Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
178 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 178 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mamma Tomato έγραψε:Το Λεμόνι, το Πιπέρι και η Ντομάτα συμφωνούν; Laughing Μια βότκα θέλουμε για να κάνουμε ένα Bloody Mary!



tsihi μου ελπίζω να κοιμήθηκες καλά. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη πριν πέσεις στο κρεββάτι, να μην χάνεις ώρες ύπνου (τη λέω σε νέα μαμά τωρα) και να αποφεύγεις το αλκοόλ και την καφεϊνη, όλα αυτά επηρεάζουν την ποιότητα του υπνου.

(για να γελασουμε) Γιατι καλε κ το virgin Mary καλο είναι εμενα μου αρεσει πολύ περιεργη εμπειρια το βραδυ.σας εχει τυχει? - Σελίδα 3 215994

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MagdalineK έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:Το Λεμόνι, το Πιπέρι και η Ντομάτα συμφωνούν; Laughing Μια βότκα θέλουμε για να κάνουμε ένα Bloody Mary!



tsihi μου ελπίζω να κοιμήθηκες καλά. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη πριν πέσεις στο κρεββάτι, να μην χάνεις ώρες ύπνου (τι λέω σε νέα μαμά τωρα) και να αποφεύγεις το αλκοόλ και την καφεϊνη, όλα αυτά επηρεάζουν την ποιότητα του υπνου.

(για να γελασουμε) Γιατι καλε κ το virgin Mary καλο είναι εμενα μου αρεσει πολύ περιεργη εμπειρια το βραδυ.σας εχει τυχει? - Σελίδα 3 215994

Τιιιι είπες τώρα, μια χαρά το Virgin Mary!!!! Very Happy

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΧΡΥΣΑΝΝΑ έγραψε:εγώ έως ένα σημείο που σε διάβασα μου θύμησες κάτι που παθαίνει και άντρας μου και αρκετοί που γνωρίζω, κάπως λέγεται αλλά μου διαφεύγει αυτήν την στιγμή.αναφέρομαι στο να θέλεις να φωνάξεις και να μην βγαίνει φωνή, εμένα ο άντρας μου μου έχει πει όταν το παθαίνει αυτό(συνήθως ψιλομουγκρίζει στην προσπάθειά του να φωνάξει) να τον ξυπνάω αμέσως γιατί νιώθει ότι του κόβεται η ανάσα. Ωστόσο παρακάτω σε έχασα, μπορώ να πω πως ανατρίχιασα κιόλας μόλις το διάβασα, για να μην σου πω πως τα έκανα επάνω μου. Δεν θα ήθελα με τίποτα να ζήσω αυτό που περίεγραψες.

Και εγώ ανατρίχιασα!!Νομίζω πως λέγεται "Μόρρα" αυτό που περιγράφεις ...
Συνήθως αυτό σε πιάνει αν είσαι ανάσκελα και σαν μια σκια να προσπαθει να σε πιέζει απο πάνω σσου για να μην μπορείς να αναπνέυσεις.

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Crazymamy έγραψε:
ΧΡΥΣΑΝΝΑ έγραψε:εγώ έως ένα σημείο που σε διάβασα μου θύμησες κάτι που παθαίνει και άντρας μου και αρκετοί που γνωρίζω, κάπως λέγεται αλλά μου διαφεύγει αυτήν την στιγμή.αναφέρομαι στο να θέλεις να φωνάξεις και να μην βγαίνει φωνή, εμένα ο άντρας μου μου έχει πει όταν το παθαίνει αυτό(συνήθως ψιλομουγκρίζει στην προσπάθειά του να φωνάξει) να τον ξυπνάω αμέσως γιατί νιώθει ότι του κόβεται η ανάσα. Ωστόσο παρακάτω σε έχασα, μπορώ να πω πως ανατρίχιασα κιόλας μόλις το διάβασα, για να μην σου πω πως τα έκανα επάνω μου. Δεν θα ήθελα με τίποτα να ζήσω αυτό που περίεγραψες.

Και εγώ ανατρίχιασα!!Νομίζω πως λέγεται "Μόρρα" αυτό που περιγράφεις ...
Συνήθως αυτό σε πιάνει αν είσαι ανάσκελα και σαν μια σκια να προσπαθει να σε πιέζει απο πάνω σσου για να μην μπορείς να αναπνέυσεις.

Το Μόρρα δεν είναι το επιστημονικό ονομα όμως, είναι το πως το λέγαν στα χωριά όταν δεν ήξεραν τι είναι. Είναι σαν να λες την επιληψία "σεληνιασμό".

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MagdalineK έγραψε:
toutounaki έγραψε:
MagdalineK έγραψε:Συγνώμη αλλά μαλλον δεν επρεπε να το διαβάσω το μήνυμά σου - ειμαι κ μόνη με την μικρή σπιτι. Δεν με βλεπω να κοιμαμαι!!!!!
Ελπιζω πάντως να μην σου ξανασυμβει ποτε.

Εύχομαι να μη σου ξανασυμβει tsihi! Κι εγώ μόνη με τα μωρά σπίτι είμαι και φοβάμαι να κοιμηθώ κι είσαι και μακριά MagdalineK Mad

Παντως εγώ δεν μπορώ να πω οτι κοιμηθηκα κ καλά!!!!!!!!! καλημερα
Εγώ στην αρχή καλά το πήγαινα, μέχρι τις 4:30 περίπου που άκουσα θορύβους. Σηκώθηκα και πήγα στο παράθυρο κι είδα τις αστραπές, οπότε ξανακοιμήθηκα ήσυχη.
Ομολογώ πάντως ότι μόλις τώρα μου λύθηκε η απορία τι εννοούσε η γιαγιά μου όταν κάποιος την αποκαλούσε ‘μωρή’ κι απαντούσε ‘Μόρα και κασίδα να σου ‘ρθει!’
Εξαιρετικά ενδιαφέρουσα επίσης η ιστορική ετυμολογία και η παράθεση των αντιδανείων στο link της Mamma Tomato: Μόρα, Μαρον, Mara, Mǽre, Nightmare, κ.ο.κ

Δεν ξαναδιαβάζω τέτοια το βράδυ- είμαι λιγότερο γενναία από όσο νόμιζα!
Twisted Evil

ΧΡΥΣΑΝΝΑ


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και εμένα ομολογουμένως με επηρρέασαν όλα όσα διάβασα το βράδυ, είχα που είχα την μικρή με 40,4, είχα και στο νου μου όλα όσα είχα διαβάσει για ψιθύρους, φωνές κλπ κλπ και με βρήκε το ξημέρωμα.

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια μου και εγω το εχω παθει αυτο βεβαια πρωτη φορα το ακουω να λεγεται ετσι και ψυθιρους εχω ακουσει να φωναζουν το ονομα μου αλλα πιο παλι ειχα παθει κατι και ειχα σοκαριστει ειχα ανοιξει τα ματια μου στην μεση της νυχτας και ειδα μια λευκη σκια αντρικη στην πορτα του υπνοδωματιου πανε 5 χρονια απο τοτε κανω ευχελαιο στο σπιτι καθε χρονο συνηθως και εχω ενα βιβλιαρακι το ψαλτηρι λεγεται διπλα στο κομοδινο βεβαια εχω γινει και εγω πιο αφασια τωρα σκεφτομαι οτι ειναι ολα στο μυαλο μου και εξηγουνται επιστημονικα οπως διαβασα σε βιβλια επισης και κατι κακο να ηταν ολο αυτο σκεφτομαι οτι κανεις δεν μπορει να με πειραξει ειμαι ζωντανη ενω εκεινο οχι οτι και να ειναι αυτο σας το λεω για να κανετε και το ιδιο εσεις εγω με αυτη την σκεψη σωθηκα λεω μονο οι ζωντανοι μπορουν να μου κανουν κακο τιποτα αλλο δεν με αγγιζει ολα τα αλλα τα λεω ψευδαισθησεις για να το πιστεψω μονοι μα ςθα βρουμε την δυναμη να μην μας <<αγγιζει>> τιποτα

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια κι εγώ το πάθαινα συχνά απο την εφηβεία μου, τώρα έχει να με πιάσει χρόνια.

Μην τρελαίνεστε με δαιμόνια και διαβόλους, διαταραχή του ύπνου είναι, δείτε κι αυτό το άρθρο (είδα οτι βάλατε και κάποια άλλα links) νομίζω οτι αυτό τα λέει πολύ κατατοπιστικά.

http://www.astrikiprovoli.com/2012/05/sleep-paralysis.html

mamalina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
JELLYFISH έγραψε:Δεν νομίζω να το παθαίνεις εκτός ύπνου.
Βασικά το παθαινα κι εγώ, αλλά σε πιο μικρή ηλικία, όταν είχα περισσότερο άγχος και περισσότερα ψυχολογικά....
Το πιο έντονο που μου έχει τύχει το θυμάμαι ακόμη και ήταν στο πρώτο μου σπίτι που είχα νοικιάσει σαν φοιτήτρια.
Σε όλο το πρώτο έτος είχα δύσκολο ύπνο. εκείνο το βράδυ έκανε να με πάρει πολλές ώρες ο ύπνος και ξαφνικά, βρέθηκα σε μία κατάσταση μεταξύ ύπνου και ξύπνιου, μη μπορώντας να κουνηθώ....
Και τότε είδα (ή ονειρεύτηκα οτι είδα) δύο μορφές απένταντι από το κρεβάτι να με κοιτάνε με γουρλωμένα μάτια!!!!!!!!
Φρίκαρα τελείως...
Μετά το σκεφτόμουν και το ανέλυα, και προσπαθούσα, τις δυο - τρεις άλλες φορές που μου έτυχε να είμαι ψιλοψύχραιμη και απλά να περιμένω να περάσει.
Τώρα έχω να το πάθω πολλά χρόνια, αλλά ήταν όντως πολύ τρομακτικό!




αχ τι μου θυμισες....

κι εγω, ημουν φοιτητρια στο 1ο ετος, μεναμε σε μια γκαρσονιερα με τη συγκατοικο μου

ενα βραδυ, (ποτε δεν κοιμαμαι ανασκελα) βρισκομαι ανασκελα τωρα ονειρευομουν?τι να πω?εβλεπα το δωματιο κανονικα,εγω νομιζα ημουν ξυπνια...μαλλον ονειρευομουν, δεν ειδα κατι αλλα κατι με πλακωνε, δεν μπορουσα να κουνηθω, πνιγομουν, προσπαθουσα να φωναξω την συγκατοικο μου, δεν εβγαινε φωνη, δεν μπορουσα να φωναξω,να σηκωθω κ εκει που ενιωθα πως δεν αντεχω αλλο, φωναξα τη συγκατοικο μου...εκεινη μου ειπε για τη μορα, δεν ηξερα,
ευτυχως, απο τοτε τιποτα, αλλα παντα κοιμαμαι πλαγια, ανασκελα ποτε, ακομη φοβαμαι.

κι εγω νομιζω εχει σχεση με το αγχος κλπ

mama_sto_synnefaki

mama_sto_synnefaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mamma Tomato έγραψε:Το Λεμόνι, το Πιπέρι και η Ντομάτα συμφωνούν; Laughing Μια βότκα θέλουμε για να κάνουμε ένα Bloody Mary!

Τώρα που σταμάτησα να θηλάζω ευχαρίστως ένα κοκταιλ, πολύυυυυυ μου έλειψαν! Πολύ σε πάω βρε ντοματομαμά, κι είσαι και ξενιτεμένη μαμά σαν κι εμένα περιεργη εμπειρια το βραδυ.σας εχει τυχει? - Σελίδα 3 417472

Σχετικά με το θέμα, δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα γενικά! Μια φορά μόνο μου έτυχε σε περίοδο που ήμουν πτώμα οπότε το πήρα για παράλυση από κούραση. 'Ηταν το μωρό πολύυυυυυ μικρό και κοιμόμουν κι αυτό κοιμόταν δίπλα στο ρηλάξ. Και στον ύπνο μου νόμισα ότι το άκουσα να κλαίει κι ήθελα να σηκωθώ να πάω να δω τι έχει αλλά δεν μπορούσα να κουνήσω... αφήστε τρόμος με έπιασε. 'Οχι για το τι μου συμβαίνει, διότι σκέφτηκα αμέσως την κούραση, αλλά για το μωρό!

Δεν μου ξανάγινε από τότε αλλά έχω άλλα με τον ύπνο που δεν ξέρω αν έχουν σχέση. Πχ ξυπνάω και βλέπω τον άντρα μου και δεν τον αναγνωρίζω και τρομάζω πάρα πολύ και μένω ώρα ακίνητη κατατρομαγμένη μέχρι να καταλάβω ότι είναι αυτός κτλ.

Κάποια ρώτησε για τα παιδάκια. Αυτό με τον παράλυση δεν έχω ιδέα, αλλά έχουν συχνά "νυχτερινούς τρόμους" που ειλικρινά ελπίζω τα παιδάκια μας ποτέ να μην κάνουν...

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama_sto_synnefaki έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:Το Λεμόνι, το Πιπέρι και η Ντομάτα συμφωνούν; Laughing Μια βότκα θέλουμε για να κάνουμε ένα Bloody Mary!

Τώρα που σταμάτησα να θηλάζω ευχαρίστως ένα κοκταιλ, πολύυυυυυ μου έλειψαν! Πολύ σε πάω βρε ντοματομαμά, κι είσαι και ξενιτεμένη μαμά σαν κι εμένα περιεργη εμπειρια το βραδυ.σας εχει τυχει? - Σελίδα 3 417472

Με κάνετε και κοκκινίζω...
περιεργη εμπειρια το βραδυ.σας εχει τυχει? - Σελίδα 3 334590

Πώς λέγανε παλιά στην Ελλάδα "Ελλάς Γαλλία συμμαχία", εδώ το λένε "Αuld alliance, από τον Μεσαίωνα που τα βρίσκανε Σκωτσέζοι και Γάλλοι και πολεμούσαν τους Άγγλους.

.....

mama_sto_synnefaki έγραψε:Κάποια ρώτησε για τα παιδάκια. Αυτό με τον παράλυση δεν έχω ιδέα, αλλά έχουν συχνά "νυχτερινούς τρόμους" που ειλικρινά ελπίζω τα παιδάκια μας ποτέ να μην κάνουν...

Ναι αυτό μου το χουν πει, ότι καλύτερα να μην το δείς αν είσαι γονιός. Το καλό είναι το παιδάκι δε θυμάται τίποτα την άλλη μέρα.

tsihi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια συγνωμη αν σας τρομαξα!!!ειδικα τις εγκυουλες!!δεν μου εχει ξανασυμβει και πραγματικα πιστευω πως ειναι μια διαταραχη του υπνου..λιγο η κουραση,λιγο το αγχος δε θελει και πολυ..

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama_sto_synnefaki έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:Το Λεμόνι, το Πιπέρι και η Ντομάτα συμφωνούν; Laughing Μια βότκα θέλουμε για να κάνουμε ένα Bloody Mary!

Τώρα που σταμάτησα να θηλάζω ευχαρίστως ένα κοκταιλ, πολύυυυυυ μου έλειψαν! Πολύ σε πάω βρε ντοματομαμά, κι είσαι και ξενιτεμένη μαμά σαν κι εμένα περιεργη εμπειρια το βραδυ.σας εχει τυχει? - Σελίδα 3 417472

Σχετικά με το θέμα, δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα γενικά! Μια φορά μόνο μου έτυχε σε περίοδο που ήμουν πτώμα οπότε το πήρα για παράλυση από κούραση. 'Ηταν το μωρό πολύυυυυυ μικρό και κοιμόμουν κι αυτό κοιμόταν δίπλα στο ρηλάξ. Και στον ύπνο μου νόμισα ότι το άκουσα να κλαίει κι ήθελα να σηκωθώ να πάω να δω τι έχει αλλά δεν μπορούσα να κουνήσω... αφήστε τρόμος με έπιασε. 'Οχι για το τι μου συμβαίνει, διότι σκέφτηκα αμέσως την κούραση, αλλά για το μωρό!

Δεν μου ξανάγινε από τότε αλλά έχω άλλα με τον ύπνο που δεν ξέρω αν έχουν σχέση. Πχ ξυπνάω και βλέπω τον άντρα μου και δεν τον αναγνωρίζω και τρομάζω πάρα πολύ και μένω ώρα ακίνητη κατατρομαγμένη μέχρι να καταλάβω ότι είναι αυτός κτλ.

Κάποια ρώτησε για τα παιδάκια. Αυτό με τον παράλυση δεν έχω ιδέα, αλλά έχουν συχνά "νυχτερινούς τρόμους" που ειλικρινά ελπίζω τα παιδάκια μας ποτέ να μην κάνουν...


εγω ρωτησα για τα παιδια γιατι ο δικος μου στο δωματιο του φοβαται να κοιμηθει
κοιμαται και ξυπναει τρομαγμενος
και σηνεχεια κοιταει σε ενα συγκεκριμενο σημεο...

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:
mama_sto_synnefaki έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:Το Λεμόνι, το Πιπέρι και η Ντομάτα συμφωνούν; Laughing Μια βότκα θέλουμε για να κάνουμε ένα Bloody Mary!

Τώρα που σταμάτησα να θηλάζω ευχαρίστως ένα κοκταιλ, πολύυυυυυ μου έλειψαν! Πολύ σε πάω βρε ντοματομαμά, κι είσαι και ξενιτεμένη μαμά σαν κι εμένα περιεργη εμπειρια το βραδυ.σας εχει τυχει? - Σελίδα 3 417472

Σχετικά με το θέμα, δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα γενικά! Μια φορά μόνο μου έτυχε σε περίοδο που ήμουν πτώμα οπότε το πήρα για παράλυση από κούραση. 'Ηταν το μωρό πολύυυυυυ μικρό και κοιμόμουν κι αυτό κοιμόταν δίπλα στο ρηλάξ. Και στον ύπνο μου νόμισα ότι το άκουσα να κλαίει κι ήθελα να σηκωθώ να πάω να δω τι έχει αλλά δεν μπορούσα να κουνήσω... αφήστε τρόμος με έπιασε. 'Οχι για το τι μου συμβαίνει, διότι σκέφτηκα αμέσως την κούραση, αλλά για το μωρό!

Δεν μου ξανάγινε από τότε αλλά έχω άλλα με τον ύπνο που δεν ξέρω αν έχουν σχέση. Πχ ξυπνάω και βλέπω τον άντρα μου και δεν τον αναγνωρίζω και τρομάζω πάρα πολύ και μένω ώρα ακίνητη κατατρομαγμένη μέχρι να καταλάβω ότι είναι αυτός κτλ.

Κάποια ρώτησε για τα παιδάκια. Αυτό με τον παράλυση δεν έχω ιδέα, αλλά έχουν συχνά "νυχτερινούς τρόμους" που ειλικρινά ελπίζω τα παιδάκια μας ποτέ να μην κάνουν...


εγω ρωτησα για τα παιδια γιατι ο δικος μου στο δωματιο του φοβαται να κοιμηθει
κοιμαται και ξυπναει τρομαγμενος
και σηνεχεια κοιταει σε ενα συγκεκριμενο σημεο...

Μήπως πέφτει καμιά σκιά περίεργη σ'εκείνο το σημείο;

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ! ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΕΛΑΩ ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΕΙΧΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΠΟΛΥΥΥ! ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΤΑΝ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ ΕΝΤΟΛΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ! Twisted Evil

ΛΟΙΠΟΝ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ: ΜΟΛΙΣ ΠΕΣΑΜΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ (ΣΕ ΔΩΜΑΤΙΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟΥ ΛΟΓΩ ΔΙΑΚΟΠΩΝ!) ΝΙΩΘΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ, ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ 3 ΜΙΚΡΟΚΑΜΩΜΕΝΑ, ΑΣΧΗΜΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΤΩ ΚΟΣΜΟΥ ΝΑ ΜΙΛΟΥΝ ΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΤΙ... Shocked ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΘΗΜΕΝΟ, ΜΑΖΕΜΕΝΟ ΚΟΥΒΑΡΗ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΛΕΥΚΟ (ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ!) ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΣΙΑΖΕ Ο ΧΑΡΟΣ...ΝΑΙ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ! Laughing ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ ΜΑΥΡΟΦΟΡΕΜΕΝΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΤΟΥΣΕ ΣΤΗ ΓΗ ΑΛΛΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΕ ΑΙΩΡΟΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ! ΕΚΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ, ΝΑ ΑΠΛΩΣΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ! ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ! ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...ΤΕΛΙΚΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΝΙΩΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ...ΑΦΟΥ ΞΥΠΝΗΣΕ ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΓΙΞΕ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ "ΛΥΘΩ" ΚΑΙ ΕΓΩ! Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΥΕ ΝΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ...

ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΘΕΟΥΣ ΚΑΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ Η ΘΕΩΡΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΘΕΣΕ Η MAMA-TOMATO! Very Happy

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγω το εχω παθει αυτο, δλδ να θελω να κουνηθω και να μην μπορω ή να θελω να φωναξω και να μην μπορω. νομιζω το εχω παθει στο παρελθον 2-3 φορες. αλλα για την υπαρξη της μωρας ουδεποτε ειχα ακουσει. αν και δεν τα πολυπιστευω ολα αυτα. μαλλον ενα κακο ονειρο ηταν και τιποτα λλο. εκει το αποδιδω εγω. τα υπολοιπα τα θεωρω δεισιδαιμονιες ρε κοριτσια.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις