Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
55 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 55 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

1Ψηφοφορία επισκλιρίδιο Δευ Μαρ 11, 2013 12:47 pm

Έρση


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μπορεί να μου πει κάποια μανούλα που έχει κάνει επισκλιρίδιο αν καταλαβαίνεις και πόσο καταλαβαίνεις;;;;; Φοβάμαι πολύ!!!! Νιώθω πως θα τα χάσω!!!!

2Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Δευ Μαρ 11, 2013 12:53 pm

.katerinasmurf.

.katerinasmurf.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Έρση έγραψε:Μπορεί να μου πει κάποια μανούλα που έχει κάνει επισκλιρίδιο αν καταλαβαίνεις και πόσο καταλαβαίνεις;;;;; Φοβάμαι πολύ!!!! Νιώθω πως θα τα χάσω!!!!
καλησπερα ερση μην αγχωνεσε δεν ειναι κατι απλως πρεπει να εισαι ηρεμη εκεινη ην στιγμη και χαλαρη ενα τσιμπημα νιωθεις για 2 λεπτακια μετα μουδιαζεις. με το καλο σου ευχομαι επισκλιρίδιο  186253

3Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Δευ Μαρ 11, 2013 12:57 pm

basoptol

basoptol
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ γέννησα το Σεπτέμβριο φυσιολογικά με επισκληρίδιο. Κόβονται οι πόνοι μαχαίρι όμως ! Δεν καταλαβαίνεις τίποτα μεγάλη εφεύρεση τελικά η επισκληρίδιος. Εγώ είχα πόνους από τις δώδεκα το βράδυ πήγα στην κλινική 8.30 το πρωί μου έβαλαν ορό κολπικό υπόθετο κλύσμα και τα λοιπά. Με το που με έπιασαν δυνατοί πόνοι και είχα αρχίσει να κουράζομαι και να υποφέρω πολύ μου έκαναν επισκληρίδιο και όλα καλά. Δεν πονάς ούτε και καταλαβαίνεις πως γεννάς. Βέβαια εγώ το σκεφτόμουν πολύ να κάνω ή να μην κάνω γιατί φοβόμουν τις επιπτώσεις μακροπρόθεσμα φοβόμουν μήπως δεν επανέλοθουν οι αισθήσεις μου και τέοια αλλά ο γιατρός μου μου είπε ότι δεν υπάρχει κίνδυνος και μου έλεγε να κάνω. Μια χαρά τίποτα δεν κατάλαβα. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! επισκλιρίδιο  328109

4Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Δευ Μαρ 11, 2013 1:02 pm

Έρση


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
.katerinasmurf. έγραψε:
Έρση έγραψε:Μπορεί να μου πει κάποια μανούλα που έχει κάνει επισκλιρίδιο αν καταλαβαίνεις και πόσο καταλαβαίνεις;;;;; Φοβάμαι πολύ!!!! Νιώθω πως θα τα χάσω!!!!
καλησπερα ερση μην αγχωνεσε δεν ειναι κατι απλως πρεπει να εισαι ηρεμη εκεινη ην στιγμη και χαλαρη ενα τσιμπημα νιωθεις για 2 λεπτακια μετα μουδιαζεις. με το καλο σου ευχομαι επισκλιρίδιο  186253


Δεν φοβάμαι τις ενέσης. Φοβάμαι τον πόνο του τοκετού!! Καταλαβαίνεις τίποτα ή να μπω στην διαδικασία της καισαρικής;;;

5Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Δευ Μαρ 11, 2013 1:09 pm

Έρση


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια σας υπέρ ευχαριστώ!!!! Καλό σας βράδυ. Φιλιά σε όλες!

6Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Δευ Μαρ 11, 2013 1:11 pm

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έρση έγραψε:
.katerinasmurf. έγραψε:
Έρση έγραψε:Μπορεί να μου πει κάποια μανούλα που έχει κάνει επισκλιρίδιο αν καταλαβαίνεις και πόσο καταλαβαίνεις;;;;; Φοβάμαι πολύ!!!! Νιώθω πως θα τα χάσω!!!!
καλησπερα ερση μην αγχωνεσε δεν ειναι κατι απλως πρεπει να εισαι ηρεμη εκεινη ην στιγμη και χαλαρη ενα τσιμπημα νιωθεις για 2 λεπτακια μετα μουδιαζεις. με το καλο σου ευχομαι επισκλιρίδιο  186253


Δεν φοβάμαι τις ενέσης. Φοβάμαι τον πόνο του τοκετού!! Καταλαβαίνεις τίποτα ή να μπω στην διαδικασία της καισαρικής;;;

ερση μου καλησπερα!δεν εχω γεννησει κ εγω μελλουσα μανουλα ειμαι!!αλλα θα ηθελα να σου πω να μην προτιμας την καισαρικη απο τον φυσιολογικο τοκετο....κ κανονικα δεν πρεπει να κανουν στην ελλαδα καισαρικη για ψυλλου πηδημα....αλλα μονο οταν υπαρχει λογος σοβαρος που δεν γινεται αλλιως!!!κ αλλωστε με τον φυσιολογικο τοκετο μπορει να πονεσεις αλλα μετα τα ξεχνας ολα.ενω με την καισαρικη ξερεις τι πονο εχεις μετα με τα ραμματα?καταλαβαινω οτι φοβασαι τον πονο κ εγω το ιδιο!!αλλα πιστευω με την επισκληριδιο θα τα παμε μια χαρα οι δειλες Very Happy με το καλο!!ποτε γεννας?

7Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Δευ Μαρ 11, 2013 1:14 pm

.katerinasmurf.

.katerinasmurf.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Έρση έγραψε:
.katerinasmurf. έγραψε:
Έρση έγραψε:Μπορεί να μου πει κάποια μανούλα που έχει κάνει επισκλιρίδιο αν καταλαβαίνεις και πόσο καταλαβαίνεις;;;;; Φοβάμαι πολύ!!!! Νιώθω πως θα τα χάσω!!!!
καλησπερα ερση μην αγχωνεσε δεν ειναι κατι απλως πρεπει να εισαι ηρεμη εκεινη ην στιγμη και χαλαρη ενα τσιμπημα νιωθεις για 2 λεπτακια μετα μουδιαζεις. με το καλο σου ευχομαι επισκλιρίδιο  186253


Δεν φοβάμαι τις ενέσης. Φοβάμαι τον πόνο του τοκετού!! Καταλαβαίνεις τίποτα ή να μπω στην διαδικασία της καισαρικής;;;
εγω γενησα με καισαρικη λογο οτι το παιδι ηταν τυλιγμενο ηθελα παρα πολυ να γενησω φυσιολογικα αλλα δεν γινοταν το μονο στο φυσιολογικο τοκετο την ενεση στην κανουν οταν ειναι ερχετε η ωρα για να βγει το παιδι δεν ξερω βεβαια πως ειναι απο αλλες μαμαδες που εχουν κανει φυσιολογικο. εγω παντως δεν καταλαβα κατι με την καισαρικη. αν πιστευεις οτι δεν θα μπορεσεις να αντεξεις και φοβασαι να γενησεις φυσιολογικα κανε καισαρικη.

8Ψηφοφορία επισκλιρίδιο Δευ Μαρ 11, 2013 11:37 pm

katiag26

katiag26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ερση μου θα συμφωνήσω με την Αλεξάνδρα. Αν δεν έχεις κάποιο λόγο για να κάνεις καισαρική μην την κάνεις. Εγώ γέννησα το Νοέμβριο με φυσιολογικό τοκετό και έκανα επισκληρίδιο. Δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Δεν νοιώθεις πόνους καθόλου. Απλα αυτό που είπε και η .katerinasmurf. πρέπει για δευτερόλεπτα να μείνεις ακίνητη κάτι βέβαια που εγώ επειδή φοβόμουν κουνήθηκα και μου έκαναν ξανά.

9Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Τρι Μαρ 12, 2013 2:40 am

Faith33


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Η επισκληρίδιος είναι η μεγαλύτερη εφεύρεση ever !!!
Εμένα βέβαια μου πέρασε 5 φορές την βελόνα γιατί δεν έβρισκε το σημείο αλλά το άντεξα γιατί δεν ήθελα να βιώσω τους πόνους του τοκετού.

10Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Τρι Μαρ 12, 2013 2:48 am

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μην κάνει καισσαρική χωρίς λόγο.Άσε που οι πόνοι της καισσαρικής μετά είναι χειρότεροι. Εγώ δεν αντέχω τον πόνο κι έκανα επισκληρίδιο και όλα πήγαν σούπερ. Δεν καταλαβαίνεις τίποτα, μόνο μουδιάζεις. Η μόνη περίπτωση να μησε πιάσει, απ'όσι ξέρω είναι να αργήσεις να την κάνεις ή να έχει κάποιο πρόβλημα όπως σκολίωση.

11Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Τρι Μαρ 12, 2013 2:56 am

manoylita

manoylita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλη λευτερια να σου ευχηθω και γω!εχω γεννησει με καισαρικη!αν δεν υπαρχει ιατρικος λογος μην γεννησεις με καισαρικη!με τον φυσιολογικο πονας εκεινη την ωρα και αν κανεις επισκληρηδιο θα πονεσεις ελαχιστα...ενω με την καισαρικη θα πονας μετα και για αρκετο καιρο...υπαρχουν οργανισμοι οι οποιοι μετα την καισαρικη δεν πονουν ομως εσυ δεν μπορεις να το ξερεις εκ των προτερων!και ο φυσιολογικος τοκετος ειναι ιδανικοτερος για το μωρακι σου...
στην επισκληρηδιο αν εισαι χαλαρη θα νιωσεις ενα μικρο τσιμπηματακι τιποτε αλλο

12Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Τρι Μαρ 12, 2013 3:36 am

marilou27

marilou27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα καλη λευτερια και γω τον νοεμβριο γεννησα φυσιολογικα και εκανα επισκληριδιο ειχα αρκετους πονουσ και μετα την ενεση δεν καταλαβαινα τιποτα!ενα τσιμπηματακι ειναι δεν πονεσα καθολου.να κανεις και μακαρι να γεννησεις φυσιολογικα.

13Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Τρι Μαρ 12, 2013 4:38 am

Έρση


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
manoylita έγραψε:καλη λευτερια να σου ευχηθω και γω!εχω γεννησει με καισαρικη!αν δεν υπαρχει ιατρικος λογος μην γεννησεις με καισαρικη!με τον φυσιολογικο πονας εκεινη την ωρα και αν κανεις επισκληρηδιο θα πονεσεις ελαχιστα...ενω με την καισαρικη θα πονας μετα και για αρκετο καιρο...υπαρχουν οργανισμοι οι οποιοι μετα την καισαρικη δεν πονουν ομως εσυ δεν μπορεις να το ξερεις εκ των προτερων!και ο φυσιολογικος τοκετος ειναι ιδανικοτερος για το μωρακι σου...
στην επισκληρηδιο αν εισαι χαλαρη θα νιωσεις ενα μικρο τσιμπηματακι τιποτε αλλο


Έκλαψα πολύ βλέποντας αυτές τις φατσούλες στο βίντεο αλλά πιο πολύ με τα λόγια του τραγουδιού!!!!!

14Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Τρι Μαρ 12, 2013 4:56 am

Έρση


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Alexandra23 έγραψε:
Έρση έγραψε:
.katerinasmurf. έγραψε:
Έρση έγραψε:Μπορεί να μου πει κάποια μανούλα που έχει κάνει επισκλιρίδιο αν καταλαβαίνεις και πόσο καταλαβαίνεις;;;;; Φοβάμαι πολύ!!!! Νιώθω πως θα τα χάσω!!!!
καλησπερα ερση μην αγχωνεσε δεν ειναι κατι απλως πρεπει να εισαι ηρεμη εκεινη ην στιγμη και χαλαρη ενα τσιμπημα νιωθεις για 2 λεπτακια μετα μουδιαζεις. με το καλο σου ευχομαι επισκλιρίδιο  186253


Δεν φοβάμαι τις ενέσης. Φοβάμαι τον πόνο του τοκετού!! Καταλαβαίνεις τίποτα ή να μπω στην διαδικασία της καισαρικής;;;

ερση μου καλησπερα!δεν εχω γεννησει κ εγω μελλουσα μανουλα ειμαι!!αλλα θα ηθελα να σου πω να μην προτιμας την καισαρικη απο τον φυσιολογικο τοκετο....κ κανονικα δεν πρεπει να κανουν στην ελλαδα καισαρικη για ψυλλου πηδημα....αλλα μονο οταν υπαρχει λογος σοβαρος που δεν γινεται αλλιως!!!κ αλλωστε με τον φυσιολογικο τοκετο μπορει να πονεσεις αλλα μετα τα ξεχνας ολα.ενω με την καισαρικη ξερεις τι πονο εχεις μετα με τα ραμματα?καταλαβαινω οτι φοβασαι τον πονο κ εγω το ιδιο!!αλλα πιστευω με την επισκληριδιο θα τα παμε μια χαρα οι δειλες Very Happy με το καλο!!ποτε γεννας?


Νοέμβριο γεννάω και σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Εσύ πότε με το καλό;; Μερικές φορές φαντάζομαι πως μπορεί να βρεθώ στο ίδιο δωμάτιο με κάποια από εσάς και το θέλω πάρα πολύ!!!! Οι κουβέντες μας με ηρεμούν και με κάνουν πιο δυνατή!!!

15Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Τρι Μαρ 12, 2013 5:01 am

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω αυγουστο γενναω πρωτα ο θεος ερση μου!17 αυγουστου ειναι η πητ μου.καλα γεννας νοεμβριο κ σκεφτεσαι απο τωρα την γεννα?α εσυ περνας κ εμενα στο φοβο με τον πονο Very Happy

16Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Τρι Μαρ 12, 2013 5:07 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ερση μου μην αγχωνεσαι καθολου. προκειται να κανεις το πιο φυσιολογικο πραγμα στον κοσμο, να φερεις στον κοσμο το μπεμπακι σου. εγω γεννησα φυσιολογικα με επισκληριδιο. η επισκληριδιος ενεση ειναι αναισθησια και αν ο γιατρος σου την κανει την ωρα που πρεπει δεν προκειται να πονεσεις καθολου! θα σορωξεις και θα βγει το νινι. σε καμια περιπτωση μην προτιμησεις την καισαρικη. ειναι ολοκληρη επεμβαση και μετα θα πονας πολυ περισσοτερο -αναλογως την περιπτωση παντα- απο οτι με τον φυσιολογικο. εκτος αν υπαρχει λογος, μονο τοτε. με τον φυσιολογικο ειναι ολα πιο ευκολα.

17Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Τρι Μαρ 12, 2013 5:12 am

scfatsa

scfatsa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κορίτσια καλησπέρα,
εμένα η πητ είναι 31 Μάη και η αλήθεια είναι πως και εγώ έχω κάποια αίσθηση....του φόβου το πόνου, σίγουρα λόγω άγνοιας.
Τα συζήτησα και τα συζητάω όλα με τον γιατρό μου. Από πολλές απόψεις ο φυσιολογικός τοκετός είναι το καλύτερο δώρο και για την μέλλουσα μανούλα, αλλά και για το μωράκι της, με εξαίρεση βέβαια, απρόοπτα ή άλλης φύσεως προβλήματα.
Ηαλήθεια είναι πως βιάζεσαι κάπως... και έγώ έτσι ήμουν στην αχή της εγκυμοσύνης...περνούσαν ραγδαία τα πάντα από το μυαλό μου. Αλλά ο τοκετός είναι το τελικό στάδιο...πριν υπάρχουν πολλά άλλα που χρίζουν της προσοχής μας. οι μηνιαίες εξετάσεις... η συνεχόμενη προσοχή της διατροφής για αποφυγή πολλαπλών προβλημάων...η αυχενική εξέταση, η β' επιπέδου, η καμπύλη ζαχάρου, το ντοπλερ κλπ...
Να νιώθεις ήρεμη και ευγνώμων καθώς θα περνάς την κάθε εξέταση. Πολλές μανούλες, δεν πέρνουν και τα πιο ευχάριστα νέα, μπροστά στην υγεία ενός παιδιού δεν συγρίνεται κανείς πόνος αυτό να σκέφτεσαι και τίποτα άλλο. όταν έρθει η ώα γιατρός και μαία θα σε προετοιμάσουν για τον τοκετό...


Ας ζήσουμε όλες τις στιγμές μιας εγκυμοσύνης, γιατί δεν ξέρεις πόσσες φορές θα έχεις την ευκαιρία να το ξαναζήσεις, αυτό το υπέροχο θαύμα της φύσης.Επομένως ας δώσουμε θάρρος η μία στην άλλη.

Συγγνώμη αν σας κούρασα...είχα ανάγκη μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις μου.... Smile

18Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Τρι Μαρ 12, 2013 8:18 am

Nafsi


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσια.Εγω γεννησα φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο.Με ειχαν πιασει οι πονοι απο τις 7 το απογευμα,ομως μπορουσα να τους αντεξω.Πονουσα χαμηλα κατω αριστερα οπως στην περιοδο κ λεω ενταξει καποια στιγμη θα περασει.Πηγα για καφε,εκενα κ μπανιο κ ολα αυτα με τους πονους κ το βραδυ δεν κοιμηθηκα ουτε λεπτο καθε 10 λεπτα ειχα πονους.Ωσπου στις 6 το πρωι επιασαν οι πολυ δυνατοι πονοι κ πηγα στην κλινικη με 0 διαστολη και στις 9 το πρωι γεννησα.Κ χωρις επισκληριδιο μαλλιστα.ο γιατρος μου ειπε οτι αν ηταν αλλη στη θεση μου δε θα αντεχε.Αλλα μετα δεν πονας καθολου σε σχεση με την καισαρικη.Ο φυσιολογικος τοκετος ειναι αλλη αισθηση,καταλαβαινεις τα παντα κ μετα τα ξεχνας ολα ενω η καισαρικη πονας για αρκετο καιρο.

19Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Τρι Μαρ 12, 2013 1:19 pm

Έρση


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Alexandra23 έγραψε:εγω αυγουστο γενναω πρωτα ο θεος ερση μου!17 αυγουστου ειναι η πητ μου.καλα γεννας νοεμβριο κ σκεφτεσαι απο τωρα την γεννα?α εσυ περνας κ εμενα στο φοβο με τον πονο Very Happy

Άστα να πάνε Αλεξάνδρα μου.... Αλλά γενικά μέσα από το forum με διάφορες συζητήσεις μπορώ να πω ότι είμαι καλύτερα

20Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Τρι Μαρ 12, 2013 1:30 pm

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έρση έγραψε:
Alexandra23 έγραψε:εγω αυγουστο γενναω πρωτα ο θεος ερση μου!17 αυγουστου ειναι η πητ μου.καλα γεννας νοεμβριο κ σκεφτεσαι απο τωρα την γεννα?α εσυ περνας κ εμενα στο φοβο με τον πονο Very Happy

Άστα να πάνε Αλεξάνδρα μου.... Αλλά γενικά μέσα από το forum με διάφορες συζητήσεις μπορώ να πω ότι είμαι καλύτερα

ναι κ εγω το ιδιο κοριτσι μου!ελα μην ανησυχεις,αυτο που εχουμε να κανουμε τωρα ειναι να απολαυσουμε την εγκυμοσυνη μας!!!κ οταν ερθει η στιγμη θα το βγαλουμε το μπεμπε δεν θα εχουμε αλλη επιλογη αλλωστε Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing αλλωστε η επισκληριδιος οπως λενε τα κοριτσια βοηθαει παρα πολυ κ δεν νιωθεις τιποτα!!!ολα μια χαρα θα πανε δεν θελει πανικο!!!στα λεω σε εσενα να τα ακουω κ εγω Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

21Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Τρι Μαρ 12, 2013 1:42 pm

Έρση


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Alexandra23 έγραψε:
Έρση έγραψε:
Alexandra23 έγραψε:εγω αυγουστο γενναω πρωτα ο θεος ερση μου!17 αυγουστου ειναι η πητ μου.καλα γεννας νοεμβριο κ σκεφτεσαι απο τωρα την γεννα?α εσυ περνας κ εμενα στο φοβο με τον πονο Very Happy

Άστα να πάνε Αλεξάνδρα μου.... Αλλά γενικά μέσα από το forum με διάφορες συζητήσεις μπορώ να πω ότι είμαι καλύτερα

ναι κ εγω το ιδιο κοριτσι μου!ελα μην ανησυχεις,αυτο που εχουμε να κανουμε τωρα ειναι να απολαυσουμε την εγκυμοσυνη μας!!!κ οταν ερθει η στιγμη θα το βγαλουμε το μπεμπε δεν θα εχουμε αλλη επιλογη αλλωστε Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing αλλωστε η επισκληριδιος οπως λενε τα κοριτσια βοηθαει παρα πολυ κ δεν νιωθεις τιποτα!!!ολα μια χαρα θα πανε δεν θελει πανικο!!!στα λεω σε εσενα να τα ακουω κ εγω Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Έτσι, έτσι στηρίξου πάνω μου να πέσουμε μαζί. Χα! Χα! Χα! Very Happy Very Happy Very Happy

22Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Τρι Μαρ 12, 2013 1:44 pm

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έρση έγραψε:
Alexandra23 έγραψε:
Έρση έγραψε:
Alexandra23 έγραψε:εγω αυγουστο γενναω πρωτα ο θεος ερση μου!17 αυγουστου ειναι η πητ μου.καλα γεννας νοεμβριο κ σκεφτεσαι απο τωρα την γεννα?α εσυ περνας κ εμενα στο φοβο με τον πονο Very Happy

Άστα να πάνε Αλεξάνδρα μου.... Αλλά γενικά μέσα από το forum με διάφορες συζητήσεις μπορώ να πω ότι είμαι καλύτερα

ναι κ εγω το ιδιο κοριτσι μου!ελα μην ανησυχεις,αυτο που εχουμε να κανουμε τωρα ειναι να απολαυσουμε την εγκυμοσυνη μας!!!κ οταν ερθει η στιγμη θα το βγαλουμε το μπεμπε δεν θα εχουμε αλλη επιλογη αλλωστε Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing αλλωστε η επισκληριδιος οπως λενε τα κοριτσια βοηθαει παρα πολυ κ δεν νιωθεις τιποτα!!!ολα μια χαρα θα πανε δεν θελει πανικο!!!στα λεω σε εσενα να τα ακουω κ εγω Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Έτσι, έτσι στηρίξου πάνω μου να πέσουμε μαζί. Χα! Χα! Χα! Very Happy Very Happy Very Happy

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

23Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Τρι Μαρ 12, 2013 1:58 pm

πορτοκαλι


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
http://neamanoulaa.blogspot.gr/2013/03/blog-post_5512.html

ΔΙΑΒΑΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ

24Ψηφοφορία Απ: επισκλιρίδιο Τετ Μαρ 13, 2013 6:20 am

Έρση


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
πορτοκαλι έγραψε:http://neamanoulaa.blogspot.gr/2013/03/blog-post_5512.html

ΔΙΑΒΑΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ


Ευχαριστώ πολύ πορτοκαλι μου.....

25Ψηφοφορία http://neamanoulaa.blogspot.gr/ Τετ Μαρ 13, 2013 3:00 pm

πορτοκαλι


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΤΕ ΜΠΕΙΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ

ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΘΕΜΑΤΑ



http://neamanoulaa.blogspot.gr/2013/03/blog-post_14.html

http://neamanoulaa.blogspot.gr/2013/03/blog-post_9087.html

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις