παιδί στο δωμάτιο, έτσι λέω δεν ξέρω,
τώρα μου φαίνεται πολύ παράξενο!
είδομεν Razz

ωραίες οι αγκαλιές με το μωρό στην μέση, δεν το συζητώ δεν υπάρχει κάτι ποιο όμορφο αλλά μήπως χάνετε γενικά
ο έρωτας μετά ;
μήπως το ζευγάρι καταλήγει ποιο πολύ σαν ''αδελφάκια'' να πω ;

χμμμμ κοιτα λεμονακι οπως και να το δεις μετα την αποκτηση του παιδιου οπου και να κοιματαται το σεξακι αλλαζει δεν ειναι το ιδιο οπως ηταν

εγω ημουν και γκαντεμω..
μπορει ο μικρος μου να κοιμοταν στο δωματιο του μεχρι 3 χρονων αλλα οποτε μας 'ερχοταν' με τον συζηγο η διαθεση για τρελιτσες Embarassed
ΟΥΑΑΑΑΑΑ ΟΥΑΑΑΑΑΑΑ ο μικρος Laughing Laughing Laughing

παντα!!! καθε φορα με την ψυχη στο στομα οποτε μαγεια μηδεν Crying or Very sad

τωρα?????
παρολο που κοιμαται σε εμας υπαρχει μαγεια πως?
βγαινουμε ραντεβουδακια μεσα στο σπιτι μας Embarassed αφηνουμε σημειωματακια πονηρα και βρισκομαστε οπου μπορουμε ακομη και οταν βαζω μπουγαδα
φυσικα μονο οταν κοιμαται ο μικρος αλλα ολο αυτο μας αρεσει κανουμε σας παρανομο ζευγαρακι και εχει πολυ γουστο Είναι κακό που ΘΕΛΟΥΜΕ το κοριτσάκι μας κοιμάται ακόμη στο ίδιο δωμάτιο με μας; - Σελίδα 3 215994

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΩΝ. Very Happy ΞΕΡΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ, ΨΥΧΙΚΕΣ, ΒΙΩΜΑΤΙΚΕΣ, ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ (ΟΝΟΜΑΣΤΕ ΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ!) ΑΝΑΓΚΕΣ! ΕΧΟΥΜΕ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΠΙΔΡΑ ΣΤΟΝ ΨΥΧΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΖΩΗ ΤΟΥ? ΤΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΑΝΕΤΗ ΦΩΛΙΤΣΑ, ΓΕΜΑΤΗ ΜΕ ΖΕΣΤΕΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ! ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ ΟΜΩΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ? ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑ ΩΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΖΕΣΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥΣ? ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤ'ΕΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΟΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ! Η ΑΝΤΩΝΥΜΙΑ "ΜΟΥ" ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝΟ ΚΑΙ ΧΡΟΙΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΟΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΤΗΤΙΚΗ! ΤΟΥΣ ΑΝΗΚΕΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΤΟΥΣ! ΑΠΛΩΣ ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ, ΠΩΣ ΝΑ ΑΓΑΠΟΥΝ, ΠΩΣ ΝΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ!


Υ.Γ: ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΧΩΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΕΠΕΙ (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ) ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΛΩ (ΑΓΚΑΛΙΕΣ)! Wink

crazymama27

crazymama27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακι μου γλυκο σε νιωθωωω απολυτα!!!!εμενα ειναι 1 χρονων ο γιος μου και θελω να τον εχω στο κρεββατι μαζι μου και οχι στο κρεββατι του!(που ειναι στο ιδιο δωματιο δηλαδη!)μακαρι να ειχαμε την πολυτελεια να τον εβαζα σε αλλο δωματιο στο δικο του δωματιο...ετσι θα εχει το χωρο του δυστυχως το σπιτι μας ειναι μικρο!!!!βασικο αυτο...δυστυχως ΠΡΕΠΕΙ!!!
θα σου πω μια περιπτωση συγγενικου μου προσωπου στο οποιο το ζευγαρι απο μωρο το ειχαν στο ιδιο δωματιο μεχρι τωρα που ειναι 18 χρονων η κατασταση ειναι ακομα ετσι..το μονο'κακο' ειναι οτι το παιδι ειναι πολυ ανασφαλεις και να κοιμηθει μονο του το βραδυ ΑΔΥΝΑΤΟΝ περασε σε καποια σχολη σε αλλο μερος..και κοιμουνται με το skype ανοιχτο!αυτη την περιπτωση σκεφτομαι συνεχεια και ανχονομαι..με συνχωρειτε για το ..σεντονι!

fmg 75


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καιεμεις ειχαμε την κορη μας μαζι μας μεχρι τα 6 της!!!η αληθεια ειναι οτι περασαμε απο ολες τις φασεις που εχουν περιγραψει τα κοριτσια ειναι αναλογα με τις ημερες ,τα κεφια ,την διαθεση...παντως αν το μικρο το συνηθισει δυσκολα το βγαζεις απο διπλα σου Είναι κακό που ΘΕΛΟΥΜΕ το κοριτσάκι μας κοιμάται ακόμη στο ίδιο δωμάτιο με μας; - Σελίδα 3 215994

NOPITSA

NOPITSA
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αφρουλα έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΩΝ. Very Happy ΞΕΡΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ, ΨΥΧΙΚΕΣ, ΒΙΩΜΑΤΙΚΕΣ, ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ (ΟΝΟΜΑΣΤΕ ΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ!) ΑΝΑΓΚΕΣ! ΕΧΟΥΜΕ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΠΙΔΡΑ ΣΤΟΝ ΨΥΧΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΖΩΗ ΤΟΥ? ΤΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΑΝΕΤΗ ΦΩΛΙΤΣΑ, ΓΕΜΑΤΗ ΜΕ ΖΕΣΤΕΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ! ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ ΟΜΩΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ? ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑ ΩΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΖΕΣΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥΣ? ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤ'ΕΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΟΝΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ! Η ΑΝΤΩΝΥΜΙΑ "ΜΟΥ" ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝΟ ΚΑΙ ΧΡΟΙΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΟΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΤΗΤΙΚΗ! ΤΟΥΣ ΑΝΗΚΕΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΤΟΥΣ! ΑΠΛΩΣ ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ, ΠΩΣ ΝΑ ΑΓΑΠΟΥΝ, ΠΩΣ ΝΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ!


Υ.Γ: ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΧΩΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΕΠΕΙ (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ) ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΛΩ (ΑΓΚΑΛΙΕΣ)! Wink

SYMFWNW MAZI SOY!!!!!!!!!!! Είναι κακό που ΘΕΛΟΥΜΕ το κοριτσάκι μας κοιμάται ακόμη στο ίδιο δωμάτιο με μας; - Σελίδα 3 328109

http://nopixristos@hotmail.com

????????


Επισκέπτης
afroylitsa θα συμφωνησω σε ολα, αλλα οχι απ την πρωτη μερα......πιστευω οτι τους πρωτους μηνες χρειαζεται πολλη προσοχη το νεογνο και ειναι πιο καλα να εισαι διπλα.....γινονται πολλα δυστυχως...

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΤΕΛΛΑ ΜΟΥ ΕΑΝ ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ "ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ" ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ! ΕΠΙΣΗΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ! Wink ΚΑΙ ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΑΠΕΧΟΥΝ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ... Laughing

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αφρουλα τις πρώτες μέρες τουλάχιστον καλυτερα να το έχεις διπλα σου. δυστυχως ξέρω ζευγαρι που εχασε το παιδι του απο αφνιδιο βρεφικο θανατο και η ενδοεπικοινωνια δεν βοηθησε καθολου. ξερω σου ειπα περιπτωση που ειναι απο το αλλο ακρο αλλα δυστυχως πολλα γινονται

????????


Επισκέπτης
elenidek έγραψε:Αφρουλα τις πρώτες μέρες τουλάχιστον καλυτερα να το έχεις διπλα σου. δυστυχως ξέρω ζευγαρι που εχασε το παιδι του απο αφνιδιο βρεφικο θανατο και η ενδοεπικοινωνια δεν βοηθησε καθολου. ξερω σου ειπα περιπτωση που ειναι απο το αλλο ακρο αλλα δυστυχως πολλα γινονται



κι εγω δυστυχως εχω γνωστους που τους συνεβη

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγω ειμαι της αποψης 3-6 μηνες το μωρο διπλα.

giollanda


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ωραιο το παιδι να βρισκεται στο ιδιο κρεβατι με εμας αλλα και εγω πιστευω πως για την καλυτερη και ομαλη ψυχολογικη του ωριμανση θα πρεπει συντομα να πηγαινει στο δωματιο του..εγω το εκανα μετα το 6μηνο.

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΑΙΦΝΙΔΙΟ ΒΡΕΦΙΚΟ ΘΑΝΑΤΟ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΔΙΠΛΑ! ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ! ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΝΑΓΩΓΗΣ, ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗΣ ΦΑΓΗΤΟΥ ΦΑΓΗΤΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ...ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ "ΤΗΡΗΣΗ ΚΑΝΟΝΩΝ"!

64Είναι κακό που ΘΕΛΟΥΜΕ το κοριτσάκι μας κοιμάται ακόμη στο ίδιο δωμάτιο με μας; - Σελίδα 3 Empty . Κυρ Φεβ 03, 2013 1:53 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συμφωνω με αφρουλα το εγραψα και σε προηγουμενο ποστ οτι δεν υπαρχουν συγκεκριμενες απαντησεις για το τι φταιει.δεν μπορουμε να το προλαβουμε γιατι τοτε δεν θα επρεπε να κοιμομαστε ποτε και να καθομαστε να παρατηρουμε συνεχεια αν αναπνεει.εμ δεν γινεται ομως αυτο.

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΡΙΣΤΙ ΜΟΥ! Wink

????????


Επισκέπτης
δεν ειναι λιγες ομως και οι περιπτωσεις παλινδρομησης , πολλοι εχουν ξυπνησει το πρωι και τα βρηκαν πεθαμενα μες τους εμετους ρε παιδια......ειναι τραγικο......για μενα τουλαχιστον μεχρι να σαραντησει ας κανουν μια υπομονη οι μανουλες.......για μενα

67Είναι κακό που ΘΕΛΟΥΜΕ το κοριτσάκι μας κοιμάται ακόμη στο ίδιο δωμάτιο με μας; - Σελίδα 3 Empty . Κυρ Φεβ 03, 2013 2:29 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μα εννοειται οτι ξαπλωνεις το μωρο οταν εχει ρεφτει.το ειπε και η αφρουλα οτι σε θεματα παλινδρομησης προσεχεις καποια πραγματα παραπανω.οταν εχουν παλινδρομηση παθολογικη εννοω συνηθως το παθαινουν και στον ξυπνιο τους οποτε δεν ειναι να πεις οτι ξαφνιαζεται η μαμα αν το κανει στον υπνο του.το ξερει απο πριν και προσεχει.ε καλα δεν μιλαμε τωρα για μεχρι 40 μερες η 2 μηνες.μιλαμε για πιο "ακραια" διαστηματα.

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΒΡΕ ΣΤΕΛΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΠΑΛΙΝΡΟΜΗΣΗΣ ΦΑΓΗΤΟΥ ΤΟ ΤΟΝΙΣΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ! ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΞΑΡΤΩΝΤΑΙ 100% ΑΠΟ ΕΜΑΣ!

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια δεν ξερω..εχω μια φιλη που απο την πρωτη μερα που εφεραν το μωρο απο το μαιευτηριο το εβαλαν στο δικο του δωματιο..
ειχα παει μια φορα σπιτι της οταν το μωρο ηταν 6 μηνων περιπου και μου λεει η μαμα "κατσε να τον βαλω για υπνο". Παει λοιπον το μωρο μεσα, το βαζει στην κουνια του και κλεινει την πορτα! το παιδι εκλαιγε μεχρι σκασμου για κανενα μισαωρο αλλα η φιλη μου ακαθεκτη "ετσι κανει, θα κοιμηθει". Οντως μετα απο λιγο σταματησε, πηγε η μαμα του να τον δει και κοιμοταν...
Δεν θα μπορουσα να το κανω με τιποτα, δεν εχω τοσο γερο στομαχι..
Κανει το μωρο να κλαψει του σκασμου μεχρι να το παρει ο υπνος απο την κουραση? Βεβαια δεν ξερω αν γινεται χωρις κλαματα ολο αυτο, ειδικα σε ενα μικρο μωρο!
Οχι πως επαθε τιποτα ο μικρος, μια χαρα παιδακι ειναι πια..

????????


Επισκέπτης
κουκλιτσες οταν λεω μια γνωμη δε σημαινει οτι απανταω στην προηγουμενη κοπελα και δε σημαινει οτι διαφωνω.........

για να συνοψισω.......για μενα μεχρι 3 μηνων το παιδι πρεπει να ειναι με τη μαμα διπλα, αν οχι τοσο μεχρι να σαραντησει δεν το διαννουμαι οτι θα το εχω στο χωρο του......γιατι απο οσα εχω διαβασει το παιδι εχει τρελλες φοβιες, εφιαλτες και δεν ξερει καν που τελειωνει το κορμακι του, οχι ποιος ειναι ο χωρος του!

απο κει και περα το θεωρω λαθος να ειναι ολοκληρα γαιδουρακια αναμεσα στη μαμα και στο μπαμπα (και οταν λεω πιο πανω διπλα δεν εννοω στο ιδιο κρεββατι γιατι αν δειτε και ποσα παιδακια εχουν πνιγει γιατι καποιος κοιμοτανε και γυρισε και τα πλακωσε και δεν καταλαβε κανεις παλι θα φριξετε)

αλλα κι εγω που ηταν το σπιτι μου μικρο και κοιμομουν μεχρι τα 5 στο ιδιο δωματιο δεν επαθα και τιποτα, εννοω η αλλη κοπελα που δεν εχει δωματιο τι θα κανει δλδ

παν μετρον αριστον......οπως σε ολα, αλλα την αμαρτια μου θα την πω κι ας με βαρεσετε..... αυτο το γυρισαμε απ το μαιευτηριο και ο καθενας στο δωματιο του δεν μπορω ουτε να το ακουω.......δεν μου παει δεν το χωραει το μυαλο μου.......η αυτο που ειπε η κοπελα πιο πανω, αστο να κλαιει θα κοιμηθει

παν μετρον αριστον απο μενα

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ! ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΔΙΑΤΥΠΩΣΗ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΚΑΙ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΩΝ ΛΕΞΞΕΩΝ (ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΕ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΕΓΩ ΦΑΙΝΟΜΑΙ ΣΑΝ ΤΗ "ΣΚΥΛΑ-ΣΚΛΗΡΗ" ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΤΥΧΟΝ ΑΤΥΧΗ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΝΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΒΡΟΥΝ! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οχι κοπελα μου, δεν νομιζω κανεις να εννοει αυτο το πραγμα...Φυσικα και ο καθενας εχει τη γνωμη του.
Αλλα να σου πω κατι Αφρουλα μου..κι εγω οταν ημουν εγκυος σχεδιαζα πως θα βαλουμε την κουνια του μωρου στο σαλονι (μεναμε σε δυαρι τοτε) γιατι ηθελα να κοιμαται μονο του απο την αρχη κι εγω πριν γεννησω . Τα ειχα βαλει πολυ ωραια μες το μυαλο μου, δεν θα την παιρνω αγκαλια για να μην μαθαινει στα χερια ελεγα, μιας και η μαμα μου μου ειχε πει ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ ιστοριες για εμενα μωρο (οτι με κρατουσε ολη νυχτα αγκαλια και γυρνουσε βολτες ολο το σπιτι για να κοιμαμαι, μολις σταματουσε να καθισει ξυπνουσα και χαλουσα τον κοσμο και πολλα αλλα..)..αλλα οταν γεννησα τη μικρη μου εκανα οοοοοολα αυτα που ελεγα οτι δεν θα κανω ποτε! Οχι μονο η κουνια μετακομισε στην κρεβατοκαμαρα, αλλα εμεινε εκει για να βαζουμε μεσα τα κουκλακια της, το παρκο που της πηρα επισης στο σαλονι για να βαζουμε και τα υπολοιπα κουκλακια της και οταν ημουν μονη..κατεληγα με τα βρακια κατεβασμενα στη λεκανη με το μωρο στο χερι, μην ξεροντας πως να σηκωθω.....

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΡΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΩ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ! ΤΟ ΤΟΝΙΣΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ POST ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΝΩ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΕΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΟΥΔΕΙΣ ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ! Very Happy

????????


Επισκέπτης
αφρουλα έγραψε:ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ! ΑΛΛΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΔΙΑΤΥΠΩΣΗ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΚΑΙ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΩΝ ΛΕΞΞΕΩΝ (ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΕ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΕΓΩ ΦΑΙΝΟΜΑΙ ΣΑΝ ΤΗ "ΣΚΥΛΑ-ΣΚΛΗΡΗ" ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΤΥΧΟΝ ΑΤΥΧΗ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΝΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΒΡΟΥΝ! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

ελα ρε αφρουλα μου δε μιλαμε πρωτη φορα....καθενας εχει την αποψη του....ολες σεβαστες εννοειται !!!! Very Happy

Ρουλακι

Ρουλακι
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μακαρι να καταφερεις να παραμεινεις σταθερη στις αποψεις σου.εγω σκεφτομαι και ξανασκεφτομαι πολλα. δεν ηταν μονο η αγαπη προς το παιδι μου που με εκαναν να παρεκλινω απ αυτο που ειχα αρχικα σχεδιασει, αλλα και η αδυναμια μου. Η αδυναμια να επιβληθω στον εαυτο μου δηλαδη. Πολλες φορες πηρα τη μπεμπα κοντα μου στο κρεβατι απο κουραση, ειτε γιατι ηθελα μια αγκαλια εγω..και πολλα αλλα για διαφορετικα πραγματα..δεν υπαρχει στανταρ συνταγη, η καθε μανουλα μεχρι εκει που μπορει και που επιτρεπουν οι συνθηκες κανει, ολες μας ομως λατρευουμε τα παιδακια μας Smile !!!! Με το καλο να γεννηθει το μπεμπακι σας, να ειναι υγιες και να μεγαλωσει την ευτυχια σας!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις