Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
145 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 145 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 40]

151ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 7:23 am

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μην δινεις σημασια τζενη σε κανεναν
ο καθενας λεει οτι θελει.και αυτες οι γιαγιαδες ειπαμε τα ξερουν ολα πια.

152ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 7:35 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τουρτιτσα έγραψε:μην δινεις σημασια τζενη σε κανεναν
ο καθενας λεει οτι θελει.και αυτες οι γιαγιαδες ειπαμε τα ξερουν ολα πια.

Γρουσούζες και πρήχτρες! Mad

153ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 7:44 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι κάνετε; Πως γεμίζουν έτσι οι σελίδες; Χα,χα,χα! Πήγαμε σούπερ μάρκετ και στο γυρισμό γίναμε παπιά! 500 μέτρα και βράχηκε μέχρι και το βρακί μας; Ο καημένος ο άντρας μου που κουβαλούσε κιόλας, τι να πει; Εγώ μια σακουλίτσα είχα και κοιταγα να μην φάω τούμπα!
Βούλα τέτοιοι %$%^%$ υπάρχουν παντού! Απαπα...θα είχα σηκώσει τη γειτονιά στο πόδι! Τζένη μην δίνεις σημασία! "Μπαινάκης βγαινάκης"! Μη χαλάς τη ζαχαρένια σου!
Σεντονάκια και τα σχετικά ούτε εγώ θα πάρω πολλά! Λέω δύο σετάκια και δύο κατωσέντονα και μία κουβέρτα πικέ! Και από πετσέτες καινένα μπουρνουζάκι και κανα δυο πετσέτες απλές ή σετ! Μιά βελουτέ αγκαλιάς και μία κούνιας πήρε ήδη η μαμά μου οπότε αν τυχόν έχει κρύα εκείνες τις μέρες έχω βολευτεί! Βασικά γενικά λέω να μην πάρω πολλά πράγματα. Τα βασικά και μετά θα δω τι θα μου φέρουν και θα προχωρήσω ανάλογα.

154ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 7:50 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzeniko έγραψε:Γεια σας κορίτσια! Καλά.. διαπιστώνω καθημερινά πόσο εκνευρίζομαι πλέον με μερικά πράγματα! Το πως μου τη δίνουν στα νεύρα λόγια του τύπου ''κοιμήσου τώρα που μπορείς γιατί μετά θα υποφέρεις'', ''Ε, θα πονάς στην καισαρική (απάντηση δική μου ''μια χαρά θα είμαι) και να μου ανταπαντάνε ''ε, όχι θα πονάς! Η στη φυσιολογική γέννα θα πονέσεις ή στην καισαρική'' Επιπλέον το συνεχές ΄πρήξιμο της πεθεράς μου για να μάθει κάθε λεπτομέρεια τι θα κάνω οοοοοταν γεννηθεί το παιδί, θα το δίνω να το παίρνουν αγκαλιά οι άλλοι? Με τι θα το σκεπάζω, με τι θα το ντύνω, με τη θα το ταίζω? Και όταν της λέω οτι θα θηλάζω αποκλειστικά να μου λέει ''Ε ναι, άμα θα έχεις γάλα..μακάρι! Έχω βαρεθεί με τις μαλακίες! Εκνευρίζομαι συνέχεια! Πείτε ρε καμιά καλή κουβέντα, τσούχτρες! Ετσι μουρχεται να τους πω!
κ που εισαι ακομα!!!οταν γεννηθει να δεις γλεντι ξερολιασης!!
ασε η ατακα:δε χορταινει το παιδι με τον θηλασμο!εκει θα σου ερχεται να τους πνιξεις.τα περασα με τον πρωτο μου γιο αλλα τωρα δε θα τολμησε κανενας να το ξαναπει πιστευω .
με το μονο που συμφωνω ειναι με το :κοιμησου τωρα που μπορεις!(που κ εμενα μου την εσπαγε στη 1η εγκυμοσυνη να το ακουω αλλα ποσο δικιο ειχαν....)

155ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 8:00 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kaatrin έγραψε:
tzeniko έγραψε:Γεια σας κορίτσια! Καλά.. διαπιστώνω καθημερινά πόσο εκνευρίζομαι πλέον με μερικά πράγματα! Το πως μου τη δίνουν στα νεύρα λόγια του τύπου ''κοιμήσου τώρα που μπορείς γιατί μετά θα υποφέρεις'', ''Ε, θα πονάς στην καισαρική (απάντηση δική μου ''μια χαρά θα είμαι) και να μου ανταπαντάνε ''ε, όχι θα πονάς! Η στη φυσιολογική γέννα θα πονέσεις ή στην καισαρική'' Επιπλέον το συνεχές ΄πρήξιμο της πεθεράς μου για να μάθει κάθε λεπτομέρεια τι θα κάνω οοοοοταν γεννηθεί το παιδί, θα το δίνω να το παίρνουν αγκαλιά οι άλλοι? Με τι θα το σκεπάζω, με τι θα το ντύνω, με τη θα το ταίζω? Και όταν της λέω οτι θα θηλάζω αποκλειστικά να μου λέει ''Ε ναι, άμα θα έχεις γάλα..μακάρι! Έχω βαρεθεί με τις μαλακίες! Εκνευρίζομαι συνέχεια! Πείτε ρε καμιά καλή κουβέντα, τσούχτρες! Ετσι μουρχεται να τους πω!
κ που εισαι ακομα!!!οταν γεννηθει να δεις γλεντι ξερολιασης!!
ασε η ατακα:δε χορταινει το παιδι με τον θηλασμο!εκει θα σου ερχεται να τους πνιξεις.τα περασα με τον πρωτο μου γιο αλλα τωρα δε θα τολμησε κανενας να το ξαναπει πιστευω .
με το μονο που συμφωνω ειναι με το :κοιμησου τωρα που μπορεις!(που κ εμενα μου την εσπαγε στη 1η εγκυμοσυνη να το ακουω αλλα ποσο δικιο ειχαν....)

Μα δεν διαφωνώ οτι σίγουρα θα υπάρχει κάποια κούραση κλπ. Αλλά έλεος! Ας πούνε κάτι θετικό! Άνθρωπο θα φέρω στον κόσμο δεν θα ‘’αεριστώ’’! Εχει έγνοιες και κούραση, το ξέρουμε, δεν χρειαζόμαστε καταστροφολογίες! Αυτό με το συμπλήρωμα θηλασμού κ μένα με κάνει έξαλη. Τι ζόρι τραβάνε ρε? Αντί να σου μιλήσουν θετικά αρχίζουν τις μαλακίες, άμα θα έχουμε γάλα και άμα το ένα και το άλλο. Ουστ απο δω πια!

156ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 8:04 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ερώτηση άσχετη με τα προαναφερόμενα, ποια η διαφορά της απλής πάνας και της πάνας χασέ;

157ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 8:04 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχεις απολυτο δικιο να εκνευριζεσαι.προετοιμασε τους ολους να το βουλωσουν τοτε που θα γεννηθει γιατι θα αναγκαστεις να γινεις πολυ κακια κ αγενης σιγουρα!
ρε αν δε χορτασει το ματι τους νομιζουν οτι δε χορταινει κ το μωρο κ πολλες κοπελες πεφτουν στη παγιδα του συμπληρωματος απο ανασφακεια που τους δημιουργουν οι τριτοι.μεγα λαθος!

158ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 8:08 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kaatrin έγραψε:εχεις απολυτο δικιο να εκνευριζεσαι.προετοιμασε τους ολους να το βουλωσουν τοτε που θα γεννηθει γιατι θα αναγκαστεις να γινεις πολυ κακια κ αγενης σιγουρα!
ρε αν δε χορτασει το ματι τους νομιζουν οτι δε χορταινει κ το μωρο κ πολλες κοπελες πεφτουν στη παγιδα του συμπληρωματος απο ανασφακεια που τους δημιουργουν οι τριτοι.μεγα λαθος!

Κάτσε και θα τους τακτοποιήσω καλά! bom

159ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 8:10 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:
τουρτιτσα έγραψε:ρε κοριτσια να ρωτησω κατι το σελτεδακι ειναι η απλη η πανα 'η αυτη με το πλαστικο γιατι εχω μια διαφωνια.


Καλημερα κοριτσακια !!!
Ειναι πετσετε απο [ανω για να ξαπλωνει το μωρο και απο κατω εχει πλαστικο ωστε αν λερωσει το μωρο να μην γινουν χαλια τα παντα!!

Δεσποινακι μου μπορεις να παρεις με αντικαταβολη! Απλα εχει εξτρα χρεωση! Κι εγω παντως με αντικαταβολη ψωνιζω.

Βιντεακια με μπανακι μωρων εχει πολλα στο Youtube!! Οπως και βιντεακια για το θηλασμο. Μπορειτε να βρειτε τα παντα.

Γεωργια μου γεννησες φυσιολογικα και φοβασαι την καισαρικη!? Τπτ δεν ειναι η καισαρικη μην σε αγχωνει καθολου.

Εχω κι εγω τις φοβιες μου βεβαια αλλα ειμαι αρκετα αισιοδοξη. Στην 1η γεννα επαιξε μεγαλο ρολο ο φοβος γιατι δεν ηξερα αν θα γεννησω φυσιολογικα ή με καισαρικη και αγχωνομουν παρα πολυ και αυτο με τρελαινε. Τωρα ξερω οτι θα κανω καισαρικη, θυμαμαι πανω κατω την διαδικασια... θελω να ελπιζω οτι θα ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα. Και ολες οι κοπελες μου λενε οτι και με καισαρικη η δευτερη γεννα ειναι πιο ευκολη απο ολες τις αποψεις.

Στεφυ μου παρηγγειλα τελικα! 2 σελτεδακια του ασλάνη κ μια τσάντα Pierre cardin!! Με αντικαταβολη 38 ευρώ όλα! Έξω είχα βρει 50 μόνο την τσάντα!!! Σ ευχαριστωωωωωω! Ανυπομονω να τα παραλαβω!

160ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 8:14 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tzeniko έγραψε:
kaatrin έγραψε:
tzeniko έγραψε:Γεια σας κορίτσια! Καλά.. διαπιστώνω καθημερινά πόσο εκνευρίζομαι πλέον με μερικά πράγματα! Το πως μου τη δίνουν στα νεύρα λόγια του τύπου ''κοιμήσου τώρα που μπορείς γιατί μετά θα υποφέρεις'', ''Ε, θα πονάς στην καισαρική (απάντηση δική μου ''μια χαρά θα είμαι) και να μου ανταπαντάνε ''ε, όχι θα πονάς! Η στη φυσιολογική γέννα θα πονέσεις ή στην καισαρική'' Επιπλέον το συνεχές ΄πρήξιμο της πεθεράς μου για να μάθει κάθε λεπτομέρεια τι θα κάνω οοοοοταν γεννηθεί το παιδί, θα το δίνω να το παίρνουν αγκαλιά οι άλλοι? Με τι θα το σκεπάζω, με τι θα το ντύνω, με τη θα το ταίζω? Και όταν της λέω οτι θα θηλάζω αποκλειστικά να μου λέει ''Ε ναι, άμα θα έχεις γάλα..μακάρι! Έχω βαρεθεί με τις μαλακίες! Εκνευρίζομαι συνέχεια! Πείτε ρε καμιά καλή κουβέντα, τσούχτρες! Ετσι μουρχεται να τους πω!
κ που εισαι ακομα!!!οταν γεννηθει να δεις γλεντι ξερολιασης!!
ασε η ατακα:δε χορταινει το παιδι με τον θηλασμο!εκει θα σου ερχεται να τους πνιξεις.τα περασα με τον πρωτο μου γιο αλλα τωρα δε θα τολμησε κανενας να το ξαναπει πιστευω .
με το μονο που συμφωνω ειναι με το :κοιμησου τωρα που μπορεις!(που κ εμενα μου την εσπαγε στη 1η εγκυμοσυνη να το ακουω αλλα ποσο δικιο ειχαν....)

Μα δεν διαφωνώ οτι σίγουρα θα υπάρχει κάποια κούραση κλπ. Αλλά έλεος! Ας πούνε κάτι θετικό! Άνθρωπο θα φέρω στον κόσμο δεν θα ‘’αεριστώ’’! Εχει έγνοιες και κούραση, το ξέρουμε, δεν χρειαζόμαστε καταστροφολογίες! Αυτό με το συμπλήρωμα θηλασμού κ μένα με κάνει έξαλη. Τι ζόρι τραβάνε ρε? Αντί να σου μιλήσουν θετικά αρχίζουν τις μαλακίες, άμα θα έχουμε γάλα και άμα το ένα και το άλλο. Ουστ απο δω πια!

αν πανε να σου ξαναπουν κατι, με το σοβαρος σου υφος αλλα κ συναμα ευγενικο θα πεις συγγνωμη αλλα δε θα ηθελα να το συζητησω/να επεκταθουμε κτλ...κ εμενα μου εχει τυχει αρκετες φορες κ ειμαι κ ντροπαλη κ δε μπορω να τους το κοψω ευκολα, αλλα παιρνω το ευχαριστο χαμογελαστο κ ευγενικο υφος μου κ τους τη λεω ..πρεπει να τα κοψεις ολα αυτα απο τωρα γιατι μετα που θα γεννηθει το παιδακι εκει να δεις γλεντι...!!!!!αυτα σκεφτομαι κ εγω κ εχω ερχισει κ τους τα κοβω τα πολλα πολλα!!!

161ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 8:17 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια θελω κ εγω να μπω στη brandsgalaxy..οποια θελει ας μου στειλει προσκληση!!μην κανω την εγγραφη μονη μου κ χασει καποια κοπελα τυχον προνομια!!
θα περιμενω!!!!

162ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 8:17 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mar1987 έγραψε:
tzeniko έγραψε:
kaatrin έγραψε:
tzeniko έγραψε:Γεια σας κορίτσια! Καλά.. διαπιστώνω καθημερινά πόσο εκνευρίζομαι πλέον με μερικά πράγματα! Το πως μου τη δίνουν στα νεύρα λόγια του τύπου ''κοιμήσου τώρα που μπορείς γιατί μετά θα υποφέρεις'', ''Ε, θα πονάς στην καισαρική (απάντηση δική μου ''μια χαρά θα είμαι) και να μου ανταπαντάνε ''ε, όχι θα πονάς! Η στη φυσιολογική γέννα θα πονέσεις ή στην καισαρική'' Επιπλέον το συνεχές ΄πρήξιμο της πεθεράς μου για να μάθει κάθε λεπτομέρεια τι θα κάνω οοοοοταν γεννηθεί το παιδί, θα το δίνω να το παίρνουν αγκαλιά οι άλλοι? Με τι θα το σκεπάζω, με τι θα το ντύνω, με τη θα το ταίζω? Και όταν της λέω οτι θα θηλάζω αποκλειστικά να μου λέει ''Ε ναι, άμα θα έχεις γάλα..μακάρι! Έχω βαρεθεί με τις μαλακίες! Εκνευρίζομαι συνέχεια! Πείτε ρε καμιά καλή κουβέντα, τσούχτρες! Ετσι μουρχεται να τους πω!
κ που εισαι ακομα!!!οταν γεννηθει να δεις γλεντι ξερολιασης!!
ασε η ατακα:δε χορταινει το παιδι με τον θηλασμο!εκει θα σου ερχεται να τους πνιξεις.τα περασα με τον πρωτο μου γιο αλλα τωρα δε θα τολμησε κανενας να το ξαναπει πιστευω .
με το μονο που συμφωνω ειναι με το :κοιμησου τωρα που μπορεις!(που κ εμενα μου την εσπαγε στη 1η εγκυμοσυνη να το ακουω αλλα ποσο δικιο ειχαν....)

Μα δεν διαφωνώ οτι σίγουρα θα υπάρχει κάποια κούραση κλπ. Αλλά έλεος! Ας πούνε κάτι θετικό! Άνθρωπο θα φέρω στον κόσμο δεν θα ‘’αεριστώ’’! Εχει έγνοιες και κούραση, το ξέρουμε, δεν χρειαζόμαστε καταστροφολογίες! Αυτό με το συμπλήρωμα θηλασμού κ μένα με κάνει έξαλη. Τι ζόρι τραβάνε ρε? Αντί να σου μιλήσουν θετικά αρχίζουν τις μαλακίες, άμα θα έχουμε γάλα και άμα το ένα και το άλλο. Ουστ απο δω πια!

αν πανε να σου ξαναπουν κατι, με το σοβαρος σου υφος αλλα κ συναμα ευγενικο θα πεις συγγνωμη αλλα δε θα ηθελα να το συζητησω/να επεκταθουμε κτλ...κ εμενα μου εχει τυχει αρκετες φορες κ ειμαι κ ντροπαλη κ δε μπορω να τους το κοψω ευκολα, αλλα παιρνω το ευχαριστο χαμογελαστο κ ευγενικο υφος μου κ τους τη λεω ..πρεπει να τα κοψεις ολα αυτα απο τωρα γιατι μετα που θα γεννηθει το παιδακι εκει να δεις γλεντι...!!!!!αυτα σκεφτομαι κ εγω κ εχω ερχισει κ τους τα κοβω τα πολλα πολλα!!!

Χμμ ακονίζω τα νυχάκια μου!

163ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 8:38 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nancy82 έγραψε:Μια χαρά σε βρίσκω Στέφη! Εγώ από εκεί που κοιμόνουν σαν το τούβλο τώρα έχω φτάσει στο άλλο άκρο! Με το καλό το βράδυ να δείτε τον παίδαρό σου! Μια χαρά θα είναι όλα! Μην ανησυχείς καθόλου!

Νανσυ μου πιστεύω έχει να κάνει με το ότι δεν δουλευεις πια οπότε κουραζεσαι λιγότερο! Γι αυτό και κοιμάσαι χαράματα!!!

164ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 8:50 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ioannakom έγραψε:Αχ δεν γίνεται..θέλω να σας γράψω τοοοοσα πολλά και να ρωτήσω αλλα τόοοοσα που μεχρι το βράδυ μπορώ να γράφω χεχε..!!
Εμείς μάλλον αυτα τα επιπλάκια θα κλεισουμε,βοηθάνε και λίγο οι γονεις,η πλευρά μου δλδ γιατί του αντρα μου το παίζουν "βαριά πεπόνια", δεν ασχολούμαι άλλο φυσικά!!
Στέφυ μου ίσως απο την μία ομως να είνια καλύτερα,γιατί θα τα πάρεις μαζεμένα εσυ...!Εγω λιγα λιγα,τα βασικά για αρχή και βλέπουμε!!
¨Οσο για περπάτημα...ουυυυυυυυυυ εχω κάνει χιλιόμετρα .κάθε μέρα μεχρι το ψυγείο και τα ντουλάπια πηγαίνω πολλες φορές...απλως στο γυρισμό για καναπέ εχω και παρεα (γλυκά,πατατακια,τοστ κλπ).Φοβερή γυμναστική....!!

Ιωάννα!!!!! Πόσο χαίρομαι που γυρισες στην παρεούλα μας κι είναι όλα καλά!! Μπράβο κορίτσι μου!!! Να μου ξαναπείς την πητ σου γιατί η λίστα μας έχει ανάγκη τους κοριτσαρους!!!! :-)))))

165ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 9:10 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mar1987 έγραψε:κοριτσια θελω κ εγω να μπω στη brandsgalaxy..οποια θελει ας μου στειλει προσκληση!!μην κανω την εγγραφη μονη μου κ χασει καποια κοπελα τυχον προνομια!!
θα περιμενω!!!!

Μαρακι στείλε μου το e mail σου σε π.μ.!!!

166ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 9:36 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Despinaki_86 έγραψε:
Nancy82 έγραψε:Μια χαρά σε βρίσκω Στέφη! Εγώ από εκεί που κοιμόνουν σαν το τούβλο τώρα έχω φτάσει στο άλλο άκρο! Με το καλό το βράδυ να δείτε τον παίδαρό σου! Μια χαρά θα είναι όλα! Μην ανησυχείς καθόλου!

Νανσυ μου πιστεύω έχει να κάνει με το ότι δεν δουλευεις πια οπότε κουραζεσαι λιγότερο! Γι αυτό και κοιμάσαι χαράματα!!!


Δεν μου αρέσει όμως! Και τι να κάνω όλη μέρα για να κουραστώ; Κάνω δουλειές αλλά πόσες να κάνω πια; 75 τ.μ. είναι το σπίτι. Σε δυο μέρες αν ασχοληθείς σοβαρά γλύφεις και τους τοίχους! Γι αυτό τις κάνω σιγά σιγά.
Έφτιαξα ένα κέικ τώρα και βάζω από πίσω και μια τυροπιτούλα! Αποφάσισα να το καθιερώσω. Μια φορά τη βδομάδα θα φτιάχνω και θα έχουμε για την υπόλοιπη βδομάδα να τσιμπολογάμε για πρωινό! Μπούχτισα όλο τοστ. Έκανα και ένα ποτήρι φρουτοχυμό και έκατσα πάλι! Τι άλλο να κάνω; Μου τη δίνει να στριφογυρίζω στο κρεβάτι! Βασανίζω και τον άντρα μου κιόλας έτσι κι εκείνος το πρωί έξι η ώρα σηκώνεται για τη δουλειά!

167ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 10:06 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πω πω νανσυ μου πως σε καταλαβαινωωωω!!!!! Κ εγω μια απο τα ιδια ειμαι... Μειωσα κι ´ αλλο τις ωρες στη δουλεια κ πρεγματικα η μερα δε περναει με τιποτα.... Εν τω μεταξυ κ ο δικος μου αντρας λειπει απο το πρωι κ γυρναει 10 - 11 το βραδυ κ δεν αντεχω αλλο... Ευτυχως που εχω το νινακι κ μου κραταει συντροφια!!! Εχει κ κωλοκαιρο κ δε σου κανει αισθηση να βγεις κ μια βολτα... Ας ελπισουμε τουλαχιστον να φτιαξει λιγο ο καιρος κ να βγαινουμε να παιρνουμε λιγο καθαρο αερα!!! Να πινουμε κ ενα χυμο εξω ρε αδερφε!!!!;; Χαχα!!

168ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 10:20 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια μου δείτε το χαλάκι με τον winnie να μου πείτε! Λέω να το παραγγείλω, δεν είναι πολύ όμορφο ???
http://e-tapis.gr/shop/el/paidika-xalia-winnie-409.html

Στέφυ περιμένουμε νέα απ το καμάρι σου!! Όλα θα ναι τέλεια είμαι σίγουρη!!!

Νάνσυ τυρόπιτα και κέικ για πρωνινο ??? Σπιτικό πρωινό ?? Το λατρεύω αλήθεια!! Στέλνε μου πρωινό!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 215994
Εγώ πάλι γύρισα 7.30 σπίτι απ τις 8 το πρωι και δεν ήξερα τι να πρωτοκάνω!

Ευτυχώς που έχω τον καλύτερο άντρα του κόσμου και είχε ήδη απλώσει υα ρούχα και είχε πλύνει και τα πιάτα!

169ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 10:30 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Despinaki_86 έγραψε:Κορίτσια μου δείτε το χαλάκι με τον winnie να μου πείτε! Λέω να το παραγγείλω, δεν είναι πολύ όμορφο ???
http://e-tapis.gr/shop/el/paidika-xalia-winnie-409.html

Στέφυ περιμένουμε νέα απ το καμάρι σου!! Όλα θα ναι τέλεια είμαι σίγουρη!!!

Νάνσυ τυρόπιτα και κέικ για πρωνινο ??? Σπιτικό πρωινό ?? Το λατρεύω αλήθεια!! Στέλνε μου πρωινό!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 215994
Εγώ πάλι γύρισα 7.30 σπίτι απ τις 8 το πρωι και δεν ήξερα τι να πρωτοκάνω!

Ευτυχώς που έχω τον καλύτερο άντρα του κόσμου και είχε ήδη απλώσει υα ρούχα και είχε πλύνει και τα πιάτα!

Αγαπώ το χαλάκι που διάλεξες! Πανέμορφο, χαρούμενο, γλυκούλικο! Μούρλια είναι! Εσύ έχεις προχωρήσει δυνατά! Και χαλάκι! Ωχ αμάν που εμείς δεν πήραμε τίποτα ακόμη!
Δέσποινά μου είπα να το καθιερώσω και να τρώμε πρωινό από τα χεράκια μου! Έχει και εναλλαγές ο άντρας μου σε αυτά που παίρνει στη δουλειά!
Πόσο σε καταλαβαίνω! Έτσι κι εγώ γύριζα και δεν προλάβαινα να κάνω πολλά! Αλλά τώρα...άπλετος ο χρόνος! Χα,χα,χα! Δεν χρειάζεται να κάνεις πολλά πολλά! Σε ένα μήνα κι εσύ δεν θα βρίσκεις τι άλλο να κάνεις!

170ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 10:31 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Κορίτσια μου δείτε το χαλάκι με τον winnie να μου πείτε! Λέω να το παραγγείλω, δεν είναι πολύ όμορφο ???
http://e-tapis.gr/shop/el/paidika-xalia-winnie-409.html

Στέφυ περιμένουμε νέα απ το καμάρι σου!! Όλα θα ναι τέλεια είμαι σίγουρη!!!

Νάνσυ τυρόπιτα και κέικ για πρωνινο ??? Σπιτικό πρωινό ?? Το λατρεύω αλήθεια!! Στέλνε μου πρωινό!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 215994
Εγώ πάλι γύρισα 7.30 σπίτι απ τις 8 το πρωι και δεν ήξερα τι να πρωτοκάνω!

Ευτυχώς που έχω τον καλύτερο άντρα του κόσμου και είχε ήδη απλώσει υα ρούχα και είχε πλύνει και τα πιάτα!

πολυ ομορφο το χαλακι δεσποινακι να το παρεις .οσο για τον αντρα σου μπραβο πολυ καλος

171ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 10:41 am

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κορίτσια γειά σας!!!είμαι στην ομάδα μανούλες μαιου 2012..και σας καταλαβαίνω απόλυτα.
θέλω να σας ευχηθώ με το καλό να γεννήσετε και να πάρετε τα αγγελούδια σας αγκαλιά Very Happy Very Happy Very Happy
εύχομαι σε όλες σας ξεχωριστά τα καλύτερα μέσα από τη καρδιά μου!!!
όσο αφορά πεθερές και άλλους ...ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ. και εμένα μου έλεγαν κοιμήσου και μπλα μπλα μπλα και η κόρη μου ήταν πολύ ήσυχη,δε κατάλαβα μωρό μες στο σπίτι!!
τα ταυράκια είναι πολύ ήσυχα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 215994
πολλά φιλιά στις κοιλίτσες σας και σε σας φυσικά!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 417472

172ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 10:44 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστούμε πολύ κοπέλα μου! Κι εσύ να χαίρεσαι την πανέμορφη κορούλα σου!

173ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 10:56 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νάνσυ και Γραμματική χαίρομαι που σας άρεσε το χαλάκι! Θα το παραγγείλω μωρέ δεν είναι κι απ τα πιο φτηνά αλλά είναι σούπερ!

Νάνσυ ανυπομονώ να μην έχω τι να κάνω και να κάααααθομαι! Εχω βάλει σκοπό ν ασχοληθώ περισσότερο με το δωματιο του μπεμπη όταν πάρω άδεια, το φωτιστικό του θα το φτιάξω εγώ!!

Κορίτσι να χαίρεσαι την μπέμπα σου και σ ευχαριστούμε πολυ!!!!!

174ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 11:14 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δέσποινά μου με την ταχύτητα που πας μέχρι να πάρεις την άδεια θα το έχεις τελειώσει το δωματιάκι και μετά σε βλέπω τις μέρες της άδειας να τις περνάς εκεί μέσα χαζολογώντας τα πράγματα του μικρού! Wink

175ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 7 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 07, 2013 11:28 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεσποινουλα, πολυ ωραιο το χαλι, μου εχουν κανει κι εμενα δωρο με θεμα τη Minnie για τη Μαρια, αλλα οντως εσυ το εχεις φτιάξει το δωματιο, εγω στο μπεμπη εχω παρει μονο εσωρουχακια, μια φορμουλα κι τιποτα αλλο, τωρα περιμενω απο τον αντρα μου να μου φτιαξει κρεββατι κι στρωμα για τη μικρη μου, για να παω την κουνια στο δωματιο του μπεμπη κι βα σας βγαλω κι φωτο να σας στειλω...
Ευχαριστουμε πολυ κοπελιά για τις ευχες σου, να σου ζησει η κορακλα σου, σκετη γλυκα ειναι..
Στεφυ δεν γυρισεςακομη απο το γιατρό? ???
Τζενουλα μην ακους κανένα, σιγουρα λιγο ο υπνος τον πρωτο καιρο θα ειναι δυσκολος, αλλα οσο αφορα το θηλασμό,σιγουρα θα εχεις γαλα, δεν υπαρχει γυναικα που δεν εχει γαλα...
Νανσυ κι εγω μολις τελειωσατα παιδικα κουλουρακια της μικρής μιυ, τσακίσαμε λιγα κι εγω κι ο αντρας μου...
Αυριο θα φτιαξω γιουβαρλακια....Το αποφασισα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις