Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
62 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 62 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 12:15 am

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα όμορφες μανούλες του forum! Με το θέμα μου σας έχω ξαναπασχολήσει στη θεματική ενότητα " τα πεθερικά". Για να καταλάβουν και οι υπόλοιπες που δε γνωρίζουν, εγώ παντρεύτηκα το καλοκαίρι και μένω μακριά και από τα πεθερικά μου και από τους γονείς μου( όλοι μένουμε σε διαφορετικές πόλεις). Απλά τα πεθερικά έρχονται ανά διαστήματα στο σπίτι μας και μένουν για 2 η 3 εβδομάδες. Και ενώ δεν έχουμε προβλήματα συμπάθειας κλπ. με ενοχλεί η τόσο συχνή διαρκής επίσκεψη και η εμπλοκή της πεθεράς μου στο νοικοκυριό μου. Βέβαια να τονίσω ότι το κάνει γιατί δε θέλει να με κουράζει όπως λέει γιατί εργάζομαι. Εγώ όμως θέλω και μπορώ να κάνω μόνη μου κουμάντο το σπίτι μου.. τεσπα! Αυτό είναι μια άλλη ιστορία!
Τώρα το πρόβλημα το έχω με τον εαυτό μου και το σύζυγο εν μέρη. Θέλω να του αναφέρω πιο αναλυτικά το πως νιώθω( γιατί κάποια πράγματα απ' έξω, απ' έξω τα είπα), ότι με καταπιέζει αυτό που έρχονται τόσο συχνά και δε λένε να φύγουν, που μπλέκεται η μάνα του στο σπίτι μου, έστω και από καλοσύνη κλπ., αλλά κάθε φορά διστάζω γιατί φοβάμαι πώς μπορεί να του ακουστεί αυτό.
Έχω αρχίσει να νιώθω άσχημα με τον εαυτό μου, που με πιάνω να με ενοχλεί που παίρνει κάθε μέρα τηλ.τον μπαμπά του, που θέλει αυτές τις συχνές επαφές μαζί τους. Προς Θεού , για να μην παρεξηγηθώ, δε λέω να μη μιλάει με τους δικούς του, η να μην έρχονται να μας βλέπουν, αλλά αυτή η σχέση που έχουν μου φαίνεται πολύ εξαρτημένη και με κουράζει. Δε ξέρω τι να κάνω.. Δε ξέρω αν γίνομαι υπερβολική.. Νιώθω να πνίγομαι και δεν ξέρω πως να το εκφράσω ώστε να μην παρεξηγηθώ από τον άντρα μου. Η πρέπει να ηρεμήσω και να το πνίξω όλο αυτο...SOS! Crying or Very sad

2Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 12:37 am

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κοριτσάκι μου!
Σε καταλαβαίνω απόλυτα,γιατί το ιδιο περνάω κι εγώ.Οσο μεναμε μακριά από τους γονείς μας,οπότε ερχόταν τα πεθερικά μου στο σπίτι μας,εγώ άφηνα την πεθερά μου να κάνει δουλειες στο σπίτι γιατί ήθελα να νιωθει άνετα κι όχι σαν ξένη.Οταν ερχόταν σε μας όμως να μεινουν,κουβαλιοταν κ η κουνιάδα μου να μεινει σε μας παρολο που είχε δικό της σπιτισαν φοιτήτρια,γιατί ζήλευε που εμείς ήμασταν όλοι μαζί.το καταπινα όμως.ο άντρας μου κι αυτος μιλούσε στο τηλεφωνο δέκα φορές τη μέρα με τους δικούς του.τον πείραζα και του ελεγα ότι είναι μαμακιας και μπαμπακιας,κι αυτος μου ελεγε πως έτσι πρέπει να είναι οι φυσιολογικές οικογένειες.να έχουν τόσες επαφές.παλι δεν ελςγα τίποτα,γιατί στραβωνε.τωρα που έχουμε μετακομίσει στην ίδια πόλη πια,συνεχιζεται το θέμα.μιλανε όλη μέρα στο τηλεφωνο,με το που θα έχει ρεπό,τρέχει στους δικούς του και κάνει σαν δεκάχρονο.μου λέει ότι τον πατερα του ειδικά τον εχει σαν κολλητο και περνάει καλα μαζί του.εμενα με εκνευρίζει αυτό,γιατί για τους δικούς του σκίζεται κ τρέχει για το παραμικρό,ενώ για εμάς τις περισσότερες φορές είναι κουρασμένος.και επιπλεον νευριάζει οταν εγώ πηγαινω στην αδερφη μου κ στην μαμά μου.
Όσες φορές έχω προσπαθήσει ήρεμα να του εξηγήσω πως νιώθω,αντιδραειεντονα κ μου λέει οτι έχω εμπάθεια με τους γονείς του κι ότι ζηλεύω την καλή σχέση τους.δεν καταλαβαίνει πως νιώθω ότι εμείς ερχόμαστε δεύτεροι για εκείνον.ολο αυτό μς εχει φθείρει παρα πολύ και δυστυχώς δεν βλέπω φως στο τούνελ.
Θα σου ελεγα να τον πιάσεις ήρεμα κ να του μιλήσεις όχι κατηγορώντας τον,αλλά με τρόπο που να δείχνεις τα δικά σου συναισθήματα αν με καταλαβαίνεις,ώστε να μην νιωθει ότι του επιτίθεσαι.
Εσείς τουλάχιστον μένετε μακριά,εγώ πλέον τους έχω εδω και είναι αναπόφευκτα κάποια πράγματα.απλα δεν ξέρω κι εγώ ποσο θα το αντέξω αυτό και ποτέ θα κανω μπάμ και θα γίνουμε κ...ς.
Συγνώμη για το σεντόνι κι ελπίζω να ηρεμήσεις σύντομα!

3Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 1:22 am

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
fratzolaki έγραψε:Καλημέρα κοριτσάκι μου!
Σε καταλαβαίνω απόλυτα,γιατί το ιδιο περνάω κι εγώ.Οσο μεναμε μακριά από τους γονείς μας,οπότε ερχόταν τα πεθερικά μου στο σπίτι μας,εγώ άφηνα την πεθερά μου να κάνει δουλειες στο σπίτι γιατί ήθελα να νιωθει άνετα κι όχι σαν ξένη.Οταν ερχόταν σε μας όμως να μεινουν,κουβαλιοταν κ η κουνιάδα μου να μεινει σε μας παρολο που είχε δικό της σπιτισαν φοιτήτρια,γιατί ζήλευε που εμείς ήμασταν όλοι μαζί.το καταπινα όμως.ο άντρας μου κι αυτος μιλούσε στο τηλεφωνο δέκα φορές τη μέρα με τους δικούς του.τον πείραζα και του ελεγα ότι είναι μαμακιας και μπαμπακιας,κι αυτος μου ελεγε πως έτσι πρέπει να είναι οι φυσιολογικές οικογένειες.να έχουν τόσες επαφές.παλι δεν ελςγα τίποτα,γιατί στραβωνε.τωρα που έχουμε μετακομίσει στην ίδια πόλη πια,συνεχιζεται το θέμα.μιλανε όλη μέρα στο τηλεφωνο,με το που θα έχει ρεπό,τρέχει στους δικούς του και κάνει σαν δεκάχρονο.μου λέει ότι τον πατερα του ειδικά τον εχει σαν κολλητο και περνάει καλα μαζί του.εμενα με εκνευρίζει αυτό,γιατί για τους δικούς του σκίζεται κ τρέχει για το παραμικρό,ενώ για εμάς τις περισσότερες φορές είναι κουρασμένος.και επιπλεον νευριάζει οταν εγώ πηγαινω στην αδερφη μου κ στην μαμά μου.
Όσες φορές έχω προσπαθήσει ήρεμα να του εξηγήσω πως νιώθω,αντιδραειεντονα κ μου λέει οτι έχω εμπάθεια με τους γονείς του κι ότι ζηλεύω την καλή σχέση τους.δεν καταλαβαίνει πως νιώθω ότι εμείς ερχόμαστε δεύτεροι για εκείνον.ολο αυτό μς εχει φθείρει παρα πολύ και δυστυχώς δεν βλέπω φως στο τούνελ.
Θα σου ελεγα να τον πιάσεις ήρεμα κ να του μιλήσεις όχι κατηγορώντας τον,αλλά με τρόπο που να δείχνεις τα δικά σου συναισθήματα αν με καταλαβαίνεις,ώστε να μην νιωθει ότι του επιτίθεσαι.
Εσείς τουλάχιστον μένετε μακριά,εγώ πλέον τους έχω εδω και είναι αναπόφευκτα κάποια πράγματα.απλα δεν ξέρω κι εγώ ποσο θα το αντέξω αυτό και ποτέ θα κανω μπάμ και θα γίνουμε κ...ς.
Συγνώμη για το σεντόνι κι ελπίζω να ηρεμήσεις σύντομα!


Νιώθω σαν να περιγράφεις την κατάσταση μου όπως επίσης και το μέλλον μου... Έχω και γω κάθε φορά που έρχονται τον κουνιάδο στο κεφάλι μου και την κοπέλα του μαζί παρόλο που μένουν στην ίδια πόλη με μας και έχουν σπίτι. Και μεις για τον ίδιο λόγο. Για να μαστε όλοι μαζι!!! Mad Mad
Και ο άντρας μου κάποια στιγμή λέει να φύγουμε και να πάμε στον τόπο του για να μαστε καλύτερα με τα οικονομικά μας και να κάνουμε περισσότερα πράγματα. Εγώ συμφώνησα όμως τότε δεν το είχα νιώσει στο πετσί μου όλο αυτό γιατί δούλευα σε άλλη πόλη και ερχόμουν μόνο για σ/κ. Επίσης δεν ήμουν παντρεμένη και ο άντρας μου έμενε με τον αδερφό του. Οπότε τα πράγματα ήταν διαφορετικά. Τώρα είμαι εγώ στο σπίτι και πια αυτό το σπίτι είναι δικό μας( του άντρα μου και δικό μου) και κανενός άλλου!!!! Mad
Γιατί δεν καταλαβαίνουν? Μόνο στα λόγια το λένε... Επίσης με στεναχωρεί που δεν με ενημερώνουν για τίποτα και πέρνουν μόνο το γιο τους να του πουν ότι θα έρθουν και μάλιστα συνήθως μία μέρα νωρίτερα!
Αν είναι δυνατόν !affraid Εγώ δεν είμαι πουθενά σε όλο αυτό? Δεν πρέπει να ενημερώνομαι και γω αν θα έρθουν σπίτι μου? Δε μένει μόνος του ο γιος τους πια! Έχει και μία γυναίκα!
Σε μια κουβέντα με τον άντρα μου τα λόγια του ήταν κάνε υπομονή, έτυχε τώρα ( γιατί ήρθαν για κάποιο λόγο υγείας του κουνιάδου μου)κλπ. Αλλά ρε παιδιά έχει και η μέλλουσα συνυφάδα μου σπίτι. Σε μας πρέπει να φορτώνονται όλοι?
Και φοβάμαι πολύ να σκεφτώ τι θα γίνει όταν πάμε κοντά κάποια στιγμή. Αρχίζω να μετανιώνω που είπα ναι , αλλά πως να το πω τώρα στον άντρα μου. Δε νομίζω ότι θα καταλάβει τους προβληματισμούς μου και θα νομίζει ότι υπερβάλλω...

4Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 1:27 am

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μαμακούλα, σου έχω γραψει και στο άλλο θέμα.

Μη στεναχωριέσαι κοπέλα μου.
Είναι άδικο οι συγγενείς του άντρα σου (γιατί πλέον είναι συγγενείς και όχι οικογένειά του) να μη σας αφήνουν να χτίσετε τη δική σας, με τις δικές σας ισορροπίες και του δικούς σας όρους!!

Και ο ένας και ο άλλος (εσύ και ο σύζηγος εννοώ) έχετε μάθει σε έναν τρόπο ζωής, και αυτό δεν είναι εύκολο να αλλάξει γιατί είστε ενίληκες, και οι συνήθειες δύσκολα κόβονται.

Αλλά απ ότι καταλαβαίνω θα προτιμούσες πρακτικές λύσεις και όχι ανάλυση, έτσι δεν είναι?


Λοιπόν τι θα έκανα εγώ στη θέση σου:

Θα καθόμουν με το σύζηγο και θα του έλεγα αντρούλη μου, με την κατάσταση που υπάρχει αυτή τη στιγμή εγώ καταπιέζομαι και δεν είμαι ευτυχισμένη.
¨Οχι όμως επιθετικά η γκρινιάρικα/ξινά. Αλλά να του δώσεις να καταλάβει πως πραγματικά δεν εισαι καλα.

Εσυ θα του πεις δε θέλεις να είμαι ευτυχισμένη?
Ναι θα σου πει φυσικά. Λοιπόν πες του πρέπει να σεβαστείς το γεγονός πως έχω κι εγώ προσωπικότητα, η οποία μπορεί και να μην ταιριάζει με των συγγενών σου, και πως επίσης και το ότι εγώ εσενα παντρεύτηκα και όχι όλο σου το σοι.


Δηλαδη αν ερχόταν με τις εβδομάδες οι δικοί μου συγγενείς εδώ εσύ θα περνούσες καλα??

Βασικά μηπως να το κάνεις για να το ζήσει και να το καταλάβει?? Αλλά να ξεκαθαρίσεις ότι το κάνεις για να δει πώς ειναι.


Μην καταπιέζεσατε κορίτσια γιατί μαζεύονται και κάποια στιγμή θα βγουνε με πίεση όλα αυτά που σας στεναχωρούν. Και τότε ίσως να γίνουν με λάθος τρόπο και σε λάθος στιγμή, Απλά μόνο να προσέχουμε πώς λεμε το κάθε τι. ( και στον εαυτό μου μιλάω...)

5Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 1:30 am

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και κάτι άλλο (που το ξέχασα πριν). Εχω παρατηρήσει πως στους άντρες γενικά δεν αρέσουν οι αναλύσεις, και πως θα πρέπει να τους δίνουμε σαφείς προτάσεις.
Δηλαδή: Με ενοχλεί αυτό, και θα ήθελα να γίνεται έτσι. Και το αλλο και θα ήθελα να γίνεται έτσι.

Όσο πιο απλά τόσο το καλύτερο

6Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 1:35 am

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
JELLYFISH έγραψε:Καλημέρα μαμακούλα, σου έχω γραψει και στο άλλο θέμα.

Μη στεναχωριέσαι κοπέλα μου.
Είναι άδικο οι συγγενείς του άντρα σου (γιατί πλέον είναι συγγενείς και όχι οικογένειά του) να μη σας αφήνουν να χτίσετε τη δική σας, με τις δικές σας ισορροπίες και του δικούς σας όρους!!

Και ο ένας και ο άλλος (εσύ και ο σύζηγος εννοώ) έχετε μάθει σε έναν τρόπο ζωής, και αυτό δεν είναι εύκολο να αλλάξει γιατί είστε ενίληκες, και οι συνήθειες δύσκολα κόβονται.

Αλλά απ ότι καταλαβαίνω θα προτιμούσες πρακτικές λύσεις και όχι ανάλυση, έτσι δεν είναι?


Λοιπόν τι θα έκανα εγώ στη θέση σου:

Θα καθόμουν με το σύζηγο και θα του έλεγα αντρούλη μου, με την κατάσταση που υπάρχει αυτή τη στιγμή εγώ καταπιέζομαι και δεν είμαι ευτυχισμένη.
¨Οχι όμως επιθετικά η γκρινιάρικα/ξινά. Αλλά να του δώσεις να καταλάβει πως πραγματικά δεν εισαι καλα.

Εσυ θα του πεις δε θέλεις να είμαι ευτυχισμένη?
Ναι θα σου πει φυσικά. Λοιπόν πες του πρέπει να σεβαστείς το γεγονός πως έχω κι εγώ προσωπικότητα, η οποία μπορεί και να μην ταιριάζει με των συγγενών σου, και πως επίσης και το ότι εγώ εσενα παντρεύτηκα και όχι όλο σου το σοι.


Δηλαδη αν ερχόταν με τις εβδομάδες οι δικοί μου συγγενείς εδώ εσύ θα περνούσες καλα??

Βασικά μηπως να το κάνεις για να το ζήσει και να το καταλάβει?? Αλλά να ξεκαθαρίσεις ότι το κάνεις για να δει πώς ειναι.


Μην καταπιέζεσατε κορίτσια γιατί μαζεύονται και κάποια στιγμή θα βγουνε με πίεση όλα αυτά που σας στεναχωρούν. Και τότε ίσως να γίνουν με λάθος τρόπο και σε λάθος στιγμή, Απλά μόνο να προσέχουμε πώς λεμε το κάθε τι. ( και στον εαυτό μου μιλάω...)

Αυτό με τους δικούς μου, το έχω πει και μου είπε δεν με πειράζει, ας έρθουν να μείνουν όσο θέλουν! Όμως οι δικοί μου μένουν μακριά και λόγω υποχρεώσεων δεν μπορούν να έρθουν για πολύ και έτσι πιστεύω ότι μιλάει λίγο εκ του ασφαλούς..
Όσο για να του μιλήσω το έχω προσπαθήσει πολλές φορές και όλες έχω σταματήσει γιατί φοβάμαι μήπως στεναχωρηθεί η μήπως νομίσει πως πάω να τον χωρίσω από τους δικούς του. Επίσης φοβάμαι την απογοήτευση που θα νιώσω αν του μιλήσω και δεν καταλάβει ακριβώς και συνεχίσει αυτή η κατάσταση.

7Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 1:40 am

????????


Επισκέπτης
κι εγω σου ειχα απαντησει και στο αλλο........συγνωμη, ας υποθεσουμε οτι ο ανθρωπος με καθε ειλικρινεια σου λεει ας ερθουν και οι δικοι σου, οτι του αρεσει ρε παιδι μου το κοινοβιο στυλ........τι θα κανεις???
συγνωμη ρε παιδια αλλα ειλικρινα απορω, βλεπετε εναν αντρα να μιλαει δεκα φορες τη μερα με τη μανα του και να κανει σα δεκαχρονο οταν ειναι με το μπαμπα του και ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ οτι αυτο ειναι κατι που αλλαζει στην ηλικια που θα τον παραλαβετε εσεις????
συγνωμη ρε κοπελα μου για το θαρρος, συνηθως μιλαω πολυ προσεκτικα αλλα εχω βγει απ τα ρουχα μου........κουβαλιουνται σπιτι σου πεθερος πεθερα ντεφι να γινει, φερνουν και τον αλλο γιο με την δικια του ---ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΓΙΟΡΤΑΣΑΝΕ ΚΑΙ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΚΟΥΝΙΑΔΟΥ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΠΡΙΝ και ακομα σκεφτεσαι πως θα μιλησεις?
για μενα κοπελα μου, δε φοβασαι πως θα μιλησεις, αλλα τι απαντηση θα παρεις......ευχομαι να μπορεσει να καταλαβει ο αντρας σου οτι καθε που γινεται αυτο κατι ραγιζει στην καρδουλα σου.........καλη τυχη

8Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 1:41 am

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Προτεραιότητα είσαι εσύ, και όσων εφορά τον άντρα σου και όσον αφορά τον εαυτό σου. Γιατί στην τελική τελικά, είστε μόνο εσύ και αυτός όλοι οι άλλοι είναι κομπάρσοι.

Αν είσαι καλα θα είναι ο άντρας σου καλα. Για να είσαι καλα θα πρέπει να μπουνε κάποια πράγματα στη θέση τους (και όχι να αλλάξουν).

Αν είστε ενωμένοι σαν μια γροθια και ειλικρινείς μεταξύ σας, οι άλλοι θα καταλαβαίνουν θέλουν δε θέλουν και θα καταλάβουν πως κουμάντο στην οικογένειά σας κάνετε εσείς και όχι οι γυρω γύρω.


Δε θα χωριστεί από τους συγγενείς του. Απλά θα επαναπροσδιορίσει τις σχεσεις του μαζί τους με νέους όρους .ΠΡΕΠΕΙ να γίνει αυτό, δε γίνεται διαφορετικά.

9Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 1:49 am

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:κι εγω σου ειχα απαντησει και στο αλλο........συγνωμη, ας υποθεσουμε οτι ο ανθρωπος με καθε ειλικρινεια σου λεει ας ερθουν και οι δικοι σου, οτι του αρεσει ρε παιδι μου το κοινοβιο στυλ........τι θα κανεις???
συγνωμη ρε παιδια αλλα ειλικρινα απορω, βλεπετε εναν αντρα να μιλαει δεκα φορες τη μερα με τη μανα του και να κανει σα δεκαχρονο οταν ειναι με το μπαμπα του και ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ οτι αυτο ειναι κατι που αλλαζει στην ηλικια που θα τον παραλαβετε εσεις????
συγνωμη ρε κοπελα μου για το θαρρος, συνηθως μιλαω πολυ προσεκτικα αλλα εχω βγει απ τα ρουχα μου........κουβαλιουνται σπιτι σου πεθερος πεθερα ντεφι να γινει, φερνουν και τον αλλο γιο με την δικια του ---ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΓΙΟΡΤΑΣΑΝΕ ΚΑΙ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΚΟΥΝΙΑΔΟΥ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΠΡΙΝ και ακομα σκεφτεσαι πως θα μιλησεις?
για μενα κοπελα μου, δε φοβασαι πως θα μιλησεις, αλλα τι απαντηση θα παρεις......ευχομαι να μπορεσει να καταλαβει ο αντρας σου οτι καθε που γινεται αυτο κατι ραγιζει στην καρδουλα σου.........καλη τυχη


Το είπα κιόλας ότι ένα πράγμα που φοβάμαι είναι η απάντηση που θα πάρω...
Καταλαβαίνω την αντίδραση σου γιατί κάπως έτσι νιώθω και γω κάθε φορά που το σκέφτομαι μόνη και λογικά. Αλλά όταν κάθομαι μαζί του και θέλω να του πω ότι με προβληματίζει και ταυτόχρονα το μετανιώνω και δε μιλάω σκέφτομαι και αν η απάντηση είναι απογοητευτική ή δε λέει να καταλάβει πως αυτό είναι πρόβλημα? Τι κάνω μετά? Παίρνω τα μπογαλάκια μου και φεύγω?Πραγματικά η ψυχολογία στο πάτωμα Crying or Very sad

10Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 1:49 am

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πραγματικά, ρε κορίτσια, αυτό είναι ένα θέμα που το έχουμε οι 9 στις 10! Πώς μεγαλώνουν έτσι οι Ελληνίδες μάνες τους κανακάρηδές τους, μόνο αυτές ξέρουν...

11Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 1:54 am

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
LitsaM έγραψε:Πραγματικά, ρε κορίτσια, αυτό είναι ένα θέμα που το έχουμε οι 9 στις 10! Πώς μεγαλώνουν έτσι οι Ελληνίδες μάνες τους κανακάρηδές τους, μόνο αυτές ξέρουν...


Είπα πως αν κάνω είτε γιο είτε κόρη και είμαι έτσι να με βρίσουν και να με πετάξουν έξω από το σπίτι τους! και το λέω πραγματικά γιατί βλέπω πως παρόλο που κάποιοι άνθρωποι περνάνε τα ίδια και χειρότερα όταν είναι μικροί μετά όταν μεγαλώνουν κάνουν τα ίδια. Άτιμο οιδιπόδειο σύμπλεγμα! Laughing

12Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 2:02 am

????????


Επισκέπτης
σε νιωθω κοπελα μου , οχι βεβαια δε χαλας το σπιτι σου για κατι τετοιο αν ειναι δυνατον, αν δεν κανει κατι θα αναγκαστεις να τους το πεις η ιδια και να τελειωνει η φασαρια
αν σε κανει να νιωσεις καλυτερα, σου λεω οτι και η αντιθετη περιπτωση, δλδ να μην θελει καθολου ουτε ζωγραφιστους τους δικους του, ειναι το ιδιο δυσκολη, τη ζω εγω.......
γενικα πρεπει να υπαρχει ισορροπια, οι γονεις μας ειναι εκει, και πρεπει να εχουν την αξια τους ..... με μετρο.......ουτε να μην τους μιλαμε ουτε να τους βαλουμε στο κρεβατι μας

13Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 2:16 am

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:σε νιωθω κοπελα μου , οχι βεβαια δε χαλας το σπιτι σου για κατι τετοιο αν ειναι δυνατον, αν δεν κανει κατι θα αναγκαστεις να τους το πεις η ιδια και να τελειωνει η φασαρια
αν σε κανει να νιωσεις καλυτερα, σου λεω οτι και η αντιθετη περιπτωση, δλδ να μην θελει καθολου ουτε ζωγραφιστους τους δικους του, ειναι το ιδιο δυσκολη, τη ζω εγω.......
γενικα πρεπει να υπαρχει ισορροπια, οι γονεις μας ειναι εκει, και πρεπει να εχουν την αξια τους ..... με μετρο.......ουτε να μην τους μιλαμε ουτε να τους βαλουμε στο κρεβατι μας

Συμφωνώ απόλυτα... Αν ήταν διακριτικοί και έρχονταν για λίγες μέρες και ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ( χωρίς τον κουνιάδο και τη φίλη του συνοδεία) δε θα είχα κανένα πρόβλημα, πιστέψτε με! Σέβομαι τους μεγαλύτερους και ξέρω ότι έχουν περιέργιες και κάνω υπομονή, όμως αυτό με έχει φτάσει στα δικά μου όρια και φοβάμαι μήπως συνεχιστεί!
Και προχθές χτυπάει το τηλ. το σταθερό στις 10:30 το βράδυ. Λέω στον άντρα μου ποιος να ναι και με κοιτάει με απορία. Σηκώνω το τηλ.και ακούω τον πεθερό μου ( που πρέπει να είχε πιεί και κανά δυο ουζάκια). Του λέω ήθελες κάτι? Και μου λέει και καλά γελώντας να δω αν πήγατε σπίτι! Shocked Shocked Shocked Ότι να ναι!Τι είμαστε ρε παιδιά? μωρά? Να δουν αν πήγαμε σπίτι?! affraid
Και γέλασε και καλά το είπε για πλάκα! Και το τηλέφωνο βραδιάτικα? Τι ήταν ενώ είχαν μιλήσει με τον άντρα μου πριν τρεις ώρες? Ούτε να.... δεν θα μπορούμε σε λίγο! Συγνώμη για αυτό που λέω αλλά είμαι μέχρι εδώ!

14Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 2:20 am

????????


Επισκέπτης
με το δικιο σου........μιλα του και ελπιζω και ευχομαι να καταλαβει

15Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 2:35 am

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω τωρα διαβασα το θεμα σ και θελω να σου πω υπομονη πραγματικα το εχουν πολλες κοπελες το προβλημα αυτο κ αντρες αντιστοιχα μονο με ηρεμη συζητηση και επιχειρηματα μπορεις να του δωσεις να καταλαβει την κατασταση εμεις απ την αρχη π ειμασταν ζευγαρι τς τα χαμε κοψει αυτα αλλα και ο συζηγος μ δεν μασαει ειναι αλλου τυπου αντρας.δωσε σωστα επθχειρηματα κ ισως να καταλαβει.πχ θελω πες τ ν ακανω σεξ την ωρα π βρισκονται εδω κ δεν μπορω ολο αυτο θ γινετε συγνωμη κιολας.η θελω απλα λιγη ηρεμια στ σπιτι μ κ οχι ελεγχο γιατι εχω κουραστει λιγακι μ τις δουλεις τ σπιτιου ας περασει λιγος καιρος κατι τετοιο περιεργο πες τ δεν μπορει ν μν καταλαβαινει οτι ειναι κουραστικο κριμα ειναι

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

16Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 2:43 am

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
νατασσα έγραψε:Εγω τωρα διαβασα το θεμα σ και θελω να σου πω υπομονη πραγματικα το εχουν πολλες κοπελες το προβλημα αυτο κ αντρες αντιστοιχα μονο με ηρεμη συζητηση και επιχειρηματα μπορεις να του δωσεις να καταλαβει την κατασταση εμεις απ την αρχη π ειμασταν ζευγαρι τς τα χαμε κοψει αυτα αλλα και ο συζηγος μ δεν μασαει ειναι αλλου τυπου αντρας.δωσε σωστα επθχειρηματα κ ισως να καταλαβει.πχ θελω πες τ ν ακανω σεξ την ωρα π βρισκονται εδω κ δεν μπορω ολο αυτο θ γινετε συγνωμη κιολας.η θελω απλα λιγη ηρεμια στ σπιτι μ κ οχι ελεγχο γιατι εχω κουραστει λιγακι μ τις δουλεις τ σπιτιου ας περασει λιγος καιρος κατι τετοιο περιεργο πες τ δεν μπορει ν μν καταλαβαινει οτι ειναι κουραστικο κριμα ειναι


Για το θέμα της ερωτικής συνέρευσης το έχω πει και μου λέει μην κολλάς, δεν μπαίνουν μέσα, έχουμε κλειδώσει κλπ. Του λέω ότι δε νιώθω άνετα και το θέμα " τελείωσε " εκεί. Αν και να σημειώσω πως στο διάστημα που ήταν σπίτι ούτε για αυτό είχαμε χρόνο μιας και το πρωί μέχρι το μεσημέρι είμαστε στη δουλειά και από εκεί και πέρα ήμασταν μέχρι τις 11 και κάτι μαζί τους, για να μη τους αφήσουμε μόνους και νιώθουν άσχημα( χμ, χμ, χμ) και μετά ήμουν κομμάτια και ήθελα να κοιμηθώ και που όρεξη κιόλας με όλη τη δυναστεία στο σπίτι!

17Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 2:47 am

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamakoulamou έγραψε:
νατασσα έγραψε:Εγω τωρα διαβασα το θεμα σ και θελω να σου πω υπομονη πραγματικα το εχουν πολλες κοπελες το προβλημα αυτο κ αντρες αντιστοιχα μονο με ηρεμη συζητηση και επιχειρηματα μπορεις να του δωσεις να καταλαβει την κατασταση εμεις απ την αρχη π ειμασταν ζευγαρι τς τα χαμε κοψει αυτα αλλα και ο συζηγος μ δεν μασαει ειναι αλλου τυπου αντρας.δωσε σωστα επθχειρηματα κ ισως να καταλαβει.πχ θελω πες τ ν ακανω σεξ την ωρα π βρισκονται εδω κ δεν μπορω ολο αυτο θ γινετε συγνωμη κιολας.η θελω απλα λιγη ηρεμια στ σπιτι μ κ οχι ελεγχο γιατι εχω κουραστει λιγακι μ τις δουλεις τ σπιτιου ας περασει λιγος καιρος κατι τετοιο περιεργο πες τ δεν μπορει ν μν καταλαβαινει οτι ειναι κουραστικο κριμα ειναι


Για το θέμα της ερωτικής συνέρευσης το έχω πει και μου λέει μην κολλάς, δεν μπαίνουν μέσα, έχουμε κλειδώσει κλπ. Του λέω ότι δε νιώθω άνετα και το θέμα " τελείωσε " εκεί. Αν και να σημειώσω πως στο διάστημα που ήταν σπίτι ούτε για αυτό είχαμε χρόνο μιας και το πρωί μέχρι το μεσημέρι είμαστε στη δουλειά και από εκεί και πέρα ήμασταν μέχρι τις 11 και κάτι μαζί τους, για να μη τους αφήσουμε μόνους και νιώθουν άσχημα( χμ, χμ, χμ) και μετά ήμουν κομμάτια και ήθελα να κοιμηθώ και που όρεξη κιόλας με όλη τη δυναστεία στο σπίτι!

Ρε συ συγνωμη κιολας για να καταλαβω ειναι μαμακιας η δεν θελει ηρεμη τι γυναικα τ κ την οικογενεια τ.Η θεωρει πως ακομα οικογενεια τ ειναι οι γονεις?θα τους βλεπει θ μιλαει δν λεω αλλα τι σκεφτετε δν σ εχει πει?ρε κοριτσακι μ στεναχωριεμε με κατι τετοιατο χω περασει πριν γνωρισω τν αντρα μ κ ξερω πως ειναι

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

18Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 2:48 am

manoylita

manoylita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ειναι δυσκολες οι ισορροπιες σε αυτα τα θεματα.πρεπει πρωτα να καταλαβει ο αντρας σου!μονο τοτε κατι θα αλλαξει...θα σου πω την δικη μου ιστορια εγω με τον αντρα μου ειμαστε απο πολυ μικρα μαζι...οσο ειμασταν αρραβωνιασμενοι μεναμε σε ενα δωματιακι πανω απο τα πεθερικα μου...αν αρρωσταινε ο δικος μου εμπαινε μεσα η πεθερα μου χωρις να χτυπησει την πορτα να του παρει θερμοκρασια Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil στην αρχη δεν το καταλαβαινε...το συνειδητοποιησε οταν παντρευτηκαμε που πηγε να συνεχιστει αυτη η συμπεριφορα...εχω ομως ενα πολυ δυνατο συμμαχο την κουνιαδα μου η οποια βαζει τα πραγματα στη θεση τους!αυτη με βοηθησε να εξηγησω στον αντρα μου τα αισθηματα μου!και αυτη εβαλε χερι στην πεθερα μου!αφου ελεγα δεν θα μπει μεσα μια μερα να μας πιασει πανω στο σεξ θα την ξεφτιλισω!!!
πρεπει να βρεις ενα τροπο να του το πεις!μην καταπιεζεις τα αισθηματα σου θα εκραγεις!να εισαι σιγουρη οτι δεν εισαι η μονη που το ζεις!!!

19Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 2:53 am

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλα λεει η μαμουλιτα ολες περναμε κατι παρομοιο η διαφορετικο ειναι για τυο καλο σ να μιλησετε ηραμ κ ωραια.

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

20Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 2:56 am

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
νατασσα έγραψε:
mamakoulamou έγραψε:
νατασσα έγραψε:Εγω τωρα διαβασα το θεμα σ και θελω να σου πω υπομονη πραγματικα το εχουν πολλες κοπελες το προβλημα αυτο κ αντρες αντιστοιχα μονο με ηρεμη συζητηση και επιχειρηματα μπορεις να του δωσεις να καταλαβει την κατασταση εμεις απ την αρχη π ειμασταν ζευγαρι τς τα χαμε κοψει αυτα αλλα και ο συζηγος μ δεν μασαει ειναι αλλου τυπου αντρας.δωσε σωστα επθχειρηματα κ ισως να καταλαβει.πχ θελω πες τ ν ακανω σεξ την ωρα π βρισκονται εδω κ δεν μπορω ολο αυτο θ γινετε συγνωμη κιολας.η θελω απλα λιγη ηρεμια στ σπιτι μ κ οχι ελεγχο γιατι εχω κουραστει λιγακι μ τις δουλεις τ σπιτιου ας περασει λιγος καιρος κατι τετοιο περιεργο πες τ δεν μπορει ν μν καταλαβαινει οτι ειναι κουραστικο κριμα ειναι


Για το θέμα της ερωτικής συνέρευσης το έχω πει και μου λέει μην κολλάς, δεν μπαίνουν μέσα, έχουμε κλειδώσει κλπ. Του λέω ότι δε νιώθω άνετα και το θέμα " τελείωσε " εκεί. Αν και να σημειώσω πως στο διάστημα που ήταν σπίτι ούτε για αυτό είχαμε χρόνο μιας και το πρωί μέχρι το μεσημέρι είμαστε στη δουλειά και από εκεί και πέρα ήμασταν μέχρι τις 11 και κάτι μαζί τους, για να μη τους αφήσουμε μόνους και νιώθουν άσχημα( χμ, χμ, χμ) και μετά ήμουν κομμάτια και ήθελα να κοιμηθώ και που όρεξη κιόλας με όλη τη δυναστεία στο σπίτι!

Ρε συ συγνωμη κιολας για να καταλαβω ειναι μαμακιας η δεν θελει ηρεμη τι γυναικα τ κ την οικογενεια τ.Η θεωρει πως ακομα οικογενεια τ ειναι οι γονεις?θα τους βλεπει θ μιλαει δν λεω αλλα τι σκεφτετε δν σ εχει πει?ρε κοριτσακι μ στεναχωριεμε με κατι τετοιατο χω περασει πριν γνωρισω τν αντρα μ κ ξερω πως ειναι

Τόσα χρόνια δεν είχα καταλάβει κάτι τέτοιο. Τώρα θα μου πεις πώς? Επειδή βλεπόμασταν μόνο σ/κ και είχα δικό μου σπίτι δεν μου έδινε τέτοια εντύπωση. Ίσα ίσα κιόλας που τη μαμά του τη λέει με το όνομα της και πολλές φορές της μιλούσε άσχημα και του έκανα παρατήρηση να δείχνει περισσότερο σεβασμό γιατί στο κάτω κάτω είναι μεγαλύτερη του.
Ίσως τώρα που μένουμε μαζί να φάνηκε το πρόβλημα σε μένα.
Γενικά με υποστηρίζει σε πολλά πράγματα και με ρωτάει τι έχεις και θέλω να εισαι ευτυχισμένη και άλλα. Όμως ενώ τον αγαπάω σαυτό το θέμα έχω ξενερώσει και κάθε φορά που ακούω ΄να παίρνουν τηλ. η ότι θα ρθουν βγάζω σπυράκια από το κακό μου! Ενώ πριν το γάμο δεν είχα κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα που περνούσα καλά, τώρα με ενοχλεί αυτό. Βέβαια τότε ήμουν " επισκέπτρια" και τώρα νοικοκυρά. Αυτή είναι μια διαφορά!

21Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 2:59 am

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πες του ξεκαθαρα τ προβλημα σ αφου σε νοιαζετε εγω πιστευω θα σε καταλαβει απλα μιλα ειναι καλο να συζητας

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

22Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 3:01 am

????????


Επισκέπτης
Koπελα μου κοιτα να το ξεκαθαρισεις γρηγορα, ποσο χρονω ειναι αυτος ο αντρας μου λεει "κλειδωσαμε δε μπαινουν μεσα?" θα τρελλαθω.......
αμα μεινεις εγκυος θα φερουν και τις βαλιτσες τους....που ζουνε? ποια κοπελα δεχεται δυο και τρεις βδομαδες τα πεθερικα σπιτι της? μου εχει μεινει τοσο εντονα που κανανε και γιορτη κουνιαδου σπιτι σου και δε σε ρωτησανε εχω να το λεω........
δεν ειναι αστεια αυτα........δε ζουμε προπολεμικα να μαζευομαστε σε ενα τσουκαλι φαι ολοι........ελεος!!!!! κανε οτι ειναι να κανεις πριν κανεις παιδι, μονο αυτο σου λεω και δε θα ανακατευτω αλλο γιατι καταλαβαινω οτι αυτο που λεω εχει βαρυτητα
μακαρι να το καταλαβεις κι εσυ
πριν κανεις παιδι...........

23Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 3:03 am

matinaki

matinaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamakoulamou είσαι απολύτως σίγουρη ότι ο άντρας σου τους παίρνει τηλέφωνω και όχι αυτοι?? Είναι σημαντικό για την τελική αντιμετώπιση bom

24Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 3:03 am

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
manoylita έγραψε:ειναι δυσκολες οι ισορροπιες σε αυτα τα θεματα.πρεπει πρωτα να καταλαβει ο αντρας σου!μονο τοτε κατι θα αλλαξει...θα σου πω την δικη μου ιστορια εγω με τον αντρα μου ειμαστε απο πολυ μικρα μαζι...οσο ειμασταν αρραβωνιασμενοι μεναμε σε ενα δωματιακι πανω απο τα πεθερικα μου...αν αρρωσταινε ο δικος μου εμπαινε μεσα η πεθερα μου χωρις να χτυπησει την πορτα να του παρει θερμοκρασια Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil στην αρχη δεν το καταλαβαινε...το συνειδητοποιησε οταν παντρευτηκαμε που πηγε να συνεχιστει αυτη η συμπεριφορα...εχω ομως ενα πολυ δυνατο συμμαχο την κουνιαδα μου η οποια βαζει τα πραγματα στη θεση τους!αυτη με βοηθησε να εξηγησω στον αντρα μου τα αισθηματα μου!και αυτη εβαλε χερι στην πεθερα μου!αφου ελεγα δεν θα μπει μεσα μια μερα να μας πιασει πανω στο σεξ θα την ξεφτιλισω!!!
πρεπει να βρεις ενα τροπο να του το πεις!μην καταπιεζεις τα αισθηματα σου θα εκραγεις!να εισαι σιγουρη οτι δεν εισαι η μονη που το ζεις!!!


Εσύ τουλάχιστον έχεις την κουνιάδα!Εμένα ο κουνιάδος μου είναι...να μην πω! Χειρότερος από αυτούς! Αν διαβάσεις προηγούμενο θέμα μου θα καταλάβεις τι εννοώ.
Παρ'όλα αυτά εμένα με ενδιαφέρει η σχέση μου με τον άντρα μου. Έχω περάσει πάρα πολλά για μαστε μαζί( απόσταση). Είναι κρίμα λοιπόν τώρα που καταφέραμε να μάστε σε ένα μέρος να περνάω έτσι και να νιώθω έτσι. Φταίω και γω που δεν βρίσκω το θάρρος να μιλήσω έξω από τα δόντια. ¨ωρες ώρες λέω είμαι τόσο δειλή? Και τσαντίζομαι και τα βάζω με μένα που ρίχνω τον εαυτό μου για να περνάνε καλά οι άλλοι

25Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 3:09 am

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:Koπελα μου κοιτα να το ξεκαθαρισεις γρηγορα, ποσο χρονω ειναι αυτος ο αντρας μου λεει "κλειδωσαμε δε μπαινουν μεσα?" θα τρελλαθω.......
αμα μεινεις εγκυος θα φερουν και τις βαλιτσες τους....που ζουνε? ποια κοπελα δεχεται δυο και τρεις βδομαδες τα πεθερικα σπιτι της? μου εχει μεινει τοσο εντονα που κανανε και γιορτη κουνιαδου σπιτι σου και δε σε ρωτησανε εχω να το λεω........
δεν ειναι αστεια αυτα........δε ζουμε προπολεμικα να μαζευομαστε σε ενα τσουκαλι φαι ολοι........ελεος!!!!! κανε οτι ειναι να κανεις πριν κανεις παιδι, μονο αυτο σου λεω και δε θα ανακατευτω αλλο γιατι καταλαβαινω οτι αυτο που λεω εχει βαρυτητα
μακαρι να το καταλαβεις κι εσυ
πριν κανεις παιδι...........


Έχεις δίκιο. Είμαστε μικροί σχετικά και οι δύο όμως αυτό δε λέει τίποτα, γιατί εγώ δεν κάνω έτσι. Και αν ακόμα το έκαναν οι δικοί μου αυτό θα τους το έκοβα μαχαίρι. Πόσο μάλλον αν μου έλεγε έστω και στο ελάχιστο κάτι ο άντρας μου ότι τον ενοχλεί στη συμπεριφορά τους.
Πιστεύω γενικά ότι οι άντρες αργούν να ωριμάσουν και να συνειδητοποιήσουν ότι είναι πια ενήλικες και όχι παιδιά και πως έκαναν τη δική τους οικογένεια που μέσα σαυτη δε χωράει κανένας άλλος παρά μόνο αυτοί, η γυναίκα τους και τα παιδιά τους.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις