Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
62 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 62 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

stelloula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Amazona, καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ.. σίγουρα θα πάω για χοριακή, εφόσον συνεχιστεί η καθυστέρηση...απλά δεν ξέρω αν τα 2 αρνητικά τεστ αφήνουν περιθώριο να ελπίζω σε κάτι καλό..υπάρχει περίπτωση να έδειξαν εσφαλμενα αρνητικό αποτέλεσμα?

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπορεί να μην ανίχνευσαν την χοριακή είτε λόγω μικρής συγκέντρωσης είτε λόγω ελαττώματος.μακάρι να είσαι σε αυτήν την περίπτωση!η χοριακή στο μικροβιολογικό είναι πάντα πιο σίγουρη!προσπαθείτε καιρό;

stelloula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εγώ αυτό ελπίζω..
δεν προσπαθούμε καιρό, στον πρώτο μήνα είμαστε...
απλά εγώ αγχώνομαι γιατί πέρυσι είχα μια απροσδόκητη (αλλά πολύ καλοδεχουμενη) εγκυμοσύνη που κατέληξε όμως σε παλλίνδρομη...και έχω και ένα μικρό ινομύωμα...εσύ έχεις παιδάκια ή και εσύ προσπαθείς?

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
έχω μια κόρη 3,5 ετών και προσπαθούμε 1,5 χρόνο για 2ο...με 2 αποβολές δυστυχώς... Sad Sad Sad Sad μην αγχώνεσαι και θα έρθει το μωράκι! Smile

stelloula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να σου ζήσει η κορούλα..να τη δείτε όπως επιθυμείτε...όσο για το δεύτερο, σου εύχομαι όλοψυχα να έχεις τα νέα που θέλεις το συντομότερο δυνατόν...
μακάρι σε όλες εμάς που θέλουμε, να έρθουν τα μωράκια μας γρήγορα... Very Happy ..
Πάντως η αναμονή σκοτώνει... Mad αν δεν αδιεθετήσω μέχρι αύριο την Τετάρτη θα πάω για χοριακή...

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σε ευχαριστώ πολύ!μακάρι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μας!..η αναμονή μας έχει διαλύσει! Twisted Evil Twisted Evil μακάρι να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης? - Σελίδα 3 215994 Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης? - Σελίδα 3 215994 Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης? - Σελίδα 3 215994

stelloula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μακάρι να τα ανακοινώσουμε και οι δύο τα ευχάριστα.... Very Happy

elfoula

elfoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ευχομαι να ειστε και οι 2 εγκυουλες!!
να ειστε καλα κοριτσισα!! Very Happy

https://www.facebook.com/MyFairyland.gr

stelloula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elfoula έγραψε:ευχομαι να ειστε και οι 2 εγκυουλες!!
να ειστε καλα κοριτσισα!! Very Happy

Σε ευχαριστώ elfoula...εύχομαι για σένα να είναι ο ερχόμενος Απρίλιος αγγελιοφόρος των μαντάτων που επιθυμείς...πάντως στο θέμα του συντρόφου σου, χρειάζεται λίγο υπομονή..διότι έχω την αίσθηση ότι οι άντρες, όταν βρίσκονται μπροστά σε μια άγνωστη κατάσταση, λίγο κάτι παθαίνουν (αν και προσπαθούν να μην το δείχνουν) και μεγαλοποιούν κάποια πράγματα...
εμένα ο άντρας μου διατείνεται ότι θέλει παίδι πιο πολύ από ότι το θέλω εγώ, και το συζητάμε εδώ και πάρα πολύ καιρό...στη θεωρία εμείς έχουμε 38 παιδιά... Laughing αλλα όταν έρχεται το δια ταύτα πάντα προέβαλε διάφορες δικαιολογίες τύπου "να φτιάξουν τα οικονομικά", " να εξεταστούμε", κλπ... μέχρι τον Φεβρουάριο...
Τώρα που του είπα ότι έχω καθυστέρηση και να κάνω τεστ, λέει δεν χρειάζεται να κάνεις το ξέρω εγώ ότι είσαι ...
αυτο που θέλω να σου πω ειναι να μην απογοητεύεσαι και να συζητάς με τον καλό σου και να δεις που όταν του ανακοινώσεις το ευχάριστο θα λιώσει σαν παγωτό... Very Happy

elfoula

elfoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αυτα που μου λες δεν ξερεις ποσο με συγκινουν!! πραγματικα ενα παιδι, το θελω οσο τιποτα αλλο!!
με προφαση την ηλικια του και τα οικονομικα - που δεν λεω ειναι ισχυρτα κινητρα- αρνειται και μονο την ιδεα!!
ξερω ομως πως οταν ερθει η ωρα και γινει θα ειναι εκει και δεν θα κατουρηθει απο τη χαρα του!
προσπαθω να ακολουθησω και τη συμβουλη της μητερας μου που μου λεει καθε πραγμα στον καιρο του αν και ειναι με το μερος μου οτι κι αν γινει!
σ ευαχριστω πολυ και μακαρι να ερθει απο μονο του και να μας ξαφνιασει ευχαριστα και τους 2!
ευχομαι και σε σενα με τον αντρα σου να κανετε υγιή και γερα παιδακια! τα παιδια μονο ευτυχια ειναι!
να σαι καλα για την εμψύχωση!! Wink
σ ευχαριστω!

https://www.facebook.com/MyFairyland.gr

stelloula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σε ευχαριστώ πάρα πολύ...
και να θυμάσαι όσο δεν το σκέφτεσαι, τόσο πιο εύκολα και αβίαστα θα γίνουν όλα...και να την ακούς τη μανούλα σου, γιατί η μανούλες ξέρουν καλύτερα (θα το διαπιστώσουμε και εμείς με τα δικά μας μωράκια) Smile

elfoula

elfoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stelloula έγραψε:σε ευχαριστώ πάρα πολύ...
και να θυμάσαι όσο δεν το σκέφτεσαι, τόσο πιο εύκολα και αβίαστα θα γίνουν όλα...και να την ακούς τη μανούλα σου, γιατί η μανούλες ξέρουν καλύτερα (θα το διαπιστώσουμε και εμείς με τα δικά μας μωράκια) Smile

εχεις δικιο! αυτο θα κανω, θα προσπαθησω να μην το σκεφτομαι και αν ερθει καλως να ερθει! φυσικα και την ακουω ειναι το μεγαλυτερο μου στηριγμα..οτι συμβουλες μου εχει δωσει παντα εχει δικιο!! Wink

https://www.facebook.com/MyFairyland.gr

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια σας εύχομαι να έχετε καλά νέα σύντομα!!! .. περιμένουμε να ακούσουμε ευχάριστα!! (διαφορετικά, αν δεν είναι τώρα μπορεί τον άλλο μήνα..).
Εύχομαι, πάντως το συντομότερο!!
Very Happy

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stelloula έγραψε:Καλημέρα σας.
είμαι καινούργιο μέλος στο forum και δεν ξέρω ακόμα πως αυτό λειτουργεί..θα ήθελα λίγο τα φώτα σας..
εχω σταθερό κύκλο 30 ημερων, και σήμερα βρίσκομαι στην 33η ημέρα,(χωρίς να έχω αδιαθετήσει)...με τον αντρα μου ειχαμε ελευθερες επαφες στις γονιμές μερες..χθες πήρα το διπλό τεστ της clear blue. έκανα το πρωτο το μεσημέρι (σημειωτέον ότι είχα πιει και πολλά νερά) και το άλλο το βράδυ...και τα 2 βγήκαν αρνητικά...η ερωτηση που εχω να κανω ειναι αν υπαρχει λογος να ελπιζω (μετα και απο τα 2 αρνητικα τεστ)?
Σας ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας.

Μπορεί απλώς να μην έχει δείξει ακόμη το τεστ. Συμβαίνει αρκετές φορές - το έχω ακούσει..
Υπομονή.. Εύχομαι να μην αδιαθετήσεις και να έχεις ευχάριστα Wink

stelloula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kefati έγραψε:Κορίτσια σας εύχομαι να έχετε καλά νέα σύντομα!!! .. περιμένουμε να ακούσουμε ευχάριστα!! (διαφορετικά, αν δεν είναι τώρα μπορεί τον άλλο μήνα..).
Εύχομαι, πάντως το συντομότερο!!
Very Happy

Σε ευχαριστούμε πολύ...
διάβασα ότι το δικό σου τεστ βγήκε θετικο... πολλά συγχαρητήρια και από μένα και τις θερμότερες ευχές για μια ομαλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη... Very Happy
το πρώτο σου παιδάκι είναι?

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stelloula έγραψε:
kefati έγραψε:Κορίτσια σας εύχομαι να έχετε καλά νέα σύντομα!!! .. περιμένουμε να ακούσουμε ευχάριστα!! (διαφορετικά, αν δεν είναι τώρα μπορεί τον άλλο μήνα..).
Εύχομαι, πάντως το συντομότερο!!
Very Happy

Σε ευχαριστούμε πολύ...
διάβασα ότι το δικό σου τεστ βγήκε θετικο... πολλά συγχαρητήρια και από μένα και τις θερμότερες ευχές για μια ομαλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη... Very Happy
το πρώτο σου παιδάκι είναι?

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι να πάνε όλα καλα!! Smile
Είναι το τρίτο μου Smile Τα άλλα δύο είναι περίπου επτά και οκτώ ετών αντίστοιχα. Έχουν ξεπεταχτεί και ανυπομονούσα για ένα ακόμη!.. (δόξα τω Θεω ήρθε και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος..!)..
Εύχομαι και εσείς σύντομα να έχετε ευχάριστα!! Wink

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εσένα το πρώτο σου είναι stelloula??

stelloula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kefati έγραψε:Εσένα το πρώτο σου είναι stelloula??

το πρώτο παιδάκι... Smile
δεύτερη (ελπίζω) εγκυμοσύνη.. Sad
πέρυσι είχα μια παλλίνδρομη κύηση, και για αυτό με αγχώνει λίγο το θέμα...
βεβαία προσπαθούμε μόνο για 1 μήνα... η πρώτη εγκυμοσύνη ήταν απροσδόκητη αλλά πολύ καλοδεχούμενη...
Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου, να τα δείτε όπως επιθυμείτε...και εύχομαι και με ένα γερό μωράκι... Very Happy

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stelloula έγραψε:
kefati έγραψε:Εσένα το πρώτο σου είναι stelloula??

το πρώτο παιδάκι... Smile
δεύτερη (ελπίζω) εγκυμοσύνη.. Sad
πέρυσι είχα μια παλλίνδρομη κύηση, και για αυτό με αγχώνει λίγο το θέμα...
βεβαία προσπαθούμε μόνο για 1 μήνα... η πρώτη εγκυμοσύνη ήταν απροσδόκητη αλλά πολύ καλοδεχούμενη...
Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου, να τα δείτε όπως επιθυμείτε...και εύχομαι και με ένα γερό μωράκι... Very Happy

Σε ευχαριστώ πολύ!!
Να δεις και σε σένα ολα καλά θα πάνε!! Θετική σκέψη πάνω από όλα!! Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Wink
Κι εσύ σύντομα να μάθεις ευχάριστα! Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης? - Σελίδα 3 215994

stelloula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια καλημέρα...
35η ημέρα του κύκλου, 5η ημέρα καθυστέρησης...και ακόμα τίποτα από περίοδο...σκέφτηκα να κάνω δύο τεστ ακόμα (διαφορετικών εταιρειων) πριν παω για τη χοριακή...νιώθω τελείως καταβεβλημένη, δεν ξέρω αν οφείλεται σε ενδεχόμενη εγκυμοσύνη ή στην κακή ψυχολογία, αλλά δεν έχω διάθεση για τίποτα (μόνο να κοιμάμαι θέλω Sleep )....

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα!γιατί να δίνεις λεφτά στα τεστ και να μην κάνεις μια χοριακή να ξέρεις τι γίνεται;

stelloula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
amazona έγραψε:καλημέρα!γιατί να δίνεις λεφτά στα τεστ και να μην κάνεις μια χοριακή να ξέρεις τι γίνεται;

καλημέρα Amazona Very Happy
ξέρω ότι το να κάνω τη χοριακή είναι το καλυτερο... αλλα επειδή είμαι εκ φύσεως άνθρωπος ανυπόμονος, αν πάω κατευθέιαν για χοριακή (με 2 αρνητικα τεστ που έχω ήδη κάνει) μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα θα έχω πάθει μεγάλο κοκομπλόκο... ενώ αν κάνω ένα - δύο τεστ ακόμα και βγούν (λέμε τώρα ) θετικά θα πάω με άλλη ψυχολογία για τη χοριακή... το ξέρω ότι είναι χαζό, αλλά αυτό σκέφτηκα... (βγάζει κανένα νόημα?)

amazona


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγώ στη θέση σου δεν θα άντεχα από την αγωνία!θα την έκανα για να ηρεμήσω!μακάρι να βγεί ένα μεγάλο αποτέλεσμα! Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης? - Σελίδα 3 215994 Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης? - Σελίδα 3 215994 Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης? - Σελίδα 3 215994

elfoula

elfoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stelloula σε καταλαβαινω, νομιζω οτι κι εγω το ιδιο θα εκανα! αν και η χωριακη ειναι πιο εγκυρη! περιμενε 2-3 μερες και ξανακανε ενα τεστακι!! μακαρι να εισαι Θετικό τεστ!!

https://www.facebook.com/MyFairyland.gr

stelloula


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σε ευχαριστώ elfoula...
έκανα ένα τεστακι πριν καμιά ωρίτσα...και τζίφος..έχω άλλο ένα...
ψάχνομαι να πάω για χοριακή σήμερα...αλλά θέλω να πάρω την απαντηση σημερα...
τα διαγνωστικά που πάω συνήθως μου λένε οτι αν κάνω σήμερα την εξεταση ή άυριο πρωί πρωί θα παρω απάντηση αυριο το απόγευμα...(αν συμβεί αυτό θα βγάλω σπυράκια μέχρι τότε ή θα σκοτώσω κανένα ανθρωπακι Mad )
έχετε κάτι να προτείνεται, προκειμένου να πάρω απαντηση σήμερα?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις