Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
93 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 93 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

801ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Πεμ Φεβ 28, 2013 1:20 pm

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στεφυ μου, μπραβο, τελεια, ειδες που αγχωνοσουν???? Ολα τελεια κι με μια μερα διαφορα τα αγγελουδακια σου, ε ρε παρτυ , χαμος τα αγορακια, φιλοιτου γιου σου θα καμακωνουν τα κοριτσια της κορη σου, χαμος θα γινεται στο παρτυ.
Κοριτσια ελπιζω να βοηθησε λιγο η παιδιατρος μου, με το Ελενα,μου ειπε οτι ειναι το πρωτο νοσοκομειο στην Ελλαδα που ειναι υπερ του θηλασμου.
Γραμματικη μου, μακαρι το μαναρακι μου να μην μου παθει κατι..
Δεσποινουλα κι Γεωργια σε ευχαριστω για το δωματιο..
Γεωργια περαστικα σου..
Ελενιτσα , πολυ καλα τα νεα σου, υπομονη, λιγο εμεινε..
Κι εγω κοριτσια γιατρο εχω ακομη, 14 Μαρτη εχω ραντεβου...
Ναντια πολυ αυστηρος ο γιατρος σου με τα κιλα ε???
Στεφυ καλη ιδεα αυτο με τα παπουτσια, κι εγω την προηγουμενη φορα ειχα παει με μποτες, τωρα θα παω με μπαλαρινες...

802ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Πεμ Φεβ 28, 2013 9:28 pm

GeorgiaM

GeorgiaM
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα!Ολες καλα παμε απ οτι βλεπω..εγω χθες ειχα ντοπλερ-ο μικρουλης μου εχει παρει θεση κ ζυγιζει 1835γρ.!γουρουνακι!
Μου κανανε λαθος κ ισως χρειαστει να ξαναπαω..η χοντρογραμματεας περασε λαθος στοιχεια..μια βδομαδα αργοτερα σε ολα..περιοδο,ΠΗΤ..και το δα μολις γυρισα σπιτι αφου εγινε ψιλοπανικος γιατι μου πε να κοιταξω το ζαχαρο παλι! Mad

803ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Πεμ Φεβ 28, 2013 11:51 pm

madmommy

madmommy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεωργια μπραβο και σενα το νινι κοντευει 2κιλακια ..θελω και γω να δω ποσο ειναι θα σκασω Very Happy

804ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 12:07 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:6 μαιου γεννηθηκε η Στελλίτσα μου!!! 1 μερα διαφορα !!!!!
Με το καλό Στέφη μου...πολύ καλά τα νέα σου!!! όσο για την ημερομηνία είναι τέλειο να έχουν 1 μέρα διαφορά..λίγο ήθελες και θα την έκανες την ίδια μέρα..

805ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 12:19 am

nantiaf

nantiaf
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συγχαρητήρια Γεωργία, μεγάλος ο μπεμπούκος σου, λέπω να σου ρχεται και νωρίτερα έτσι που το πάει!! Μπράβο! Καλα η γραμματέας ασχολίαστη..

Κι εγώ βρε madmommy, ανυπομονω να παμε σε 9 μερούλες να δύμε πού βρισκόμαστε!!!

806ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 12:50 am

ioannakom

ioannakom
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα εγκυούλες,πως ειστε σήμερα?
Διαβασα οσα νεα εχασα και χαιρομαι για οσες ειχατε καλα αποτελεσματα με τα νινακια σας.Ευχομαι ολες να παμε καλα Very Happy
Kαποια κοπελα ανεφερε για το επιδομα τοκετου.Μαλλον καταργηθηκε τελειως δυστυχως,χτες μου το ειπε ο αντρας μου που το ειδε λεει στην TV , το ελεγε ο Υπ.Υγείας...!!
Πηρα σημερα τηλ. στην κλινικη και μου ειπανε τις τιμες....
1,150 φ.τ. και 1400 καισαρικη
300 αναισθησιολογος,150 παιδιατρος και οσα παρει η γυναικολογος (υπολογιζω 800),
Νευριαζω που ειναι τοσο ακριβα...για το τιποτα!!Αλλα και απο την αλλη το Νοσοκομειο ειναι μεγαλο ρισκο,ειδικα της Κομοτηνης..!!Ελεος...ολα εχουνε εμποριοποιηθει... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

807ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 1:53 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioannakom έγραψε:Καλημερα εγκυούλες,πως ειστε σήμερα?
Διαβασα οσα νεα εχασα και χαιρομαι για οσες ειχατε καλα αποτελεσματα με τα νινακια σας.Ευχομαι ολες να παμε καλα Very Happy
Kαποια κοπελα ανεφερε για το επιδομα τοκετου.Μαλλον καταργηθηκε τελειως δυστυχως,χτες μου το ειπε ο αντρας μου που το ειδε λεει στην TV , το ελεγε ο Υπ.Υγείας...!!
Πηρα σημερα τηλ. στην κλινικη και μου ειπανε τις τιμες....
1,150 φ.τ. και 1400 καισαρικη
300 αναισθησιολογος,150 παιδιατρος και οσα παρει η γυναικολογος (υπολογιζω 800),
Νευριαζω που ειναι τοσο ακριβα...για το τιποτα!!Αλλα και απο την αλλη το Νοσοκομειο ειναι μεγαλο ρισκο,ειδικα της Κομοτηνης..!!Ελεος...ολα εχουνε εμποριοποιηθει... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

καλημερα κοριτσακι μου οχι δεν καταρηγθηκε το επιδομα μην αγχωνεσαι .θα σου πληρωσει τη διαφορα ο εοππυ

808ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 2:32 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα κοριτια!!!τι κανετε?
πολυ ωραια τα νεα σας!!!ειδατε τα νινακια σας κ εχουν μεγαλωσει μωρε τους!!!!τι καλα!!!!!!
εγω εχω ραντεβου σε δυο εβδομαδες ακριβως που θα κανω το ντοπλερ κ την επαναληπτικη καμπυλη...φφφ....κ αυτη τη φορα θα τη κανω στο μητερα κ θα μου στοιχισει ο κουκος αηδονι...αλλα να πανε ολα καλα κ θα τη βρουμε την ακρη!!!

809ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 2:34 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια καλημεραααα μου λειψατε πολυ ειχε χαλασει ο υπολογιστης μου αχ και σας ειχα τοσο αναγκη εχθες........
πηγαμε στον γιατρο ο μπεμπης μας ειναι 1586γρ θεση δεν πηρε ακομα!
αλλα ειναι και.....τυληγμενος με τον λωρο ο γιατρος ειπε πως συμβαινει και να μην στεναχωριεμαι αλλα πως να μη στεναχωριεμαι τα χω κανει πανω μου!!!!

810ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 2:38 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Anastazia2801 έγραψε:κοριτσια καλημεραααα μου λειψατε πολυ ειχε χαλασει ο υπολογιστης μου αχ και σας ειχα τοσο αναγκη εχθες........
πηγαμε στον γιατρο ο μπεμπης μας ειναι 1586γρ θεση δεν πηρε ακομα!
αλλα ειναι και.....τυληγμενος με τον λωρο ο γιατρος ειπε πως συμβαινει και να μην στεναχωριεμαι αλλα πως να μη στεναχωριεμαι τα χω κανει πανω μου!!!!

κοριτσακι μου χαλαρωσε ηρεμησε και απλα να εισαι προσεκτικη και να ακους συχνα το μωρακι σου.τι σου ειπε ακριβως ο γιατρος;

811ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 2:41 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
grammatiki έγραψε:
Anastazia2801 έγραψε:κοριτσια καλημεραααα μου λειψατε πολυ ειχε χαλασει ο υπολογιστης μου αχ και σας ειχα τοσο αναγκη εχθες........
πηγαμε στον γιατρο ο μπεμπης μας ειναι 1586γρ θεση δεν πηρε ακομα!
αλλα ειναι και.....τυληγμενος με τον λωρο ο γιατρος ειπε πως συμβαινει και να μην στεναχωριεμαι αλλα πως να μη στεναχωριεμαι τα χω κανει πανω μου!!!!

κοριτσακι μου χαλαρωσε ηρεμησε και απλα να εισαι προσεκτικη και να ακους συχνα το μωρακι σου.τι σου ειπε ακριβως ο γιατρος;

Μου ειπε οτι οσο ειναι στην κοιλια δεν εχει προβλημα συμβαινει αρκετα συχνα λεει γιατι γυρναει το μωρο!
να παρατηρω την κινητηκοτητα και την πιεση μου και θα με ξαναδει σε 3 εβδομαδες!μακαρι να ξετυλιχθει!!!

812ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 2:46 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Anastazia2801 έγραψε:κοριτσια καλημεραααα μου λειψατε πολυ ειχε χαλασει ο υπολογιστης μου αχ και σας ειχα τοσο αναγκη εχθες........
πηγαμε στον γιατρο ο μπεμπης μας ειναι 1586γρ θεση δεν πηρε ακομα!
αλλα ειναι και.....τυληγμενος με τον λωρο ο γιατρος ειπε πως συμβαινει και να μην στεναχωριεμαι αλλα πως να μη στεναχωριεμαι τα χω κανει πανω μου!!!!

μια χαρα ειναι ο μπεμπουλης σας!!!μην στεναχωριεσαι με τον λωρο!!συμβαινει συχνα το ακουω δηλ κ πανε ολα καλα!!!
αυτο που μου τη δινει ρε γαμωτο με τους γιατρους κ συνηθως συμβαινει με τη νεα γενια γιατρων(δηλ αυτοι που ειναι μεχρι 50-55 χρονων)ειναι οτι επειδη θελουν να ειναι καλυμμενοι στα λενε ολα κ μετα σου πετανε ενα μην αγχωνεσαι κ στο τελος αγχωνεσαι...δε ξερω με εκνευριζουν...πηγα να κανω υπερηχο κ με ρωταει μια ξινη γυναικολογος(καμια 45αρια)αν καπνιζω..της απανταω οχι..μου λεει αλλαξε βαθμο ο πλακουντας γι'αυτο...
οταν φυγαμε ρωταω εντρομη τον γιατρο μου(που ηταν παρων)τι σημαινει αυτο...μου λεει τιποτα αστην να λεει δεν ειναι τιποτα το ανησυχητικο..ειναι φυσιολογικο...αντε με την χαμουρα...
κ μια αλλη περιπτωση να σου πω...μια καλη μου φιλη γεννησε πριν τριες μηνες κ μετα τον 8ο ενιωθε το μωρο λιγοτερο κινητικο..παει στον γυναικολογο της(της παλιας σχολης κ αυτος σαν τον δικο μου) κ της λεει τιποτα δεν ειναι απλα μειωθηκε ο χωρος του..φτανει λοιπον η στιγμη για να γεννησει..γεννησε φυσιολογικα(με τη βοηθεια κουταλας)κ της λςςι εκ των υστερων οτι ειχε μπλεχτει δυο φορες με τον λωρο γι'αυτο ολα αυτα...αλλα ο τυπος ειχε πειρα κ ηξερε οτι ολα ειναι καλα κ δεν μπηκε στο τρυπακι να της το πει κ να την αγχωσει...
γι'αυτο δεν μπορω ορισμενους γιατρους...σου λενε κ την παραμικρη ιατρικη λεπτομερεια για να χουν την ουρα του τους καλυμμενη κ εσενα να αγχωνουν....
μην ακους!!!ολα καλα θα πανε!!!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

813ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 2:50 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δε ξερω μωρε...τι ειναι σωστο..αλλα σε αυτη τη φαση που βρισκομαστε θελουμε ειδικη μεταχειριση..οταν η μαμα μου ηταν εγκυος σε μενα της λεει ενας γιατρος πω πω μεγαλο κεφαλι εχει κ γελαγε...τι το θελε κ το πε?
παει σπιτι η μανα μου(20 χρονων κοριτσακι τοτε)κ αρχιζει το κλαμα κ τις υστεριες του τυπου παει υδροκεφαλο μωρο θα βγαλω κ τετοια..!!!χαχα!!!τι να πεις?δε θελουμε κ πολυ να αγχωθουμε!!!

814ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 2:53 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mar1987 έγραψε:
Anastazia2801 έγραψε:κοριτσια καλημεραααα μου λειψατε πολυ ειχε χαλασει ο υπολογιστης μου αχ και σας ειχα τοσο αναγκη εχθες........
πηγαμε στον γιατρο ο μπεμπης μας ειναι 1586γρ θεση δεν πηρε ακομα!
αλλα ειναι και.....τυληγμενος με τον λωρο ο γιατρος ειπε πως συμβαινει και να μην στεναχωριεμαι αλλα πως να μη στεναχωριεμαι τα χω κανει πανω μου!!!!

μια χαρα ειναι ο μπεμπουλης σας!!!μην στεναχωριεσαι με τον λωρο!!συμβαινει συχνα το ακουω δηλ κ πανε ολα καλα!!!
αυτο που μου τη δινει ρε γαμωτο με τους γιατρους κ συνηθως συμβαινει με τη νεα γενια γιατρων(δηλ αυτοι που ειναι μεχρι 50-55 χρονων)ειναι οτι επειδη θελουν να ειναι καλυμμενοι στα λενε ολα κ μετα σου πετανε ενα μην αγχωνεσαι κ στο τελος αγχωνεσαι...δε ξερω με εκνευριζουν...πηγα να κανω υπερηχο κ με ρωταει μια ξινη γυναικολογος(καμια 45αρια)αν καπνιζω..της απανταω οχι..μου λεει αλλαξε βαθμο ο πλακουντας γι'αυτο...
οταν φυγαμε ρωταω εντρομη τον γιατρο μου(που ηταν παρων)τι σημαινει αυτο...μου λεει τιποτα αστην να λεει δεν ειναι τιποτα το ανησυχητικο..ειναι φυσιολογικο...αντε με την χαμουρα...
κ μια αλλη περιπτωση να σου πω...μια καλη μου φιλη γεννησε πριν τριες μηνες κ μετα τον 8ο ενιωθε το μωρο λιγοτερο κινητικο..παει στον γυναικολογο της(της παλιας σχολης κ αυτος σαν τον δικο μου) κ της λεει τιποτα δεν ειναι απλα μειωθηκε ο χωρος του..φτανει λοιπον η στιγμη για να γεννησει..γεννησε φυσιολογικα(με τη βοηθεια κουταλας)κ της λςςι εκ των υστερων οτι ειχε μπλεχτει δυο φορες με τον λωρο γι'αυτο ολα αυτα...αλλα ο τυπος ειχε πειρα κ ηξερε οτι ολα ειναι καλα κ δεν μπηκε στο τρυπακι να της το πει κ να την αγχωσει...
γι'αυτο δεν μπορω ορισμενους γιατρους...σου λενε κ την παραμικρη ιατρικη λεπτομερεια για να χουν την ουρα του τους καλυμμενη κ εσενα να αγχωνουν....
μην ακους!!!ολα καλα θα πανε!!!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Ναι ετσι ειναι εμενα βεβαια μου τα εδειχνε κιολας στον υπερυχο αλλα απο την αρχη ηταν χαλαρος μου λεει πολλες φορες συμβαινει!το κακο ειναι βεβαια οτι αν δεν τον καταλαβω για λιγο τρεμω!και τον ρωτησε ο αντρας μου αν πρεπει να κανουμε καισαρικη και του ειπε οτι ειναι πολυ νωρις!συνεχιζουμε λεει και βλεπουμε!πηρα βεβαια κα αλλον γιατρο τηλεφωνο και μου ειπε τα ιδια οοουφ αντε να δουμε τι θα γινει με τον χοντρουλι μου!σε 24 μερες πγρε 600 γραμμαρια Very Happy

815ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 2:53 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stefy έγραψε:Αν Δευετρα δεν ηταν Δευτερα του Πασχα .. λογικα θα ειχαν μαζι! Δεν ξερω πως το πετυχα... πετυχε... ετυχε!!! ΧΕΧΕΧΧΕΧ Τον Αυγουστο θα πρεπει να προσεχουμε απο δω και περα πολυ μ ετον αντρα μου!!!!! ΕΙμαστε πολυ γονιμοι! Very Happy

Επειδή είναι Δευτέρα του Πάσχα δεν θα σε βάλει Δευτερα δηλαδή?? Κι αμα σπάσουν τα νερα μου Μ. Σάββατο τι θ απογινω???

816ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 2:56 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Despinaki_86 έγραψε:
stefy έγραψε:Αν Δευετρα δεν ηταν Δευτερα του Πασχα .. λογικα θα ειχαν μαζι! Δεν ξερω πως το πετυχα... πετυχε... ετυχε!!! ΧΕΧΕΧΧΕΧ Τον Αυγουστο θα πρεπει να προσεχουμε απο δω και περα πολυ μ ετον αντρα μου!!!!! ΕΙμαστε πολυ γονιμοι! Very Happy

Επειδή είναι Δευτέρα του Πάσχα δεν θα σε βάλει Δευτερα δηλαδή?? Κι αμα σπάσουν τα νερα μου Μ. Σάββατο τι θ απογινω???

aaa emena moy eipe kanonise na mh gennhseis pasxa 8a leipw xxaxaxaxaaxaxax

817ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 2:59 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:
stefy έγραψε:Αν Δευετρα δεν ηταν Δευτερα του Πασχα .. λογικα θα ειχαν μαζι! Δεν ξερω πως το πετυχα... πετυχε... ετυχε!!! ΧΕΧΕΧΧΕΧ Τον Αυγουστο θα πρεπει να προσεχουμε απο δω και περα πολυ μ ετον αντρα μου!!!!! ΕΙμαστε πολυ γονιμοι! Very Happy

Επειδή είναι Δευτέρα του Πάσχα δεν θα σε βάλει Δευτερα δηλαδή?? Κι αμα σπάσουν τα νερα μου Μ. Σάββατο τι θ απογινω???

αλλο βρε τα νερα και αλλο κανονισμενο ραντεβου.και κυριακη του πασχα να σπασουν τα νευρα και δευτερα του πασχα ειναι υποχρεωμενος να ερθει ο γιατρος να σε ξεγενηησει.η στεφυ απλα παει προγραμματισμενα οποτε την εβαλε μετα ο ανθρωπος

818ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 3:00 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:
stefy έγραψε:Αν Δευετρα δεν ηταν Δευτερα του Πασχα .. λογικα θα ειχαν μαζι! Δεν ξερω πως το πετυχα... πετυχε... ετυχε!!! ΧΕΧΕΧΧΕΧ Τον Αυγουστο θα πρεπει να προσεχουμε απο δω και περα πολυ μ ετον αντρα μου!!!!! ΕΙμαστε πολυ γονιμοι! Very Happy

Επειδή είναι Δευτέρα του Πάσχα δεν θα σε βάλει Δευτερα δηλαδή?? Κι αμα σπάσουν τα νερα μου Μ. Σάββατο τι θ απογινω???

Καλημερα κοριτσιαααααααααααα!!! Γιατι μαρη Δεσποινα???? Εμενα δεν παιζει να σπασουν τα νερα μου νωριτερα? Απο τον 9ο και μετα ειναι το ιδιο πιθανο για ολες μας... Αλλα οταν προγραμματιζεις γεννα το βαζεις σε ημερομηνια που "βολευει"... αλλα αν ο μπομπιρας θελησει να βγει νωριτερα τι θα τον καμω? θα του πω στακα να φαει ο γιατρος το κοκορετσι και μετα?????????

Τα ξερουν και οι γιατροι αυτα και ειναι σε ετοιμοτητα... μην ανησυχεις... Απλα ...θεωρητικα παντα... εχω λιγες πιθανοτητες να βγει το παιδι μονο του πριν τις 38 εβδομαδες ... γι αυτο κλεινουμε στις 38 εβδομαδες ακριβως...

819ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 3:02 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω τον εχω ρωτησει ηδη που θα ειναι το πασχα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.το εξοχικο μου του ειναι καπου στην ερετρια οποτε μια χαρα μας παιρνει απο θεμα χρονου.αν και χλωμο το βλεπω ο μπεμπαρος να φτανει μεχρι τοτε απλα να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο

820ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 3:03 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Despinaki_86 έγραψε:
stefy έγραψε:Αν Δευετρα δεν ηταν Δευτερα του Πασχα .. λογικα θα ειχαν μαζι! Δεν ξερω πως το πετυχα... πετυχε... ετυχε!!! ΧΕΧΕΧΧΕΧ Τον Αυγουστο θα πρεπει να προσεχουμε απο δω και περα πολυ μ ετον αντρα μου!!!!! ΕΙμαστε πολυ γονιμοι! Very Happy

Επειδή είναι Δευτέρα του Πάσχα δεν θα σε βάλει Δευτερα δηλαδή?? Κι αμα σπάσουν τα νερα μου Μ. Σάββατο τι θ απογινω???
δε θα την βαλει δευτερα του Πασχα αλλα Τριτη, γιατι η Στεφυ παει προγραμματισμενα για καισαρικη!!!κ δε θα τη βαλει αργια...το κανονιζει ο γιατρος!!!εμεις που ακομη δε ξερουμε τι κ πως οποτε σπασουν τα νερα βουυυρ!!κ φυγαμεεε!!!εχω βεβαια μια διαισθηση οτι θα γεννησω Μεγαλο Σαββατο(οπως γεννηθηκε κ ο μπαμπας μου!!χαχα!!)
ελπιζω μονο ο γιατρος να μην εχει πιει τις τσικουδιες του(καθ'οτι Κρητικαρος)γιατι την εβαψαμε!!!!!

821ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 3:04 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mar1987 έγραψε:
Despinaki_86 έγραψε:
stefy έγραψε:Αν Δευετρα δεν ηταν Δευτερα του Πασχα .. λογικα θα ειχαν μαζι! Δεν ξερω πως το πετυχα... πετυχε... ετυχε!!! ΧΕΧΕΧΧΕΧ Τον Αυγουστο θα πρεπει να προσεχουμε απο δω και περα πολυ μ ετον αντρα μου!!!!! ΕΙμαστε πολυ γονιμοι! Very Happy

Επειδή είναι Δευτέρα του Πάσχα δεν θα σε βάλει Δευτερα δηλαδή?? Κι αμα σπάσουν τα νερα μου Μ. Σάββατο τι θ απογινω???
δε θα την βαλει δευτερα του Πασχα αλλα Τριτη, γιατι η Στεφυ παει προγραμματισμενα για καισαρικη!!!κ δε θα τη βαλει αργια...το κανονιζει ο γιατρος!!!εμεις που ακομη δε ξερουμε τι κ πως οποτε σπασουν τα νερα βουυυρ!!κ φυγαμεεε!!!εχω βεβαια μια διαισθηση οτι θα γεννησω Μεγαλο Σαββατο(οπως γεννηθηκε κ ο μπαμπας μου!!χαχα!!)
ελπιζω μονο ο γιατρος να μην εχει πιει τις τσικουδιες του(καθ'οτι Κρητικαρος)γιατι την εβαψαμε!!!!!

χαχαχαχαχαχαχα πωπω ολες μες το αγχος θα ειμαστε με το πασχα που πεφτει μες τη μεση.

μες το σκ μας βλεπω για καινουριο θεμα παντως κοριτσια. Razz

822ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 3:06 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Anastazia2801 έγραψε:
Despinaki_86 έγραψε:
stefy έγραψε:Αν Δευετρα δεν ηταν Δευτερα του Πασχα .. λογικα θα ειχαν μαζι! Δεν ξερω πως το πετυχα... πετυχε... ετυχε!!! ΧΕΧΕΧΧΕΧ Τον Αυγουστο θα πρεπει να προσεχουμε απο δω και περα πολυ μ ετον αντρα μου!!!!! ΕΙμαστε πολυ γονιμοι! Very Happy

Επειδή είναι Δευτέρα του Πάσχα δεν θα σε βάλει Δευτερα δηλαδή?? Κι αμα σπάσουν τα νερα μου Μ. Σάββατο τι θ απογινω???

aaa emena moy eipe kanonise na mh gennhseis pasxa 8a leipw xxaxaxaxaaxaxax


χαχααχαχαχαχ ωραιος ο γιατρος! Οσο για την περιτυλιξη μην σε αγχωνει ! Απλα να εχεις το νου σου να ακους το μωρο... και αργοτερα να πεις και στο γιατρο να πηγαινεις για υπερηχο πιο συχνα... καθε εβδομαδα να παρακολουθειτε την εξελιξη... αν παραμενει τυλιγμενο το παιδι!

823ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 3:12 am

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια κατι ασχετο...βασικα πολυ...πιο ασχετο δε γινεται...αλλα το ρυζογαλο θεωρειται γλυκο?αυτο απο το σουπερ μαρκετ γιατι αυτο που φτιαχνουμε μονοι μας εχει πολυ ζαχαρη...δηλ εννοω θεωρειται πολυ γλυκο?γιατι αν θεωρειται, ας φαω καλυτερα μια παστα να την ευχαριστηθω περισσοτερο!!!!!

824ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 3:14 am

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mar1987 έγραψε:κοριτσια κατι ασχετο...βασικα πολυ...πιο ασχετο δε γινεται...αλλα το ρυζογαλο θεωρειται γλυκο?αυτο απο το σουπερ μαρκετ γιατι αυτο που φτιαχνουμε μονοι μας εχει πολυ ζαχαρη...δηλ εννοω θεωρειται πολυ γλυκο?γιατι αν θεωρειται, ας φαω καλυτερα μια παστα να την ευχαριστηθω περισσοτερο!!!!!

καλυτερα να φας μια παστα θα ελεγα εγω.γιατι αρκετη ποσοτητα ζαχαρης ναι

825ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013 #6 Παρ Μαρ 01, 2013 3:14 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mar1987 έγραψε:κοριτσια κατι ασχετο...βασικα πολυ...πιο ασχετο δε γινεται...αλλα το ρυζογαλο θεωρειται γλυκο?αυτο απο το σουπερ μαρκετ γιατι αυτο που φτιαχνουμε μονοι μας εχει πολυ ζαχαρη...δηλ εννοω θεωρειται πολυ γλυκο?γιατι αν θεωρειται, ας φαω καλυτερα μια παστα να την ευχαριστηθω περισσοτερο!!!!!

Φαε μια παστα κοπελα μου! Ναι γλυκο ειναι και ρυζογαλο! Εχει και ζαχαρη και συντηριτικα και απο ολα τα καλουδια... Αν ειναι να το κανεις κανε το να το ευχαριστηρθεις!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις