Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
62 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 62 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 3:10 am

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να μιλησεις δεν ειναι κακο γιατι μπορειν τ μετανοιωσεις

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

27Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 3:11 am

matinaki

matinaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamakoulamou έγραψε:Και τσαντίζομαι και τα βάζω με μένα που ρίχνω τον εαυτό μου για να περνάνε καλά οι άλλοι

Μεγάλο λάθος να ξέρεις.
Το θέμα δεν είναι να τσακωθείς με ντον άντρα σου για χάρη τους. Αντίθετα να ενωθείς μαζί του.
Τα έχω περάσει και εγώ.
Πές μου για τα τηλέφωνα..... αυτός πάιρνει ή αυτοί κυρίως

28Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 3:11 am

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
matinaki έγραψε:mamakoulamou είσαι απολύτως σίγουρη ότι ο άντρας σου τους παίρνει τηλέφωνω και όχι αυτοι?? Είναι σημαντικό για την τελική αντιμετώπιση bom


Για να καταλάβεις αυτός παίρνει τον πατέρα του βασικά ( και όχι τη μαμά του) κάθε μέρα και αν δεν τον πάρει μια μέρα κάνει εκείνος αναπ. για τον πάρει.
Εγώ με τους γονείς μου μιλάω δύο φορές την εβδομάδα και είναι και πιο μακριά και τους βλέπω και μία στο τόσο!

29Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 3:14 am

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
νατασσα έγραψε:να μιλησεις δεν ειναι κακο γιατι μπορειν τ μετανοιωσεις


Πρέπει να βρω τη δύναμη ( που κάθε φορά χάνω την κατάλληλη στιγμή) και να μιλήσω γιατί το μόνο σίγουρο είναι ότι θα το μετανιώσω!

30Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 3:23 am

matinaki

matinaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μάλιστα άρα αισθάνεται την ανάγκη να τους παίρνει ο ίδιος αλλά και ο πατέρας του δεν κόβει την γέφυρα.

Καταρχήν δεν θα τσακωθείς, δεν θα φωνάξεις, δεν θα κάνεις ζήλειες, γιατί στο τέλος θα σου την πεί (κι ας μην έχει δίκιο). Θα τον πειράξεις...Ξέρεις τα μικρά αστεία που κρύβουν πολλά. "τί λέτε βρε αγάπη μου κάθε μέρα με τον πατέρα σου??" Αλλά να σου απαντήσει όχι να περάσει στο ντούκου.
Επίσης για τις επισκέψεις 20ημέρου σε ρωτάει κανείς αν σε βολεύει?? Με τις δουλείες σου με τις ασχολίες σου κ.λπ.
Αν δε σε ρωτάει θα πρέπει να καταστήσεις σαφές ότι σε αυτό το σπίτι δεν είσαι καλεσμένη και κάποια πράγματα πρέπει να εκλογικευτούν!! Στην τελική ζευγάρι είσαστε δεν μπορεί να κατσικώνονται στα πόδια σας τόσες μέρες. 1ΣΚ το καταλαβαίνω, 1 εβδομάδα για ιατρικές εξετάσεις επίσης το καταλαβαίνω. Τα υπόλοιπα όχι.


ΠΡΟΣΟΧΗ. ΜΗΝ ΤΣΑΚΩΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ- ΜΗΝ ΥΨΩΘΟΥΝ ΦΩΝΕΣ ακόμα και αν είναι να "σκάσεις" κάντο εσωτερικά σε αυτή την περίπτωση.Πίστεψέ με

Τα έχω περάσει και εγώ αυτά. Στην αρχή στεναχωριόμουν και φώναζα και ούρλιαζα και ζημιομένη έβγαινα. Αλλά από όταν είπα θα τους βλέπω 1 φορά στις 40ημέρες πάει και τελείωσε, τα πεθερικά είναι τσιτωμένα μεν αλλά με τον άντρα μου είμαστε καλύτερα από ποτέ.

31Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 3:32 am

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
matinaki έγραψε:Μάλιστα άρα αισθάνεται την ανάγκη να τους παίρνει ο ίδιος αλλά και ο πατέρας του δεν κόβει την γέφυρα.

Καταρχήν δεν θα τσακωθείς, δεν θα φωνάξεις, δεν θα κάνεις ζήλειες, γιατί στο τέλος θα σου την πεί (κι ας μην έχει δίκιο). Θα τον πειράξεις...Ξέρεις τα μικρά αστεία που κρύβουν πολλά. "τί λέτε βρε αγάπη μου κάθε μέρα με τον πατέρα σου??" Αλλά να σου απαντήσει όχι να περάσει στο ντούκου.
Επίσης για τις επισκέψεις 20ημέρου σε ρωτάει κανείς αν σε βολεύει?? Με τις δουλείες σου με τις ασχολίες σου κ.λπ.
Αν δε σε ρωτάει θα πρέπει να καταστήσεις σαφές ότι σε αυτό το σπίτι δεν είσαι καλεσμένη και κάποια πράγματα πρέπει να εκλογικευτούν!! Στην τελική ζευγάρι είσαστε δεν μπορεί να κατσικώνονται στα πόδια σας τόσες μέρες. 1ΣΚ το καταλαβαίνω, 1 εβδομάδα για ιατρικές εξετάσεις επίσης το καταλαβαίνω. Τα υπόλοιπα όχι.


ΠΡΟΣΟΧΗ. ΜΗΝ ΤΣΑΚΩΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ- ΜΗΝ ΥΨΩΘΟΥΝ ΦΩΝΕΣ ακόμα και αν είναι να "σκάσεις" κάντο εσωτερικά σε αυτή την περίπτωση.Πίστεψέ με

Τα έχω περάσει και εγώ αυτά. Στην αρχή στεναχωριόμουν και φώναζα και ούρλιαζα και ζημιομένη έβγαινα. Αλλά από όταν είπα θα τους βλέπω 1 φορά στις 40ημέρες πάει και τελείωσε, τα πεθερικά είναι τσιτωμένα μεν αλλά με τον άντρα μου είμαστε καλύτερα από ποτέ.


Matinaki πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σου. Όχι κανείς δε με ρωτάει! Τι να με ρωτάει? Εδώ από τον άντρα μου το μαθαίνω. Εγώ το λέω του σκύλου μου και ο σκύλος στην ουρά του. Το μόνο που λέει η μαμά του είναι να φύγουμε να μην ενοχλούμε κι εσάς. Αλλά μόνο στα λόγια! Στην πράξη δεν το είδα μέχρι τώρα. Θα προσπαθήσω να τα πω ήρεμα και όμορφα. Αλλά πολύ φοβάμαι επειδή ο άντρας μου θα θέλει να ικανοποιήσει και τις δύο πλευρές χωρίς παρεξηγήσεις( κατά τη γνώμη του) ότι δεν θα πάρω ακριβώς τις απαντήσεις που θέλω και εκεί θα αρχίσει το πανηγύρι!!! Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 654316 Ρε κορίτσια μέχρι και καθυστέρηση είχα από το σφίξιμο και απο το άγχος που είχα αυτές τις μέρες....ουφ!

32Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 3:35 am

????????


Επισκέπτης
mamakoulamou έγραψε:
Matinaki πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σου. Όχι κανείς δε με ρωτάει! Τι να με ρωτάει? Εδώ από τον άντρα μου το μαθαίνω. Εγώ το λέω του σκύλου μου και ο σκύλος στην ουρά του. Το μόνο που λέει η μαμά του είναι να φύγουμε να μην ενοχλούμε κι εσάς. Αλλά μόνο στα λόγια! Στην πράξη δεν το είδα μέχρι τώρα. Θα προσπαθήσω να τα πω ήρεμα και όμορφα. Αλλά πολύ φοβάμαι επειδή ο άντρας μου θα θέλει να ικανοποιήσει και τις δύο πλευρές χωρίς παρεξηγήσεις( κατά τη γνώμη του) ότι δεν θα πάρω ακριβώς τις απαντήσεις που θέλω και εκεί θα αρχίσει το πανηγύρι!!! Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 654316 Ρε κορίτσια μέχρι και καθυστέρηση είχα από το σφίξιμο και απο το άγχος που είχα αυτές τις μέρες....ουφ!

Σου είχα γράψει και στο άλλο θέμα σου , και νομίζω οτι το πιο λογικό είναι η συζήτηση σε ήπιους τόνους. Και θα συμφωνήσω με μια συμφορουμίτισσα παραπάνω που γράφει όσο πιο απλά τόσο πιο καλά.
Ήρεμα μεν ξεκάθαρα δε, με ενοχλεί αυτό κι αυτό κι αυτό, μπορούμε να κάνουμε κάτι να το λύσουμε? Δε νομίζω οτι θα το περάσει στο ντούκου...

33Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 3:39 am

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια θα προσπαθήσω απόψε κιόλας να μιλήσω. Με εμψυχώσατε με τα μηνύματα σας Very Happy
Αν τα καταφέρω αύριο θα γράψω τα αποτελέσματα της συζήτησης. Ελπίζω να βρούμε τη λύση και μαζί την ηρεμία μου Wink

34Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 3:40 am

matinaki

matinaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mamakoulamou έγραψε: Αλλά πολύ φοβάμαι επειδή ο άντρας μου θα θέλει να ικανοποιήσει και τις δύο πλευρές χωρίς παρεξηγήσεις( κατά τη γνώμη του) ότι δεν θα πάρω ακριβώς τις απαντήσεις που θέλω και εκεί θα αρχίσει το πανηγύρι!!!

Κοίτα mamakoulamou να το περιμένεις ότι θα θέλει να ικανοποιήσεις και τις δύο πλευρές. Έτσι είναι και δεν αλλάζει.
Τράβα τις κόκκινες γραμμές σου και ζήτα να τις σεβαστεί ή τουλάχιστον να τις συζητήσει. Από εκεί και πέρα ας κάνει ότι θέλει. Δεν είναι δική σου δουλεία. Στο λέω δεν μπορείς να του υπαγορεύσεις τί θα κάνει, με την καμία!!!

Προτείνω την ποδοσφαιρική ορολογία "χαμηλά η μπάλλα" και όλα θα πάνε καλά, μην στεναχωριέσαι. Με τον άντρα σου θα μιλήσεις όχι με τον πρωθυπουργό!! Άντε κορίτσι μου, μην απομακρύνεσαι από τον άντρα σου για χάρη τους: συζήτα και χαμογέλα του!

35Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 3:41 am

????????


Επισκέπτης
Μακάρι κοπέλα μου να πάνε όλα καλά,θα περιμένουμε νέα σου.
Και όπως είπαμε, ήρεμα! Very Happy

36Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 4:24 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπορώ να καταλάβω πόσο πολυ πνίγεσαι... Εγώ πνιγόμουν με το γεγονός ότι έστελνε η πεθερά μου ταπεράκια με φαγητό, κάτι που εγώ δεν το αντέχω και δεν το εκοβε ο άντρας μου κ κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό όχι όλο αυτό που γίνεται σε εσένα....
Θα συμφωνήσω με τις κοπέλες κάτσε μίλησε με τον άντρα σου και εξέφρασε το σαν παράπονο, όχι γκρίνια και οχι κατηγορίες...Ότι είναι να πεις να το πεις ευθέως στον άντρα σου χωρίς να υπονοούμενα...Δώσε του να καταλάβει ότι τους σέβεσαι, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι μπορεί να γίνεται όλο αυτό....Κατά τη δική μου γνώμη μη θίξεις το γεγονός που μιλάει με τον πατέρα του στο τηλ τοσο συχνά, τουλάχιστον για τώρα...
Μπορείς βέβαια και την επόμενη φορά που θα έρθει η πεθερά σου και θα πάει να τακτοποιήσειι τις ντουλάπες να τις πεις με όμορφο τρόπο ότι την ευχαριστείς πολύ γι' αυτό που κάνει αλλά εσύ μετά ψάχνεις τα ρούχα σου γιατί τα έχει τοποθετήσει κάπου αλλού...
Εγω τα ταπεράκια έτσι τα έκοψα... Είπα στην πεθερά μου ότι σας ευχαριστώ πολύ αλλά δεν δουλεύω και δεν έχω τι να κάνω όλη μέρα, άμα στέλνετε κ εσείς φαγητό πάει θα κάθομαι όλη μέρα με δε θα έχω τι να κάνω... Ευτυχώς εμένα το κατάλαβε και στέλνει πλέον πολύ σπάνια...

37Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 4:30 am

????????


Επισκέπτης
α ρε καφεδακι.......οχι μονο ταπερ, αλλα ψαρευει κιολας πρωτα τι λεω να μαγειρεψω να προλαβει να το κανει πρωτη.......τι γλυκο λεω να κανω..... και αν κανω κατι που ειναι της ωρας και δε μπορει να το κανει, πχ κρεπες, γινεται τουρμπο........
μωρε στα ταπερ κανεις και τα στραβα ματια, στο να ειναι μες τα ποδια σου 3 βδομαδες τι κανεις??????

38Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 4:39 am

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοίτα εσύ κ εγώ έχουμε ένα πολυ καλό σύμμαχο τον άντρα μας... Γιατί εμένα πλέον μετά το γάμο από κάποια σκηνικά με τις ετοιμασίες έχει πάρει στροφή 180 μοίρες... Βέβαια έκανα αυτό που λέω τώρα στη mamakoulamou να κάνει... Δεν κατηγόρησα ποτέ κανένα... Μπορεί να έβραζα μέσα μου ,αλλά ήμουν πάντα ήρεμη... Ότι έιχα να πω πάντα έβαζα και μπροστά τη φράση ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑ... Πάντα έπιανε και πάντα τα πράγματα έπαιρναν το δρόμο τους....

39Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 5:28 am

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια μου μακάρι να ήταν τα ταπεράκια το πρόβλημα! Δεν είναι όμως!
Με οποιον τοο χω συζητήσει μου έχει δώσει δίκιο και όλοι λένε πω πω πως άντεξες? Μωρέ η ψυχούλα μου το ξέρει!
Σήμερα κιόλας κανόνισα ωραία μεσημεριανή ηλιόλουστη βολτούλα μετά συζύγου όπου θα συζητηθούν τα προαναφερόμενα! Ηθικό ακμαιότητα και καλή μου επιτυχία! Very Happy

40Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 5:52 am

kourkoumpini


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα, θα σου ευχηθω και εγω κλαη επιτυχια στη συζητηση.
θα σου πω να μην φοβασαι να μιλησεις γιατι θα ερθει η ωρα που θα σκασεις και θα πεις πραγματα χοντρα και θα τα εννοεις κιολας. και θα ερθει η ωρα που θα κανεις μωρο και εκεις θα γινει το πανηγυρι το μεγαλο.

εγω εφτασα στο σημειο (χωρις να γινονται τετοιες χοντραδες) αλλα εγιναν αρκετες με φιλοξενια στα καλα καθουμενα και με ανακατεμα στο νοικυριο και με προσκλησης σε συγγενεις της πεθερας μου και γενικα με τη συμπεριφορα "οτι φερομαι λες και ειμια σπιτι μου και οχι στην νυφης", εφτασα λοιπον στο τεςλος μετα το μωρο και οταν ετοιμαζα γαμοβαφτιση να κανω ενα ξεγυρισμενο μπαμ και στο τελος να μαλωσω εγω μαζι της. και μειναμε 1,5 χρονο χωρις να μιλαμε. και τωρα λεμε μονο τα βασικα και διακριτικα ολοι μας και ειμαστε ευχαρστημενοι ολοι και εινια και αυτοι πλεον προσεκτικοι. βεβαια η πεθερα μου παιρνει λιγο αερα απο εκει που δεν της δινεται αλλα οποτε χρειαστει της τον κοβω.

ναι εινια θεμα λεπων ισορροπιων αλλα εινια και σπιτι σου. εφτασα να της πω οτι εγω πληρωνα λογαριασμους και ενοικιο, οτι εγω καθαριζα, οτι εγω ειμια η νοικυρα στο σπιτι και εγω αποφασιζω. οποτε οπως βλεπεις ειαστε πολλες οι ομοιπαθουσες αλλες σε μεγαλυτερο αι αλλες σε μικροτερο βαθμο. αλλα καλυτερα να το αντιμετωπισες τωρα παρα να δημιουργησεις και κανενα προβλημα στην υγεια σου.

http://www.bobonieracandy.blogspot.gr

41Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 12:46 pm

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμακουλαμου ολα καλα θα πανε μν φοβασαι κοριτσακι μ για τπτ θα περιμενουμε νεασ ολες τα περναμε αυτα μ τν ενα η τν αλλο τροπο

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

42Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 11:40 pm

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια καλημέρα! Ο σκοπός επιτεύχθει! Χθες πήγαμε μια ωραία βολτούλα και μετά καθίσαμε για καφεδάκι. Και έτσι ήρεμοι και με κέφι όπως ήμασταν την πέταξα τη βόμβα μου Laughing Laughing . Του λέω: Να σου πω γιατί είχα άγχος και είχα καθυστέρηση?( με ρώτησε την προηγούμενη μέρα και δεν του είχα απαντήσει) Μου λέει ναι. Του είπα λοιπόν πως αγχώνομαι με την κατάσταση στο σπίτι που επικρατούσε και αρχικά μου είπε ότι έτυχε λόγω της περίπτωσης τώρα ( λόγος υγείας συγγενικού προσώπου). Του είπα όμως ότι δεν ήταν η πρώτη φορά και πως ένιωθα τόσο καιρό ξένη μέσα στο ίδιο μου το σπίτι. Παραπονέθηκα για τη μαμά του που έκανε όλες τις δουλειές και του είπα πως καταλαβαίνω ότι το κάνει απο "καλοσύνη" Twisted Evil για να μη με κουράζει ( είδατε τις αξιοποίησα τις συμβουλές σας Very Happy χαχα) αλλά αυτό το πράγμα με πιέζει, με αγχώνει και νιώθω θιγμένη. Και επέμενα ειδικά με το θέμα ότι ανοίγει τις ντουλάπες και του είπα πως αυτό δεν μου αρέσει καθόλου, πως ούτε η μάνα μου δεν το κάνει και πως νιώθω άσχημα κάθε φορά να βλέπει τα εσώρουχα μου κλπ. Κορίτσια μου έδωσε δίκιο σε όλα, μου ανοίχτηκε και αυτός από τη μεριά του, μου είπε πως της έκανε πολλές φορές παρατήρηση και πάλι έκανε το δικό της όταν λείπαμε. Μου είπε: Τώρα καταλαβαίνεις γιατί της φωνάζω και συ μου λες να μην το κάνω ( αυτό έχει γίνει? Γιατί δεν καταλαβαίνει! Μου είπε και άλλες συμπεριφορές που έχουν προσβάλει τον ίδιο και που ένιωσε άσχημα και πραγματικά μιλούσε μισή ώρα λες και αυτός ένιωθε μπουχτισμένος τόσο καιρό και δεν το μοιραζόταν μαζί μου ShockedΜου είπε να της την πω την επόμενη φορά, κάνε ότι νομίζεις μου είπε και μη κολλάς. Ένιωσα τόσο ανακουφισμένη που με καταλάβαινε και τελικά είχε κάνει και αυτός τις κινήσεις του και απλά δεν της ήξερα! Απλά η γυναίκα δεν καταλαβαίνει και νομίζει ότι κάνει τα πάντα για να σε ευχαριστεί και τελικά σε πιέζει. Οπότε την επόμενη φορά θα της τα πω χύμα( με ευγένεια πάντα Cool Cool ) και ελπίζω πως θα καταλάβει...
Όσο για τις μεγάλες " επισκέψεις" που μας κάνουν μου είπε πως δε θα ξαναγίνει και με ωραίο τρόπο θα τους εξηγήσει, αν και είπε πως έτυχε τώρα( και ελπίζω και γω)
Κορίτσια έφυγε ένα βάρος από πάνω μου και ελπίζω να τα καταφέρω και να μη ξαναγίνει ξανά όλο αυτό το σκηνικό. Του είπα κιόλας πως το σπίτι μας δεν είναι κοινόβιο για να έρχονται όλοι και να αράζουν με τις μέρες. Έδειξε να καταλαβαίνει απόλυτα. Το εύχομαι και γω γιατί δε θα αντέξω τα ίδια ξανά.Τον είδα πάντως ότι στεναχωρήθηκε που κατάλαβε πως ένιωθα τόσο καιρό και μετά με πρόσεχε ακόμα πιο πολυ Wink

43Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 11:51 pm

matinaki

matinaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα mamakoulamou
Τα κατάφερες τέλεια και αποδείχτηκε ότι ο άνθρωπός σου σε καταλαβαίνει και είναι με το μέρος σου. Να μή φοβάσαι τίποτα μετά από αυτό!!Μπράβο, πολύ χαίρομαι για εσένα.

44Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 11:57 pm

????????


Επισκέπτης
μπραβο κοριτσακι τελεια τα νεα σου!!!!!!!!
πολυ χαιρομαι!
αντε περασμενα, ξεχασμενα!

45Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τρι Μαρ 12, 2013 11:58 pm

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
matinaki έγραψε:Καλημέρα mamakoulamou
Τα κατάφερες τέλεια και αποδείχτηκε ότι ο άνθρωπός σου σε καταλαβαίνει και είναι με το μέρος σου. Να μή φοβάσαι τίποτα μετά από αυτό!!Μπράβο, πολύ χαίρομαι για εσένα.


Πράγματι matinaki! Ένιωσα άλλος άνθρωπος! Ειδικά όταν κατάλαβα ότι ένιωθε και αυτός πιεσμένος με την συμπεριφορά της και δεν είμαι μόνο εγώ η τρελή της υπόθεσης! Very Happy
Τώρα νιώθω σαν να απέκτησα φτερά και νιώθω έτοιμη να την αντιμετωπίσω την επόμενη φορά που θα πάει να ανακατευτεί στο νοικοκυριό μου!
Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας που με βοηθήσατε με τις συμβουλές σας και με προτρέψατε να μιλήσω γιατί τελικά όλα με το διάλογο λύνονται και όχι με τη σιωπή. Το κατάλαβα. Κάλλιο αργά παρά ποτέ! Wink

46Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τετ Μαρ 13, 2013 12:01 am

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:μπραβο κοριτσακι τελεια τα νεα σου!!!!!!!!
πολυ χαιρομαι!
αντε περασμενα, ξεχασμενα!

arco iris η χαρά μου σήμερα δεν περιγράφεται! Νιώθω να ξαναγεννήθηκα! Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 654316

47Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τετ Μαρ 13, 2013 12:02 am

????????


Επισκέπτης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

48Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τετ Μαρ 13, 2013 12:21 am

????????


Επισκέπτης
Είδες τελικά που τα πράγματα ήταν διαφορετικά από αυτό που περίμενες?
Η ήρεμη συζήτηση έχει αποτελέσματα αν όχι όλες τις περισσότερες φορές!
Μπράβο κοριτσάκι και μακάρι από δω και πέρα αυτή η κατάσταση να είναι παρελθόν! Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 215994

49Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τετ Μαρ 13, 2013 12:31 am

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
SouzanL έγραψε:Είδες τελικά που τα πράγματα ήταν διαφορετικά από αυτό που περίμενες?
Η ήρεμη συζήτηση έχει αποτελέσματα αν όχι όλες τις περισσότερες φορές!
Μπράβο κοριτσάκι και μακάρι από δω και πέρα αυτή η κατάσταση να είναι παρελθόν! Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 215994


Πράγματι SouzanL τα πράγματα δεν ήταν έτσι όπως νόμιζα εγώ τελικά και τζάμπα τρωγόμουν με τον εαυτό μου τόσο καιρό τώρα και δε μιλούσα νομίζοντας ότι δε θα με καταλάβει ή ότι μπορεί με παρεξηγήσει.Να μην πω κιόλας ότι εκείνος μπορεί να το χε περισσότερη ανάγκη τελικά από μένα γιατί τον είδα πως σαν ξεκίνησε να μου λέει δε σταμάταγε Laughing Laughing !
Πάντως σκέφτηκα πόσο εύκολα μπορεί να δημιουργηθούν προβλήματα και πόσο μεγάλο ρόλο παίζουν οι τρίτοι σε αυτό. Πολύ σοφός όποιος είπε απο μακρια και αγαπημενοι!!!! Cool Cool

50Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 Empty Απ: Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( Τετ Μαρ 13, 2013 12:34 am

manoylita

manoylita
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 875502 Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 875502 Νιώθω ότι θα σκάσω... :-( - Σελίδα 2 875502 ποσο χαιρομαι που η συζητηση με τον αντρα σου πηγε καλυτερα και απο καταπληκτικα!!!!!ευχομαι να μην ξαναπερασεις αυτο το κοινοβιο!!!να εισαι παντα χαρουμενη και ευτυχισμενη πλαι στον αντρουλη σου!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις