Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 41]

MARAKI1984 KRITI

MARAKI1984 KRITI
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΑΡΑΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΑ...ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ...ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΑ JUMBO..ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΟΥΝΙΑ,ΣΤΡΩΜΑ,ΚΑΡΟΤΣΙ,ΠΡΟΙΚΑ.ΚΑΙ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ,ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ,ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ ΣΤΡΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΠΙΣΗΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ...ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΚΟΜΗ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.... scratch

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="MARAKI1984 KRITI"]ΜΑΡΑΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΑ...ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ...ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΑ JUMBO..ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΟΥΝΙΑ,ΣΤΡΩΜΑ,ΚΑΡΟΤΣΙ,ΠΡΟΙΚΑ.ΚΑΙ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ,ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ,ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ ΣΤΡΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΠΙΣΗΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ...ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΚΟΜΗ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.... scratch [/quoteαντε ωραια.εγω την αλλη βδομαδα μαλλον πεμπτη θα παω για επιπλα.

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ξερετε τι σκεφτομουνα τωρα?οταν γεννησουμε με το καλο θα ξανα μπουμε στο φορουμ Rolling Eyes flower

dimitrav

dimitrav
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ έγραψε:ξερετε τι σκεφτομουνα τωρα?οταν γεννησουμε με το καλο θα ξανα μπουμε στο φορουμ Rolling Eyes flower
Eννοείτε θα συνεχίσουμε στο ίδιο θέμα απλά με την διαφορά ότι θα μιλάμε για τα μωρά μας που θα έχουν γεννηθεί κ θα λέμε τις απορίες μας κ τα νέα μας για το θηλασμό,για το πότε να δώσουμε κρέμα κ τέτοια!!! Very Happy

Lamara

Lamara
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπεραααα.
Κορίτσια μόλις γύρισα από την ερευνά αγοράς που πήγα για 2η φορα.
Δεν την παλεύω… κουράστηκα άσχημα.
Εχω είδη στο μυαλό μου το κρεβατάκι με την συρταριερα - αλλαξιέρα που θα πάρω αν δεν βρω κάτι άλλο (640 ευρω όλα μαζί).
Μπανιέρα λέω να πάρω με βάση.. να την τοποθετήσω στο μπάνιο μας δεν θα με βολέψει. Εσείς τι θα πάρετε με βάση ή χωρίς???
Evelin για το καροτσάκι που ρωτούσες… στα μέτρα μας μου πρότειναν αυτό
http://www.anatello.gr/cart/Graco-karotsi-Evo-trio-sand.html
450 ευρώ 3σε 1. Είπε η κοπέλα που μου είναι γνωστή ότι είναι καλή μάρκα.
Απλά δεν το είχαν εκει για να το δω, τελείωσαν. Θα πάω σε κανα 10ήμερο να το δω που θα έχουν παραλάβει.
Για τον άντρα μου δεν το συζητώ… τρελάθηκε Very Happy .. Αφού μετα από κάποια ώρα δεν μιλούσε.. λεει υπολόγιζα 1000 ευρώ αλλά για να πάρεις όλα αυτά θες 3000 Smile . Όχι τίποτε άλλο του το έλεγα δεν με πίστευε. Very Happy

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lamara έγραψε:Καλησπεραααα.
Κορίτσια μόλις γύρισα από την ερευνά αγοράς που πήγα για 2η φορα.
Δεν την παλεύω… κουράστηκα άσχημα.
Εχω είδη στο μυαλό μου το κρεβατάκι με την συρταριερα - αλλαξιέρα που θα πάρω αν δεν βρω κάτι άλλο (640 ευρω όλα μαζί).
Μπανιέρα λέω να πάρω με βάση.. να την τοποθετήσω στο μπάνιο μας δεν θα με βολέψει. Εσείς τι θα πάρετε με βάση ή χωρίς???
Evelin για το καροτσάκι που ρωτούσες… στα μέτρα μας μου πρότειναν αυτό
http://www.anatello.gr/cart/Graco-karotsi-Evo-trio-sand.html
450 ευρώ 3σε 1. Είπε η κοπέλα που μου είναι γνωστή ότι είναι καλή μάρκα.
Απλά δεν το είχαν εκει για να το δω, τελείωσαν. Θα πάω σε κανα 10ήμερο να το δω που θα έχουν παραλάβει.
Για τον άντρα μου δεν το συζητώ… τρελάθηκε Very Happy .. Αφού μετα από κάποια ώρα δεν μιλούσε.. λεει υπολόγιζα 1000 ευρώ αλλά για να πάρεις όλα αυτά θες 3000 Smile . Όχι τίποτε άλλο του το έλεγα δεν με πίστευε. Very Happy

αρα κατεληξες και εσυ ε μπραβο....με το καλο.ποτε θα τα παραγγειλεις?

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dimitrav έγραψε:
art25kar έγραψε:
dimitrav έγραψε:Εγώ σε δημόσιο θα γεννήσω τι να κάνω λόγο οικονομικών...αλλά έχω κ μια φίλη που αν κ έχει φύγει από το νοσοκομείο έχει πάει Γιάννενα όταν θα γεννάω θα πάρει τηλ για να με προσέξουν λιγάκι παραπάνω...Κ κάπως ηρέμησα αλλιώς σκεφτόμουν για Αλεξανδρούπολη στο Πανεπιστιμιακό...Πρέπει να πάω κ στο ΙΚΑ για τα επιδόματα να κάνω τα χαρτιά μου...Εσείς θα τα κάνετε?

Εγώ έχω δημόσιο και δεν ξέρω τι κάνω....
Θα γεννήσσεις σε δημόσιο νοσοκομείο?

Δεν είμαι ικα είμαι δημόσιο ( ταμείο)
Στο Ρεα γεννάω

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ έγραψε: ε σεις ποτε ειναι το σεμιναριο θηλασμου που ειχε στειλει καποια κοπελα δεν θυμαμαι ποια?τελος του μηνα ειναι?απο το λητω παντως δεν με πηραν οι μαλακες που ηταν για χθες....τα λεφτα ομως τα παιρνουν οταν ψωνιζουμε τσαντιστηκα με τους ηλιθιους

Τέλος του μήνα είναι δεν με ειδοποιησαν ακόμα όμως... Crying or Very sad

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πηγαμε στο γιατρο ολα καλα,η μπουμπου μας ειναι 1280 γρ και αυτη τη φορα ηταν με το κεφαλι προς τα κατω.Εχει μεγαλωσι πολυ και δεν φαινεται στον υπερηχο οπως στις αρχες.Μου εκανε και μια ενεση εχω ομαδα αιματος ρεζους αρνητικο και ο αντρας μου θετικο.Ολο τρυπιεμαι αυτην την εβδομαδα,στο χερι μου εσπασε η φλεβα απο την καμπυλη και ειμαι σαν ναρκομανης.Εμας καροτσι θα μας κανουν δωρο διαλεξα εγω,350 ευρω αλλα δε θυμαμαι μαρκα 3 σε 1 και ειναι πολυ ωραιο και ελαφρυ.

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Anna_K έγραψε:Πηγαμε στο γιατρο ολα καλα,η μπουμπου μας ειναι 1280 γρ και αυτη τη φορα ηταν με το κεφαλι προς τα κατω.Εχει μεγαλωσι πολυ και δεν φαινεται στον υπερηχο οπως στις αρχες.Μου εκανε και μια ενεση εχω ομαδα αιματος ρεζους αρνητικο και ο αντρας μου θετικο.Ολο τρυπιεμαι αυτην την εβδομαδα,στο χερι μου εσπασε η φλεβα απο την καμπυλη και ειμαι σαν ναρκομανης.Εμας καροτσι θα μας κανουν δωρο διαλεξα εγω,350 ευρω αλλα δε θυμαμαι μαρκα 3 σε 1 και ειναι πολυ ωραιο και ελαφρυ.

Τέλεια η μπουμπού σου μια χαρά μεγαλώνει Very Happy

άντε να τα κρατήσουμε και στην αγκαλίτσα μας,,,,

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια μου πω πω αννα τι μπουμπου εχεις μεγαλωσε πολυ...ρε κοριτσια μπορει να ειναι χαζο αυτο που θα πω αλλα θα σκασω αν δεν σας ρωτησω χθες το βραδακι με εριχνε παλι κατι κλωτσιες μου κοβοταν η αναπνοη χωρις υπερβολη δεν ηξερα πως να το ησυχασω κ ειδικα με εριξε μερικες κατω χαμηλα μουδιασε το πιπι pale pale pale τι ειναι αυτο το πραγμα ρε κοριτσια στην κορη μου ποτε δεν ενοιωσα τοσο δυνατες κλωτσιες γενικα ηταν πιο ησυχο μωρακι..εχει συμβει κ σε σας τα αγορια το κανουν αυτο ή τα πιανει τιποτα;μεσα στην μερα κλωτσαει συνεχεια καθε 20'σιγουρα ολη μερα το νοιωθω κ που γυρναει ολα..κ διαβαζω χθες οτι κοιμουνται 16 με 20 ωρες...... Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #3 - Σελίδα 3 606100 Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #3 - Σελίδα 3 606100 Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #3 - Σελίδα 3 606100

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα.τι κανετε μαρια ευα και εγω το νοιωθω αυτο που λες συνεχεια και εχω και κοριτσι δεν εχει να κανει το φυλλο εντελει θα μας βγουνε ζωηρουλια Very Happy Very Happy Very Happy απο οτι εχω καταλαβει οσες καταλαβαινουν πιο πολλες κλωτσιες παιζει ρολο η θεση της μητρας,ο πλακουντας κ.τ.λ νομιζω αν ειναι προσθιος τα καταλαβαινεις ολα καραμπαμ.το διαβασα και εχω ρωτησει κιολας γιαυτο στο λεω,αρα δεν εχει να κανει το φυλλο και γω νομιζα οτι τα κοριτσια βαρανε πιο πολυ αλλλα δεν ισχυει.

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
λες ε δεν το σκεφτηκα..θα δω της εξετασεις της κορης μου να δω αν υπηρχε διαφορα στον πλακουντα που πιστευω κατι τετοιο θα παιζει..μου το εχει ξανακανει αυτο αλλες 3,4 φορες ταραχτηκα,δεν ηταν κ οτι καλυτερο μετα ανυπομονουμε να μας κλωτσησουν..χαχαχα...εσυ τι κανεις;

dimitrav

dimitrav
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κ από μένα κοριτσάρες!!Κ εγώ το παθαίνω αυτό κάτω χαμηλά σε μένα μου είπε ο γιατρός επειδή ο μπέμπης είναι με το κεφάλι προς τα κάτω εδώ κ 3 μήνες κ με πιέζει στην κύστη...Κ ώρες ώρες πετάγομαι μέχρι πάνω!!

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλα ειμαι και εγω περιμενω το αυριο που θα παω γιατρο.ακουστε τι ονειρο ειδα τρελαθηκα ομως.λεει οτι επρεπε να μπω να γεννησω και τους λεω οτι δεν ποναω ακομα ουτε σπασανε τα νερα μου πως θα γεννησω?και μ λενε μπορει να τους αισθανεσαι τους πονους αλλα εμεις τους βλεπουμε και πρεπει να μπεις να γεννησεις τωρα Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #3 - Σελίδα 3 534787 φοαρουσα λεει ολα ασπρα και ολα γυρω μου ασπρα ηταν αλλα με επιασε ενα αγχος και σκεφτομουνα οτι ουτε επιπλα δεν εχω παραγγειλει που θα το παω το μωρο μετα affraid affraid .πωπω παναγια μου τι ονειρο ....δεν ειχα τπτ ετοιμο και χ.......κα πανω μου δεν προλαβαινα να κανω τπτ confused

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ξεχασα να βαλω ενα δεν στους πονους σορυ οτι δεν καταλαβαινα τους πονουσ ηθελα να σας πω

dimitrav

dimitrav
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ έγραψε:καλα ειμαι και εγω περιμενω το αυριο που θα παω γιατρο.ακουστε τι ονειρο ειδα τρελαθηκα ομως.λεει οτι επρεπε να μπω να γεννησω και τους λεω οτι δεν ποναω ακομα ουτε σπασανε τα νερα μου πως θα γεννησω?και μ λενε μπορει να τους αισθανεσαι τους πονους αλλα εμεις τους βλεπουμε και πρεπει να μπεις να γεννησεις τωρα Μαμάδες Ιουνίου-Ιουλίου 2013 #3 - Σελίδα 3 534787 φοαρουσα λεει ολα ασπρα και ολα γυρω μου ασπρα ηταν αλλα με επιασε ενα αγχος και σκεφτομουνα οτι ουτε επιπλα δεν εχω παραγγειλει που θα το παω το μωρο μετα affraid affraid .πωπω παναγια μου τι ονειρο ....δεν ειχα τπτ ετοιμο και χ.......κα πανω μου δεν προλαβαινα να κανω τπτ confused
Επηρεάστηκες από τις συζητήσεις που κάναμε για την βαλίτσα κ τα πράγματα του μωρού γι'αυτό!! Very Happy

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω να πω την αληθεια δεν ξερω ποια ειναι η θεση του,στην πρωτη εγκυμοσυνη απο το β΄επιπεδου ειχε παρει θεση...εσυ τι κανεις δημητρα πως εισαι;

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ναι οντως αλλα εγω θα ξανα πω ολοι οι γιατροι συστηνουν στον 7ο να εχεις ετοιμασει τα απαραιτητα ρουχα κλπ..τωρα για κρεβατακι μην αγχωνεσαι χτυπα ξυλο αν τυχει πας κ περνεις μια καλαθουνα για τον πρωτο καιρο αλλα τα ρουχα εχουν διαδικασια πλυσιμο κλπ

dimitrav

dimitrav
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria-eva έγραψε:εγω να πω την αληθεια δεν ξερω ποια ειναι η θεση του,στην πρωτη εγκυμοσυνη απο το β΄επιπεδου ειχε παρει θεση...εσυ τι κανεις δημητρα πως εισαι;
Καλά είμαι κοριτσάρα!!Εσύ?Από σήμερα ξεκίνησα την διατροφή που μου έδωσε η ενδοκρινολόγος για να δούμε με τα κιλά πως θα πάμε!!Κ μένα ΄λίγο πριν από την Β'επιπέδου έχει πάρει θέση!!Όταν ζυγίζομαι παθαίνω ένα σοκ 10 κιλά μου φαίνονται πολλά ρε κορίτσια...Δηλαδή σε 2,5 μήνες πόσα ακόμη μπορεί να πάρουμε??

maria-eva

maria-eva
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ασε δημητρα ειδικα στους δυο τελευταιους μηνες μπαινουν ετσι αβερτα χωρις να πολυ τρως....αλλα μην αγχωνεσαι αφου γεννησεις χανεις ευκολα απο την κουραση ουτε ορεξη εχεις απο την ταλαιπωρια της γεννας θυμαμαι μετα την γεννα εφαγα μετα απο 2 24ωρα κ παλι δεν πεινουσα μονο νερο,δεν ξερω ομως αν θηλαζεις την γινεται εγω στο πρωτο δεν τα καταφερα

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σιγουρα θα φυγουν ρκετα κιλα μετα αλλα αμα θηλασεις αργουν να φυγουν σε σχεση με καποια που δεν θηλαζει.το χω διαβασει και αυτο απο τον θηλασμο..τι θα γινει θα πατε σε κανενα σεμιναριο θηλασμου??? ??μαθατε τπτ?το ξερω εχω αγχωθει τωρα γιαυτο βλεπω αυτα τα ονειρα πφφφφφφφφ

dimitrav

dimitrav
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ έγραψε:σιγουρα θα φυγουν ρκετα κιλα μετα αλλα αμα θηλασεις αργουν να φυγουν σε σχεση με καποια που δεν θηλαζει.το χω διαβασει και αυτο απο τον θηλασμο..τι θα γινει θα πατε σε κανενα σεμιναριο θηλασμου??? ??μαθατε τπτ?το ξερω εχω αγχωθει τωρα γιαυτο βλεπω αυτα τα ονειρα πφφφφφφφφ
Αναλόγως Εύα μου η αδερφή μου στο 2ο παιδί έβαλε 14 κιλά συνολικά ο μικρός γεννήθηκε 4.500(φυσιολογικά παρακαλώ) κ τον θήλασε κανενα 4μηνο κ είχε μείνει η μισή...Τα κιλά τα έχασε σχεδόν όλα με την γέννα της είχαν μείνει 2-3 κ μέχρι να 40σει τα είχε χάσει όλα!! Very Happy πόσο την ζηλεύω μακάρι να γίνω κ εγώ έτσι!!

dimitrav

dimitrav
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ενώ στον 1ο είχε βάλει 9 συνολικά τα έχασε κατευθείαν με την γέννα αλλά επειδή δεν τον θήλασε πολύ σχεδόν 1 με 2 μήνες μέσα σε 1 μήνα άρχισε να παίρνει κιλά όχι πολλά αλλά καμμιά 5-6 είχε βάλει τους επόμενους μήνες...

E+G=N

E+G=N
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια καλημερα!!!
Πηγα και ειδα χτες το κοριτσακι μ!ειναι 920γρ. και εχει παρει θεση απο τωρα!ετσι εξηγειται γιατι νιωθω να με κλοτσαει στα πλευρα και κατω απο το στηθος συνεχεια!ειναι πολυ ζωηρη τελευταια και με ξυπναει καθε βραδυ..

Κ γω σε δημοσιο θα γεννησω και συγκεκριμενα της Κορινθου οπου δεν θα πληρωσω τπτ με τον ΕΟΠΥΥ και θα ειμαι και σε δικλυνο..τους γιατρους τους εμπιστευομαι,εκει με παρακολουθουν απ την αρχη,και φακελακι θα δωσουμε ο,τι εχουμε ευχαριστηση..!!!οι μαιες ειναι πολυ καλες κ εξυπηρετικες και το κτυριο και τα μηχανηματα καινουργια!

Εμενα τελευταια,εκτως απο μεση και γοφο με σφαζει και ο αφαλος μ!ρωτησα χτες τον γιατρο και ειπε οτι ειναι απ το τσιτωμα αυτες τις εβδομαδες και μετα θα περασει..Το παθαινει καμια?

Απο πραγματακια εχω:εξι φανελακια κοντομανικα ροζ κ ασπρα,3 σαλιαρες,ενα σκουφακι ροζ,μια κορδελιτσα ροζ,καλτσακια και παπουτσακια αγκαλιας,ενα πετσετομπουρνουζακι,κουβερτουλα καλοκαιρινη,κουβερτουλα χειμωνιατικη,2 σετ σεντονακια(ολα ροζ),μια κουδουνιστρα,την καλαθουνα(πορτ μπεμπε),καθισματακι αυτοκινητου-ριλαξ,μπανακι,αλαξιερα και ενα αποστειρωτη chicco..
Για βαλιτσα και για μενα δεν εχω ετοιμασει ακομα τιποτα!
Απο σουτιεν ειχα παρει τα prettybra τα οποια ειναι τελεια-αλλα μου μικρυναν και τωρα θελω να ξαναπαρω σε Large..

Για το σεμιναριο θηλασμου περιμενω να με ειδοποιησουν!
art25 για σ/κ/δ θα κατεβω κορινθο αλλα απο βδομαδα θα ειμαι εδω παλι-να κανονισουμε καφεδακι!

Απο κιλα ειμαι +12,ο γιατρος ειπε οτι ειμαι καλα αλλα να τρωω υγειινα και οχι βλακειουλες..λεει οτι θα φτασω τουλαχιστον +18 μεχρι την γεννα και να μην αγχωθω γι αυτο!(βεβαια ξεκινησα την εγκυμοσυνη ενω ειμουν πολυ πολυ αδυνατη,οποτε τα 6 απ τα 12 ειναι αυτα που μου ελειπαν).Κ εγω εχω ακουσει οτι απ το μαιευτηριο θα βγουμε με -6 και με το θηλασμο θα χασουμε περισσοτερα γιατι θα μας ρουφαει κ ξεζουμιζει κυριολεκτικα το νινακι..!

Ουφ,παλι πολλα εγραψα αλλα αφου μπαινω καθε 2 μερες μαζευονται!


Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις