Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
173 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 173 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

dimitrarodos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΕΜ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩΩΩΩ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ... Wink Wink Wink

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το επαθε αυτο κ μια φιλη μου δυο φορες κ μου το ειχε πει παλιοτερα! περιεργη εμπειρια το βραδυ.σας εχει τυχει? - Σελίδα 2 534787 περιεργη εμπειρια το βραδυ.σας εχει τυχει? - Σελίδα 2 534787 περιεργη εμπειρια το βραδυ.σας εχει τυχει? - Σελίδα 2 534787 περιεργη εμπειρια το βραδυ.σας εχει τυχει? - Σελίδα 2 534787 περιεργη εμπειρια το βραδυ.σας εχει τυχει? - Σελίδα 2 534787 περιεργη εμπειρια το βραδυ.σας εχει τυχει? - Σελίδα 2 534787 περιεργη εμπειρια το βραδυ.σας εχει τυχει? - Σελίδα 2 534787 περιεργη εμπειρια το βραδυ.σας εχει τυχει? - Σελίδα 2 534787 περιεργη εμπειρια το βραδυ.σας εχει τυχει? - Σελίδα 2 534787 περιεργη εμπειρια το βραδυ.σας εχει τυχει? - Σελίδα 2 534787

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το σιγουρο ειναι οτι τελικα δεν παθαινεις τιποτα γιατι τοσες φορες που το εχω παθει θα εγραφα απο τον αλλο κοσμο τωρα κ αυτο ειναι λιγο δυσκολο χιχι αντε καλο μας βραδυ κ οι εγκυουλες μην φοβαστε σας προσεχουν τα μωρακια σας βρε Smile

Lemonaki1

Lemonaki1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμένα η ξαδέρφη μου σηκωνόταν τα βράδυα στον ύπνο της έκανε μια γύρα στη γειτονιά και ξαναπήγαινε σπίτι κ την έπεφτε πάλι στο κρεβάτι κ την άλλη μέρα δε θυμόταν τίποτα..άλλη ιστορία βέβαια

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lemonaki1 έγραψε:Εμένα η ξαδέρφη μου σηκωνόταν τα βράδυα στον ύπνο της έκανε μια γύρα στη γειτονιά και ξαναπήγαινε σπίτι κ την έπεφτε πάλι στο κρεβάτι κ την άλλη μέρα δε θυμόταν τίποτα..άλλη ιστορία βέβαια

αχαχαχαα ε ναι τωρα που ξεκινησαμε ας πουμε ολες τις ανατριχιαστικες ιστοριες Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ειμαι κ μαζοχα ακουω ενω φοβαμαι Very Happy Very Happy Very Happy

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το άγχος και η αϋπνία δε βοηθάνε, θυμάμαι ένα βράδυ πετάχτηκα και νόμιζα ότι μου είχε φυγει το μωό από την αγκαλιά κα είχε γλυστρίσει προς τα πόδια του κρεβατιού, σηκώθηκα κι έψαχνα κάτω από τα σκεπάσματα, ξύπνησα και τον Ντομάτο, ο οποίος μου έδειξε το ντοματίνι που κοιμόταν ήσυχο στην κούνια του δίπλα μας, όπως κάθε βράδυ.

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mamma Tomato έγραψε:Το άγχος και η αϋπνία δε βοηθάνε, θυμάμαι ένα βράδυ πετάχτηκα και νόμιζα ότι μου είχε φυγει το μωό από την αγκαλιά κα είχε γλυστρίσει προς τα πόδια του κρεβατιού, σηκώθηκα κι έψαχνα κάτω από τα σκεπάσματα, ξύπνησα και τον Ντομάτο, ο οποίος μου έδειξε το ντοματίνι που κοιμόταν ήσυχο στην κούνια του δίπλα μας, όπως κάθε βράδυ.

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ηταν καλα το τοματινι λοιπον Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

marialat

marialat
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Στα μερη μου λενε σε πατησε σκια και εχουν και καποιους μυθους υρω απο αυτην... Παλιωτερα το παθαινα πολυ συχνα... Μαλιστα λενε οτι εμφανιζεται και στον ξυπνιο, αλλα δεν νομιζω... Αν και καποια στιγμη ειχα ενα περιεργο περιστατικο που δεν θα ξεχασω ποτε... Διαβαζα για κατι εξετασεις που εδινα στη σχολη κωφων και παραλληλα ακουγα χαμηλα μουσικη. Σε καποια φαση σηκωθηκα να πιασω τα τσιγαρα μου και ενιωσα μια μαυρη σκια να σηκωνεται μαζι μου. Δεν εδωσα σημασια, αλλα οτι κι αν εκανα ενιωθα αυτη τη σκια πλαι μου. Επεσα να κοιμηθω κι δεν μπορουσα και το πρωι που ξυπνησα δεν μπορουσα να σηκωθω απο το κρεβατι και ειχα μια περιεργη αισθηση... Ημουν πολυ χαλια, σαν να μου εκανε κατι κακο.... Τελικα μετα απο λιγο και ενω πηγαινα να δωσω με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι σκοτωθηκε ενας φιλος μου αστυνομικος με τη μηχανη... Να σημειωσω οτι η ''σκια'' εμφανιστηκε κατα τη 1 που εγινε το τροχαιο και εφυγε μολις το εμαθα...
Τελικα μετα απο χρονια νομιζω οτι απλα ειχα παραπανω αγχος, ειμαι που ειμαι αγχωδης, ειχα και το κακο προαισθημα για καποιο λογο και ετυχε και συνεβη και το δυστυχημα... Τυχαια γεγονοτα....

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δαιμονια! Κανε ενα ΑΓΙΑΣΜΟ!! Σορυ που το λεω ετσι ωμα...και καποιες μπορει να γελασουν αλλα ετσι ειναι!! Επειδη δε τα νιωθουμε παντα διπλα μας νομιζετε οτι δεν υπαρχουν;;; Οποιος πιστευει στο Θεο πιστευει και στο Διαβολο (οτι υπαρχει!) . Λοιπον, κανε αγιασμο αν εχεις καιρο να κανεις πες και τη προσευχη σου και θα φυγουν! Ακομα και στο wikipedia που σου ανεβασε η κοπελα,....δεν ειναι τυχαιες οι εικονες που δειχνουν! Κι αυτο ειναι παγκοσμιο σαιτ! !! Συμβαινει αυτο ακριβως που δειχνει η εικονα! Δεν ξερω ποσες το παθαινουν και με τι συχνοτητα, δεν το εχω παθει ΠΟΤΕ, αλλα ειναι αυτο ακιρβως που σου ειπα.. Ουτε Μώρα...ουτε σκατωρα..αυτα τα λενα για να σκεδασουν το φαινομενο...δες τα λεω για να τρομαξεις αλλα για να παρεις σοβαρα την προστασια σου, τη δικη σου και της οικογενειας σου!

http://www.sailormoon82@blogspot.com

Loukia M.

Loukia M.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
LindakiS έγραψε:Δαιμονια! Κανε ενα ΑΓΙΑΣΜΟ!! Σορυ που το λεω ετσι ωμα...και καποιες μπορει να γελασουν αλλα ετσι ειναι!! Επειδη δε τα νιωθουμε παντα διπλα μας νομιζετε οτι δεν υπαρχουν;;; Οποιος πιστευει στο Θεο πιστευει και στο Διαβολο (οτι υπαρχει!) . Λοιπον, κανε αγιασμο αν εχεις καιρο να κανεις πες και τη προσευχη σου και θα φυγουν! Ακομα και στο wikipedia που σου ανεβασε η κοπελα,....δεν ειναι τυχαιες οι εικονες που δειχνουν! Κι αυτο ειναι παγκοσμιο σαιτ! !! Συμβαινει αυτο ακριβως που δειχνει η εικονα! Δεν ξερω ποσες το παθαινουν και με τι συχνοτητα, δεν το εχω παθει ΠΟΤΕ, αλλα ειναι αυτο ακιρβως που σου ειπα.. Ουτε Μώρα...ουτε σκατωρα..αυτα τα λενα για να σκεδασουν το φαινομενο...δες τα λεω για να τρομαξεις αλλα για να παρεις σοβαρα την προστασια σου, τη δικη σου και της οικογενειας σου!


Simfono k go mazi su ! Ithela na ta grapso k go alla den ithela na fano toso apotomh . Apla h epistimu den pisteuei se auta gia auto kai exune vgali arketes ennoies opos MWRA ktl ! Simfono apolita me ton agiasmo ....

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι της λέτε ρε παιδιά της κοπέλας νυχτιάτικα, είστε καλά; Ε ναι, και η επιστήμη δεν χρειάζεται να πιστέψει σε τίποτα, η επιστήμη κάνει έρευνα και θέλει αποδείξεις. Αυτό είναι το νόημά της. Να υποθέσω ότι κατά τη γνώμη σας και την επιληψία, την υπνοβασία και τις κρίσεις πανικού τις προκαλούν δαιμόνια; Ό,τι δεν καταλαβαίνουμε δηλαδή είναι μάγια ή του όξαποδώ;

Κορίτσι μου, αν πιστεύεις, κάνε έναν αγιασμό, δεν αμφιβάλλω ότι θα σε βοηθησει ψυχολογικά.

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
http://www.mpes.uoa.gr/faq/64

Από το σάιτ του πανεπιστημίου Αθηνών:

Κάποιες φορές νιώθω να παραλύω στο στάδιο μεταξύ ύπνου-ξύπνιου.
Πράγματι υπάρχει μια κατάσταση που ονομάζεται παράλυση ύπνου και η οποία χαρακτηρίζεται από την αδυναμία του ατόμου να κινηθεί στο μεταβατικό στάδιο ύπνου-ξύπνιου. Περίπου 40-50% των ατόμων χωρίς προβλήματα ύπνου αναφέρουν ότι κάποια στιγμή στη ζωή τους είχαν τουλάχιστον ένα τέτοιο επεισόδιο. Υπάρχει περίπτωση το φαινόμενο αυτό να συνοδεύεται και από σχετικές με τον ύπνο παραισθήσεις και έτσι να δημιουργείται μια αρκετά τρομακτική εμπειρία του να βλέπει ή να ακούει κανείς ασυνήθιστα πράγματα και να μην μπορεί να κινηθεί. Συνήθως, η εμπειρία αυτή διαρκεί από λίγα δευτερόλεπτα έως λίγα λεπτά και τερματίζεται από μόνη της. Και τα δύο αυτά φαινόμενα (η έντονη νοερή φαντασίωση και η μυική ατονία ) θεωρείται ότι είναι αποτέλεσμα της 'εισβολής' αποσπασματικών στοιχείων του REM σταδίου του ύπνου (κατά το οποίο βλέπουμε τα όνειρα) στο μεταβατικό αυτό στάδιο.


Loukia M.

Loukia M.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mamma Tomato έγραψε:Τι της λέτε ρε παιδιά της κοπέλας νυχτιάτικα, είστε καλά; Ε ναι, και η επιστήμη δεν χρειάζεται να πιστέψει σε τίποτα, η επιστήμη κάνει έρευνα και θέλει αποδείξεις. Αυτό είναι το νόημά της. Να υποθέσω ότι κατά τη γνώμη σας και την επιληψία, την υπνοβασία και τις κρίσεις πανικού τις προκαλούν δαιμόνια; Ό,τι δεν καταλαβαίνουμε δηλαδή είναι μάγια ή του όξαποδώ;

Κορίτσι μου, αν πιστεύεις, κάνε έναν αγιασμό, δεν αμφιβάλλω ότι θα σε βοηθησει ψυχολογικά.


Μα εγω δεν ειπα οτι εχει αλλο νοημα η επιστημη! η επιστημη δεν πιστευει στους δαιμονες πιστευει στην διαταραχη υπνου οπως ψιλοδιαβασα ! Ενω η εκκλησια εχει αλλη γνωμη και για αυτο της ειπαμε για τον αγιασμο! Δεν ειπα προσωπικα ναι σιγουρα αυτο ειναι ... Τελος παντων ! Δεν μου εχει τυχει ποτε για να το ψαξω , την γνωμη μ ειπα !

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Loukia M. έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:Τι της λέτε ρε παιδιά της κοπέλας νυχτιάτικα, είστε καλά; Ε ναι, και η επιστήμη δεν χρειάζεται να πιστέψει σε τίποτα, η επιστήμη κάνει έρευνα και θέλει αποδείξεις. Αυτό είναι το νόημά της. Να υποθέσω ότι κατά τη γνώμη σας και την επιληψία, την υπνοβασία και τις κρίσεις πανικού τις προκαλούν δαιμόνια; Ό,τι δεν καταλαβαίνουμε δηλαδή είναι μάγια ή του όξαποδώ;

Κορίτσι μου, αν πιστεύεις, κάνε έναν αγιασμό, δεν αμφιβάλλω ότι θα σε βοηθησει ψυχολογικά.


Μα εγω δεν ειπα οτι εχει αλλο νοημα η επιστημη! η επιστημη δεν πιστευει στους δαιμονες πιστευει στην διαταραχη υπνου οπως ψιλοδιαβασα ! Ενω η εκκλησια εχει αλλη γνωμη και για αυτο της ειπαμε για τον αγιασμο! Δεν ειπα προσωπικα ναι σιγουρα αυτο ειναι ... Τελος παντων ! Δεν μου εχει τυχει ποτε για να το ψαξω , την γνωμη μ ειπα !

Σόρρυ, απλά το θέμα διαταραχές ύπνου / επιληπτικές κρίσεις με πονάει ιδιαίτερα καθώς έχω στενό μου συγγενικό πρόσωπο που τις παθαίνει. Το να κάθεστε να λέτε ότι τα προκαλούν δαιμόνια είναι ανεύθυνο και διαιωνίζει την προκατάληψη απέναντι στους πάσχοντες!

Πάλι σε κλωτσάει η μπέμπα; Κι ο δικός μου έτσι ήταν, μετά τα μεσάνυχτα ξύπναγε!

NOPITSA

NOPITSA
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
EGW NOMIZW OTI APLA PREPEI NA KANETE THN PROSEYXH SAS PRIN KOIMHTHHTE PANTA!K APO EKEI K PERA OLA THA PANE KALA!!!!!!!!!!!!!!! flower

http://nopixristos@hotmail.com

Loukia M.

Loukia M.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="Mamma Tomato"]
Loukia M. έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:Τι της λέτε ρε παιδιά της κοπέλας νυχτιάτικα, είστε καλά; Ε ναι, και η επιστήμη δεν χρειάζεται να πιστέψει σε τίποτα, η επιστήμη κάνει έρευνα και θέλει αποδείξεις. Αυτό είναι το νόημά της. Να υποθέσω ότι κατά τη γνώμη σας και την επιληψία, την υπνοβασία και τις κρίσεις πανικού τις προκαλούν δαιμόνια; Ό,τι δεν καταλαβαίνουμε δηλαδή είναι μάγια ή του όξαποδώ;

Κορίτσι μου, αν πιστεύεις, κάνε έναν αγιασμό, δεν αμφιβάλλω ότι θα σε βοηθησει ψυχολογικά.


Μα εγω δεν ειπα οτι εχει αλλο νοημα η επιστημη! η επιστημη δεν πιστευει στους δαιμονες πιστευει στην διαταραχη υπνου οπως ψιλοδιαβασα ! Ενω η εκκλησια εχει αλλη γνωμη και για αυτο της ειπαμε για τον αγιασμο! Δεν ειπα προσωπικα ναι σιγουρα αυτο ειναι ... Τελος παντων ! Δεν μου εχει τυχει ποτε για να το ψαξω , την γνωμη μ ειπα !

Σόρρυ, απλά το θέμα διαταραχές ύπνου / επιληπτικές κρίσεις με πονάει ιδιαίτερα καθώς έχω στενό μου συγγενικό πρόσωπο που τις παθαίνει. Το να κάθεστε να λέτε ότι τα προκαλούν δαιμόνια είναι ανεύθυνο και διαιωνίζει την προκατάληψη απέναντι στους πάσχοντες!

Πάλι σε κλωτσάει η μπέμπα; Κι ο δικός μου έτσι ήταν, μετά τα μεσάνυχτα

Τι ν πω συγνωμη κιολας ... Δεν ηθελα να θιξω καποιον η να νιωσει καποια κοπελα ασχημα ...
Ναι ναι , στο πα παρτυ εχουμε καθε βραδυ...

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Loukia M."]
Mamma Tomato έγραψε:
Loukia M. έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:Τι της λέτε ρε παιδιά της κοπέλας νυχτιάτικα, είστε καλά; Ε ναι, και η επιστήμη δεν χρειάζεται να πιστέψει σε τίποτα, η επιστήμη κάνει έρευνα και θέλει αποδείξεις. Αυτό είναι το νόημά της. Να υποθέσω ότι κατά τη γνώμη σας και την επιληψία, την υπνοβασία και τις κρίσεις πανικού τις προκαλούν δαιμόνια; Ό,τι δεν καταλαβαίνουμε δηλαδή είναι μάγια ή του όξαποδώ;

Κορίτσι μου, αν πιστεύεις, κάνε έναν αγιασμό, δεν αμφιβάλλω ότι θα σε βοηθησει ψυχολογικά.


Μα εγω δεν ειπα οτι εχει αλλο νοημα η επιστημη! η επιστημη δεν πιστευει στους δαιμονες πιστευει στην διαταραχη υπνου οπως ψιλοδιαβασα ! Ενω η εκκλησια εχει αλλη γνωμη και για αυτο της ειπαμε για τον αγιασμο! Δεν ειπα προσωπικα ναι σιγουρα αυτο ειναι ... Τελος παντων ! Δεν μου εχει τυχει ποτε για να το ψαξω , την γνωμη μ ειπα !

Σόρρυ, απλά το θέμα διαταραχές ύπνου / επιληπτικές κρίσεις με πονάει ιδιαίτερα καθώς έχω στενό μου συγγενικό πρόσωπο που τις παθαίνει. Το να κάθεστε να λέτε ότι τα προκαλούν δαιμόνια είναι ανεύθυνο και διαιωνίζει την προκατάληψη απέναντι στους πάσχοντες!

Πάλι σε κλωτσάει η μπέμπα; Κι ο δικός μου έτσι ήταν, μετά τα μεσάνυχτα

Τι ν πω συγνωμη κιολας ... Δεν ηθελα να θιξω καποιον η να νιωσει καποια κοπελα ασχημα ...
Ναι ναι , στο πα παρτυ εχουμε καθε βραδυ...

Χαίρομαι που καταλαβαίνεις, κι εγώ δεν ήθελα να στεναχωρήσω μια εγγυούλα, συγνώμη.

Εγώ αγχωνόμουν με τα μεταμεσονύκτια πάρτυ του μικρού, νόμιζα ότι θα βγει και θα μας ξενυχτάει αλλά τελικά το έκοψε νωρις νωρίς. Πλάκα πλάκα, απόλαυσέ το τώρα, μετά θα σου λείψει.

Loukia M.

Loukia M.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="Mamma Tomato"]
Loukia M. έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:
Loukia M. έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:Τι της λέτε ρε παιδιά της κοπέλας νυχτιάτικα, είστε καλά; Ε ναι, και η επιστήμη δεν χρειάζεται να πιστέψει σε τίποτα, η επιστήμη κάνει έρευνα και θέλει αποδείξεις. Αυτό είναι το νόημά της. Να υποθέσω ότι κατά τη γνώμη σας και την επιληψία, την υπνοβασία και τις κρίσεις πανικού τις προκαλούν δαιμόνια; Ό,τι δεν καταλαβαίνουμε δηλαδή είναι μάγια ή του όξαποδώ;

Κορίτσι μου, αν πιστεύεις, κάνε έναν αγιασμό, δεν αμφιβάλλω ότι θα σε βοηθησει ψυχολογικά.


Μα εγω δεν ειπα οτι εχει αλλο νοημα η επιστημη! η επιστημη δεν πιστευει στους δαιμονες πιστευει στην διαταραχη υπνου οπως ψιλοδιαβασα ! Ενω η εκκλησια εχει αλλη γνωμη και για αυτο της ειπαμε για τον αγιασμο! Δεν ειπα προσωπικα ναι σιγουρα αυτο ειναι ... Τελος παντων ! Δεν μου εχει τυχει ποτε για να το ψαξω , την γνωμη μ ειπα !

Σόρρυ, απλά το θέμα διαταραχές ύπνου / επιληπτικές κρίσεις με πονάει ιδιαίτερα καθώς έχω στενό μου συγγενικό πρόσωπο που τις παθαίνει. Το να κάθεστε να λέτε ότι τα προκαλούν δαιμόνια είναι ανεύθυνο και διαιωνίζει την προκατάληψη απέναντι στους πάσχοντες!

Πάλι σε κλωτσάει η μπέμπα; Κι ο δικός μου έτσι ήταν, μετά τα μεσάνυχτα

Τι ν πω συγνωμη κιολας ... Δεν ηθελα να θιξω καποιον η να νιωσει καποια κοπελα ασχημα ...
Ναι ναι , στο πα παρτυ εχουμε καθε βραδυ...

Χαίρομαι που καταλαβαίνεις, κι εγώ δεν ήθελα να στεναχωρήσω μια εγγυούλα, συγνώμη.

Εγώ αγχωνόμουν με τα μεταμεσονύκτια πάρτυ του μικρού, νόμιζα ότι θα βγει και θα μας ξενυχτάει αλλά τελικά το έκοψε νωρις νωρίς. Πλάκα πλάκα, απόλαυσέ το τώρα, μετά θα σου λείψει.


Οχι καλε τι λες τωρα , απλα δεν μ χει τυχει ποτε κ δεν εχω ιδεα ( οποτε αδικα που μιλησα κιολας:p) kai mallon milisa xoris na skefto atoma pu isos niosun avola ! Aaa kai ego auto to agxos exo , tha diksei ! !!

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα διαβασα μεχρι που ποσταρε η χρυσαννα το βιντεο κ δακρυσα...

φοβαμαι παααααααρα παααααρα πολυ γενικα...αν ο αντρας μου κοιμηθει κ ειμαι μονη μου ξυπνια θα με παρει ο υπνος σχεδον με κλαματα γιατι τον καθε θορυβο που ακουω τον κανω σεναριο αλλιως....

το μονο που εχω να σου πω ειναι να κανεις ενα ευχελαιο στο σπιτι σας κ αν η μικρη ειναι βαπτισμενη κοινωνισε την...

εχω ανατριχιασει ολοκληρη......

υ.γ.ελπιζω μεχρι το βραδυ να το εχω ξεχασει.......

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ ποσο σε νιωθω
το παθαινω κι εγω αυτο
πιο μικρη το παθαινα πιο συχνα
τωρα εχει πολυ καιρο να μου συμβει πανω απο 2μηνο

εγω να ρωτησω κατι αλλο αν ξερετε?
μπορει να συμβει και στα παιδια???

candyland

candyland
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ανατρίχιασα λέμε …………..θα πω το πάτερ υμών 3 φορές πάντα πιάνει !!!! Sleep

http://www.candyland.gr

poivre


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mamma Tomato έγραψε:http://www.mpes.uoa.gr/faq/64

Από το σάιτ του πανεπιστημίου Αθηνών:

Κάποιες φορές νιώθω να παραλύω στο στάδιο μεταξύ ύπνου-ξύπνιου.
Πράγματι υπάρχει μια κατάσταση που ονομάζεται παράλυση ύπνου και η οποία χαρακτηρίζεται από την αδυναμία του ατόμου να κινηθεί στο μεταβατικό στάδιο ύπνου-ξύπνιου. Περίπου 40-50% των ατόμων χωρίς προβλήματα ύπνου αναφέρουν ότι κάποια στιγμή στη ζωή τους είχαν τουλάχιστον ένα τέτοιο επεισόδιο. Υπάρχει περίπτωση το φαινόμενο αυτό να συνοδεύεται και από σχετικές με τον ύπνο παραισθήσεις και έτσι να δημιουργείται μια αρκετά τρομακτική εμπειρία του να βλέπει ή να ακούει κανείς ασυνήθιστα πράγματα και να μην μπορεί να κινηθεί. Συνήθως, η εμπειρία αυτή διαρκεί από λίγα δευτερόλεπτα έως λίγα λεπτά και τερματίζεται από μόνη της. Και τα δύο αυτά φαινόμενα (η έντονη νοερή φαντασίωση και η μυική ατονία ) θεωρείται ότι είναι αποτέλεσμα της 'εισβολής' αποσπασματικών στοιχείων του REM σταδίου του ύπνου (κατά το οποίο βλέπουμε τα όνειρα) στο μεταβατικό αυτό στάδιο.




Είναι αυτό που λέει ακριβώς η μαμά ντομάτα! Εδώ και το λινκ της wikipedia http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis . Αν διαβάσεις παρακάτω λέει για τους μύθους που είχαν δημιουργήσει οι άνθρωποι γύρω από αυτό, οπότε μην φοβάσαι! Εγώ το πάθαινα ως φοιτήτρια όταν είχα φάει και πιει πολύ το βράδυ Embarassed Embarassed

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σας διάβασα και γω χθες βράδυ αλλά είμαι σκληροπυρηνική και δεν επηρεάζομαι Razz
Παιχνίδια του μυαλό είναι, λίγο η κούραση το άγχος λίγο ο φόβος για διάφορα έρχεται αυτό και γίνεται το πακέτο κομπλέ.


Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το Λεμόνι, το Πιπέρι και η Ντομάτα συμφωνούν; Laughing Μια βότκα θέλουμε για να κάνουμε ένα Bloody Mary!



tsihi μου ελπίζω να κοιμήθηκες καλά. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη πριν πέσεις στο κρεββάτι, να μην χάνεις ώρες ύπνου (τι λέω σε νέα μαμά τωρα) και να αποφεύγεις το αλκοόλ και την καφεϊνη, όλα αυτά επηρεάζουν την ποιότητα του υπνου.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Mamma Tomato στις Παρ Φεβ 22, 2013 2:03 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Ξέρω τη διαφορά αναμεσα στο "τι" και το "τη". Αλήθεια.)

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
toutounaki έγραψε:
MagdalineK έγραψε:Συγνώμη αλλά μαλλον δεν επρεπε να το διαβάσω το μήνυμά σου - ειμαι κ μόνη με την μικρή σπιτι. Δεν με βλεπω να κοιμαμαι!!!!!
Ελπιζω πάντως να μην σου ξανασυμβει ποτε.

Εύχομαι να μη σου ξανασυμβει tsihi! Κι εγώ μόνη με τα μωρά σπίτι είμαι και φοβάμαι να κοιμηθώ κι είσαι και μακριά MagdalineK Mad

Παντως εγώ δεν μπορώ να πω οτι κοιμηθηκα κ καλά!!!!!!!!! καλημερα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις