Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
353 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 353 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

826ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 12:14 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΟλλα γραψατε και δεν τα θυμαμαι ολα οσα διαβασα! Παντως θυμαμαι οτι διαβασα μονο ευχαριστω κι αυτο ειναι το σημαντικο. Να αναφερθω πρωτα στην Ελενη που φαινεται να τραβαει ενα λουκι παραπανω απο ολες μας.... Κοριτσακι μου υπομονη... Αραξε και μην κανεις τιποτα... Πανω απο ολα προεχει η υγεια η δικια σου και του μωρου... ολες οι αλλες οι δουλειες ας περιμενουν.

Γραμματικη να το παρεις οπωσδηποτε αυτο το στρωματακι που λεει η Βουλα... σιγουρα το χρειαζεσαι για το μωρο. Το στρωμα που εχουν τα παρκοξρεβατα ειναι τελειως χαλια. Αν δεν ειναι πολυ ακριβο θα παρω κι εγω... αλλιως θα το αφησω για λιγο αργοτερα. Βουλα να μου πεις κι εμενα τιμη... ΑΑΑ θες και διαστασεις ε? Οταν θα τις εχω θα σου τις πω γιατι το παρκοκρεβατο μας βρισκεται στην πεθερα μου.

Χρυσα μου πως σου ειπε και το Δεσποινακι... απαγορευεται αυστηρα το μαξιλαρι ειδικα τους πρωτους 6 μηνες αλλα εγω θα ελεγα και για τον 1ο χρονο. Εγω στην Στελίτσα εβαλα μαξιλαρακι πολυ προσφατα... Ηταν ηδη 16-17 μηνων... Και στο κρεβατακι για οσο ειναι βρεφος το μωρο μεσα τα απολυτως απαραιτητα. Και θα το βαζεις να κοιμαται στο πλαι. Και μην χρησιμοποιησεις ουτε τα λεγομενα σφηνακια που κυκλοφορουν στην αγορα. Θα βαζεις στο πλαι το μωρο και θα στηριζεις την πλατουλα με μια κουβερτουλα. Απλα καθε φορα που το κοιμιζεις να το βαζεις σε διαφορετικο πλευρο για να μην πιαστει συνεχεια απο τη μια πλευρα!

Βαρβαρα ολοι οι γιατροι τρωνε φρικες μετα κιλα αλλα αν η καμπυλη ζαχαρου σου ειναι καλη δεν υοαρχει λογος ανησυχιας. Εγω πηρα 23 κιλα στην 1η εγκυμοσινη... ΦΩναζε ο γιατρος πολυ γιατι φοβοταν ... αλλα μολις εκανα την καμπυλη ζαχαρου και ειδε οτι ηταν καλη ηρεμισε καπως...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την stefy στις Πεμ Φεβ 14, 2013 12:20 pm, 2 φορές συνολικά

827ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 12:17 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:ελενη ασε μαμα και πεθερα για τα παντα και εσυ ξαπλωσεεεεεεεεεεεεεε και χαλαρωσε.
ματινα ωραια η προικα σου και ας ειναι και πιο κλασικη.
βουλα μου να ειναι πιο ασφαλης ο μπεμπης χαμηλα αλλα πως θα το σηκωνω το νεογγενητο απο τοσο χαμηλα;αυτο σκεφτομαι μονο.για αυτο στις αρχες υποτιθεται το βαζεις στο πανω επιπεδο για να μπορεις να το σηκωνεις και να το ξαπλωνεις ευκολα.δε ξερω ρε γαμωτο πειτε καμια ιδεα.λετε να το αφησω κατω τελικα με το στρωμα που λεει ο αντρας σου;φοβαμαι στις αρχες με τον αυχενα του πως θα τον σηκωνω και πως θα τον ξαπλωνω.
αντε να τον δω κιολας αυριο τον τυπακο μου να δουμε τι κανει.
βαρβαρα και εγω στα ιδια με εσενα ειμαι κιλα και παραπανω μη σου πω.αυριο θα μου τα χωσει και εμενα σιγουρα

Βρε Γραμματικη... ουτε πρωτομανα να σουνα... Τι παει να πει πως θα το βαζω το παιδι χαμηλα.... Θα το κρατας και με τα δυο σου τα χερακια... θα σκυβεις και θα το βαζεις... Στην τελικη κρατα το οπως το βαζεις κατω απο τον νιπτηρα για μπανακι... ωστε να ειναι γερμενο προς τα μπροστα ωστε να μην κινδυνευει ο αυχενας και το γυρνας στην πορεια... οταν το ξαπλωσεις. Απο το να το εχεις πανω μερος και να μην ειναι σε καταλληλο στρωμα καλυτερα κατω...

828ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 12:23 pm

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:ελενη ασε μαμα και πεθερα για τα παντα και εσυ ξαπλωσεεεεεεεεεεεεεε και χαλαρωσε.
ματινα ωραια η προικα σου και ας ειναι και πιο κλασικη.
βουλα μου να ειναι πιο ασφαλης ο μπεμπης χαμηλα αλλα πως θα το σηκωνω το νεογγενητο απο τοσο χαμηλα;αυτο σκεφτομαι μονο.για αυτο στις αρχες υποτιθεται το βαζεις στο πανω επιπεδο για να μπορεις να το σηκωνεις και να το ξαπλωνεις ευκολα.δε ξερω ρε γαμωτο πειτε καμια ιδεα.λετε να το αφησω κατω τελικα με το στρωμα που λεει ο αντρας σου;φοβαμαι στις αρχες με τον αυχενα του πως θα τον σηκωνω και πως θα τον ξαπλωνω.
αντε να τον δω κιολας αυριο τον τυπακο μου να δουμε τι κανει.
βαρβαρα και εγω στα ιδια με εσενα ειμαι κιλα και παραπανω μη σου πω.αυριο θα μου τα χωσει και εμενα σιγουρα

Βρε Γραμματικη... ουτε πρωτομανα να σουνα... Τι παει να πει πως θα το βαζω το παιδι χαμηλα.... Θα το κρατας και με τα δυο σου τα χερακια... θα σκυβεις και θα το βαζεις... Στην τελικη κρατα το οπως το βαζεις κατω απο τον νιπτηρα για μπανακι... ωστε να ειναι γερμενο προς τα μπροστα ωστε να μην κινδυνευει ο αυχενας και το γυρνας στην πορεια... οταν το ξαπλωσεις. Απο το να το εχεις πανω μερος και να μην ειναι σε καταλληλο στρωμα καλυτερα κατω...

χαχαχαχαχαχα γιατι ποιος σου ειπε οτι το ξεπερασα ποτε αυτο το πραγμα με τον αυχενα ;φοβαμαι πολυ ρε με τα βρεφη.και μπανιο μαζι με τον αντρα μου το εκανα τοτε δε μπορουσα να το βαλω μπρουμυτα στο χερι μου και να την κανω μπανιο ετρεμα και μονο στην ιδεα. Embarassed

829ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 12:27 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:ελενη ασε μαμα και πεθερα για τα παντα και εσυ ξαπλωσεεεεεεεεεεεεεε και χαλαρωσε.
ματινα ωραια η προικα σου και ας ειναι και πιο κλασικη.
βουλα μου να ειναι πιο ασφαλης ο μπεμπης χαμηλα αλλα πως θα το σηκωνω το νεογγενητο απο τοσο χαμηλα;αυτο σκεφτομαι μονο.για αυτο στις αρχες υποτιθεται το βαζεις στο πανω επιπεδο για να μπορεις να το σηκωνεις και να το ξαπλωνεις ευκολα.δε ξερω ρε γαμωτο πειτε καμια ιδεα.λετε να το αφησω κατω τελικα με το στρωμα που λεει ο αντρας σου;φοβαμαι στις αρχες με τον αυχενα του πως θα τον σηκωνω και πως θα τον ξαπλωνω.
αντε να τον δω κιολας αυριο τον τυπακο μου να δουμε τι κανει.
βαρβαρα και εγω στα ιδια με εσενα ειμαι κιλα και παραπανω μη σου πω.αυριο θα μου τα χωσει και εμενα σιγουρα

Βρε Γραμματικη... ουτε πρωτομανα να σουνα... Τι παει να πει πως θα το βαζω το παιδι χαμηλα.... Θα το κρατας και με τα δυο σου τα χερακια... θα σκυβεις και θα το βαζεις... Στην τελικη κρατα το οπως το βαζεις κατω απο τον νιπτηρα για μπανακι... ωστε να ειναι γερμενο προς τα μπροστα ωστε να μην κινδυνευει ο αυχενας και το γυρνας στην πορεια... οταν το ξαπλωσεις. Απο το να το εχεις πανω μερος και να μην ειναι σε καταλληλο στρωμα καλυτερα κατω...

χαχαχαχαχαχα γιατι ποιος σου ειπε οτι το ξεπερασα ποτε αυτο το πραγμα με τον αυχενα ;φοβαμαι πολυ ρε με τα βρεφη.και μπανιο μαζι με τον αντρα μου το εκανα τοτε δε μπορουσα να το βαλω μπρουμυτα στο χερι μου και να την κανω μπανιο ετρεμα και μονο στην ιδεα. Embarassed

Εμενα ο αντρας μου 7 μερες μετα τη γεννα εφυγε 20 ημερο ταξιδι. Βρε συ παντως με τον τροπο αυτο που μου ειχε διξει η μαια πως να πιανεις το βρεφος ειναι τελειως ακινδυνο... ΕΙναι ο πιο ασφαλης τροπος...

Ξερεις πως λεω.... που περνας το χερι κατω απο το σωμαται του μωρου και το πιανεις απο την μασχαλη... και ειναι σαν να ξαπλωνει το μωρο μπρουμυτα πανω στο χερι σου... Ο αυχενας ειναι 100% ασφαλης ετσι.

830ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 1:00 pm

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
el88tse έγραψε:κοριτσια καλησπερα πηγα σημερα στο γιατρο το αιμα σταματησε τελειως παιρνω πολλα φαρμακα αλλα ειμαι και στο κρεβατι μονο μπανιο παω τωρα 28 φεβρουαριου θα ξαναπαω μεχρι τοτε ξαπλωμενη η μαμα μου και η πεθερα μου εχουν αρχισει τις ετοιμασιες σιγα σιγα φορμακια ζιπουνακια κουβερτουλες πανακια καλαθουνα τα πλυνανε σημερα δεν τα ειδα ακομα θα μου τα φερουνε ετοινα.......να ρωτησω κατι ο γιατρος μου ειπε σημερα οτι εχω προδρομικο πλακουντα παμε για καισαρικη και μολις μπω στον ενατο ανα πασα στιγμη μπορει να γεννησω απο ποια βδομαδα και μετα γινετε ξερετε??

ελενη μου ξαπλα και ξεκουραση.εγω ξερω οτι απο την στιγμη που μπαινεις στον μηνα σου μπορεις να γεννησεις.ο γιατρος σου θα κρινει το ποτε.μην ανυσηχεις ολα καλα θ απανε.

madmommy έγραψε:κοριτσακια χρονια πολλα σε ολες και με το καλο οι ερωτες μας να ερθουν!!!μαρακι καλα να περασεις ...για πειτε και για την δικη μου προικα αποψεις ειναι λιγο κλασσικη βεβαια http://www.adellin.gr/proika_morou1n.php?id=60 http://www.adellin.gr/proika_morou1n.php?id=60 ειναι αυτη που γραφει blue boat


πολυ ωραια η προικα σας.

831ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 1:03 pm

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
stefy έγραψε:
grammatiki έγραψε:ελενη ασε μαμα και πεθερα για τα παντα και εσυ ξαπλωσεεεεεεεεεεεεεε και χαλαρωσε.
ματινα ωραια η προικα σου και ας ειναι και πιο κλασικη.
βουλα μου να ειναι πιο ασφαλης ο μπεμπης χαμηλα αλλα πως θα το σηκωνω το νεογγενητο απο τοσο χαμηλα;αυτο σκεφτομαι μονο.για αυτο στις αρχες υποτιθεται το βαζεις στο πανω επιπεδο για να μπορεις να το σηκωνεις και να το ξαπλωνεις ευκολα.δε ξερω ρε γαμωτο πειτε καμια ιδεα.λετε να το αφησω κατω τελικα με το στρωμα που λεει ο αντρας σου;φοβαμαι στις αρχες με τον αυχενα του πως θα τον σηκωνω και πως θα τον ξαπλωνω.
αντε να τον δω κιολας αυριο τον τυπακο μου να δουμε τι κανει.
βαρβαρα και εγω στα ιδια με εσενα ειμαι κιλα και παραπανω μη σου πω.αυριο θα μου τα χωσει και εμενα σιγουρα

Βρε Γραμματικη... ουτε πρωτομανα να σουνα... Τι παει να πει πως θα το βαζω το παιδι χαμηλα.... Θα το κρατας και με τα δυο σου τα χερακια... θα σκυβεις και θα το βαζεις... Στην τελικη κρατα το οπως το βαζεις κατω απο τον νιπτηρα για μπανακι... ωστε να ειναι γερμενο προς τα μπροστα ωστε να μην κινδυνευει ο αυχενας και το γυρνας στην πορεια... οταν το ξαπλωσεις. Απο το να το εχεις πανω μερος και να μην ειναι σε καταλληλο στρωμα καλυτερα κατω...

χαχαχαχαχαχα γιατι ποιος σου ειπε οτι το ξεπερασα ποτε αυτο το πραγμα με τον αυχενα ;φοβαμαι πολυ ρε με τα βρεφη.και μπανιο μαζι με τον αντρα μου το εκανα τοτε δε μπορουσα να το βαλω μπρουμυτα στο χερι μου και να την κανω μπανιο ετρεμα και μονο στην ιδεα. Embarassed

Εμενα ο αντρας μου 7 μερες μετα τη γεννα εφυγε 20 ημερο ταξιδι. Βρε συ παντως με τον τροπο αυτο που μου ειχε διξει η μαια πως να πιανεις το βρεφος ειναι τελειως ακινδυνο... ΕΙναι ο πιο ασφαλης τροπος...

Ξερεις πως λεω.... που περνας το χερι κατω απο το σωμαται του μωρου και το πιανεις απο την μασχαλη... και ειναι σαν να ξαπλωνει το μωρο μπρουμυτα πανω στο χερι σου... Ο αυχενας ειναι 100% ασφαλης ετσι.

ναι μου το ειχε δειξει η μαια και η παιδιατρος αυτον τον τροπο για να την κανω μπανιο.τι να πω μακαρι να ειμαι πιο ανετη στον μπεμπη και να μην κολλαω σε βλακειες .το ειπα και στον αντρα μου αυριο θα βρω διαστασεις να παραγγειλουμε καποια στιγμη αν ειναι το στρωμα για το παρκοκρεβατο

832ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 1:45 pm

madmommy

madmommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σευχαριστω τουρτιτσα!!! Very Happy

833ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 3:30 pm

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσιαααα τι κανετε?
λιγες μερες δεν μπηκα και εγινε χαμος :PPP
πηρα καροτσακιιιιιιιιιιιιι

http://www.justbaby.gr/products/polykarotsia/item/154-jb-2020

834ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 9:38 pm

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κοριτσάκια μου!
Πρωινή πρωινή σήμερα, ο λαιμός και το συνάχι με ξύπνησε. Sad
Ήθελα να σας πω χθες και το ξέχασα, μας ήρθε το δέμα από libero κορίτσια να το παραγγείλετε οπωσδήποτε αξίζει τον κόπο.Είχε 10 πάνες για 2 διαφορετικές κατηγορίες κιλών, βιβλιαράκια με οδηγίες μπάνιου, μασάζ κτλπ, μία ολόκληρη συσκευασία μωρομάντηλα johnson μαζί με την πλαστική θήκη που μπορείς να βγάζεις εύκολα, καλαθάκι γαλάζιο johnson για καλλυντικά, δείγματα από κρεμούλες και αφρόλουτρα, καμιά 10αριά σερβιέτες σε διάφορα μεγέθη κι ούτε κι εγώ θυμάμαι τι άλλο! Να το πάρετε, είχε τα περισσότερα!!!
Και ίχε και πολλά εκπτωτικά κουπόνια μέχρι 31/12/2013 για πάνες και διάφορα είδη περιποίησης.!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Despinaki_86 στις Πεμ Φεβ 14, 2013 9:49 pm, 1 φορά

835ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 9:44 pm

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νανσούλα με το καλό το όχημά σας!! Το perego plik switch πήρατε τελικά ? Σε μπεζ ? Είναι πολύ όμορφο!

Αναστασία και το δικό σου μια χαρά μου φαίνεται!!! Να προσέξεις να σε βολεψουν οι ρόδες που είναι διπλές μπρος πίσω!!

Βουλίτσα ελπίζω να πέρασες σούπερ ρομαντικά χθες! Κι εμένα ο άντρας μου μου φερε μία σύνθεση χθες με λουλουδάκι αρκουδάκια και μια κούπα! Πολύ γλυκιά!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 417472

Βαρβάρα μου κι εγώ στα +9 κιλά είμαι κι αυτό με το ζόρι, τον τελευταίο μήνα έχω βάλει 1 κιλό μόνο για να μην με μαλώνει ο γιατρός!!!



Γραμματική μου έχεις δίκιο μωρέ ειδικά στο πάρκοκρεβατο θα ναι δύσκολο να τον αφήσεις και να τον πιάσεις. Τουαλ΄χιστον σε μενα σαν πρωτομανουλα φαίνεται δύκολο γιατι ο πατος του παρκοκρεβατου είναι ακρετα χαμηλος. Αλλα με το στρωματάκι θα ανεβει και θα σε βοηθήσει και η πείρα σου οπότε να μην φοβάσαι!!!!

836ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 9:47 pm

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στέφυ λες αυτόν τον τρόπο που ο κορμός του μωρού είναι κατα μήκος του αγκώνα και το κεφαλάκι του στην παλάμη σου περίπου ? Μωρε είχα δει ένα πολύ ωραίο βιντεάκι που το δειχνε μία μαία στο ΡΕΑ και το είχα πιάσει σαν πρακτική αλλά να σου πω την αλήθεια το ξέχασα!!!! Embarassed
Με το μπάνιο μπορεί να με βολέψει και το μπανάκι με το διχτάκι που πήραμε ώστε να μην χρειάζεται να τον κρατάω!!!

837ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 11:12 pm

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα σας κορίτσια.. Τι κάνετε;
Εγώ έχω ΠΗΤ 1ιουνίου Smile

838ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 11:22 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημεραα κοριτσιαααααααα!!!

Δεσποινακι με τον τροπο που λεω το μωρο δεν ειναι ξαπλωμενο κατα μηκος.

Το κρατας απο τη μασχαλιτσα μπρουμητα και το σωματακι στηριζεται καθετα πανω στο χερι...το κεφαλακι παει απο την μια πλευρα και απο την αλλη κρεμοντε πωπουδακι και ποδαρακια... Θα στα δειξουν ολα στο μαιευτηριο μην αγχωνεσαι.

Παντως στο You tube εχει πολλαααα βινετακια. Αν το ψαξεις σιγουρα θα βρεις κι αλλα.

Μεχρι να πεσει ο αφαλος δεν κανει να το βαλεις το παιδι στο μπανακι με νερο γιατι πρεπει να παραμενει εντελως στεγνος ο αφαλος για να πεσει καποια στιγμη. Εκτος αν το ξαπλωσεις απλα το μωρο στο μπανακι χωρις νερο και το πλενεις με μια βρεγμενη πετσετουλα. Αλλα σκεψου οτι πρεπει να το πλενεις οσο ειναι βρεφος σε ΚΑΘΕ αλλαγη πανας... Θα κανεις αυτην την διαδικασια με το μπανακι 7-8-9 φορες την ημερα?????? Νομιζω οτι θα χρειαστει να την μαθεις την λαβη. Βγαζεις πανα... το βαζεις το παιδι κατω απο τον νιπτηρα στο τρεχουμενο νερακι... πλενεις πωπουδακι και πιπακι... το σκουπιζεις.. κρεμουλα proderm χαμομηλι για καθημερινη χρηση... πανα... και ειστε ετοιμοι!!!

Παντως κανεις δεν γεννηθηκε να ξερει. Θα στα δειξουν την τελευταια μερα στο μαιευτηριο.

839ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 11:23 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lemonaki1 έγραψε:Καλημέρα σας κορίτσια.. Τι κάνετε;
Εγώ έχω ΠΗΤ 1ιουνίου Smile

Καλημερα καλως ηρθες και με το καλό! Τι περιμενεις? Σιγουρα θα μπεις στην δικη μας ομαδα κι εσυ πρωτα ο Θεος!!! Μαγιατικο θα ειναι το νινακι σου!

840ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 11:24 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Anastazia2801 έγραψε:γεια σας κοριτσιαααα τι κανετε?
λιγες μερες δεν μπηκα και εγινε χαμος :PPP
πηρα καροτσακιιιιιιιιιιιιι

http://www.justbaby.gr/products/polykarotsia/item/154-jb-2020


Με υγεια το νεο σας κοαροτσακι!!! Ππολυ ομορφο!!

841ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 11:26 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Καλημέρα κοριτσάκια μου!
Πρωινή πρωινή σήμερα, ο λαιμός και το συνάχι με ξύπνησε. Sad
Ήθελα να σας πω χθες και το ξέχασα, μας ήρθε το δέμα από libero κορίτσια να το παραγγείλετε οπωσδήποτε αξίζει τον κόπο.Είχε 10 πάνες για 2 διαφορετικές κατηγορίες κιλών, βιβλιαράκια με οδηγίες μπάνιου, μασάζ κτλπ, μία ολόκληρη συσκευασία μωρομάντηλα johnson μαζί με την πλαστική θήκη που μπορείς να βγάζεις εύκολα, καλαθάκι γαλάζιο johnson για καλλυντικά, δείγματα από κρεμούλες και αφρόλουτρα, καμιά 10αριά σερβιέτες σε διάφορα μεγέθη κι ούτε κι εγώ θυμάμαι τι άλλο! Να το πάρετε, είχε τα περισσότερα!!!
Και ίχε και πολλά εκπτωτικά κουπόνια μέχρι 31/12/2013 για πάνες και διάφορα είδη περιποίησης.!!


Δεν θυμαμαι καθολου αν εχω στειλει στην Libero. Βεβαια με πηραν τηλ σημερα και το απογευμα θα μου φερουν κατι με speedex... Λες να ειναι αυτο? Εσενα με speedex σου ηρθε? Βαλε μας αν θες με ποιον τροπο ειχες επικοινωνησει μαζι τους...να τσεκαρω τι γινεται...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την stefy στις Πεμ Φεβ 14, 2013 11:27 pm, 1 φορά

842ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 11:26 pm

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stefy έγραψε:
Lemonaki1 έγραψε:Καλημέρα σας κορίτσια.. Τι κάνετε;
Εγώ έχω ΠΗΤ 1ιουνίου Smile

Καλημερα καλως ηρθες και με το καλό! Τι περιμενεις? Σιγουρα θα μπεις στην δικη μας ομαδα κι εσυ πρωτα ο Θεος!!! Μαγιατικο θα ειναι το νινακι σου!

Καλώς σας βρηκα :-*
Κοριτσάκι περιμένουμε Smile εσυ;
Χαχα λες Smile μπορεί να είναι και μαγιάτικο..πρώτα ο θεός

843ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 11:27 pm

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Καλημέρα κοριτσάκια μου!
Πρωινή πρωινή σήμερα, ο λαιμός και το συνάχι με ξύπνησε. Sad
Ήθελα να σας πω χθες και το ξέχασα, μας ήρθε το δέμα από libero κορίτσια να το παραγγείλετε οπωσδήποτε αξίζει τον κόπο.Είχε 10 πάνες για 2 διαφορετικές κατηγορίες κιλών, βιβλιαράκια με οδηγίες μπάνιου, μασάζ κτλπ, μία ολόκληρη συσκευασία μωρομάντηλα johnson μαζί με την πλαστική θήκη που μπορείς να βγάζεις εύκολα, καλαθάκι γαλάζιο johnson για καλλυντικά, δείγματα από κρεμούλες και αφρόλουτρα, καμιά 10αριά σερβιέτες σε διάφορα μεγέθη κι ούτε κι εγώ θυμάμαι τι άλλο! Να το πάρετε, είχε τα περισσότερα!!!
Και ίχε και πολλά εκπτωτικά κουπόνια μέχρι 31/12/2013 για πάνες και διάφορα είδη περιποίησης.!!


πως το παιρνεις ομως το δεμα απο τα λιμπερο;στελενεις καπου ιμειλ;

844ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 11:28 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lemonaki1 έγραψε:
stefy έγραψε:
Lemonaki1 έγραψε:Καλημέρα σας κορίτσια.. Τι κάνετε;
Εγώ έχω ΠΗΤ 1ιουνίου Smile

Καλημερα καλως ηρθες και με το καλό! Τι περιμενεις? Σιγουρα θα μπεις στην δικη μας ομαδα κι εσυ πρωτα ο Θεος!!! Μαγιατικο θα ειναι το νινακι σου!

Καλώς σας βρηκα :-*
Κοριτσάκι περιμένουμε Smile εσυ;
Χαχα λες Smile μπορεί να είναι και μαγιάτικο..πρώτα ο θεός

Εγω οπως και οι περισσοτερες κοπελες εδω περιμενουμε αγορακια!

Προσωπικα εχω ηδη μια κορουλα που θα εχουν ακριβως 2 χρονια διαφορα με τον μπεμπη. Παιζει να πεσουμε μεσα και στην μερα... 6 Μαιου γεννηθηκε η Στελλίτσα μου... 7 τον υπολογιζω τον μπεμπη...

845ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 11:30 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
Despinaki_86 έγραψε:Καλημέρα κοριτσάκια μου!
Πρωινή πρωινή σήμερα, ο λαιμός και το συνάχι με ξύπνησε. Sad
Ήθελα να σας πω χθες και το ξέχασα, μας ήρθε το δέμα από libero κορίτσια να το παραγγείλετε οπωσδήποτε αξίζει τον κόπο.Είχε 10 πάνες για 2 διαφορετικές κατηγορίες κιλών, βιβλιαράκια με οδηγίες μπάνιου, μασάζ κτλπ, μία ολόκληρη συσκευασία μωρομάντηλα johnson μαζί με την πλαστική θήκη που μπορείς να βγάζεις εύκολα, καλαθάκι γαλάζιο johnson για καλλυντικά, δείγματα από κρεμούλες και αφρόλουτρα, καμιά 10αριά σερβιέτες σε διάφορα μεγέθη κι ούτε κι εγώ θυμάμαι τι άλλο! Να το πάρετε, είχε τα περισσότερα!!!
Και ίχε και πολλά εκπτωτικά κουπόνια μέχρι 31/12/2013 για πάνες και διάφορα είδη περιποίησης.!!


πως το παιρνεις ομως το δεμα απο τα λιμπερο;στελενεις καπου ιμειλ;

Καλημεραααα! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 417472

846ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 11:33 pm

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και με το καλό κ ο μπέμπης!! Ούτε επίτηδες να το έκανες με της ημερομηνίες Very Happy εμένα ο άντρας μου αγόρι ήθελε αλλα του την έφερε η μικρή..

847ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 11:38 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lemonaki1 έγραψε:Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και με το καλό κ ο μπέμπης!! Ούτε επίτηδες να το έκανες με της ημερομηνίες Very Happy εμένα ο άντρας μου αγόρι ήθελε αλλα του την έφερε η μικρή..

Αντε καλε που θελει αγορι... Κοριτσι θελει απλα δεν το ξερει ακομη... Θα χεστει παμω με την μικρη και δεν θα ξεκολλαει... Θα θελει να ειναι και το 2ο κορη μετα... Ολοι οι μπαμπαδες θελουν γιους και μετα παθαινουν ΛΑΛΑ με τις κορες!

848ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 11:43 pm

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stefy έγραψε:
Lemonaki1 έγραψε:Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και με το καλό κ ο μπέμπης!! Ούτε επίτηδες να το έκανες με της ημερομηνίες Very Happy εμένα ο άντρας μου αγόρι ήθελε αλλα του την έφερε η μικρή..

Αντε καλε που θελει αγορι... Κοριτσι θελει απλα δεν το ξερει ακομη... Θα χεστει παμω με την μικρη και δεν θα ξεκολλαει... Θα θελει να ειναι και το 2ο κορη μετα... Ολοι οι μπαμπαδες θελουν γιους και μετα παθαινουν ΛΑΛΑ με τις κορες!

Χαχαχ αυτής της άποψης είμαι κι εγώ Smile ας έρθει με το καλό και θα δεί αυτός..
Να ρωτήσω πόσσα κιλά έχεις βάλει μέχρι τώρα; Ο γιατρός με μάλωσε την προηγούμενη φορά ότι δεν τρώω αλλά τρώω κανονικά..επειδή πριν κανένα μήνα τελείωσαν οι αναγούλες δεν μπορώ να φάω ακόμα πάρα πολύ..ελπίζω να έρθει η όρεξη Razz

849ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 11:45 pm

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Anastazia2801 έγραψε:γεια σας κοριτσιαααα τι κανετε?
λιγες μερες δεν μπηκα και εγινε χαμος :PPP
πηρα καροτσακιιιιιιιιιιιιι

http://www.justbaby.gr/products/polykarotsia/item/154-jb-2020


πάρα πολύ ωραίο..με το καλό να βολευτεί το μωράκι σου!!! μου θυμίζει το σετ της kiddo που θελω να παρω..

850ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 - Σελίδα 34 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #5 Πεμ Φεβ 14, 2013 11:47 pm

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Lemonaki1"]
stefy έγραψε:
Lemonaki1 έγραψε:Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και με το καλό κ ο μπέμπης!! Ούτε επίτηδες να το έκανες με της ημερομηνίες Very Happy εμένα ο άντρας μου αγόρι ήθελε αλλα του την έφερε η μικρή..

Αντε καλε που θελει αγορι... Κοριτσι θελει απλα δεν το ξερει ακομη... Θα χεστει παμω με την μικρη και δεν θα ξεκολλαει... Θα θελει να ειναι και το 2ο κορη μετα... Ολοι οι μπαμπαδες θελουν γιους και μετα παθαινουν ΛΑΛΑ με τις κορες!

Χαχαχ αυτής της άποψης είμαι κι εγώ Smile ας έρθει με το καλό και θα δεί αυτός..
Να ρωτήσω πόσσα κιλά έχεις βάλει μέχρι τώρα; Ο γιατρός με μάλωσε την προηγούμενη φορά ότι δεν τρώω αλλά τρώω κανονικά..επειδή πριν κανένα μήνα τελείωσαν οι αναγούλες δεν μπορώ να φάω ακόμα πάρα πολύ..ελπίζω να έρθει η όρεξη Razz [/quote

Εγω οπως και οι περισσοτερες κοπελες ειμαστε στο +8 - +10 κιλα... Πες μου οτι δεν εχεις παρει κανενα κιλο να βαρεσω εγκεφαλικα... Shocked Shocked Shocked Shocked

Εμας ολοι οι γιατροι μας μαλωνουν επειδη εχουμε παρει πολυ βαρος...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις