Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

????????


Επισκέπτης
παιδια χρειαζομαι βοηθεια.....το ειχα ξανασυζητησει και παλιοτερα αλλα δεν παει αλλο! τα λεω οσο μπορω πιο ξεκαθαρα.......

ο μεγαλος μου γιος εχει υπερτροφικα κρεατακια με αποτελεσμα

1. να αναπνεει απο το στομα

2. να ροχαλιζει

δεν εχει ομως αλλα προβληματα που να κανουν την εγχειριση απαραιτητη δλδ

ΔΕΝ κανει συχνα ωτιτιδες (εχει κανει 3 φορες στα 5.5 χρονια που θεωρειται πολυ λιγο)

χτες παραπονεθηκε οτι ποναει το αυτακι τον πηγε ο μπαμπας του στην ΩΡΛ και μας ειπε οτι πρεπει να τα βγαλουμε.......

το ιδιο σκηνικο ειχε παιχτει το σεπτεμβρη οταν μας ειπε οτι το αυτι του εχει υγρο και μας ακουει σαν μεσα απ τη θαλασσα και πρεπει να χειρουργηθει αμεσα ειπε τοτε...

για να μη μεινω βεβαια με μια γνωμη και κανω χειρουργειο ελαφρα τη καρδια πηρα την περιβοητη ακτινα επι φαρυγγος που ειδε αυτη και επαθε σοκ, και την πηγα σε εναν πολυ καλο γιατρο που μου συστησανε πολλοι στο ΙΚΑ ...αυτος ειδε την ιδια ακτινα και ειπε οτι δεν ειναι τοοοοσο μεγαλα τα κρεατακια και οτι δεν εχει καθολου υγρο το παιδι στο αυτακι τουShocked και οτι δε χρειαζεται εγχειριση..... παλι για να μη μεινω με δυο γνωμες τον πηγα και στο νοσοκομειο σε εναν πολυ καλο παλι (ειναι και ο κουνιαδος μου στο ιδιο νοσοκομειο αρα τυχαμε ιδιαιτερης προσοχης)που τον ειδε, ειπε οτι δεν εχει υγρο και οτι δεν ειναι τοσο μεγαλα τα κρεατακια και σιγα σιγα θα συρρικνωθουν.... οποτε ηρεμησαμε μεχρι χτες που αυτη παλι αρχισε με τα χειρουργεια... να πω εδω οτι εδω που μενουμε και ο παιδιατρος μου και ατομα απολυτου εμπιστοσυνης ιατρικου κλαδου μου ειπαν "α σ αυτην πηγες, καλημερα της λες --χειρουργειο σου λεει!"

παρολα αυτα μπαινω να διαβασω να ενημερωθω.....και απ τα υπερτροφικα κρεατακια μπορει να υπαρξουν απο μαθησιακες δυσκολιες, μεχρι και καρδιολογικα προβληματα, παραμορφωση της γναθου, πνευμονολογικα θεματα λογω μη σωστης εισροης αερα και πολλα πολλα ακομα......

τι να κανω???

να πω εδω οτι με βαση τη βiβλιογραφια ειναι μεν μια επεμβαση ρουτινας (με γενικη αναισθησια ωστοσο) ομως παντου λεει οτι περνωντας τα χρονια ειδικα μετα τα 6 αρχιζουν να συρρικνωνονται απο μονα τους, και παραμενει και ενα αναπαντητο ερωτηματικο το οτι μερικοι ισχυριζονται οτι απο το εκβλαστησεις (ετσι λεγονται ...αδενοειδεις εκβλαστησεις) καταλαβαινει και ο καθε αγραμματος οτι βλαστησεις= ξαναμεγαλωνουν παλι και αλλοι χτυπιουνται οτι αν γινει σωστα η αφαιρεση δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναβγουν........

δε θελω να δημιουργηθει προβλημα στο παιδι .......help!!!!!!!

????????


Επισκέπτης
??????????????κανεις???????????????

Sad

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κ εγω το ίδιο πρόβλημα είχα κ μου είχαν κάνει εγχείρηση οταν ήμουν περιπου 5 ετών κ απο τότε δεν είχα πια κανένα πρόβλημα. Ουτε μιση ώρα δεν είχε κρατήσει το χειρουργείο κ δεν έμεινα καθόλου στο νοσοκ. Αυτά τώρα που σου λέω ήταν προ Χριστού ... Ο ξαδερφος μου επίσης είχε κρεατακια σε μεγαλύτερο βαθμό απο εμένα κ του έλεγαν κ αυτουνου εγχείρηση αλλα ο παιδιατρος δεν μας άφησε να την κάνουμε είπε ότι με τον καιρο θα φτιάξει μονο του... Περιπου στα 10 δεν ξανά είχε καμμια ενόχληση τώρα ειναι 15 κ ειναι μια χαρα... Αφου πήρες τόσες γνώμες κ οι περισσότεροι σου λένε να μην την κανεις ασε την προς το παρών κ βλέπεις αυτη ειναι η γνώμη μου τώρα εσυ ξέρεις καλύτερα σαν μάνα κ κρίνεις τι πρέπει να κανεις .

????????


Επισκέπτης
να εισαι καλα κοπελα μου
μα την ιδια ακτινα ρε παιδι μου τη βλεπει η μια λεει εγχειρηση αμεσα
τη βλεπει ο αλλος λεει δεν ειναι τοσο μεγαλα
και ο τριτος τα ιδια
το ιδιο αυτι το βλεπει ο ενας, κερι, το βλεπει ο αλλος , υγρο
ξερω οτι η ιατρικη ειναι ωκεανος και οι γιατροι εχουν σχεδία, αλλα οχι κι ετσι.......

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στη θεση σου δε θα εκανα το χειρουργειο, ειδικα εφοσον αυτη η γιατρος εχει τετοι φημη. Γιατι δεν την αλλαζτε; Καθε φορα που σας βλεπει το ιδιο θα σας λέει αφου αυτη ειναι η άποψή της.

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα,
εγώ στη θέση σου δε θα έκανα, αφου δυο γιατροί είπαν ότι δεν είναι απαραίτητο...Και αφού αυτή σε βάζει χειρουργιο με το παραμικρο... Άλλωστε απο ότι αναφέρεις κ οι 2 άλλοι γιατροί που πήγες είναι πολύ καλοί, ποίος ο λόγος να βάλεις το παιδί σε τέτοια διαδικασία;; Αν κατάλαβα καλά λένε κάποιες έρευνες ότι κ να τους βγάλεις ενδέχετε να έχει ξανά στο μέλλον πρόβλημα;;;
Άλλωστε από ότι καταλαβαίνω δε δημιουργούν ιδιαίτερη ευαισθησία σε ωτίτιδες κ τέτοια, για να πεις ότι το παιδί θα γλυτώσει αντιβιώσεις....

????????


Επισκέπτης
υπαρχει εντονη φημολογια οτι ξαναβγαινουν τα κρεατακια, βεβαια οι ωρηλαδες δεν το δεχονται λενε οτι δε βγαινουν αμα καυτηριαστουν σωστα.......αλλα η γενικη ιατρικη το παραδεχεται

το παιδι αντιβιωση πηρε δυο φορες στα 5μιση χρονια και η δευτερη ειναι σημερα.....δεν κανει ωτιτιδες και δεν παω σ αυτην τη γιατρο απλα τωρα πηγαμε για το κερι του μικρουλη γιατι ειναι διπλα και θεωρησα το κερι απλη δουλεια

το θεμα ειναι αν ειναι οντως μεγαλα τα κρεατακια και δημιουργηθουν ολα τα παραπανω που λενε......λογω κακης εισροης αερα......

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ρώτησες τους γιατρούς πάνω σε αυτό το θέμα;;;
Μήπως πρέπει να είναι σε κάποιο βαθμό για να δημιουργούν όλα αυτά;; Θεωρώ ότιαν υπήρχε φόβος για όλα αυτά θα το έλεγαν οι γιατροί...

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλασπερα!!!!!η κορη μου ειναι 5 κατι...πηγαμε κ εμεις σε ΩΡΛ κ μας ειπε χειρουργιο.....εμενα ουτε ωτιτιδες ουτε μπουκωμα αυτα τα χρονια.μονο βηχα... μου ειπε κιολας οτι αργησα να τα βγαλουμε. ακομα δεν πηρα δευτερη γνωμη....

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Den exo na sou doso kamia sumbouli tis prokopis mias k emena mou ta bgalane ola (amygales kreatakia) apo ta 3. APoti mou eipe i mama mou tora sto tilefono eipe oti itan ola megala k piodes opote EPREPE leei na ta bgaloune. Ego pali den thimamai tipota opote erixa to tilefono prin sou grapso

????????


Επισκέπτης
amiga να σαι καλα !

παιδια οι ιατρικες σελιδες ειναι σαφεις

εγχειριση γινεται εαν

- κανει συνεχεις ωτιτιδες

- κανει λοιμωξεις που δεν υποχωρουν με αντιβιοτικα

- κανει απνοιες τη νυχτα

δε λεει να τα βγαλουμε αν δεν δημιουργουν προβλημα το θεμα ειναι οτι το ποσο σωστα εισρεει ο αερας δεν ειναι προβλημα που φαινεται και γι αυτο εχω σκασει....

κι εμενα σαν παιδι ειχα πυωδεις αμυγδαλες και καλη ωρα ο ενας εγχειριση ο αλλος οχι, τελικα δεν εκανα και υποχωρησαν με την παροδο του χρονου

αλλα αν εχουμε μαθησιακες δυσκολιες και κινδυνο καρδιολογικο και πνευμονολογικο και παραμορφωσεις γναθου και ολα αυτα θα ειναι αργα μετα......ουφ θα σκασω

????????


Επισκέπτης
ΥΠΕΡΤΡΟΦΙΚΕΣ ΑΔΕΝΟΕΙΔΕΙΣ ΕΚΒΛΑΣΤΗΣΕΙΣ



Πρόκειται για τα γνωστά «κρεατάκια». Βρίσκονται στο ρινοφάρυγγα δηλαδή στο τμήμα του φάρυγγα που βρίσκεται πίσω από τη μύτη μας. Η υπερτροφία των αδενοειδών εκβλαστήσεων είναι πολύ συχνή στην παιδική ηλικία και κυρίως μεταξύ 3 και 5 ετών. Με την πάροδο της ηλικίας βαθμιαία ατροφούν και μετά την εφηβεία κατά κανόνα δεν προκαλούν ενοχλήματα. Οφείλονται κυρίως σε αντίδραση του λεμφικού ιστού σε επαναλαμβανόμενες λοιμώξεις του ανώτερου αναπνευστικού.

Είναι η πιο συχνή αιτία δυσκολίας της ρινικής αναπνοής και ροχαλητού στα παιδιά και σημαντικός παράγοντας πρόκλησης εκκριτικής ωτίτιδας. Το βασικότερο σύμπτωμα του παιδιού είναι η ρινική απόφραξη ( μπούκωμα ) με επακόλουθο την αντικατάσταση της φυσιολογικής ρινικής αναπνοής με στοματική αναπνοή. Η κατάσταση αυτή οδηγεί σε δυσκολία κατά τη σίτιση ( ιδίως στις μικρές ηλικίες ), ανησυχία και ροχαλητό κατά τη διάρκεια του ύπνου καθώς και ένρινη ομιλία. Επίσης, υπάρχουν προβλήματα στην ανάπτυξη της άνω γνάθου και ορθοδοντικές ανωμαλίες. Όταν τα ‘’κρεατάκια’’ συνδυάζονται με υπερτροφία των αμυγδαλών είναι δυνατό να προκαλείται άπνοια κατά τον ύπνο. Οι αυξημένες πυώδεις ρινικές εκκρίσεις και ο ελλιπής αερισμός του αυτιού οδηγούν σε επαναλαμβανόμενες ωτίτιδες, ενώ η στοματική αναπνοή οδηγεί σε συχνές φλεγμονές του ανώτερου και κατώτερου αναπνευστικού συστήματος. Τα παιδιά με υπερτροφικές αδενοειδείς εκβλαστήσεις είναι συχνά νευρικά, απρόσεκτα και δεν έχουν καλή επίδοση στο σχολείο. Επιπλέον, η ελάττωση της όρεξης και οι συχνές φλεγμονές οδηγούν συχνά σε καθυστέρηση της φυσιολογικής τους ανάπτυξης.

Η διάγνωση με τη βοήθεια των ενδοσκοπίων είναι εύκολη και ανώδυνη.

Η θεραπεία των αδενοειδών εκβλαστήσεων όταν προκαλούν συμπτώματα είναι η χειρουργική αφαίρεση ( αδενοτομή ) η οποία γίνεται μέσα από το στόμα με γενική αναισθησία. Όταν συνυπάρχει υπερτροφία των αμυγδαλών η αδενοτομή συνδυάζεται με αμυγδαλεκτομή ενώ εφόσον κριθεί απαραίτητο αντιμετωπίζεται και η συλλογή υγρού στα αυτιά με παρακέντηση και τοποθέτηση σωληνίσκων.

Γενικά, πρόκειται για μια επέμβαση με μικρό χειρουργικό κίνδυνο και ταυτόχρονα μεγάλα οφέλη όσον αφορά στην ποιότητα ζωής και στην ανάπτυξη του παιδιού, εφόσον γίνει στην κατάλληλη ηλικία.

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλο θα ήταν να πας σε έναν παιδοχειρουργο η στο αγ.σοφια ή στο αγλαια κυριακου που έχουν μεγάλη εμπειρία να σου πουν και αυτοί την γνώμη τους . Έχεις φρικαρει με τους γιατρούς το καταλαβαίνω άλλα κανε μια ακόμα προσπάθεια

????????


Επισκέπτης
ειμαι θεσσαλονικη

και οι 3 που πηγα ειναι χειρουργοι παιδο ωρλ

ο τελευταιος μαλιστα, ο κ. Πουρναρας στο Γεννηματας, ειναι απο τους πιο καλους στην πολη μας....ειπε δεν χρειαζεται εγχειριση, και γενικα δε βαζει παιδια στο μαχαιρι χωρις λογο, μιας φιλης μου του εκανε τα χριστουγεννα γιατι ειχε χοντρο προβλημα το παιδακι, εμας μας ειπε οχι

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χωρις να ειμαι κ ειδικη δε νομιζω να χρειαζεται εγχειρηση .αν ησουν αθηνα θα σου ροτεινα γιατρο ωρλ.δε συστηνω ποτε γιατρους εκτος απο αυτον για τον οποιο ειμαι 100% σιγουρη.

????????


Επισκέπτης
ο αντρας μου φωναζει, λεει οτι ειναι αρκετο προβλημα οτι αναπνεει το παιδι απ τη μυτη και ειναι συνεχεια μπουκωμενο και δε χρειαζεται να συμπληρωσουμε ολη τη λιστα προβληματων για να τα βγαλουμε

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μμμ καλα οι αντρες μας αμεσως την ευκολη λυση βρισκουν....

????????


Επισκέπτης
ΠΑΙΔΙΑ ΒΡΗΚΑ ΛΥΣΗ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΝΔΟΣΚΟΠΗΣΗ ΡΙΝΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΜΙΚΡΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΚΡΙΒΕΣ ΜΕΓΕΘΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΤΑ ΚΡΕΑΤΑΚΙΑ.......ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
άντε καντε κ ααυτό κ ενημέρωσέ μας. ευχομαι καλα αποτελέσματα!!!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στελλα μπραβο αυτο να κανετε να ηρεμησετε!

βιολετα3


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα εχω κ εγω κρεατακια επισης θυμαμαι μικρη ροχαλιζα κ ημουν συνεχεια μπουκομενη επειδη τ σπιτι μας ειε υγρασια το προβλημα επιδηνονοταν..τωρα ποτ μεγαλωσα παρατηρησα πως δεν ειναι τοσο εντονο παρα μονο οταν εχει υγρασια ροχαλιζω ..παιζει ρολο η υγρασια στο σπιτι επισης με ενοχλη κ τ κληματιστικο..απλα απο οτι μ ειχε πει κ η μαμα μου καπου στην ηλικια τον 8 9 βελτιωθηκα αρκετα μηπως θα πρεπει να περιμενεις λιγο....εμεις εχουμε αλλο προβλημα με την μικρη μ ειναι 3 κ εχει πολυ μεγαλες αμυγδαλες ειναι εμφανες κ με τ ματι λιγο να συκωσει τ λαιμο της

????????


Επισκέπτης
υγρασια δεν εχουμε καθολου
ξερω οτι απο τα 7 και μετα αρχιζουν να συρροκνωνονται αλλα θελω να δω ακριβως τι διασταση εχουν γιατι αν παρεμποδιζουν την σωστη εισροη οξυγονου ειναι πολυ σοβαρο
αμυγδαλες κι εγω παλευω απο μωρο καλυτερα να τις ειχα βγαλει!

????????


Επισκέπτης
πηγαμε σημερα και καναμε την ρινικη ενδοσκοπηση
τα κρεατακια ειναι τεραστια και επισης και οι αμυγδαλες υπερτροφικες
ειναι υπερηχος τα ειδαμε κι εμεις
μετα το πασχα παμε για χειρουργειο

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θα βγαλετε και αμυγδαλεs και κρεατακια?

????????


Επισκέπτης
ναι ολα το παιδι αναπνεει με δυσκολια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις