Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
67 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 67 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1Ακομα προσπαθώ!!! Empty Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 12, 2013 4:39 am

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια καλησπερα, ειμαι καινουργια στην παρεα και θελω και εγω να μοιραστω τον πονο μου. Αυτο το μηνα κλεινω 10 μηνες που προσπαθω να συλλαβω. Εγω εχω κανει ολες τις απαραιτητες εξετασεις και ολα ειναι φυσιολογικα. Ο συζυγος δεν εχει ακομα κοιταχτει αλλα αν κλεισουμε χρονο λεει θα παει και εκεινος να κανει εξετασεις. Ξερετε πως ειναι με τους αντρες σε αυτα τα θεματα!Καθε μηνα νομιζω πως εχω συμπτωματα εγκυμοσυνης και καθε μηνα απογοητευομαι. Ειμαι 34 και θελω πολυ ενα μωρακι. Η αληθεια ειναι οτι οι επαφες μας, λογο προγραμματος του συζυγου, περιοριζονται σε 2-3 φορες καθε μηνα τις μερες τις ωορρηξιας. Περιμενω πως και πως και εγω την μερα που θα δω καθυστερηση!!!Μακαρι να ειναι κοντα!

2Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 12, 2013 4:49 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
poppaki έγραψε:Κοριτσια καλησπερα, ειμαι καινουργια στην παρεα και θελω και εγω να μοιραστω τον πονο μου. Αυτο το μηνα κλεινω 10 μηνες που προσπαθω να συλλαβω. Εγω εχω κανει ολες τις απαραιτητες εξετασεις και ολα ειναι φυσιολογικα. Ο συζυγος δεν εχει ακομα κοιταχτει αλλα αν κλεισουμε χρονο λεει θα παει και εκεινος να κανει εξετασεις. Ξερετε πως ειναι με τους αντρες σε αυτα τα θεματα!Καθε μηνα νομιζω πως εχω συμπτωματα εγκυμοσυνης και καθε μηνα απογοητευομαι. Ειμαι 34 και θελω πολυ ενα μωρακι. Η αληθεια ειναι οτι οι επαφες μας, λογο προγραμματος του συζυγου, περιοριζονται σε 2-3 φορες καθε μηνα τις μερες τις ωορρηξιας. Περιμενω πως και πως και εγω την μερα που θα δω καθυστερηση!!!Μακαρι να ειναι κοντα!

Εχεις τσεκαρει οτι η ωορυξια σου ειναι οντως εκεινες τις μερες που ερχεστε σε επαφη ή το υποθετεις μονη σου? Στο λεω γιατι υπαρχει ο γενικος κανονας οτι η ωορυξια της γυναικας ειναι καπου στα μεσα του κυκλου αλλα αυτο δεν ισχυει παντα. Σου θυμιζω οτι ακομη και 100% υγιες να ειναι ενα ζευγαρι , ακομη και να εχουν πετυχει ωορυξια ... υπαρχει μονο 25 % πιθανοτητα να γινει συλληψη. Εσεις ξερετε οτι οντως πετυχαινατε ωορυξια? Γιατι εσενα η ωορυξια σου μπορει να ηταν πιο πριν ή πιο μετα απο οτι το υπολογιζεις οποτε μπορει βαρατε στα κουτουρου και να αγχωνεστε αδικα! Ή απο τους 10 μηνες που λες οτι προσπαθειτε την ωορυξια να την πετυχατε μονο 2-3 φορες... με 25% μονο πιθανοτητα να πιασετε μωρακι... οκ δεν εκατσε... αλλα δεν σημαινει οτι εχετε προβλημα.

3Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 12, 2013 4:53 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο γενικη "οδηγια" των γιατρων για να πετυχεις ωορυξια 100% ειναι επαφη απο την 1η μερα μετα την περιοδο και μερα παρα μερα μετα...

4Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 12, 2013 5:00 am

manoylita

manoylita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εισαι σιγουρη για τις ημερες ωορρηξιας σου.ασ πουμε χρησιμοποιεις τεστ ωορρηξιας;1μια συμβουλη των γιατρων ειναι το μερα παρα μερα για να εισαι σιγουρος οτι θα πετυχεις την ωορρηξια.μην αγχωνεσαι.το αγχος ειναι φυσικος τροπος αντισυλληψης!ευχομαι πολυ συντομα να μεινεις εγκυος...

5Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 12, 2013 5:00 am

dimitra_761

dimitra_761
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και εγώ προσπαθώ για μωράκι και είμαι 32 χρονών.Αυτό που έχω εγώ να σου προτείνω είναι όσο μπορείς οι επάφές σου να είναι πιο συχνές περίπου τις μέρες που έχεις ωορρηξία.Ανα 2 μερες επαφή είναι καλά.Φαντασου εγώ είχα πάρει τα τεστ ωορρηξίας της clear blue και ωορρηξία τις ύποπτες μέρες 14 εώς 21η δεν πέτυχα.Για το λόγο αυτό συνέχισα να έχω επαφές και μετά την 21η μέρα του κύκλου μου.Μήπως να σταματήσουμε το μέτρημα και όσο μπορούμε και αντέχουμε να ερχόμαστε σε επαφή.Αυτά ποy σου είπε η φίλη μας παραπάνω πάντως για 25% πιθανότητες σύλληψης ισχύουν γιατί το έχω διαβάσει σε πολλά sites...

6Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 12, 2013 5:38 am

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια την ωορρηξια μου την καταλαβαινω γιατι πρωτον εχω πονακια χαμηλα και βλεπω και λιγα ροζ ή αιματακι και την υπολογιζω οπως μου εχει πει ο γιατρος μου (12-14). Δεν εχω δοκιμασει τεστ ωορρηξιας και γιατι ειναι ακριβα και γιατι δεν ειναι αξιοπιστα οπως εχω ακουσει. Τωρα για το ποσοστο το εχω ακουσει και εγω, ειναι πραγματικα lotto να μεινεις εγκυος!!!Αυτο που με τρελαινει καθε μηνα ειναι που δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου οσο και να προσπαθω. Αν θες κατι τοσο πολυ το μυαλο κολλαει και δεν παυει να το σκεφτεται. Ξερω οτι αυτο μονο κακο μου κανει, αλλα δεν μπορω να το διαχειριστω!!

7Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 12, 2013 5:45 am

tinkerbellini

tinkerbellini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κ εμεις προσπαθουμε, βεβαια εγω ειμαι πιο μικρη σε ηλικια απο σενα αλλα καταλαβαινω το αγχος σου! υπομονη... και ψαξ'το λιγο καλυτερα με τις γονιμες. ξεκινα μετα το τελος της περιοδου κ αν μπορεις καθε μερα επαφη ειναι καλυτερα. καλη επιτυχια Very Happy

8Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 12, 2013 6:06 am

Fotitsa

Fotitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όταν ο γιατρός έψαχνε ωορρηξία στην φίλη μου, πού έκανε προσπάθεια 5 μήνες. Τελικά ωορρηξία έχει 3 μέρα μετά το περίοδο. Πρέπει να κάνουμε επαφές μέρα παρά μέρα.

9Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 12, 2013 6:11 am

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι νομιζω οτι εκει ειναι το θεμα μου. Εχω λιγες επαφες οποτε μειωνω κατα πολυ και τις πιθανοτητες. 2-3 φορες το μηνα δεν ειναι αρκετες. Αλλα τι να κανεις οταν ειναι ετσι το προγραμμα που οταν εγω γυρναω εκεινος κοιμαται και το αντιθετο;;;

10Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 12, 2013 6:30 am

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
συμφωνώ ότι πρεπει να αυξήσετε τις επαφές σας!βάλτε ξυπνητήρι και πάντα να φτιάχνετε διάθεση εκέινες τις μέρες!αλλιώς πρέπει να σταθείτε πολύ τυχεροί!εμείς αυτόν τον μήνα μαλώσαμε στις γόνιμες και ήρθαμε σε επαφή μόνο 2 φορές...πάει τζάμπα ο μήνας... Mad Mad σου εύχομαι γρήγορα τα ευχάριστα! Ακομα προσπαθώ!!! 215994 Ακομα προσπαθώ!!! 215994 Ακομα προσπαθώ!!! 215994

11Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Κυρ Φεβ 24, 2013 10:38 am

xrisa1978


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω που πηγα αυτο το μηνα στο γιατρο για να κανουμε σεχ προγραμματισμενο εξεπλαγην οταν την 11 μερα ειχε ηδη τελειωσει η ωορρηξια αλλα εχω κυκλο μικρο 25 μερες

12Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Κυρ Φεβ 24, 2013 11:45 am

????????


Επισκέπτης
poppaki έγραψε:Κοριτσια την ωορρηξια μου την καταλαβαινω γιατι πρωτον εχω πονακια χαμηλα και βλεπω και λιγα ροζ ή αιματακι και την υπολογιζω οπως μου εχει πει ο γιατρος μου (12-14). Δεν εχω δοκιμασει τεστ ωορρηξιας και γιατι ειναι ακριβα και γιατι δεν ειναι αξιοπιστα οπως εχω ακουσει. Τωρα για το ποσοστο το εχω ακουσει και εγω, ειναι πραγματικα lotto να μεινεις εγκυος!!!Αυτο που με τρελαινει καθε μηνα ειναι που δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου οσο και να προσπαθω. Αν θες κατι τοσο πολυ το μυαλο κολλαει και δεν παυει να το σκεφτεται. Ξερω οτι αυτο μονο κακο μου κανει, αλλα δεν μπορω να το διαχειριστω!!

ειμαι ακριβως στην ιδια φαση... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

13Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Κυρ Φεβ 24, 2013 12:04 pm

reniapa

reniapa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kalhspera soy poppaki moy..!mhn agxwnesai koritsi moy..prepei n ayksisete t epafes sas mera para mera gia na exete pio polles pithanotites gt an opws les kanete 2-3 t mhna einai meiwmenes..!!to agxos einai poly kako otan prospatheis g paidaki..prepei na t syzitiseis m t nadra soy gia na ayksisete t prospatheies sas..k s eyxomai na exeis grigora ena sporaki st koilitsa soy..

14Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 26, 2013 5:25 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
popaki ναι μεν σε καταλαβαινω κατα πολυ μαλιστα αλλα εχουμε καποιες διαφορες..εμεισ προσπαθουμε 23 μηνες χωρις απο τελεσμα..ειμαι 22 χρονων βεβαια..με ολες μα ολες τις εξετασεις μας καλες...τι να φταιει αραγε;;; ΤΙ;;; να φανταστεις εγω παρακολουθω τρομαρα μου τις γονιμες μεσω γιατρου...πφφφφφ...ολα ειναι ΘΕΛΗΜΑ ΘΕΟΥ....αν Ο ΘΕΟΣ θελει να μας χαρισει μωρο θα μας το στειλει..αυτον τον μηνα τον αφηνουμε στην τυχη του..χωρις να μετρησω γονιμες και χωρις να παω στον γιατρο..μηπως και γινει το θαυμα...αλλιως τον αλλον μηνα ετοιμαζομαστε για σπερματεγχυση

15Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 26, 2013 5:37 am

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
matinaki1990 έγραψε:popaki ναι μεν σε καταλαβαινω κατα πολυ μαλιστα αλλα εχουμε καποιες διαφορες..εμεισ προσπαθουμε 23 μηνες χωρις απο τελεσμα..ειμαι 22 χρονων βεβαια..με ολες μα ολες τις εξετασεις μας καλες...τι να φταιει αραγε;;; ΤΙ;;; να φανταστεις εγω παρακολουθω τρομαρα μου τις γονιμες μεσω γιατρου...πφφφφφ...ολα ειναι ΘΕΛΗΜΑ ΘΕΟΥ....αν Ο ΘΕΟΣ θελει να μας χαρισει μωρο θα μας το στειλει..αυτον τον μηνα τον αφηνουμε στην τυχη του..χωρις να μετρησω γονιμες και χωρις να παω στον γιατρο..μηπως και γινει το θαυμα...αλλιως τον αλλον μηνα ετοιμαζομαστε για σπερματεγχυση

Ματινα μου εγω πατως αποφασισα να το δω πιο χαλαρα το θεμα, γιατι το τοσο πολυ αγχος αρχισε να κανει κακο στον οργανισμο μου. Αυτο που θα φροντισω να κανω ειναι ν' αυξησω τις επαφες και απο εκει και περα, οποτε το θελησει ο θεος καλως ας ερθει!!!!

16Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 26, 2013 5:42 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ετσι λεω κ εγω να μαι χαλαρη...θα δειξει τι να πω...εσεις εννοειται πιο εντατικες επαφες!!!!! εχετε κανει γενικα εξετασεις να δειτε πως βρισκεστε;; μακαρι να μας πανε ολα καλα κ να μην αργεισει Ο ΘΕΟΥΛΗΣ να μας κανει μανουλες

17Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 26, 2013 5:49 am

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
matinaki1990 έγραψε:ετσι λεω κ εγω να μαι χαλαρη...θα δειξει τι να πω...εσεις εννοειται πιο εντατικες επαφες!!!!! εχετε κανει γενικα εξετασεις να δειτε πως βρισκεστε;; μακαρι να μας πανε ολα καλα κ να μην αργεισει Ο ΘΕΟΥΛΗΣ να μας κανει μανουλες

Εγω εχω τσεκαριστει, ο συζυγος μου οχι, αλλα πραγματικα δεν πιστευω πως υπαρχει θεμα παθολογικο. Θεωρω οτι ειναι θεμα αγχους και κακου timing!!!

18Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 26, 2013 5:52 am

NOPITSA

NOPITSA
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="poppaki"]
matinaki1990 έγραψε:popaki ναι μεν σε καταλαβαινω κατα πολυ μαλιστα αλλα εχουμε καποιες διαφορες..εμεισ προσπαθουμε 23 μηνες χωρις απο τελεσμα..ειμαι 22 χρονων βεβαια..με ολες μα ολες τις εξετασεις μας καλες...τι να φταιει αραγε;;; ΤΙ;;; να φανταστεις εγω παρακολουθω τρομαρα μου τις γονιμες μεσω γιατρου...πφφφφφ...ολα ειναι ΘΕΛΗΜΑ ΘΕΟΥ....αν Ο ΘΕΟΣ θελει να μας χαρισει μωρο θα μας το στειλει..αυτον τον μηνα τον αφηνουμε στην τυχη του..χωρις να μετρησω γονιμες και χωρις να παω στον γιατρο..μηπως και γινει το θαυμα...αλλιως τον αλλον μηνα ετοιμαζομαστε για σπερματεγχυση

ax poso se katalabainw k egw eimai 21 k prospathw 2,5 xronia k akoma tipota!kaname kapoies eksetaseis k twra tha kanw k kati alles k na fantasteis oi epafes mas mexri prin ligo kairo htan 1 me 2 fores thn hmera!twra to meiwsame mera para mera k logo doyleias k logo toy oti fobomaste mhpws eftege to oti oi epafes mas htan para poly syxnes!den ftanoyn ola ayta twra o kyklos m exei ginei 40 meres k den kserw giati k to psaxnw!asta na pane!

http://nopixristos@hotmail.com

19Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 26, 2013 5:57 am

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="NOPITSA"]
poppaki έγραψε:
matinaki1990 έγραψε:popaki ναι μεν σε καταλαβαινω κατα πολυ μαλιστα αλλα εχουμε καποιες διαφορες..εμεισ προσπαθουμε 23 μηνες χωρις απο τελεσμα..ειμαι 22 χρονων βεβαια..με ολες μα ολες τις εξετασεις μας καλες...τι να φταιει αραγε;;; ΤΙ;;; να φανταστεις εγω παρακολουθω τρομαρα μου τις γονιμες μεσω γιατρου...πφφφφφ...ολα ειναι ΘΕΛΗΜΑ ΘΕΟΥ....αν Ο ΘΕΟΣ θελει να μας χαρισει μωρο θα μας το στειλει..αυτον τον μηνα τον αφηνουμε στην τυχη του..χωρις να μετρησω γονιμες και χωρις να παω στον γιατρο..μηπως και γινει το θαυμα...αλλιως τον αλλον μηνα ετοιμαζομαστε για σπερματεγχυση

ax poso se katalabainw k egw eimai 21 k prospathw 2,5 xronia k akoma tipota!kaname kapoies eksetaseis k twra tha kanw k kati alles k na fantasteis oi epafes mas mexri prin ligo kairo htan 1 me 2 fores thn hmera!twra to meiwsame mera para mera k logo doyleias k logo toy oti fobomaste mhpws eftege to oti oi epafes mas htan para poly syxnes!den ftanoyn ola ayta twra o kyklos m exei ginei 40 meres k den kserw giati k to psaxnw!asta na pane!


Εχω ακουσει πως το σπερμα ειναι "στα καλυτερα" του μερα παρα μερα. Και το τοσο πολυ μπορει να το επηρρεαζει. Δοκιμαστε με πιο αραιη συχνοτητα. Και πιο χαλαρα. Αυτο το ρημαδι το αγχος, μας τρελενει!!!Αν ξεαγχωθουμε θα συλλαβουμε ολες!!!!! Wink Wink Wink Wink

20Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 26, 2013 5:57 am

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
poppaki έγραψε:
matinaki1990 έγραψε:ετσι λεω κ εγω να μαι χαλαρη...θα δειξει τι να πω...εσεις εννοειται πιο εντατικες επαφες!!!!! εχετε κανει γενικα εξετασεις να δειτε πως βρισκεστε;; μακαρι να μας πανε ολα καλα κ να μην αργεισει Ο ΘΕΟΥΛΗΣ να μας κανει μανουλες

Εγω εχω τσεκαριστει, ο συζυγος μου οχι, αλλα πραγματικα δεν πιστευω πως υπαρχει θεμα παθολογικο. Θεωρω οτι ειναι θεμα αγχους και κακου timing!!!
Κι εμεις οκτω μηνες καναμε να πιάσουμε το πρωτο μας παιδακι κι ξεεεις πως πιασαμεμεπειδη πηγα να τρλαθω, του λεω του αντρα μου αυτο το μηνα θελω να κανουμε με προφυλακτικο, θελω να ηεχασω οτι προσπαθουμε για παιδι, τον επομενο μηνα εμεινα εγκυος, τωρα περιμενω το δευτερο με μια μονο επαφη...Το αγχος ειναι ανασταλτικος παράγοντας. ..

21Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 26, 2013 6:01 am

poppaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
voula1980 έγραψε:
poppaki έγραψε:
matinaki1990 έγραψε:ετσι λεω κ εγω να μαι χαλαρη...θα δειξει τι να πω...εσεις εννοειται πιο εντατικες επαφες!!!!! εχετε κανει γενικα εξετασεις να δειτε πως βρισκεστε;; μακαρι να μας πανε ολα καλα κ να μην αργεισει Ο ΘΕΟΥΛΗΣ να μας κανει μανουλες

Εγω εχω τσεκαριστει, ο συζυγος μου οχι, αλλα πραγματικα δεν πιστευω πως υπαρχει θεμα παθολογικο. Θεωρω οτι ειναι θεμα αγχους και κακου timing!!!
Κι εμεις οκτω μηνες καναμε να πιάσουμε το πρωτο μας παιδακι κι ξεεεις πως πιασαμεμεπειδη πηγα να τρλαθω, του λεω του αντρα μου αυτο το μηνα θελω να κανουμε με προφυλακτικο, θελω να ηεχασω οτι προσπαθουμε για παιδι, τον επομενο μηνα εμεινα εγκυος, τωρα περιμενω το δευτερο με μια μονο επαφη...Το αγχος ειναι ανασταλτικος παράγοντας. ..


Αυτο ακριβως!!!Το αγχος αναστελλει ολες τις λειτουργιες μας!! Γι' αυτο λεω, μολις ξεαγχωθουμε, ολες θα συλλαβουμε!!!Σπανιες ειναι οι περιπτωσεις που υπαρχουν παθολογικα αιτια που εμποδιζουν μια συλληψη. Ολες οι υπολοιπες ειναι αγχος και κακο timimg!!!

22Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 26, 2013 10:05 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
noppitsa σχεδον στα ιδια ειμαστε..εμεις καναμε ολες τις εξετασεις...εγω παρα παρα πολλες.....!!! ευτυχως ειναι καλες..τουλαχιστον ξερουμε αυτο...οτι ειμαστε καλααααα

23Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 26, 2013 11:06 am

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κορίτσια πόσο σας νιώθω...έχω μια κόρη σχεδόν 3,5 ετών και προσπαθώ 1,5 χρόνο για 2ο....μου έχει γίνει έμμονη ιδέα...γιαυτό και δεν γίνεται μάλλον και τίποτα....(είχα και 2 αποβολές).Τελευταία φορά προσπαθούμε από νοέμβριο....και ΤΙΠΟΤΑ.Μην μου πέιτε έχω 1 παιδί να χαλαρώσω,είμαι 34 στα 35 και ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ.αυτόν τον μήνα μάλιστα ήρθε 4 μέρες νωρίτερα η παλιοπερίοδος! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil poppaki προσπάθησε να ξεχαστείς με κάτι...matinaki κι εσύ χαλαρά...που θα πάει...θα έρθει και η σειρά μας.... Sad Sad Sad

24Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τρι Φεβ 26, 2013 11:27 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
amazona μου εσυ τουλαχιστον εχεις ενα μικρουλι..εμεις δεν ξερουμε ομως τπτ....εσυ δεν πρεπει να το σκεφτεσαι καθολου........ασχολησου με την κορακλα σου κ να δεις πως θα μεινεις!!!! Very Happy

25Ακομα προσπαθώ!!! Empty Απ: Ακομα προσπαθώ!!! Τετ Φεβ 27, 2013 5:29 am

matinaki1990

matinaki1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nopitsa μου μηπως φταει ο γιατρος που πατε;; εγω ειμαι απο λαρισα κ με τον γιατρο μου ειμαι πολυ ευχαρηστημενη..ο σιζυγοσ σου ποσο χρονων ειναι;; εχει κανει σπερμοδιαγραμμα;; εσυ κανε ολες εξετασεις..ειναι γενικα παρα παρα πολλες..αν θελεις να σου τις πω..μηπως δεν εχεις κανει καμια που πρεπει.. απο τις πιο σημαντικες ειναι η ΑΜΗ...την εχεις κανει;;; κ αν ναι τι ποσοστο εχεις;..θα περιμενω μηνυμα σου..γ.τ σε νιωθω παρα πολυ...πανω κατα στα ιδια ειμαστε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις