Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
78 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 78 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΛΠΙΖΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΗ "ΔΙΑΓΝΩΣΗ"! Wink

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΔΙΑΝΥΩ ΤΟΝ 5ο ΜΗΝΑ ΚΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΕΧΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΜΗΤΡΑΣ Η' ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΕΝΤΕΡΟΥ Η' ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ!!! Shocked Shocked Shocked

ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΕΥΕΡΕΘΙΣΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΣ ΜΟΥ ΓΟΛΓΟΘΑΣ! Sad ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΠΛΩΝΟΜΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΠΑΘΑΙΝΩ ΤΥΜΠΑΝΙΣΜΟ! ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΜΩΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΤΡΕΛΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ!) ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΧΑΜΗΛΑ ΠΕΤΡΩΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΗΡΕΜΕΙ! Η' ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΡΕΞΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΚΑΡΟΥΜΠΑΛΟ! ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΝΙΩΘΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΠΟΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΧΑΜΗΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΡΟΥΜΠΑΛΟ ΚΑΙ ΒΑΡΟΣ... scratch

ΠΗΓΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΑΡΑΙΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ...ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ? Shocked

2Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? Empty . Τετ Φεβ 20, 2013 11:47 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αφρουλα μου κ γω το ειχα αυτο.δεν ανησυχουσα καθολου,απλα ξαπλωνα λιγο και μου περνουσε.τοσες μεταβολες παθαινει η μητρα λογικο ειναι να υπαρχουν και αυτα.μην εχεις το μυαλο σου στο κακο,αφου σου λενε και οι γιατροι ολα οκ.ειπαμε,στον κοσμο σου και να απολαμβανεις την καθε στιγμη.ειναι κατι τελειως διαφορετικο για το σωμα σου που θα ηταν αφυσικο να μην ενιωθες και τιποτα!

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου, να ακους το γιατρο σου, παιρνεις μαγνησιο??? Βοηθαει στο να αποφευγονται οι συσπασεις..
Ξεκουρασου οσο μπορείς κι μην αφηνεις τιποτα να σου χαλαει αυτο το μαγικο ταξιδι που ζεις..

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αφρούλα μου όντως δεν σου έχει δώσει μαγνήσιο ο γιατρός ? Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 522194

Το δίνουν όπως ανέφερε και η Voula1980
γι΄αυτό το λόγο χαλαρώνει τους μύες και αποφεύγονται η κράμπες και η συσπάσεις (κράμπες είναι και αυτές)!
Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 125586

Ο γιατρός μου, μου έδωσε κι έπινα σε όλη την εγκυμοσύνη!

Αν δεν σου έχει δώσει για ρώτα τον!

Και χαλάρωνε όσο μπορείς κοριτσάκι μου, με οποιονδήποτε τρόπο σε βοηθάει! Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 2963 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 2963

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΤΟΣΟ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΑΝΗΣΥΧΗΣΑ... Sad

ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΠΑΙΡΝΩ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ! ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ! ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΜΗΤΡΑ! ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ...ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΙΣΘΗΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ! Very Happy


ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ! Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472

6Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? Empty . Τετ Φεβ 20, 2013 12:13 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παλι μαγνησιο δεν πηρα ποτε.

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φαντάζομαι Κρίστι μου θα είναι θέμα του γιατρού πως θα το κρίνει.

Για παράδειγμα όταν πήγα και μου πήρε το ιστορικό με το που έμεινα έγκυος με ρώτησε και διάφορα για τη διατροφή μου πιθανά να εντόπισε οτι θα δεν καλυπτόμουν και έπρεπε να πάρω συμπλήρωμα.

Εσύ ίσως είσουν οκ διατροφικά άρα δεν χρειάστηκε! Wink Wink

Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 328109 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 328109

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
όντως κορίτσι μην ανησυχείς! Κι εγώ μια απο τα ίδια και αναρωτιόμουν 'απο τώρα συσπάσεις;'. Λόγω ευερέθιστου όμως όπως είπες πρόσεξε λίγο τις τροφές που επιβαρύνουν το έντερο και μαζί με τις συσπάσεις στη μήτρα στο γυρίσει σε κάνα κολικό βαρβάτο. Κατά τα άλλα τα χειρότερα είναι τα ψυχοσωματικά δεν το ξερεις; Με το καλό! Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472

9Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? Empty . Τετ Φεβ 20, 2013 12:20 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν με ρωτησε ποτε τι διατροφη εκανα.απλα μου ειπε οσο πιο υγιεινα μπορω.και το μαγνησιο δεν μου το ανεφερε ποτε ουτε καν σαν λεξη.μονο φυλλικο,ασβεστιο και σιδηρο επαιρνα και τα 2 τελευταια οποτε θυμομουν.

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΒΑΡΒΑΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ? ΗΔΗ ΠΟΝΑΩ ΠΟΛΥ!!! Sad ΜΑΚΑΡΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΠΟΝΑΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΗΜΕΡΑ!!! Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
KRISTI 1 έγραψε:δεν με ρωτησε ποτε τι διατροφη εκανα.απλα μου ειπε οσο πιο υγιεινα μπορω.και το μαγνησιο δεν μου το ανεφερε ποτε ουτε καν σαν λεξη.μονο φυλλικο,ασβεστιο και σιδηρο επαιρνα και τα 2 τελευταια οποτε θυμομουν.

Τί να πώ Κρίστι μου δεν ξέρω ίσως να μην το θεωρούσε απαραίτητο γενικότερα!

Απο τα υπόλοιπα που είπες έπινα κι εγώ καθημερινά σίδηρο, ασβέστιο , φυλλικό κι ένα άλλο που είχε φυλλικό και ένα άλλο συστατικό που δεν θυμάμαι που βοηθούσε στην ευκολότερη απορρόφηση του ασβεστίου!

Καλέ εσύ τουλάχιστον γλίτωσες και μερικά τώρα που το θυμάμαι όλη μέρα και κάτι έπινα!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αφρουλα έγραψε:ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΒΑΡΒΑΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ? ΗΔΗ ΠΟΝΑΩ ΠΟΛΥ!!! Sad ΜΑΚΑΡΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΠΟΝΑΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΗΜΕΡΑ!!! Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787

Ο κολικός γλυκιά μου δυστυχώς σε στέλνει μέχρι και νοσοκομείο για ενέσεις γιατί δεν πονάς απλά. Να σου πω μόνο ότι το πέρασα με το νεφρό και μπορώ να το παρομοιάσω άνετα ως ένα σημείο με τους πόνους της γέννας. Επίσης, τις περισσότερες φορές έχει και εμετούς. Μην αγχώνεσαι απλά να ξεκουράζεσαι και να μη βαραίνεις το έντερο

13Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? Empty . Τετ Φεβ 20, 2013 12:39 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αναστασια μου μονο γλυτωσα??πιο πολλα τα χαρισα παρα τα ηπια!εννοειται οτι δεν προτεινω σε καμια εγκυουλα να κανει το ιδιο ετσι?απλα εγω παραημουν χαλαρη με τα θεματα πρεπει στην εγκυμοσυνη.

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ ΠΟΝΑΩ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΝΤΩΣΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΑΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΕΜΕΤΟ! ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΛΕΟΝ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ! Shocked


ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΑΤΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ? ΔΗΛ ΠΗΓΑΙΝΑΤΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ Η' ΗΣΑΣΤΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΣΑΣΤΑΝ?

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αφρουλα έγραψε:ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΒΑΡΒΑΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ? ΗΔΗ ΠΟΝΑΩ ΠΟΛΥ!!! Sad ΜΑΚΑΡΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΠΟΝΑΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΗΜΕΡΑ!!! Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787

Ο γιατρος μου , μου ειχε πει οτι στην πρωυη εγκυμοσυνη οτι οταν κλεινεις τον τεταρτο κι μπαινεις στον πεμπτο , μεγαλωνει η μητρα περισσοτερο γι αυτο πονας, οσο για το μαγνησιο, ρωτα τον γιατρο σου, αν μπορεις να πινεις παραπανω οταν πονας, εμενα τουλαχιστον αυτο μου λεει...
Καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης.

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στο γιατρό σου το έχεις πει; Αυτός μπορεί να σε συμβουλέψει και για το ποιές τροφές πρέπει να αποφεύγεις αλλά πρέπει να σε δει γιατί οι κολικοί προκαλούν συσπάσεις στη μήτρα και δεν είναι καλό τόσο νωρίς στην εγκυμοσύνη. Σ'εμένα πχ με το που άρχισα να έχω τέτοιους κολικούς μου έδωσε yutopar. Έτσι και δεν πονούσα αλλά και αποφύγαμε και δυσάρεστες εκπλήξεις. Κυρίως όμως με το που σταματάει ο πόνος νοιώθεις άλλος άνθρωπος!

17Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? Empty . Τετ Φεβ 20, 2013 1:01 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω αφρουλα μου ημουν συνεχεια εξω!ταβερνες ρετσινουλα και αγιος ο θεος!!δεν καταλαβαινα τιποτα!σχεδον τελειομηνη και πηγαινα και για μπανιο!

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αφρουλα έγραψε:ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ ΠΟΝΑΩ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΝΤΩΣΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΑΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΕΜΕΤΟ! ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΛΕΟΝ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ! Shocked


ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΑΤΕ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ? ΔΗΛ ΠΗΓΑΙΝΑΤΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ Η' ΗΣΑΣΤΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΣΑΣΤΑΝ?

Προσωπικα επειδη ειχα κι εχω πολυ καλη εγκυμοσυνη, στην πρωτη εγκυμοσυνη κυριως, ολο βολτες ημασταν, ξαπλωνα μονο το βραδυ για να κοιμηθω, τωρα στη δευτερη, δεν εχουμε την πολυτελεια, γιατι τρεχω πισω απο τη μικρη..
Αν δεν εχεις ιδιαιτερα προβλήματα βγες με τον αντρα σου, διασκεδασε, γιατι την δευτερη εγκυμοσυνη δεν την καταλαβαινεις...

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΒΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟΝΙΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ! Wink


ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ! ΑΠΛΩΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΘΑΙΝΩ... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ΙΣΩΣ ΤΟΝ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΤΗΛ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΙΟ ΕΚΤΕΝΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ! ΑΛΗΘΕΙΑ, ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ? Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αφρουλα έγραψε:ΒΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟΝΙΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ! Wink


ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ! ΑΠΛΩΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΘΑΙΝΩ... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ΙΣΩΣ ΤΟΝ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΤΗΛ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΙΟ ΕΚΤΕΝΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ! ΑΛΗΘΕΙΑ, ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ? Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787
Ναι οι κολικοί δυστυχώς προκαλούν. Μην αγχώνεσαι όμως. Απλά επικοινώνησε μαζί του και πες του και για την τάση για εμετό. Μη σε ανησυχεί κάτι για όλα υπάρχουν λύσεις απλά μην το αμελήσεις!

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αφρούλα μου απ΄οτι μου είχε πεί ο γιατρός μου μπορεί να προκαλέσει συσπάσεις στην μήτρα το έντερο.

Γι΄αυτό το λόγο στην εγκυμοσύνη μου είχε δώσει τα υπόθετα γλυκερίνη κι όχι κάποιο άλλο σκεύασμα ή καθαρτικό για να αποφύγουμε τις συσπάσεις που θα μπορούσε να δημιούργήσει το έντερο στην μήτρα.

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!! ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ! Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΜΕΛΗΣΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ! Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787

voula1980


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αφρουλα έγραψε:ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!! ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ! Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΜΕΛΗΣΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ! Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787

Μη φοβασαι για τιποτα, απολαυσε την εγκυμοσυνη σου, εχοντας εμπιστοσυνη στο γιατρο σου...

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αφρουλα έγραψε:ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!! ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ! Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΜΕΛΗΣΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ! Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 534787

Αφρούλα μου πάρε τον βρέ κορίτσι μου για να σου φύγει η ιδέα !

Μόνο καλό θα σου κάνει!
Φιλάκια γλυκιά μου ! Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αφρουλα έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΛΠΙΖΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤΙΚΗ "ΔΙΑΓΝΩΣΗ"! Wink

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΔΙΑΝΥΩ ΤΟΝ 5ο ΜΗΝΑ ΚΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΕΧΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΜΗΤΡΑΣ Η' ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΕΝΤΕΡΟΥ Η' ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ!!! Shocked Shocked Shocked

ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΕΥΕΡΕΘΙΣΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΣ ΜΟΥ ΓΟΛΓΟΘΑΣ! Sad ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΠΛΩΝΟΜΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΠΑΘΑΙΝΩ ΤΥΜΠΑΝΙΣΜΟ! ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΜΩΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΤΡΕΛΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ!) ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΧΑΜΗΛΑ ΠΕΤΡΩΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΗΡΕΜΕΙ! Η' ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΡΕΞΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΚΑΡΟΥΜΠΑΛΟ! ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΝΙΩΘΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΠΟΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΧΑΜΗΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΡΟΥΜΠΑΛΟ ΚΑΙ ΒΑΡΟΣ... scratch

ΠΗΓΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΑΡΑΙΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ...ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ? Shocked

αχ αφρουλα μου μακαρι να ηξερα και να μπορουσα να σε βοηθησω αληθεια.. Crying or Very sad το μονο που μπορω να σου πω ειναι να σιγουρευτεις απο τον γιατρο σου οτι δεν ειναι κατι επικινδυνο και αν σου λεει ο γιατρος σου οτι δεν υπαρχει λογος ανησυχιας να τον ακουσεις και να μην ανησυχεις...τι να κανουμε δεν ειναι θεοι οι γιατροι αλλα πρεπει να τους εμπιστευομαστε και να τους λεμε το καθε τι που μας προβληματιζει και μας συμβαινει..μη στεναχωριεσαι κουκλα μου,απλως εχεις αυτο το προβλημα με το εντερο κ τωρα που εισαι εγκυουλα γινεται κ ενας χαμος μεσα σου οπως σε ολες τις εγκυουλες αφου μεγαλωνει μια ψυχουλα εκει μεσα Very Happy και ολα ειναι πιο εντονα τωρα....εγω πιστευω οτι ειναι ολα καλα μιλα με τον γιατρο σου για το παραμικρο που σου συμβαινει κ εμπιστευσου τον!!σε φιλω Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472 Συσπάσεις μήτρας ή κολικοί εντέρου? 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις