Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
74 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 74 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

basoptol

basoptol
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
F(X) έγραψε:Ένα καταπληκτικό σκαμνάκι για να σας βοηθάει πάντα να βγάζετε όσο το δυνατόν περισσότερο από μέσα σας,
τον "λεκτικό οχετό που κρύβετε μερικές μανούλες και κυρίες"

Δείτε το ,εδώ :

www(.)youtube(.)com/watch?feature=player_embedded&v=pYcv6odWfTM#!


Που το ξέρεις ότι είναι καταπληκτικό το έχεις δοκιμάσει; Κι από που κι ως που εσύ που είσαι φρέσκο αίμα στην παρέα πήρες τόσο αέρα και μας μιλάς όπως να ΄ναι;;; Άντε γιατί δεν μιλάω δεν μιλάω την έχω ψωνίσει άγρια με την πάρτη σου και τα εκατό σου ονόματα!!!!!!!!!!!!

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ πάντως έκανα κανονικά μπάνιο σχεδόν μεχρι 8 μηνών κάθε μέρα απλα προσεχα παρα πολυ τον ήλιο και δεν πήγαινα παρα πολυ βαθιά . Το παιδι μου λατρεύει την θάλασσα και όσο κολυμπουσα έγκυος κλωτσουσε σαν τρελός !!!!!!!!
Οτι σου πει όμως ο γιατρός σου !!!

ΠΙΝΟΚΙΟ


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγώ γέννησα 21/10 και έκανα κανονικά μπάνιο με μπικίνι, παρόλο που είχα μελανιές στην κοιλιά από ενέσεις. Η γιατρός μου, μου είχε πει ότι επιβάλλεται το μπάνιο για λόγους άσκησης. Μη φοβάσαι τίποτα....δεν έχει πάθει καμία τίποτα!

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΙΝΟΚΙΟ έγραψε:Εγώ γέννησα 21/10 και έκανα κανονικά μπάνιο με μπικίνι, παρόλο που είχα μελανιές στην κοιλιά από ενέσεις. Η γιατρός μου, μου είχε πει ότι επιβάλλεται το μπάνιο για λόγους άσκησης. Μη φοβάσαι τίποτα....δεν έχει πάθει καμία τίποτα!

21/10 γέννησα και εγω !!!!!!!!!!!!!! Με...κοιλιτσα στην παραλια!!! - Σελίδα 3 417472 Με...κοιλιτσα στην παραλια!!! - Σελίδα 3 417472 Με...κοιλιτσα στην παραλια!!! - Σελίδα 3 417472

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
SouzanL έγραψε:
όλα_για_την_τηλεθέαση έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:
όλα_για_την_τηλεθέαση έγραψε:
elisa87 έγραψε:Γιατι να ειναι αντιαισθητικο θεαμα μια εγκυος με ενα κανονικο μαγιω (μπικινι η ολοσωμο) που παει στην παραλια για το μπανιο της η εστω να καθισει με τον αντρα της/ μαμα της/ παιδακια της κτλ;
Κ φυσικα δεν μιλαω για το θεμα της ασφαλειας, δηλ να μην ειναι στον ηλιο κτλ.
Αλλα αντιαισθητικο γιατι;
Συμφωνουν κ αλλες κοπελες με αυτη την αποψη;
Αν είναι ολόσωμο συμφωνώ μαζί σου αλλά έχω δεί - φαντάζομαι όλες μας - έχουμε δει εγκύους στον ένατο ή όγδοο μήνα να φορούν ένα μικροσκοπικό μπικίνι,ε δεν είναι και ότι καλύτερο και θα συμφωνήσω ότι και για τους άντρες επίσης δεν είναι αισθητικά ωραίο με τις κοιλούμπες τους αλλά ο άντρας είναι άντρας αλλά η γυναίκα είναι και το ωραίο φύλο πως να το κάνουμε ; Είναι ενοχλητικό για μια όμορφη γυναίκα να κυκλοφορεί έτσι ακάλυπτη στη παραλία και ειδικά σε προχωρημένη εγκυμοσύνη και για τον ίδιο λόγο που θέλουν να θηλάζουν με τον ίδιο τρόπο δημοσίως. Έχουν σχέση και τα δύο.
Και εγώ γέννησα και πήγαινα παραλία με τον άντρα μου και το πρώτο μας παιδί,ξάπλωνα στη ξαπλώστρα ,από πάνω η ομπρέλα ,οι άντρες μου έκαναν το μπανάκι τους και τις σαχλαμάρες τους και εγώ διάβαζα περιοδικά και ατένιζα το πέλαγος. Θα μπορούσα να κάνω και εγώ μπάνιο,να δείξω ειδικά τον Αύγουστο την τεράστια κοιλιά μου αλλά δεν το έκανα γιατί ο άλλος δεν χρωστάει τίποτα να βλέπει μια Θεά όπως εγώ με μια κοιλιά σαν το Ολυμπιακό στάδιο έτοιμη απο ώρα σε ώρα να γεννούσα (μπορεί και στη παραλία να έσπαγαν τα νερά) και βέβαια σεβόμενη και τον εαυτό μου και την οικογένεια μου.Έτσι το έβλεπα και το βλέπω και θα το βλέπω το όλο θέμα.Η άποψη μου.ΣΤΟΠ.
εσύ όταν πηγαίνεις στην παραλία να φοράς οτι θες,

αν το βλέπεις αντιαισθητικό έχει κάτι ωραίες παραλίες που δεν πατεί κόσμος, πάνε εκεί να μην βλέπεις τίποτα απο αυτά που δεν σου αρέσουν. Εκτός και αν βάλεις ανακοίνωση απο την προηγούμενη στην παραλία που θα πας αναφέροντας την άφιξη σου για να μαζευτούν όλα τα κορμιά να πάρεις μάτι γιατί και το πουλάκι τσίου τελευταία τα έχει παίξει γιατί δεν το παίζει κανείς......

Στοπ.


παρακαλώ ; για μίλα καλύτερα σε παρακαλώ.Σου έδωσε κανείς δικαίωμα να μιλάς με αυτό το τρόπο ; Θέλεις να μας μειώσεις και να κάνεις την έξυπνη ; Στο αντιστρέφω αφού δεν σου άρεσε και σου λέω αν πας εσύ ετοιμόγεννη στη παραλία να μας ειδοποιήσεις πολλές μέρες πριν.
Εγώ έτσι και αλλιώς για τρίτο γύρο δεν πάω οπότε δεν κινδυνεύεις.
Και αν δεν πεις συγνώμη βούλωσε το στόμα σου οχετέ γιατί ξέρω και εγώ να βρίζω αλλά κρατάω επίπεδο το οποίο εσύ δεν το έχεις.Αυτά περί πουλάκι τσίου πήγαινε πες τα αλλού και όχι σε μένα.Και μη μου ξανά απευθύνεις το λόγο σε παρακαλώ επί προσωπικού ,το κατάλαβες ; Εμένα δεν μου αρέσει , εσένα σου αρέσει ,άντε και ....stop.Μάλλον ο άντρας σου το παίζει μόνος του,εμένα του δικού μου του το παίζω και τη βρίσκει πολύ ξέρεις ..STOP.
απλα σε λυπαμαι γιατι δεν εχεις ουτε καν τα @ρχι..@ να παραδεχτεις πως οτι λες το λες για να δημιουργησεις θεμα κ μονο κ για να ικανοποιησεις τα κομπλεξ σου. μπαινεις με τοσα διαφορετικα νικ κ το παιζεις εγκυος ετοιμοφεννη κ τοσα αλλα. τι να σου πω...
de mporv na katalabw giati toso polu kakia?einai kako dhladh na xairomaste me tis koilitses mas??egv otan eblepa tis alles egkyes sthn paralia elega pote 8a foyskvsei ki emena etsi h koilitsa mou na thn xaideyw kai na xairomai?esy giati 8eleis na ta isopedwseis ola??na klaime dhladh th moira mas epeidh exoume ena 8auma epanw mas kai fainomaste xontres?? Με...κοιλιτσα στην παραλια!!! - Σελίδα 3 606100 ?hmarton panagia mou.exeis hdh parei polles amrties epanw sou...de 8a parw ki egw gia sena....

F(X)


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΓΝΟΗΣΤΕ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΛΕΜΕ ΑΝΟΗΣΙΕΣ Σήμερα στις 10:56 am
F(X)

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Συνδεδεμένος
Αριθμός μηνυμάτων: 82
Points: 95
Ημερομηνία εγγραφής: 16/03/2013
ΜΕ ΒΡΙΖΟΥΝ ΑΙΣΧΡΑ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ‏

2 μηνύματα
|
0 μη αναγνωσμένα
|
Εμφάνιση όλων

[Σήμανση αυτού του μηνύματος ως μη αναγνωσμένου] [Διαγραφή αυτού του μηνύματος]
[Διατήρηση αυτού του μηνύματος στο επάνω μέρος των Εισερχομένων σας]
10:51 πμ
Απάντηση ▼

Δίωξη Ηλεκτρονικ​ού Εγκλήματος

Προσθήκη στις επαφές
Προς
Από: Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος (ccu@cybercrimeunit(.)gov(.)gr)
Εστάλη: Τρίτη, 19 Μαρτίου 2013 10:51:05 πμ
Προς:
Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία που είχατε με την υπηρεσία μας και σας ενημερώνουμε ότι απαιτείται παρουσία σας σε αστυνομική ή δικαστική αρχή για υποβολή εγκλήσεως.

Η υπηρεσία μας βρίσκεται στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας 173, Αθήνα, λειτουργεί από 08:00 - 24:00 και εφόσον το επιθυμείτε μπορείτε να προσέλθετε για υποβολή εγκλήσεως μαζί με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά (στοιχεία-εκτυπώσεις αποδεικτικά των πράξεων εις βάρος σας, παράβολο δημοσίου).

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούμε όπως τηλεφωνήσετε στο .....


ΤΗΝ ΕΒΑΨΕΣ .........

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΣΤΗ... ΖΜΠΟΥΤΣΑ ΣΟΥ !

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να πάρεις και τον κολλητό σου τον εισαγγελέα της Κω!

Και να μην ξεχάσεις να μας πεις και τι θα σου πει η ΔΗΕ όμως. ε;

baby-boy


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
για μενα ο τιτος θα επρεπε να ειναι με κοιλαρα στην παραλια, καθοτι γεννησα κ τους 2 γιους μ οκτωβρη, 30 κ 23, κ μιας κ μενω σε νησι εκανα μπανιο μεχρι τον σεπτεμβρη.κ ειχα κοιλαρα κ πολυ μ αρεσε κ το μπικινακι μ.κ η αληθεια δεν ειδα να αηδιαζει κανεις, αλλα κ να αηδιαζε σκασιλα μ.οταν βλεπω δλδ αντρες με την τριχα στην πλατη να κολλα απο το λαδι κ το νερο εγω αηδιαζω λιγοτερο?κ στην τελικη η κοιλια εχει κ μεσα μωρο...

Burbulifrenia

Burbulifrenia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Lia21 έγραψε:
ΠΙΝΟΚΙΟ έγραψε:Εγώ γέννησα 21/10 και έκανα κανονικά μπάνιο με μπικίνι, παρόλο που είχα μελανιές στην κοιλιά από ενέσεις. Η γιατρός μου, μου είχε πει ότι επιβάλλεται το μπάνιο για λόγους άσκησης. Μη φοβάσαι τίποτα....δεν έχει πάθει καμία τίποτα!

21/10 γέννησα και εγω !!!!!!!!!!!!!! Με...κοιλιτσα στην παραλια!!! - Σελίδα 3 417472 Με...κοιλιτσα στην παραλια!!! - Σελίδα 3 417472 Με...κοιλιτσα στην παραλια!!! - Σελίδα 3 417472

Κοριτσιαααα...και εγω εχω ΠΗΤ 21/10!!! Με...κοιλιτσα στην παραλια!!! - Σελίδα 3 654316
Να σας ρωτησω λοιπον κατι μιας και δεν το εχω συζητησει ακομα με τον γιατρο...κανατε κανονικα μπανακια??? μυκιτες και αυτα να μην αγχονομαι ετσι?!!
και 2(ασχετο) μιας και ειστε ιδια ημ/νια....σας ειχαν δωσει απο την αρχη αυτη την ημερ/νια??!!ειμαι πρωτη φορα εγκυουλα(2η αλλα στην πρωτη δεν προλαβαμε δυστιχως να χαρουμε) και εχω αγχοοος!!!
φιλια πολλα!!!!

Burbulifrenia

Burbulifrenia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
F(X) έγραψε: Απ: ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΓΝΟΗΣΤΕ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΛΕΜΕ ΑΝΟΗΣΙΕΣ Σήμερα στις 10:56 am
F(X)

Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Συνδεδεμένος
Αριθμός μηνυμάτων: 82
Points: 95
Ημερομηνία εγγραφής: 16/03/2013
ΜΕ ΒΡΙΖΟΥΝ ΑΙΣΧΡΑ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ‏

2 μηνύματα
|
0 μη αναγνωσμένα
|
Εμφάνιση όλων

[Σήμανση αυτού του μηνύματος ως μη αναγνωσμένου] [Διαγραφή αυτού του μηνύματος]
[Διατήρηση αυτού του μηνύματος στο επάνω μέρος των Εισερχομένων σας]
10:51 πμ
Απάντηση ▼

Δίωξη Ηλεκτρονικ​ού Εγκλήματος

Προσθήκη στις επαφές
Προς
Από: Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος (ccu@cybercrimeunit(.)gov(.)gr)
Εστάλη: Τρίτη, 19 Μαρτίου 2013 10:51:05 πμ
Προς:
Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία που είχατε με την υπηρεσία μας και σας ενημερώνουμε ότι απαιτείται παρουσία σας σε αστυνομική ή δικαστική αρχή για υποβολή εγκλήσεως.

Η υπηρεσία μας βρίσκεται στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας 173, Αθήνα, λειτουργεί από 08:00 - 24:00 και εφόσον το επιθυμείτε μπορείτε να προσέλθετε για υποβολή εγκλήσεως μαζί με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά (στοιχεία-εκτυπώσεις αποδεικτικά των πράξεων εις βάρος σας, παράβολο δημοσίου).

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούμε όπως τηλεφωνήσετε στο .....


ΤΗΝ ΕΒΑΨΕΣ .........

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΣΤΗ... ΖΜΠΟΥΤΣΑ ΣΟΥ !


Θεε μου...εχουμε ξεφυγει...δηλαδη ολα οσα γινονται γυρω μας(δεν αναφερομαι καν στην εγκυμοσνη) τα κανουμε στην ακρι και επειδη καποιος μας βριζει τρεχουμε καθε λιγο κ λιγακι για καταγελιες.Τουλαχιτον καποιοι εχουν την πολυτελεια χρονου στην εποχη μας και ασχολουνται με οτιδηποτε βρουν.Δεν ασχολειστε με κατι πιο χρησιμο?!! !!τι να πω?!!

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Burbulifrenia έγραψε:
Lia21 έγραψε:
ΠΙΝΟΚΙΟ έγραψε:Εγώ γέννησα 21/10 και έκανα κανονικά μπάνιο με μπικίνι, παρόλο που είχα μελανιές στην κοιλιά από ενέσεις. Η γιατρός μου, μου είχε πει ότι επιβάλλεται το μπάνιο για λόγους άσκησης. Μη φοβάσαι τίποτα....δεν έχει πάθει καμία τίποτα!

21/10 γέννησα και εγω !!!!!!!!!!!!!! Με...κοιλιτσα στην παραλια!!! - Σελίδα 3 417472 Με...κοιλιτσα στην παραλια!!! - Σελίδα 3 417472 Με...κοιλιτσα στην παραλια!!! - Σελίδα 3 417472

Κοριτσιαααα...και εγω εχω ΠΗΤ 21/10!!! Με...κοιλιτσα στην παραλια!!! - Σελίδα 3 654316
Να σας ρωτησω λοιπον κατι μιας και δεν το εχω συζητησει ακομα με τον γιατρο...κανατε κανονικα μπανακια??? μυκιτες και αυτα να μην αγχονομαι ετσι?!!
και 2(ασχετο) μιας και ειστε ιδια ημ/νια....σας ειχαν δωσει απο την αρχη αυτη την ημερ/νια??!!ειμαι πρωτη φορα εγκυουλα(2η αλλα στην πρωτη δεν προλαβαμε δυστιχως να χαρουμε) και εχω αγχοοος!!!
φιλια πολλα!!!!

Εμενα απο τον πρώτο υπερηχο μου είχε δώσει αυτήν την ημερομηνία με απόκλιση κατα τα λεγόμενα του 2 πάνω 2 κάτω άλλα τελικά ήταν ήδη μέρα που γέννησα . 21/10/2006 9 παρα 10 το πρωί Σάββατο !!!!! Δεν θα το ξεχάσω ποτε μου.

Σου εύχομαι με το καλο πάνω απ ολα υγεία στο νέο σας μέλος και ύστερα στους γονείς να είστε γεροι και να το γεμισετε μονο αγαπη !!!!

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΙ Εγώ πάντως ούτε ένα δευτερόλεπτο δε σκέφτηκα όταν ήμουν 8 μηνών ότι κάποιους τους ενοχλεί να με βλέπουν με φουσκωμένη κοιλιά και μπικίνι...!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elisa87 έγραψε:Ευχαριστω κοριτσια.. Εγω αν το θεωρω "κατι" το θεαμα μιας εγκυου στην παραλια τοτε ειναι "γλυκο" κ ομορφο.. Κ αν εχει κ μεγαλη κοιλια, τοτε θα χαρω για εκεινη που ετοιμαζεται να ξεκινησει ενα νεο κεφαλαιο στη ζωη της..
Αλλα "αντιαισθητικο" δεν θα το χαρακτηριζα ποτε λογω της κοιλιας συγκεκριμενα..
Το μικροσκοπικο μπικινι σε μια παραλια προσωπικα εμενα μου φαινεται αντιαισθητικο σε οποιαδηποτε κοπελα, θεα η μη, εγκυο η μη..
Respect Respect 

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θεε μου τι διαβασα εδω μεσα! Εννοειται κοριτσια να κανετε μπανιο! Αν πει οκ ο γιατρος! Απλα θελει αλλαγη μαγιο, προσοχη να ειναι καθαρη η παραλια και οχι ηλιο! Το κολυμπι ειναι εξερετικη ασκηση για την εγκυμοσυνη! Οσο για τις κοιλιες, (το εγραψα αλλου αυτο, αλλα κολλαει και εδω) οποιος εχει προβλημα να κατσει σπιτι του! Ακους εκει!Με...κοιλιτσα στην παραλια!!! - Σελίδα 3 215994 

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μωρά χάνονται ακόμα και την τελευταία μέρα πριν την καισαρική ή τον φ.τ. .
Κάθε εγκυμοσύνη κρύβει κινδύνους και είναι όπως έχω γράψει πολλές φορές,απρόβλεπτη.
Δεν είναι θέμα αν είναι ωραίο θέαμα ή όχι και δεν θα "κάτσω" σε αυτό .
Εγώ απλά και η γυναίκα μου ασφαλώς ακόμα περισσότερο έχουμε την άποψη ότι "Κοντά στο νου και η γνώση" !

Για όσες είναι έγκυες ας θυσιάσουν ένα Καλοκαίρι και ας κάνουν μπάνια τα επόμενα.Δεν χάθηκε ο κόσμος μέχρι να φέρουν στη ζωή το παιδάκι τους.Ασφαλώς και μπορούν να κάνουν μπάνιο ακόμα και με τη "κοιλιά στο στόμα" αλλά είτε το επιτρέπει ο γιατρός είτε όχι καλό είναι να προσέχουν .
Δηλαδή αν ο γιατρός πει ,πήγαινε και στο φεγγάρι ,θα πάει κάποια να γεννήσει εκεί ;

'Ολοι έχουμε δει έγκυες να κάνουν μπάνιο ή να περπατούν στη πλάζ.
Κατ' αρχήν ένα καυτάνι δεν βλάπτει να φοράει μια υποψήφια μαμά (γιατί έχω δει και έγκυο με string και μας έπιασαν και τα γέλια) .
Και κατά δεύτερον , μπες λίγο ρε παιδί μου,βρέξε πόδια μέχρι γόνατο μδεν είναι ανάγκη να κάνεις μακροβούτια έγκυος γυναίκα.
Το μωρό το ρώτησες ; Με τη διαφορά της θερμοκρασίας του νερού όλο και μια περίεργη αίσθηση θα έχει και το μωρό και η μαμά. Και καλά η μαμά αλλά το μωρό τι σου φταίει ;
Γι αυτό εμείς πιστεύουμε ότι ένα Καλοκαίρι χωρίς μπάνια στη θάλασσα δεν είναι τίποτα,μην μεγαλοποιούμε τα πράγματα.Για τις μαμάδες πρωτίστως και μετά για όλους τους άλλους και για μένα και για τον οποιοδήποτε.


BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zini έγραψε:Θεε μου τι διαβασα εδω μεσα! Εννοειται κοριτσια να κανετε μπανιο! Αν πει οκ ο γιατρος! Απλα θελει αλλαγη μαγιο, προσοχη να ειναι καθαρη η παραλια και οχι ηλιο! Το κολυμπι ειναι εξερετικη ασκηση για την εγκυμοσυνη! Οσο για τις κοιλιες, (το εγραψα αλλου αυτο, αλλα κολλαει και εδω) οποιος εχει προβλημα να κατσει σπιτι του! Ακους εκει!Με...κοιλιτσα στην παραλια!!! - Σελίδα 3 215994 


Ζίνα, μην είσαι τόσο αυστηρή .Η φράση
" όποιος έχει πρόβλημα να κάτσει σπίτι του" εύκολα θα μπορούσε να αντιστραφεί και να γίνει " όποια είναι έγκυος ας κάτσει σπίτι της μέχρι να γεννήσει" !

Η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση.
Η πλειοψηφία των λουομένων δεν κυοφορούν μωρά , η μειοψηφία κυοφορεί μωρά .Όπως σέβομαι μία κυρία ή κύριο ή νέο ή νέα που έχει κάποιο πρόβλημα αναπηρίας ,έτσι σέβομαι και την οποιαδήποτε έγκυο στη παραλία ,στο δρόμο,παντού.
Έγκυος ήταν και η γυναίκα μου ,δύο φορές παρακαλώ μέχρι στιγμής,ας μην το ξεχνούν μερικές.Όμως έρχονταν μαζί μας ,κάθονταν σε μια ξύλινη ξαπλώστρα,διάβαζε το βιβλίο της,περιοδικά ,εφημερίδες ,έπινε το χυμό της και έμπαινε και μέχρι το γόνατο στη θάλασσα .
Απλά,ήρεμα,ωραία και όχι xtream καταστάσεις.
Γέννησε και έτσι φέτος κάνεις μπάνια. Πολύ απλό.Δεν έπαθε ψυχολογικά επειδη πέρυσι δεν έκανε μπάνια.Έκανε όμως άλλα δύο παιδιά υγιέστατα και εκείνη το ίδιο υγιέστατη !

ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΚΟΡΟΙΔΙΑΣ .

ΚΑΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΟΙ ΕΓΚΥΕΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΙ ΤΟΥΣ ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟΥΣ.

Και θα σε ρωτήσω και όλες δηλαδή σας ρωτάω το εξής :

Αν ο γιατρός ,σου έχει πει να κάνεις άφοβα μπάνιο και εσύ κάνεις άφοβα μπάνιο και γεμίσει αίμα η θάλασσα και χάσεις το μωρό σου τότε ποιος τα φταίει ; Ο γιατρός σου ή εσύ ; Για να ακούσω απαντήσεις εδώ....

ΕΓΩ ,Ο ΙΔΙΟΣ ΗΜΟΥΝ ΠΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΕΧΑΣΕ ΜΙΑ ΕΓΚΥΟΣ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΚΟΛΥΜΠΟΥΣΕ ΠΡΙΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΒΟΗΘΗΣΑΜΕ ΣΑ ΝΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΤΗΣ,ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΜΩΡΟ .

ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΗ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ.

Τι άλλο να σας πω ;

Και αν μου πείτε ότι σας τρομάζω η απάντηση μου είναι ΝΑΙ ,σας τρομάζω.

ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΕΙΩΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ .

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
BABAS_ANTONIS έγραψε:Μωρά χάνονται ακόμα και την τελευταία μέρα πριν την καισαρική ή τον φ.τ. .
Κάθε εγκυμοσύνη κρύβει κινδύνους και είναι όπως έχω γράψει πολλές φορές,απρόβλεπτη.
Δεν είναι θέμα αν είναι ωραίο θέαμα ή όχι και δεν θα "κάτσω" σε αυτό .
Εγώ απλά και η γυναίκα μου ασφαλώς ακόμα περισσότερο έχουμε την άποψη ότι "Κοντά στο νου και η γνώση" !

Για όσες είναι έγκυες ας θυσιάσουν ένα Καλοκαίρι και ας κάνουν μπάνια τα επόμενα.Δεν χάθηκε ο κόσμος μέχρι να φέρουν στη ζωή το παιδάκι τους.Ασφαλώς και μπορούν να κάνουν μπάνιο ακόμα και με τη "κοιλιά στο στόμα" αλλά είτε το επιτρέπει ο γιατρός είτε όχι καλό είναι να προσέχουν .
Δηλαδή αν ο γιατρός πει ,πήγαινε και στο φεγγάρι ,θα πάει κάποια να γεννήσει εκεί ;

'Ολοι έχουμε δει έγκυες να κάνουν μπάνιο ή να περπατούν στη πλάζ.
Κατ' αρχήν ένα καυτάνι δεν βλάπτει να φοράει μια υποψήφια μαμά (γιατί έχω δει και έγκυο με string και μας έπιασαν και τα γέλια) .
Και κατά δεύτερον , μπες λίγο ρε παιδί μου,βρέξε πόδια μέχρι γόνατο μδεν είναι ανάγκη να κάνεις μακροβούτια έγκυος γυναίκα.
Το μωρό το ρώτησες ; Με τη διαφορά της θερμοκρασίας του νερού όλο και μια περίεργη αίσθηση θα έχει και το μωρό και η μαμά. Και καλά η μαμά αλλά το μωρό τι σου φταίει ;
Γι αυτό εμείς πιστεύουμε ότι ένα Καλοκαίρι χωρίς μπάνια στη θάλασσα δεν είναι τίποτα,μην μεγαλοποιούμε τα πράγματα.Για τις μαμάδες πρωτίστως και μετά για όλους τους άλλους και για μένα και για τον οποιοδήποτε.


με το σκεπτικο σου για να μην παθει κατι το μωρο τοτε θα πρεπει να θυσιασεις και 9 μηνες χωρις σεξ και ας το επιτρεπει ο γιατρος!!τι λες βρε αντωνη??η εγκυμοσυνη ειναι μια φυσιολογικη κατασταση!!σαφως και η εγγυος δεν θα κανει μακροβουτια αλλα δεν θα αποβαλει αν μπει για λιγο στη θαλασσα.εγω παντως τα μπανακια μου τα κανω θα μπω αν και μπαινω-βγαινω.(αν και μπαινω και σε εκτατα περιστατικα για να "σωσω" τις μικρες μου)!!

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΕΠΙΦΥΛΑΣΕΙ !

ΟΚ ...

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
παρολο που δεν εχω βιωσει ακομη μια εγκυμοσυνη πιστευω οτι ο γιατρος δινει τις κατευθυντηριες γραμμες αλλα απο εκει και περα πρεπει και εμεις οι ιδιες να βαζουμε το ιδιο το μυαλο μας να δουλευει πχ φυσικα και το μπανιο στη θαλασσα ειναι καλο, εννοειται θα κανω και εγω, αλλα αν δω πχ οτι η διαφορα θερμοκρασιας ειναι μεγαλη δε θα μπω ή εχει παρα πολυ κοσμο στην παραλια ή ειναι εποχη με μεδουσες (καλα εγω εχω ανοσια πλεον) κτλ
τωρα η κοιλιτσα στην παραλια ειναι χαριτωμενη αλλα να προστατευται κιολας

sp1978


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αν μας ενοχλεί αισθητικά η εικόνα μιας εγκύου στην παραλία προτείνω να απαγορευσουμε το μπάνιο σε υπέρβαρους και υπέρβαρες σε ηλικιωμένους άνω των 60 καθώς και στα άτομα με οποιαδήποτε αναπηρία ή με ειδικές ανάγκες! ε δεν πάμε καλά λέω εγώ........

sp1978


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
φυσικά να μην ξεχάσω και τα κατοικίδια!μεγάλο πρόβλημα και τα κατοικίδια το καλοκαίρι!να τα κυνηγήσουμε κι αυτά!

Mimine


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Έχω δει έγκυο ντάλα μεσημέρι να λιάζει την κοιλιά της. Μου ήρθε το αίμα στο κεφάλι, ειλικρινά ήθελα να την αρπάξω και να τη χώσω κάτω από την ομπρέλα. Δεν το λυπόταν το μωράκι που το έβραζε στο ζουμί του;

Πέραν αυτού, ποσώς με ενδιαφέρει τι θα φορέσει η καθεμιά στην παραλία. Αν γουστάρει να τη δείξει την κοιλίτσα της, ας το κάνει. Προσωπικά δεν θα το έκανα ούτε και τώρα που έχω γεννήσει. Ψάχνω για ολόσωμα γιατί μου είπε η γιατρός ότι θα κάνω κηλίδες στο δέρμα από τον ήλιο.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
BABAS_ANTONIS έγραψε:ΜΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΕΠΙΦΥΛΑΣΕΙ !

ΟΚ ...
καθε μερα δεν ξερεις τι σου επιφυλασει...θα κλειστεις στο σπιτι μηπως η θα κλεισεις τα παιδια σου;;

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:παρολο που δεν εχω βιωσει ακομη μια εγκυμοσυνη πιστευω οτι ο γιατρος δινει τις κατευθυντηριες γραμμες αλλα απο εκει και περα πρεπει και εμεις οι ιδιες να βαζουμε το ιδιο το μυαλο μας να δουλευει πχ φυσικα και το μπανιο στη θαλασσα ειναι καλο, εννοειται θα κανω και εγω, αλλα αν δω πχ οτι η διαφορα θερμοκρασιας ειναι μεγαλη δε θα μπω ή εχει παρα πολυ κοσμο στην παραλια ή ειναι εποχη με μεδουσες (καλα εγω εχω ανοσια πλεον) κτλ
τωρα η κοιλιτσα στην παραλια ειναι χαριτωμενη αλλα να προστατευται κιολας
ε ναι βρε ιουλιανα κατω απο προυποθεσεις σιγουρα!!

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
sp1978 έγραψε:αν μας ενοχλεί αισθητικά η εικόνα μιας εγκύου στην παραλία προτείνω να απαγορευσουμε το μπάνιο σε υπέρβαρους και υπέρβαρες σε ηλικιωμένους άνω των 60 καθώς και στα άτομα με οποιαδήποτε αναπηρία ή με ειδικές ανάγκες! ε δεν πάμε καλά λέω εγώ........

sp1978 έγραψε:φυσικά να μην ξεχάσω και τα κατοικίδια!μεγάλο πρόβλημα και τα κατοικίδια το καλοκαίρι!να τα κυνηγήσουμε κι αυτά!


Πιθανότατα ούτε που κατάλαβες τι διάβασες σε αυτό που έγραψα...αν το διάβασες τελικά.
Μα καλά εξομοιώνεις μια έγκυο με έναν χοντρό ή με μια χοντρή ή και τα τετράποδα μας ;

Είσαι εκτός θέματος.
Ξαναγράφω με copy/paste τι έγραψα που είναι και η θέση μας.
Από εκεί και πέρα κάντε ότι γουστάρετε,βγείτε όλες οι έγκυες,κάντε μπάνια ,ηλιοθεραπείες, κάντε ότι σας φωτίσει Θεός.
Εγώ σας είπα την άποψη μας.
Εσείς αν θέλετε να γράφετε όλους στα παλιά σας τα παπούτσια, την εγκυμοσύνη σας,το μωρό σας να το εκθέτετε σε πιθανούς κινδύνους είναι πρόβλημα σας.
Η λογική άλλο επιτάσσει !

ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ.

ΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ,ΣΑΣ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΧΑΣΕΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΑΣ, ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ;

ΘΑ ΣΤΡΑΦΕΙΤΕ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ, ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ Ή ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΑΣ ;



Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις