Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
67 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 67 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

????????


Επισκέπτης
.................



Έχει επεξεργασθεί από τον/την katnik75 στις Κυρ Μαρ 17, 2013 2:19 pm, 1 φορά

MamaTheodora


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ουυφφφ..δυσκολα μας βαζεις μεσημεριατικα!!

Εγω δεν θα εκανα απολυτως τιποτα!!
Αν ειναι να τα βρουνε (πραγμα δυσκολο μετα απο αυτα που γραφεις), ας τα βρουνε μονη τους.

Μπορεις να συμπαρασταθεις στην φιλη σου απλως ακουγωντας και κατανοωντας το προβλημα της.
Να εισαι γενικως ΕΚΕΙ για οτι χρειασθει!!

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η λογική η δική σου τι λέει? Ότι γίνεται τόση φασαρία για ένα απλό φλερτ? ¨Οτι μπαίνει ο άλλος στη διαδικασία να κρυφτεί αλλάζοντας κωδικούς για ένα απλό φλερτ? Αν είναι απλό φλερτ τότε μάλλον θελει πολύ να το ζήσει ο κουμπάρος σου για να μπαίνει σε ΄τετοιες διαδικασίες...Εγώ νομίζω πως δεν είναι απλό φλερτ κι ότι τα έχει φορέσει κανονικά τα κέρατα στην κουμπάρα σου. Οχι ότι έχει σημασία το τι νομίζω εγώ δλδ....άλλα τεσπα. Πιάσε τον κουμπάρο σου και πες του να μαζευτεί. Ψάρωσέ τον λεγοντάς του ότι έρχεται και σε πιάνει κόσμος και σου λέει τις πομπές του και είναι ζήτημα χρόνου να το κάνουν και στη γυναίκα του, απλά "ο ενδιαφερόμενος το μαθαίνει πάντα τελευταίος". Ηλίθιοι άντρες...δεν κοιτάν τι έχουν μες το σπίτι τους να το έχουν καλά...τα γκομενιλίκια τους μαράνανε. Και στην τελική αν ερωτευτηκε, καλώς να πάει να ζήσει τον έρωτά του. Ούτως ή άλλως άμα η καρδιά και το μυαλό του είναι αλλού, ότι και να κάνει η κουμπάρα σου δεν τον φέρνει πίσω.

????????


Επισκέπτης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Δευ Μαρ 18, 2013 12:26 am, 1 φορά

????????


Επισκέπτης
................



Έχει επεξεργασθεί από τον/την katnik75 στις Κυρ Μαρ 17, 2013 2:20 pm, 1 φορά

MamaTheodora


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εσυ μπορει να θελεις, αλλα μαλλον καποιος αλλος δεν θελει...

Αν ραγησει το γυαλι....αστα και βραστα!!!

Αν "τους τα φταιξεις" τωρα και το ξανακανει αργοτερα (αν εχουν και κανενα παιδακι)Τι θα γινει????

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γνωμη δική μου μην εμπλακεις! μεινει απλος ακροατης αν σε εχει αναγκη η κολλητη σου αλλά μεχρι εκει! αυτοι μπορει να τα ξαναβρουνε ή να σκοτωθούνε και να βρεις και τον μπελά σου οτι μπηκες και στη μέση! δεν ξέρεις και δεν φαντάζεσαι πως μπορει να γυρίσει και πάνω σου όλο αυτο ακόμα και από αδερφικούς φιλους! εσυ να εισαι εκει να στηριξεις τη φιλη σου και να την ακούς !! αλλα οσο μπορεις να μεινεις ουδέτερη!

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
katnik75 έγραψε:εγω κοριτσια θεωρω οτι στα 40 σου δεν τη βρισκεις με μυνηματακια κ τετοια κ οτι φυσικα ο κουμπαρος μου την εχει κανει τη μαλακια. το γεγονος οτι μεσα σε ενα μηνα εχει χασει 10 κιλα ενω για το γαμο του δεν ασχοληθηκε να το κανει σαφως κ μου λεει οτι ανανεωθηκε με κατι....αν τον πιασω κ με μαρτυρησει στη κουμπαρα μου η οποια μου ζητησε να μην του μιλησω, θα στοιχισει τη σχεση μου μαζι της. ΠΟΣΟ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Κ Σ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ. 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΧΩΡΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ΚΙΟΛΑΣ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ "ΤΡΑΝΤΑΖΟΥΝ" ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΟ ΤΟΥΣ.ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΓΑΜΟΣ ΠΟΥ ΡΕ ΣΤΕΛΛΑΚΙ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΑΠΛΟΣ ΘΕΑΤΗΣ


και αυτό εννοω οτι θα γινει ενα σπασμένο τηλέφωνο , η κοπέλα θα πει γιατι το ειπες , ο άλλος γιατι χωθηκες κτλ και βρισκεις και τον μπελά σου ασχετα αν ειχες καλή προθεση!

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ δεν θα έκανα τίποτα ,γιατί την πάτησα πρόσφατα και βγήκα τελικά εκτεθειμένη, που είπα τέλος δεν ανακατεύομαι σε τίποτα και για κανέναν ακόμα και μπροστά στα μάτια μου να γίνει.
Πρόσεχε γιατί είναι λεπτά θέματα και δεν σκέφτονται όλοι με τον τρόπο που σκέφτεσαι εσύ.

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κατερινουλι μου δεν μπορεις να μεινεις θεατης γιατι θες το καλο της φιλης σου..
αλλα ειναι αυτος ο ανθρωπος η ευτυχια της???

ολα γινονται για καποιο σκοπο..αυτο με εχει μαθει η ζωη...!!!

αστο να εξελιχθει οπως θελει εσυ να εισαι διπλα στην φιλη σου κ σε τελικη αν αυτος ο ανθρωπος δεν την εκτιμαει,δεν αξιζει να ειναι μαζι του!!!!

το να παρεμβεις κ να τα βρουν για ενα χρονικο διαστημα κ μετα παλι τα ιδια,ισως να ειναι κ χειροτερα γιατι τοτε μπορει να υπαρχουν κ παιδακια που σιγουρα δεν φταινε σε τπτ...κ δυστηχως η ιστορια εχει αποδειξει οτι αυτος που ξενο-κοιταει μια φορα το ξανακανει...!!!!

σκεψου να εισαι θεατης σε μερικα χρονια σε μια τετοια ζωη της φιλης σου...!

με αυτα που γραφεις δεν πιστευω οτι ειναι ενα απλο φλερτακι.....

φιλικα παντα ε!!! ΜΕΧΡΙ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΜΠΛΑΚΕ 417472 ΜΕΧΡΙ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΜΠΛΑΚΕ 417472

????????


Επισκέπτης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Δευ Μαρ 18, 2013 12:27 am, 1 φορά

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το δίλημμα ειναι πάντως μεγάλο απ την μια
Λες να μην μιλήσω που ίσως ειναι κάτι περαστικό και τα βρουν άρα τέλος καλο

Απ την άλλη αν μιλήσεις και εννοω αν πεις τις υποψίες σου οτι δεν ειναι απλα ένα φλερτάκι αθώο και χωρίσουν θα έχεις παντα στο πίσω μέρος του μυαλού σου οτι μήπως και δεν έπρεπε .

Σωστό ήδη λάθος δεν υπάρχει η γνώμη μου να είσαι πολυ κάλλη ακροατής και να σταθείς στην φίλη σου που αυτήν την στιγμή σε χρειάζεται

Και αν αποφασίσεις να μιλήσεις με τον κουμπάρο μην το κανείς Μονή σου ας ειναι παρών και ο άντρας σου. Να κάνετε μια φιλική κουβέντα οι 3 σας χωρίς όμως να το μάθει ή φίλη σου ποτε και το εννοω το ποτε γτ θα πληγωθεί.να ξέρεις όμως οτι αν τα βρούνε θα το πει εκείνος άρα είσαι έτοιμη να το αντιμετωπίσεις;;;;

shineon

shineon
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνώ με αυτά που είπαν οι κοπέλες πιο πάνω.Μην εμπλακείς καθόλου γιατί μπορεί να βγεις εκτεθειμένη ενώ πας για καλό.

http://shineon-n-on.blogspot.com

kakao_28

kakao_28
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγώ πιστεύω πως δεν πρέπει να εμπλακείς καθόλου. Από αυτα που λές μάλλον δεν προκειτέ μόνο για φλέρτ, αλλά και μόνο αυτό να ήταν γιατί δεν τελείωσε??? Μήπως δεν ήθελε να το τελειώσει ο κουμπαρος σου??? Τι θα πει άλλαξε τους κωδικούς του???
Ότι και να πεις θα γυρίσει εναντίον σου. Θέλει πολύ προσοχή!!!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δυσκολα τα πραγματα....
καλο θα ηταν να μην ανακατευτεις
και αυτο γιατι θα βρεθεις μπλεγμενη
σε σενα θα ριξουν τις ευθυνες και τα βαρη οτι τους διαλυσες και πιστεψε με μπορει ακομη και η κολλητη σου να το πει αυτο

εφοσον το ξερει αστην να δει μονη της τι θα κανει με το σπιτι της
εσυ οφειλεις σαν καλη φιλη να εισαι διπλα της,να την ακους και να την στηριζεις

????????


Επισκέπτης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Δευ Μαρ 18, 2013 12:27 am, 1 φορά

nikos-danah


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΜΠΛΑΚΕΙΣ.ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΦΙΛΗ ΜΟΥ,ΠΟΥ Ο ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΗΚΟΣ ΤΗΣ ΤΗΝ ΚΕΡΑΤΩΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΚΟΠΕΛΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΠΑΡΕΑ.ΕΠΕΙΔΗ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΙ.Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΧΩΡΙΣΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ,ΤΡΙΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΦΙΛΗ ΣΟΥ,ΝΑ ΤΗΣ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΕΚΕΣΑΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΦΛΕΡΤ,ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΟΠΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΤΟ ΛΕΕΙ Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΟΤΙ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΒΡΩΜΑΕΙ.ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΝ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣΕΙ.ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΤΗΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

????????


Επισκέπτης
.........................



Έχει επεξεργασθεί από τον/την katnik75 στις Κυρ Μαρ 17, 2013 2:21 pm, 1 φορά

Efita

Efita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Έχω προσωπική εμπειρία και μάλιστα είμαι η "απατημένη" και χωρισμένη. Smile Όχι δεν έχω καμία πικρία για το γεγονός, έτσι ήταν καλύτερα. Κατάλαβα όμως ότι οι κουμπάροι μου τα ήξεραν όλα πριν από εμένα (εννοείται, ο άμεσα ενδιαφερόμενος τα μαθαίνει όλα τελευταίος). Δεν ήθελα να πάρουν θέση, κάτι το οποίο δεν έκαναν ούτως ή άλλως, εξάλλου αν κάτι δεν πάει καλά και πας να το διορθώσεις, το πιο πιθανό είναι να ξαναχαλάσει. Ήθελα όμως να τους νιώθω κοντά μου, να ακούσω μία κουβέντα από αυτούς όταν πέρασα το δύσκολο στάδιο στην αρχή. Οι άνθρωποι απλά εξαφανίστηκαν!!! Shocked Θέλω να πω με όλα αυτά ότι, εφόσον είναι και καλή σου φίλη, πρέπει να μείνεις κοντά της, όχι να πάρεις το μέρος ενός από τους 2, αλλά να της δώσεις να καταλάβει ότι δεν μπορείς να διορθώσεις την κατάσταση, αλλά μπορείς να είσαι εκεί όποτε θέλει να μιλήσει, να ξεσπάσει, ή απλά να ξέρει ότι έχει έναν άνθρωπο δίπλα της. Η διακριτική παρουσία σου και μόνο πιστεύω ότι θα είναι η καλύτερη βοήθεια. Smile

????????


Επισκέπτης
Efita έγραψε:Έχω προσωπική εμπειρία και μάλιστα είμαι η "απατημένη" και χωρισμένη. Smile Όχι δεν έχω καμία πικρία για το γεγονός, έτσι ήταν καλύτερα. Κατάλαβα όμως ότι οι κουμπάροι μου τα ήξεραν όλα πριν από εμένα (εννοείται, ο άμεσα ενδιαφερόμενος τα μαθαίνει όλα τελευταίος). Δεν ήθελα να πάρουν θέση, κάτι το οποίο δεν έκαναν ούτως ή άλλως, εξάλλου αν κάτι δεν πάει καλά και πας να το διορθώσεις, το πιο πιθανό είναι να ξαναχαλάσει. Ήθελα όμως να τους νιώθω κοντά μου, να ακούσω μία κουβέντα από αυτούς όταν πέρασα το δύσκολο στάδιο στην αρχή. Οι άνθρωποι απλά εξαφανίστηκαν!!! Shocked Θέλω να πω με όλα αυτά ότι, εφόσον είναι και καλή σου φίλη, πρέπει να μείνεις κοντά της, όχι να πάρεις το μέρος ενός από τους 2, αλλά να της δώσεις να καταλάβει ότι δεν μπορείς να διορθώσεις την κατάσταση, αλλά μπορείς να είσαι εκεί όποτε θέλει να μιλήσει, να ξεσπάσει, ή απλά να ξέρει ότι έχει έναν άνθρωπο δίπλα της. Η διακριτική παρουσία σου και μόνο πιστεύω ότι θα είναι η καλύτερη βοήθεια. Smile

.......................



Έχει επεξεργασθεί από τον/την katnik75 στις Κυρ Μαρ 17, 2013 2:21 pm, 1 φορά

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοπέλα μου κι εγώ πιστεύω ότι πρέπει να μείνεις ουδέτερη, να μην εμπλακείς καθόλου προσπαθώντας να διορθώσεις την κατάσταση και απλά να είσαι εκεί για τη φίλη σου όποια και να είναι η έκβαση αυτής της ιστορίας! Η φίλη σου το ξέρει! Άφησέ την να διαλέξει τι θέλει να κάνει και πως θέλει να το χειριστεί κι εσύ απλά να είσαι εκεί να τη στηρίζεις και να την ακούς! Τα ζευγάρια έχουν τα πάνω τους και τα κάτω τους! Και σε περιπτώσεις τέτοιες συνήθως όταν εμπλέκονται τρίτοι, όσο καλή διάθεση και πρόθεση να έχουν, πιστεύω ότι είναι αυτοί που την πατάνε! Εσύ γίνε το στήριγμα για τη φίλη σου και άφησε τα υπόλοιπα επάνω της!

vacky

vacky
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
katnik75 έγραψε: κανει λοιπον τη μαλακια του κ της γυρναει τωρα οτι παραμελησε τον εαυτο της κ οτι αυτο κανει κακο σε εκεινη κ στη σχεση τους. Σιγουρα ειναι λαθος της που μεσα σε 8 χρονια εφτασε να παρει περιπου 40 κιλα αλλα αφενος δεν το λες στην αλλη οταν εχει ανακαλυψει κατι τετοιο αφετερου ειχε κ μια λογικη 2 χρονια που η αλλη αντρα ειχε κ αντρα δεν ειχε να το εριχνε στο φαγητο. εχω σκασει ρε κοριτσια.
Βρε κορίτσι, εγώ θα σε στενοχωρήσω...
Όχι δεν έχει καμία λογική να πάρει 40 κιλά επειδή έλειπε ο άντρας της. κ καλά της είπε ότι κάνει μέγιστο κακό στον εαυτό της καταρχήν. Όχι ότι καλώς κάνει ο άλλος που τσιλιμπουρδίζει, αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο να βλέπεις τον σύντροφό σου να παίρνει την κάτω βόλτα και να μην ασχολείται με τον εαυτό του. Νομίζω όλες μας θα χαλιόμασταν σε αντιστοιχη περίπτωση. Θα μου πεις, και θα τον κεράτωνες? Δεν ξέρω να σου την αλήθεια, αλλά σίγουρα θα στράβωνα πολύ άσχημα. Και επειδή συνήθως το να παίρνεις τόσα πολλά κιλά δεν είναι συνέπεια του ότι περνάω καλά και είμαι ευτυχισμένη αλλά κάποιων θεμάτων πολύ πιο σοβαρών εγώ θα σου πρότεινα να ξεκουνίσεις λίγο τη φίλη σου να πάρει τα πάνω της και να ασχοληθεί με την πάρτη της και μόνο. Να ομορφύνει, να αδυνατίσει, να βγει, να νιώσει κουκλάρα.... και θα σου πω εγώ μετά τι θα κάνει ο καλός της... Very Happy . Και μη μου πεις ότι σε μια σχέση τόσο σοβαρή παίζουν ρόλο τα συναισθηματα, η οικειότητα κλπ γιατί είναι βασικά αλλά δεν είναι αρκετά καλώς ή κακώς. Και ισχύει κ για τους δύο (αντρα και γυναίκα)

????????


Επισκέπτης
..............



Έχει επεξεργασθεί από τον/την katnik75 στις Κυρ Μαρ 17, 2013 2:22 pm, 1 φορά

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνω κι εγω με τις κοπελες, να μην ανακατευτειτε αλλα να εισαι παρουσα για ό,τι χρειαστει η φιλη σου.
Αν με κερατωνε ο αντρας μου και το ηξεραν (με σιγουρια) οι φιλες μου αλλα δε μου το ελεγαν, θα θυμωνα πολυ. Όμως εφοσον η φιλη σου το ξερει ήδη και εσυ δεν εχεις καποια ουσιαστικη πληροφορια που δε γνωριζει, αυτο που εχεις να κανεις ειναι να ης συμπαρασταθεις όσο περισσοτερο μπορεις. Επισης, εφοσον ρητα σου ζητησε να μη μιλησεις στον αντρα της, πρεπει αυτο να το σεβαστεις.
Αλλα συμφωνω και με τη vacky, ότι πρεπει οπωσδηποτε να την παρακινησεις να κοιταξει τον εαυτο της περισσοτερο.

vacky

vacky
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
katnik75 έγραψε:vacky μου εχεις δικιο σ αυτο, ειμαι κ εγω αυτης της λογικης αλλα δυστυχως πολλες φορες παιζουν ρολο κ αλλοι παραγοντες. Εαν δεν εχεις μεσα σου το κομματι γυμναστηριο ειναι πολυ ευκολο να σε παρει η μπαλα κ τα 10 να γινουν 15, μετα η ψυχολογια πιανει πατο κ βουλιαζεις ολο κ περισσοτερο. Δεν την δικαιολογω κ εγω πολλες φορες μεσα μου προβληματιστηκα για το οτι δεν ειναι πια θελκτικη οπως παλια. Ειναι κ μερικα πραγματα που δεν τα αγγιζεις ευκολα οσο φιλος κ να ειναι ο αλλος. Η κοπελα ασκει ενα επαγγελμα ιδιαιτερα απαιτητικο κ εξοντωτικο με αποτελεσμα να γυριζει σπιτι της μετα τις 11 καθε μερα οποτε κ εκεινη την ωρα το ξεσπασμα της ειναι το φαγητο. Ειναι κ οι 2 του καλου φαγητου κ του εξω οποτε δεν αργεις να χασεις τη μπαλα. Τη δεδομενη στιγμη θεωρω πως οποια προσπαθεια κ να κανει στο κομματι των κιλων δεν θα εχει αμεσα αποτελεσματα γι αυτο κ της ειπα μηπως να εβλεπε τη πιθανοτητα να βαλει καποιο "δαχτυλιδι" η κ της διαμερισματοποιησης του στομαχου. Τοσα κιλα κ με τετοιους ρυθμους δεν χανονται με διαιτα αμεσα.
Kαλημέρα!!
Την έχω περάσει αυτή τη φάση γι αυτό είμαι τόσο απόλυτη σ αυτά που σου λέω. Ξέρω πως είναι να σε πάρει η κάτω βόλτα. Δε παλεύεται!!! Όμως κάτι πρέπει να γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις. Εμένα με ξεκούνισε το γεγονός ότι έκανα παιδί. Φρίκαρα μόλις συνειδητοποίησα πως ήμουν. Παχιά, απεριποίητη, με ένα ρούχο μονίμως πάνω μου γιατί ντρεπόμουν να πάω να ψωνίσω. Και ήμουν μόνο 24 χρονών...Έβαλα τον ποπό μου κάτω, έκοψα τις δικαιολογίες τύπου "μα άντρας μου είναι του έξω και του καλού φαγητού" και ότι δεν τον νοιάζει η εξωτερική μου εμφάνιση (που του συγκεκριμένου, όντως δεν τον ένοιαζε) και πήγα σε διαιτολόγο + μηχανήματα σε ινστιτούτο. Ξέρεις πόσο καλά ένιωσα!!! Δυσκολεύτηκα στην αρχή αλλά σιγά σιγά και σε ταβέρνες πήγαινα χωρίς να σαβουριάζω τον άμπακα και ατασθαλίες έκανα με μέτρο κ με τις ευλογίες του διαιτολόγου (σημαντικό ο διαιτ. να είναι καλός και να έχει κατανόηση). Τελικά απ όλο αυτό κατέληξα να χάνω συνέχεια κιλά χωρίς να κάνω δίαιτα γιατί ξύπνησε ο μεταβολισμός μου. Και βέβαια η αυτοπεποίθηση στα ύψη!! Τεσπα επειδή πλατιάζω, μη φοβηθείς να της μιλήσεις ανοιχτά, κι ας θυμώσει, θα καταλάβει γιατί το κάνεις και θα της περάσει. Είσαι φίλη της και οφείλεις να είσαι αυστηρή και ειλικρινής απέναντι της. Και ναι το δαχτυλίδι είναι μια πολύ καλή λύση αλλά θέλει μεγάλη προσοχή!!! Επιπλέον καμία σωστή διαιτα δε σε κάνει να χάνεις κιλά άμεσα. Θέλει χρόνο για να γίνει φυσιολογικά και για να μπορέσει να σου γίνει τρόπος ζωής η καλή διατροφή. Πραγματικά σου μιλάω το γεγονός ότι έχει αφήσει τον εαυτό της το θεωρώ μεγαλύτερο "πρόβλημα" απ τις ατασθαλίες του συντρόφου της.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις