Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
390 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 390 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Anna F

Anna F
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
και τέλος πάντων υπάρχει και το google - translation αν κάτι δεν είναι κατανοητό! πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πώς σε όλα τα topics αλλαζει το θέμα το συγκεκριμένο άτομο. Εκει που μιλάγαμε για χρήματα και εκκλησίες ξαφνικά μιλάμε για τον άντρα της άλλης και τις λανθασμένες της απόψεις περί χρηματισμού της εκκλησίας. Μήπως, λέω μήπως πρέπει να αρχίσουμε να απαντάμε μόνο σε ότι έχει σχέση με το θέμα και να αγνοούμε όποια άλλη δημοσίευση που δεν είναι αστεία και άσχετη??? Δεν ξέρω είμαι νέα στην παρέα σας και κατάφερε να με εκνευρίσει.
Διάβαζα και ένα άλλο θέμα προηγουμένως σχετικά με τον αποκλεισμό ατόμου και τώρα καταλαβαίνω τι εννοούσε η κοπέλα!

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Anna F έγραψε:και τέλος πάντων υπάρχει και το google - translation αν κάτι δεν είναι κατανοητό! πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πώς σε όλα τα topics αλλαζει το θέμα το συγκεκριμένο άτομο. Εκει που μιλάγαμε για χρήματα και εκκλησίες ξαφνικά μιλάμε για τον άντρα της άλλης και τις λανθασμένες της απόψεις περί χρηματισμού της εκκλησίας. Μήπως, λέω μήπως πρέπει να αρχίσουμε να απαντάμε μόνο σε ότι έχει σχέση με το θέμα και να αγνοούμε όποια άλλη δημοσίευση που δεν είναι αστεία και άσχετη??? Δεν ξέρω είμαι νέα στην παρέα σας και κατάφερε να με εκνευρίσει.
Διάβαζα και ένα άλλο θέμα προηγουμένως σχετικά με τον αποκλεισμό ατόμου και τώρα καταλαβαίνω τι εννοούσε η κοπέλα!



ακριβως ετσι πρεπει να κανουμε...απλα αναλωνομαστε στην κατασταση μεχρι να το παρουμε χαμπαρι οτι προκειται για τρολακι....

Anna F

Anna F
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Lida R έγραψε:
Anna F έγραψε:και τέλος πάντων υπάρχει και το google - translation αν κάτι δεν είναι κατανοητό! πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πώς σε όλα τα topics αλλαζει το θέμα το συγκεκριμένο άτομο. Εκει που μιλάγαμε για χρήματα και εκκλησίες ξαφνικά μιλάμε για τον άντρα της άλλης και τις λανθασμένες της απόψεις περί χρηματισμού της εκκλησίας. Μήπως, λέω μήπως πρέπει να αρχίσουμε να απαντάμε μόνο σε ότι έχει σχέση με το θέμα και να αγνοούμε όποια άλλη δημοσίευση που δεν είναι αστεία και άσχετη??? Δεν ξέρω είμαι νέα στην παρέα σας και κατάφερε να με εκνευρίσει.
Διάβαζα και ένα άλλο θέμα προηγουμένως σχετικά με τον αποκλεισμό ατόμου και τώρα καταλαβαίνω τι εννοούσε η κοπέλα!



ακριβως ετσι πρεπει να κανουμε...απλα αναλωνομαστε στην κατασταση μεχρι να το παρουμε χαμπαρι οτι προκειται για τρολακι....

όλοι πέφτουμε στην παγίδα πάντως! αλλά και πώς να μην πέσεις όταν σε αποκαλεί "μαλάκα"(συγνώμη είναι δική της έκφραση). Σου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι πια!

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Loipon na epaneltho sto thema. Otan egina nona sti Mutilini o papas mou eipe oti thelo na doso k edosa 100 euro. To gelio tis upothesis einai pou me kinigouse meta i mama tou koumparou mou na pliroso "kati" sto neokoro. Ego ekana tin trelli alla pige k tou edose ekeini 50 euro. Sti vaprisi pantos tis koris mou i nona edose polu liga. Pantos pouthena den exo akousei gia pliromi gia katharismo ekklisias alla mia gunaika na pareis posi ora tha tis parei na katharisei tin ekklisia? n=k na parei 5 euro tin ora????? 250 den katalabaino to thelei akrivos na katharisei.........

agnes65ker


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
//so,I asked if the required money 's for the church expenses or other charges a few hours ago and she hasn't yet replied to me.//

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
agnes65ker έγραψε://so,I asked if the required money 's for the church expenses or other charges a few hours ago and she hasn't yet replied to me.//

Και ουτε και θα σου απαντησει κανειs!!!Θα σου απανταμε μονο για να σε κοροιδευουμε!!!Ετσι ειμαστε εμειs οι Ελληνεs!!!!Και αν δεν καταλαβαινειs τι γραφω παρε μεταφραστη.Λεφτα εχετε εσειs,αφου δινετε 300 ευρω σε εκκλησια!!!!
BYE BYE!!!!!! Razz Razz Razz

agnes65ker


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΦΑΚΙ έγραψε:
agnes65ker έγραψε://so,I asked if the required money 's for the church expenses or other charges a few hours ago and she hasn't yet replied to me.//

Και ουτε και θα σου απαντησει κανειs!!!Θα σου απανταμε μονο για να σε κοροιδευουμε!!!Ετσι ειμαστε εμειs οι Ελληνεs!!!!Και αν δεν καταλαβαινειs τι γραφω παρε μεταφραστη.Λεφτα εχετε εσειs,αφου δινετε 300 ευρω σε εκκλησια!!!!
BYE BYE!!!!!! Razz Razz Razz

//echo ton antras mou gia translator//afu isaste etsi esis oi Helines then kala na pathete giati isaste 'malakes'//

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαλακες μας ανεβαζεις κ μαλακες μας κατεβαζεις αλλα ολο on line εδω μεσα εισαι!!!!

Angiela

Angiela
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Angiela στις Τετ Απρ 10, 2013 1:49 pm, 1 φορά

dimitrarodos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
agnes65ker έγραψε:
ΕΦΑΚΙ έγραψε:
agnes65ker έγραψε://so,I asked if the required money 's for the church expenses or other charges a few hours ago and she hasn't yet replied to me.//

Και ουτε και θα σου απαντησει κανειs!!!Θα σου απανταμε μονο για να σε κοροιδευουμε!!!Ετσι ειμαστε εμειs οι Ελληνεs!!!!Και αν δεν καταλαβαινειs τι γραφω παρε μεταφραστη.Λεφτα εχετε εσειs,αφου δινετε 300 ευρω σε εκκλησια!!!!
BYE BYE!!!!!! Razz Razz Razz

//echo ton antras mou gia translator//afu isaste etsi esis oi Helines then kala na pathete giati isaste 'malakes'//
ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ?ΚΑΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΟΥ ΡΙΧΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΑΤΣΟ Κόστος καθαρισμού εκκλησίας...??!!?? - Σελίδα 2 911307 Κόστος καθαρισμού εκκλησίας...??!!?? - Σελίδα 2 911307 Κόστος καθαρισμού εκκλησίας...??!!?? - Σελίδα 2 911307 Κόστος καθαρισμού εκκλησίας...??!!?? - Σελίδα 2 911307

ddimitra

ddimitra
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
χαχα καλά έχω λιώσει με την ''αμερικανίδα''!
το θέμα είναι ότι δεν πρέπει να μας ζητάνε λεφτά , υποτίθεται ότι ο ιερέας είναι λειτουργός του Υψίστου, αυτό που κάνει δεν είναι ΕΜΠΟΡΕΥΣΙΜΟ ΕΙΔΟΣ γίνεται αγωγός για τη ΘΕΙΑ ΔΩΡΕΑ...Δεν έχει κανένα δικαίωμα να την πουλάει.
Το μυστήριο της βάπτισης ή του γάμου δεν είναι εμπορεύσιμο είδος.Εξάλλου ο Κύριος είπε: ΔΩΡΕΑΝ ΛΑΒΕΤΕ ΔΩΡΕΑΝ ΔΟΤΕ.
Αυτά να πας κ να πεις στον ''παπά''!

Κ μια ερώτηση στην αμερικάνα, ο άντρας σου είναι παπάς?

https://www.facebook.com/pages/Dk-_-%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B

Olianna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοπέλες έχω μέρες να μπω και διαβάζω τώρα τα μηνύματά σας...
Καταρχήν δε θα ασχοληθώ με την αμερικάνα με το iq ραδικιου...
Για τα άλλα όλοι μου λένε τα ίδια οτι αυτά τα χρήματα δεν πρέπει να τα δώσουμε. Το κακό είναι οτι το είπα στον παππα απο που κι ως που αυτά τα χρήματα και πως ότι είναι θα το δώσει η νονά και μου λέει στεγνά οκ ας το κάνουμε 200!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το κακό είναι οτι έχω κανονίσει διάφορα πράγματα για τη συγκεκριμένη εκκλησία και κυρίως έχω έτοιμα τα προσκλητήρια και δεν ξέρω τι να κάνω!

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Είναι τραγικό αυτό που γίνεται με τις εκκλησίες και τα χρήματα... Κανονικά δεν δίνεις τίποτα...Δίνεις μόνο άμα θέλεις ή άμα έχεις...
Αυτή η βλακεία να δίνουμε λεφτά έχει επικρατήσει απο τα παλιά που οι παπάδες δεν ήταν δημόσιοι υπάλληλοι κ δεν είχαν μισθό, οπότε έδινες κάτι για να έχουν ένα εισόδημα...Τώρα που είναι δημόσιοι υπάλληλοι κανονικά δεν πρέπει να πληρώνουμε...
Κ γω όταν έγινα κουμπάρα πριν 4 χρόνια ρώτησα και μου λέει ο παπάς ότι θέλεις άφησε κ αν θέλεις...
Αν στη συγκεκριμένη εκκλησία δεν πατάει άνθρωπος να κάνει μυστήριο να δεις που θα μάθουν κ αυτοί να λένε όσα θέλεις κ αν θέλεις... Αμαν πια...

Anna F

Anna F
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Olianna μάλλον δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα αφού τα έχεις προγραμματίσει και τυπώσει και τα προσκλητήρια.
Ή θα του τα δώσεις ή θα του πεις οκ και μετά το μυστήριο θα δώσει ότι θέλει η νονά. Ένας τρόπος είναι να του πεις να σου κόψει απόδειξη που να αναγράφεται ότι αυτά τα λεφτά είναι για βάφτιση και όχι γενικά μια απόδειξη αθεώρητη. έτσι αν αυτά τα χρήματα δεν μπορεί να τα δικαιολογήσει κάπως θα μαγκωθεί. Διαφορετικά αν πας με τα νερά του πες του ότι δεν θες απόδειξη και ότι μπορεις να δώσεις 100-150 ευρώ.
Εύχομαι να σε βοήθησα κάπως! Very Happy

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Olianna έγραψε:Κοπέλες έχω μέρες να μπω και διαβάζω τώρα τα μηνύματά σας...
Καταρχήν δε θα ασχοληθώ με την αμερικάνα με το iq ραδικιου...
Για τα άλλα όλοι μου λένε τα ίδια οτι αυτά τα χρήματα δεν πρέπει να τα δώσουμε. Το κακό είναι οτι το είπα στον παππα απο που κι ως που αυτά τα χρήματα και πως ότι είναι θα το δώσει η νονά και μου λέει στεγνά οκ ας το κάνουμε 200!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το κακό είναι οτι έχω κανονίσει διάφορα πράγματα για τη συγκεκριμένη εκκλησία και κυρίως έχω έτοιμα τα προσκλητήρια και δεν ξέρω τι να κάνω!


Θα σου πω κάτι πολύ απλό...Πες οκ κ μετά πες στη νονά να δώσει όσα θέλει...Τι θα της πει;; Και όσα του δώσει να του πει τα θέλεις αν δεν τα θέλεις τα παίρνω κ αυτά πίσω....
Έτσι το έκανε ένας κουμπάρος του άντρα μου... Πάντρεψαν ένα ζευγάρι με τη γυναίκα του, η οποία είναι Ολλανδέζα κ δεν ήξερε από αυτά... Όταν τελείωσε το μυστηριο λέει στον άντρα της ο παπάς μου ζήτησε λεφτά...Της δίνει λοιπόν 20 ευρώ...Μετά από λίγο επιστρέφει κ του λέει μου είπε ο παπάς δε φτάνουν... Τα πήρε κρανιοεγκεφαλικά κ πάει κ λέει στον παπά τα θέλεις ή να τα βάλω κ αυτά στην τσέπη... Τα πήρε λοιπόν ο παπάς μετά κ είπε κ ευχαριστώ...

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Olianna έγραψε:Κοπέλες έχω μέρες να μπω και διαβάζω τώρα τα μηνύματά σας...
Καταρχήν δε θα ασχοληθώ με την αμερικάνα με το iq ραδικιου...
Για τα άλλα όλοι μου λένε τα ίδια οτι αυτά τα χρήματα δεν πρέπει να τα δώσουμε. Το κακό είναι οτι το είπα στον παππα απο που κι ως που αυτά τα χρήματα και πως ότι είναι θα το δώσει η νονά και μου λέει στεγνά οκ ας το κάνουμε 200!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το κακό είναι οτι έχω κανονίσει διάφορα πράγματα για τη συγκεκριμένη εκκλησία και κυρίως έχω έτοιμα τα προσκλητήρια και δεν ξέρω τι να κάνω!
ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΤΑ 200 ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ Η ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΣΤΙΡΙΟ ?? ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ Rolling Eyes Rolling Eyes

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοίτα, αν δε θες να πλακωθείτε στο ξύλο με τον παππά, μπορείς να πεις ότι μίλησες με την κουμπάρα και ότι δεν έχει να δώσει. Να προτείνεις να την καθαρίσεις εσύ αργότερα (ή και την άλλη μέρα αφού δεν έχει κόσμο) ή ότι θα βρεις μια γυναίκα και θα την πληρώσεις εσύ. Ε, βάφτιση είναι, δεν έχει ρύζια, ένα σκούπισμα, σφουγγάρισμα άντε κι ένα κραγιόν από την εικόνα και είστε έτοιμοι.

Το διακοσάρι πως δικαιολογείται; 40 ξανθές παρθένες θα υφάνουν τα σφουγγαρόπανα;



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Mamma Tomato στις Τετ Φεβ 20, 2013 3:13 am, 1 φορά

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια εμενα ο κοθμπαρος μου εδωσε 50ε κ τ δωσαν κ αποδειξη.εγω ξερω απο τον κολλητο τ αδερφουμ π ειναι παππας οτι δεν εισαι υποχρεωμενος ν δωσεις λεφτα κ αν καπιος επιμενει μπορεις να τν καταγγειλεις στν μητροπολη π ανηκει η εκκλησια σ Ε συγνωμη κιολας ειναι δυσκολες οι εποχες μ μασας

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mamma Tomato έγραψε:Κοίτα, αν δε θες να πλακωθείτε στο ξύλο με τον παππά, μπορείς να πεις ότι μίλησες με την κουμπάρα και ότι δεν έχει να δώσει. Να προτείνεις να την καθαρίσεις εσύ αργότερα (ή και την άλλη μέρα αφού δεν έχει κόσμο) ή ότι θα βρεις μια γυναίκα και θα την πληρώσεις εσύ. Ε, βάφτιση είναι, δεν έχει ρύζια, ένα σκούπισμα, σφουγγάρισμα άντε κι ένα κραγιόν από την εικόνα και είστε έτοιμοι.

Το διακοσάρι πως δικαιολογείται; 40 ξανθές παρθένες θα υφάνουν τα σφουγγαρόπανα;

AAAAxaxaxaxa polu gelasa!! Dikio exeis- polu megalo dikio

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
νατασσα έγραψε:Κοριτσια εμενα ο κοθμπαρος μου εδωσε 50ε κ τ δωσαν κ αποδειξη.εγω ξερω απο τον κολλητο τ αδερφουμ π ειναι παππας οτι δεν εισαι υποχρεωμενος ν δωσεις λεφτα κ αν καπιος επιμενει μπορεις να τν καταγγειλεις στν μητροπολη π ανηκει η εκκλησια σ Ε συγνωμη κιολας ειναι δυσκολες οι εποχες μ μασας

Sosta ki emena i dikia mou koumpara pire apodeixi k den edose k polla (den thimamai tora posa eixe dosei) tipota auton prepei na ton anaferoun

Olianna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Θα πάρω τη νονά και θα πάμε πάλι. θα του πω για την απόδειξη. Όσο για το καθάρισμα του το είπα πρώτο πρώτο και το αρνήθηκε γιαυτό και ρώτησα μήπως ξέρατε κάτι γιαυτό γιατί μια γειτόνισσα στο γάμο της κόρης της πήγε δικό της άτομο για να καθαρίσει την εκκλησία..
Οι 40 παρθένες όλα τα λεφτά χιχι!
Σας ευχαριστώ

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Olianna έγραψε:Όσο για το καθάρισμα του το είπα πρώτο πρώτο και το αρνήθηκε γιαυτό και ρώτησα μήπως ξέρατε κάτι γιαυτό γιατί μια γειτόνισσα στο γάμο της κόρης της πήγε δικό της άτομο για να καθαρίσει την εκκλησία..

Αρνήθηκε ε; Εμένα γιατί μου θυμίζει τους ζητιάνους στο σταθμό που θέλουν λεφτά για να βγάλουν εισητήριο και αν τους το βγάλεις εσύ στραβώνουν;

Αλήθεια, εγώ θα πήγαινα αλλού, θες στα αλήθεια να σου βαφτίσει το παιδί αυτός;

Olianna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Mamma Tomato έγραψε:[quote="Olianna"Όσο για το καθάρισμα του το είπα πρώτο πρώτο και το αρνήθηκε γιαυτό και ρώτησα μήπως ξέρατε κάτι γιαυτό γιατί μια γειτόνισσα στο γάμο της κόρης της πήγε δικό της άτομο για να καθαρίσει την εκκλησία..

Αρνήθηκε ε; Εμένα γιατί μου θυμίζει τους ζητιάνους στο σταθμό που θέλουν λεφτά για να βγάλουν εισητήριο και αν τους το βγάλεις εσύ στραβώνουν;

Αλήθεια, εγώ θα πήγαινα αλλού, θες στα αλήθεια να σου βαφτίσει το παιδί αυτός; [/quote]

Το σκέφτομαι πραγματικά Sad Το καλό είναι οτι το κείμενο του προσκλητηρίου είναι κάπως 3d κολλημένο και μπορεί να βγει και να πληρώσω μόνο την εκτύπωση Sad πραγματικά λιγότερο θα μου βγει απο το να σκάσω τόσα χρήματα αλλά στενεύουν τα περιθώρια και ήθελα νωρίς τα προσκλητηρια γιατί πρέπει να στείλω αρκετά στο εξωτερικό.. ουυυφφφ

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Olianna έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:[quote="Olianna"Όσο για το καθάρισμα του το είπα πρώτο πρώτο και το αρνήθηκε γιαυτό και ρώτησα μήπως ξέρατε κάτι γιαυτό γιατί μια γειτόνισσα στο γάμο της κόρης της πήγε δικό της άτομο για να καθαρίσει την εκκλησία..

Αρνήθηκε ε; Εμένα γιατί μου θυμίζει τους ζητιάνους στο σταθμό που θέλουν λεφτά για να βγάλουν εισητήριο και αν τους το βγάλεις εσύ στραβώνουν;

Αλήθεια, εγώ θα πήγαινα αλλού, θες στα αλήθεια να σου βαφτίσει το παιδί αυτός;

Το σκέφτομαι πραγματικά Sad Το καλό είναι οτι το κείμενο του προσκλητηρίου είναι κάπως 3d κολλημένο και μπορεί να βγει και να πληρώσω μόνο την εκτύπωση Sad πραγματικά λιγότερο θα μου βγει απο το να σκάσω τόσα χρήματα αλλά στενεύουν τα περιθώρια και ήθελα νωρίς τα προσκλητηρια γιατί πρέπει να στείλω αρκετά στο εξωτερικό.. ουυυφφφ[/quote]

Δεν μπορείς να τους πεις από το τηλέφωνο τι έγινε και ότι αλλάζετε εκκλησία;

Ακόμα καλύτερα, πες στον παπά ότι αυτό θα κάνεις και ότι θα πεις και για πιο λόγο το κάνεις. Πως θα αντιδράσει αν δει ότι χάνει κι εσένα από πελάτισσα και μελοντικους πελάτες;

Συγνώμη για το πελάτες, αλλά αφού το 'χει κάνει μαγαζάκι του...

ddimitra

ddimitra
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η απόδειξη που δίνουν είναι για δωρεά στον ναό τους. Θα στην δώσει με μεγάλη του χαρά Wink Πάρε ένα τηλ στην αρχιεπισκοπή και θα σου πουν αυτοί τι θα κάνεις!

https://www.facebook.com/pages/Dk-_-%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις