Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειλικρινα κοριτσια αυτο που ευχομαι συνεχεια ειναι να ερ8ει η τετρατη να γεννησω και να σκεφτομαι μετα τη χαζη ημουν που φοβομουν και να ειναι ολα λιγοτερα ασχημα απο οτι τα φανταζομαι...

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Me to Kalo sou euxomai!!!!!!!!!!!

tomaraki

tomaraki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγω σου λεω να βγειτε να πας μια βολτουλα και να χαλαρωσετε γιατι μετα θα τρεχετε ....Οσο για τον πονο με την επισκληριδιο δεν νομιζω να ενιωσα πονο δεν θυμαμαι καν την αισθηση του πονου και μαλιστα ελεγα οταν τελειωσα ετσι γεννανε θελω να ξαναγεννησω ...Σου ευχομαι να πανε ολα καλα !!!!!!!!

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ αυτή η μυρωδιά που έχουν τα ζουζουνακια οταν γεννιούνται ζηλεύω εμένα έγινε μεγάλο ζουζουνι πια ....

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
11 Μαρτιου του '12 είχα ακριβώς την ίδια ψυχολογία με σένα!εκείνη τη μέρα έμαθα ότι στις 13 Μαρτίου θα μπώ προγραμματισμένα για τοκετό.
Ημουν συνέχεια με σφιγμένο το στομάχι αυτές τις 2 μέρες.Δεν γινόταν να το αποφύγω γιατί ο μπέμπης ζοριζόταν και έτσι γέννησα 2 βδομάδες νωρίτερα απο τους υπολογισμούς.
Η αλήθεια είναι ότι όλες οι μαμάδες μου έλεγαν πως δεν πονάει πολύ,εγώ όμως πόνεσα!Ειναι οργανισμοί και οργανισμοί.Θα σου πω τι έκαναν σε μένα ...
4:30 το πρωϊ με πήραν ,έκαναν τα απαραίτητα,μέτρηση σφιγμών,κλισματάκι ,(ξύρισμα είχα κάνει εγώ με καθρευτάκι) Smile ,μετά σε πάνε στην αίθουσα τοκετού που θα είσαι μόνη σου η κ με τον άντρα σου για παρείτσα,σου βάζουν ορό για την "πρόκληση "αυτό διαρκεί περίπου 3 ωρίτσες (δεν καταλαβαίνεις πως περνά η ώρα)γιατί μπαινοβγαίνουν συνέχεια μαίες ,θα σου πούν μάλιστα να κλείσεις και τα μάτια ,να ηρεμήσεις για να πάρεις δυνάμεις αργότερα ,θα έρθει κ ο γιατρός σου αργότερα θα βλέπει ανα 20λεπτο τη διαστολή έχεις(ξέρεις ,βάζει το χέρι),αργότερα θα έρθει η αναισθησιολόγος να σου βάλει την επισκλιρίδιο(δεν πονάει καθόλου)θα σου πει να καθίσεις και να σκύψεις πει στον σύζυγο να βγεί έξω θα σου σπάσει τα νερά ο γιατρός ,βάζει κάτι λεπτό σα ξυλαράκι π.χ.Εμένα αυτό με πόνεσε.
Θα περάσει κάμποση ώρα και θα έρθει η αναισθησιολόγος να σου βάλει την επισκλιρίδιο(δεν πονάει καθόλου)θα σου πει να καθίσεις και να σκύψεις ,θα μπει στην σπονδ.στήλη ενωνεται με ένα σωληνάκι και μόλις ξαπλώσεις απο εκεί θα σου προσθέτουν δόσεις.

Πιο μετά θα σε βάλουν να ξαπλώσεις μπρούμυτα αλλα προς το πλαι με το δεξί πόδι λυγισμένο (οπως είναι η σταση ύπνου)αυτό βοηθά να κατέβει το παιδί.
Μετα ανάσκελα και σιγα σιγα ξεκινάνε οι οδύνες,λιγο πριν ξεκινήσουν ,η μαία θα σου πει μέσα σε 1 λεπτάκι ,τι ανάσες θα παίρνεις και πως θα σφίγγεσαι.
θέλει συγκέντρωση και όχι να φοβάσαι ,έγω κάποια στιγμή επειδη φοβόμουν να σφηχτω πανηκοβληθηκα και έκλαιγα ,έλεγα δεν μπορώ!Μου έδωσε δύναμη ο γιατρός μου και με τα επόμενα 3-4 σφιξίματα ,βγήκε ο παίδαρος!!
Ελπίζω να μη σε ζάλισα?? Σου έυχομαι να γεννήσεις όσο πιο γλυκά κ γρήγορα γίνεται !!Με το καλό!

αχ!Θυμάμαι τα δικά μου τώρα!! ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ... ΤΡΕΜΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ Μ... HELP... - Σελίδα 2 379767 ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ... ΤΡΕΜΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ Μ... HELP... - Σελίδα 2 417472 ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ... ΤΡΕΜΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ Μ... HELP... - Σελίδα 2 417472

Να σημειώσω ότι 4:30 με πήραν απο το δωμάτιο ,δε θυμάμαι πόση ώρα πήραν όλες οι διαδικασίες.Γέννησα 12:30 το πρωϊ .σύνολο 8 ώρες .Απότι υπολογίζω οι οδύνες (δηλαδη όταν είναι να βγει το μωράκι) κράτησαν την τελευταία 1 ώρα με μιάμιση

kostaslarissa

kostaslarissa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αχ κοριτσάκι μου μην φοβάσαι!Θα δεις που θα γεννήσεις και θα πάνε όλα καλά..μετά θα σκέφτεσαι πόσο τζάμπα καθόσουν και αγχωνόσουν..
Και εγώ πριν 6 μήνες μπήκα με πρόκληση και γέννησα φυσιολογικά..όσο για τα νερά ούτε που κατάλαβα πως τα έσπασε..Μπήκε ο γιατρός μου με εξέτασε από κατω,εκανε τι εκανε και εφυγε..Μετά από λίγο ήρθε η μαία και μου είπε πως αισθάνεσαι που σου έσπασε ο γιατρός τα νερά??Ορίστε?πότε μου τα έσπασε?και γιατί δεν μου είπε?Πραγματικα δεν καταλαβαίνεις.
Οσο για την επισκληρίδιο την έκανα και δεν το μετανιωσα καθόλου!
Σκέψου ότι το μικρακι μου είναι 6 μηνών και εγώ είμαι πάλι έγκυος στον 4ο μήνα....
δεν είναι τίποτα...που για μένα η γέννα ήταν ο μεγαλύτερος φόβος της ζωής μου..να που το ξεπέρασα

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με το καλό κοπελίτσα μου!!!
Μη φοβάσσαι καθόλου και αφού νιώθεις έτσι ζήτα να σου κάνουν επισκληρίδιο και...καθάρισες!!!!Φοβερή ανακάλυψη!!
Οι πόνοι μέχρι την επισκληρίδιο είναι πάρα πολύ ανεκτοί,σαν της περιόδου.Μην φοβάσαι και προσπάθησε να μην ακούς πολλά-πολλά.Η καθε γυναίκα το βιώνει διαφορετικά και δεν έχουμε όλες την ίδια αντοχή στον πόνο.
Καλή λευτεριά!! Very Happy Very Happy

mama_tou_Thanasi

mama_tou_Thanasi
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κι εγώ με πρόκληση γέννησα γιατί πέρασε η ΠΗΤ, ο μικρός παρουσίαζε προβλήματα και εγώ από πονάκια τίποτα. Δεν ήμουν προετοιμασμένη για πρόκληση αλλά ήταν ωραία εμπειρία. Έκανα κι εγω αυτό που είπαν τα άλλα κορίτσια. Την προηγούμενη μέρα βγήκαμε με τον άντρα μου και ξεσκιστήκαμε στο φαι. Μετά για ποτά (εγώ βολέυτηκα με τη μπύρα-σαπουνάδα όπως τη λέω) και το πήραμε σερί μέχρι το πρωι. Πήγαμε κατευθείαν στην κλινική. Ήταν το πιο όμορφο ξενύχτι της ζωής μου. Δες τη σημερινή μέρα σαν πάρτυ για τον ερχομό του μωρού. Ούτε πόνο θα νιώσεις ούτε τίποτα. Θα ζητήσεις την επισκληρίδιο σου όποτε θελήσεις εσύ και όλα θα πάνε καλά. Με το καλό να γεμίσει η αγκαλίτσα σου αύριο με το μωράκι σου. Πάω κι εγώ να δώσω ένα φιλί στο δικό μου. :-)

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Προσπαθησε να ηρεμήσεις κ να απολαύσεις μια βόλτα πριν τον τοκετό. Κ εγώ θα έμπαινα για πρόκληση την ημέρα της ΠΗΤ μου, κ την προηγούμενη ήμουν όλο βόλτες έξω. Εριξα τόσο περπάτημα με απότ΄λεσμα να με πιάσουν οι πόνοι το ίδιο βράδυ κ να γεννήσω φυσιολογικά. (με επισκληρίδιο).
Μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε! Smile

crazymama27

crazymama27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσαρα μου!με το καλοοοοο....μην ανχονεσαι καθολου θα εισαι μεσα στους γιατρους...το σημαντικο και το ουσιαστικο ειναι οτι θα παρεις στην αγκαλιτσα σου επιτελους το μωρακι σου!
Και εγω με προκληση πηγα γιατι το μωρο ηταν στο στομαχι.....!!!!και δεν ειχαμε καμια ενδειξη...2-3 ωρες με πονακια περιοδου καμια αλλαγη..και τελικα μπηκα για καισαρικη..απο την ωρα που μπηκα σε 5 λεπτακια ειχα στην αγκαλια μου τον γιοκα μου!!!!πηγαν ολα καλα...ο μικρος ειχε τυλιχτει 3 φορες με τον ομφαλιο λωρο...καλυτερα που σε βαζει με προκληση για μενα!δεν ξερεις ποτε τι γινεται...ολα θα πανε τελεια!!!!!

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειλικρινα κοριτσια μου δεν ξερω πως να σας ευχαριστησω ολες μου εχετε δωσει με τις εμπειριες σας τοσο πολυ κουραγιο που με ερχετε να βαλω τα κλαματα!!! κανω οτι μπορω να το παρω σαν κατι αλλο.. ευχαριστω παρα πολυ που ειστε τοσο κατατοπιστικες !!! με εχετε βοηθησει απειρα μακαρι να πανε ολα καλα!!!!! Rolling Eyes

zouzouna1

zouzouna1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα και απο εμενα. Με το καλο σου ευχομαι και μ΄ενα πονο. Και εγω με προκληση γέννησα στις 40εβδομαδες+5 μερες. Και εμενα μου ελεγαν οτι με προκληση οι πονοι ειναι πιο εντονοι και με αγχωναν. Παρ΄ολα αυτα οταν ηρθαν οι πονοι με την καθοδηγηση της μαιας και τις αναπνοες τους αντεχα. Επισκληριδιο δεν εκανα καθ΄ οτι δημοσιο νοσοκομειο. Περισσοτερο πονεσα στο ραψιμο μετα τη γεννα παρα με τις συσπασεις. μπηκα στο νοσοκομειο στις 8 το πρωι και στις 1 το μεσημερι ειχα τη μικρη μου αγκαλια.
Ολα θα πανε καλα, μην ανησυχείς.

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια μου καταλαβενεις οταν σε ραβουν?? η ζουζουνα εσυ το καταλαβες επειδη δεν ειχες επισκληριδιο??

kostaslarissa

kostaslarissa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αν κάνεις επισκληρίδιο δεν καταλαβαίνεις τίποτα απολύτως στο ράψιμο.Εγώ την εκανα.Η φίλη μου που έκανε απλά την τοπική πόνεσε πάρα πολύ..και μου έλεγε κιόλας ότι δεν πόνεσε καθ'όλη τη διάρκεια της γέννας και πόνεσε στο ράψιμο!
Πάντως την επισκληρίδιο όποιος την εφηύρε μπράβο του!!!!

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σασ κοριτσια!να σας ρωτησω κατι στο θεμα με την επισκλυριδιο,λενε οτι ειναι επικινδυνη και οτι μπορει να προκαλεσει μεχρι και αναπηρια!!δεν το σκεφτηκατε καθολου αυτο πριν την κανετε?και εγω επειδη ειμαι δειλη λεω σιγουρα θα κανω αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι μπορει να μου δημιουργησει προβλημα και λεω αστο καλυτερα....

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nanakaboubou έγραψε:κοριτσια μου καταλαβενεις οταν σε ραβουν?? η ζουζουνα εσυ το καταλαβες επειδη δεν ειχες επισκληριδιο??

κοριτσι μου σου ευχομαι καλη λευτερια!!σε καταλαβαινω που φοβασαι εδω εγω που ειμαι εγκυουλα στον 4ο μηνα σκεφτομαι απο τωρα την γεννα κ φοβαμαι τοσο χεσταρου ειμαι!!!!ολα θα πανε καλα θα δεις!!εφτασε η ωρα να παρεις στην αγκαλια σου την ζωη σου την ιδια!!!με το καλο και να μπεις να μας πεις τηη εμπειρια σου θα περιμενω!!! ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ... ΤΡΕΜΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ Μ... HELP... - Σελίδα 2 417472 ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ... ΤΡΕΜΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ Μ... HELP... - Σελίδα 2 417472 ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ... ΤΡΕΜΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ Μ... HELP... - Σελίδα 2 417472 ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ... ΤΡΕΜΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ Μ... HELP... - Σελίδα 2 417472

zouzouna1

zouzouna1
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα. Σε ορισμενα σημεια το ενιωθα το ραψιμο και κλαψουριζα ολοκληρη γαιδαρα. Ο γιατρος μου ειπε οτι σε ενα σημειο που εραβε γιατι ηταν εσωτερικα δεν μπορουσε να κανει τοπικη αναισθησια και αναποφευκτα πονουσα. Στα υπολοιπα ραμματα δεν καταλαβα τιποτα.
Καλο βραδυ.

maria17


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Alexandra23 έγραψε:γεια σασ κοριτσια!να σας ρωτησω κατι στο θεμα με την επισκλυριδιο,λενε οτι ειναι επικινδυνη και οτι μπορει να προκαλεσει μεχρι και αναπηρια!!δεν το σκεφτηκατε καθολου αυτο πριν την κανετε?και εγω επειδη ειμαι δειλη λεω σιγουρα θα κανω αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι μπορει να μου δημιουργησει προβλημα και λεω αστο καλυτερα....
Kαταρχην να ευχηθώ καλή λευτεριά στην κοπέλα!!!με ένα πόνο ή με ένα γέλιο καλύτερα!!!έχω 2 αγγελούδια το πρώτο μπήκα με πρόκληση λόγω ημερομηνίας,αλλά ο μικρός κατέβαινε στραβά(με το μάγουλο) κ είχα κ σκληρό τράχηλο κ τελικά έφαγα το μαχαίρι.στη μικρή με πιάσαν οι πόνοι αλλά ξαναέφαγα μαχαίρι δυστυχώς.Επισκληρίδιο κ στα δυο...αλλά στο δεύτερο τα χρειάστηκα!!!Τρεις φορες με τρύπησε ο ΑΝΙΔΕΟΣ,την μια μάλιστα χτύπησε νεύρο(τινάχτηκε το πόδι μου στον τοίχο)σε όλη τη διάρκεια της καισαρικής προσπαθουσα να κουνήσω τα δαχτυλά μου από τον φόβο.ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπόν κ στον αναισθησιολόγο!!!!έχεις δίκιο οτι είναι επικινδυνο....αν πέσεις σε Μ@@@Κ@!!!!!

maria maroui

maria maroui
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κι εγώ ένα φόβο για την επισκληρίδιο τον είχα απλά θεωρώ οτι πλέον είναι τόσο σηνηθησμένη διαδικασία που είναι δύσκολο να πάει κάτι στραβά. εγώ εμπιστευτηκα τη γιατρό μου και στο θέμα της αναισθησιολόγου και πήγαν όλα καλά!!

εγώ όσο με έραβε η γιατρός κράταγα τη μικρή μου αγκαλιά και δεν καταλάβαινα τίποτα, μόλις μου την πήρανε κι ενώ η γιατρός συνέχιζε να ράβει ένιωθα σαν τσιμπήματα μέλισσας. επιδή η επισκληρίδιος είχε περάσει μου έβαλαν λίγη τοπική αναισθησία και μετά δεν ένιωθα τίποτα πάλι.

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι οντως ειναι πλεον πολυ συνιθησμενη διαδικασια αλλα εγω παντα σκεφτομαι και την μια πιθανοτητα να προκαλεσει ζημια...αν καιη αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ δειλη στον πονο και θα την κανω...μπορει η καθε γυναικα να την κανει?ας πουμε καποια που εχει προβλημα με την μεση μπορει να την κανει?ξερετε?

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nanakaboubou έγραψε:κοριτσια μου καταλαβενεις οταν σε ραβουν?? η ζουζουνα εσυ το καταλαβες επειδη δεν ειχες επισκληριδιο??

αν πονεσα στα ραμματα ε...?!!μου φανηκε οτι ενοιωσα μια τσιμπια κ ζητησα να βαλουν κ αλλο φαρμακο αλλα οσο το σκεφτομαι νομιζω οτι ηταν απο το αγχος μου γιατι ηξερα οτι με εραβε!!!οχι πως ισχυει για ολες τις κοπελες αυτο..για εμενα λεω!!!


Alexandra23 έγραψε:γεια σασ κοριτσια!να σας ρωτησω κατι στο θεμα με την επισκλυριδιο,λενε οτι ειναι επικινδυνη και οτι μπορει να προκαλεσει μεχρι και αναπηρια!!δεν το σκεφτηκατε καθολου αυτο πριν την κανετε?και εγω επειδη ειμαι δειλη λεω σιγουρα θα κανω αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι μπορει να μου δημιουργησει προβλημα και λεω αστο καλυτερα....


καλημερα αλεξανδρα23 κ εγω ειχα διαφορες ανησυχειες με την επισκ. γιατι ειχα ακουσει αυτα τα διαφορα κ δεν σου κρυβω οτι φοβηθηκα πολυ κ για αυτο ελεγα οτι δεν θα την κανω παρα μονο αν δεν την παλεψω...
τελικα με ηρεμησε μια φιλη της πεθερας μου η οποια ειναι αναισθησιολογος κ μου εξηγησε οτι ειναι πολυ πολυ σπανιο φαινομενο να παει κατι στραβα (εκτιμησα πολυ την αποψη της κ την ακουσα γιατι ειναι ενας ανθρωπος που δεν μιλαει πχ σε καποια συζητηση για γυναικολογο δεν θα σου πει πηγαινε σε αυτον...δεν θελει να εχει την ευθυνη "της συστησης")...!!

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ?
ΓΕΝΝΗΣΕΣ?
ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vetaki..! έγραψε:
nanakaboubou έγραψε:κοριτσια μου καταλαβενεις οταν σε ραβουν?? η ζουζουνα εσυ το καταλαβες επειδη δεν ειχες επισκληριδιο??

αν πονεσα στα ραμματα ε...?!!μου φανηκε οτι ενοιωσα μια τσιμπια κ ζητησα να βαλουν κ αλλο φαρμακο αλλα οσο το σκεφτομαι νομιζω οτι ηταν απο το αγχος μου γιατι ηξερα οτι με εραβε!!!οχι πως ισχυει για ολες τις κοπελες αυτο..για εμενα λεω!!!


Alexandra23 έγραψε:γεια σασ κοριτσια!να σας ρωτησω κατι στο θεμα με την επισκλυριδιο,λενε οτι ειναι επικινδυνη και οτι μπορει να προκαλεσει μεχρι και αναπηρια!!δεν το σκεφτηκατε καθολου αυτο πριν την κανετε?και εγω επειδη ειμαι δειλη λεω σιγουρα θα κανω αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι μπορει να μου δημιουργησει προβλημα και λεω αστο καλυτερα....


καλημερα αλεξανδρα23 κ εγω ειχα διαφορες ανησυχειες με την επισκ. γιατι ειχα ακουσει αυτα τα διαφορα κ δεν σου κρυβω οτι φοβηθηκα πολυ κ για αυτο ελεγα οτι δεν θα την κανω παρα μονο αν δεν την παλεψω...
τελικα με ηρεμησε μια φιλη της πεθερας μου η οποια ειναι αναισθησιολογος κ μου εξηγησε οτι ειναι πολυ πολυ σπανιο φαινομενο να παει κατι στραβα (εκτιμησα πολυ την αποψη της κ την ακουσα γιατι ειναι ενας ανθρωπος που δεν μιλαει πχ σε καποια συζητηση για γυναικολογο δεν θα σου πει πηγαινε σε αυτον...δεν θελει να εχει την ευθυνη "της συστησης")...!!


γεια σου βετακι σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου μπορω να πω οτι με καθησυχασες σε αυτο το θεμα Very Happy χωρις επισκλειριδιο δυσκολα την παλευεις πιστευω!!!οι πιο πολλες κανουν πλεον!!

dimitrarodos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΓΕΝΝΑ....ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ!!!!ΠΕΣ ΜΕ ΤΡΕΛΛΗ!!!!!ΠΑΝΤΩΣ Ε ΝΑΙ ΠΟΝΕΣΑ ΑΛΛΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΞΕΧΝΑΣ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΝ ΠΟΝΟ!!!!!!!! Very Happy

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να χαιρεσαι το μωρακι σου δημητρα να ειναι παντα γερο και καλοτυχο Very Happy αυτον τον πονο πραγματικα αν δεν το ζησεις δεν μπορεις να τον φανταστεις...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις